EDWARD HEATH: een onstuimige vechter Belgisch kabinet telt 27 ministers Harde houding van Rus Tsarapkin Jacqueline Kennedy vandaag 36 jaar eldóe CïQcjenclci In westelijke wereld taant de kerk aan invloed Betoging tegen Rolf Pauls MET EEN ENKEL WOORD LCTDSUH BA OBI, At) WOENSDAG 89 JULI PORTRET VAN ENGELSE OPPOSITIE-LEIDER F (Van onze Londense correspondent) Edward Heath ziet er met zijn volle, blozende gelaat on-Engels uit. Hij is 49 jaar, geboren in de badplaats Broadstairs (Kent) en zoon van een aannemer. Hij ging naar een gemeentelijk gymna sium waarna hij als organist een beurs kreeg voor Oxford. Mu ziek en boeken zijn zijn liefhebberijen. Tijdens ministersconferenties in het buitenland bespeelde Heath vaak orgels in oude kathedralen en kerken. Hy deed dit o.a. enkele jaren gele den in Utrecht. Heath is vrijgezel, hetgeen voor zijn eventuele keuze een nadelige factor scheen, omdat men nu eenmaal in Engeland ge wend is aan een gehuwde toekom stige premier. Het is hier maar zel den voorgekomen dat een premier ongetrouwd was. Reeds in zijn studententijd was Heath een felle anti-fascist. Hij reisde naar Hitler-Duitsland en ook naar Spanje tijdens de burgeroor log om de dingen zelf van dichtbij te zien. In die tijd reeds werd hij Macmillans protégé. Macmillan hielp namelijk in Oxford mee in de strijd tegen Quintin Hogg, die toen Cham- berlins politiek van aanpappen met Hitier steunde. Heath leerde politieke wetenschap pen. was artillerist tijdens de oor log en klom op tot luitenant-kolo nel. Hij werd daarna ambtenaar maar besloot in de politiek te gaan. In 1960 won hy met een geringe meerderheid een lagerhuiszetel. Heath, een gelovig man, was toen redactie-chef van het weekblad „Churchtime". Later werkte hy bij een handelsbank. „Chief whip" In 1955 werd hij „chief whip". Dit is de functionaris die verant woordelijk is voor de fractiediscipline in het Lagerhuis. De „chief whip", maakt altijd deel uit van de regering. In deze functies moest hy tien jaar lang zwijgen, want whips mogen geen politieke redevoeringen hou den. Het was dan ook voor velen een openbaring toen later bleek dat Heath een eminente spreker was. Hij slaagde erin de partij-eenheid tij dens de Suez-crisis te bewaren en was een onmisbare hulp van pre mier Macmillan. Twee jaar later werd Heath beloond toen Macmillan hem minister van Arbeid maakte. Na de mislukking van een topgesprek met Chroesjtsjow in Parijs in mei 1960, besloot Macmillan de knoop door te hakken. Engeland moest niet alleen om economische maar niet minder om politieke redenen zo snel moge lijk toe treden tot de EEG. Hij maakte Heath eerst onderminister van Buitenlandse Zaken. Heath was de tcpwoordvoerder in het Lagerhuis omdat Lord Home zich als minister van Buitenlandse Zaken in het Ho gerhuis bevond. Een Hogerhuislid ook als hij minister is, mag nooit in het Lagerhuis komen. Heath werd in werkelijkheid minister voor Euro pese zaken, want zyn taak was het Britse EEG-lidmaatschap voor te bereiden. Hy deed dit op meester lijke wijze. „Europeaan" Heath is altijd een overtuigd Euro peaan geweest. In zfjn eerste parle mentaire rede bepleitte hij deelne ming van Engeland aan de onder handelingen die geleid hebben tot de oprichting van de Europese Ko len- en Staal Gemeenschap. Heath ontwikkelde zich tot een geweldige vechter zowel in Brussel als in het kabinet, waar hij zekere weerstan den moest overwinnen. Hy werd een wandelende EEG-encyclopedie! De mislukking van „Brussel" deed aan zijn politieke loopbaan geen afbreuk. Hij ontwikkelde zich tot een