Marine-helikopter maakt noodlanding alles s kan met cElalhiür Op NOORDZEE bij R.E.M.-eiland Sjastri onder druk Gekantelde sleepboot gelicht Ér Moordenaar wachtte jaren op ontdekking Bloemenhulde op Indonesisch feest str0nauten Goedgekeurd r00denburg kerngezond LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1965 -. VN' f* i rboor nog niet opgehelderde rzaak heeft een helikopter van type Sikorski S.H. 34 j., van ^Marine Luchtvaartdienst, af- b4nstig van het Vliegkamp Val- nburg. gistermiddag om vijf Br half vijf een noodlanding Jfcten maken op de Noordzee pr de kust tussen Katwijk en vJord\vijk. Binnen twintig mi- ™|en was de uit vier leden be- ir (|ande bemanning opgepikt en 07(Jlig aan wal gebracht. Het Ttgtuig dat dankzij een speciale l^idinstallatie bleef drijven. r« ld gisteravond omstreeks half ialf door het betonningsvaar- geborgen en naar de thuis- lci»en Hoek van Holland ver- ^rd. Niemand werd gewond de schade is gering. Kitenant ter zee der tweede klas- c. G. A. D'Ancona en zjjn rang- ten C. G. Heidenian en F. E. dpers waren resp. de eerste en de >lsede vlieger en de waarnemer boord, tcrwyi sergeant J. van le.n meevloog als onderzeeboot- idingsexpert. fat er precies is gebeurt staat Jniet vast. maar zeker is dat ltz. ©na tegen het einde van de f gistermiddag uitgestippelde oe- lucht door technische oorzaken rongen werd zijn toestel op het ,orfr neer te zetten. Erg gevaar- Ut» is dit voor de helekopters van ^3M.L.D. niet, want bij de eerste laking met het wateroppervlak Moplooien zich aan beide kanten van riet landingsgestel en achter aan de irt grote blazen, die ogenblikke- ?™>vol lucht worden gepomd. I4ze noodinrichtlng werkt volko- automatisch en is in staat het lel dagen drijvende te houden, KJ de zee niet al te ruw is, wat tateren zeker niet het geval was. koéimiddeiyk nadat men op Val- ®lurg vernomen had, dat er iets 60 was stegen twee andere Sikor- "3 op om samen met een zich 23.» boven zee bevindende Grum- ekI „Tracker" van de M.L.D. te mek te snellen. Nog v o or vjjf uur men de dobberende helikopter, i. toen drie nijjl ten zuidwesten >64< het REM-eiland dreef, bereikt, j'tt aan boord hjjsen van de vier rietkelingen, die voor alle zekerheid j •571 zwemvesten hadden aangetrok- Jl was toen nog maar een kwes- minuten. I de ziekenboeg van het M.V.K. Éi zij allen in orde bevonden, a zij voor een inderhaast sa- elde technische commissie ,cJsten verschijnen om na te gaan rp) de oorzaak van de storing kan j geweest. 5 ft Hoek van Holland vertrok in- ,et betonningsvaartuig ihaven" met de opdracht de ^opter te bergen, desgewenst met tie van Hr. Ms. mynenve- „Lochum", die uit Den Helder naar het REM-eiland werd gestuurd. De marinehelikopter die gisteravond geborgen werd, is door de „Delfsha- ven" bij Hoek van Holland binnen gebracht en werd vanochtend om 10 Een helikopter van de Marine Luchtvaartdienst van het vlieg kamp Valkenburg moest een noodlanding op de Noordzee maken ter hoogte van het R.E.M.