REAL MADRID Ëp Dolman's (neus) druppels sterk elftal maar niet het vroeger is geweest Een meer wat AAN ZIJN BAZEN Regen van protesten op Alkmaardermeer Russische zwemploeg Frans centrum voor bloedtransfusie was onbereikbaar... Peter Post raasde achter de dernies Toernooi DOCOS LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 24 AUGUSTUS 1965 VIERDE BLAD Di. VAN DI/K uitvluchten De pogingen van Eef Dolman om aan zijn door de K.N.W.U. wegens ge bruik van doping opgelegde schor sing van twee maanden te ontko men, hebben geleid tot enkele nieu we ontwikkelingen in deze zaak. Nadat dr. Ebeling, die op verzoek van dr. Rolink een onderzoek heeft ingesteld, voor het eerst had gewe zen op de mogelijkheid, dat zich in de onderzochte urine van de kam pioen niet amphetamine, maar de chemisch zeer verwante ephedrine (het voornaamste bestanddeel van de door Dolman kort voor de start gebruikte neusdruppels) zou heb ben bevonden, werd zijn theorie maandag in zekere zin bevestigd door het Rijksinstituut voor Volks gezondheid, dat met het onderzoek was belast. Communique I In een aan het A.N.P. verstrekt com- I munique deelt dit instituut name- lijk mede, dat de uitslag van het urine-ondertzoek, dat op verzoek I van de arts van de Koninklijke Ne- j derlandse Wielren Unie, dr. Strik- j werda, heeft plaatsgevonden, aan dokter Strikwerda als persoonlijke informatie werd medegedeeld. Bij het instituut zou men er echter blijkens het communique niet van op de hoogte geweest zijn dat het onderzoek, alleen geschied met een diagnostisch oogmerk, door dr. Strikwerda gebruikt zou worden voor de toepassing van tuchtmaat regelen. i Bovendien en dat is belangrijker heeft dr. Strikwerda volgens het R.VJ. niet vermeld, dat degenen van wie de urinemonsters werden genomen, andere chemische stoffen als b.v. ephedrine in de een of an dere vorm hadden ingenomen. Het R.V.I. erkent tenslotte, dat ephe drine chemisch zeer verwant is met gebruikelijke wek-aminen. K .N.W.U.-voorzltter dr. P. van Dijk zag in dit communique geen aan leiding, zijn standpunt in de kwes tie-Dolman te wijzigen. „Dit zijn louter pogingen om aan de schor sing te ontkomen, wij kunnen dit soort dingen het best naast ons neerleggen", aldus de heer Van Dijk. Moeilijk Dr. Strikwerda heeft intussen toe gegeven dat geen onderzoek is ver richt naar de aanwezigheid van ephedrine in de urine van Dolman. „Ik heb een uitslag gekregen op een onderzoek naar amphetamine en het verschil tussen amphetami- ne en ephedrine is bijzonder moei lijk te ontdekken. Er is geen res tant van de urine, dus het zal zeer lastig worden om aan te tonen, hoe de zaak precies lag. Het wordt een moeilijke kwestie", aldus de heer Strikwerda. De mogelijkheid tot rehabilitatie van Dolman sloot dr. Strikwerda niet uit. „Ik kan uiteraard niet beslis sen, omdat ik nu eenmaal de straf niet heb opgelegd. Maar er zal on getwijfeld nog over worden gespro ken, over wat er moet gebeuren wanneer niet met honderd procent zekerheid kan worden aangetoond dat de coureur opwekkende midde len heeft gebruikt". De Rotterdamse atleet Dick de Bruin heeft maandag een stratenloop over 5 km in Abcoude op zijn naam gebracht. De Minerva-man liep de afstand in 14 min. 29 sec. De uitslag: 1. Dick de Bruin (Minerva) 14.29.