Manry bij overtocht zes keer overboord a Schipliols miljoenste Nader onderzoek in zaak-Conring ook nu nog nodig Twee man overleven instorten steiger Minder misdaad en Amerikaanse films LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 18 AUGUSTUS 1965 DERDE BLAD In zeilboot 5100 km over Oceaan Marinedetachement I Hoger beroep Van naar Tanzania o l c brooke algewezen De Koninklijke Marine zal in het kader van de technische hulpverle ning aan ontwikkelingslanden, de re gering van Tanzania behulpzaam zijn bij de vorming van een politie afdeling ter zee. Een regeling dien aangaande is tussen Tanzania en Ne derland getroffen. Als uitvloeisel hiervan is vandaag 'n marinedeta chement naar de hoofdstad Dar-es- Salaam vertrokken, bestaande uit 2 officieren, zeven onderofficieren (on der wie vijf korporaals) en drie man schappen, onder commando van lui tenant ter zee der tweede klasse O. C. H. C. van der Meijden. De voor bereidingen van de uitzending van dit detachement zyn getroffen door kapitein ter zee R. J. Hordijk. Het marinedetachement zal ver moedelijk zes tot twaalf maanden in Tanzania blijven. Het Russisch federaal hoogge rechtshof heeft gisteren het hoger beroep afgewezen van de Britse lec tor Gerald Brooke. die op 23 juli in Moskou tot een jaar gevangenis straf en vier jaar dwangarbeid was veroordeeld wegens een poging on dermijnende lectuur in de Sowjet- Ur.ie te verspreiden. Brooke's echt genote woonde de zitting bij. De Russische advocaat van Broo ke, Bcrowik, had geprobeerd een mildere straf voor hem te verkij- gen. Brooke heeft bekend schuldig te zijn en beloofde anderen te waar schuwen tegen de emigrantenorgani satie als hij eenmaal is vrijgelaten. De organisatie is de N.T.S. die zich toelegt op de omverwerping van het communistische regime in de Sow jet- Unie. 5? De 48-jarige Amerikaan Ro- bert Manry is gistermorgen bij ia zondsondergang in de haven van Falmouth (Engeland) aange- komen, na een tocht van 79 da- ni gen over de Atlantische Oceaan 80 in een 4x/2 meter lange zeilboot. M 2 Deze zeilboot, de „Tinkerbelle", is het kleinste vaartuig, dat tot nu toe de Atlantische Oceaan in de west- oost-richting heeft overgestoken. De boot werd de laatste kilometers van haar tocht door de barkas van de havenmeester van Falmouth bin- nengesleept. Manry heeft in totaal 5100 km afgelegd. Toen de „Tinkerbelle" werd bin nengesleept, lieten de schepen in de haven Falmouth hun sirenes loeien. Op de kade stond een muziekkorps, dat „The battle hymn of the repu blic" ten gehore bracht. Duizenden Jnj verdrongen zich op de kade, waar- jJvan de gebouwen feestelijk waren jlversierd. Ook was de Amerikaanse r 'vlag uitgestoken. Burgemeester Hoo- per verwelkomde de corrector uit Cleveland, die 79 dagen geleden uit Falmouth, in de Amerikaanse staat Massachusetts, naar de Britse ha ven van dezelfde naam was vertrok- ken. Toen Manry uit zijn vaartuigje D stapte, knielde hij en kuste de grond n. van Engeland. Na de verwelkoming door de bur gemeester omhelse hij zijn vrouw en twee zoons van elf en veertien jaar. Manry was, na zyn overtocht van 79 dagen, de trotse drager van een reusachtige snor. „Ik heb ervan ge noten. maar ik denk dat ik naar huis zal vliegen". Waanvoorstellingen Manry is tijdens z(jn overtocht zesmaal by een wilde zee overboord geslagen. Hij had zich echter met een touw aan de mast vastgebon den en deze reddingslyn was zyn behoud. Tweemaal kreeg hij, terwijl de golven over hem heen sloegen en alleen zyn reddingslijn hem