-eiland. Het A.N.P. maakt deze luchtfoto. uur in de parkhaven te Rotterdam gelost. Bij de berging op zee is veel hulp ondervonden van de redding boot „Neeltje Jacoba" uit IJ muiden. Een aanval van 200 Pakistaanse vrouwen en kinderen, zijn omgeko- infiltranten in het gebied van Joes- marg, 48 km. ten zuidwesten van Srinagar, is maandagavond door de Indiase politie afgeslagen. Dit heeft een Idiase woordvoerder in Srinagar gisteren meegedeeld. Gedurende twaalf uur hadden de aanvallers een poliepost met mortie ren en machinegeweren bestookt, zonder dat aan Indiase zijde verlie zen waren ontstaan, aldus de zegs man. Volgens de radiozender van de op standelingen zouden de Indiase troe pen in de afgelopen 24 uur bij ver scheidene botsingen met „vrijheids strijders" ongeveer honderd man hebben verloren. De radio zei, dat bij Oeri en Treh- gam vier strategische bruggen waren opgeblazen. De opstandelingenzender beschuldigde de Indiërs ervan een groot aantal dorpen te hebben platge brand om de Mohammedaanse be volking te verjagen. Daarbij zouden honderd vijf tig burgers, onder wie men. Het Pakistaanse persagentschap meldde, dat in Pakistaans Kasjmier grootscheepse anti-Indiase betogin gen worden gehouden. Politieke extremisten in India heb ben vandaag de eis gesteld dat pre mier Sjastri de vredes bespre kingen met Pakistan zal af breken en harde tegenmaatregelen Pakistaanse guerrilla-strijders in Kasjmier. De anti-Pakistaanse gevoelens nemen in kracht toe en er wordt in New Delhi meer e*n meer gespro ken over de kansen op een oorlog met Pakistan. In het parlement hebben zowel linkse als rechtse afgevaardigden ge- Urenlange parade in Djakarta President Soekarno heeft vandaag ter gelegenheid van de twintigste Indonesische onafhankelijksdag in Djakarta een parade aan zich voorbij zien trekken, waaraan 100.000 Indo nesiërs deelnamen. Onder hen was een groep vrijwillige militie uit West- Irian, die de president toeriep: „Ver pletter Maleisië". Onder de tonen van twaalf muziekkorpsen trokken leden van de strijdkrachten, organisaties, politieke partijen en filmsterren en echtgenoten van ministers voorbij in de stoet, die drie uur duurde. De slagzin van de parade was „ontwik keling en welvaart van voeding en kleding". Er werden geen nieuwe wapens getoond. Naast de president stond de Roe meense president, Stoica, en gasten uit een aantal andere landen. De route liep langs de Amerikaanse am bassade. Er deden zich geen inciden ten voor. WEHES Arie van Hentert tvas niet meer dan een onherkenbare sehint Betrapt bij travesti-spel (Van onze Hilversumse correspondent) De moord op Arie van He rn ert moet in enkele minuten zijn gebeurd, afgehandeld en de sporen uitgewist. In panische angst heeft verdachte Henni I. (20) Arie met de handen ge wurgd, omdat het jongetje hem betrapte tijdens een travesti- vertoning, die de toen 17-jarige voor de spiegel in de keuken van zijn woning opvoerde. Kort na zyn daad kwam zyn va der thuis, die omstreeks zeven uur een klant schoor aan het Noordse bo6je. Dat is toen al exact bewezen, zo vertelde vanmorgen de hoofdin specteur S. Hupkes, voor wie het nog steeds een volslagen raadsel is waar om kleine Arie bang in het don ker en gehaast, want hy wilde voor geen goud zijn favoriete tv-pro- gramma „Alles draait om moeder" missen juist het donkere gangetje inrende, waar een wrede dood hem wachtte. Hij wist immers, dat zijn broertje in het café op de hoek speel de. De nog niet vrijgegeven stoffe ls ke resten verborg I.. die eind deze week aan de officier van Justitie zal worden voorgeleid, aanvankelijk in een kist op het zoldertje. Later heeft hij zijn belastend geheim verborgen onder de vloer door vloerplanken in een kast open te breken. eist dat Sjastri het bezoek van de Pakistaanse minister van Bui tenlandse Zaken Bhoetto moet af gelasten. Bhoetto zou morgein in Nieuw-Delhi aankomen om te onder