Pieter Goemans maakt film Halve ton van voor Harte Verboden wapens in oven Nederlands tv-team naar Indonesië Q vandaag Blue Diamond weigert optreden Twaalf straalvliegtuigen extra LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 31 AUGUSTUS 1965 DERDE BLAD LD. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Vol grapjes, muziek en tempo j Lachend trio (Van r.t.v.-medewerkster) Tekstdichter en componist Pieter Goemans is bezig een film te maken. Hij doet dit samen met Roeland Kerkbosch, een jong cineast, die na vijf ja ren reeds 30 films op zijn naam heeft staan. Het scenario is al af. De filmnog titelloos, wordt een mengsel van tienerfilm, een musicalfilm, en een thriller. Het is het waanzinnige ver haal van een heat groep uit de mid deleeuwen, die omdat zij hun tijd te ver vooruit zijn, worden ingevroren door de duivel, maar later door hem weer worden ontdooid en dan aan het vluchten en zwerven slaan. „Het wordt", aldus Goemans, die ook de muziek voor deze film maakt „Een razend snel geheel, vol grapjes en muziek, spelend over de gehele wereld. Het is een internationale film, die dan ook gemaakt wordt in een internationale co-produktie. Er wordt in de film geen Nederlands gesproken, ten einde de zaak meer rendabel te maken. Het technisch personeel bestaat uit Nederlanders, de rolbezetting is in handen van voornamelijk buitenlanders. De kos ten bedragen rond één miljoen. „Een ambitieus plan", zegt Goe mans zelf, „maar wel gezond. Het is geloof ik echt meer dan een hersen schim. Het heeft beslist kans van slagen, temeer daar wjj mijns inziens de ideale combinatie hebben ge maakt van slappe lach enerzijds en een ijzersterk verhaal en een grote dosis spanning anderzijds." De film komt in de tweede helft van het volgend jaar in de roulatie. Successen scheid", „Geweldig", „De ploem ploem Jenka", „De speeldoos" en nog zovele andere. Pieter Goemans, 40 jaren tellend, vmrwJt de smaak van het Nederlandse publiek slecht, maar tekent daarbij direct aan, dat er door de andere tekstdichters zo bitter weinig tegen over gesteld wordt. Artiesten, die de smaak van het publiek negeren, zijn volgens hem te tellen op de vingers van één hand. „De Nederlandse muziek is best, maar onze taal is hard en onpoëtisch. Bovendien wordt Nederlands slecht gebruikt. Men gooit er maar met de pet naar. Zelfs de mensen met capa citeiten zijn te beroerd om er iets mee te doen. Er is hier bovendien in ons land bij het publiek een groot wantrouwen ten opzichte van goede teksten: men gelooft er niet in, en hoort men ze, dan reageert men grof". Protest Vijftien jaren is Pieter Goemans al in de weer met teksten schrijven. Hij acht zichzelf niet de enige tekst schrijver, die iets presteert, zoals een weekblad weieens venijnig heeft ge schreven, maar hij rekent zichzelf wel bij de conscientieuzen. Boven dien tekent hij ernstig protest aan tegen de „lieg- en bedriegteksten", die collega's de wereld insturen, als zou liegen- en bedriegen een Neder lands volksgebruik zijn. Gelukkig voor de geldschieters, die tot nu toe onbekend zijn: wat Goe mans in het hoofd heeft, komt er meestal gaaf uit. Wat hij onder handen heeft gehad, wordt spoedig een succes. Velen kennen bijvoorbeeld zijn succes-liedjes: „Langs de Am sterdamse grachten", „Wiegelied voor Marjdijn", „Niet voor my", „Af- Weer succesvol beeldprogramma (Van onze r.t.v.