formidabel debater. Sir Alec maakte hem minister van Handel en Indu strie met vergaande bevoegdheden. Heath die van mening is dat Enge land pas als onderdeel van de EEG werkelyk economisch zal kunnen herleven, spande zijn uiterste krachten in om het verouderde in dustriële systeem nu zonder de EEG te moderniseren en hy slaagde er ondanks verzet in eigen party in de verticale prijsbinding af te schaffen. Stoomwals Heath is een intellectuele stoom wals. Hij is geen orator, spreekt in een ijltempo, maar er gaat van zijn persoonlijkheid een onweerstaanbare kracht uit. Vooral schittert hy als leider van teams van ministers of van deskundigen. In het kabi net had hij belangrijke coördineren de functies. Thans is hij belast met het uithameren van een nieuw con servatief partijprogramma. Hij ziet er niet tegen op lange tijd achter een achttien uur per dag te werken. Algemeen is bekend dat Heath de man is die dingen gedaan weet te krijgen. Zijn vastberadenheid is enorm. Maar Heath bezit vooral uit zijn EEG-tijd vijanden. Want velen in de partij weigerden zijn onstui mig. enthousiasme te delen. Heath verdiende de afgelopen maanden vooral zyn sporen tijdens de meer dan 200 uren durende debatten over de begrotingsmaatregelen van de Labourregering. Hy was het die tot driemaal toe een regeringsnederlaag wist te forceren. Laatste „skutsje" uit de dienst 'Van onze Groningse correspondent) Turfschipper J. de Vries uit Rien in de Friese gemeente Hennaardera- deel, e'genaar van het enige Friese skutsje dat nog in actieve dienst was, zal met zijn werk ophouden. Friese skutsjes worden nu alleen nog maar gebruikt voor het wedstrijd zeilen. Een Waalse premier: Harmei De Belgische kabinetsforma- minister van Culturele Zaken en Jus- teur Pierre Harmei heeft gisteravond i titie geweest. Hij maakte geen deel de samenstelling van zyn kabinet be- uit van de regering Lefèvre-Spaak, kend gemaakt. Het kabinet telt 27 die by de laatste verkiezingen werd leden, van wie 15 rooms-katholieken gewipt, en twaalf socialisten. Het aantal le den is ongekend hoog. Het vorige tel- j H?n UHpn Heath is de meedogenloze fox-ter rier die Labour niet met rust zal la ten voordat zy verslagen is. Hy zal waarschynlyk ook in staat zyn om, als hy premier mocht worden, op te boksen tegen de wanhopig lijkende economische situatie. De opkomst van Heath Is een symbool voor de verrijzenis van de intellectuele mid denstand in de conservatieve party. Indonesiërs bom Indonesië zal zyn eerste atoom bom waarschynlyk enige tfjd na de in november in Algiers te houden conferentie van Afrikaans-Aziati sche landen beproeven. Dit heeft brigade-generaal Hartono verklaard in een interview met het blad van de str fjd krach ten. President Soekamo heeft gisteren de „anti-imperialistische" landen op geroepen. zich te voorzien van kern wapens. Tezelfdertijd verklaarde de Chinese premier Tsjoe En-lai dat het zogenaamde verbod van kern proeven en de verhindering van de verbreiding van kernwapens andere landen van het recht beroofde, voor hun zelfverdediging kernwapens te ontwikkelen. De standpunten van beide leiders waren vervat in bood schappen, die werden voorgelezen, op de openingsbijeenkomst in Tokio van het elfde wereldcongres tegen atoom- en waterstofbommen. Ontwapeningsconferentie Dc ontwapeningsconferentie in Ge- néve is gisteren, na een onderbreking van tien maanden, hervat. Rusland wordt ter conferentie vertegenwoordigd door Tsarapkin, de Verenigde Staten door William Fos ter en Engeland door de eerste minis ter voor ontwapening, Lord Chal- font. Ook