SIMON C. JANSEN HAD EEN LUCHTIGE INSLAG idsch Dagblad n.v. accurate CORRECTRICE Leidsch Dagblad n.v. NIEUWE AUTO HUREN ADVERTEERT IN DIT BLAD Hanoi evacueert enkele gebieden GELIJKSTOTERS LEEG HUIS TELEVIZIER flat of ongemeubileerde kamer TE KOOP HEEL-HUIS D.Jacobs KAMERS GEZINSKREDIET LETDSCH DAGBLAD ZATERDAG 14 AUGUSTUS 1965 Orgelconcert Pieterskerk Cora Canne Meyer koos uit het amateur-repertoire Het derde Pieterskerk-concert, verzorgd door Simon C. Jansen, jad een luchtiger inslag dan de vorige van Heiller en Charles de IVolff, die hun programma's selectief en representatief opbouw en volgens innerlijk harmonische gedachtenlijnen. Jansen is daar bsser van. De gastsoliste Cora Canne Meyer (mezzo-sopraan) |ad er van haar kant niet naar gestreefd een bijdrage te leveren pt een stijlvol geheel. De organist maakte het zich niet kmakkelyk door met de Variaties p Psailm 8 van wijlen dr. V. d. [orst aan te vangen. Hij leek echter jet dit voorname werk minder gees- ïlijk verwant dan Blankenstein, die pt hier al eerder bracht. Toch blijft nze dank voor de hernieuwde ken- ismaking, in vlot spel, met deze mg niet overal zonder meer toe- jnkelijke Partita. Bach werd geëerd met Praeludium t Fuga in a (Peters-uitgave band I). We hoorden daarin geen uiterste jecisie we zijn hier verwend door kt onovertrefbare! een omstan- Igheid waarby men gaat letten op manieren van spelen en het inge- Dten compositie-beeld niet onbe- mmerd vrijkomt. Aldoende raakte l speler niettemin overtuigender. Het bewijs van een rappe „pia- fctiek" miste men allerminst en fenmin de van Jansen steeds te rwadhtan neiging naar de speelse soms te licht timbres. Hoe ook. er was vakmanstalent en de een- *g. die ging applaudisseren, moet k ook hebban gedacht, pe befaamde clavecimbel-airia van willet (door Flor Peeters van een pedaalsteuntje voorzien), door haar weelde aan versieringen een kant werk je gelijk, klonk sneller dan we ooit van iemand hoorden. Zij werd een dansje en vingerzettingskunst- stukje tegelijk. Mendelssohn's Prae ludium in G, echte romantiek en prototype geworden voor heel wat nadichtingen in de 19de eeuw. zag er zo verleidelijk mogelijk uit. De aantrekkelijke Variaties op Gez. 121 van Jansen zelf zochten de opge wekte zijde van het Christen-zijn op. En van het orgel. En van de conven tionele tonaliteit. Cora Canne Meyer koos uit een amateur-repertoire: Dank sei Do- van Handel. Bach's liefdesliedje Bist du bei mir, Sei stille dem Herrn uit Mendelssohn's Elias, Gebet en Ueber Nacht van Wolf en drie populaire Negro's. De ste mmist voor het ora- toriumlied de instrumentaliteit. Voor het kunstlied ontbreekt de verinni ging, de concentratie op het dichter lijke, het herscheppingsvermogen, de psychische zekerheid. „Ueber Nacht" slaagde niettemin: dit nadert de opera! Deze mezzo behoeft décor, belichting, actie, regie. Ook kreeg vooral de spiritual „Where you there?" expressie. De zangeres stond daar vrijgesteld van de strakke spanningen om het pure toontreffen. KANOSTRIJD De Europese kanokampioenschap- n, die in het Roemeense Snagov mfden gehouden, zijn voor de jderlandse deelnemers goed be- In de series van de Kl- 00 m. plaatsten Hoekstra en arts zich voor de halve finales, arts won de derde serie in 1 min. i58,15 sec. terwijl Hoekstra in de ede serie 1.52,03 beslag legde op derde plaats. )e beide Nederlandse dames, ïke Jaapies en Thea Duif, slaag- i er niet ln zich te plaatsen voor finale van de Kl-klasse op de m. Thea Duif kwam in haar Ie niet verder dan een vijfde jats en Mieke Jaapies eindigde in derde serie als vierde. De eerste |e van elke serie plaatsten zich r de finale. veneens uitgeschakeld voor de il werd in de Kl-klasse op de i m. voor senioren Ruud Knuppe, in de eerste serie als vijfde shte. van de twee herenteams in K2-klasse 500 m. voor senioren d uitgeschakeld, terwijl in de senioren 1000 m. beide teams voor de finale plaatsten. E REISDUIF Wedvlucht van- St-Denis. In coucours 126 duiven. Bte duif 12.13.18 uur. Uitslag: 1. d. Dop, 2. S. Koster, 3, 5, 7, 9 Mooten, 4 W. Tolboom. 