nog hield, waanvoorstellingen. Doch toen hy gisteravond in Falmouth voet aan wal zette, zag hij er gebruind en gezond uit, zodat men hem in staat zou achten zonder meer de te rugtocht op dezelfde wijze te maken. Aanbiedingen Inmiddels zijn de eerste aanbie dingen van zakenlieden binnengeko men. Een ondernemer van verma kelijkheden uit Blackpool deed Man ry een telegrafisch aanbod om hem de „Tinkerbelle" voor de rest van de zomer te verhuren, opdat hij het vaartuig zou kunnen laten bezich tigen. „Uw boot zou een buitenge wone aantrekkingskracht op mijn bezoekers uitoefenen", aldus deze za kenman. De Amerikaan Robert Manry. die in bijna tachtig dagen de Oceaan overstak in een 4y2 me ter lang zeilbootje. Zijn vrouw vond dat hij zijn onderweg ge kweekte snor maar moest laten staan. Voorts heeft een Londens reis bureau Manry en zijn gezin aange boden de kosten van zijn terugreis naar de Verenigde Staten voor zyn rekening te nemen. Vreemde begrafenis De begrafenis verliep niet al te plechtig: na de schietpartij bleken er twee doden en drie ernstig gewonden te zijn. De fa milies Jamiin en Badr in Ain-Dara, midtien-Llbanon, raakten slaags over de vraag wie met het kruis voor de lijkkist mocht gaan lopen. Het geschil werd met een geweer en revolvers uit gevochten. De twee doden zijn nog niet geïdentificeerd. Dat waren vreemdelin gen die Juist voorbijkwamen. WESTDUITS BLAD: .5? Dr. L. de Jong van het Rijksin stituut voor Oorlogsdocumentatie in Amsterdam noemde gisteren de be slissing van de ex-nazi dr. Conring zijn „grootkruis" terug te geven aan president Lubke „een te waar deren besluit". Wat de stelling van dr. Conring betreft, dat de teruggave van het kruis geen schuldbetekenis inhoudt, zei dr. De Jong: „Het komt mij voor dat als dr. Conring zelf de overtui ging had gehad dat hy onschuldig was. hy zyn beslissing niet zou heb ben genomen". Hij sprak in dit ver band van een „objectief element van schuld". Met betrekking tot de kwestie- Conrmg schrijft de „Westdeutsche Allgemeine Zeitung" dat het een il lusie zou zyn aan te nemen dat het teruggeven van het „Grootkruis van Verdienste" door afgevaardigde Conring een nader onderzoek van de beschuldigingen onnodig zou ma ken. Als die beschuldigingen on gegrond zouden blyken, had Con ring zyn onderscheidingen rustig kunnen behouden, maar blyken zij wel gegrond dan moeten in elk ge val de verdere consequenties uit de ze zaak getrokken worden, aldus het blad. „Het huidige compromis, dat klaarblijkelijk door de Christende mocratische Unie met Conring is uitgedokterd is de slechtste oplos sing. Niet alleen omdat het eigen lijke twistpunt onopgehelderd blijft maar omdat tevens de pogingen om de zaak onder het vloerkleed te ve gen aan de dag komen". Het blad citeert de woorden van dr. De Jong: Wij zouden Conring vergeten heb ben als hy rustig op het land was blyven leven en zich niet weer in de politiek had ingedrongen," en voegt daaraan toe: „Vreemd, dat de ze uitspraak in Conrings partyaf- dehng zonder uitwerkingen is ge- blvHi en dat de C.D.U. zich niet heeft kunnen realiseren dat zy haar kiezers toch tenminste een andere kandidaat voor de as. Bondsdag verkiezingen had moeten voorstel len Twaalt verdiepingen hoog (Van onze Haagse correspondent) Twee Rotterdamse timmerlieden zijn gisteren ongedeerd bevrijd uit de liftschacht van een in aaanbouw j zynd flatgebouw aan het Haagse Vlamenburg, waar een twaalf ver diepingen hoge stellage instortte. De mannen, de 19-jarige L. Demmens en l de 38-jarige