Er wachten weer zes derby's. Peter Snel! stopt met atletiek Rolf van der Baumen loopt verder uit. Vierdaagse op pad Indeling Tevreden gezichten Tweemaal zilver voor Cor Prins Licht in Deventer Spelen van Tokio vormden het hoogtepunt van carrière van Nieiiwzeelandse atleet l&lDK?n DAGBLAD DINSDAG 27 JULI Henk Uiterdijk: (Roodenburg) schot in aanval Jan Breedeveld (Lugdunum) „bovenste helft'" Frits van Waveren: (L.F.C.) optimistisch De KNVB heeft met de indeling van de tweede klasse A voor de nieuwe voetbalcompetitie héél veel mensen gelukkig gemaakt Blijde gezichten bij verenigingen als Roo denburg, Lugdunuin, LFC en Blauw Zwart, omdat een regionale indeling (Van één onzer verslaggevers) vooral financieel bijzonder aantrek kelijk is. Maar vooral blijde gezich ten bij het Leidse voetbalpubliek, dat aan spannende en ongetwijfeld sensationele derby's haar hart weer volop hoopt op te halen onder trainer Joop de Wolf genoeg hun best voor doen. Met een plaatsje In de bovenste helft van de ranglijst zijn we al tevreden". Punten In Wassenaar is men by Blauw Zwart van mening dat men het heel wat slechter had kunnen treffen: „De wedstrijden tegen Lugdunum, Roo denburg en een oude tegenstander als LFC trekken altjjd behoorlijk pu bliek en we houden er meestal ook een paar puntjes van over", zegt secretaris Vossen, terwijl er een veel betekenend lachje op zjjn gezicht komt. „We komen tegen Leidse verenigin gen altyd bijzonder goed voor de dag op eigen veld. Roodenburg is wel wat sterker, al lieten 1 leden struikelen 1 kampioenschap, i dunum kunnen i omdat we dit se; twee jaar ge- het zicht van het aar LFC en Lug- hebben. Temeer, oen sterker zullen zijn. Roel Timmer gaat (nog) niet naar ADO. Hij blijft nog een jaartje en daarnaast is Leo van Rijn van Holland Sport teruggekomen. Nee, er zit voor ons echt wel een behoorlijk plaatsje op de ranglijst in. De Leidse ploegen verspelen immers altijd heel vat puntjes aan elkaar TWEEDE KLASSE A: Blauw Zwart, HBS, HOV, Laakkwar tier, LFC, Lugdunum, Quick, RKAVV, Roodenburg, RVC, Spartaan '20 en Westlandia. DERDE KLASSE A: Alphen, Alphia, Altior, Bergambacht, Delft, HVV, Van Nispen, Olym- pia, Tonegido, VCS, VIOS en Wilhelmus. VIERDE KLASSE A: Concor dia H, DOCOS, DOSR, Fore- holte, Lisse, Nic. Boys, SJC, Tey- lingen, VVSB, Warmunda en ZLC. VIERDE KLASSE B: Archi pel, DONK, 's-Gravezande, LDWS, Olivio, Ooievaars, Pa raat, Postduiven, RKDEO, Spoorweg en Wassenaar. VIERDE KLASSE D: ASC, BEC, BMT, Delfia, Graaf Wil lem II/VAC, HMSH, Postalia, RKWIK, SMV, Vredenburch en Wippolder. Om half zes zijn vanmorgen iets op, zodat het tenminste vrij- de eerste wandelaars in de Vier- wel droog bleef. Ook de 49ste daagse van Apeldoorn vertrok ken. Op deze eerste dag gingen in totaal 1377 wandelaars van start. Hoewel het aanvankelijk regende klaarde het weer later 24ste Nieuw Loosdrecht-week ..Leiden kan naast UVS een eerste klasser best gebruiken. Het zou het prestige tenminste weer opvijzelen Roodenburg's ..nieuwe man" Henk Uiterdijk, steekt zijn zorg over de achter stand op het topvoetbal niet onder stoelen of banken. Maar ja, of het dit jaar zal gebeuren en wie het zal worden Eerste klasser De voorzitter van de blauwzwarte Noordbewoners laat zich nauwelijks over de kansen van zijn ploeg uit. Wij zjjn dit jaar wel wat sterker ge worden. al zullen de oefenwedstrijden natuurlijk moeten uitwijzen in hoe verre