n, Nu ook actie Televizier President Johnson wil 6 miljard voor Vietnam Beroep op half miljoen abonnees Toni Boltini wil ook zendtijd LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 5 AUGUSTUS DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Heintje Davids Hoofdredacteur De Ruwe legt functie neer „Dit is mij nog nu zich geheel aan „zijn" omroep te wijden (Van onze Amsterdamse correspondent) Op de tweede etage van het kantoorpand Honthorststraat no. 6 fn Amsterdam, zijn drie kamers gehuurd door de nationale om- 1 roepstichting Televizier - R.T.N. Over 14 dagen zal de heer P. A. G. de Ruwe zijn functie als hoofdredacteur van het weekblad Televizier neerleggen om zich geheel te wijden aan de opbouw "i van een nationale omroep. De heer De Ruwe gelooft in zijn nationale omroep. „Er liggen op het yllli ministerie 69 aanvragen van organi- satics die een zendconcessie willen 3 hebben. Er zijn er bij die wegens S:. hun commerciële instelling geheel buiten dc door de regering gescha- pen mogelijkheden vallen. Wij van Televizier—RTN menen tot de meest serieuze kanshebbers te behoren. Sa men met dc TROS. Wij hebben niets r .tegen de TROS, laat het bestel alsje- ''"bliefi zo open mogelijk zijn. Samen- "'Werken? Maar wij menen juist dat beter is om los van elkaar op te 2,cJrekker.". „Clandestien" heefi Televizier is Nederlands grootste programmablad, het telt op het ogenblik 512.000 abonnees. Maar vol- aerfcv:S de onu"oePvereni&ineen is Tele- ^"vizier een „clandestien" programma blad. Het zou door het publiceren itster^n de radio- en televisieprogram- ma's inbreuk maken op het auteurs- dat bij de omroepen berust. .8; ^Binnenkort echter zullen de Televi- ^e"zier-lezers in de gelegenheid worden hllle-ge^teld zich op te geven als lid van -25.0;de nationale omroepstichting RTN. .27.7;wordt het door de minister vereiste 'aantal leden bereikt en daaraan 3'v;ordt nauwelijks getwijfeld dan iJ^is er een goede kans dat de omroep- ^^stichting wordt erkend als aspirant- omroeporganisatie. Op dat ogenblik cal de stichting de beschikking kun- ^nen krijgen over de programmage gevens van de andere omroepen. uit de bezettingstijd. Het gaat hier immers niet om een misdaad maar om een vermeende overtreding van de auteurswet". Hij kan kwaad worden op de om roepen, hoofdredacteur De Ruwe, maar de ervaring heeft hem geleerd, dot de Hilversumse aanvallen hem geen windeieren leggen. Hij weet, dat de stroom abonnees alleen maar dik ker zal worden en hij hoopt dat zijn Ideale toestand De komende weken zal hij uit zijn Amsterdamse hoofdkwartier als een soort Willem Vogt van de toekomst zijn omroepgedachten uitdragen. ,,Ik ben een vriend van de vrijheid. Ik hoop dat de omroepen zullen blijven bestaan en dat hun pro grammabladen blijven verschijnen. Ik meen, dat de gegevens over de programma's die worden gemaakt van het geld dat het Nederlandse volk in de schatkist bijeenbrengt, voor iedereen vrij voor publicatie moeten zijn". „Onze omroepstichting wil geen nieuwe zuil zijn, maar een Neder lands totaalprogramma, waarin geen politiek of godsdienst maar alleen talent en werkkracht meespreken. Als dat programma op het ene net komt en de zuilen brengen hun eigen gekleurde programma's op het andeie net dan is de meest ideale toestand bereikt. Want een Neder land zonder verzuiling is denkbaar nooit gebeurd «Van onze Haagse correspondent) i „Dit is mij nog nooit gebeurd. Ik ben 55 jaar aan het toneel, maar ik I heb nog nooit een proces gehad" Dat zei Heintje Davids over de kwes tie, die gerezen is tussen haar en het comité dat de Bredase botermerkt- feesten organiseert. Wat hees als ge volg van een ernstige kou op de stembanden doet zij haar verhaal. ,.Ik heb een contract getekend met de heer Van der Marie in Breda. Toen ik hoorde, dat ik voor een maand by Max Tailleur kon ko men, heb ik Van der Marle opge beld met het verzoek my te ontslaan van de