Snelheid en snufjes in TOYOTA CORONA LlVfmuj 4jk Ungaro: origineel en talentvol of slechts een handig imitator? BOUGIES leiden een zwaar en kort leven TOYOTA Auto's op de keper beschouwd Mode uit Parijs Volgend jaar krijgt Rotterdam èclit water AUTO-HOME - LEIDEN LETDSCH DAGBLAD DONDERDAG 5 AUGUSTUS In half iaar meer De tijd, dat Japan alleen werd beschouwd als de leverancier van Igoedkoop (en vaak slecht) speelgoed mag dan voorbij zijn, het nog te kort geleden om deze dubieuze faam al geheel verdwenen hchten. Nog steeds wordt het Japanse industriële produkt met enige ichroom tegemoet getreden. De Japanners weten dat. Zij omkleden Jiun export met de grootst mogelijk zorg. Levert een steekproef op ken schip met voor export bestemde auto's één wagen op van r Here kwaliteit, dan wordt de gehele zending onverbiddelijk afge keurd. Het lijkt een garantie, dat alleen hoogwaardige Japanse brodukten onze contreien bereiken. In ieder geval past deze kwalifi catie zeker op de Toyota Corona Se- lan, waarin wij dezer dagen hebben [ereden. Het is de tweede wagen, fcaarmede de gigantische Toyota fa- krieken (40.000 auto's per maand) ken aanval inzetten op de Europese harkt. De eerste was de grotere róyota Crown, die ongeveer ander half Jaar geleden in ons land ver- jcheen. Met de Corona kreeg de toch U druk bezette middenklasse er en- Iele maanden geleden een ernstige Joncurrent bij, want deze wagen be- Ilt vele eigenschappen, die het ry- len tot een plezier maken. [Het uiterlijk is veelal een kwestie [an smaak, maar de strakke lijnen [an deze niet al te grote wagen met [en wat platte neus en dubbele kop- tmpen doen ons zeer prettig aan. Het interieur is tot het uiterste ver- brgd. Goed verende met vynil be llede voorstoelen (gescheiden) en [chterbank, die wel royaal is, maar paarop langere personen met hun [enen wel wat moeite zullen heb- [en. Alle benodigde knoppen op het fc-aai uitgevoerde dashboard zijn ge- viercilinder van bijna 1500 cc— kan 75 pk (SAE) ontwikkelen. HiJ is vrij wel geruisloos. Zeis bij een snelheid van 120 km per uur kan men zonder stemverheffing een gesprek in de wagen voeren. De geheel gesynchro niseerde vierversnellingsbak wordt bediend met een vlak naast de knie zittend pookje. De Corona, die ons door de Leidse dealer ter beschik king was gesteld, schakelde nog wat stug, maar dat zal wel te wijten zijn geweest aan het feit, dat deze auto er nog slechts 1400 km had opzit ten. De versnellingen zijn zeer ruim. In de drie kan men zowel dertig als over de honderd rijden zonder enig protest van de motor. De wagen accelereert feL Men trekt hem moeiteloos zeer snel door naar de honderd kilometer per uur. Wanneer men het gaspedaal dan even doordrukt komt hjj zeer ge makkelijk op zün topsnelheid. Zelfs wanneer wij aannemen, da tde snel heidsmeter in de door ons gereden wagen aan de optimistische kant was, kan nog kwamen wij gemak- lakkelijk bereikbaar. Een goed unctionerende kachel en een verse- rcht installatie zorgen zowel in win- a- als in zomer voor een behaag- jke temperatuur in de wagen, daar U geholpen door de dubbele tocht- nufjes Dl Talloze kleinigheden geven de be- ijder een overmaat aan comfort roodlichtje op het fash- K>ard geeft aan, wanneer de hand- staat aangetrokken. Twee lucht- lertjes aan de zijkanten moeten schoonmaken van beslagen rui- vergemakkelijke, maar men mag het resultaat niet te veel ver- iten. Roestvrije op twee snelhe- in te stellen verende ruitenwis- met en elektrische ruitensproeier taken dat het zich zelfs bij de ergste ival goel blijft ^Verder: asbakjes de leuningen van beide voorstoe- en een afstuitbaar dashboard- itje. Een gemak is ook de claxon in richtingaanwijzers in één handel het stuur. Onder de motorkap komt men eveneens vele snufjes tegen, zoals floorzichtige reservoirtjes