A. J. van der Geer waren levend begraven onder vele meters balken, stutten en steigermateriaal, toen de stellage, waarop zy in de liftkoker aan het werk waren, het door onbekende oorzaak plotseling begaf. Demmens kwam betrekkelijk snel onder de balken vandaan, maar Van der Geer lag helemaal op de bodem van de schacht in een plas water, beklemd tussen en onder het steiger materiaal. Onder toezicht en met hulp van de brandweer werd de mas sa hout plank voor plank weggehaald. De bedolven Van der Geer gaf luid schreeuwend aanwijzingen, die het werk snel in de goede richting leid den. Na anderhalf uur was het avon tuur van de timmerman voorbij, on der gejoel van de tientallen bouw vakkers krabbelde hij overeind, knip oogde tegen de felle lampenen vroeg om een flesje bier. Met zachte drang werd hij voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. Evenals zyn collega had hij geen verwonding van enige betekenis opgelopen. Proces tegen nazi's over dodenmars joodse vrouwen Het bureau van de openbare aan klager in Hof (West-Duitsland) heeft gisteren bekendgemaakt, dat vijf voormalige nazi-autoriteiten be recht zullen worden in verband met de dodenmars uit de tweede wereld oorlog van Joodse vrouwelijke gevan genen uit het concentratiekamp Helmbrecht. Het bureau deelde mee, dat de for mele beschuldigingen worden opge steld tegen de vijf vier mannen en een vrouw. Hoewel zij oorspronkelijk in voorarrest zaten voor onderzoek, zijn zij nu op vrije voeten, maar de meesten van hen melden zich da gelijks bij de politie. Hoofdbeklaagde is de commandant van het kamp: Alos Dörr. Verwacht wordt dat het proces het volgend jaar zal plaats hebben. Dit zal dan de climax zijn van het on derzoek naar de dood van 300 vrou wen die aan de dodenmars moesten deelnemen. In totaal 1200 Joodse vrouwen wer den uit dit kamp in oost-Beieren op 13 april 1945 gedreven toen de gealli eerde troepen naderden. Zy werden gedwongen naar Falkenau, in Tsje- cho-Slowakije, een afstand van 80 km, te lopen zonder voedsel, daar werden er 600 in andere kampen on dergebracht en de rest moest naar Waller, 160 km verder. Van hen kwa men er slechts 300 aan, aldus het bureau van de aanklager. De overigen werden vermoedelijk doodgeschoten of stierven van honger en gebrek. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. <Van onze A'damse correspondent) I Het jaarlijkse dagje uit naar Schip- I hol van oud-hoofdinspecteur van de I politie, Georg Goorhuis (67) en zijn 118-jarige vrouw Johanna uit Huis- ter Heide heeft gisteren op de lucht- I liaven een feestelijk karakter ge kregen. De heer Goorhuis bleek om lien minuten over elf de miljoenste J betalende bezoeker van dit jaar. Na mens de N.V. Luchthaven Schiphol Weer gasvlam in Groningen In de Emmapolder achter Roode- school aan de rand van de Wadden zee is gisteren een gasvlam gaan in) branden ten teken, dat de boring van rsl schappij ter plaatse succes heeft ge had. Het betreft hier de meest noor delijke boring van de N.A.M. in het Groninger concessiegebied, dat de hele provincie Groningen en een Vjj stuk Waddenzee omvat. Deze boring, iaj die nog wel enige tyd voortgang zal gjj vinden, wordt volgens de N.A.M. uit- [jj gevoerd in het kader van de verdere J ontwikkeling van het Groninger gas- veld en zal, zo te zien, geen noemens- waardige wijziging brengen in de be- i groting van de Groninger aardgas- reserve op 1100 miljard kubieke me- Vj ter. Geruchten, dat er bij de boring ..i in de Emmapolder ook oliesporen z'jn