Nederlanders op ereplaatsen Honkbalteam speelt met Zweden JEAN STABLINSKY WINT VERRASSEND Krantenbezorger Bemanning van Cor Groot tweemaal in de mast Oostduitsers trokken zich (boos) terug MIJLPAAL VOOR DE K.N.K.B. KEINO SNEL OP DE MIJL Een overwinning Ongelijke „strijd" duurt slechts 7 innings Stand Dragon-gold-cup-strijd Vlagincident in Medemblik De Oostduitse Drakenzeilers die deze week zouden deelnemen aan de wedstrijden om de Dragon-goldcub op het IJsselmeer bR Medemblik, 7ijn zonder te hebben gevaren naar huis vertrokken. Het zRn de zeilers Peter Ahrendt, zilveren medaiUe- winnaar in Tokio, en Paul Borowski met hun chef d'equipe Gunther Kley. Do aanleiding van dit voortijdige vertrek van de teleurgestelde Oost duitsers was het niet hijsen van hun landsvlag bij de openingsceremonie van dit officieuze wereldkampioen schap der draken. Bij zijn motive- ting van het besluit beide boten te rug te trekken en de thuisreis te aanvaarden zei de heer Kley: „Wan neer de organisatoren besloten had den geen enkele nationale vlag dan alleen de Nederlandse te hijsen, zou den wij er vrede mee hebben gehad. Nu alleen de vlag van de DDR niet is gehesen, is er sprake van een demonstratie en een discriminatie die voor ons onaanvaardbaar is. Noch bij het verlenen van de visa, noch bij het accepteren van onze inschrijving heeft men ons op de hoogte gesteld van deze maatregel. Wjj danken de Nederlanders voor Lun ontvangst en gastvrijheid, maar wjj gaan naar huis". Titel voor Tom Okker De als eerste geplaatste Nederland- ie tennisser Tom Okker heeft giste ren de titel gewonnen bij het heren enkelspel in de zevende Maccabiah- spelen in Tel Aviv. Hij versloeg de Amerikaan Mike Franks met 61, 6—1 en 6—4. Okker. die uitstekend tennis liet zien met zijn accurate plaatsingen, doorbrak de service van Franks in de tweede en derde set. De speler uit Beverly Hills stond in de tweede set met 50 achter voor hij met 61 verloor. Israël versloeg Engeland bij voet bal met 50 en won de gouden me daille. Mexico eindigde als derde. Na Parijs-Luxemburg is de Bel gische ex-kampioen Ward Seis door zijn tweede plaats ln het algemeen klassement in het Super Prestige Pernod 'een grote'geldprijs voor de beste renner van het gehele seizoen» opgeklommen naar de tweede plaats achter Jacoues Anquetil. Seis heeft een achterstand van vijf punten op de Fransman, die er 165 vergaarde. In de eerste divisie van de En gelse voetballeague is gisteren slechts één wedstrijd gespeeld. Blackpool verloor op eigen terrein met 13 van Burnley. an onze zeilinedewerker) Het grote Nederlandse zeilcontingent, dat deel neemt aan de Draken-gold-eup-wedstrijden op het IJsselmeer voor Medemblik, kan zich op de horst slaan. Cor Groot, Jan Bier en Visser hebben zich fantastisch geweerd en in groep twee en drie ere plaatsen in beslag genomen. Voor Groots zege werd een tijdlang gevreesd. Ais een aap klauterde Kees Kurpenhoek tweemaal de mast in om de losgeschoten spinnakervouw op te halen. Een kleine mijl moest Groots voortreffelijke bemanning dit acrobatenstukje vol houden eer het allemaal was geklaard. Het was aan de grote voor sprong van de Aalsmeerse Drakenzeiler te danken, dat Jan Bier, die direct zijn spinnaker kon zetten, hem niet onder de voet liep. Su[ oerieur Dit staaltje hogeschoolzeilen heeft vele zeilcrsharten sneller doen klop pen en de superioriteit van Groot in dit sterke internationale veld heeft dit onderstreept. Het elegante witte schip van Groot is de gehele race een doorn in het oog geweest van de overige 