nu neemt Frankryk niet aan het overleg deeL De Russische afgevaardigde zei in zijn openingsverklaring het ongeluk kig tc achten dat op het gedeelte lijk kernstopakkoord van 1963 geen verdere vermindering van de interna tionale spanning is gevolgd omdat, zoals hij het noemde, imperialistische machten gekant zyn tegen ontwa pening en verdere maatregelen in de weg staan. Volgens Tsarapin had den de gebeurtenissen in Vietnam, Kongo en Latijns-Amerika dit wel bewezen. Hij zei voorst nog dat internatio nale inspecties ter plaatse, om toe te zien op de naleving van een kern stopakkoord voor ondergrondse proef nemingen niet nodig is. „Wy zyn van mening dat nationale inspectie vol doende is", aldus Tsarapkin. De onverzoenlyke uitlatingen van de Rus hebben Westelyke diploma tieke waarnemers in Genève tot gis singen gebracht over het motief dat do Sowjct-Unie had om onverwacht in te stemmen met een hervatting van de conferentie. De Amerikaanse afgevaardigde las vervolgers een boodschap voor van president Johnson. Deze zegt hierin de Amerikaanse afvaardiging te heb ben opgedragen voor alles te trach ten verdragen te sluiten,die zullen leiden tot beperking van de ver spreiding van kernwapens. Hierdoor 'moei het voor alle landen mogelyk worden zich zonder vrees buiten de kernbewapeningswedloop te houden, aldus de president. Foster zei verder, dat de Verenigde Staten wat de controle op de nale ving van een verbod op ondergrond se kernproeven aangaat, een jaar- hjks aantal internationale inspecties op Russisch grondgebied zouden over wegen dat lager lag dan de zeven die zy in 1963 als minimum be schouwden. Verder nam, naar Foster op de bijeenkomst verklaarde. Ameri ka een soepele houding aan ten aan zien van de beperking van de voor raad kernwapens. De V.S. waren bereid meer van hun voorraden voor vreedzaam gebruik te bestemmen dan ze van dc. Sowjet-Unie zouden vra gen. zy zyn byv. bereid 60.000 kilo gram uranium-235 - dat zo voor kernwapens kan worden gebruikt - voor vreedzaam gebruik te bestem men wanneer de Sowjet-Unie dat met 40.000 kilogram zou doen. Stroom van verjaardagskaarten Mevrouw Jacqueline Kennedy, de weduwe van wylen president John F. Kennedy, viert vandaag haar 36ste verjaardag. Voor de eerste maal sedert de moord op haar man in 1963, zal zy deze dag in Hynannis Port (Mas- sachustts) doorbrengen temidden van de leden van de familie. Sedert haar verjaardag van 1963 heeft zy een leven vol leed en trage die meegemaakt: de dood van een pasgeboren zoon. de moord op haar man en de stryd om zekerheid en geluk te brengen in het leven van haar twee vaderloze kinderen, de ze ven-Jarige Caroline en de vier-jari- ge John. Hoewel de officiële rouwperiode in november verleden jaar is afgelopen heeft mevrouw Kennedy haar activi teiten in het openbare leven maar in geringe mate opgevoerd. „Zij gaat door op de gewone ma nier zoals zy altyd heeft gedaan," aldus Pamela Turnure, de gewezen perssecretaresse van mevrouw Ken nedy in het Witte Huis en die thans de scepter zwaait in het kantoor van mevrouw Kennedy, waar de enorme hoeveelheid post van de gewezen „first lady" wordt behandeld. De laatste tijd zyn er by de post stukken vele uitnodigingen die me vrouw Kennedy zelden aanneemt. Verder is er de gewone stroom van post van mensen die haar hun beste wensen zenden. Honderden verjaar dagskaarten zyn binnengestroomd van een publiek, dat haar niet kan vergeten. Mej. Turnure heeft voorts ver klaard: Zy concentreert zich voornamehjk op de kinderen, zoals altyd. zy tracht voor hen dezelfde sfeer te