KNWU heft schorsingen Dolman/Kloosterman op Na 51 weken tennis graag even RUST Mispoes' voor Van Wijk Keiler dreigt Mexico Voetbalmenu Krantenbezorger Auerhen S eerste in Grote Vakantieprijs LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 25 AUGUSTUS 1965 Hoofdbestuur acht zich niet bevoegd en stelt zaak in handen sportconimissie Alkmaardermeerweek Het dagelijks bestuur van het hoofdbestuur van de KNWU heeft de opgelegde schorsingen aan de renners Eef Dolman en Nol Kloosterman ingetrok ken op grond van het feit dat het tot de conclusie is gekomen dat het niet het orgaan is dat in deze tot straffen bevoegd was. Het hoofdbestuur stelt de zaak ter afdoening in de handen van de sport conimissie. KLOOSTERMAN: „Ik had de moed al opgegeven. „Ik had er helemaal niet meer op gerekend zelfs niet op ge hoopt. Ik had de moed al opgegeven. Ik had immers bekend. Eef gaf ik trouwens ook geen kans. Maar toen die jufrouw het zei ik had 't een paar minuten eerder al op de radio géhoord, maar dat durfde ik een voudig niet te geloven had ik haar wel om d'r hals kunnen vliegen Nol Kloosterman lacht blij voor zich uit. Glunderend schudt de 23- jarige Leidenaar zijn hoofd, terwijl zijn ogen weer vrolijk de wereld in kijken. Alle zorgen zijn verdwenen. Z'n schorsing is opgeheven. Hij kan het nog nauwelijks geloven „Of ik al officieel bericht heb ont vangen? Nee, maar dat zal vandaag nog wel met de post komen. Ik hoor de het gisteravond. Ik was benieuwd naar de uitslag van het protest van Eef Dolman ik wist dat het op het Unie-bureau in Den Haag zou worden behandeld. Maar ik had geen idee dat ik er ook bij betrokken zou worden. Toen ik het om half elf over de radio hoorde, kon ik het, nee, wilde ik het nog niet geloven. Hec was immers te mooi om waar te zijn. Pas toen het nieuws een paar minu ten later ook op de TV kwam, begon het enigszins tot me door te dringen. Het was net als verleden week een donderslag bij heldere hemel Andere Het is een „andere" Nol Klooster man, die het allemaal opgelucht - vertelt. Van de droef, bijna wanhopig voor zich uit starende wielrenner die zichzelf wel voor zijn hoofd kon slaan, is niets meer te bekennen. Nol Kloosterman kan weer lachen „Eerlijk, ik had de moed al opge geven. Ik had gedacht dit seizoen niet meer te coursen Eef gaf ik trouwens ook geen kans. Ik wilde al weer gaan werken. Maandag was ik van plan mijn oude baas in de haven op te zoeken, waar ik 's winters al tijd werk. Ik was er werkelijk helemaal kapot van. Ik ben de afgelopen week met Koersen in Hilversum (Van onze medewerker) De jonge Jan Wagenaar toonde in de Grote Vakantieprijs weer eens zyn tactisch inzicht. Na ruim één ronde nam hy met de favoriet Auerhen S de leiding van Ydolius over en vroeg toen niet meer dan nodig was van zijn paard. In de rechte lijn deed Z the Saint, die 20 meter moest geven, een hevige aanval. Het lukte echter niet en Auerhen S triomfeerde in 1.23.2 km tijd. Ydolius werd derde. Tevoren had Wagenaar op vrijwel dezelfde manier Delphine W naar een 1.32.- zege gevoerd. De grote favoriet Dorothea werd uitgeschakeld en Caruso ontnam Dutch Master juist voor de streep de tweede plaats. De eerste afdeling van het ama teurkampioenschap, waarin Xulacinti en Bea werden uitgeschakeld, gaf een verrassende zege van Bona Dea Wil kes J (Jensema) (w. f26.10). Met een tweede en derde plaats van Avirt Scotch en Zombrewer gaf het trio f 1122.60. De tweede afdeling bracht ook al een surprise, zij het niet zo groot. Circa G, die voortdurend op kop lag, werd op de streep met een neusje ge- k-opt door Anna Sofine (Bergisch) (w. f 10.