Sterkere tegenstanders nodig p Koel op de zesde plaats... Okker en Fletcher rand van op nederlaag DUINDIGT Krantenbezorger Uitbreiding voor liet team van Pellenaars Veel van te leren Nederland eerste in ploegenklassement v Rozen LEIDSOH DAGBLAD VRIJDAG 30 JULI VIERDE BLAD Cricket in Nederland is op de goede iveg Oefengelegenheid voor jeugd in slechte staat In 1966 onafhankelijken Indien de plannen verwezenlijkt I nieuwe kandidaten voor zijn ploeg, rorden, zal de TeleVizierploeg in „We zullen eerst maar eens de we- Gilbert Parkhouse (trainer van Quick en vele malen speler van Engels testteam) vertelt Het afgelopen weekeinde had ik het zeer grote genoegen weer eens te kun nen praten met de grote Walter Had- ley, een machtig cricketer in zijn tijd en nu manager van het Nieuw-Zee- landse testteam. Ik heb Walter ge zegd hoe blij ik er mee was dat Nw.- 1966 breder van opzet zjjn dat dit seizoen het geval was. Dit geldt dan niet zo zeer de professional-sector, want deze blijft vermoedelijk even van handelen heeft, een formatie van onafhankelijken in het leven roepen, waaruit hij in de toekomst raidkampioenschappen afwachten, dan zullen we wel weer zien. Maar ding is zeker: de ploeg behoudt nationaal karakter. Dat is tevo- ovtreengekomen". VIERDAAGSE mede eventueel zal kunnen putten zijn „eerste team". De Stichting TeleVizier zou in verband met dit streven, een sa mengaan op sportief gebied met een andere firma niet onwelkom zijn. „Er is belangstelling genoeg van het bedrijfsleven, r ziens is er in Nederland (nog) geen ruimte voor een tweede professional- ploeg", aldus plaatsvervangend hoofdredacteur Rein van Rooy. „In België kampt men er al zo mee, dat de goede coureurs over meerdere ploegen zijn verdeeld, waardoor men nooit komt tot een zo sterk mogelijke formatie. Dan is de huidige situatie in Nederland gunstiger. En wanneer wij een geschikte medesponsor vinden worden de mogelijkheden al leen nog maar groter". Ingenomen Zeeland tegen Nederland echt cricket heeft gespeeld, gewerkt heeft voor de zege en deze trip niet als een vakan tie-uitstapje heeft willen beschou wen. Daardoor was er in Haarlem veel moois te zien. En, er was voor de Nederlanders ook heel veel te Ieren. De Nederlandse cricketers hebben bijvoorbeeld kunnen merken hoe groot de noodzaak is om snelle bowlers t leren bespelen. D<» echte fastbowlers laten een batsman nauwelijks tijd om te over leggen. En een goede batsman is juist de soeler. die de tiid kan vinden om ook de snelste bal op de juiste wijze te behandelen. De man. die zich niet laat verleiden om in grote haast een slordige slag te produceren. Dl F1yTI?0|/^ leren. Te veel spelers maken I JLEi^IEiAilj ten die een coach er al in de jonge jaren uit had kunnen halen. Later Welk een prachtig voorbeeld gaven gaat dat namelijk niet bijvoorbeeld captain Reid en de Lefthander Suthcliffe. Dat waren batsiieden, die de tijd konden vinden. Het was voor mij plezierig om er naar te kijken en dat moet het voor het Nederlandse publiek ook zijn geweest. Dit is mijn eerste seizoen hier in Holland en ik moe zeggen: ik was verrast, plezierig verrast dan, over wat ik hier aantrof. Er wordt hier zeer behoorlijk gecricket. Jeugd Er zijn evenwel een paar dingen waar ik op zou willen wijzen. Ten eerste dit: men moet veel aandacht aan de jeugd schenken. Nu gebeurt dat ook wel in verdienstelijke mate zoals bij mijn eigen vereniging Quick maar het moet wel intensie ver gebeuren. Het is noodzakelijk de jonge spelers de juiste stijl aan te AZC promoveert naar de tweede klasse KNZR (Van onze waterpolomedewerker) De Alphense Zwemclub heeft gis teravond in Soestduinen de kroon ge zet op een bijzonder succesvol sei zoen. De Alphenaars, die ongeslagen het kampioenschap in de derde klasse C