M Meike de Vlas ,kanspaard' in Nederlandse roeiploeg Drie top-nummers op Duindigt 41' li li vari vandaag 1 Canadezen vinden het in De Vliet bar koud Gonzales vergiste zich... Di Stefano speelde in Geleen ALBERDA RAMDE BOUW VAN WIJK DUINDIGT Krantenbezorger a.s. ZONDAG Cup LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 20 AUGUSTUS 1965 VIERDE BLAD Eu ropese roeikampioenschappen voor dames in Duisburg PANCHO GONZALES Pane ho Gonzales, coach van de Amerikaanse Davis-Cupploeg, kan goed voorspellen. „Vieréén wordt de uitslag van de eerste interzone- linale", had hij nog daags voor het duel tussen Spanje en de Verenig de Staten zelfverzekerd voorspeld. Welnu, dc uitslag werd 41, al leen niet, zoals Paneho zich dat had voorgesteld, in het voordeel van zijn ploeg. De Spanjaarden zorgden voor een van de grootste suprises, die de internationale ten niswereld in jaren heeft gekend, dook in Barcelona de Amerikaanse ploeg kansloos te laten. De 41 stand zou zelfs waarschijn lijk 50 zijn geworden, indien Spanje voor het laatste enkelspel Manuel Santana, voor Dennis Ral ston een schier niet te kloppen tegenstander, had opgesteld. Mano io meende echter wel wat rust ver diend te hebben na zijn prestaties op de voorgaande dagen en ruim de daarom het veld voor Juan Ma nuel Couder, die wel de eerste set op zijn naam bracht, maar ten slotte toch niet tegen Ralston was opgewassen. Hoewel het duel reeds beslist was, kwamen donderdag toch nog 5000 toeschouwers naar het tennispark voor de beide laatste enkelspelen. Zij zagen by een temperatuur van 30 graden in de schaduw Spanjes nieuwe ster Juan Gisbert, onblus bare geestdrift ten toon spreiden tegen de lange Frank Froehling- Deze laatste ervoer tot zijn schrik dat Gisbert er allesbehalve een trainingspartijtje van wenste te maken, doch daarentegen alleen op winst uit was. De Amerikaan werd wel gedwongen iets terug te doen, wilde hij niet roemloos ten onder gaan. Zo groeide een for maliteit uit tot een bijzonder ener verende vijfsetter, door Gisbert ten slofte gewonnen: 63, 36, 64, 2—6, 6—3. „Rubbermuur" Couder verraste Ral ston in de eerste set met zyn be ruchte langzame spel. De Ameri kaan, die evenals de voorgaande dagen een nerveuze en weinig zekere indruk maakte, versloeg zich steeds op de gekapte slagen van zijn tegenstander en verloor met 46. Daarna herstelde hy zich echter, kwam meer aan het net en herwon gaandeweg het initiatief. In de laatste set ging de score zelfs door louter service-verlies gelijk op tot 33, alvorens Ralston zich zelf overwon. Ralston won met 4—6 6—4, 6—3, 6—3. VOETBAL Niet minder dan 23.000 toeschou wers zagen ere-divisieclub Fortuna 54 donderdagavond in Geleen tegen El Espanol uit Barcelona. Zij waren voornamelijk gekomen om Alfredo di Stefano nog eens aan het werk te zien. De vroegere architect van Real Madrid bleek hoe kan het ook an ders iets langzamer te zijn ge worden. maar bewees nog altyd een groot voetballer te zijn. Hij en zijn mede-aanvallers kwamen echter tegen de goed spelende Fortuna-de- fensie niet aan doelpunten toe. De Limburgse ploeg, die vooral voor rust knap voetbal demonstreerde en in Chris Coenen een grote uitblinker had, greep de zege door een tien mi nuten voor rust gescoord doelpunt. Coenen bediende Piters met een pass op maat en uit de voorzet van de Belg scoorde linksbinnen Herman Jacobs. Na de hervatting lag het spelpeil iets lager. De Fortuna-aanval