—Circa gaf f6.20 plaats en f 12.10 covercal. Trainer Tesselaar heeft zijn paar den in goede vorm. Zijn leerling S. Hartman won van kop af de Bergen- en Malenprijs, gevolgd door Berna- dine en Con Brio. De slotkoers werd bijna een dubbel succes voor Tesselaar. Hijzelf stuurde Anne Emilie naar een vlotte 1.25.7 triomf en Zephyr Scotch (Hartman) leek tweede te zullen worden, doch deze werd even voor de streep ge klopt door Amad Kinley, die een sterke finish reed en 20 meter belas ting had gekregen. Uitslagen Bossenprijs (1500 meter, met auto start)1. Alan Vital (W. Leeuwen kamp) 2.16.4, 1.30.9; 2. Erota, 3. Elec- tra W. Tot: winn. f4,—, pl. f2.10, f 3,—, cov. f 5.50, kopp. f 15.70. Heideprijs (2000 meter): 1. Dia mant Dear (M. Vergay) 3.14.4, 1.37.2; 2. Dox van Rood en Noot, 3. Diplo maat. Tot: winn. f3.20, pl. f 1.60, f 1.70, cov. f3.70, kopp. f4.20. Bergen-en-Dalenprijs (2020 meter) 1. Arie (S. A. Hartman) 2.54.-, 1.27.-; 2. Bernadine, 3. Con Brio. Tot: winn. £5.60, f2.40, f2.50, f2.70, cov. f6.90, kopp. f 10.50, trio f 340.30. Strandprijs (2040 meter)1. Delphi ne W (J. Wagenaar jr) 3.05.8, 1.32.-; 2. Caruso, 3. Dutch Master. Tot: winn. f3.90, pl. f2.10, fl.90, cov. f 4,kopp. f 15.10. Grote vakantieprijs (2000 meter) 1. Auerhen S (J. Wagenaar jr) 2.48.-, 1.23.2; 2. Z the Saint, 3. Ydolius. Tot: winn. f2.30, pl. f 1.50, fl.40, f3.30, cov. f3.80, kopp. f5.20. Amateurkampioenschap 6 (2020 meter), le afd.: 1. Bona Dea Wilkes J A. H. Jensema) 2.58.4, 1.27.5; 2. Avirt Scotch, 3. Zombrewer. Tot: v f26.10, pl. f4.20, f4.10, f5.20, f 6.40, kopp. f 15.50, trio f 1122.50. Amateurkampioenschap 6 (2020 meter) 2e afd: 1. Anna Sofine (C. H. Bergisch) 2.00.6, 1.28.5 2. Ciska G, 3. Antoinette van Rehoboth. Tot: flO.—pl. f4.—, f6.20, f3.80, cov. f 1.10, kop. f26.—. Campingprijs (2000 meter)1. Anne Emilie (A. S. Tesselaar) 2.51.4, 1.25.7; 2. Amad Kinley, 3. Zepryr Scotch. Tot: winn. f3.20 (stal), pl. f2.10, f2.30, f2.60, cov. f6.20, kopp. f 12.70. NOL KLOOSTERMAN kan 'weer lachen Gerben Karstens mee geweest naar Duitsland en België om hem te ver zorgen. Maar ja, daar kreeg ik vre selijk de „kriebels" van'. Als je al die lui zag fietsen ging er toch wel wat in je om. 's Avonds zat ik thuis een stoel naar mijn prijzenkast te staren. Het was pijnlijk, erg pijnlijk. Al die bekers, kransen en medailles doen je toch immers wel wat. Ik kon mezelf wel het weet-nieti-wat doen. Dat ene keertje Daar gaat-ie Verheugd Ook bondscoach Joop Middelink toonde zijn vreugde over de beslis sing van het hoofdbestuur. „Ik heb nu goede hoop, dat het in orde komt", zei de gemoedelijke Amster dammer, diie aich momenteel met zijn ploeg voor de wereldkampioen schappen in het trainingskamp in Nuth bevindt. „Vanaf het begin heb ik niet in de schuld van Dolman ge loofd. De jongen is veel te verstan- om zoiets te doen. Wy moeten natuurlijk nog afwachten, hoe de uitspraak van de sportconimissie zal zijn, maar één ding kan ik al zeggen, wanneer Eef gerehabiliteerd wordt, is hij van harte welkom in Nuth". In de Vrijheidsklasse is Bouw van Wyk er niet in geslaagd de hoofd prijs te behalen. Doordat hy maandag werd