6, 8 A. ht, 10 T. van Duuren. Waterpolonieuws De Zijl 2 staat reeds met één been in de reserve tweede klasse. De Lei- denaars, die in de halve) promo- tie-compebitie met een zege op het Woerdense WZC 2 van start gingen, behoefden daar gisteravond zelfs ndet voor in het water te komen. ZCE 2 (Enschede) verscheen veel te laat in het Thialfbad i n Arnhem waardoor de strijd niet doorging en de Enschedese ploeg twee punten in mindering opliep. Het Alhanse AZC 2 kwam in de eerste promotie-wedstrijd Vitesse 2 heeft zich terugtrokken niet verder dan een gelijkspel. In Am sterdam werden de punten met de Dolfijn- Sportsplinters Wereüdrecordhoudster Kabhy Fen- guson heeft bij de Amerikaanse zwemkamioenschappen in Toledo de titel op de 200 meter rugslag moeten delen met haar landgenote Judy Humbarger. Beiden tikten gelijktij dig aan in de tijd van 2 min, 28 sec. die slechts 0.6 sec. boven het wereld record ligt. Na de gisteren gespeelde par tijen uit de zesde ronde van het open schaakkampioenschap van Nederland luidt de stand: 1 en 2 Te Velde en Scholle, beiden 4'2 punt. 3 Bakker 4 punten. 4. Sanders 3% punt. 5. Hoogendoom 2'3 punt en 1 afgebro ken partij. Engeland leidt Na de eerste dag van de atletiek ontmoeting tussen Groot-Brittannië en Hongarije in het White City sta dion in Londen heeft Groot-Brittan nië zowel bij de dames als bij de heren een kleine voorsprong geno-1 men. De Britse heren wonnen zes van de tien onderdelen op de eerste dag en verzamelden 53 punten tegen de Magyaren 51. De dames zegevierden in drie van de vyf nummers en na men met het kleinst mogelijk ver schil: 28 tegen 27 punten, de leiding. DE RIJNKLIEVERS Wedvlucht vanaf St.-Denis. In duiven. Eerste duif 12.26.58 uur. Uit slag: 1, 3 Gebr. Kok. 2 J. Verstraa- ten. 4 A. G. Holland. 5, 10 H. Bon- neur. 6 D. de Ridder, 7, 9 J. Bran- tenaar. 8 J. van Lierop. Waarschuwing aan Sow jet-auteurs Het Russische regeringsblad Izwestia heeft kritiek geleverd op verschei dene Russische schrijvers en op twee literaire tijdschriften, omdat zij al te veel aandacht besteden aan de negatieve kant van het leven in de Sow jet-Unie. Sommige schrijvers en vooral de Jongeren houden zich hoofdzakelijk bezig met het tonen van de donkere zijde van de werkelijkheid. „Hierdoor is een verminkt beeld van het Rus sische leven ontstaan", aldus het blad dat de populaire auteur Vasily Aksenow en Alexander Solzjenitsin van „negativisme" beschuldigt. De laatste schreef „Een dag uit het leven van Ivan Denisowitsj", waarin het bestaan in een Russisch arbeids kamp wordt beschreven. Izwestia drukte een brief af van een groep taxichauffeurs in Jalta aan Aksenow, waarin zy zich erover beklagen dat hij in een van zijn ver halen een te zwart beeld van hen geeft. „Joenost", het blad dat dit ver haal had gepubliceerd, was niet al tijd zorgvuldig by de keuze van zijn copie, aldus Izwestia. Het toonaan gevende blad „Novy Mir", dat veel omstreden stukken heeft gepubli ceerd o.m. de memoires van Ilja Ehrenburg werd door het Russi sche regeringsorgaan ervan beschul digd een bijzondere voorliefde voor negatieve werken te tonen. Sterke stijging aardgasverbruik o In haar verslag over 1964 deelt de directie van de Gasunie mede, dat de gang van zaken zich in het eerste halfjaar van 1965 in