verplichtingen voor die ene aag. U hoort nog van ons, zei hij toen, maar ik heb niets meer van hem gehoord, totdat zaterdag zijn advocaat belde. Bent u niet bang? vroeg hij. Ik zeg: neen, de Duitsers zijn weg". „Maandag, de dag dat ik daar had moeten zijn, heb ik ook bij Max niet kunnen werken wegens de kou. Van Max heb ik helemaal geen con tract. Dat gaat maar op het woord. Max is een schat". Heintje Davids logeert thans in 't Scheveningse Grand Hotel, waar zij twee dagen ziek op bed heeft gele gen. Televiziers hoofdredacteur De Ruwe, die zich geheel aan de opbouw van „zijn" omroep gaat wijden. Theo Eerdmans weer quizleider ir De Franse filmacteur Jean xChamps-Elysées in Parijs. want\le-t-il toujours". Paul Belmondo en Marie Ver-I er is alarm. Niet echt natuurlijk. I druk bezig i sini languit met fiets en al op de I maar wel in de film "Paris brü- I zoals blijkt. Op zondag 12 september zal de quiz „Tel uit je winst" na een korte zomervakantie weer op het VARA- echerm verschijnen. Theo Eerdmans, die enige maanden door ziekte ver hinderd was de quiz te leiden, en gedurende die periode werd vervan gen door Joop van Tijn, zal bij die gelegenheid zijn oude plaats wee Hitparade van Conamus Conamus, het comité voor goede Nederlandse amusementsmuziek vai Buma (bureau voor muziekauteurs recht) wil het goede Nederlandse I lichte lied op speciale wijze via de aarvoor men radio-omroepen I NEDERLAND 1 NCRV 9.10 i 10.50 i 10.55 i 11.00 i Nieuws in het kort, NTS Barend de Beer, voor de kleuters De Verrekijker, internationaal jeugdjouri Van gewest tot gewest, regionaal progr. De Lucy show NTS-journaal De Beverly Hillbillies Attentie, actualiteiten Soubrette, blijspel Kerkelijk programma NTS-journaal Sluiting NEDERLAND 2 VARA 8.25 uur 9.15 uur Nieuws in het kort, NTS Improvisatie Burke's Law, Film Filmvenster Achter het nieuws, actualiteiten Sluiting 1 UIT HET RADIOPROGRAMMA H Hilversum 1 7.45 uur Het Leonhard Consort 10.00 uur Haarlemse Orgelmaand 1965 j§ Hilversum 28.05 uur Poolse pianomuziek 8.30 uur Songfestival Sopot. en cfióteren met de opnamen, Kapot „De actie die op dit ogenblik tegen Televizier wordt gevoerd en waarbij zelfs de Rijksrecherche is ingeschakeld heeft geen ander doel dan te trachten ons blad kapot te krijgen vóór wij de kans hebben met onze lezerskring een omroepstichting op te bouwen", aldus de heer De Ruwe. Dc jongste stap van de om roepen is de aanklacht geweest waarmee is geprobeerd een straf rechtelijke vervolging uit te lokken, die de civiele proceduren die al ja ren loopt weliswaar doorkruist, maar die door de Televiziermensen wordt gezien als een wanhoopsdaad om de oprichting van de nationale omroep stichting te voorkomen. <1« «et onderzoek schijnt zich vooral te richten op de omroepwereld zelf. Daar men wil trachten het lek te ontdekken, waaruit Televizier zyn programma's betrekt, aj.. Hoofdredacteur De Ruwe is aan de aanvallen van Hilversum zo lang ui- zamerhand wel gewend geraakt. Hij kan zich echter kwaad maken over in- de wijze waarop de jongste actie eer wordt gevoerd. „Wij zijn nu in een oor stadium gekomen, dat de vrijheid in ons land wordt vertrapt op een wijze, jen die tot dusver voor onmogelijk werd er. gehouden Toen men het langs de normale weg van de juridische pro- kig cedure niet kon redden, greep men F'aar het wapen van de strafklacht, en Televizier heeft een inval van de po nd litie gehad. De methode van dit on- derzoek en dat van het verhoor van omroepmedewerkers doen de haren ld- te berge rijzen". it Intimidatie 1, De Ruwe beschuldigt de politie 2. van intimidatie tijdens de verhoren. De medewerkers van o.a. de VPRO, an die door de Leidse politie aan de tand zijn gevoeld, zijn allen diep be- ledigd over het optreden van de re- an chercheurs. De in Hilversum wonen de radioredacteur van Televizier is bovendien op een weinig fijnzinnige manier behandeld. Hij kreeg van de Hilversumse politie telefonisch het 2 -verzoek op 14 juli 's avonds om acht fv uur even op het bureau te komen, waar Leidse rechercheurs hem enige vragen zouden stellen. De man kwam om acht uur, constateerde dat zijn ondervragers er niet waren en ontdekte later, dat hij naar het bu- rcau was gelokt om mogelyk te ma- Zondag komt kapitein Zeppos (Van r.t.v.