Veiling Meinesz-prijs voor dr. R. D. Schuiling SI» II li T van vandaag 2 Krantenbezorger VIEUW GYMNASTIEKLOKAAL WOR REMBRANDT-LYCEUM Ook onrust in andere Californisclie steden Bodegraven verovert wisselbeker gemeente LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 17 AUGUSTUS 1965 1 Voorstellen aan Leidse raad Op terrein van gymnasium £>J Het Rembrandt-Jyceum beschikt slechts over één gymnastiek zaal, waarin per week 38 lesuren lichamelijke oefening worden geven, terwijl er buiten dit lokaal per week nog 28 lesuren, ver- eld over vijf andere lokalen, worden gegeven. In verband hier- jde heeft de Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen |cstemd met de stichting van een semi-permanent gymnastiek zaal voor deze school en de bouw hiervan urgent verklaard. Een [gelijk lokaal kan worden gebouwd op het terrein van het Ste- Jijk Gymnasium. berekend: jaarverbruik in m3 van 0300, vastrecht per jaar per aan sluiting f. 12, bovendien voor het geleverde gas, per m3 f. 0,25; van 300—600, vastrecht f. 27, f. 0,20 per m3; van 6002.100, vastrecht f. 87, f. 0,10 per m3; en van 2.100—100.00 vastrecht f. 108, f. 0,09 per m3. Bij een afname van een hoevelheid aardgas van tenminste 100.000 m3 per jaar zijn B. en W. bevoegd bij zondere overeenkomsten aan te gaan. Deze verordening wordt gedacht te zijn in werking getreden met ingang van 1 juni 1965. [0STENRAMING f 217.400 let de bouw van het semi-perma- ite gymnastieklokaal is naar ling een bedrag van f. 217.400 ge lid. B. en W. merken met nadruk dat in dit bedrag nog niet zijn repen de kosten van de bijkomen- voorzieningen zoals: bouwrijp ken terrein, slopen bestaande delstalling, bouwen nieuwe ry- Istalling, de betegelingen, de Dtsoenaanleg, de aansluitings ten van water, gas, elektriciteit riolering, de kosten voor de ont vingen daarvoor, de kosten voor maken van de olieleiding ten oeve van de centrale verwarming, kosten van Gemeentewerken, nede de Inrichting van het lokaal. Ira dit mogelijk is zal de raad rover een afzonderlijk voorstel den gedaan. iet is van belang, zo leggen B. en in een voorstel de raad voor, dat r de bouw van het lokaal reeds lis een krediet beschikbaar wordt ield, omdat het daardoor moge- zal zijn het lokaal gelijktijdig te p bouwen met de 2 geheel gelijke li-permanente gymnastieklokalen het zuidwestelijk stadsdeel, ten oeve van het Christelijk Lyceum. |e gecombineerde bouw zal finan- (I voordeliger zijn, terwijl spoe- I afgifte van de Rijksgoedkeuring poor zal worden bevorderd. Bouw van een Mytylschool >als bekend besloot de raad in zitting van 23 maart 1964 o.m. A. een tweede serie scholen te ten volgens het systeem HB-80, lande uit zes kleuterscholen, de rlschool en drie uJ.o.-scholen; ie bouw van de serie systeem- kien, zodra de vereist e goedkeu- fen zijn verkregen, ondershands e dragen aan de Gebr. van Hees- 's Aannemers Maatschappij N.V. Eindhoven, mits de prijsaanbie- van de N.V. aanvaardbaar is. aar aanleiding van een voorstel 22 februari 1965, nam de raad l maart daaropvolgend de nodige vullende besluiten terzake van de hting van de zes in de serie be ien kleuterscholen. Tevens stelde raad voor de overige in deze serie tnomen scholen, te weten de plschool (openbaar) en de uJ.o.