aangetroffen, worden door de N.A.M. ten stelligste tegengesproken. kreeg het echtpaar een retourvlucht naar Parijs aangeboden en een klei ne vergoeding in de verblijfkosten daar. ,We zyn verbaast en blij", zei de heer Goorhuis. „We hebben nog nooit gevlogen. Vooral myn vrouw verlangt cr al jaren naar eens van een vlieg tuig gebruik te kunnen maken." By de ontvangst in het restaurant in „De wytie Wereld" kreeg het echt paar een groot aantal geschenken aangeboden door vertegenwoordigers van op Schiphol gevestigde Neder landse en buitenlandse luchtvaart maatschappijen. 's Middags werden de heer Goorhuis en zyn echtgeno ten over de luchthaven rondgeleid. De mijlpaal van de miljoenste Schipnol-bezoeker werd dit jaar 8 dagen eerder bereikt dan in 1964. Ongeveer 10 dagen geleden werd op Schiphol de miljoenste passagier van de K.L.M. verwelkomd. De meeste bezoekers trok de luchthaven dit jaar op 27 juli: 17.093. De absolute recorddag in de geschiedenis van het luchthavenbezoek is echter nog steeds 21 november 1934. Toen keerde Parmentier met zyn „Uiver" op Schiphol terug na een succesvolle deelname aan de handicapswedstryd Londen-Melbourne. By zyn aankomst op de luchthaven was een enthoui- aste menigte van 36.708 belangstel lende samengestroomd. Het totaal aanbal bezx>ekers in het jaar 1934 bedroeg echter slechts 247.048. In 1964 was het. jaartotaal opgelopen tct 1.328.584 bezoekers. Britse commerciële tv: De Britse bedrijven, die commer ciële tv- programma's verzorgen, heb ben opdracht gekregen op de uren met de grootste kijkdichtheid alle misdaadprogramma's te weren. Lord Hill, als hoofd van de Inde pendent Television Authority de Czaar der Britse commerciële tele visie, heeft de 14 commerciële t.v. ondernemingen bovendien opdracht gegeven op genoemde uren minder Amerikaanse programma's te gebrui ken. De instructie was vervat in een brief aan de 14 maatschappijen, die op een regionale basis commerciële tv-netten exploiteren. Hun program ma's worden uitgezonden via ITA- zenders en zy verzekeren hun finan ciering door middel van reclamespots. Het zyn de scherpste instructies, die .n het tienjarig bestaan van de commerciële televisie in Groot-Brit- tannië ten aanzien van de program ma's zyn gegeven. Lord Hill heeft nieuwe en krachtiger bevoegdheden ten aanzien van de inhoud der pro gramma's gekregen via een nieuwe tv-wet, die in 1964 tot stand gekomen is. Thans heeft hy voor de eerste maal van zyn nieuwe bevoegdheden ge bruik gemaakt. Lord Hill verklaart in zyn brief zich niet door anti-Amerikaanse gevoelens te laren leiden en geen vermindering van het tctale gebruik var Ameri kaans programmamateriaal te ver langen. De maatschappyen over schrijden de 13 procent programma tijd. die zy aan buitenlands mate riaal mogen wijden, niet. Maar hy wil niet. dat dit materiaal en Britse misdaadseries op werkdagen tussen 20 en 21 uur de ether ingaan. Hij heeft de maatschappyen derhalve v-erzocht hun najaarsprogramma's te wijzigen. OOK ZENDTIJD VOOR C.P.N. De regeringscommissaris voor het radiowezen heeft een rooster vastge steld voor de uitzendingen van de politieke partyen in de periode van 30 augustus 1965 tot 3 juli 1966. Voor de radio-uitzendingen blyft de zendtijd van 18.20-18.30 op maandag t/m donderdag gereserveerd voor de acht politieke partijen, die reeds over zendtyd beschikten. De CPN krijgt zendtijd op vrijdag om de veertien dagen van 18.20-18.30 over Hilver sum 2 De televisie-uitzendingen van de politieke partijen blyven geplaatst