handha ven. Zy werkt nog hard aan de biblio theek. Wanneer zy uitgaat, is dat voornamelyk met groepen of gezel schappen die naar de schouwburg gaan". De eerste officiële reis van mevrouw Kennedy buiten de Ver enigde Saten sedert de moord in no vember 1963, was in mei j.l. toen zy naar Engeland ging om de onthulling bij te wonen van een John F. Ken nedy-monument. Deze plechtigheid werd door Koningin Elizabeth van Engeland verricht in Runnymede, de plaats waar de Magna Charta 750 jaar geleden werd ondertekend. BEZOEKT ONZE EXPOSITIE TE WASSENAAR haagse caravan centrale RIJKSSTRAATWEG 179 - TEL 01751-2561 I WOENSDAG 105Bahal-c Noord-Brabant. 7.45 Charles de Wolf, mm.v. Daniël Otten (viool). 8.15 uur nam. Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Doopsgezinde Kerk: Advent&kerk. 10- 1 uur vj Z. Berger. bijbelstudie; 11-12 i Tienduizenden naar Kirchentag Enige duizenden mensen hebben gisteren in Tel Aviv betoogd tegen de benoeming van „de Wehrmacht- commandant Rolf Pauls" tot amba sadeur van West-Duitsland in Is raël. Voormalige leden van anti-nazis tische verzetsbewegingen maakten deel uit van de manifestatie, die ge organiseerd was door linkse zowel als rechtse Israëlische groeperingen, Jeugdorganisaties 1 Slechts 5 tot 10 protestanten bezoekt in Duitsland een kerkdienst (Van een speciale medewerker) Aan de vooravond van de opening van de (twaalfde) Evan- gelischer Kirchentag. die vandaag in Keulen begonnen is en tot en met zondag duurt, hadden zich reeds ruim 10.000 deelnemers- (sters) bij het ontvangstbureau in het Keulse Beursgebouw aan gemeld. Minstens 10.000 mensen zullen dus de komende dagen deelnemen aan de gespreks- en forumbijeenkomsten. Vele tien duizenden zullen zich tijdens de bijzondere samenkomsten, die in stadions plaatsvinden, bij hen voegen. Dat er dit jaar bijzonder grote be langstelling voor de Kirchentag van buitenlandse zijde bestaat en dan vooral uit Nederland hangt samen met het feit, dat de vele vragen, die men op deze Kirchentag aan de orde wil stellen, zeker met typisch Duits zijn. Overal in de Westelijke wereld taant de kerk aan invloed en wor den de leden mede daardoor voor vragen gesteld, die met de diepste grond van hun geloof te maken hebben. Vijfhonderd bijeenkomsten De Duitse Kirchentag is een groot se aangelegenheid. Telkenmale komt men hy deze tweejaarlykse gebeur tenis onder de indruk van de brede aanpak in organisatorisch opzicht. Tot ver in de omtrek van Keulen, partyen, uitgezonderd de Mapai de Ahdoeth Avoda, hebben het Is raëlische volk opgeroepen de West- duitse ambassade te boycotten, zy hebben tevens de Israëlische orkes ten verzocht het „Deutschland uber alles" niet te spelen. Dr. Pauls wordt 9 augustus in Tel Aviv verwacht. politieke dat m deze vakantietyd toch al vele gasten moet herbergen, vindt men de richtingborden naar de cen trale punten van de Kirchentag. In de gehele stad treft men schildjes mei het kerkdagteken aan. Duizen den inwoners van Keulen, waaron der zeer vele rooms-katholieken, heb ben hur huizen gastvry voor de kerkdagge ngers open gesteld. En de 20 leden. De kabinetscrisus heeft 64 da gen geduurd. Van de nieuwe regering maken dertien Vlamingen, elf Walen en drie Brusselaren deel uit. Spaak, die in het vorige kabinet vice-pre mier was, heeft deze functie moeten afstaan aan een andere socialist: Spi- noy. De reden hiervoor was, dat pre mier Harmei een Waal is, zodat de vice-premier een Vlaming moest zyn. Spaak, die terugkeert op Buiten landse Zaken, is namelyk een Brus selaar. Voor het eerst in de geschiedenis