- Hen aan de Surinamestraat de Eduard van Beinumstsat Inbaar) en de Sumatrastraat inbaar), een krediet beschikbaar f. 8.000.000. zijnde f. 2.000.000 [school. [et de bouw van de kleuterscho- is inmiddels een aanvang ge- Ikt. Thans heeft de Inspecteur het buitengewoon lager onder - |B. en W. medegedeeld zich met definitieve bouwplan van de jylschool te kunnen verenigen, [ede met de begrotingsbedragen 1 zover die met het oog op de ening van de Rijksgoedkeuring f de bouw onder zijn beoordeling in. p kosten van de bouw. meubile- I en stoffering van de Mytyl- lol, alsmede de grondkosten, pen in totaal geraamd op 1600.000. De in de raadsvergade- f van 1 maart 1.1. vastgestelde (i?ing van de gemeentebegroting I wegens beschikbaarstelling van krediet ad f. 8.000.000..heeft nog de goedkeuring van Gedeputeer- staten dezer provincie verworven. het bouwplan van de Mytylschool (oedcekeurd geven B. en W. de 1 in overweging het besluit tot I jhikbaarstelling van het krediet f. 8.000.000 in te trekken voor Ir dit betrekking heeft op de jylschool en te vervangen door besluit waarbij voor de Mytvl- r lol een afzonderlijk, op de hui- I kostenraming gebaseerd krediet fit beschikbaar gesteld. Afzonder- I voorstellen t.a.v. de drie u.l o.- Hen hopen B. en W. de raad bin- t kort te doen toekomen. ii het bouwplan voor de Mytyl- lol door de Rijksinspectie is goed- i turd geven B. en W. de raad in tweging thans deze bouw onders- op te dra een deel van de voor de de Mytylschool benodigde 1 nog geen eigendom is van de ïente de onderhandelingen |nden zich in een gevorderd sta ll zullen B. en W. eerst als de Jdtransactie heeft plaats gevon- i een voorstel doen tot uitneming [het bouwterrein uit het Gemeen- Grondbedrijf. Aardgastarieven ook Leiden overschakelt op de ring van aardgas stellen B. en r om in de gasverordening januari 1958 de volgende wy- bg op te nemenHet voor levering aardgas verschuldigde bedrag dt naar een der volgende tarieven Bouw cultureel centrum en gebouw Reuvens Bij besluit van 11 november 1963, heeft de raad aan ir. M. P. Schutte, alhier, opdracht verleend tot het maken van een voorlopig schetsont werp voor een nieuw gebouw voor de openbare leeszaal en bibliotheek „Reuvens" op een terrein aan de Pieterskerkgracht, Lokhorststraat en Lange Schoolsteeg. Voor deze op dracht werd een krediet van f. 4.000 beschikbaar gesteld. Eenzelfde opdracht, eveneens aan ir. Schutte, werd door de Stichting Burgerij fonds van Leiden verstrekt ten behoeve van het in combinatie met het gebouw voor „Reuvens" te bouwen cultureel centrum. Besloten werd tevens, dkt van het vermogen van het Burgerij fonds een bedrag van maximaal f500.000 zou worden aangewend voor de bouw van ge noemd centrum. Gezien de inmiddels sterk gestegen lonen en prijzen zal het door het Burgerijfonds uitgetrokken bedrag niet toereikend zijn voor de bouw van het cultureel centrum. Op een desbetreffend voorstel van het bestuur van de Stichting Bur gerijfonds heeft het College zich bereid verklaard te bevorderen, dat het plan voor de bouw van een cul tureel centrum door de gemeente wordt overgenomen onder voorwaar de, dat het beschikbare kapitaal van f. 500.000 door het Burgerijfonds als bijdrage a fonds perdu in de stich- tingskosten aan de gemeente wordt uitgekeerd. Indien de raad zich daarmede kan verenigen, is het nodig, dat het Bur gerijfonds zijn opdracht aan ir. Schutte tot het maken van een voor lopig schetsontwerp intrekt en dat deze opdracht van gemeentewege wordt verstrekt. Daartoe zal een krediet van f. 6.000 beschikbaar moe ten worden gesteld. Dit bedrag, dat is afgeleid van