voor kop peling- en remolie en een doorzich tige accu. Kleinigheid, die het leven van de automobilist (e) veraangena men, want met één oogopslag kan men de stand van de vloeistof afle zen. Handig is ook het doorzichtige kampje over de zekeringen, waarop de bestemmingen staan genoteerd, zodat ook daar geen tijd met zoeken Iverloren behoeft te gaan. Het olie- pijlstokje is gemakkelijk bereikbaar. Achterin de auto zit een ruime kof- jferruimte. En dan maar hopen, dat men op de vakantiereis geen lekke band krijgt, want de reserveband pit onder de kofferruimte. En dus pok onder alle bagage kelyk over de 140 kilometer, die de fabriek als maximum opgeeft. En de wagen was dan nog steeds met één vinger bestuurbaar. Ook het langdurig ryden in deze hoge snelheid veroorzaakt geen moeilijkheden onder de motorkap. Door de dubbelwerkende schokbre- kers werden oneffenheden in het wegdek nauwelijks voelbaar geregis treerd. Wij hebben ook geen gevoe ligheid voor zijwind kunnen ontdek ken in met meer dan normale snel heid genomen bochten week de auto geen duinbreed van zijn baan. Maar niet alleen op de grotere we gen, ook in het stadsgewoel was de Corona gemakkelijk hanteerbaar, vooral door die grote ruimte in de versnellingen. Duurzaamheid Blijft dan tenslotte de toch altijd belangrijke vraag naar de duur zaamheid van deze bijna acht mille kostende auto. Natuurlijk kan nie mand ons daarop nu reeds antwoord geven, maar het geeft vertrouwen te weten, dat de Japanners in eigen land rekening hebben te houden met veel slechter wegenet. De wa gen is dan ook vervaardigd van 0.9 plaatwerk, wat dan iets meer wegenbelasting mag betekenen, maar zeer een grotere weerstand tegen de aartsvijand, die corosie is. Bo vendien in de carrosserie uit losse de len geschroefde delen opgebouwd, hetgeen bij een onverhoopte botsing er kostenbesparend kan werken. En afdoende antwoord op de vraag in de duurzaamheid kan slechts de praktijk ons geven. Maar onze eer ste kennismaking waarvan wij alleen het afscheid betreurden doet ons vermoeden, dat deze wa gen spoedig een populaire zal worden in de middenklasse. Gegevens van fabriek: Prijs f7995, max. snelheid 140 km, kruissnelheid 120 km. verbruik 1 op 13.3 km. Tankinhoud 45 liter, gewicht wagen 948 kg, draagvermogen 550 kg, wegenbelasting f 118.80 per jaar, motor 74 pk, aantal cilinders 4, in houd 1490 cc. lengte 4.065 mm. breed te 1.555 mm, hoogte 1.420 mm. wiel basis 2.420 mm. banden 5.60 x 13, draaicirkel 9.9 m. inrytyd 3500 km, olieverversen na 2000 km, doorsme- ren na 3000 km. oen auto's in de V.S. Voor het eerst zijn er in de auto mobielhistorie van de Verenigde Staten in een half Jaar tijd (de eer ste zes maanden van 1965) meer dan vijf miljoen personenwagens gepro duceerd, een recordcijfer, waartoe alle vier overgebleven concerns heb ben bijgedragen. 's Werelds grootste automobielbe drijf, General Motors, fabriceerde van dit aantal meer dan de helft, n.L 2,83 miljoen stuks (zelfde pertode 1964 2,5 miljoen). Dat is bijna twee keer zoveel dan het Ford concern, dat zich met 1.43 (1.18) miljoen te vreden moest stellen. De Chrysler- groep volgt als derde met een voor uitgang van 641.000 tot 768.000 stuks en American Motors registreerde met 205.000 stuks slechts 300 meer dan in dezelfde periode van 1964. Van de afzonderlijke merken blijkt de grote Chevrolet van CM. met maar liefst 1.039.000 (925.000i exem plaren sterk favoriet. Fords meest geproduceerde merk w Ford met 609.000 534.000) stuks. Ik neem Wajang omdat het ongezouten margarine is, en...puur plantaardig! wajang- PLANTEN MARGARINE ten-puur plantaardig-llcht verteerbaar-dus gezond. Opheffing produktsehap? De or ganisatie® van ondernemer» en van het Produktschap voor Tulnbouwzaden aanwijzen hebben de SER verzocht te adviseren tot opheffing van het pro- I