-medewerkster). VARA's radioprogramma „Van Har te" is zo bleek gisteravond voor de derde keer een overweldigend succes. Wederom is door Henk van Stipriaan een groot bedrag bijeen gebedeld voor een goed doel. Dit keer gold het de oprichting van een bungelowkamp ergens in Twente, waar ouders met hun geestelijk minder-valide kinderen een onge stoorde vakantie kunnen genieten. Aanleiding voor deze derde „Van Harte" was een ingezonden stuk in een krant, waarin iemand protes teerde tegen het feit, dat er naast zijn huis een tehuis voor zwakzin nige meisjes zou worden gehuisvest en het feit, dat de meeste hotels, campings en bungalowkampen ouders met hun geestelijk gestoorde kind toelating weigeren. „Van Har te" stelde zich gisteravond ten doel om een klein bungelowpark te bou wen, ergens in Twente, waar ouders tezamen met hun kinderen een rus tige vakantie kunnen doorbrengen, zonder dat buitenstaanders zich vergapen aan hun moeilijkheden. Overtroffen Vijftigduizend gulden was het streef getal van Henk van Stipriaan. Een bedrag, dat voldoende zou zijn om het gehele project een gezond be gin te kunnen meegeven. Gelukkig is dat bedrag gisteravond overtrof fen. In het begin van het program ma zag het er wat somber uit. De aanmeldingen kwamen aanvanke lijk niet al te vlot binnen. Het leek, alsof de helft van het gevraagde bedrag slechts met moeite zou bin nenkomen. Maar om half acht was de stand na een spannend sluit stuk f45.691,45. Ruim een half na het einde van de uitzending dit bedrag inmiddels aangegroeid tot f63.722,76. Bovendien wa-sen er tal van sympa thieke aanbiedingen binnengeko men. Een echtpaar, dat onbekend wenst te blijven, heeft een stuk grond aangeboden. Een architect heeft gezegd gratis de bouwplannen te zullen maken. Een betoncon- structeur zal zijn deel voor zijn re kening nemen. Er komen verder gratis sanitaire voorzieningen, elek triciteit, enkele caravans en lucht bedden, stukadoorswerk, hekwerk en schilderwerk en een comité van Amsterdamse bouwvakkers geeft een week extra vakantie project klaar te maken. De PTT'ers uit Haarlem gaan een actie begin nen om nog meer geld binnen te krijgen. Beduusd Henk van Süpriaan was er beduusd „Ik had dit niet verwacht", (Van onze IJmuiaense correspondent) Bij de Koninklijke Nederlandse Hoogovens en Staalfabrieken in IJmuiden zijn gisteren ongeveer 10.000 stiletto's, boksbeugels, ploer tendoders, valmessen en andere sinds 1 juli verboden steek- en slagwapens in de oven van de staalfabriek on schadelijk gemaakt. De oogst, die de Nederlandse politie tussen 1 en 15 binnenhaalde, was binnen een minuut versmolten tot een ton vloei baar staal. Het betrof hier de vernietiging van 6100 stiletto's, 3700 boksbeugels, 1600 ploertendoders, 500 valmessen en vele tientallen wandelstokken met verborgen messen, die in genoemde periode op de Nederlandse politie bureaus werden ingeleverd. Een en ander gebeurde onder het wakend ran de Rijkspolitie en personeel de procureur-generaal in Am sterdam. De ingeleverde en in beslag genomen steek- en slagwapens waren grote vrachtguto uit Apel doorn naar het IJmuidense hoog- ovenbedrijf vervoerd. De intendance Apeldoorn van de Rijkspolitie was de centrale opslagplaats van dit wapentuig. Onder de stiletto's waren talrijke gloednieuwe exemplaren, die nog niet uit hun verpakking waren aid en waar het prijskaartje nog vastzat. Voor biografie van Multatuli (Van onze r.t.v.