-; 2. Bert Smit (Spartaan) 14.49.7; 3. Jansen (AV 23) 15.10.8 en 5. Wim van Gerven (Spartaan) 15.16.5. Ferenc Puskas is de vakman die niet gemakkelijk over zijn moeilijke beroep praat (Van onze correspondent) Ferenc Puskas, 10 jaar geleden aanvoerder van het Hongaarse nationale elftal, en nu al 7 jaar de onmisbare linksbinnen van de Spaan se kampioensploeg Real Madrid, is een moeilijk man voor sportjournalisten. Hij is haast niet te spreken te krijgen. Na elke training of elke I zondebok waarop de commerciële directie onmiddelhjk het falen van wedstrijd in het grote stadion „Bernabeu" van I hmx eerste elftallen afschuift. Als een x* j -J f il"j i j r~\ elftal met rendeert gaat als eerste de Madrid, is hij altijd als eerste verdwenen. De j tminer ]BAn m Dit een ver. beste plaats om hem te treffen is in een kleine derfelijke politiek omdat daardoor onooglijke bar in het centrum van de Spaanse hoofdstad, of thuis in zijn luxueuze flat. Maar ook daar is hij een man van weinig woorden. Hij is de vakman die niet zo gemakkelijk over zijn moeilijke beroep praat en die elk commentaar maar liever aan zijn bazen, de directeuren van Real Madrid, overlaat. Met Gento en Santa- maria vormt hij het drietal dat nog over is van het elftal dat van 1956 tot 1960 vijfmaal achtereen de Europabeker in de wacht wist te slepen. Maar dat is reeds voetbalhistorie. Herinnering LAATSTE FASE De grootmeesters van Real Madrid zijn oud geworden en staan voor de laatste fase van hun voetbalcarrière. De verjonging van het elftal gaat minder gemakkelijk omdat voor de grote talenten van een Del Sol, Di Stefano, Puskas en Gento geen op volgers te vinden zijn. Spanje bezit een groot aantal veel belovende jonge spelers, maar zij missen allemaal de vlagen van genia liteit die de voorhoede van Real Ma drid van weleer wereldberoemd heb ben gemaakt. Daarom speelt Real Madrid, hoewel nog steeds de onbe twiste leider van de Spaanse natio nale voetballiga, geen rol van door slaggevende betekenis meer in de grote internationale voetbalcompeti ties. Iedereen wil van Puskas, Gento of Santamaria de laatsten van de voetbal-mohikanen van Real Madrid weten hoe het nu met het elftal staat en hoelang zij het zelf ïxaast hun jongere collega's zullen volhou den. Zij hebben er weinig behoefte aan om hierop uitvoerig in te gaan, want al zullen zij voor zich zelf moeten erkennen dat zij zo langza merhand hebben afgedaan. Het is beslist niet plezierig daar constant over te moeten praten. Geruchten Na 3 dagen vruchteloos wachten, krijg ik hem eindelijk thuis te pak ken. Er gaan geruchten dat hij door Feijenoord benaderd zou zijn om de laatste Jaren van zijn rijke voetbal carrière in Nederland te komen spe len. Ferenc Puskas, die zijn viienden Pancho noemen, kan het niet herin neren. Officieel heeft hij zeker geen aanbod gehad, want onmiddellijk nadat zijn contract met Real Madrid op 30 juni van dit jaar was afgelopen, heeft de club het op dezelfde voor waarden verlengd. Hij is dus niet vrij en wie kopen wil zal dat dus met de directie van zijn club moeten regelen. Maar als hij door Engelse journalis ten wordt geïnterviewd wordt hem gevraagd of hij niet in Engeland wil spelen. Italiaanse verslaggevers wil len weten of hij de kleuren van een Italiaanse club zou willen verdedigen en zo stellen Duitsers en Fransen soortgelijke vragen. Er zal ook wel eens een Nederlander zijn geweest die hem hetzelfde heeft verzocht. Hij besteedt er weinig aandacht aan. Als het aan hem lag, zou hij zijn laatste voetbalschoenen in dienst van Real Madrid verslijten, want hij heeft nu geen behoefte tot vex-ande- ring meer. Als „Madrid" genoeg heeft van zijn diensten, wil hij zijn volle aandacht gaan wijden aan zijn fabriekje, waar hij pikante Hongaar se worstjes maakt. Hij heeft er geen behoefte het voorbeeld te volgen van zijn 2 vrienden Alfredo di Stefano Ladislao Kubala, die geen afscheid van het voetbal hebben kunnen men en nadat respectievelijk Real Madrid en 3arcelona' hen niet n nodig hadden, zich hebben laten verleiden om voor clubs van mindere kwaliteit te gaan spelen waardoor zij alleen maar afbreuk aan hun naam hebben gedaan. Levendige strijd 50 De ruim 450 deelnemers aan de na tionale zeilwedstrijden op het Alk en maardermeer zijn maandag, op de derde wedstrijddag, volledig aan 50 hun trekken gekomen. Een