had wat aan kracht ingeboet omdat Piters en Harry Golsteyn waren ver vangen door resp. Breikers en Koo- pal. C0I.ER TERUG NAAR SPARTA? (Van onze correspodent) Een deputatie van Spartanen heeft Jos Coler gepolst over een mogelijke terugkeer in het bestuur, cq over een kandidatuur voor het voorzit terschap. Sparta beleeft sinds de heer Salters het voornemen bekend maak te af te treden en drs. C. van Ryn niet als zijn opvolger werd geko zen, een bestuurscrisis. De heer Co ler trad uit het Spartabestuur om dat hij als voorzitter van de sectie betaald voetbal vrij man wilde zijn. (Van onze speciale verslaggever) Het kleine groepje Nederlandse supporters, dat domicilie houdt rond de Wedan-roeihaan van Duis burg, heeft zijn hoop gevestigd op Meike de Vlas. Vier van De Vliet tegen Russinnen Moulijn speelt (Van onze correspondent) Coen Moulijn. die in de rumoeri ge wedstrijd tegen Austria, vorige week vrijdag, een onwillige dijspier opliep, speelt zondag toch mee tegen PSV. Ook Hans Kraay is genezen van een hoofdwond. Feijenoord is dus volledig. Op de Amsterdamse Bosbaan worden zondag a.s. internationale waterskiwedstrijden gehouden, waar aan door de sterkste skiërs uit Bel gië. Duitsland, Groot-Brittannië, Frankrijk. Italië en Zuid-Afrika wordt deelgenomen. Ook Amerika zal door een topskiër vertegenwoordigd zijn. Verder zullen niet minder dan 16 landskampioenen aan de start verschijnen op de onderdelen slalom, figuur- en schansspringen. Toen donderdagavond de loting, verricht onder leiding van oud roeibond-voorzitter drs. Chr. E. van der Ploeg, die F IS A-president Thomas Keiler verving, ten einde was, stond vast, dat alleen de viervoudige nationale skiffkam pioene kans heeft op de eerste dag van de Europese kampioen schappen voor dames, die heden avond beginnen, haar serie te winnen en een finaleplaats veilig te stellen. De blonde Groningse, die teel in Amsterdam woont, kan voor een Nederlandse zege zorgen, doch dan 2al ze juist als vorig jaar tijdens de titelwedstrijden op de Bosbaan in een grootse vorm moeten zijn. Ze zal moeten laten zien, dat de overwinning die zij vo rige maand in Hannover op de West- duilse topskiffeuse Karen Ulricb- wolf behaalde, geen toevalszege is geweest. De eerste serie, waarin de Neder landse kampioen start, is zeker niet zwak. Karin Ulrich-Wolf j bereikte immers in 1964 de vierde plaats bij de Europese titel strijd en de Francaise Renée Camus werd bij de wedstrijden op de Bos baan zesde. De Britse kampioene Lane is altijd nog een gevaarlijke outsider. Op die gedenkwaardige 2de augustus 1964 liet Meike de Vlas de Francaise en de Duitse, die vrijdag haar grootste rivalen zijn, achter zich en veroverde tot veler verras sing zelfs het zilver. Nu titelhoud- ster Galina Konstantinova, die ook in 1963 het goud naar Rusland voer de. in een andere serie is ingedeeld heeft Meike de Vlas stellig de mo gelijkheid opnieuw de eindstrijd te bereiken Gemakkelijk zal de sterke Groningse het echter beslist niet krijgen. Hoger Na de loting stond voorts wel vast, dat de vier met stuurvrouw van De Vliet en de dubbel vier van Nautilus alleen nog maar op de herkansin gen kunnen hopen. Het kwartet van De Vliet zal namelijk onder meer moeter: strijden tegen titelhouder Rusland en de Hongaarse ploeg, die vierde werd in Amsterdam; de Nau- Sneekweek groot succes MEIKE DE VLAS tilusploeg zal tegen de Russische quadruple vorig jaar winnaar