duktechap. aangezien de door het pro- gTOLe duktschap te vervullen taken nagenoeg I zyn vervallen. PARIJS Wie is Emmanuel Ungaro? Is hij een namaak- Courrèges, of is hij in feite de grote inspirator geweest van de kosmonautenmode? Het is ons een raadsel na zijn show. Eén ding Is zonneklaar: zijn etijl lijkt als twee druppels water op die van, Vourréges, bij wie hij de twee afgelopen seizoenen heeft gewerkt als modellen maker. (In die tyd is maar dat kan ook best toeval zijn de naam van Courrèges als een me teoor omhoog geschoten). Ook de hele sfeer, die hij geschapen heeft Vuurspuwende kunstiverkjes Rijcapaciteit Meer belangrijker nog dan al deze Inufjes, die het grote comfort be palen, zijn de rycapaciteiten van de- Re snelle, rustige en gemakkelyk hanteerbare wagen. De motor een ASSEMBLAGE NAAR BELGIE In september zal opnieuw, een Ne derlands assemblagebedrijf voor per- konenauto's worden gesloten. Amers foort, eens de zetel van een echte Nederlandse automobielfabriek - j (Evsink) zal dan ook haar secun daire autoindustrie zien verdwynen W Molenaar's Automobielbedryf de assemblage van 'Morris- en MG- kuto'8, waarvan het sedert de aan vang in 1950 500.000 stuks heeft ge blaakt, zal staken. Dan zal de Nederlandse assembla ge-industrie nog slechts twee repre sentanten hebben: de Ned. Fordfa briek die sinds 1924 in ons land is gevestigd eerst in Rotterdam en se dert 1931 in Amsterdam en de Chrys ler fabrieken in Rotterdam, die een zestal Jaren geleden de Simcafabrie- ken aan de Sluisjesdyk aldaar over namen, doch al spoedig daarna de iSimc.a-assemblage stop zetten en er gingen assembleren. In de laatste tien jaar zyn in ons Hand, behalve de reeds genoemde, .nog diverse andere merken van het assemblage-toneel verdwenen, zoals Kaiser. Fiat, Hillman, Willys Aero, Standard Saab. Volvo en DKW. Dit in tegenstelling tot België, waar de auto-assemblage na de oor log tot grote bloei is gekomen. Deze voorkeur voor België vindt rciin oorzaak in enkele redenen: het gemakkeiyker aantrekken van ar beidskrachten de geringere romp slomp by het bouwen en de gunsti ger geografische ligging voor de ver spreiding van de produkten in het [E E.G.-gebied. Bougies hebben het hard te verduren in de machinekamer van onze auto's. Onder moeilijke omstandigheden spuwen ze per uur stuk voor stuk zo'n honderdduizend maal vuur. Deze razendsnelle werkers staan bloot aan wisselende temperaturen van 500 tot 1200 graden Celsius, aan een druk van 35 tot 40 kg vierkante centi meter, terwijl ze bovendien nog telkens stroomstoten van zo'n 20.000 volt moeten weerstaan. Bougies zijn -perfecte technische kunstwerkjes. Hun deugdelijkheid van constructie kan worden geïllustreerd door het feit, dat een diepzeeduiker een paar jaar geleden een vliegtuigmotor van de zeebodem ophaalde, die twintig jaar in het zoute water had gelegen en waarvan de bougies, na reiniging, nog functioneerden of ze zó uit het onderdelenmagazijn waren gehaald. Hun kwaliteit had door dit langdurig verblijf onder water nau welijks geleden. Maar hoe goed het materiaal is, het is natuurlijk wel aan siytage on derhevig en dat geldt speciaal vooi de elektroden: de twee van elkaar gescheiden metalen punten, w tussen de vonk overspringt. Heel ge- leideiyk aan verliezen deze punten iets van hun dikte door al dat ge- vonk en na etteiyke miljoenen ken kan een fractie van een milli meter worden vergroot. Dat vereist een hogere spanning om oe vonk te produceren en zal mede van de toestand var elektrische installatie afhangen, hoe lang deze in staat is om de steeds groter wordende elektrodenafstand te overbruggen. Op drie poten Maar eens komt de tyd, dat zo'n bougie weigert. En gebeurt dit by een viercilinder motor dan spreekt men in garage-jargon, dat zo'n krachtbron op drie poten loopt. Dat is niet