matige noordwestenwind zorgde voor een levendige strijd ir alle klassen. In de vrjjheidjes laaide de strijd zo hoog op, dat na afloop alleen de 75 winnaar officieel bekend was. Mo lenaar, die zondag tweede werd, 75 behaalde een prachtige zege en rA staat nu eerste in het klassement. he grole favoriet Bouw van Wijk heeft een aantal protesten tegen *lch, waarin hij niet sterk staat en dat zou hem weieens de felbegeer de hoofdprijs kunnen kosten. Daar naast heeft een groot aantal an- 16 toe zeilers protesten lopen, zodat vandaag pas de officiële stand zal kunnen worden opgemaakt. Ook in de Finnjollen regende het protesten, zodat ook hier nog niet geheel duidelijk is wie momenteel de meeste aanspraken kan doen gelden voor de hoof prijs. In de Valkenklasse zeilt de Aegirzeiler Piet van Buren bijzonder goed. Na zijn eerste plaats van zondag legde hij opnieuw beslag op de overwin ning, zodat hij in het klassement een goede voorsprong heeft opge bouwd. In de overige klassen is het moeilijk een klassement op te maken. De laatste wedstrijden zullen in vrijwel alle gevallen de beslissing moeten brengen. „Of Puskas zal mee spelen in de eerste wedstrijd om de Europabeker op 8 september in Rotterdam?" Hij weet het niet. Dat is een vraag die alleen de trainer, Miguel Munoz, kan beantwoorden en die zal de samen stelling van het elftal dat in Rotter dam zal aantreden, misschien pas enkele uren voor de aanvang van de wedstrijd bekend maken. Puskas kent het Nederlandse voetbal nauwelijks. Hij herinnert zich vaag 5 jaar gele den een wedstrijd tegen een Neder landse combinatie te hebben ge speeld, die door Real Madrid werd gewonnen. Verder heeft hij nog slechts één maal in Nederland gespeeld, in de finale om de Europabeker tegen Ben- fica in 1961, waarbij de Madrilenen deze begeerde trofee aan hun Portu gese tegenstanders moesten afstaan. Ook Feijenoord kent hij niet. Maar hij geeft de wedstrijd in Rotterdam niet bij voorbaat voor gewonnen. „Er zal eerst gespeeld moeten wor den om te weten wat de uitslag is. Onbekende elftallen zijn dikwijls de gevaarlijkste. Verrassingen zijn dan niet uitgesloten en 't is vooral in het begin van zo'n wedstrijd moeilijk je techniek in te spelen op het spelpeil van de tegenstander". de continuïteit van het spelpeil veel afbreuk wordt gedaan. Maar het is een ongeneeslijke kwaal van het Spaanse voetbal. Real Madrid is de enige club uit de Spaanse eerste divisie die niet mee wenst te doen aan dit gesol met trai ners. Al jaren lang is Miguel Munoz de onbetwistbare heerser over het Spaanse kampioenselftal en verant woordelijk voor alle successen van de laatste jaren. Hij heeft thans 30 spe- lers tot zijn beschikking, waaruit hij zijn eerste elftal kan samenstellen. Met 18 van zijn beste spelers is hij op 8 augustus naar Zuid-Amerika ver trokken, voor een inspannende tour nee die tot de 25e heeft geduurd. Deze tournee is geen onverdeeld succes geworden en de Zuidameri- kaanse sportpers schreef dat het eer ste elftal een schaduw is van de ster- renploeg die zich in 1959 meester toonde over alle elftallen van het Latijns-Amerikaanse continent. .Deal Madrid heeft nog een lange weg voor zich", zo schreven de Zuid- amerikaanse bladen, „voordat het weer een elftal in het veld kan bren gen dat tot de grote prestaties van vroeger in staat zal zijn. Individueel zijn de spelers zeer talentvol, maar er ontbreekt intelligentie en inspira tie aan hun samenspel". De glans is eraf, in de avond van 8 september zal Nederland weten of Feijenoord die glans wel heeft beze ten. Willemse wint e Nederlandse lange-afstand- Herman Willemse heeft in Trois-Rivières in Canada ge houden wedstrijd over 16 km ge wonnen in 3 uur 55 min. 37 sec. Zyn prijs bedroeg 3600 gulden. Greta Anderson haalde het niet De Amerikaanse zwemster van Deense