behaalden, trokken ook in de tweede promotiewedstrijd tegen ZCG aan het langste eind (5-2) en stelden hierdoor hun plaatsje in de tweede klasse veilig. In het verwarmde water van het Soestduinse natuurbad heeft AZC er ook in de tweede promotie-wedstrijd tegen het Groningse ZCG weinig twijfel over laten bestaan wie er de sterkste was. Zonder overigens tot het peil te komen waarmee het Biltho- vense Brandenburg naar een kans loze nederlaag was gespeeld, deelden de Alphenaars de lakens uit en gaven zij hun enthousiaste tegenstanders geen enkele kans om voor een ver rassing te zorgen. AZC nam onmiddellijk na het be- ginsignaal van scheidsrechter Fred van Dorp door Gerard de Leeuw een 2-0 voorsprong. Wel wisten de Gro ningers in het tweede gedeelte de achterstand geheel weg te werken (2-2), maar toen de Alphenaars daarna de zaken weer wat serieuzer opnamen, was de strijd spoedig be slist. Geeza Kaltenecker (2) en Wim Verhagen maakten aan alle onzeker heid een einde: 5-2. Dan is verder de noodzaak van goede pitches. De oefengelegenheid voor de jeugd is vaak in een te slechte staat. Er wordt op goede pitches com petitie gespeeld, maar naast de ter reinen tref ik te weinig pitches aan, die aan de eisen van een juiste trai ning voldoen. Zoiets geeft een jonge speler angst. Een angst, die zich later manifesteert als de ballen hoog op hem af komen. Hij duikt dan weg en een van de eerste regels is toch Juist: houd je oog op de bal. Boven dien: als dat niet gebeurt, komen juist de verwondingen, iemand die bang is voor de bal kan toch nooit vrijuit cricketen? Daarom: goede pit- Dolman (4), Kloosterman (5) en Harry van Piere (6) De 25-jarige Zwitserse kampioen Hans Lüthi zegevierde gisteren in de eerste etappe van de Ronde van YVest-DuitsIand voor amateurs. De Zwitser legde de afstand van 160 km van Coburg naar Schlitz af in 4 uur 28 min. 34 sec. Hij zegevierde in de sprint van een aohtkoppige hoofdmacht, die zich na een moordend tempo had losgemaakt van de rest van het veld. Onder hen bevonden zich de Belg Rik Wouters en de Nederlanders Eef Dolman, Nol Kloosterman en Harry van Piere (die resp. op de 4de, 5de en 6de plaats beslag legden. Geheel volgens de verwachtingen domineerden in de eerste etappe van de over tien etappen verdeelde 1449 km de buitenlanders. De Nederlan ders en de Belgen hadden vier ren ners onder de eerste twintig, daarna volgde Zwitserland met drie deelne- Het was niet de favoriete Eef Dol man, maar de Zwitserse titeldrager, Hans Lüthi (die overigens het zware werk schuwde) en zich „tactisch" op de achtergrond hield, die zegevierde. Hij veroverde de bruine trui, nadat het hoge tempo, de nevel, regen en sterke wind het rennersveld uiteen geslagen had, en er acht man waren overgebleven. Het grote peloton volg de op ongeveer vijfeneenhalve mi nuut. De uitslag luidt: 1. Lüthi (Zwits.) 4.28.34: 2. Wouters (Belg.) z.t.; 3. Ebert <W.-Dld.) zt.; 4. Dolman, 5. Kloosterman, 6. Van Piere (allen Ned.) z.t.; 7. Czarnowski (W.-Dld.) z.t.; 8. Claessen (Belg.) z.t.; 9. Rutschmann (Zwits.) op 5.15; 10. Meer Hard Het eerste klas cricket in Nederland wordt op de juiste wijze gespeeld: hard, maar niet onsportief. Dit moet de grondslag zijn voor elke cricketer: een wedstrijd is er om gewonnen te worden. Door rnjj, maar vooral door mjjn team. Het is toch prachtig om na een match de voldoen-.ng te heb ben. dat je aan een zege hebt mee gewerkt? Zeker bij cricket. Ik ken geen fijner teamspel. Nog even terugkomen op de wed strijd tegen Nieuw Zeeland. Die mat ches moeten er meer zijn. Holland heeft sterke tegenstanders nodig. De mensen die naar hier komen, moeten sterker zijn dan de Nederlanders zelf Daar is natuurlijk veel van te leren. Ik zou willen suggereren: haal toch eens een aantal tweede teams uit het Engelse countrycricket naar Neder land voor wat uitgebreide trips. Die Engelse teams bevatten jonge spelers, die vechten voor een plaats in het eerste. Zij willen zo graag goed, hard cricket spelen. De ideale sparring.