-redactie). Een televisieteam, bestaande uit J regisseur Hans Keiler, samensteller J H Gomperls en cineast Ed. van der I Fisken vertrekt woensdag 8 september I voor enige weken naar Indonesië. Men zal in dit land op diverse plaat- I sen opnamen maken voor een tv-bio- grafie over de schrijver Multatuli. De reis wordt gemaakt in opdracht van de NTS en de Belgische televisie. Gisteren zijn by de NTS de visa x>r Keller, Van der Elsken en Gom- perts binnengekomen. Hoewel aange komen kan worden, dat de Indone siërs Multatuli niet opgenegen zijn vanwege zijn protesten in het mid- len van de vorige eeuw tegen mis bruik van de koloniale macht) was er toch nog wel enige ongerustheid over de vraag of de regering van Soekarno de reis zou toestaan. Regisseur Hans Keiler zei ons: „Je weet nooit, hoe daar zo'n onderwerp opgevat wordt". Enige tyd geleden weigerde de In donesische regering een Nederlandse filmploeg onder leiding van regisseur Pons Rademakers, die een film wilde maken over Couperus, een schrijver oie overigens in de ogen van de In donesiërs een heel wat conservatie vere indruk zal maken dan Multatuli. De werkelyke naam van Multatuli was E. Douwes Dekker. Hij leefde van 1820—1887 en is vooral bekend gewor den door zyn boek „Max Havelaar". Na een voor hem zeer teleurstellende carrière in het toenmalige Neder- lands-Indië door hem „gordel van Smaragd" genoemd vestigde hij zich in Brussel. Ook daar zal het Ne derlandse t.v.-team opnamen maken. ft Dit lachende trio speelt de van André Hunebelle Fanto- mas revient" naar een werk van Marcel Alain. Van boven naar beneden zijn het Jean Marais (die verschillende personen uit beeldt), de pittige Mylène De- mongeot en de jeugdige Olivier de Funès, zoon van Louis de Funès. Nieuwe uitgaven Bij de Uitgeverij Elsevier in Am sterdam is een pocket-uitgave ver schenen van „Etiquette", samenge steld door mr. A. M. J. van Deinse. Het met vele foto's geïllustreerde boekje geeft antwoord op tal vragen, welke ten aanzien van vele situaties in de persoonlijke omgang gesteld zouden kunnen worden. „Conring behoort niet in Bondsdag terug te keren" (Van onze correspondent in Bonn) Dr Conring behoort na de verkie zingen van 19 september niet in de Bondsdag terug te keren. Dit schrijft de links getinte Stuttgarter Zeitung in een hoofdartikel. Het dagblad voegt er aan toe: „Wanneer het onderzoek naar de antecedenten van Conring door het openbaar ministerie in Oost-Fries land wordt tegegewerkt, dan moet Eondsdagpresident Gerstenmaier er op staan dat het onderzoek tot een eind wordt gevoerd". Conring was tijdens de oorlog Seys Inquarts stadhouder in de pro vincie Groningen. Nadat aan Con ring, als voorzitter van een Bonds dagcommissie, een hoge Westduitse onderscheiding was uitgereikt, dien de her. Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken een protest in. Conring gaf daarop zyn „Kruis van Verdienste" aan president Lübke terug, nadat deze besloten had als gevolg van de Nederlandse stappen een onderzoek naar het verleden van Conring te doen instellen. De regering in Den Haag be schouwde het geval Conring als af gesloten na de teruggave van de onderscheiding. De Stuttgarter Zei tung schrijft hierover: „Men had de kwestie hier precies zo kunnen be handelen als de Nederlandse rege ring het heeft gedaan, indien de nu 71-jarige volksvertegenwoordiger na al het opgewaaide stof om zijn ver