gediskwalificeerd waren rijn kansen op de wisselbe ker voor de start reeds verkeken. Molenaar, de grote favoriet, liet bovendien in de laatste race geen enkele twyfel bestaan rond de eerste plaats. Vanaf de vijfde po sitie, halverwege de strijd, stuur de deze Zaanse zeiler resoluut zyn Ik voelde nij beroerd. Ik had het gevoel dat iedereen my nakeek. „Kijk, daar gaat ie, die Kloosterman, je weet wel". Iedereen zei: „jongen, hoe heb je toch zo dom kunnen zyn om ook nog te bekennen". Maar ja, ik kan gewoon niet liegen. Ik ben eerlijk geweest. Sportief. En dat is de KNWU nu ook Het is een les voor Nol Klooster man geweest. Een les, die de 23-ja- rige Leidse amateurrenner nog héél lang zal heugen. Drie, in wit papier gewikkelde tabletjes „Ik heb ze eigenlijk aan dr. Van Dijk beloofd, maar ik denk dat ik ze laat „op zetten" of „inlijsten" of zoiets... zullen hem er altijd aan blijven her inneren. Benieuwd „We zullen wel zien wat het nu wordt. Officieel is de zaak in handen van de Sportcommissae van de KNWU. Ik ben overigens vreselijk benieuwd of ik nog mee mag naar de wereldkampioenschappen. Ik stond immers op het „lijstje" van bonds coach Middelink Op zijn vingers zit Nol Klooster man uit te rekenen wanneer „zijn" nummers de ploegentijdrit in het Spaanse San Sebastian wordt verreden. „Volgende week donderdag. Dat komt eigenlijk wel mooi uit. Ik heb de laatste week nauwelijks meer getraind. Maar ja, die vorm heb ik met een paar dagen terug. Ik heb gewoon het gevoel dat ik ga vlie genOverigens hebben we wel geluk gehad. Neusdruppels. Ach, la ten we er nu maar over op houden. Ik denk wel dat wij de laatsten zijn geweest, die er tussen uit zijn gekne pen MACCABIAH De eerste dag van de zevende mac- cabiah stond vooral in het teken van het zwemmen, waarop de Ame rikanen overheersten. Van de vijf nummers eindigden er vier in een Amerikaanse overwinning en het to taal aantal medailles voor de Ame rikanen op deze vyf nummers bedroeg elf. De enige niet-Ameri- kaanse overwinning werd behaald door de Israëlische zwemster Yvona Tobis op de 400 meter wisselslag per soonlijk. Er was echter ook een Nederlands succes, namelijk bij het wielrennen. Rob Redeker won de 1 km. tijdrit met een tijd van 1 min 10.6 sec, vóór de Engelsman Lutz Durlacher. VOETBAL Bedrijfstoernooi De Stalen Band organiseert zater dag 4 september een bedrijfs-voetbal toernooi op het LFC-terrein. Aan vang 9 uur. Johnny Hayes (VS)die in Olympisch kampioen marathonloop werd, is in de ouderdom van 79 jaar in een rusthuis te Englewood overle den. Hy versloeg de Italiaan Dora-n- clo Pietri, die vlak voor de finish in stortte en over de eindstreep gedra gen moest worden. Hayes eindigde 30 seconden achter Pietri. maar werd na een debat van drie uur tot overwin naar uitgeroepen, omdat de Italiaan geholpen was. Thomas Keiler, de president van de FISA, heeft in Duisburg dreigen de taal geproken. „Van alles hebben de organisatoren van de Olympische Spelen in Mexico City ons beloofd, maar er is nog niets gebeurd." Voor de organisatie van de Olym pische roeiregatta in Tokio is vyf jaar van voorbereiding nodig geweest, In Mexico worden de plannen keer op keer veranderd. Daarom stel ik voor het organisatiecomité in Mexico een brief te zenden waarin geeist wordt dat onmiddelijk al onze wen sen worden ingewilligd. Avery Brun- dage, de president van het IOC, krygt