de nieuwelingen aanwinsten zijn. Toch geloof ik, dat er wat meer schot in de aanval is gekomen En dat is immers altijd het zorgenkindje geweest. De verdediging heeft de laatste jaren met een gemiddelde van éen tegendoelpunt per wedstrijd ge speeld. Iets. dat maar weinig eerste kiassers kunnen zeggen Inkomsten a'. is het te hopen dat we het dit jaar wat beter treffen met de derby's, die we op eigen veld spelen. En de kan- Zién van de zes derby's uit het afgelopen voetbalseizoen. LFC- doelman De Hoed heeft zijn handen vol aan deze Rooden- burg-aanval. (Foto L.D./Holvast) „De ploegen ontlopen elkaar alle maal weinig. Het is zo moeilijk te zeggen wie er kampioen gaat worden en hoe de derby's tegen Roodenburg en LFC zullen eindigen. Het elftal is op Jan Leget na ongeveer het zelfde gebleven. We zullen wel zien wat het wordt. De jongens zullen er Nederlandse successen op de Stoke Mandeville-games Bij LFC is men evenals bij Roo denburg en Lugdunum bijzonder goed over de indeling op regionale basis te spreken. „Geld speelt in het leven een héél belangrijke rol", zegt Frits van Waveren, de man die de voorzittershamer zwaait. „Het gaat niet alleen om de (be langrijke) inkomsten bij een derby. Daarnaast zijn er altyd nog de reis kosten, die steeds duurder worden. Hoe dichter by huis, des te liever het ons eigenlyk is". Wat de kansen van LFC betreft, is voorzitter Van Waveren vry optimis tisch: „Ik heb uiteraard alle vertrouwen in het elftal. Zoals ze ver leden jaar over die „depressie" heen kwamen, was toch echt wel bewon derenswaardig. Wanneer ze mei dat zelfde zelfvertrouwen dit seizoen van start gaan, de wetenschap dat ze het kunnen, wel wie weet Twee zilveren en één bronzen me daille. Dat is de oogst waarmee de Leidenaar Cor Prins is teruggekeerd van de wereldkampioenschappen voor mindcr-validen, de z.g. Stoke Man- deville-games, die verleden week in Engeland zjjn gehouden. Het waren piet de enige successen van de Ne derlandse ploeg. In totaal werden drie gouden, negen zilveren en vyf bronzen medailles veroverd. Tevreden Lugdunum-voorzitter Jan Breede veld is er „zeker tevreden over" De financiële kant zit echt wel goed Ronde van Canada De Belgische ploeg heeft de leiding behouden in het ploegenklassement i.a de tweede etappe die gisteren verd verreden in de 2.414 kilometer lange Ronde van Canada. De beste individuele prestatie werd gisteren geleverd door de Italiaan Bruno Marinoli, die een tyd van 5 uur, 51 min. en 5 sec. maakte. Tweede werd de Pool Fraciskek Sörminski en als derde eindigde Richard Alfred Goodman van Engeland In het ploe genklassement staat Polen op de tweede plaats. Nederland is derde. In het persooniyk klassement staat de Belg Roger Seghers eerste. Han Koe dra van Polen is tweede. tersteam huis). Brons: (BlankaartPopmaVeld- Henk Jansen (50 meter Beter Onder heel wat gunstiger weersomstandigheden dan zaterdag is gisteren op de Loosdrechtse plassen de 24ste Nieuw Loos- drechtweek voortgezet. De wind die van matig tot zwak was en bovendien sterk schriftte, maakte het de vijfhonderd deelnemers aan deze zeilweek niet gemakkelijk. rieten zich voor de hoofdprys heb- weer ben aangemeld. Van Rietschoten heeft met zyn 3-2 de leiding, gevolgd In de Internationale Flying Dutch- door De Ruyter en Van der Wijk, manklasse ging de overwinning naardie beiden eerste en een de Belg Werner Maes, die door een n®S©nde plaats de