leden tenminste zichzelf met pensi oen had gezonden. Maar nee, nu dingt hij al weer naar een plaats in de Bondsdag". De Stuttgarter Zeitung bekritiseert ook Conrings „partyvrienden" (van de C.D.U.), die „er blijkbaar genoe gen mee nemen dat Conring niet méér doet dan de beschuldigingen dementeren". WERDEN GEHEIMEN VERRADEN? Vele tekenen wijzen er duidelijk op dat er bepaalde feiten zUn uit gelekt die rechtstreeks verband bouden met hel dageltlks leven. Gelukkig betreft het hier geen staats-geheim. Het gaat om heel wat luchtiger en plezieriger za ken: namelijk het geheim van goedkoper leven. Steeds meer hulsvrouwen vertellen aan leder die het horen wil. dat kopen op de markt het gezelligst en voor deligst Is en dat het elke week vele guldens op hun huishoud geld scheelt. Dc toenemende drukte op de markt bewijst, dat steeds meer mensen hiervan op de hoogte zijn. Z\i weten w aar hun voordeel te halen is: bij markt koopman en straathandelaar, die hun dag in dag uit ruime keus uit het beste bieden en die kwali teitswaar verkopen tegen prijzen waar ze beslist géén geheim van maken. Kopen op de markt Is beter leven voor minder geld, want OP DE MARKT IS UW GULDEN EEN DAALDER WAARD I NEDERLAND 1 VPRO 7.00 uur Nieuws in het kort, NTS 7.01 uur Klaas Vaak, voor de kleuters 7.06 uur NTS-journaal voor gehoorgestoorden 7.33 uur Jackie Gleason show 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Goldcoast combo 8.38 uur De vriendelijkste kerel van de wereld, cabaret 9.10 uur De anatomische les. ballet 9.35 uur In 't nest met de rest, filmpje 9.40 uur Ziek zijn beter worden, medische rubriek 10.30 uur NTS-journaal 10.35 uur Sluiting. NEDERLAND 2 NCRV 8.00 uur NTS-journaal 8.01 uur Nul een. politiefilm 8.25 uur Dzjes zien 8.55 uur De lange weg, documentaire 9.50 uur De Amerikaanse pianisten J. en R. Con- tigulia 10.10 uur Kerkelijk programma 10.35 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 1 8 20 1 lluud de Wolff in alle stilte getrouwd in Mexico Prijsbeschikking horecabedrijven nu afgekondigd De minister van Economische Zaken heeft in de Staatscourant van gisteren de prijzenbeschikking voor de horecabedrijven afgekondigd. De minister is hiertoe overgegaan, nadat uit onderzoekingen is gebleken, dat in deze seotor op grote schaal prijs verhogingen zijn doorgevoerd die in strijd zijn met de regels van het prijsbeleid. Deze verhogingen over troffen het niveau zoals dat btj wil ze „gentleman's agreement" met het bedrijfschap horeca was gesloten in 1964, aldus het ministerie van Economische Zaken. Krachtens deze beschikking is het de hor ec a - ondernemingen verboden voor de verstrekking van logies met bijbehorende verzorging van maal tijden, spyzen of dranken voor ver bruik ter plaatse hogere prijzen in rekening te brengen dan die, welke zij op 1 oktober 1964 in rekening brachten, vermeerderd met een toe slag van 4 procent. De minister heeft donderdag reeds bekend gemaakt, dat hij deze prijzen- beschikking zou nemen. Hilversum 2 8.05 i en gióteren Kinderen van I Kennedy beleven nog eens wat een geschil van mening met het Ne derlandse Theaterbureau. Volgens de voorzitter van „De Jokers" in Heer, (Van onze Roermondse correspondent) De jongerensocieteit ..De Jokers" uit het Limburgse plaatsje Heer is van plan de Amsterdamse grammofoonplatenmaatschappij Phonogram gerechtelijk aan te spreken wegens contractbreuk. Naar de