een bouwsom van f. 1.000.000. kan ten laste van de kapitaaldienst worden gebracht Vergoeding schade brand vuilstortplaats In het voorjaar van 1964 vond op de voormalige vuilstortplaats te Noordwijk, ondanks de getroffen voorzorgsmaatregelen, een brand plaats. Door de ontwikkeling van rookgassen is daarbij schade toege- bracht aan de te velde staande en in j kassen aanwezige gewassen op twee j nabij gelegen tuindersbedrljven. Uit de adviezen van de rechtsgeleerde raadsman der gemeente blijkt, dat de gemeente voor de geleden schade j aansprakelijk is. De op verzoek van de gemeente en de betrokken tuin ders opgemaakte expertiserapporten tonen aan, dat de schade in het ene geval op een bedrag van f 17.600 uit komt, terwijl deze in het andere ge val f 12.909,63 zal belopen. In totaal zal derhalve een bedrag nodig zijn van f 17.060,- plus f 12.909.63. of wel afgerond f30.000,-. Positie personeel brandweer Door de Samenwerkende Bonden van Overheidspersoneel (S.B.O.) is B en W verzocht de positie van het personeel van de Brandweer onder ogen te zien. Naar aanleiding van de uit dit verzoek voortvloeiende be sprekingen met de S.B.O. zyn B en W tot de conclusie gekomen, dat de bevorderingsmogelijkheden voor de brandwachts le klasse tot hoofd brandwacht dienen te worden ver ruimd, gelyk bij andere gemeenten, waaronder 's-Gravenhage, is ge schied- Het ligt thans in het voor nemen van B en W de brandwachts le klasse, voor zoveel zU 1 jaar het aan hun rang verbonden maximum salaris hebben genoten en met goed gevolg het examen voor hoofdbrand wacht hebben afgelegd, tot die rang te bevorderen, mits betrokenen van een goede dienstvervulling hebben doen blyken. Voorts is het de bedoe ling de brandwachts le klasse, die, ondanks goede voorbereiding, het examen voor hoofdbrandwacht niet hebben kunnen behalen, alsmede de branwacht le klasse, die de leeftijd van 50 jaren hebben bereikt of een diensttijd van 25 jaar bij de brand weer hebben vervuld, bij goede dienstvervulling eveneens te bevor- Vi at maandag verder aan de orde komt Voorts komen in de raadzitting van a.s. maandagmiddag de volgen de voorstellen aan de orde: aan de Stichting Bejaardencen trum „Haagwijk" tot het moment waarop in de vaste financiering is voorzien, een krediet in rekening courant te verlenen tot een maxi mum van f550.000,-; het brengen van een wijziging in de Wachtgeldregeling 1957; idem in de staat van nevenbetrekkingen; een krediet van f 100.000,- be schikbaar te stellen ten behoeve van de omschakeling van de uitbetaling van de weeksalarissen in maande lijkse termijnen; het aangaan van twee geldle ningen ad. f 3.000.000 tegen een rente van 6% per jaar; het onbewoonbaar-verklaren van 18 woningen tussen de Oranjegracht, de Oosterkerkstraat, de Eerste Looierstraat en de Groenesteeg; het verhuren van terreinen, ge legen nabij de Hoge Morsweg aan Wernink's Beton- en Aanneming Maatschappij N.V.; het aankopen van percelen grond in de Broek- en Simontjespolder te Oegstgeest, idem van de percelen Oranjegracht 40/42 en Morssingel 4; het brengen van een wijziging in het besluit tot aankoop van de per celen Hooigracht 1, la en 3; het voorlopig vaststellen van de exploitatiekosten openbaar kleuter onderwijs over 1963; aan het bestuur van de Eerste Leidse Schoolvereniging medewer king te verlenen voor de aanschaf fing van leerlingensets ten behoeve van zijn school voor gewoon lager onderwijs aan het