tweede in het al- goede start direct een plaats in de j gemeen klassement delen, kopgroep veroverde. De Nederlandse*n Fbinjollen is de strijd al favoriet Fred Imhoff, startte te even spannend. Outsider Oskamp scherp, moest opnieuw de lün pas- heeft hier de leiding gevolgd o.a. door seren en lag toen op de laatste Elst maandag als vyfde plaats. Vrij snel had hy zijn concur- binnenkwam De winnaar van de renten ingehaald, maar bracht het Sternwedstryd op zaterdag. Swieren. toch niet verder dan een derde plaats moest met f by de finish. Imhoff staat echter nog Pr .^s.J^555.?n eerste in het klassement. P. L. M. van Wamel; Vrüheidsklasse: 1 E. P. Siyper, 2. G. A. Paulich; Pampus-klasse: 1. V. Stolp, 2. E. van Essen; Sternklasse: 1. M. Kruyer, 2. R. E. Vrolyk; Vaurien: 1. P. Booy, 2. R. Signer; Soloklasse: 1. A. F. van Vemde, 2. W. van Marle; 12-voets- jollen: 1. L. H. de Goederen, 2. P. L. v. d. Elshout. bescheiden 14de Ook in de Vrüheidsklasse en de Pampussen heeft de strijd zich toegespitst. Beslist In de Valkenklasse is na de tweede dag de strijd vrijwel al weer beslist. Egon Rolf van den Baumen zeilt weer recht op de hoofdprys af. Maan. dag stuurde hij zjjn bounty opnieuw als eerste over de lyn en staat nu voorsprong van 1000 punten Uitslagen rugslag). Cor Prins <50 meter school- op Staartjes (5-2) op de eerste plaats. slag), Wil Dükgraaf (knotswerpen), Leo van Eyck (knotswerpen), Jen- neke van Driel (tafeltennis). Bijzonder spannend is de stryd in de 16 m2 klasse waarin door het to taal andere weerbeeld nieuwe favo- Flying Dutchman klasse: 1. Wer ner Maes (Belg.), 2. J. J. Bark (Ned.) 12 m2 klasse: 1. D. Kuin jr., 2. E. Doctor; Valkenklasse: 1. E. Rolf van den Baumen, 2. B. Staartjes; 16 m2 klasse: 1. W. van der Wyk, 2. J. van Rietschoten; Flying Junior: 1. A. P. Siebeles, 2. J. R. Siemons: Fin jollen: M. Otto, 2. W. H. J. Derk; Van i correspondent'. Go Ahead krygt toch zijn lichtin stallatie en zal dus op eigen terrein het Schotse Celtic-Glasgow voor de Europacub 2 kunnen ontvangen. De Deventer gemeenteraad besloot gis teravond een eerder gevoteerd bedrag van 3 ton voor verbetering van de terrein-accommodatie aan te wenden voor de lichtinstallatie. De Deventer eredivisieclub zal daarentegen de ter reinverbeteringen voorlopig moeten afschrijven. De gemeenteraad sugge reerde maar al te duidelyk dat'het afgelopen moet zyn Olympiajollen: 1. W. v. d. Voort, 2. met de geldelyke steun. Vierdaagse van Nijmegen, die op de eerste dag de Betuwe met het centrum Tiel als voornaam ste doel heeft, is vanmorgen om vijf uur) van start gegaan. Door de regen waren vele wegen las tig geworden. Van de 13.296 ingeschrevenen bleven er in totaal 884 weg. zodat 12.412 enthousiasten het wandelpad op gingen. Op de foto passeert een ge- deelte van het wandellegioen de Waalbrug. Sports plinters Michele Dancelli, een 23-Jarige metselaar heeft het open Italiaanse kampioenschap wielrennen op de weg gewonnen. Hy heeft daarmee tevens een plaats veroverd in de Italiaanse profploeg die zal worden afgevaar digd naar de wereldkampioenschap pen wielrennen in Spanje, die in sep tember worden gehouden. De Deense grootmeester Bengt Larsen heeft vandaag in zyn derde party in de halve eindstryd voor het wereldkampioenschap schaken remise bereikt tegen de Russische groot meester Tal. De stand is nu l1?. De Engelse eerste divisie-voet balclub Blackburn Rovers speelt op 11 augustus in het Olympisch Stadion :n Amsterdam tegen Blauw Wit en op 15 augustus in Groningen tegen GVAV. John Charles, de grootste voet baller. die Wales ooit heeft gehad, heeft besloten een streep onder zyn carrière te zetten. Hy heeft maandag zyn besluit in een brief aan het be stuur van Cardiff City bekend ge maakt. 