- partners. Advertentie RENBAAN De stand in het ploegenklassement luidt: 1. Nederland 13.25.32; 2. Zwit- i seriand 13.40.02; 3. België 13.41.42: 4. I West-Duitsland 14.43.26; 5. Berlijn 13.52.52. WASSENAAR COURSE- AGENDA zaterdag 31 juli half vijf zondag 1 augustus half twee woensdag 4 augustus half vier Het kan goed gaan met het Neder landse cricket, de factoren ervoor zijn aanwezig. Nog één hartekreet, al zal dat op veel weerstanden stuiten. Veel meer mensen moeten cricket kun nen spelen, want er moeten honder den jonge mensen zijn, die het spel veel te weinig kennen en die door hun particuliere omstandigheden er ook niet toe komen om het te leren. Ook Kees Pellenaars is met de huidige plannen zeer ingenomen. „Als dit doorgaat kan ik veel verder gaan. Het voordeel van een équipe van onafhankelijken zou zijn, dat ik ze volledig in de hand kan houden. Nu worden ze vaak „weggezogen" door de buitenlandse ploegen en slechts in enkele gevallen komen de jongens goed terecht", aldus de Bre- danaar, die overigens nog geen na men wilde noemen van eventuele Storm en regen hebben gisteren het wandelleger van de twaalfde Apeldoornse Vierdaagse geteisterd. Van de 1362 deelnemers die in de morgenuren onder barre omstandig heden in plastic gehuld van start de zijde j gingen, viet er niet een uit. en dat was gezien de weerssituatie wel een bijzondere prestatie. Het parkoers dat langs Vaassen, Ernst, en Epe voerde, was herschapen in een com plete modderpoel. Ook op de derde dag van de inter nationale Vierdaagse van Nijmegen spanden alle elementen samen om de wandelgenoegens van de ongeveer 12.000 overgebleven deelnemers gron dig te bederven. Het aantal uitvallers is, gezien de grimmige aanvallen van veer en wind, zeker niet teleurstellend. Er zijn thans nog 11.873 deelnemers in de stryd, hetgeen wil zeggen dat er donderdag 177 (inclusief een 50-tal dat niet startte) hebben opgegeven. In totaal na drie dagen, zijn er 534 uitvallers. Aan de wereldkampioenschappen rolschaatsen, die van 24 t/m. 27 sep tember in Madrid worden gehouden, zullen drie Nederlanders deelnemen. Het zijn Wouter Toledo, Anneke Heyt en Ria Rietbroek, allen uit Den Haag. Tennistoernooi in Santpoort (Van onze correspondent) Tom Okker is in het internationale tennistoernooi in Santpoort in de herendubbels nog steeds in de strijd. Dat heeft hij misschien wel te danken aan de invallende duisternis, want toen men be sloot de partij te verdagen, hadden Okker en Fletcher nog geen tastbaar voordeel veroverd tegen de Zuid-Afrikanen Brebnor en Phillips. DUISTERNIS In de eerste set waren de Zuid afrikanen vooral dankzij groots spel van Brebnor, verre de meerdere ge weest van de tegenvallende Fletcher en Okker. Het werd snel 2-6, maar in de tweede set kwam Ken Fletcher op volle toeren. Okker trok zich aan het spel van zijn partner op en na lange strijd wisten de favorieten de tweede set met 9-7 te winnen. In de derde set verloor Fletcher op 0-1 zijn service, maar, toen Phillips even la ter hetzelfde overkwam werd het na 0-2 toch weer 3-2. Niets meer Terwijl Fletcher en Okker hun strijd streden, vochten Hewitt en Hoogs op de andere baan hun stryd op het scherp van de snede uit tegen de australiërs Stone en Stubs. In de In het damesdubbelspel kwamen de zusjes Sheriff volgens verwachting een ronde verder, maar dit gebeurde pas na harde strijd tegen de Neder- eerste set wisten zij een 3-5 achter stand nog Juist goed te maken. Maar in de twee volgende lukte dit niet meer. Op hoog peil stond gisteren vooral