Noordeinde 1; een krediet van f2.090,- te ver lenen voor de aanschaffing van leer middelen voor het vak verkeers- onderwijs ten behoeve van de open bare u.l.o.scholen aan de Plesman- laan, de Van der Brandelerkade, de Berlagestraat en de Sumatrastraat; medewerking te verlenen voor de aanschaffing van leermiddelen voor Geen grap, maar tragische ernst De 37-jarige heer P. Dijksterhuis uit Scharmer is gistermiddag bij het zwemmen in het Zuid-Laardermeer verdronken. Het ongeluk gebeurde omstreeks drie uur op de pkaats, waar De Hunze in 't Zuid Laarder- meer uitmondt bij paviljoen „Meer zicht" in Zuidlaren. De heer Dijkster huis, die gehuwd was, wilde nadat hy van zijn werk op een fabriek in Foxhol kwam een verfrissend bad in het Zuidlaardermeer nemen. Hy was echter de zwemkunst niet mach tig. Daardoor raakte hy in moeilijk heden toen hy in de vaargeul van De Hunze kwam. Hij schijnt nog om hulp geroepen te hebben, maar eni ge jongens, die het hoorden, dachten dat dit als grap bedoeld was. Pas toen de heer Dijksterhuis te lang onder water bleef, werd alarm ge- geslagen. Enige militairen uit de Adolf van Nassaukazerne in Zuid laren hebben toen naar hem gedo ken. Zij slaagden er na enige tijd in hem boven water te krijgen, maar toen was de heer Dijksterhuis reeds overleden Eerste uitreiking eervolle onderscheiding Papandreoe's positie zwakker Stefanopoelos en Tsrimokos, afge vaardigden voor Papandreoe's cen trumpartij, hebben gisteren bij het bureau van de Kamer een verklaring afgelegd dat zjj voortaan ingeschre ven willen zyn als „onafhankelijke afgevaardigden van het centrum". Door de afscheiding van de beide dissidenten heeft een drievoudige scheuring in de partij van Papan- drece plaatsgevonden. Waarnemers zeiden, dat hem weinig hoop schynt te zijn overgelaten, dat hij een meerderheid in het 300 leden tellen de parlement bijeen kan brengen. Koning Constantijn schynt hierop te hebben gewacht. Men denkt, dat Constantijn thans hetzij Stephano- poelos hetzij Tsirimokos zal verzoe ken een nieuwe regering te vormen met buitensluiting van Papandreoe. Alleen over Oceaan in tachtig dagen Duizenden Britten maken zich op, de Amerikaan Robert Manry in de naven van Falmouth in zuidwest- Engeland een hartelijk welkom te bereiden. De 48-jarige Amerikaan heeft in een ruim vier meter me tend vaartuigje „Tinkerbelle" de Oceaan bedwongen. Manry, een corrector by een dag blad in Cleveland, is op 28 mei uit Falmouth, in de Amerikaanse staat Massachusetts, vertrokken voor een solo-reis van ruim 500 km naar Fal- mouth-Engeland. De afgelopen week had men echter niets meer van de eenzame zeevaar der vernomen. Men vreesde het ergste. Maandagochtend werd de „Tinkerbelle" echter door een Brits vissersvaartuig gesignaleerd, dobbe rend op ruim 50 km van Lands End, het meest westelijke punt van Enge land. De echtgenote van Manry voer lism terstond tegemoet. Terwyl film en televisie-camera's opnamen maakten van een Britse vissersvaar tuig af, zat het echtpaar hand in hand in het kleine bootje. Hedenochtend hebben de Leidse hoogleraar prof. dr. J. N. Bakhuizen van den Brink en drs. J. H. Bannier, resp. voorzitter en directeur van de Nederlandse Organisatie voor zuiver weten schappelijk onderzoek, voor de eerste maal de Vening Meinesz- prijs uitgereikt. Deze uitreiking geschiedde ten huize van prof. dr. ir. F. A. Vening Meinesz in Amersfoort. De prijs viel ten deel aan