gunstige zin ontwikkeld heeft. De totale gasver- koop in Nederland lag gedurende de eerste zes maanden van 1965 54% hoger dan in dezelfde periode van 1964. Het laat zich hierdoor aanzien, dat de afzetprognose voor 1965 met ruim 10% zal worden overschreden. Het tempo van de ombouwwerk- zaamheden bij de gemeentelijke- en streekgasbedrijven komt praktisch overeen met het streefcijfer, zodat redelijkerwijze verwacht mag worden, dat in 1965 het aantal aansluitingen, dat in staat is puur aardgas af te ne men, van rond een half miljoen tot ca 1 miljoen zal oplopen. RIDDERKERK TE IJVERIG Ridderkerk betaalt, de prijs voor haar eigen overijverigheid, zo is gisteravond tijdens de gemeente raadszitting gebleken. Een terrein dat de gemeente ten behoeve van een uitbreidingsplan bouwrijp heeft gemaakthinkt niet haar eigendom te zijn. Dat is een vergissing die de gemeente duur zal komen te staan. De eigenaar van de grond, het Rijk, die voor niet bouwrijp gemaakte grond wellicht twee tot vier gulden per vierkante meter zou hebben berekend, heeft het gemeentebestuur de rekening gepresenteerd. Bouwrijpe grond gaat f 36,50 per vierkante meter kosten, aldus heeft de inspecteur der Domeinen met het taxatierap port in de hand vastgesteld. De raadsleden vonden dit getui gen van bikkelhard zaken doen Zij verwezen het voorstel tot aa koop van de duur te betalen grond terug naar B. en Wdie nu maand tijd krijgen om te proberen de betreffende inspecteur alsnog te vermurwen om voor deze terugwij zing, achtten de raadsleden vol- doende grond aanwezig, vjant de aankoop gaat de gemeente anders f 20.000 extra kosten. Moet een arts mishandeling van kinderen aangeven „Wat kan de arts ervan weerhou den om in duidelijke gevallen van kindermishandeling een tip te geven aan de Raad voor de Kinderbescher ming?" Deze vraag wordt gesteld in een redactioneel artikel in het juli- nummer van het Katholiek Artsen blad, welk artikel nu is overgeno men door „Medisch contact", het of ficiele orgaan van de „Kon. Ned. Mij. tot Bevordering der Geneeskunst". „Welicht is het de overweging dat de ouders dan eerst recht weerhou den worden om hun kinderen onder medische behandeling te stellen. Of ook de overweging dat strikte geheimhouding volstrekt nodig is om het vertrouwen van de mensen in de medicus te bewaren. Maar we mo gen ons toch wel afvragen of de rea liteitswaarde van deze overwegingen niet veel dubieuzer is dan de reali teit van het onmondige kind, dat de bescherming nodig heeft tegen on machtige of ontaarde ouders", al dus het artikel. Tableau de la troupe van „Theater" De directie van de toneelgroep „Theater" wordt gevormd door Ben Groenier, Elise Hoomans en Hans Croiset. Het tableau de la troupw vermeldt voor het seizoen 1965—1966 de vol gende namen: Liselot Beekmeijer, Margreet Blanken, Arthur Boni, Cor van den Brink, Martine Cref- coeur, Hans en Jules Croiset, Eric van der Donk, Bernhard Droog, Nella Frijda, Marijke Frijlink, Josephine van Gasteren, Mia Goossen, Jan Gorrissen, Willem Grelinger, Mar griet de Groot, Elise Hoomans, SJoukje Hooymaayer, Joop Kees maat, Jan Kieboom, Wim Kouwen- hoven, Annie Langenaken, Jacques Luyer, Anita Menist, Onno Molen kamp, Enny Mols de Leeuwe, Hans Pauwels, Oharmy Reynen, Henk Schaer, Bets Smeets, Jasques Snoek, Hans Tiemeijer, Else Valk, Kris van de Velden, Jan Verhoeven, Slem Vroom, en Riet Wieland Los. Gast- spelers zijn Otto Sterman en Johan te Slaa. Poolse correspondent meldt In de loop van vrijdag zijn vijf Ame rikaanse vliegtuigen boven Noord- Vietnam neergeschoten, aldus een mededeling in Saigon. De toestellen voerden verkenningsvluchten uit. Drie van de vijf vliegers konden worden