van België is een vrouw opgenomen in de regering. Het is mevrouw Mar guerite Riemaecker, die de porte feuille voor Bezinszorg zal beheren. Tien jaar De benoeming van Pierre Harmei tot premier van België betekent, dat dit land voor het eerst sinds tien jaar een Waalse minister-president heeft ondanks het feit dat er meer Vlamingen dan Walen zijn. De 54-jarige Harmei, die geboren is in Ukkel, een voorstad van Brus sel, heeft zyn carrière in Luik opge bouwd. In deze typisch Waalse stad doceert hy aan de universiteit. Tot zyn benoeming tot formateur was Harmei voorzitter van de Waalse vleugel van de C.V.P, die met 77 van de 212 parlementszetels nog steeds de sterkste party van België BINNENLAND Schipper verlaat Senaat De Eerste Kamer heeft gistermiddag uit Utrecht, per. die lyke vakbeweging nijverheidsonderwijs geworden en heeft daarom idmaatschap van de Senaat bedankt, tgeluld. De heer Scnip- elangrijke rol heeft ge- de opbouw van de chrlste- het christeiyk onlangs 75 Jaar Hij 19 Jaar lang lid van de Eerste Kamer gew Anti-1 'erkzaam heden gistermiddag op- belangryk aandeel In de i de Kamer gehad- De waarderende woorden zeldzaam gebruik ls ln de geschiedenis Arbeid. De heer Mulder volgt stemming akkoord drag vorig Jaar In Bonn i kende ver- Dultse Bondsrepubliek, waarin de zijdelingse begrenzing van het continentale plat ln de nabijheid van de kust bij Emden en Delfzijl verdrag gesloten in afwachting van een wordt geregeld. Naar bekend ls het nadere regeling voor de verdeling van het continentale plat boven de 54ste breedtegraad, waarover tot dusver nog geen overeenstemming kon worden be reikt Het verdrag, dat gistermiddag zonder discussie door de Senaat werd I goedgekeurd, geldt daarom slechts tot i aan de 54ste breedtegraad en gaat uit 1 het beginsel der gelijke De onderhandelingen de verdere verdeling tale plat binnenkort het continen- derwljs, de 54-Jarlge Anthony 52-Jarige John Gardner, i bllkein die president ls van het Internationale Mo netaire Fonds heeft 1 van dit Jaar records Juni had het fonds aan trekkingen uitstaan. gedaan 1 miljard dollar, aai voor dit land steeg tot 2,4 miljard dollar. Graven In West-Dultsland zal de staat voortaan zorgdragen voor het on derhoud van de graven van alle slacht offers van oorlog en tirannie. Tot dus ver gold de desbetreffende wet niet voor graven van slachtoffers uit de nazi-concentratiekampen. Met r Polen zal ln het vijfjarenplan 1966-70 verstrekken de concessies doen aan de kapltalls- economie. De staatscommissie voor economische kostenbeheersing, pry 6 wegens ondermijnende af tegen het vonnis ln beroep tljf Jaar vrijheidsstraf Secretaris EVA Sir John Coulson zal zijn landgenoot Frank Flggures op volgen als secretaris-generaal van d Europese Vrijhandelsassociatie (EVA Flggures. die om gezondheidsredenen aftreedt, keert terug in Britse rege- rlngsdlenst. Syngman Rhee Het stoffelijk ■hot van de 19 Juli ln balllngsch awall overleden voormalige Zulclko- reaanse preside gisteren op het schot Rhee is kerkhof de hoofdstad Seoel ter aarde besteld. Het voorbijtrekken van de begrafenis stoet werd door naax schatting een miljoen personen gadegeslagen. Nog niet Een rapport over het sexuele gedrag van Jonge Britten ver meldt, dat een meisje op de vraag „Ben Je maagd?" op het formulier had ingevuld „Nog niet". Roof van half miljoen Een filiaal van de Goteborgse bank ln Stockholm ls beroofd van een half miljoen gul den ln baar geld, dat uit de kluis ls wegggenomen De diefstal werd ge werd toegelaten leden een depo6lto-box" had" gehuurd Toen de