22 deel nemers. Een haarscherpe start en een klein uitgekiend eerste kruisrak brachten Cor Groot direct de leiding. Bruno Splieth, de beroemde Duitse zeiler, was de enige die zioh in de, geheel Nederlandse, kopgroep wist te handhaven. Ook dit duurde niet lang. De stevige bries gaf de zeilers alle kans tot fraaie acties. Bier la veerde zioh naar de tweede plaats en Splieth verdween naar een oneervol le zesde plaats, terwjjl de Zweed Su- nelelin en de Nederlander Visser zich als vierde en derde plaatsten. Jan Bol kreeg ongelukkiger wijze moei lijkheden met het uitrollen van zijn spinnaker en viel zonder pardon vijf plaatsen terug, waardoor hij als gende werd Groep 1 notabene voor het eerst in een Dra ken jacht zeilende Henk van Essen echt niet gek. In het hoofdnummer, de kopgroep, kwam niet eenmaal een Nederlander voor. De Canadees Pier re des Jardins ging met de grootste van de, inmiddels tot 23 schepen per groep uitgedunde vloot, mee. Zeer- -aan-de-wind kon Des Jardins menig tegenstander passeren. Teza men met de Deen Henning Jensen ging Des Jardins rond de eerste ton. Gevecht Een spectaculair gevecht ontstond. Met de veelkleurige spinnakers ln top ontstond er geen verschil tussen de Canadees en de Deen. Enige de cimeters voor Jensen rondde de Ca nadees de benedenwindse ton. Het was zijn laatste eer. Jensen, langzamerhand een oude rot in de Draken, laveerde kundig aan Des Jardins voorbij. Het pleit was be slecht. Ook aan de zeer sterk zeilen de Fransman René Sence Draken- kampioen van Frankrijk) kon de Ca nadees kruisende geen weerstand bieden. De Voorburger Wim Klomp zake» enige plaatsen af, doch wist Henk van Essen nog juist achter zich te houden. Zo kwamen op de eerste vier plaatsen de Deen Jensen, een der favorieten voor de Gold-cup, de Fransman Sence, de Canadees Des Jardins en de Deen Borressen. Na deze openingsdag is er nog weinig te zeggen van wat zich in de loop van deze week op de Olympische drie- hoeksbaan op het IJsselmeer za gaan afspelen. Wel geeft het Neder landse succes het nodige optimisme om tegen alle buitenlandse elite niet al te hoog op te zien. Een van de klauter partij en van Kees Kurpershoek. bemannings lid van de H 190 gestuurd door Cor Groot. J Vriendenschaar uit Bodegraven 450ste aangesloten club De nieuwe korfbalvereniging „Vrien denschaar" in Bodegraven blijkt dc 450ste bü de KNKB aangesloten club te zjjn. De KNKB en de RKB, waar toe de Bodegraafse vereniging gaat behoren, willen dit feit enigszins feestelijk vieren en zullen zaterdag tijdens het spelen van de ere-wed- itrjjd tussen het Rotterdamse twaalf- Ter Gouw aan de nieuwe club de velduitrusting aanbieden. De wedstrijd wordt gehouden op het terrein van Vriendenschaar de Noordzij in Bodegraven en begint om 3 uur nam. Tot nu toe zijn in achttien plaat selijke en gewestelijke bonden onge veer 45.000 korfballers georganiseerd. Men hoopt binnen enkele jaren de 60.000 te hebben bereikt. In de derde ronde van het Ca- pablanca - schaak toernoo idat in Ha vanna wordt gehouden, zegevierde Jan Hein Donner in zijn partij tegen de Oostenrijker Robatsch. Kipchonee Keine (25) uit Nairobi vrijdag pas doorgedrongen tot de wereldtop der middenafstandslopers door zijn wereldrecord op de 3000 meter, heeft gisteren in het Londen- se White City-stadion opnieuw een verbluffende prestatie geleverd. De talentvolle politie-agent won tijdens de interland Groot-Brittan- niëTsjecho-Slowakije een invita- tiewedstrijd op de mijl in 3.54.2. Ei tijd, die op de wereldramglijst goed voor een derde