gered. Men vermoedt dat de vierde is gesneuveld en de vijfde gevangen is genomen. In de Mekong-delta, in Zuid-Viet- nam, wordt melding gemaakt van zware gevechten. Grote eenheden van de grond troepen zouden daar in gevecht zijn. De Victcong zcu zware verliezen hebben geleden. Er zyn negentig do den geteld, maar betrouwbare schat tingen stellen het aantal doden van de Vietcong op 156. De regerings troepen zouden lichte verliezen heb ben geleden. De Vietcong zou onder vuur van artillerie van regeringstroepen lig gen. Hun posities zouden ook vanuit de lucht zwaar worden bestookt. Het gebied ligt op ongeveer 150 km ten zuidwesten van Saigon. De Noordvïetnamese regering is be gonnen met de evacuatie van gebie den. die het meest blootstaan aan bombardementen van de Amerikanen, zo heeft een Poolse correspondent, die pas in Hanoi is geweest', gemeld. Duizenden mensen en complete zie kenhuizen en bibliotheken worden el ders ondergebracht. De V.S. spannen zich tot het uiter ste in om de Vietcong-gevangenen een menselijke behandeling te waar borgen. Zij hopen dat de communis ten bereid zijn de Amerikaanse en Zuidvietnamese gevangenen eenzelf de behandeling te geven. Dit heeft de Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Rusk, te kennen gege ven. Er doen vele berichten de ronde over mishandelingen van gevangenen door beide partijen. Ds. Martin Luther King heeft gis teren verklaard, dat hij overweegt aan de tegenover elkaar staande par tijen in Vietnam een brief te schrij ven om hen te bewegen te gaan onderhandelen en aan de stryd een einde te maken. King vertelde dat zijn plan uitlekte toen hij de V.N. om adressen van de regeringshoofden van Noord- en Zuid-Vietnam en Rusland vroeg. President Johnson heeft gisteren een tweede boodschap van president Nkroemah van Ghana ontvangen, al dus is in Washington bekendgemaakt. Over de inhoud is niets bekendge maakt. Nkroemah is een van de vier vredesgezanten van het Gemenebest, die in juli in Londen zijn aangewe zen om de kansen op een herstel van de vrede in Vietnam te verkennen. MARKTBERICHTEN peterselie 5C0—1900 p. 100 bos, bloem kool 3400-8000. sla 900-1200 per 100 stuks, uien 900-1200 per 100 kg., to maten 180-380 per 6 kg. TER AAR. 13 augustus Kassnijbo- komkommers 11 24. bloemkool A* 75-93. Idem B 41-59. idem C 31. Idem stek 20 alles per stuk. Tomaten binnenland: A 2.10 2 30. Idem B 2.20. idem C 1.80. idem bonken 2.40 per bakje van zes kilo. 5 8 per bosje. Stoolsla 70 Zwarte bessen 60 per kilo. Ajoeb Chan doet een beroep op Indiase regering O c Bij gevechten met Pakistaanse in filtranten in de buitenwijken van Srinagar (Kasjmier) zijn gisteren vier Indiase politiemannen gewond. De groep aanvallers was ongeveer vijftig man sterk. In totaal zijn twaalf infiltranten gedood in de af gelopen week; 83 Pakistanen werden gevangen genomen. Volgens de ge heime zender „De Stem van Kasj- zyn 69 Indiase soldaten ge dood en 25 gewond in verschillende delen van het land. Ook zouden de Indiërs vele voorraden hebben ver loren. President Ajoeb-Chan van Paki stan heeft een beroep gedaan op de Indiase regering om, nu het nog tijd is, tot een eervolle regeling van de toestand in Kasjmier te komen. „Ja- van onderdrukking hebben de hoop van het volk van Kasjmier zijn bestemming te bereiken door over de eigen toekomst te beslissen, niet doen ïrflauwen". Premier Sjastri van India heeft steren in een radiorede over de ge vechten in Kasjmier gezegd: „Geweld zal met geweld worden beantwoord agressie tegen ons zal nimmer es hebben. Wanneer Pakistan de gedachte koestert een stuk van gebied met geweld te annexeren, dan moet dit land zich nog eens be denken". De Indiase