dr. R. D. Schuiling, werkzaam aan het Vening Mei- nesz-laborotorium voor geofysi ca en geochemie van de Rijks universiteit in Utrecht. Prof. Vening Meinesz ontving in 1962 van de Colombia Inuversity in Amerika de zogenaamde „Unger- Vetlesen-prijs", die gegeven wordt voor uitzonderlinge prestaties in de wetenschappen, resulterende in een duidelijker begrip van de aarde, haar geschiedenis en haar plaats in het heelal. Prof. Vening Meinesz schonk heeft aan deze prijs verbonden geldbe drag aan de Nederlandse organisa- onderzoek met het verzoek hiervan een fonds te stichten, waarvan de revenuen ten goede zouden komen aan jonge Nederlandse beoefenaren van de aardwetenschappen (geo fysica, fysische geodesie. geologie, fysische geografie, geomorfologie, fy sische oceanografie, meteorologie, klimatologie en studie van alle bui ten de aarde aanwezige materie, die nog merkbaar onder invloed staat van de met de aarde samenhangen de krachtvelden). Problemen bij berechting het vaststellen van tarieven voor het verhuren van gemeentelijke gymnastieklokalen By besluiten van 18 januari 1965 en van 14 juni 1965 werd het Col lege gemachtigd de verhoging van de bezoldiging van het daarvoor in aanmerking komende gemeen teper- soneel, resp. op 1 januari 1965 en 1 juli 1965, voorlopig bij wijze van voorschot uit te betalen, zulks in overeenstemming met de richtlijnen, geldende voor overeenkomstig rijks personeel. De staten, behorende bij de Bezol digingsregeling 1964, dienen thans defintief te worden In de negerwijk van Los Angeles lijkt het oproer dat daar de afge lopen vijf dagen woedde bedwongen, al wordt er hier en daar nog ge plunderd en geschoten. De duizenden leden van de Nationale garde zul len voorlopig dan ook niet worden teruggetrokken. De brandweerlieden strijden inmiddels nog steeds tegen de talryke branden. Ook in andere Callfornische steden is het nu onrustig geworden. In alle plaatsen met een grote negerbevol king is de politie in staat van pa raatheid gebracht. In de wijk Long Beach van Los Angeles, waar zondagavond een blan ke politieagent werd doodgeschoten bij een oproer van een vijftigtal negers, is een uitgaansverbod afge kondigd. De politie deelde mee, dat zij er de toestand nu in de hand heeft. Ook in Van Nuys, een voor stad van Los Angeles, kwam het tot een incident. Daar werd een pak huis in brand gestoken, waarop de politie negen negers arresteerde. Een negerin werd gewond door een kogel, afgevuurd door een politie man. In Wilmington werden enkele houtloodsen in as gelegd. Ook in San Diego, 190 kilometer ten zuiden van Los Angeles, hebben zich onlusten voorgedaan. Een blan ke werd daar by een door negers veroorzaakte rel neergestoken en in drie winkels werd brand gesticht. In Sylmar werden huizen van blanken beschoten en in Hollywood ontplof ten enkele zelfgemaakte brandbom men. Volgens de laatste gegevens zijn bij de onlusten in Los Angeles 31 personen gedood en 809 gewond. Er werden 2760 arrestaties verricht. Meer dan tweeduizend grote bran den richtten een schade aan van naar schatting 700 miljoen gulden, ook het gevolg van de plunderingen. De eigenaars van de leeggeplun derde zaken hebben van de verze keringsmaatschappijen te horen ge- Trek in cognac In de nacht van zondag op maan dag is door een aantal onbekend ge bleven mannen ingebroken in een pakhuis van een drankhandel, gele gen aan de Korte Bouwelouwesteeg. Enkele flessen cognac werden ont