afkomst, de 37-jarige Greta Anderson, heeft haar poging om het Kanaal in een ruk in beide richtin gen over te zwemmen, moeten op geven. Kramp in beide armen noopte haar, na zeven uur te hebben ge zwommen de strijd te staken. Om negen uur was zij zondrgavond by Dover te water gegaan voor de 67 km lange tocht Engeland—Frankrijk v.v.. die alleen nog maar met succes door de Argentijn Antonio Albertondo is volbracht. Hij deed er 43 uur en 5 minuten over. In ongeveer negen uur wilde Greta Andersen, die de records op haar naam heeft staan voor zowel de oversteek EngelandFrankrijk als in omgekeerde richting. Cap Grlz Nez bereiken om dan na een korte rust de terugtocht te aanvaarden. De omstandigheden waren uitstekend, maar 13 km van de Franse kust dwong kramp haar in de volgboot te stappen. Gevaarlijk „Real Madrid onderschat Feijenoord niet". Dat zegt mij de directeur van de Spaanse kampioensploeg, Antonio Calderon. „Elk elftal dat eens ooit heeft weten door te dringen tot in de halve finale van de strijd om de Europa-cup. is gevaarlijk", zo zegt hij. Ook Fransisco Gento, 11 Jaar lang op de linksbuiten-plaats van Real Madrid, de snelste vleugelspeler die het voetbal ooit heeft gekend, is nog helemaal niet zo zeker over de afloop van de wedstrijd tegen Feijenoord. „Real Madrid is een sterk elftal, maar het is niet meer wat het vroe ger geweest is". Gento komt er eerlijk voor uit dat het hem verbaasd heeft dat dit Real Madrid, dat een niet ge makkelijke verjongingskuur door maakt, zo betrekkelijk moeiteloos de stryd in de Spaanse liga heeft kun nen winnen. „Wij zijn op dit moment niet beter of slechter dan een aantal andere Spaanse clubs, en alleen de toekomst kan leren of de verjonging van nu grote resultaten zal gaan af werpen. Voor de rest is dat een zaak Weer tiveede plaats voor Bel) Weeteliag UNIVERSIADE Op de vierde dag van de univer sitaire spelen in Boedapest heeft de Zaanse zwemster Beb Weeteling op nieuw voor de beste prestatie van de Nederlandse afvaardiging ge zorgd. Het Nereusmeisje veroverde in de finale van de 400 meter vrije slag een fraaie tweede plaats. Haar gelijk PUSKAS Hongaarse worstjes die voornamelijk het bestuur van Real Madrid aangaat en doen Puskas en Gento er het zwijgen toe. Handel Miguel Munoz, al 16 jaar lang in dienst van Real Madrid, is de enige trainer in Spanje die het langer dan een seizoen bij dezelfde club uit houdt. De handel in spelers in Span je slaat alle records in de wereld, maar ook die in trainers. De trainer is op het Iberisch schiereiland de Drie wedstrijden in Nederland (Van onze correspondent) Een Russische zwemploeg, be staande uit 10 zwemsters en zwem mers, zal 3 wedstrijden in Neder-1 land zwemmen. Op 10 september in Groningen en op 14 september in Rijswijk. Van Nederlandse zijde zullen zwemmers en zwemsters uit de A- en de B-selectie uitkomen. Bij de Russen starten verschillende zwemsters en zwemmers, die ook in Tokio zijn uitgekomen. In Beziers in zuidwest-Frankrijk i meentelijk ziekenhuis, waar men elk spreekt iedereen over het schandaal ogenblik van de dag of nacht pa- bloedtrans- tienten aan bloed kan helpen. Jour nalisten hebben by de woning van VAN HET WIELERFRONT Een dag na zijn solo-overwinning in de profronde van Goirle waagde Peter Post zich maandag in het Bel gische plaatsje Zingem weer achter de derny, zyn specialiteit. De Am- stelvener toonde zich de sterkste van een veld van acht renners. Hij legde de 25 km af in 31 min rond. Tweede werd de Duitser Rolf Wolfshol, vijfde de Nederlandse kampioen Jo de Roo. De nieuwe Belgische wegkampioen Waiter Godegroot en good old Rik van Steenbergen liepen in het half uur, dat Post achter de dernies joeg, een ronde achterstand op. Compleet De Triptique Ardennais, een etap- pewedstryd voor amateurs, is maan dag een