de strijd tussen Mukerjea (In dia) en Sanderlin (V.S.) tegen Pi ment el (Venezuela) en Alvarez (Co lumbia). De laatsten wonnen na een in de twee eerste sets adembenemend volleyduel. In het dames-enkelspel had Carol Sheriff bijna voor een enorme ver rassing gezorgd. Zij won de eerste set van favoriete no. 1 Judy Tegart, ver loor weliswaar de tweede, maar kwam in de derde set toch weer met 4-2 voor waarna zij uiteindelijk toch nog verloor. Als Carol had gewonnen, had er een finale tegen haar zusje Gale ingezeten. Een primeur, want ze heb ben elkaar volgens hun eigen verkla ring nog nooit in een wedstrijd ont moet. „Als we elkaar loten, trekt een van ons zich terug", vertelden ze. Stormachtig Nederlandse voorspel van de kampioenschappen Leeftijd 1650 jaar. Tussen de buien door zijn gis teren in het Olympisch Stadion twee voorritten voor het ama teur-stayerskampioenschap van Nederland gereden, waar Nik- kessen, Romijn, Kroon, Libregts, Huizinga en Reimerink, zich in de finale (12 augustus) hebben geplaatst. Vooral in de middag gereden series kwam door de sterke w:nd geen juist beeld van de krachtsverhoudin gen. Een rculeur als Gerard Koel, die in de afgelopen maanden met Nikkesser de amateurstayery had be heerst. werd het slachtoffer van de aanvechtbare beslissing van de met de stayerij belaste leden van de sport- i de ritten te laten door- Dc Amsterdammer, die juist op hun aandrang achter de motor was gaan rijden en als mogelijke kanshebber voor de wereldkampioenschappen in San Sebastian wordt gezien, werd het slachtoffer van de storm. Vol komen gedemoraliseerd eindigde Koel op de zesde plaats met een achter stand van zeven ronden Er is ech ter nog een kans voor Koel, want er zullen door de sportcommissie nog één of twee rijders voor de finale iUDY TEGAHT moeite landse zusjes Sluyter. Deze twee Ne derlandse meisjes speelden zeer goed en beantwoordden elke harde drive met een minstens even harde klap alleen het betere werk aan het net van de Australische meisj°s bracht ,n deze partij de besliss'ng. Krachtrijders In de beide ritten overheersten on der deze omstandigheden de kracht- rijders. Vooral 's middags, toen de 28 jarige Bossenaar Fred Libregts, een broer van een bekende soigneur, met groot vertoon van macht en e uitgenodigd worden en het staat 1 inet een opmerkelijk gemak rond al Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, witte Singel 1, Leiden wel vast dat Koel daarbij zal zijn. zijn tegenstanders draaide. De dichtsbijzijnde - Huizinga - was drie ronden achter. De ex-wegren ner Libregts werd echter ook wel bij zonder vakkundig geleid door routi nier Frits Wiersma. In de avondrit was er iets minder wüid en dat kwam duidelijk tot uiting in de tijden: Libregts reed de 50 km in 49 min. en 10 sec. enkel uren later won Nikkessen m 44 min. 32,4 sec. Een beeld uit de gisteren ge houden selectiewedstrijden in het Olympisch Stadion. Van links naar rechts: Koel (gang maker De Graaff), Librechts (Wiersma) en Reimerink (Bos). IIei leven ts plotseling roze a geur geworden voor Albe: a RiCe, een kantoorbediende in j a Londen die dol is op rozen j kineken, maar die tot nu toe j geen turn kon bekostigen. Hij heeft 75.838 pond meer dan driekwartmiljoen gulden) ge- wonnen in de voetbalpool i 5 De 51-jarige Rice verdient j a 16 pond '160 gulden) in de a week en woont op de tweede j verdiep'ng van een flatge- bouw in de Londense wijk U Catjord. Hij is van plan naar het platteland te verhuizen en zijn tijd te besteden aan l het kloeken van rozen. I a De voetbalcompetitie is in j a Engeland nog niet begonnen. I maai de pools draaien op het ogenblik op de wedstrij- den in Australië. Rice had twee pennies (acht centin- gezet. i

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7