-medewerkster) Een geruststelling voor de jeugdige kijkers: aanstaande zondag om half acht via Nederland 2 zal dan toch het laatste deel van „Kapitein Zep pos", met de ontknoping, vertoond worden. Aanvankelijk zou dit deel van een lange reeks jeugdtelevisie- programma's afgelopen zondag op het scherm gebracht worden. Maar er ging iets mis: eerst werd gezegd dat de kwaliteit van beeld en geluid te slecht was, naderhand bleek de bewuste filmrol onvindbaar. De NTS heeft in België een nieuwe kopie gevraagd. VIETCONG ONDERNAM AANVAL OP BELANGRIJK OLIEDEPOT President Johnson heeft het Congres verzocht een extra-krediet van bijna zes miljard gulden beschikbaar te stellen voor de strijd in Vietnam. Voorts bestaat het voornemen om de strijdmacht met 340.000 man te vergroten tot bijna drie miljoen man. De minister van Defensie, McNamara, heeft tegenover het Congres toege geven, dat de Vietcong op het ogenblik bij de militaire operaties het initiatief heeft. Verwoestingen De Vietcong heeft de afgelopen nacht een aanval gedaan op een be langrijk oliedepot aan de kust by Da Nang. Twee van de negen reservoirs wer den volledig verwoest, verscheidene andere liepen ernstige schade op. Het getroffen depot, eigendom van Esso, is het op een na belangrijkste van Zuid-Vietnam. Het is zeer gunstig gelegen, zodat de tankschepen in zee het anker kunnen uitwerpen en van die plaats af hun lading in de tanks kunnen pompen. De opslagplaats werd bewaakt door 150 Zuidvietna- mese militairen. Deskundigen zyn van oordeel, dat de aanval tot in de puntjes was voorbereid. Na de verdedigingslinie te hebben doorbroken, bliezen de guerrillastrij ders een generator op, waardoor het gehele gebied in duisternis werd ge huld en daarna vernielden zij alle brandblusapparaten. Vervolgens plaatsten zij de kneedbommen bij de tanks, waarvan er twee de lucht in vlogen. De guerrilla-eenheid, die de actie ondernam had een sterkte van naar schatting een compagnie. De Amerikanen hebben gisteren de duizendste luchtaanval op Noord- Vietnam uitgevoerd sinds op 7 fe bruari met de luchtaanvallen werd begonnen. Vier Amerikaanse vliegtuigen be stookten militaire installaties op 165 km ten zuiden van Hanooi. Voorts werden treffers geplaatst op een elek triciteitscentrale. De Zuidvietnamese regeringstroe pen hebben vorige week 815 man aan doden en gewonden verloren. De Vietcong verloor in dezelfde periode "17 man, zo is in Saigon meegedeeld. Generaal Taylor, oud-ambassadeur m de V.S. in Zuid-Vietnam, heeft president Johnson gisteren rapport uitgebracht over de toestand in dat land. Hij zegt ervan overtuigd te zyn dat Amerika het communistische kamp er op den duur toe zal brengen in te stemmen met onderhandelin- hoewel er zeer ernstige moei- lijkhelen te overwinnen zijn op mi litair, economisch en internationaal terrein". Over de huidige regering in Saigon was Taylor tevreden. Wel moest Washington „geduld en tole rantie" hebben met een jong be wind zonder ervaring". De reizende ambassadeur van pre sident Johnson, Harriman, heeft in Washington gezegd, dat een oplossing in Vietnam de Sowjet-Unie zeer wel kom zijn, omdat dan aandacht kan worden geschonken aan zaken, die haars inziens belangrijker zijn. Dat was de indruk, die hij na zijn ge sprekken met Kosigin had gekregen. „De kern van het probleem is niet de Sowjet-Unie, maar 't aan de con ferentietafel krijgen van Noord-Viet- Tactische manoeuvres' Noord-Vietnam heeft de V.S. in het verleden indirect laten weten, dat het bereid zou zijn tot onderhandelen, doch de Amerikaanse regering had