een afschrift. Het FISA-be- stuur zal aan de organisatoren aan het IOC schrijven, dat wij het congres van 1966 volledig genoeg doening moeten hebben ontvangen, anders trekt de internationale roei- federatie rich van de Olympische Spelen 1968 terug, desnoods ro« wij niet in Mexico City. Dat is altijd nog beter dan o sportlieden jaren te laten trainen ze dan een baan ter beschikking te is". Paul Stock, vertegenwoordiger Mexico, poogde met enkele schuchte re excuses nog wat voor zijn land goed te maken. „De plannen zijn klaar herr president", was zijn voor zichtige verweer. „Herr president' luisterde nauwelijks en ging over to de orde van de dag. „Mispoes" een toepasselijke naam ten opzichte van Van Wijk naar de kop. Bouw van Wijk finishte als tweede en Bleker op de derde plaats. Molenaar werd eveneens winnaar in het totaalklassement. Ook in de Valken moest een van de grote favorieten toezien, hoe an deren elkaar de hoofdprijs betwist ten. Rolf van der Baumen de on gekroonde koning in deze natio nale klasse, kwam op het Alk- maardermeer niet in het stuk voor. Met zijn klassement (255) in de eerste drie wedstrijden was hij vrijwel al uitgeschakeld. In de laatste wedstrijd moest hy boven dien het wedstrijdwater vroegtij dig verlaten. De indringstart van deze Kaagzeiler, die zelf altijd zo graag de protcstvlag zwaait, werd door concurrent Kirkenier niet ge accepteerd. Kirkenier, die op het Alkmaarder- meer nog niet tot winst kwam, zegevierde dinsdag. Rakken lang vocht hy een prachtig duel uit met Klazinga en won glansrijk. Ook Piet van Buren ging Klazin ga nog voorbij en bedreigde lan ge tijd de leider. De Alkmaarder bleef echter eerste. Van Buren die tweede werd behaalde de hoofd prijs. In de Flying Dutchmanklasse ging de eerste plaats naar Van der Hout, zepr tot ongenoegen van Fred Imhoff, die volgens het Den Hertog naar San Sebastian De jonge, pas bij de Nederlandse baankampioenschappen bekend ge worden Harderwijker Fedoor den Hertog zal als vierde renner deel uitmaken van de Nederlandse baan- achtervolgingsploeg voor de wereld kampioenschappen in San Sebastian. Zoals bekend waren reeds eerder ge selecteerd Frans van der Ruit, Ge rard Koel en Leo Duyndam. Inmiddels is er weer enige on zekerheid gerezen omtrent de defi nitieve samenstelling van de ploeg, omdat de Amsterdammer Frans van der Ruit zondag jl. bij baan wedstrij den in de Duitse stad Friesenheim, waar hij met Chris Kipping deel nam aan een koppelwedstrijd, nog al ongelukkig ten val is gekomen. Van der Ruit is momenteel onder doktersbehandeling. Hij hoopt ech ter weer tijdig hersteld te zijn. Start van Flying Juniors op Alkmaardermeer wedstrydcomité te vroeg startte en werd uitgesloten. Volgens Imhoff voldeed echter de terugroep-proce- dure bij de start niet aan de re glementen. In de Vaurienklasse werd Wilton winnaar, in de Soloklasse F. Beek, by de Flying Juniors J. Volkers, bij de Finnjollen C. Prins, by de Sternklasse F. Bartels, in de 16 M2 klasse W. Spaargaren en in de Schakelklasse Q. Tettero. SELECTIE REED INACHEL De Nederlandse selectieploeg voor de wereldkampioenschappen heeft dinsdag een wedstrijd gereden in het Belgische Achel. De geselecteer den hebben op duidelijke wijze hun stempel op deze wedstrijd gedrukt, getuige de hieronder volgende uit slag. 1. Harry Steevens 110 km in 2 uur 26 min. 56 sec., 2. Rini Wagt- mans