mening van het bestuur van de sociëteit is de platen maatschappij in gebreke gebleven bij de uitvoering van het con- tract voor een optreden van de Blue Diamonds op zondagavond jl. Eén van de Blue Diamonds, Ruud de Wolff, weigert hardnekkig naar Nederland te komen, nadat hij vorige week in alle stilte is getrouwd met de Mexicaanse zangeres Leda Moreno. De eerste twee weken van septem ber stonden nog vijf uitvoeringen in Nederland op de agenda van de Blue Diamonds. Op 15 september beginnen zij met een tournee door Mexico. Ruud de Wolf heeft de Amsterdamse maatschappij laten weten, dat hij er niets voor voelt om voor twee weken nog zoveel reisgeld uit te geven. Het is waarschijnlijker, dat hij niet naar Nederland terug wil, omdat zyn vrouw niet zo snel haar land kan verlaten. De directie van Phonogram wees gisteren alle beschuldigingen van contractbreuk af. De afdeling arties tenbemiddeling voor Limburg van het arbeidsbureau in Maastricht, heeft over de gang van zaken een rapport naar het hoofd van de arbeidsbemid deling in de hoofdstad gezonden. Be halve de sociëteit in Heer zijn nog een aantal andere Oiganisatoren in Nederland de dupe van de houding Blue Diamond Ruud de Wolff, o.a. in Weert, Breda en Deventer. Tweede tegenslag de in Eindhoven studerende Jan Oli- slagers, had dit bureau 220 plaats bewijzen aan „De Jokers" toegezegd voor het optreden van Cliff Richard in de Valkenburgse Eurohal op 18 september a.s. Achteraf bleek, dat alle beschikbare 5000 plaatsen voor die uitvoering reeds waren verkocht aan het fonds voor sociale instellin gen van Staatsmijnen in Limburg in Heerlen. Neem gezonde, actieve kinderen van 2 tot U jaar, laat ze zeilen paardrijden, over daken wandelen en zo, dan beleeft u iets waaraan de familie Kennedy al helemaal is gewend wonden van alle soorten. Gisteren waren bijv. drie van de negen kinderen van senator Robert Kennedy onder doktershanden. De lft-jarige Kathleen ligt in het ziekenhuis van Cape Cod. Zij is her stellende van een lichte hersen schudding en inwendige kneuzingen. Zondag is zij tijdens een springcon cours van haar paard gevallen. Haar 11-jarige broer Robert jr. ligt al sinds vrijdag met een ernstige beenwond in het ziekenhuis. Hij wandelde over het dak van een ga rage en viel door een raam. Terwijl iedereen zich maakte over Kathleen er werd hun 12-jarige broei zondag bij een zeiltochtje door de giek getroffen. Zijn schaafwonden worden thuis behandeld. zorgen Robert, Joseph Klaas Vaak Dat was hem dus, Klaas Vaak. De kleuters, die over het alge meen wat bedroefd zullen heb ben gereageerd op het defini tieve ontslag dat de NTS „wel- terusten-zegger" Barend de beer had aangezegd, zullen nog wat aan hem moeten wennen, maar dat er een goede kans in zit, dat deze Duitse Klaas de harten van het jeugdige kijkersvolkje wint, lijkt buiten kijf. Het eerste ver haaltje, dat hij vertelde alvo rens de kleintjes „Slaap zacht" te wensen, was waarschijnlijk: niet het sterkste uit zijn reper toire, maar misschien was het wel verstandig niet direct zo heel boeiend te beginnen: na „Heli en de schoorsteenveger" moet er immers nog zo vaak naar Klaas geluisterd worden. Europees panorama1 De KRO zorgde gisteravond voor nog een première. Na de samenwerking op amusements- gebied is nu namelijk ook die op journaal-gebied gekomen. Waarbij dat „nu" dan vooral op Nederland slaat. De FY an