best, want het benzinelucht mengsel komt in de bewuste cilinder dan niet tot verbranding. Het gevolg is dat de niet ontbrande brandstof de oliefilm van de cilinderwanden wegspoelt. Het is dan ook niet raad zaam met een weigerende bougie door te ryden, want dan schuurt door ontbreking van het smeermid del het metaal van de zuiger op het metaal van de cilinderwand. Bovendien heeft de onregelmatig heid oer exploisies, omdat er telkens één overslaat, een schadeiyke in vloed op de krukas ,de lagers en an dere onderdelen van het dryfwerk. Het is daarom beter niet met een stakende bougie door te ryden tot de eerstvolgende garage, maar de schuldige ter plaatse op te sporen. Het overslaan van een bougie zal kunnen opmerken aan een ge ringere trekkracht van de motor. By achtcilinder motor is dit min der opvallend dan by een viercilin der motor en by een tweecilinder motor merkt men het direct, want j die weigert verdere dienst. nerende bougies zal i nemen van de klem ke verslechtering vai tegenstelling tot die waarbU n bü het af- i opmerkely- het draaien zulks in de defecte, geen verschil zal ho- Het nut om één of meer reserve bougies steeds by de hand te heb ben, zal nu wel duidelyk zyn ge worden. Men weet dan ook meteen dat het juiste type bougie wordt ge monteerd. want ook een niet volgens de voorschriften van de fabrikant vastgesteld type kan ernstige scha de berokkenen. Heel karwei Het uitdraaien van een bougie be hoeft geen heksentoer te zyn, maar kan een heel karwei worden als de gene die ze er in heeft gezet, ver zuimd heeft de schroefdraad met wat grafietvet in te smeren. In dat geval wordt het moeilyk de zaak los te krygen. Wat petro leum of kruipolie wil dan wel eens uitkomst brengen, als men het ge duld kan opbrengen te wachten tot deze stoffen hun penetrerende taak hebben volbracht. Het is trouwens ook beter met het uitdraaien der bougies te beginnen wanneer de mo tor is afgekoeld. De omgeving van de bougiegaten moet. voor men aan de demontage begint, zorgvuldig worden schoonge maakt. Dat kan met een kwast, maar beter nog met perslucht, waartoe fietspomp uitstekend kan die nen. Daarmee kan men de omgeving prachtig stofvry blozen, want er mo gen geen ongerechtigheden in het bougiegat vallen. Dit kan men voorkomen door ty- dens reparaties een doekje als prop in het gat te stoppen. Haken en ogen Het indraaien van de bougies is schynbaar een eenvoudige zaak, maar er zitten heel wat haken en ogen aan en wie zich hiermee niet volledig vertrouwd weet, laat het lie ver aan een vakman over, want door een verkeerde montage kunnen er leiyke brokken worden gemaakt, die dure reparaties tot gevolg kun nen hebben. Controle van de bougies dient elke 5000 km plaats te hebben, tenein de ze eventueel te reinigen of de elektrodenafstand by te stellen. Al naar de ry omstandigheden moet een bougie na 15 h 20 duizend kilometer vervangen worden. Hy be hoeft dan weliswaar nog niet ver sleten te zyn, maar de wyze waarop hy dan zyn taak vervult is toch van dien aard, dat vernieuwing niet alleen wenseiyk, maar ook goedko per is. In zyn flat aan de Avenue Macma- hon, vlak by de Are de Triomphe, heeft veel weg van die van zyn vroegere werkgever. Alles is er wit. De muren, de klapstoeltjes, de gor- dynen. Aan de wand hangt een me talen duizendpoot: een abstract plas tiek van César. De show peglnt ab rupt. Zonder aankondiging. Uit het mets klinkt een onpersoonhjk microfoonstem zoals van een om- roepster op een vliegveld die het eerste model afkondigt. In het mi nuscule salonnetje er is plaats voor dertig man staat plotsklaps een mannequin, onbewogen, twee secon den lang. Dan loopt ze snel de salon door. Ze draagt een trapeziumvor mig pak. Het camelkleurig jasje heeft een opstaande officierskraag De Jurk eronder heeft de fameuze, wiskundige Ujn van