z.t., 3. Harry van Piere op 15 sec., 4. Piet Braspenninckx op 25 sec., 5. Henk Nieuwkamp, 6. Willy Gearaedts, 7. Henny Schouten, 8. Daan Holst, 9. Ad van Kemenade allen z.t., 10. Leo Motke op 1.10, 11. Wim du Bois, 12. ex aequo het pelo ton met o.a. Eddy Beugels en Wim Schepers. Europese beker amateurteams Dinsdag heeft in Zürich de loting plaats gevonden voor de eerste Eu ropese beker voor landenteams (amateurs). In totaal hebben 12 lan den ingeschreven en deze zijn in vier groepen ingedeeld. Nederland speelt een uit- en een thuiswedstrijd tegen Engeland en Oostenrijk, en I dat zal voor 31 december 1966 moe ten gebeuren. De winnaars van de vier groepen kwalificeren zich voor het eindtoernooi dat in het voorjaar van 1967 zal plaats vinden. De loting gaf het volgende beeld: groep 1 Ierland, Schotland, Wales, groep 2 Spanje, Frankrijk, Italië,, groep 3 Oostenrijk, Engeland Ne derland, groep 4 West Duitsland, Turkyë, ZuidSlavië. Trudy Groenman voor het weekeinde EREDIVISIE MVV—Ajax PSV—Elinkwijk TelstarFeijenoord Go AheadFC Twente HeraclesWillem 2 SpartaGVAV DWS-ADO DOSFortuna '54 EERSTE DIVISIE SittardiaBlauw Wit Holland SportVolendam SC CambuurXerxes Advertentie GEVRAAGD. Leeftijd 16—50 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1. Leiden NAC—Velox VW-RBC DHCAlkmaar VolewijckergEindhoven TWEEDE DIVISIE A Zwolse BoysGraafschap VeendamWageningen GooilandAGOW TubantiaHilversum VitesseVeendam Zwartemeer—ZFC HVC—PEC TWEEDE DIVISIE B Roda JCEDO Hermes DVSRCH NO ADWilhelmina FC Den BoschBaronie ExcelsiorHelmondia Haarlem—SVV Fortuna VILimburgia AMATEURS Districtbeker, halve finales EsdoBlauw Zwart. Spartaan '20 Slikkerveer. CRICKET Laatste competitiedag Eerste klasse A: HBSHaarlem. Quick Hg—VOC. Rood en Wit—HCC. VRA—ACC. Eerste klasse B: ExcelsiorSCHC. HCC II-Rood en Wit II. De Krekels Quick N. SpartaHermes DVS. (Door Franck Bonte) Trudy Groenman, Elly Krocké en Betty Stöve, de drie Neder landse tennisambassadrices, vertelden het tijdens de tiende open Leidse kampioenschappen zonder veel omhaal: „We hebben nu zo goed als 51 weken achtereen tennis gespeeld en eigenlijk is dit toernooi teveel voor ons. We zijn echt toe aan een rustperiode. De reeds gedane toezegging om te komen spelen wilden we echter gestand doen. Dat hebben ze hier wel aan ons verdiend". Met die „ze" bedoelde het tennistrio in de eerste plaats voorzitter Van Aelst van Roomburg en diens naaste medewerkers bij de organi satie van deze kampioenschappen. WAT EEN WERK „Geweldig", aldus Elly Krocké ,wat een werk hier op Roomburg door een toch maar zo klein groepje mensen wordt verzet. Dat is trou wens toch een treffend punt bij de andere grote nationale en interna tionale toernooien die de laatste ja ren in ons land worden georgani seerd. Al die mensen, die belangeloos hun vrije tyd geven verdienen zeker een apart woord van waardering. Zij dragen er in niet geringe mate toe bij dat de publieke belangstel ling van de tennissport stijgt en daarmee bewijzen zij die sport een grote dienst". Trudy Groenman en Betty Stöve konden met die woorden volledig in- j stemmen en eerstgenoemde voegde i daar nog aan toe: „als deze organi satie- enthousiasten er niet waren, Iwaar zouden wij dan zijn". Seizoen Over hun tennisprestaties in het afgelopen seizoen waren de drie ten nisambassadrices niet juichend, maar evenmin ontvreden. „We hadden, ge