dit als „tactische manoeuvres" naast zich neergelegd,. Deze eerste open lijke gewagmaking van een positieve reactie uit Hanoi kwam bij een tv- debat uit de mond van de Ameri kaanse onder-minister Bundy. Als basis van het gesprek waren de standpunten van Hanoi volstrekt onaanvaardbaar geweest. Het bevrij dingsfront wil een coalitieregering, waarin de communisten een sterke positie innemen, terwijl over vrije verkiezingen met geen woord werd gesproken, aldus Bundy. Malruux In Parijs is officieel meegedeeld, dat de Franse minister voor Cul turele Zaken, Malraux, in Peking drie uur lang heeft geproken met Mao Tse-toeng. Tijdens dat gesprek heeft Malraux een brief overhandigd van generaal De Gaulle. Men ver moedt in Parijs dat Malraux namens De Gaulle niet heeft aangedrongen op verzoening inzake Vietnam, maar wel op matiging van het Chinese standpunt. Peking blijft op 't stand punt staan, dat slechts dan over vre de kan worden onderhandeld als de laatste Amerikaan uit Vietnam is vertrokken. De generaal zal tot de overtuiging zijn gekomen dat dit standpunt onhoudbaar is. In Parijs wijzen waarnemers er op dat in vele Afrikaanse landen een toenemende anti-Chinese houding te bespeuren valt. De president van Nigeria heeft in de Franse hoofdstand al gesproken van „Chinese penetratie in Afrika". Russisch protest tegen vergoeding van VN aan België De Sowjet-Unie heeft er gisteren bij secretaris-generaal Thant van de V.N. tegen geprotesteerd, dat de Volkerenorganisatie België ruim vijf miljoen gulden heeft uitgekeerd bij wijze van vergoeding voor de schade die Belgische onderdanen in Kongo hebben geleden als gevolg van het optreden van de strijdmacht van de V.N. De Russen zeiden in hun brief aan Thant dat deze schadevergoeding „in strijd met het recht" en de besluiten van de Veiligheidsraad is. Het secre tariaat van de V.N. had niet het recht om zonder toestemming van de Veiligheidsraad dergelijke beta lingen te doen. De Sowjet-Unie, aldus de brief, verwacht dan ook dat de overeen komst. gesloten tussen de Belgische regering en secretaris-generaal Thant met het oog op deze uitkering, wordt geannuleerd. Afrikaanse landen willen debat over apartheid gaan propageren. Gedacht wordt aan een Conamus- hitparade, die thans wordt voorbe reid door Karei Prior, Gerard Krevelen, Marinus van 't Woud Pieter Goemans. Conamus wil ook een prijsvraag uitschrijven voor goede Nederlandse kinderliedjes. Verder wil men documentatiecentrum gaan inrich ten met biblio-, disco- en tapotheek van het Nederlandse populaire lied van vroeger en nu. Conamus heeft een beroep gedaan op belangstellen' den om materiaal voor dit centrum beschikbaar te stellen. Het gaat om bladmuziek, boeken, platen en ban den van Nederlandse lichte muziek uit alle tijden. Voor het eerst in de geschiedenis van het Buma is in 1964 het uitkering beschikbare bedrag geste gen boven de 5 miljoen gulden. Vorig jaar werd een bedrag van f 63 mil joen geïncasseerd (in 1963 ruim 6 miljoen), terwyl voor uitkering be schikbaar kwam f 5.054.090,47 in 1963 werd f 4,8 miljoen uitgekeerd. Sensationele rede van Soekarno President Soekarno is begonnen met de voorbereiding van de rede welke hij volgens traditie op 17 augustus, de verjaardag (ditmaal de twintigste) van de Indonesische afhankelijkheid op het vrijheidsplein in Djakarta zal houden vanaf het balkon van zijn paleis, de vroegere residentie van de Nederlandse gou verneur-generaal. In buitenlandse diplomatieke kringen wordt de mo gelijkheid niet geheel uitgesloten dat Soekarno de diplomatieke banden met de Verenigde Staten zal verbre ken of de Britse ambassadeur Sir Andrew Gilchrist tot ongewenst per soon zal verklaren, (zoals bekend heeft minister van Buitenlandse Za ken, Soebandrio, vorige maand sir Andrew ervan beschuldigd aan het Foreign Office een brief gezonden te hebben over besprekingen welke hij met zijn Amerikaanse collega in Dja