kassierster haar kasgeld wilde halen, het half miljoen, ontdekte hij enige tijd ge- )x had geh haar kasgeld ljoen, ontdek kluis open was en het gel< andlng Een helikopter die Gustaaf Adolf van Zweden i bergwei tengevolge storing. Niemand werd gewond. De ko ning vergezeld van prins Carl Johan Bernadotte en zijn hartspecialist stap helikopter vlucht voortzetten. enkele cyfers te deelnemers kunnen de komende da- een keus maken uit 500 byeen- komsten met 160 prominente spre kers en forumleden uit verschillende landen. In 40 verschillende zalen, de gehele stad verspreid; komen enkele malen per dag discussiegroe pen bijeen. Daarnaast vinden er vele byzondere kerkdiensten plaats, waar- men 80 sprekers heeft aange trokken. Eij de voorbereiding van Kirchentag waren meer dan 500 personen uit binnen- en buiten land regelmatig betrokken. Velen hebben kerk de rug toegekeerd Wat willen echter al die duizen den leden van de 28 Landeskirchen, amen de Evangelische Kirche in Deutschland (EKD) vormen? Ze we ten, dat volgens de statistieken 95 de Duitse bevolking tot de is-katholieke of de Evangelische Kirche behoort. Maar ze weten ook dat slechts 5 tot 10 van de pro testanten zondags een kerkdienst be- :oekt. Zeer velen hebben, weliswaar niet op papier maar dan toch wel in werkelykhcici, de kerk de rug toege keerd. Omdat ze zich voor vragen geste'd zagen waarop ze geen ant woord hebben kunnen vinden. Ant- den waarnaar men hier in Keu len de komende dagen, geleidt door leken en vaktheologen en mede aan de hand van de by bel, willen speu- De tientallen inleiders en forum leden zullen op de byeenkomsten, en is steeds zo aantrekkeiyk op de Kirchentag, voor zichzelf spreken. De Kirchentag is nl. in wezen een le kenbeweging. Ze gaat niet van de kerk uit en is aan de kerkleiding geen verantwoording schuldig, zo als de voorzitter dr. Richard von Weiszacker gisteren op een perscon ferentie uiteenzette. De Kirchentag is bovendien een openbare zaak. Dat houdt risico's in, zo moest dr. Von Weiszacker toegeven. Het kan im mers zyn, dat men in de vragen die opgeroepen worden zal bUjven steken. enkele duizenden worden verwacht en die in de grote beurshallen en elders in de stad zullen plaatsvin den, zal men kernvragen niet uit de weg gaan. Gesproken zal worden over de in dustrialisatie en de daarmee samen hangende veranderingen in de men selijke verhoudingen, over de ver houding man-vrouw in de huidige m2atschappy. Voorts wil men zich bezinnen op de verhouding tussen joden en christenen (een heet hang- yzer in het huidige Duitsland)men wil zich bezighouden met de verhou ding christen-politiek; er zal ook ge sproken worden over de christelykë vrijheid, waarby een inleiding van de bekende rooms-katholieke theo- j loog dr. Karl Rahner met spanning tegemoet gezien wordt. Er zal ook een tweegesprek worden gevoerd tus sen kardinaal Jager en de evange lische synode-president prof. Dr. Beckmann over de verhouding rooms-katholieken en protestan ten. De komende dagen valt hier in Keulen derhalve veel interessants te beleven. ZONDAG Dr. Van Voorthuljzenschool (aula): Pinkstergemeente. 3 uur n.m. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie van Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 uur n.m. Openbare lezing: 2.45 uur na, Steenschuur 6Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. 10.30 uur v.m. DINSDAG Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. De Lakenhal: Dag 10-4 -4 uur Hortus Botanicus: Op oonstelllng hedendaagse beeldhouwkunst. Geopend dai 10 u v.m tot 9 uumam. (fcoi o tember) Legermuseum (Pesthuislaan): uitzondering va- (zondag 1 4 uu Rijksmuseum (Steenstraat 1 uur; film 3.30 uur nm. Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling Opgravingen ln bijbelse grord Werkd 10-5 uur: z< dagen 1-5 uur (t/ir 20 se Rijksmuseum van Oudh Hlks 10-5 uur: zond 1-5 i Rijksmuseum voor de uur; 'zond^T-^ uur HPP®n BIOSCOPEN Lldo: „Girl happy", 7 en 9.15 uur. Zon 9.15 uur. Camera: „Beklemmende Dagelijks 7 en 9.15 uur 7 en 9.15 uur. Dagelij „Een tegen allen" Charl Studio: „Lieve, lieve John gelijks 2.30, 7 en 9.15 i iren". 18 Ir. Zondag 4.45. EB 2.30 uur: lie Chaplin) Jr. Da- Zondag Dagelijks 2.30. 7 en 9 2.30. 4 45. 7 en 9.15 tex: „Doelwit voor 2 r Dagelijks 2.30. 7.15 ei *9.15 i Zondag 14 Jr, Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK zegging) J. J. Poldervaart te Scheve- ningen te Waarde (Zld.) C. J. E Tichelaar, kand. te Utrecht te Bo- venkarspel-Grootebroek A. J. Wten- weerde, kand. te Amsterdam. Aange nomen naar Den Haag (vac. M. N Smit) H. Snoep te Middelburg Bergum Frt< z.) J. H. Pol Confrontatie met wereld Maar het is om der wille van de geloofwaardigheid der kerk, dat men op de Kirchentag zich met de wereld wil confronteren. Ongetwyfeld zullen de komende dagen interessan te problemen en vragen aan de or de worden gesteld. In de eerste plaats in de 40 gespreksgroepen, waarvan de ene helft zich bezig zal houden met bybel en gemeente, en de andere helft met de reformatie der kerk. Ze vormen als het ware het hart van de Kirchentag. Maar ook in de forumgesprekken, waar telkens en voor Scherpenzeel tot vicaris te Wassenaar R. Steenstra, kand. aldaar, die deze benoeming ook Gent (België) M. J. GEREF. KERKEN Aangenomen naar Surhuisterveen (2e pred.pl.) H. Wijmans te St.-Jacobi- BRANDWEER ZONDER WATER: BOERDERIJ UITGEBRAND De boerderij Veldzicht van veehou der J. Bouwhuis by Parrega in Fries land ls gisteren een prooi van de vlammen geworden. Vroeg in de mor gen ontdekte men, dat het hooi we gens hooibroei een abnormaal hoge temperatuur had. Men vond het daarom nodig de brandweer te waar schuwen. Toen deze arriveerde was er in het hooi hier en daar reeds het begin van brand. Men trachtte dit met water uit de gracht by de boerderij te blussen. Maar er was zoveel modder ln de leiding, dat dit niet meer ging. Hier na besloot de brandweer een nieuwe leiding te leggen naar de Workum- mertrekvaart, en ondertussen pro beerde men het vuur dat telkens weer oplaaide te blussen door er hooi op te gooien. Toen de brandweer op nieuw water kon geven, was het te laat. De boerdery met aangebouwd woonhuis is binnen enkele uren in een puinhoop veranderd. dolle, Dagelijks 2 i 4 45. 7.15 rrianon: ,."t Is 'n gekke, dwaze wereld", 14 8 uur. Zondag 2. 5 tstra-theater, Wassenaar: vrijdag 8 zaterdag, zondag 7. 9.15 uur: „Vreem de bedgezellen" (Strange bedfellows 14 Jr. Zondag 2.30: „Dik Trom In he circus" a.l. diens waarnemers), bel HAAGSE AGENDA WOENSDAG 28 JULI Nieuwe Kerk 20.15 uur. Orgelconcert door Gerard Akkerhuls m.m.v. Kooi Verheul, fluit. DAGELIJKS Kurhaus Paviljoen 20.30 uur. Caba ret Lurelel: „Een onverkwikkelijk! bestseller". Kurhaus Paviljoen 30 Juli t/m 31 i - j^ax Tailleur. 1 t/m 22 Cabaret Lurelel. ln de Steeg 15 t, Modecabaret Cinderella: WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Vllssingen regen Eindhoven geh. bei Helsinki Stockholm Oslo Kopenhage 17 13 0.1 17 12 0 licht regenbul r bew 20 11 r bew. 18 13 0 Frankfort geh MOnchen ilcht bew. licht bew 17 onbewolkt 35 27 0 onbewolkt 28 16 0

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2