handelen over een definitieve rege ling van het grensgeschil in de „Rann van Koetsj". Gestolen Zyn travesti-kieren, waaronder veel damesondergoed, stal de knaap van waslijnen en by mensen thuis, voor wie hij als aankomend loodgie ter en elektricien karweitjes opknap te. „Alleen een lat zoals ik kon door dat gat in de muur", zo vertelde ons gisteravond Piet Prak, die de lugu bere vondst van zyn neefje, op wie hij zeer gesteld was. deed. Vanuit zyn nieuwe woning aan de Plataan- weg 66 in Hooglanderveen, was hy op zijn vertegenwoordigersroute steeds met de mysterieuze verdwij ning van zfjn neefje bezig. Op onze vraag waarom hij zich zeer bewust aan elke publiciteit onttrekt zijn naam werd op zijn verzoek door de politie aan de nieuwsmedia onthou den» vertelde hij: „Ik wil kost wat kost voorkomen, dat mij een helden rol wordt toebedeeld. Het is niets bij zonders. De hele familie heeft zich intensief met Arie bezig gehouden. Toevallig ben ik nou onder die vloer terecht gekomen. U zou hetzelfde hebben gedaan. Daarom wilde ik niet bekend worden, want anders heb ik morgen de hele sensatiepers bij me aan de deur voor allerlei opgeblazen verhalen". Gevraagd naar de mogelijke oor zaak van het falen van de politie- speurhond, die de bewuste avond toe vallig met zijn geleider in Hilversum was voor een andere zaak. meende commissaris P. J. van IJzendoorn. I dat de vrieskou het reukvermogen van het dier ongetwijfeld zal hebben beinvloed. De hond bleef halverwege de straat „steken", maar passeerde zonder opmerkelijke reactie het gan getje, waarin Arie was verdwenen. De tengere, donkergelokte ver dachte, die wij vanmorgen geboeid aan een rechercheur over de binnen plaats van het politiebureau zagen lopen op weg naar een nieuw ver hoor, heeft verklaard „altijd op ont dekking te hebben gerekend en ge wacht". Waarom juist Arie hem ver raste. toen hy zyn vreemd spel speel de, is zoals gezegd, nog niet duide lijk. Het jongetje, dat by hem mo gelijk zyn broertje zocht, was op het moment van de ontdekking voor hem niet meer dan een onherkenbare schim in het duister van het binnen plaatsje. Eerst toen de wurging was voltooid, moet de verdachte hebben gezien, aan wie hy zich had vergre- Advertentie De rederij Goedkoop heeft gisteravond tussen 10 en 11 uur met de drijvende bok ..Reebok" de sleepboot gelicht, die maan dagavond was gekapseisd bij een poging, een Duitse rijnaak, die buiten de vaargeul was vast gelopen. los te trekken. Op de foto de gekantelde sleepboot met de bok. (Foto Leidsch Dagblad) Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen) Geboren: Linde Martine, d. v. Bemtrop-Bosman, Amsterdam. Fre- derik Hendrik Maurits, z. v. Schalk wij k-Wilhelml, Capeile a.d. IJssel. Ferdinand Emanuel Eduard, z. v. V. d. Does-V. d. Linden, Rotterdam. Overleden: C. R. v. Brink-De Noo, 71 jaar. Utrecht. E. M. v. Steeden. 71 jaar. Arnhem. J. W. Monikus, 79 jr. ,Son. M. But, 89 Jr., Rotterdam. Ir. D. Joosten, 63 jaar. Rotterdam. D. Hoogkamer, 56 jr. Rotterdam. SI» IIIIT van vandaag 2 artsen, die gisteren de astro- >n Gordon Cooper en Charles hebben onderzocht, hebben geheel in orde bevonden voor i ruimtereis van acht dagen in jGemini-5. |Jer en een half uur lang werden i4>er en Conrad onderzocht, even- *iun reserves Neil Armstrong en See. Ook de reserves werden g geschikt bevonden om de dagen in een baan om de aar- verblijven. De Haarlemse bloemenmeisjes heb ben gisteren de Indonesische