karta zou hebben gehad over een plan tot militaire interventie in In donesië. hetgeen door de Britse am bassadeur is ontkend). De Indonesische minister van Bin nenlandse Zaken Sasteroatmodjo heeft reeds een oproep gericht tot de burgers van Djakarta om naar de rede van Soekarno te komen luiste- niet heen te gaan voordat de Ruim dertig onafhankelijke Afri kaanse landen hebben om een spoe- j president is uitgesproken, digc bijeenkomst van de Veiligheids raad verzocht ter bespreking van de apartheidspolitiek van Zuid-Afrika. In een brief, die zij tot de voorzitter van de raad richtten, vroegen zy ook om een debat op korte termijn over de toestand in Angola, Mozam bique en Portugees Guinea, gebieden die door Portugal worden bestuurd. Inzake het vraagstuk van de apartheid merkten zij op, dat de toe stand in Zuid-Afrika een ernstig ge vaar blijft inhouden voor de inter nationale vrede en veiligheid. Wat Portugal er de overzeese gebieden van dil land betreft verklaarden zij dat Portugal blijft volharden in zyn weigering om de maatregelen uit te voeren waarom in resoluties van de Veiligheidsraad en Algemene Verga dering werd verzocht. Revolutie „De permanente revolutie" van Daniël de Lange en Leen Timp, toonde in zijn vormge ving iets aan van de perma nente revolutie, waaraan ook de televisie onderhevig is. Dit keer geen beelden die het onderwerp omcirkelden, maar bijna bij ieder zelfstandig naamwoord, de „exacte" illustra tie van de tekst, waardoor de vormgeving geen apart twee lingbroertje met een eigen le ventje meer was van de tekst, maar een serviele ogendienaar. Bijzonder doeltreffend was de toepassing van de typografie tussen de gewone beelden door. Zaligverklaring Een uiterst vriendelijk pro gramma geproduceerd door Rens van Dorth bleek de be scheiden Herbert Joeksshow met Joeks (jaren geleden een zo vertrouwde verschijning op het televisiescherm dat men al van ene Joeks-box begon te spre ken!) als de zanger van het Weense lied. Als hij in een liedje tekstueel voorbijreed in een koetsje, draaide een grijsharige dame die zat te breien langzaam haar hoofd van links naar rechts, zodat je Joeks bij wijze van spreken zag voorbijrijden. De techniek staat toch voor niets tegenwoordig! Joeks zong heel aardig. De vijfde Andy Wil- liamsshow had iets weg van de vier voorgaande, en naar wat ik tussen de bedrijven door heb kunnen zien van de hoofdfilm op Nederland 2 met George Formby, lijkt de conclusie ge wettigd dat er sindsdien (1938) veel ten goede is veranderd bij de amusementsfilmindustrie. „Een dag uit het leven van een meisje" was ook de moeite waard. Rest nog op Nederland 1 de documentaire over priester Alphons Ariëns. Ariëns, door prof. Rogier een „apostel van de kentering" genoemd, had een betere documentaire verdiend. Vooral de toespraak van kardi naal Alfrink rukte het vooraf gaande, vormtechnisch gezien, uit zijn verband. Ik stel me voor dat men meer in de geest van de strijdbare priester had ge handeld. als men het proces van zyn zaligverklaring had aange grepen, om naast het van hem geschetste portret, de op gang gekomen discussie over de waar de van zo*n zaligverklaring erin betrokken had. DONDERDAG 5 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 m. NCRV: 18j10 Lichte grnmiz. 18.40 Voor de twintigers. 19.00 Nwa. en weer- praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Gees telijke liederen. 19.45 Oude muz. 20.00 Kaxnerork. en solist: 23.45 Walsnvuz. 23.55-24.00 Nws. Hilversum 2, 298 m. in Sopot (Polen): In de pauze (p 21.50-22.10): nws. en actualiteiten. 23.05 Pizzicato: nieuwsflitsen en actu aliteiten uit de licht» muziekwereld. 23.55-24.00 Nws. VRIJDAG 6 AUGUSTUS Hilversum 1, 402 m. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Oude muz. 720 Nws. 7.40 Radiokrant. 7.55 Lichte gr muz. 8.15 Gew. muz. 820 Nws. 8.40 Lichte gr muz. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstamden. 