op maandag van 20.20-20.30 over Ne derland 1. Aan de lopende en volgen de reeksen van uitzendingen van de wordt een uitzending van de CPN toegevoegd, zodat elke partij eenmaal per negen weken zal uitzenden. Voor de eeiste maal is de communistische party 20 september aan bod. VANAVOND Verdedigers" voor 'f laatst op tv-scherm (Van onze Hilversumse correspondent) De gezichten van E. G. Marshall en Robert Reed zullen de kijkers vanavond voor het laatst in de rol len van „De verdedigers" op het scherm zien. De A.V.R.O. heeft ge meend dit programma-onderdeel, dat het lange leven van drie jaar achter de rug heeft, te moeten stoppen. Deze serie verwierf een grote kijk dichtheid. Ook in Amerika is de serie van vader en zoon Preston ten einde, maa- dat is niet van invloed geweest op het A.V.R.O.-besluit, omdat in Ne derland „pas" dertig afleveringen zijn uitgezonden, terwijl de Ameri kaanse kijkers bijna 100 rechtszaken met de veide advocaten in de hoofd rollen voorgeschoteld kregen. „We vinden het gewoonweg welletjes na drie jaar. In het winterseizoen komt een nieuwe serie, maar wy weten nog niet welke", vertelde men by de A V.R.O. Door publiek en pers zijn „De verdedigers" altyd zeer geroemd om de menselijke en van sensatie ge speende aanpak van de zaken. Een serie van niveau verlaat de beeld buis. NEDERLAND 1 AVRO: 7.00 uur Nieuws in het kort NTS 7.01 uur Barend de Beer. voor de kleuters 7.06 uur Koningin van Angkor, film 7.30 uur NJO 1965, muziek 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur AVRO's Televizier, actualiteiten 8.35 uur Hartewensconcert 9.35 uur De verdedigers, film 10.25 uur NTS-journaal 10.30 uur Sluiting. NEDERLAND 2 KRO: 8.00 uur Nieuws in het kort NTS 8.01 uur Beeldende kunst 65 8.20 uur Onze man in Keulen 8.45 uur De man die nooit bestond, speelfilm 10.25 uur Sluiting. UIT HET RADIOPROGRAMMA: HILVERSUM 1: 8.00 uur Holland Festival 1965 11.30 uur Frank the Voice HILVERSUM 2: ew cjióteren Los Angeles en provo's Men kon gisteravond voor de zoveelste maal een gebrek aan coördinatie, aan wil tot samen werking constateren op het moment, dat in het gewone NTS-journaal op Nederland I beelden van de relletjes in Los Angeles werden vertoond en de nieuwslezer aan zyn com mentaar toevoegde, dat later op de avond in het Vara-program- ma „Achter het nieuws" op Ne derland II meer aandacht aan deze onlusten zou worden be steed (hetgeen inderdaad op in dringende wijze gebeurde) en vervolgens bleek het eerste on derwerp van de op dat journaal volgende NCRV-actualiteitenru- briek „Attentie" een reportage uit Los Angeles te zyn. Die gruwelijke schietpartijen in de Amerikaanse stad Los An geles door de Vara het meest uitgebreid, het meest „echt" en daardoor ook het meest bewogen gebracht aan de hand van een Amerikaanse re portage, die door Pier Tania van Nederlands commentaar werd voorzien, was niet het eni ge onderwerp, dat tdubbel op werd behandeld. Het was „At tentie" dat de Amsterdamse grovo's voor de camera had ge baald, een klein groepje „zich tegen de maatschappij afzetten de" jongeren, die wat dingen seiden, waar ze straks waar schijnlijk zelf ook om zullen lachen (als ze het nu al niet ioen!). En die verder vriende lijke jongelieden bleken, waar van er enkele normale burger lijke baantjes bleken te hebben en de anderen voornamelijk een ongewassen indruk maakten. Anderhalf uur later kon men het nieuws" de provo-rellen bij het Amsterdamse Lieverdje nogmaals horen bespreken, dit maal door Bas Roodnat, die een gesprek