am bassadeur In Nederland, dr. Soed- jarwo Tjondronegoro en zijn echtgenote hevig in bloemetjes gezet. Dat gebeurde gisteravond in Kasteel Oud-Wassenaar, waar het echtpaar recipieerde ter gelegen heid van de twintigste Indonesi sche onafhankelijkheidsdag. Vele Nederlanders autoriteiten en zakenmensen kwamen de am bassadeur de hand drukken. Onder hen bevonden zich de minister president en mevrouw Cals, de minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappeiyk Werk, mr. M. Vroiyk en de vice-president de Raad van State, dr. L. J. M. Beel. Verder waren er vele leden van het corps diplomatique, onder wie de deken, F. X. baron van de Het was aan het einde van een voor ambassadeur Tjondronegoro zeer drukke dag. 's Ochtends ontving hy in zU«i residentie in Wassenaar ongeveer duizend Indonesiërs, die uit alle delen van ons land waren gekomen. Na een officiële herden king van de proclomatie van de onafhankelijkheid twintig jaar ge leden werd in de tuin feest gevierd. De ambassadeur zei in een toe spraak. dat naar zyn mening tus sen Nederland en Indonesië niet alleen economische, maar ook vruchtbare ideële en geesteluke samenwerking mogelijk is. Hij sprak er zyn vreugde over uit. dat de verhouding tussen Nederland en Indonesië eindeiyk op een ge zonde basis is gekomen. Na de toespraak werd een besluit voor gelezen. waarbij aan zes Nederlan ders drie chauffeurs en drie administratieve krachten oor konden werden toegekend. Een van hen nam de oorkonde in ont vangst uit handen van de ambas sadeur. De rest van de ochtend was informeel en voor een groot deel besteed aan kinderspelen. Voor de ambassadeur stonden er later nog een toespraak voor de radio en een intc-view voor de televisie op het programma. Over de internationale verhoudingen zei hy voor de radio, dat er geen haat in het spel is. „Wel willen wij een gehate politiek als het kolonialisme of imperialisme overal bestrijden, zijode de consequentie van de doelstellingen van onze revolutie. Pas als deze obstakels uit de weg zijn geruimd, kan de wereld vrede en samenwerking bereiken. Het beste voorbeeld is inderdaad de verhouding tussen Indonesië en Nederland". Mevrouw Soedjarwo Tjondronegoro heeft gistermiddag nog in Der. Haag de Indonesische school offi cieel geopend door het doorknip pen van een lint. Sedert 3 augus tus wordt reeds onderwys gegeven op deze unieke school voor Indo nesische kinderen in Europa, die thans al 69 leerlingen telt, van wie er vyftig in Nederland wonen. De school telt vier afdelingen: kleu- teronderwys, lager onderwys en twee voor middelbaar onderwys. Sportvelden aan Voorschoterweg Burgemeester en Wethouders heb ben de Dienst van Gemeentewerken gemachtigd een aanvang te maken met de aanleg van een complex sportvelden aan de Voorschoterweg. Het hiervoor benodigde krediet van ruim 1.4 miljoen gulden werd door de Leid se Gemeenteraad be schikbaar gesteld in zyn vergade ring van 18 januari J.L Onlangs hebben Gedeputeerde 6taten dit besluit in principe goed gekeurd, mits in de komende 12 maanden niet meer dan een kwart van het krediet zou worden uitge geven. Het plan voor het sportcomplex Voorschoterweg omvat de aanleg van een viertal voetbalvelden, waar van er één tevens als oefenterrein kan worden gebruikt. Voorts zullen er vier kleedgebouw tjes met elk twee kleedkamers wor den geplaatst, alsmede een stalen zittribune by het hoofdveld. een lokethuisje, en een oef en ver