loof ik, ook meer verwacht in stemmend knikken van haar beide vriendinnen en rivalen maar 2 jaar tennis is echt nog niet voldoende om tot de top door te dringen. Op Wimbledon hadden we natuurlijk graag gezorgd voor sprekende Ne derlandse successen, maar we waren Juist daar net over onze top heen. Krijgen we weer de kans om in het buitenland verder te schaven aan ons tennis, dan gaan we het echt anders doen". Elly Krocké meende dat het anders doen voorna melijk neer zou komen op het naar belangrijke toernooien toeleven, toe spelen. „En", aldus de Rotterdamse met een knipoog: „de Nationale re- Eenparig Eenparig zyn de drie vriendinnen het erover eens dat een vaste bege leiding op hun buitenlandse tennis- reizen veel goed zou hebben gedaan". Zelf komen we er natuurlijk ook wel achter, waar nog zwakke punten zit ten, hoe we die kunnen verbeteren, maar dat kost veel meer tyd. Er wordt wel eens gegrapt dat de beste stuurlui aan de wal zitten, maar de praktijk heeft wel aangetoond hoe waar dat gezegde is". Betty Stöve laat daarop volgen: „Wat we nodig hebben is een coach, een ervaren wedstrijdspeler, die zijn sporen in het internationale tennis heeft verdiend. Dat vraagt natuur lijk tijd en geld, maar dat zou zeker resultaten opleveren. Het hoeft ook niet een begeleiding voor 51 weken te zijn. Gesteld dat we het eind van dit jaar naar Zuid-Afrika zouden kun nen, dan zou bv. gedurende ons verblijf aldaar een coach ons al vele waardevolle adviezen kunnen geven aan de hand van wat hij daar bij ons spel op toernooien opmerkt. Daarop zouden we dan zelf verder kunnen bouwen". Niet alleen Samenvattend menen we te kun nen stellen dat onze „tennistoeristen en toeristes", wie dat dan ook in de toekomst mogen zijn niet alleen op pad zouden moeten worden gezon den, althans voor een bepaalde pe- yiode begeleid moeten worden. Men (kar. wijs worden door eigen ervaring, men kan sneller wijs worden door daarnaast te profiteren van anders ervaring. De Nederlandse Davis Cup-spelers. Okker, Hajer en Van Eysden zouden in elk geval van Zuid-Afrika hebben verloren, maar hun verrichtingen zouden naar onze stellige overtuiging de toets der kri tiek beter hebben kunnen doorstaan, indien hun voorbereiding in handen had gelegen van een speler, die om met Bettij Stöve te spreken, zijn spo ren in het internationale tennis heeft verdiend. Bij ons weten is voor de voorberei ding van de Davis Cup-formatie maar eenmaal en dan nog slechts gedeeltelijk gebruik gemaakt van een dergelijke speler, t.w. de Austra liër Bob Howe. Deze was echter,1 evenals later de Duitser Baco geen1 crack van internationaal kaliber overigens zoals Howe alleen als sparring-partner van onze beste spe-' Iers in de weer. In het maken van| een speelplan, de tactische voorbe-J reiding dus, hadden noch Howe noch Baco een stem in het kapittel. Hoe anders is het voorbeeld dat het I buitenland in dit opzicht geeft. Duitsland engageerde voor zyn Da- vis Cup-ploeg Frank Sedgman, Ita lië de gebrilde cosmopoliet en oud Wimbledon-kampioen Jaroslav Drob- ny, de V.S. maken al jaren gebruik van de tenniswysheid van de grote Pancho Gonzales, maar in Neder land weten we het zelf wel! Jammer vcor het toch al schaarse talent dat we hier hebben. Het is een extra handicap op de weg naar sprekende, internationale successen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 4