9.40 Klas. en seml-klas. muz. 10.30 Morgendienst 11.00 Klas. plamoeonc. 11.15 Progr. voor oudere luisteraars. 12.00 Lichte gr.- muz. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Gr.pl., evt. 12.50 Orgelspel: populaire muz. 13.10 Mod. gr muz. 13.40 Licht lnstr. kwar tet met accordeon. 14.00 Vrijdag-week- endtlps. 14.20 Operetteklanken. 14.4F Voordracht. 15.05 Alt-mezzo en plano 1550 Voor de vrouw. 16.00 Musiciana muz. herinneringen. 16.30 Duizend schoon, praatje. 16.45 Vocaal ensemble: Seml-klas. en mod. liederen. 17.05 Klas. gr muz. Hllve' VARA: 7.00 Nws.. ochtendgymn. AVRO's Televizier. 20.40 Nieuwe oogst] TV-debuut voor Jonge talenten. NTSt 2155 Operette U.S.A. n, amusements- progr. 22.35 Toeristische tipe van de ANVV. SOC: 22.38 Uitzend. Socutera. NTS: 22.43-22.48 Journaal. Nederland II. NTS: 20.00 Nws. In het ito I: Parodistische mu« Phil Silvers Show, TV- 2155-22.00 Reis door strijdlied. 7.20 Lichte f 7.25 weg- en waterweggebruikers. VPRO. 9.40 Morgenwijding. VARA: 10.00 Lich te gr muz. 11.00 Nws. 11.02 Voor de kleuters. 11.15 Vrij entree, cabaret (herh. van 7 febr, 1965). 11.40 Licht orkest en -koor. 12.00 Orgelspel: lichte muz. 12.27 Meded t.b.v. land- en t bouw. 12.30 Lichte orkesten. 12.55 AVRO: 13.00 Nws. 15.10 Act. en muz. 13.25 Beursber. 13.30 Muzmanl- festaties in vakantieplaatsen. 14.30 Pla- norecitalklas. muz. 15.00 Lichte gr.- VPRO: 16.00 Nws. Aansluitend: toekomst (I), lezing. ruimte (II). le- Jeugd Heersen 16.15 Klank zing. 16.45 Nieuwsdienst voor i gierige kinderen. 16 49 Voor de .7.30 Jazzrondo. 17.50 Kiosk: bespre king van artikelen uit de weekbladen. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I. NTS: 19.00 Nws. in het Voor de kleuters. AVRO 1955 20.00 De Flintstones. (dl. 59) Journaal (Van onze Amsterdamse correspondent) Circusdirecteur Toni Boltini overweegt een lendeoncessie aan te vraten oor rad,o en televijie. Dit deelde hij tisterenmiddaj mee tijdens een pers- de komst van het circus naar Amsterdam, in verband conferentie ii de hoofdstad. De circusdirecteur maakle bekend, dat de Boltini-fanelub is gegroeid lot meer dan 16.000 leden en dat deze organisatie evenveel en zelfs meer kansen T "n,?"rSunnin<! kr«e<-n van de aspirant-omroepge- ,en die t de c 52 m«te h"r B°"in' W" Ui,"nd'n- "<DS,e n°< den "'geroyeerd Taakomschrijving staatssecretaris Westerhout De pasbenoemde staatssecretaris van Binnenlandse Zaken. drs. Th. J. Westerhout zal in het byzonder be last worden met de behandeling van de volgende aangelegenheden: de provinciale- en gemeentelijke inde ling en bijzondere bestuursvormen; de zaken betreffende de ruimtelijke ordening, voor zover het departe ment daarbij betrokken is en de be vordering van doelmatige organisa tie en efficiency in de rijksdienst met inachtneming van de taak, die elk departement ter zake heeft. In het kader van de doelmatigheidsbe vordering behartigt de staatssecre taris tevens de zaken betreffende de automatisering van de rijksdienst en heeft hij voorts de zorg voor de rijkscentrale voor mechanische ad- mistratie. Verder is hij belast met de zorg voor het staatsdrukkerij- en uitgeverijbedrijf. Verdwijnt Bruggroep (Van onze A'damse correspondent) De party van Henk Gortzak en Ger- ien Wagenaar, de „Socialistische Werkersparty", ook wel de ,3rug- groep" genoemd, zal waarschijnlijk worden opgeheven. Dit blijkt uit een redactioneel artikel in het laatstwr- sehenen nummer van het om de 14 dagen verschijnende S.W.P. -or gaan, „De Brug". Hierin wordt twijfel geuit aan de n van het voortbestaan van de par tij. De S.W.P. is als party geen suc- :s geworden, zo merkt men op. De beslissing over het voortbestaan m de S.W.P. zal dit najaar in een ledenvergadering genomen worden. De S.W.P. werd 7 jaar geleden op- gericr-.t door een aantal communis ten die uit de CPN. waren getre als lid van I deze party.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5