regeringsleider zei, dat gewapende infiltranten in burgerkle ding de bestandslijn hadden over schreden en dat deze „nauwelijks verholen, door Pakistan georgani seerde aanval" als zodanig tegemoet- gefreden dient te worden. Nieuw voorstel van Amerika over ontwapening Goedingelichte kringen in Londen meenden gisteren te weten, dat de Verenigde Staen volgende week dins dag op de ontwapeningsconferentie in Genève nieuwe Westerse voorstel len zullen indienen. Een Amerikaans ontwerp-verdrag, dat beoogt het ver spreiden van kernwapens tegen te gaan, zou nagenoeg de algemene in stemming van de andere Westerse landen op de zeventien-landencon- ferentie hebben gekregen. De Westduïtse waamemed bij de ontwapeningsconferentie in Genève, Schnippenkotter, heeft gisteren een onderhoud van een uur gehad met de Sowjetrussische afgevaardigde Tsarapkin, die daarna een bezoek bracht aan de Oostduitse waarne mer. plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Stibi. Tsarapkin verklaarde later, dat hy er op had aangedrongen, dat West- Duitsland zal afzien van kernwapen- bezit en dat Oost-Duitsland en West-Duitsland elkaar zelfstandig benaderen en onderhandelingen voe ren. Hij had Schnippenkotter gezegd dat ontwapening naar zijn mening de beste oplossing is om de veiligheid van West-Duitsland te verzekeren. Hij ontkende dat honderden Russi sche raketten voor gemiddeld lange afstand tegen West-Duitsland waren gericht. Er was geen nieuwe bijeen komst afgesproken. Vragen over UIrici Het Tweede-Kamerlid Bruggeman (PSP) heeft minister De Jong (de fensie) schriftelijk gevraagd of plan nen tot oprichting van een Neder lands vrijwilligerscorps voor de oor log in Vietnam niet in strijd zijn met het Nederlandse regeringsstand punt om alle pogingen te steunen om door onderhandelingen tot een eind van de strijd in Vietnam te ko men. Volgens de berichten over de op richting van een Nederlands vrij willigerscorps voor de oorlog in Viet nam zou een Nederlander, de heer J. H. C. UIrici, benaderd zyn door hoge militaire autoriteiten om als eventuele commandant op te treden. De heer Bruggeman vraagt minister De Jong verder of deze kan mee delen of de hoge militaire autoritei ten, waarop de heer UIrici doelde, Nederlandse militaire autoriteiten zijn en. zo niet, welke nationaliteit deze autoriteiten dan wel hebben. Gladiolen 35^per expor 11 oer 121, Idem C 90-96.'idem Dl 1.69 .idem D2 63- 65, idem CD 54, idem E 34. idem E2 14. idem CD2 21, augurken glas A 1.27, B 1.19, C 96, Dl 68, D2 62. CD 59, E 34 alles per kilo. AALSMEER. 13 augustus Bloe menveiling. Anjers rood 10-17, rose 11- 16. wit 10-15. Orchid Beauty 25-41. Gemengd 13-18. Tangerine 16-21, Ar- 02-te. Blauwe distei Ooi vinei: Alba rU, Glory van Heem. rum. Express 37U-4-±0, rose 9-12. wit 8-i2. Taugerlna 13-17. Dusty 11-14. Joke 15-19. Harvest Moon 14-17. Fara Dlba 12-15. Elisabeth 6-9 per stuk. Segetum 42-56. Phlox 38-47. Gips 60-85 per bos. ROELOF ARENDSR VEEN13 augustus Bloemen veiling. Asters 22-43. Onntho- galum 5-38, Fresia 9-3o, Montbretia 32-56, Liatrlx 25-58, Anemonen 8-17. 18-31, Statiel 30-3y, Goudsbloemen 9- 19, Troschrysanten 25-68, per bos. Am. Anjers sim roze 5-9 rood 6-10. wit 6-8, Arthur sim 6-8. G.J. Sim 8-9. Princes Ann 6-10. Orchid Beauty 35 Rozen Baoeara 15-27, Carla 18-24. Valeta 13- 17. Elsbeth 13-17, Coral Princes 9-14. Super Star 16-18, Garnette en Carol ROELOFARENDSVEEN, 13 augustus Groenteveiling. Kropsla I 1600-2500. idem H 700-1700, Bloemkool 1100-4200 Rabarber 1700, Snijbonen 11500-18000. KATWIJ AAN DEN RIJN. 13 augus tus. Groenteveiling. Waspeen (per kist) Al 3.60 5.30. A2 3.70-5.30. BI 6.20-7.10. bospeen (per 100 bos) 44 00 50 00. bloemkool (per 100 st 6 st. per bak: Al 60.00 - 83.00. A2 33.00 66 00; 8 st. per bak: Al 48 00 64 00, andijvie 43.00. blauwschokkers (per kg.) 1.27, prinsessenbonen (per kg) 0.90—1 00. snijbonen (per kg.) I 2.00—2 15, II 0.80 1.80. komkommers (per 10 Ost.) 11.00 - 21.00 .kroten (per kist) 4.10 6.40. rode kool 42.00. spi- -5.40, selderie (per 100 bos) 16.00- 21.00, peterselie (per 100 bos) 3.00 10.00, krulpeterselie (per 100 bos) 14 00. Aanvoeren, waspeen 63 000 kg.