se, Belgische, Zwitserse, Italiaanse, Duitse en Engelse televisie heb ben hun actualiteiten-rubrieken al geruime tijd samen laten werken aan een driemaande lijks uitwisselings-programma. Nederland had tot nu toe de kat uit de boom gekeken, maar nu is „brandpunt" dan toch echt mee gaan doen. Ditmaal was er nog geen Ne derlandse onderwerp in dit te levisie-magazine opgenomen, maar dat schijnt wel In de be doeling te liggen. Voorlopig leidde Brandpunt-redacteur Aad van den Heuvel nog slechts de onderwerpen van de overige medewerkende landen aan „Europees panorama" in: korte documentaires over de Zwit serse garde in Vaticaanstad, over Amerikaanse toeristen in Europa, de slag bij Waterloo en het nationaal bewustzijn van de Welshmen, die zeer nadrukkelijk duidelijk wensen te maken, dat Wales geen deel van Engeland is. Alles bij elkaar een interes sant programma, dat zeker be loften voor de toekomst inhoudt. ,Mooi weertje' g Het was op het tweede net te g zien, dit Nederlandse begin van j „Europees panorama", evenals g „Schönes Wetter heute". Dit g door een Duitse TV-ploeg met g Zwolsmans Pier op de achter- n 'grond gemaakte programma g was voor Nederlandse kijkers g misschien niet zo leuk als de ge- zichten trekkende, leukdoende, g zich als „wahnsinnig sexy" aan- g dienende of bevallig „im g Strandkorb" zittende Duitse g artiesten bedoeld hadden, maar f| het had één voordeel. Het liet g zien hoe Scheveningen er uit g kan zien op een dag dat daar werkelijk gezegd kan worden j§ „mooi weertje vandaag". Want g op Scheveningen waren de Duit- g sers onder leiding van Alex an- fj der Arnz dit amusementspro- g gramma in het voorjaar van g 1964 komen maken. Met uitzondering van de 22ste g aflevering van de serie docu- g mentaires „The great war", die H langzamerhaand net zo lang g schijnt te gaan duren als de eer- g ste wereldoorlog zelf, was er verder alleen oud nieuws te zien. g Wanneer dat echter van zo'n g jitstekende kwaliteit is als de g alt 1960 daterende Engelse g speelfilm Angry Silence" g .Misdadig zwijgen' „Misdadig zwijgen" met een 1 prachtige rol van Richard At- tenborough als een man die niet wil mee doen aan een wilde staking en daarvoor zwaar moet boeten gisteravond de hoofd schotel op Nederland 1, kan men er als televisiekijker best vrede mee hebben. Evenals dat het geval is met de herhaling van de in 1963 reeds uitgezon den uitvoering van Mozarts con cert voor klarinet en orkest in A, KV 622, door het Amster damse Kunstmaandorkest on der leiding van Anton Kersjes, met Jolle Huckriede als solist. Want dat is niet alleen prach tig om naar te luisteren, maar was destijds door Ben Mettrop, o.m. door voortreffelijke opna men van de met overgave musi cerende Huckriede, tot een voor- maakt. VOOR DINSDAG 31 AUGUSTUS I progr. 20.00 Nws. 20.05 Leg eens aan ln Loosdrecht. gevar. progr. 21.40 KRO: 17.30 Lichte orkmuziek zangsolisten. 18.20 Uitz. van de Partij £'.v van de Art>eid. onder redactie van I Gabri de Wagt. 18.30 Lichte gram 18.45 En nu mijn geval: woordlng. 19.00 Nws. 19. Bekendmaking geheim 19.35 Promenade-ork. en zangsollste: operamuz. 20.20 Mijn vrouw is een gangster, hoorspel (1). 21.25 Radio Loosdrecht. gevar. Kunstrubriek. 22 00 Lichte i 23.00 Operamuz. 23.55- Filharm. ork. klaas, muziek. of gram. 22.25 Boekt>espr. 22 30 Nws. 22.40 Epiloog. 