Courrèges, is afgebiesd en de rok is ongeveer 6 centimeter boven de knie. Aan de be nen steken plompe leren slob kappen, die over een platte lage schoen val len. Het haar is naar voren gekapt: het is kort en ran achteren zyn er kartelvormige happen uitgeknipt. De show wordt met vaart afge werkt. De collectie is klein, 25 modellen. Tailleurs, pakken en mantels hebben een voortreffe lijke coupe. Stuk voor stuk zijn ze trapeziumvormig. Overal dragen de mannequins kleine hand schoentjes bij. De jurken zijn mouwloos, maar de armsgaten zijn minder diep uitgesneden dan bij Courrèges. Lijfjes, tot boven de buste, zijn van een andere kleur dan de rest van de jurk. Soms zit er een lage ceintuur op, dan weer ter hoogte van het dijbeen twee zakkleppen even wijdig aan elkaar. De jasjes die er op gaan, hebben onveranderlijk 6 ver uit elkaar staande knopen en een hoge col. De mannequins dragen er vierkante platte muts jes bij met een breed, ver vooruit gestoken soort „kinnebak", van waaruit een rits naar de hals loopt. Alles wat los en vast zit aan de modellen kan snel worden uitgeritst. De champagnekleurige beenkappen zitten aan elkaar gekleefd en kun nen zo worden afgedaan. De schoe nen die dan vry komen hebben een hoog opgesneden voorblad en zyn plat. De trapeze jassen met hun hoge rugceituurs hebben een snelle „druk- kersluiting". Ook hier staan de kno pen weer ver uit elkaar. Ungaro ge bruikt hel wit en beige in zyn collec tie, maar deze kleuren zijn niet over heersend. Ungaro's eerste show maakte in zyn geheel niet die prachtige harmo nische indruk, die men by Courrèges kreeg. Dat neemt niet weg, dat Un garo een man is die zyn vak al dan niet een imitatie van Courrè ges knap beheerst. Courrèges zou wel eens een geducht concurrent aan hem kunnen krygen. CHANEL (Van onze Rotterdamse correspondent) In januari 1966 gaat Rotterdam zij vrijd van de altijd wat spottende toon. waarop in den lande het Rotterdamse drinkwater wordt gesproken. Op dé trappen van haar eigen salon zat Coco Chanel naar de première van haar wintercollec tie te kijken. Om haar frêle schouders hing een van haar reldberoemde pakjes. De grote priemende ogen ontging niets. De enorme spiegelwanden in haar salon kaatsten elk model tienvoudig terug. Het broze mensje in haar glazen kooi krab belde driftig aantekeningen, on danks het applaus dat telkens opklatarde. Chsnels collectie wm zo als altyd weer een wonder. Elf jaar lang bor duurt ze nu al op hetzelfde stramien voort, maar je raakt er eenvoudig nooit op uitgekeken. Haar pakjes waren overrompelend vrouwelijk. Zacht van kleur, ooquet van vorm. Haar tailleurs bestonden uit een rechte portefeulllerok, een recht kraagloos jasje en een bloeeend ïyfje met grote strik, dat aan de rok was vastgestrikt. Het materiaal was tweed of bouclé. De kleuren: mari neblauw, roze, grys. Haar rechte mantels zonder kraag of knoopalul- ting openden op jurkjes, waarvan de rok uit dezelfde stof was gemaakt. De mannequins droegen in het haar kleine toetjes witte camelia's. Klas siek detailde diepgespleten manchetten, waaruit een stukje bloe- )uw stak. Chanel gebruikte deze keer ook wit. Zo kwam zy voor de dag met eeen wit tailleur van lang harig poolberebont, waaronder een blauwwit gestreept jerseytruitje. Voor de avond waren er lange toiletten met spaghettibandjes en een grote peierien. CARDIN Opsporen By de andere motoren kan men de onwillige bougie opsporen door de motor stationair te laten lopen en telkens één van de bougieklemmen e nemen, BR de nog functio- Off. voor LEIDEN en VOORSCHOTEN G. Doustraat 4 Jeanne Moreau, die nooit ver stek laat gaan op een première van haar vriend Pierre Cardin, verscheen deze keer niet. De ac trice filmde momenteel in Au- vergne werd megedeeld. De geruchten, dat de ontwerper I met lange rokken voor de dag