had met de Am sterdamse politie-commissaris Molenkamp. Vinkeniers Om nog even op „Attentie" terug te komen: Niek Heizen- berg had een gesprek gevoerd met de Limburgse vinkeniers en liet enkele liefhebbers voor deze in ons land eigenlijk verboden sport zo temperamentvol over de vinken-concoursen praten, dat men er als niet-Limburger stil van werd. „Ik sterf nog liever dan dat ik de vinken opgeef" zei een gepensioneerde mijn werker en een ander verklaar de plechtig, dat hij iemand, die aanvankelijk niets ervan wilde weten, zo had weten te inte resseren voor zijn vogels, dat de man een paar dikke tranen „over de bakken" liepen. Dat is ons ook wel eens gebeurd toen wij oog in oog stonden met in kleine kooitjes gepropte vinken: op de beruchte vogelmarkt op de Antwerpse Groenplaats, waar de mooie zangvogeltjes, die de genoemde Limburgers zo ly risch deden worden, als ruw be handelde koopwaar door de Bel gische vogelvangers worden ver kocht. Om. aan de Nederland se vinkeniers, die de beestjes dan ons land in smokkelen de kleine zangvogeltjes, die door de vinkeniers blijkens deze re portage in „Attentie" zeer wor den vertroeteld en eigenlijk om met Niek Heizenberg te spreken slechts één ding ont beren: hun vrijheid „De zondebok"' Verder moest de uit de pro gramma's dan toch écht een keus gemaakt worden. Wie als wij het op Nederland I hielden en aannamen dat op het tweede net Perry Mason, de beroemde advocaat-detective zijn zoveelste zaak wel met suc ces zou oplossen, konden kijken naar „De zondebok", een Duits televisie-spel van Fritz Umgel- ter naar de roman „Der Sun- denbock" door Luise Rinser. Een met recht avondvullend stuk, deze 2% uur durende pro- duktie van de Beierse televisie, maar wel om geboeid naar te kijken. Vanwege de uiterst ver zorgde wijze, waarop dit spel over de geheimzinnige dood van een oude rijke vrouw, de fami lie-erfgenamen, die van moord verdacht worden en de huis houdster Martha, die tevergeefs probeert de schuld op zich te nemen om zodoende het door haar opgevoede dochtertje van haar patroon gelukkig te ma ken, op het scherm was ge bracht. Maar vooral ook door de fenomenale wijze, waarop de actrice Thérèse Giese deze Mar tha speelde, bijgestaan door ac teurs van naam als Rene Delt- gen en Wolfgang Kieling. VOOR WOENSDAG 18 AUGUSTUS Hilversum I, 402 m. NCRV: 18.00 Het Spektrum: uieuws uit de prot. chr. organisaties. 18.10 Delfts Madrigaalkoor. 18.30 R.V.U.: De kunstmuziek van Turkije, door Wouter Swets. 19.00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Muziek van het Le ger des Heils. 19.50 Wereldpanorama. 20.00 Holland Festival 1965: Orkest Les Solistes de Zagreb, met solist; klassn. muz. In de pauze: plm. 20.45- 21.00 De dagen onzer jaren, klankb 21.35 Lichte gram. 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22.40 De dagen onzer Jaren, klankb. 22.55 Oude gewijde muz. 23.15 Restanten van een wereldrijk, progr. Hilversum II. 298 in. VARA: 18.00 Nws. 18.15 Dansorkest en zangsollsten. 19.00 Meisjeskoor: lichte muz. 19.20 V. d. jeugd. 19.30 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Licht orkest. 220.35 Soc. comm. 20.50 Disco Festival. 22.00 Volksliedjes. 22 25 Sport halverwege. 22.30 Nws. 22.40 Hol land Festival 1965: Mezzo-sopraan en Êlano: semi-klassieke liederen. 23.00 eiaardspel. 23.10 Jazzmagazlne. 