22 45 Hart, hoofd band vragen i 18.00 Nws. 18.15 Act. 18.25 19.30 Gamelan, 9.05 Klassieke ka- „Geen verwrongen voorstelling over Zuid-Afrika" De „Nederlands-Zuidafrikaanse Werkgemeenschap" in Kaapstad is een campagne begonnen voor het bij een brengen van honderdduizend gul den. Dit geld, dat bestemd is voor de „Nederlands-Zuidafrikaanse Werkgemeeenschap" in Nederland, moet in hoofdzaak worden aange wend „in de strijd tegen het geven van negatieve berichten over Zuid- Afrika en het in Nederland geven van een verwrongen voorstelling van de toestand in ons land". Een overeenkomstige campagne is enkele weken geleden in de stad Paul Roux. in de Oranje^Vrystaat, be- gonne. Het doel was daar geld bij een te brengen voor de „slachtof fers van het communisme in Neder land". NCRV: 7.00 Dagopening. 7 10 Klaas. .30 Nws. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte ram. 8.15 Gewijde muz. 8.30 Nieuws. Lichte gram. 9.00 V. d zieken. .00 Oude gewijde i J gram. 11.50 Twa uurtje: cabarctprogr. 12.00 Lichte or- (in), docu- 50 Musette-ens. en zang- solisten. 13.15 Klass gr. 13.45 Licht pianospel. 14 00 Hildebrand-minlatu- ren: V. Hoe warm het was en hoe ver, Seml-klass. ork.werken. 15.50 Bi|bel- .•ertellng de Jeugd. Jeugd. 17.lt heidsvoorllchtlng 17.00 Hoorspel jeugd. 17.15 Lichte gram. 17.50 Over- en samenle- geestelljk ge handicapten. Spreker: mestyn v. h. ministerie v. Cultuur Recreatie en Maatschappelijk Werk. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws., och tend gym er soc. strydiled. 7.20 Lichte gram. 7.2: Van de voorpag. 7.30 Lichte gram. 8 0< huisvrouw. 9.05 Klassieke gram. geestelijke liederen. 12.00 Tango-rum ba-orkest en zancsolisten. 12.27 Me dedelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 I Nws. kestmuz. 13.45 Him lezing (4). 14.00 Gitaarmuziek. 12.30 Voor het platteland. 12.35 Elek- 13.15 Vrouwenkoor. 13.35 Or- iging 1 Meerjarenplan van de K.L.M. Uit een door de KLM opgesteld meerjarenplan voor de eerstkomende 5 jaren blijkt, dat de maatschappij de aanschaffing overweegt van nog 12 Douglas straalvliegtuigen: 4 ver- grote DC-8 machines (serie 63) en 8 vergrote DC-9 toestellen (serie Dit zou inhouden, dat de KLM-vloot in 1970 uit 35 Douglas-straalmachi- es en 7 Electra's zou bestaan. Het plan houdt voorts in, dat de vier DC-7F toestellen in 1968 afge schaft zullen worden. Naar bekend zijn de 9 Viscounts reeds verkocht aan Aer Lingus. De laatste toestellen van dit type zullen in 1967 naar Ier land vertrekken. Van de 11 Electra'; zullen er in 1969 vermoedelijk 4 uit ft De Douglas DC-9. waar van een aantal door de KLM is besteld. de vaart moeten worden genomen. Van de resterende 7 wil men er dan 3 ombouwen tot een vrachtversie. De bestelling voor de 4 vergrote DC-8 toestellen kan niet lang meer op zich laten wachten, want volgens het plan zou de eerste reeds over 2 jaar moeten worden afgeleverd. 15.00 v. Moderne zieken. 17.10 Lichte gram. 17.50 Act! TELEVISIEPROGRAMMA S kort. 19.01 V. d. kleuters. 19.06 Bergbewoners (Mountain Tribes). TV- film. KRO: 19.35 Van onze sportre dacteur. NTS: 20.00 Journaal en weer- overzlcht KRO: 2020 Lieverdjes. Amsterdamse vakantiefilm. 20.45 Bui tengewoon Verlof (Sonderurlaub TV-spel. 21.50 Brandpunt-Post 22.20 Epiloog. NTS: 22.25-22.30 Journaal. Nederland II: NTS: 20.00 Nieuws ln het kort, AVRO: 20.01 Leven ln de brouwerij, TV-film. 21.20-22.10 Ope rette I.S.A. (IV), amus.progr.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5