van het zilver al evenmin veel kansen krijgen. Rob Joop Kerkhoven De acht van Argo. de vierde ver tegenwoordiger van Nederland, komt op de eerste wedstrijddag niet in ac tie. Slechts vier achten hebben na melijk ingeschreven voor het slot nummer van de dameswedstrijden, zodat zij alle vier overgaan naar de eindstrijd van zondag. De organisatoren van de vijftig ste Sneekweek kunnen terugzien op de best geslaagde zeilweek sinds ja ren. De traditie van altijd slecht weer werd tijdens deze bijzondere jubileumweek verbroken. Iedere dag zorgden een ideale zeilwind en een stralende zon er voor dat de 625 deelnemers aan dit festijn vol ledig aan hun trekken kwamen. Ook donderdag, op de sluitingsdag, stond er een ideale westelijke wind. In de teamwedstrijd tussen de Friese en Hollandse Regenbogen, die het eerst aan de start kwamen, ging het bijzonder fel toe. Zo fel zelfs, dat er een protest uit voortvloeide. Al- berda, die Friesland graag zag win nen. verloor in de hitte van de strijd zelfs een beetje de sportivi teit uit het oog. Een van zijn Hol landse concurrenten. Bouw van Wijk, ramde hij bij een van de boei en midscheeps. Reglementair zeil de Van Wijk waarschijnlijk niet he lemaal juist, maar Alberda ging met wel iets te ver wat het zijn rechten aangaat. Loting De coach van de Nederlandse zwemploeg heet Rob Kerkhoven, ie leider van het Canadese zwemteam, dat zaterdagmiddag in Leiden de strijd aanbindt met een nationale KNZB-formatie, heetJoop Kerkhoven. gezwommen in Bonn, Bochum en Blackpool. Tijdens de laatste wed strijd brak Dan Sherry op de 110 yards vlinderslag 't wereldrecord met een tijd van 58.1. In Jane Hughes bezit de Canadese formatie een tweede wereldrecordhoudster. Dit 17- jarige zwemstertje vestigde vorig jaar in Vancouver een wereldrecord op de 880 yards. Kleine broer „Rob is mijn kleine broer', vertelde gisteravond in het zwembad De Vliet Joop Kerkhoven, die zes jaar geleden naar Canada emigreerde en door zijn nieuwe landgenoten nu met Joe wordt aangesproken. De Canadezen, die gistermiddag na een vermoei end tweedaags toeristisch tripje naar Parijs in Leiden arriveerden, von den het in De Vliet maar bar koud. Huiverend doken zij in het water (22 graden!) voor tien trainingsbaan tjes van 100 meter. „Denkt u dat uw ploeg een kans heeft om de wedstrijd te winnen?" „Vast en zeker", lacht de stevig ge bouwde Joe Kerkhoven. „Misschien niet bij de dames, uitgezonderd de 100 meter vrije slag (Marion Ray heeft een beste tijd van 1.01.4 achter haar naam staan Nederland re cord Erica Terpstra 1.01.7), maar in het totaal maken wij een goede kans. Vooral als de jongens de enorme prijzenschat zien. welke De Sleutel stad heeft byeen|egaard. Wat een bekers It 'ereldrecord Attractie In De Vliet kunnen zaterdagmid dag 1400 toeschouwers (zitplaatsen) deze interessante strijd tussen Neder land en Canada volgen. Een extra attractie is vanzelfsprekend de aan val van Ada Kok op het Europese re cord 200 meter vlinderslag. Finan cieel zal de Sleutelstad (de organise rende vereniging) er niet uitspringen. Zelfs niet met een vol huis. „Dat is het ergste niet", zegt Sleutelstad voorzitter Werter, „onze opzet is in Leiden iets goeds te brengen Süiff: eerste serie: Frankrijk, Roemenië, Groot-Brittannië, West- Du itsland, en Nederland (Meike de Vlas); tweede serie: De nemarken, Rusland, Bulgarije en Hongarije; dubbel twee: eerste serie: Bulgarije, Hongarije, Tsjecho-Slo- wakije, West-Duitsland en Zweden; tweede serie: Rusland, Frankrijk, Bulgarije en Roemenië; vier met stuurvrouw: eerste serie: Denemar ken, Rusland, Hongarije en Ne derland (De Vliet); tweede serie: Roemenië, Tsjecho-Slowakije, Groot- Brittannië en Bulgarije; dubbel viert eerste serie: Nederland (Nauti lus), Rusland, Tsjecho-Slowakije en Polen; tweede serie: West-Duitsland Frankrijk, Hongarije en Bulgarije. Jan Brouwer (Rotterdam), Willy Geraeds (Thorn), Rini Wagtmans (Sint-Willibrord) en Wim du Bois (Waarschoot) starten zondag a.s. in de Ronde van Saarland. Onbeslist lijk een tweede plaats permitteren. De overwinning ging nu naar Ulrik Jager. De hoofdprijs met grote voor sprong voor de gebroeders Bell in ga. In de individuele regenboogwed strijd beleefden de vele toeschouwers op de wal een enerverende finish. Bij het ingaan van het laatste kruis- rak lag Hofland op de eerste plaats, direct gevolgd door Alberda. Dit tweetal liep echter minder snel dan de Sneker Van der Zee. die midden op de plas vrij zeilde. Op de finish lijn lag Van der Zee voor Alberda. Van Wijk, die vijfde werd achter Hofland, ging echter met de hoofd prijs naar huis. De enige zeiler, die tijdens de Sneekweek in de nationale klassen ongeslagen bleef, was Henk Ozinga uit Reeuwijk. Met vijf overwinnin gen behaalde hij onbedreigd de hoofdprijs in de Flying Juniorklas- Advertentle de protest-commissie besloot daar om over het protest van Alberda een onbeslist uit te spreken, wat be tekend dat nu de zeilraad zal moe ten beslissen. Friesland behaalde in deze wedstrijd met slechts 1,1 punt verschil de overwinning, voorname lijk door een eerste plaats van De Wilde en een vierde van Alberda. Holland bleef echter goed by door een tweede en derde plaats, van res pectievelijk Van wyk en Hofland. In totaal won Holland met 92,2 pnt. tegen 71,1 pnt. ruim. HALF TWEE WASSENAAR Gemakkelijk In de Flying Dutchman klasse konden de gebroeders Bellinga zich in de sluitingswedstrijd gemakke- Kampioenschap VAN NEDERLAND Op zaterdag 18 en zondag 19 september wordt in de Haagse Hout- rusthallen een internationaal bad- mintontoernooi gehouden. Naast top- spelers uit Duitsland, België, Groot- Brittannië, Denemarken en Neder land zal het volledige nationale team van Indonesië aote de presence geven. DERBY GOLD CUP vae de en de Gold Deze enorme beker zal naar alle waarschijnlijkheid verhuizen naar de prijzenkast van Ada Kok. Het is de hoofdprijs voor de 200 meter vlinderslag. Apart De annuleringen en verschuivingen van belangrijke draverijen tengevolge van de influenza-epidemie onder de dravers en vol bloeds brengt voor de op zondag 22 augustus op de renbaan Duindigt te houden meeting de unieke situatie met zich mee, dat niet minder dan drie van de belangrijkste nummers uit het draf- en renseizoen op één dag op het programma prijken. I Het zyn de Derby met byna f27.000 aan prijzen en premies, het Kampioenschap van Nederland en de Gold Cup, waarin de winnende vol bloed bijna f7.000 op het conto van zyn eigenaar kan laten byschrijven. In totaal wisselt op deze dag ruim f 62.000 van eigenaar, een kapitaal bedrag, dat de groei en betekenis van de draf- en rensport in ons land nog eens duidelijk illustreert. Uiteraard biyft de Derby de 41ste het klassieke hoogtepunt en j het meest begeerde doel. Ieder jaar I blykt dit weer uit het enorme getal der inschryvingen, hoe men hoopt en rekent