23.55- 24.00 Nws. (Over de 4e lijn van 18-20 uur) Music for Mizzl (Buiterman), Orke6t Werner Müller; Dobs Dixie (Dob- schlnski), id.; Maracangalha (Caym- mi), Orkest Lyrio Pauicall; Samba de Morro (Carrilho), Orkest Peruambuco; Insensato Coracao (Maria), Orkest Eugene d'Hellemes; Dobs boogie (Dob- schinski). Orkest Werner Muller; Pro menade (Bultermann», idem; Mlnha Saudade (Donato). Orkest Syles; Nega (Gomes), Orkest Pernambuco; A Festa aa Dorlnha (Morals), Orkest Eugene d'Hellemes; Dinah (Akst). Orkest Wer ner Müller; Leap frog (Garland), id.; Rêverie (LarueI. Jean Sablon; Laura (Larue), id.; Je t'aimerai (Liberal). Ensemble Ton! Jacque; Le bateau de Westdultse stad Ben6heim. de 56-jarige Erich Woll9chlager. is dezer dagen ge arresteerd omdat hij In de tweede we reldoorlog aan de Jodenuitroeiing zou Tahiti (Liberal), ld.; Des filles 11 en pleut (Seghers), Les Trois Mene6trels; Quand tu n'es pas la (Bécaud), ld.; Ballet-musette (Rey). Ensemble Toni Jacque; La Java-Bóogle (Rey) id.; II n'y a plus d'aprés (Béart). Guy Béart; Grenouille le l'étang (Béart). id.: I can't give you anything but love (Fields), Orkest Joe Loco; Yumbambe (Esteves), id.; Siboney (Lecuona) Id Los Marcianos (Ruiz), id Paso me rengue (Loco), id.; Sandu (Brown) George Russell Sextet; One o'clock Jump (Basie), Orkest Count Basie. The golden bullet (Basle), id.; Blue beard blues (Basie), id.; Tootie (Basie). Id.: Stella by starlight (Washington), Miles Davis Sextet: Bye bye blackbird (Di xon). Miles Davis Quintet; Dear old Stockholm, id. KRO: 7.00 Het levende woord. 7.05 Lichte gram. (Om 7.30-7.40 Nieuws. Plnv 8.00 Overweging). 8.30 Nieuws. 8.40 Lichte gram., met vakantletlps en Informatie v. d. vrouw. (9.00 Weer- overzlcht). 9.35 Waterstanden. 9.40 V. d. kind. 10.00 Sextuool: gevar. muziek - progr. (10.30 Weeroverz.). 1100 V. d, zieken. VPRO: 11.45 Klass. pianokwar tet. 12.10 Leven op het land. gesprek. 1227 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw 12230 Nws. 12.40 In - de zomer - uit: wetenswaardigheden en muziek. 13.15 Lichte gram. 13.45 V. d. vrouw NCRV: 14 15 Ierse liedjes 14.25 Klass gram. 15.30 Moderne kamermuz. 16.00 Bijbel- overdenking. 16.30 Lichte gram. 16.55 Klass. muz. 17.15 Lichte gram. v. d tieners. Hilversum II, 298 m. AVRO: 7.00 Nieuws. 1.10 Ochtend- gym. 720 Lichte gram. VPRO: Dag opening. AVRO: 8 00 Nws. 8 10 Lichte gram. (Om 825 De Groenteman. praat- Je). 8.45 Morgenwijding. 8 55 Klassieke gram. 9.00 Klass. gram. 9.35 Voor de vrouw. 10.00 V d. kleuters 10 10 Lichte gram. (11.00 Nws.). 12 00 Licht ens. en zangsollste. 1227 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Dansorkest en zangsollsten. 13.00 Nws. 13.10 Act. en gram. 13.25 Beursber. 13.30 Instr. ens.: oude muz. 144.10 Huish. zaken, praatje. 14.25 Zang en plano: lichte muz 14.45 Licht instr. ens. 15 00 De Gezusters Kunst 15.30 Lichte gram. (16.00 Nws.) 16 30 Cello en piano: moderne muz. 17.00 V. d. Jeugd. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: VARA: 15.00-15.35 V d vrouw. NTS: 19 00 Nws. in het. kort.' 19.01 V. d. kleuters 19.06 De Verre kijker. Internat. JeugdJoum. 19.15 Van ?«^fs^tot Sewest: reg. Journ. VARA: 19.35 De Lucy Show NTS: 20.00 Jour- VAriA: 2020 Achter het nieuws. 2^45 Jte^petit thé&tre - Om een héél Sextet: JBÜB. VARA: 21.50 Bacchusfest. toneelstuk NTS: 22 40-22 45 Journaal Nederland II: NTS: 20.00 Journaal. 20.01 Detectivebureau Lvnx contra verdovende middelen. TV-fllm NCRV 2025 Let's sing out. een aflevering van de Canadese Houtenannt >0 45 Europese vorsten ln ballingschap do- cumentaire. NTS: 21.25 Blind paard. TV-fllm. NCRV: 22 15-2220 Religieus.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5