complete zege voor de Ne derlandse ploeg geworden. Op deze laatste dag werden de vierde en vijf de rit gereden. De vierde etappe, een „gewone" rit over 80 km van Jevigne naar Polieur, leverde een sprintzege op voor de rappe Jo van Seggelen de Zuidslavische Budelsohoot, die een tijd maakte Voor het overige stelde de Neder landse ploeg teleur, vooral in de teamsporten. Het waterpoloteam kwam, ondanks een betere spelop vatting en een voortdurende meer derheid, niet verder van 44 tegen Bulgarije. Hermsen (2), Aalsbers en Ouwerkerk zorgden voor de goals. In de laatste minuut, toen onze land genoten een numerieke meerderheid hadden, belandde tot twee n.aal toe een schot tegen de lat. Het bas ketbalteam weerde zich tegen het sterke Hongarije zo goed als dat ging, maar moest tenslotte met 56- 86 onderdoen. In het volleybaltoernooi, waarin onze op papier sterke landgenoten in het herkansingstoernooi met Tu nesië, Zuid-Slavië en Polen zijn te rechtgekomen, verloor Nederland met 2-1 van Polen. Ven de zwemploeg werden voorts Ans Hulsebos op de 100 meter vlin derslag en Wieger Mensonides op de 200 meter schoolslag al in de series uitgeschakeld. Op de voorlaatste dag van de zwemwedstrijden won Mar- ta Egervary (Hongarije) de 100 me ter vlinderslag in 1.11.6, de Japan ner Tsurumlne de 200 meter school slag in 2.33.7 en de ploeg van de Verenigde Staten de 4 x 200 meter vrije slag in 8.10.9. In het schermtoernooi won de floretploeg van Frankrijk goud, Roe menië zilver en West-Duitsland het brons. 16 Het laatste gedeelte van deze wed strijd door de heuvelachtige Ardense omgeving, een individuele tijdrit over 15 km, eindigde opnieuw in een Ne derlandse zege. De jonge, klasrijke Jan Harings uit Scheulder maakte Zaterdag en zondag organiseerde DCCOS jeugd toernooien. De resultaten (eindstanden) wa ren zaterdag: Poule 1: 1 VVSB 7 pnt, 2. Roodenburg 5 pnt, 3. DOCOS 5 pnt, 4 Teijlingen 1 pnt, 5 Zwaluwen V 1 pnt. Poule 2: 1. Roodenburg 8pnt, 2. Teylingen 6 pnt, 3. Zwaluwen V 3 pnt, 4 DOCOS 2 pnt, 5 WSB 1 pnt. Zondag Poule 1: 1. DOSR 7 pnt, 2. Lugdunum 6 pnt, 3. SIJC 5 pnt, 4 DOCOS 2 pnt, 5 RKDEO 0 pnt. Fcule 2: 1. Lugdunum 8 pnt, 2. SIJC 4 pnt, 3 DOSR 4 pnt, 4 DOCOS 2 pnt, 5. RKDEO 2 pnt. tijd var» 19 min 51 sec, 21 sec sneller dan Van Seggelen die even eens de Belgische coalitie te snel af was. In het eindklassement nemen Harings en Van Seggelen in de zelfde volgorde ook de beide ere plaatsen in Harings had voor de vijf ritten als winnaar 8 uur 49 min 42 sec nodig. Van Seggelen deed er 47 sec langer over. De Belgen Weckx, Heylen en Houben werden resp. der de, vierde en vijfde. Verrassing Piet Heijnig uit Rotterdam was de enige Nederlandse vertegenwoordiger in de kopgroep, die de zege in de tweede etappe van de ronde van Tsjecho-Slowakije betwistte. Tot ve ler errassing won de Schot Billy Bilsland de sprint met grote over macht, Heijnig werd tiende. Bils land had voor de 123 km van Zvo- len naar Llptovsky 3 uur 2 min 51 sec nodig. Ook in het algemeen klassement, dar wordt aangevoerd door Bilsland in 7.16 45 is Heijnig de beste Neder - ander. Hy is, met een achterstand van 1.03, vijfde. met het Centrum fusie. Veertien dagen geleden kreeg een 65-jarige boer in Hérault zulk een gevaarlijke bloeding, dat de be handelende geneesheer, dr. Azema, onmiddellijke bloedtransfusie nood zakelijk achtte. Hij telefoneerde zijn collega dr. Miquel in Beziers, met het verzoek hem aan drie flessen bloed „o" negatief te helpen, een bloed groep die maar weinig voorkomt. Dr. Miquel stelde zich in verbin ding met het Centrum voor bloed transfusie in Beziers, maar daar antwoordde geen sterveling iedereen was met vakantie. Dr. Miquel raadpleegde de politie die probeerde alle leden van het cen trum aan de telefoon te krijgen, maar ook dat lukte niet. Niemand had zijn