een Derby-winnaar te be zitten en te rijden. Maar het zyn er uit het legertje der drie-jarigen, waarvan er 125 werden ingeschre ven, niet veel die aan de zware Der by-eisen kunnen voldoen. De aan de Derby voorafgaande harde training, de 2500 meter lange afstand en de alles uitputtende strijd hierin hou den slechts de beste exemplaren over eind. En zelfs dan nog is de Derby voor de overblyvers deze keer twaalf een groot avontuur, om dat het niet aankomt op brute kracht alleen, maar en voornamelyk op het subtiele spel 'van tactiek, wachten, tempo-gevoel van die de leidsels voert. De jonge Wagenaar is hierin een klasse apart en hij zal dit ook moe- 1 ten laten zien achter Diana R. wil hy een Derby-zege met haar boeken Maar hoevele collega's van Wage naar zyn al niet met goede en vaste voornemens bezield de Derby inge gaan, maar hun uitgestippelde tactiek zagen doorkruist of zo hun hoofd figuurlyk dan verloren, dat zy met een uitgeblust paard in de eind strijd niets meer in de melk te brok kelen hadden. Voor de combinatie Wagenaar jr.-Diana R is het een gelukkige omstandigheid dat zyn ri valen tot nu allerminst tot de hoog vliegers hebben behoord, doch on danks deze wetenschap meent de succesvolste ryder in Nederland dat het voor Diana R byzonder zwaar zal worden. En met recht. De sterke Dirk de V is na ziekte weer van de party en daarbij hebben in de af gelopen week Diomedea S. Dominica, Damsel D en Dea Alkestis VE hun generale repetities met snelle tyden afgesloten. Wie wint de 41ste Derby? Het is niemand die het weet al gaat de algemene opinie naar Diana R en Wagenaar. fOHAN WAGENAAR Dezelfde Wagenaar jr., die in het Kampioenschap van Nederland, de 16-jarige veteraan Quicksilver S weer ten tonele voert. Het is een her optreden van de oude crack, die door een spieraandoening lange tyd op non-actief heeft gestaan. De hengst moet in de training wel enorme bevrediging hebben gegeven, omdat vader en zoon Wagenaar hem anders zeker niet direct voor zulk een zware krachtproef zouden hebben ge steld. Anderzyds ryst de vraag of nu langzamerhand niet de tyd is aan gebroken Quicksilver S zyn zo ver diende rust te geven en niet te wach ten totdat hy als een „uitgerangeer de" de banen moet verlaten. Dit ver dient dit kapitale paard niet! De Franse hengsten Jour de Ja va. Pigh Life II en Olivier B vor men in dit Kampioenschap het trio, dat de eindstryd onder elkaar zal uitmaken. Jour de Java lykt vóór Olivier B het aangewezen paard, maar indien Roel Sierdsma uit Frankrijk overkomt om achter Oli vier B op het wankele sulky-zitje plaats te nemen zyn Jour de Java's kansen gelyk aan een dubbeltje op zyn kant. Prijzenpot Een nieuw geluid tussen deze tra ditionele draveryen is de ren om de Gold Cup, waarvoor meteen maar duchtig met de pryzenpot is ge rammeld. Ruim elfduizend gulden wacht op de verdeling, hetgeen ertoe heeft geleid dat de snelsten uit Duin- digt's volbloedcavalerie hiervoor hun krachten zullen beproeven. Het be looft een goed bezette en uitstekende ren te worden, waarin het aantal kanspaarden onwaarschynlyk groot is. Miss Pixie, Miss Willy, Pasja en Whitefoot S voor zijn zege in de Grote Prys van Den Haag belast met 4 kg extra lyken de meest aangewezen paarden voor de eerste gouden beker op Duindigt. ntle GEVRAAGD. Leeftijd 1650 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1, Leiden

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7