vreemd. kregen dat ze niets vergoed krijgen, omdat ze niet gedekt waren tegen plundering tijdens oproer. De berechting van de ruim 2700 gedurende de onlusten in Los Ange les gearresteerde personen stelt de justitiële autoriteiten voor een moei lijk probleem. De juristen werken dag en nacht om de processtukken klaar te krijgen. Andere functionaris sen proberen ruimte en voldoende rechters voor de processen te vin den. Er zouden geen vrijstellingen op borgtocht worden toegestaan in geval van tijdens de opstootjes ge pleegde zware misdaden. Bijna alle verdachten zijn negers. Het bestuur van ZWO richtte toen het Vening Meinesz-fonds op, waar van de beurzen als onderscheidingen worden gegeven voor hetgeen beoe fenaren van de aardwetenschappen hebben gepresteerd en die tevens be doeld zyn om hen bij hun weten schappelijk speurwerk te stimuleren. Dr. Schuiling, die thans 33 Jaar is, is een van de beste leerlingen van prof. Vening Meinesz geweest. Hij promoveerde indertijd bij prof. dr. J. Nieuwenkamp. Bij de uitreiking van de prijs was ook zyn promotor aanwezig. Prof. Vening Meinesz is op 3 juli 1887 in Den Haag geboren. Hy is in Delft, aan het geodetisch instituut in Potsdam en aan de sterrenwacht in Utrecht. Zijn onderzoekingen over de 1923 volgens een nieuwe methode aan boord van onderzeeboten, waar toe de bekende reizen werden ge maakt met de K II, de K XI, de K XIII, de O 12, de 0 13, de O 16. alsmede met buitenlandse onderzee- ers. In 1927 werd hU lid van de Rijkscommissie voor graadmeting en waterpassing en in 1937 voorzitter dezer commissie, die thans rijkscom missie voor geodesie heet. In 1937 werd hij buitengewoon- hoogleraar aan de rijksuniversiteit in Utrecht. In 1945 hoogleraar in de geodisle in Delft. Prof. Vening Meinesz is eveneens hoofddirecteur van het K.N.M.I. in De Bilt geweest, name lijk van 1945 tot 1951. Hij is lid van de Kon. Ned. Akademie van weten schappen in Amsterdam en werd reeds in 1933 voorzitter van de As sociation Internationale de geodesie. De oud-hoogleraar is eredoctor van de universiteiten van Luik, Hel sinki, Straatsburg, van de Vrije Universiteit in Brussel en van de Columbia-universiteit. Ook op andere wyze werden zijn grote verdiensten geëerd. Van zijn publikaties zijn onder andere te noemen observativns do pendule dans des pays-bas", „theory and practice of pendulum ob servations at sea, gravity expediti ons at sea en vele artikelen op het gebied der zwaartekrachtmetingen en geofysica alsmede enkele over de elasticiteitstheorie. Nieuwkoopse Zeilweek (Van onze correspondent). Gisteren werden in Nieuwkoop de nationale zeilwedstrijden voortgezet, maar ook ditmaal dreigde het weer spelbreker te gaan worden. Was het zondag de regen die de wedstrijden onprettig beïnvloedde, gisteren was het een dichte mist die navigatie onmogelijk maakte. De wedstrijdcommissie besloot de eerste start een uur uit te stellen en na dit uitstel bleek het eindelijk mo gelijk van start te gaan, hoewel toen de wind het weer vrijwel af liet we ten. Het werd een drijf partij. waarbij het een grote kunst was van elk zuchtje wind te profiteren. Het zag er naar uit dat aan het zeilen van 2 of 3 ronden niet te denken viel zo dat de strijd voor bijna alle schepen tot een gedeelte van een ronde moest worden Ingekort. In de 16 m2. A klasse leverde de Nieuwkoopse crack J. N. Bodegraven ook nu weer de fraaie prestatie als eerste te finishen. Door deze