- bospeen 3.000 bos. bloemkool 37.000 Gevraagd: voor de rotatie-afdeling. Werktijden:: maandag t.m. vrijdag van 14.30 tot 17 uur. Zaterdag van 10 tot 13 uur. Leiden te koop in de Kapteynstraat. (Lammenschansweg) bevat, kamer ensuite, keuken, tuin. 3 slaapkamers, balkon en ruime zolder. Voor gegadigden met urgentie groep I te bevragen. Brieven onder no. 43677 en telefoon 24474 vanaf maandag. vraagt voor lay out-medewerker te huur Brieven aan de Hoofdredactie, postbus 2 te Leiden. te Leiderdorp mooi huis mei garage aan de Acacialaan. Zeer goed onderhouden, te Leiden landhuis met mooie tuin aan de Witte Rozenstraat. Beide panden ontruimd te leveren. afzonderlijke beneden- en bovenwoning aan de Witte Rozenstraat, geheel bewoond, als geld belegging. Te bevragen: L. ZITMAN, Burggravenlaan 21, telefoon 26707, Leiden TE KOOP Hugo de Vriesstraat 13A, direct bij Lammenschansweg. bev.: suite, vest., gang, keuken, alles betegeld, tuin, schuur, uitgang, lste verdieping: 2 kamers, balkon, kabinet, bad kamer. ruime zolder. Uitmuntend onderhouden. Vooroorlogse bouw. Leeg aanvaarden. J. J. G. DE CLER Rijnsburgerweg 154 Leiden Géén telefonische inlichtingen Complete Woninginrichting en meubelstoffeerderij, Hoogl.kerkkoorsteeg 2, telef. 34195. Werkplaats: Lange Schoolsteeg 6. met was- en kookgelegenheid, liefst buurt Rijnsburgerweg. TELEFOON 01711—704. Gevraagd: Goede bekendheid met de Nederlandse taal en mulo-opleiding gewenst. Schriftelijke aanmelding: WITTE SINGEL 1 Hiiiiiiiiiiii o.a. Mercedes, Opel, Taunus. V.W., Cortina, V.W.- busjes. Allrisk verzekerd, W.W. lid. Autoverhuur TIP TOP St.-Aagtenstraat 14 Telefoon 25709 KONTANTGELDzc NATIONALE VOLKSBANK OEN HAA6, Rl VIERVISUARKT4,Tll.639586. TEVENS TE ROTTERDAM EN AMSTERDAM APARTE BANKSTELLEN van fabrikant, die als model gediend hebben. Chique gebo gen modellen met losse kus sens. 1595,—. f750,—, f875,—, f995,—, f1150.—. f 1250—, f 1350,— en f 1450,—. Te zien zaterdag, zondag, maandag tot en met donderdag, de ge hele dag, ook 's avonds, Villa Slamat Datang, Nieuwe Park laan 115, 's-Gravenhage. Tele foon 070—55.16.80. Mevr. DE RIJKE PARAPSYCHOLOGE Verdamstraat 36 - tel. 30236 Afspraak schrift, of tel. Bij exploit van ondergete kende d.d. 11 augustus 1965 is ten verzoeke van Adrianus David Joseph Verburg te Voorschoten, onder beteke ning van stukken GEDAG VAARD: Cornelia Maria Niersman, laatstelijk gewoond hebbende te Merauke, voor malig Nederlands Nieuw Gui nea. doch thans afwezig en zonder bekende woonplaats, om op dinsdag, de 16e novem ber 1965, des voormiddags te 10.00 uur per procureur te verschijnen ter terechtzitting van de Arrondissements- Rechtbank te 's-Gravenhage, Jan van Nassaustraat 112, teneinde op de in dat exploit omschreven gronden ten aan gewezen dage in persoon of door iemand van harentwege van haar aanwezen te doen blijken, bij gebreke waarvan door verzoeker na het vervul len van de ten deze voorge schreven formaliteiten zal worden geconcludeerd, dat het der Rechtbank behage bij vonnis aan verzoeker vergun ning te verlenen tot het aan gaan van een ander huwelijk. De Gerechtsdeurwaarder; C. A. VAN KOETSVELD,

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17