lichting. Nóg meer straf voor Hertha BSC (Van onze correspondent) Do Berlynse voetbalclub „Hertha B.S.C." die door de Duitse voetbal bond werd teruggezet naar de regio nal liga wegens financieel niet toe laatbare handelingen begint aan de nieuwe competitie met een handicap van vier punten en een boete van 5000 mnrk. De strafcommissie van de Duitse voetbalbond heeft „Hertha B.S Chiertoe veroordeeld omdat de club Held (die inmiddels naar Borussia Dortmund is gegaan) maandeiyks een bedrag van 500 mark heeft gegeven voor een even tuele transfer naar de Berlynse club. Held is voor vier weken geschorst en heeft een boete van 1500 mark ge kregen. Sportsplinters In een wedstryd voor groep drie van de Zuidamerikaanse zone in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1966 heeft Argentinië in Buenos Aires met 41 gewonnen van Bolivia. De ruststand van de door 80.000 toe schouwers bijgewoonde ontmoeting was 30. De Fransman Potier Is Europees waterskikampioen geworden. Hy ver zamelde 2.727.923 punten en versloeg daarmee ruimschoots de Italiaan Pozzini. die 2 642,958 punten behaal- de. Bij de dames won de Oostenrijkse Hansluwka met 2 849,037 punten de titel. Het Westduitse voetbalelftal, dat zich aan het voorbereiden is op de volgende maand in Stockholm te spelen interland tegen Zweden, die zal beslissen welk land naar het eindtoernooi voetbal in Engeland gaat. heeft dinsdag in Essen het Engelse Chelsea met 32 verslagen. In het toernooi om het wereld kampioenschap schaken voor de leugd. dat in Barcelona wordt ge houden. heeft onze landgenoot Rob Hartosch gewonnen van de Schot Jamison. 1 Top ruitersport naar Rotterdam (Van onze correspondent) Al zal er dan ook geen spraakver warring ontstaan. Rotterdam meer in het by zonder de Kralingse manege zal van 1 tot en met 5 september weer een hippisch baby Ion zyn, waar maar liefst veertien nationaliteiten door elkaar krioelen, met als exponenten de bekendste ruiters van de wereld: Winkler, Schridde, Schockemöhle, Lefrant, Brennan, d'Inzec, Barker, Smith en last but not least onze An toon Ebben. Speerwerpster Wil Hulshof «Ba taven) is gekozen in de Nederlandse damesatletiekploeg welke op 3 en 4 september in Parijs tegen Frankrijk uitkomt. VOETBAL Niet alleen is sinds de verhuizing naar „Noord" het aantal leden (voor al jeugdleden) en donateurs sterk gestegen, ook financieel is de vereni ging Roodenburg kerngezond. Waar nemend voorzitter M. de Klerk kon tydens de Jaarvergadering in de kantine van het Sportpark „Noord" dan ook met grote tevredenheid over het afgelopen seizoen spreken. Er waren ook ditmaal weer leden die hun vereniging 25 jaar troyw waren gebleven: de heren A. de Bol ster, G. Boom, I. Arnoldus, K. v. Eygen, M. de Lange. J. Fakkel, G. v. d. Weyden, H. Uiterdyk en M. de Klerk. Voorts werden de spelers van het tiende elftal gehuldigd met hun. byna traditioneel, behaalde kam pioenschap. Na de pauze volgde het belang rijkste punt. de bestuursverkiezing en dan speciaal de verkiezing van een voorzitter. Met algemene stem men werd de heer H. J. Uiterdyk gekozen. Het bestuur kreeg de vol gende samenstelling: voorz. H. J. Uiterdyk;secretaris L. J. Zitman, Surinamestraat 27, Oegstgeest, telef. 50988; penningmeester D. Bonnet Jr.: 2de voorzitter M. de Klerk: 2de secretaris A. de Roo: 2de penning meester D. Bonnet sr.: commissaris sen J. Velthuizen, J. Coert en L. Zwart.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7