nieuwe beslag leggen op de fraaie wisselbeker welke 12 jaar geleden door de Ge meente Nieuwkoop voor deze klasse beschikbaar was gesteld. Zijn presta ties van zondag leverden hem bo vendien nog de dagprijs bestaande uit een fraaie zuil op. Le\endig Doordat 's morgens de start een uur werd uitgesteld moest ook het middagprogramma eenmanswedstrU- den), een uur worden opgeschoven. Ook hier werd door een groot aan tal schepen deelgenomen en dank zij het feit dat er nu wat meer wind was. werd het een levendige strijd, waarin de eenmannige of -vrouwige bemanning haar uiterste best deed de schepen de juiste koers te doen varen. Uitslagen gistermorgen: F.D. klasse: 1. K. C. Metaal. 2. J. M .Visser. 3. J de Reus. Valken klasse: 1. mej A. de Wit, 2. J. H. du Prie, 3. J. Havekotte. 16 m2. A-klas se: 1. J. N. Bodegraven, 2. E. van Veen, 3. R. Schutte. 12 m. Sharpie- klasse: 1. J. Dlckhout, 2. W. J. Vink, 3. A. C. van Wyk. Finnjollenklasse 1. J. H. H. J. de Jong. 2. H. W. van Berkel, 3. J. L. Jaspers. O.jollen- klasse: 1. J. H. Krom, 2. P. Hoogen- doorn. 3. A. Verhoef. 16 m2. B klasse 1. W. J. Verduin, 2. G. Versloot. 3. M. R. Steyger, 4. J. Kranenburg. Vrij heidsklasse: 1. E. Koudys, 2. A. Spaargaren. 3. J. Bol. Pampusklasse 1. J. W. Lemson. 2. A. Pop, 3. D. Molenaar, 4. J. H. Steverts. Stern klasse: 1. E. E .Vrolijk, 2. T. G. Fol- mer, 3. M. Blietz, 4. J. Franken. 12- Voetsjollenklasse: 1. A. J. de Haas, 2. P. C. Kok. 3. C. G. V. d. Plas. Spankerklasse1. R. v .d. Woude. 2. J. Westerbeek. F.J. klasse: 1. F. Kuy- per. 2. C. W. van Oye, 3. H. v. d. Wolf. Schakelklasse: 1. W. J. Gie- ciegebuure, 2. Th. v. Noort, 3. P. Koortenbroek. Soloklasse: 1. Th. Benschop, 2. B. J. de Haas, 3. P. Koudijs, 4. C. Pranger. Vaurienklasse: 1. F. W. Lodders, 2. R. J. Jurgens, 3. P. van Toen. Jeugdklasse: 1. P. Dek ker, 2. K. v. d. Torren, 3. P. Brouwer. Uitslagen van eenmanswedstryd: 16 m2. klasse: 1. J. v. d. Kooij, 2. R. Schutte, 3. H. v .d. Kooij, 4. J. Tucker, 5. D. Oskam. Vrijheidsklas- se: 1. J. Bol, 2. B. A. v. Heuveln. 3. H. J. P. Krul. Pampusklasse: 1. J. W. Lemson, 2. A. Pop. 12 v. Jollenklasse: I. G. T. Kroon. F.J.-klasse: E. Ger- brands jr. Schakelklasse: Th. van Noort. Vaurienklasse: 1. P. van Toen, 2. M. Pannevis. Jeugdklasse: 1. P. Dekker, 2. P. Brouwers, 3. K. v. d. Torren, 4. J. de Koning. 's Avonds vond in paviljoen „Pias- zicht" de prijsuitreiking plaats. Het totale programma van „Noord - Zuid" is echter nog niet afgewerkt. Voor volgende week zaterdag en zon dag staan de onderlinge handicap- wedstrijder. op het programma, ter wyl zaterdagavond om 9 uur de tra ditionele gondelvaart zal worden ge houden. fa Brandt Parijs?' is de titel van een nieuwe film over de be vrijding van Parijs, waarvoor thans in de Franse hoofdstad opnamen worden gemaakt. Zo werd er gefilmd op de Place dc la Concorde, waar 21 jaar ge leden ook oprukkende Franse tanks verschenen. De regie is in handen van René Clément. De Franse acteur Yves Montand speelt in de film de rol van ser geant Marcel Bizien. die overi gens in de lunchpauze de beste vrienden is met een Duitse film- generaal in de persoon van Gert Fröbe (foto links). Op de rechtse foto is Yves Montand in gesprek met Romy Schneider, die eveneens een rol speelt. GEVRAAGD. Leeftijd 1650 jaar. Aanmelden: Bureau LEDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1, Leiden

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7