plaats achter werel recordhouder Michel Jazy (3.53,6) 1 de inmiddels met atletiek gestopte Nieuw-Zeelandse ster van de Olym pische Spelen in Tokio, Peter Snel (3.54,1). De interlandwedstrijd werd met slechts één punt verschil gewonnen door de Britten (112111). Het ver loop op sommige onderdelen was bij zonder spannend. Olympisch kam pioen Lyn Da vies leed opnieuw eer nederlaag. Door een voor zijn doen zeer matige 7.28 werd zijn teamge noot Fred Alsop winnaar met verste sprong van 7.29 meter, beste prestatie kwam op naam de Tsjech Ludwik Dabek, die het discuswerpen won met een afstand van 61 meter precies. Pa rijs-Luxem bu rg Jean Stablinsky behoorde niet tot de vijf Franse profrenners, die reeds door ploegleider Marcel Bidot waren aangewezen om detricolore» op het wereldkampioenschap In San Se bastian te vertegenwoordigen. De tweevoudige Franse kampioen, die in 1962 van meester Jacques Anquetil een wereldtitel voor zijn knecht schap kreeg aangeboden heeft Bidot in de derde editie van de uit vier rit ten bestaande wegwedstrijd Parijs Luxemburg bewezen dat een huidige nationale Franse ploeg zonder Jeau Stablinsky nog niet denkbaar is. „Stab" legde gisteren in de laatste etappe van Parijs—Luxemburg, voor vrijwel alle boprenners de laatste voorbereiding voor het wereldkam pioenschap. na twee mislukte pogin gen de basis voor zijn eindzege door een vlucht met de Belgen Seis, Rey- broeck en zijn landgenoot Graczvk ln te leiden. In de slotfase van deze ontsnapping, die 130 km heeft ge duurd, viel de laatste af, maar de overige drie slaagden erin van de ruim 12 minuten voorsprong er in Luxemburg 7.39 over te houden. Van het trio Seis won de spurt voor Reybroeck was Stablinsky het best geklassseerd: hij was negen tiende op vijf minuten. Genezen In het algemeen klassement wer den Kees Haast en de van zijn toer- mishikking nu wel volkomen genezen Zuidlander Arie den Hartog de beste Nederlanders. Zij eindigden als zesde op drie en een halve minuut. De overige landgenoten spanden zich over het algemeen niet erg in. al toonde de jonge Leidenaar Gerben Karstens zich telkens zeer rap in de massaspurts. In de laatste rit won hij opnieuw de sprint van het pelo ton. waardoor hij op de vierde plaats eindigde. Het algemeen eindklassement luidt: 1. Stablinsky (Fr.) 20.53.07 2. Rey broeck (België) 20.54.25 3. Seis (België) 20.54.48: 4. Elliott (Ierland) 20.55.46 5. Foucher (Frankrijk) 20.56.37 6. Haast (Ned.) z.t.; 7. Den Hartog (Ned.) z.t.; 8. Uriona (Span je* 20.56.44 9. Schleck (Luxemburg) 20.56.53; 10. Thielin (Frankrijk) z.t.; 18. Karstens 20.59.35; 19. Van Don- JEAN STABLINSKY overwinning gen z.t.; 29. Har inga 21.02.32; 39. Post 21.02.47; 41. Janssen z.t.; 50. Gelder mans 21.03.34; 56. Maliepaard 21.07.09 70. Van der Vleuten 31.25.09 j 72. Cornelisse 21.41.22. Van de vier man sterke Nederland- se boksploeg is op de tweede dag, de dag waarop onze landgenoten voor het eerst binnen de touwen kwamen, alleen nog de Nederlandse kamptoen in het bantamgewkht, Gerard te Paske, overgebleven. HR won na een goede indruk te hebben achtergelaten op punten van de Roemeen Gorea. Het is trouwens toch een soort l&n- denontmoeting RoemeniëNederland geweest, want alle overige boksers kwamen uit tegen Roemenen. Jan Huppen verloor op punten van Cos- tescu in het vlieggewicht. Mariutan versloeg op punten onze landgenoot Lolie van Houten uit Leeuwarden en Pitu zegevierde door opgave ln de tweede ronde over Jacques Rooesden. Het Nederlandse honkbalnegental heeft gistermiddag in zijn eerste optreden