zou 1 komen, bleken uit de lucht gegrepen. I Integendeel, alles was aan de korte kant. Zeker vyf centimeter boven de I knie waren de gebreide jurkjes waar I mee de show opende. De mannequins I één zat waarschyniyk nog op de I schoolbanken droegen er donkere drinkwaternrn «*Drelde kousen over. De collectie duktiebedrijf op "de Berenplaat bij'Oud-Beijerland in gebruik 3L zTn SE nemen. Kosten: honderd miljoen gulden. Capaciteit: 100 miljoen leurjasjes hadden wyd uit elkaar kubieke meter per jaar. Daarmee zal Rotterdam zich hebben be- stawide twe* n)en knopen, waarop een afstaande col. De rokken er on der waren recht of gerend. De jurk- les hadden geen ceintuur, wel een hoog doorgestikte taille. Op het hoofd stonden vierkante hoeden, die op ad- vocatensteken leken. De mantels wa ren vry recht en vierkant en met net als by de tailleurs wyd uit elkaar staande knopen. Voor de twens bracht Cordin nauwe capes met capuchon. De vierkante lijn in deze collec tie werd afgewisseld met een ge bogen lijn. De hoeken van de kor te jasjes werden dan afgerond en de jurken kregen ronde stiksels mee, die van het armsgat naar de kraag liepen. Pierre Cardin moet een mens met wisselende stem- mingen zijn. Dat was heel sterk aan zijn kleuren te zien. Soms was er stralend wit of prachtig rood, dan op eens zacht paars of helemaal in mineur een vaal roestbruin of grijs. De cocktail jurkjes varieerden van slecht tot briljant. Lelijk waren zijn De Berenplaat alleen is echter uitkomst voor maar enkele Jaren. Wil Rotterdam een goede en cc stante kwaliteit drinkwater veilig Telefoon 31339 stellen, dan zal het voor 1971 ki de Brabantse Biesbosch een aantal spaarbekken hebben moeten aange legd, waarin het zo'n kleine 100 mil joen kub. meter water uit Maas en Rijn kan opslaan ter latere bewer king tot drinkwater in de beide pro- duktdebedryven in Rotterdam en Be renplaat. De kosten van dit gehele project een Rotterdamse drink waterverzekering tot het Jaar 2000 bedragen 200 miljoen gulden. Dit is de conclusie van de commis sie drinkwatervoorziening Rotterdam die twee Jaar heeft gestudeerd op het Rotterdams waterprobleem. Het wa terverbruik steeg in Rotterdam van nog geen 30 miljoen kubieke meter in 1930 tot 92 miljoen kubieke meter vo rig jaar. Voor 1980 verwacht de com missie een verbruik van 160 miljoen kubieke meter drinkwater, voor het jaar 2000, 220 miljoen kubieke meter. zomen waarin een monstrueuze corsage stak. Uitstekend daaren tegen waren de toiletjes met ba- lonvormige zomen van mozaiek paletten en dito col. Bij de avondtoiletten een opmerkelijk feit: asymetrische zomen. Soms was de rok links kort, rechts lang. Dan weer voor kort en achter lang. Ook Pierre Cardin gébruikte veel mousseline en lamé. LAROCHE Guy Laroche had dit seizoen naar Courrèges gekeken. In zijn collectie kwam sterk de vierkan te stijl naar voren, die deze ont werper heeft gelanceerd, en ook de combinatie zwart-wit werd door hem veel gebruikt. Zyn Jurken bestonden bijna alle maal uit twee kleuren. Het ïyfje had een V-vormlge inzet, die zwart was, de rest van de Jurk was wit. De pakjes werden afgebiesd met een oontras teren de kleur en de knopen stonden ver uit elkaar. Soma waren de rokken vierkant doorgestikt De smalle manteltjes waren vaak voor zien van een peierien. Ook bU zyn cocktailcreaties trad Laroche in het voetspoor van Courrèges. Zyn wlt- rwart geruite pakken hadden gepail- leteerde ïyfjes. By de avondjaponnen liet hy. en dat is cp het ogenblik wel een beetje mode in Parys, één sohouder bloot en één bedekt. In de collectie van de Parijse couturier Michel Tellin zagen we deze japon van pied-de-poule met ingezette donkergrijze vak ken. De bijbehorende cagoule selinen toiletjes met hun ruches- laat alleen de ogen

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9