vakantie-adres achtergelaten. Ten einde raad belde men de prefect, die adviseerde om met alle mogelijke middelen toegang tot het centrum te krijgen. De commissaris van politie had toevallig inbrekerswerktuigen by de hand. pas van een inbreker in be slag genomen. Bij het centrum sloeg hij een ruit in en forceerde de sloten van de deur naar de koelkasten, waar de flessen bloed in voorraad lagen. Dr. Miquel nam de drie gevraagde flessen in ontvangst en gaf die door aan zijn collega. Dr. Azema gaf de boer een bloed transfusie en de man kwam er bo venop. Maar dr. Azema stak zijn ver ontwaardiging niet onder stoelen of banken. „Ik heb altijd in de ver onderstelling geleefd", zei hij, „dat bij elk ziekenhuis voldoende bloed te krijgen is". Voor hem is de zaak hiermee afge lopen, maar niet voor de justitie, want er zal een aanklacht worden ingediend tegen „X" wegens het niet verlenen van bijstand aan personen in nood. In de meeste Franse zieken huizen is het centrum voor bloed transfusie verbonden aan het ge- dr. Delmas, directeur truii:. aangebeld maar kregen geen antwoord. Dr. Delmas is tot eind augustus met vakantie..... In de voorronden van het toer nooi om het wereldkampioenschap voetbal 1966 zyn in Zuid-Amerika twee wedstrijden gespeeld. In San tiago versloeg Chili Equador met 3—1 terwijl Bolivia in La Paz met 21 zegevierde over Paraguay. Door de nederlaag van Paraguay is Argen tinië zeker geworden van een plaats in het eindtoernooi, dat in Engeland wordt gehouden. Lichaam Delgado naar Portugal De Spaanse autoriteiten gaan er- nee akkoord dat het stoffelijk over schot van de Portugese oppositie leider generaal Humberto Delga do uit Spanje wordt gehaald. De ver wanten van de generaal, wiens li chaam dicht bij de Portugese grens op Spaans grondgebied werd gevon den, hebben de Portugese regering verzocht toestemming te geven voor teraardebestelling van Delgado in Portugal. Deze leefde sinds 1959 in ballingschap. Tien Portugese advocaten hebben een commissie van overleg gevormd te helpen het geheim van de dood van de Portugese oppositielei der, te ontraadselen. zy staan be kend als tegenstanders van het re gime- Salazer, maar hebben ver klaard dat hun actie in deze zaak louter „beroepsmatig" is. KREIJERMAAT GEOPEREERD (Van onze correspondent). Reinier Kreijermaat ligt weer in de Clara Stichting. Onder het gips van het gebroken been is een ontsteking ontdekt die de genezing ophield. HU is hiervan reeds geopereerd. Het la allemaal wel triest. Drie dagen voor de operatie werd overwogen het gipa te vervangen door een beugel onder de knie om hem by het lopen enige steun te geven. Als brief te verzenden: Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt Sportsplinters De Nederlander Dudok van Heel heeft de maandagmorgen ge zeilde eerste race voor het wereld kampioenschap in de Flying Junior klasse te Saltsjoebaden gewonnen. Op de tweede plaats eindigde de Zweedse kampioen Mats Larsson. Er gingen 47 boten van start. Alkmaar krijgt zijn wielerbaan. Maandag is de rijksgoedkeuring hier voor afgekomen. Er zal zo spoedig mogelyk met de bouw van de beton nen baan, die een lengte krygt van 250 meter en 6 meter breed zal zijn, worden begonnen, alsmede met het optrekken van de tribunes en de verdere accommodatie. De Amsterdamse schaker Rob Hartoch heeft maandag in de derde ronde van de finalepoule van het wereldkampioenschap voor de jeugd in Barcelona remise bereikt tegen de Israëliër Bleiman. Maandag zyn twee wedstrijden gespeeld in de eerste divisie van de Engelse liga. Aston Villa verloor op eigen veld met 20 van Leeds United en West Ham United kon op eigen terrein niet verder komen dan een geiykspel (1—1) tegen Sunderland. 'Woonplaats:. Kwcekxï abonnee Mand VAKANTIEADRES: Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11