in het toernooi om de Europese titel niet tegen, maar met Zweden gespeeld. De Skandinaviërs, die zondagmiddag tegen Italië al met 30—1 verloren, werden nu door Nederland met 19—0 aan de kant gezet. GEVRAAGD. Leeftijd 1650 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1. Leiden Coach Glen Gostick bespaarde hen een nog grotere afstraffing, door zijn spelers het stelen van hon ken en het scherpe honklopeti te verbieden. Het werd zo voor de oranjeploeg een genoeglijk trai ningspartijtje waarin vier van de zes Nederlandse werpers op de plaat kwamen. Nederland begon in zRn sterkste opstelling, evenwel zonder de Antil- lianen Arrindell en Richardson, die om disciplinaire redenen buiten het team waren gelaten. De Nederland se aanval kwam pas in de tweede innings op dreef. Hannie Urbanus kreeg van de jonge Zweedse werper Gunnar Strand, die voor de tweede maal in twee dagen op de heuvel kwam, vier wRd waarna Herman beidschat het slagfestijn opende met een tweehonkslag, die tegen de be tonnen omheining van het veld (ruim 100 meter), terugkaatste. On- verwagt en De Zwart volgden het voorbeeld van de Nederlandse pit cher, die met midvelder Roy van Dungen Gronovius tot een fraaie slaggemlddelde van 1.000 kwam. Het vonnis was toen in feite al over de Zweden geveld. Want aan slag had den zR tegen de Nederlandse wer pers. die in zeven innings slechts twee spelers meer tegenover zich kre- I t De stand is i f Italië J Nederland Duitslar.U Spanje J Zweden Ton Terneuzen, die na twee in nings Beidschat op de heuvel was opgevolgd, opende de derde Neder landse slagbeurt met een schitteren de klap die wel het meest tot zRn eigen verbazing buiten het veld te recht kwam. Terneuzen. die beslist niet ais een sterke slagman bekend staat, sloeg daarmee de tweede ho- menjji uit zijn loopbaan. Dankzij punten van opnieuw Onverwagt, De Zwart en Kops kwam Nederland daarna op 100. Pas in de zevende slagbeurt, toen de score inmiddels was opgelopen tot 19—0 leek het of de Zweden de kans kregen de eer te redden. Nadat achtervanger Pers- son op het werpen van Rudy Dom een honkslag had geplaatst, kwam korte stop Ivarsson dankzij velders- keus op het eerste honk. Door een fout van Leo Kops, die een bal te hoog aangooide op het eerste honk kon de Zweed doorlopen naar het derde kussen. Dom maakte daarna i der is dan Spanje, dat zondag ver een einde aan de Zweedse illusies rassend met 85 van Duitsland ver door linksvelder Halversson met- 3- loor. Onze landgenoten zullen zich slag als derde man uit te schakelen, wel iets meer in moeten spannen hoewel dit treffen eigenlijk ook al- t .j. leen maar gezien kan worden als Voorbereiding een voorbereiding op de wedstrijd c Nederland—Italië, die voor zaterdag Nederland komt morgen voor de op het programma staat en evenals tweede maal in het veld. Tegenstan- bij voorgaande kampioenschappen Het eerste punt van het Ne derlandse honkbalnegental in de strijd tegen Zweden wordt door Han Urbanus met een sliding gescoord Argentinië in de eindstrijd Argentinië heeft zich door een 2—1 zege op Bolivia gekwalificeerd voor het eindtoernooi om de Coupe Jules Rimet. dat ln 1966 ln Groot-Brittan- nië zal worden gehouden. De Argen tijnen vergaarden 7 punten, Paraguay en Bolivia 2 punten. Argentinië is bet vijfde land dat zich kwalificeerde. I r.aast titelhouder Brazilië, het orga niserende land Engeland, Uruguy en I Mexico. LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 31 AUGUSTUS 1965 VIERDE BLAD

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11