9 Nelis Oostrum, de Amsterdamse middengewicht zal maandag 2 augus tus in de Noorse hoofdstad Oslo uit komen tegen de Noor Richard Aska- vold. Het gevecht is afgesloten op acht ronden. COR PRINS r*e grote man in de Nederlandse ploeg was ongetwyfeld de Rotter dammer Peter Blankaart. Hy won het boogschieten op de korte en lange atstand. Tevens kreeg hy de prijs voor de meeste rozen. De derde eerste plaats werd veroverd door de ploeg op de 4 x 100 meter rolstoel- e>vdr'ette bestaande uit Van Rooy, Spükerman, Tak en Koekoek. Medailles De overige medailles werden be haald door: zilver: Cor Prins (50 meter borstcrawl en rugcrawl), Jen- neke van Driel (50 meter schoolslag) Marion de Groot (tafeltennis), Ge rard Jacobs (tafeltennis), Hans Veld huis (speerdoelwerpen)Jacobs/ Schumakei (tafeltennis), Huib Koe koek (100 meter rolstoel), boogschut- Peter Snell, de Nieuwzeelandse atleet, die tijdens de Spelen van Tokio grote indruk maakte door zijn dubbele zege op de 800 en 1500 meter heeft gisteren in Auckland verklaard te stoppen met atletiek. Wereldrecords De thans 26-jarige Snell, wereld recordhouder op de 800 meter en de 880 yards, en oud-wereldrecordhouder op de 1000 meter en de myi, maakte zyn besluit bekend na terugkeer van een zevenweekse toernee door Noord- Amerika en Europa. De internationale atletiekwereld In Zuid-Amerika zyn wedstryden gespeeld in de den van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal, dat in Juli '66 'n Engeland zal worden gehouden. In Asunction won Paraguay met 20 ran Bolivia en in Guayaquil won Ecuaor ook de tweede wedstrijd tegen Columbia: 2—0. werd tijdens de Olympische Spelen van Rome pas voor het eerst opmerk zaam gemaakt op de krachtige Nieuwzeel ander. In de Italiaanse hoofdstad versloeg Snell in een ener verende 800 m. finale de toenmalige Belgische wereldrecordhouder Roger Moens en de Jamaicaanse George Kerr. Hoogtepunt de Australiër Herb Elliot onttroonde als wereldrecordhouder op de myi, door 3.54.4 af te laten drukken. Het toppunt van zyn carriere be reikte Snell tydens de Spelen van Tokio, waar hij allereerst zyn 800 me ter titel prolongeerde en enkele da gen later met dezelfde grote over macht kampioen op de 1500 meter werd. Nauwelyks een maand na af loop van de Spelen leverde Snell op nieuw een topprestatie door zyn eigen wereldrecord op de myl nog eens 0 3 sec. scherper te stellen en op 3.54.1 te brengen. Uitstel Februari 1962 betekende voor Snell opnieuw een hoogtepunt In zyn car- j riere, toen hy in nauwelyks drie we- ken tjjd de wereldrecords op de 800 meter en de myl verbeterde. Op 3 februari liep hij de 800 meter in 1.44.3 waarmee hy het record van Moens 1.4 sec. scherper stelde, waar na hy op 27 februari in Wellington Peter Snell, die onmiddellyk na de Spelen van Tokio had willen stoppen met de wedstrijdsport stelde zyn be sluit uit omdat hij in Tokio beter had gelopen dan hij zelf verwacht had. lyk alleen maar teleurstellingen heeft gebracht, had Snell het wereldrecord op de myi op een tyd rond de 3.50 - willen brengen. Snell was byzonder teleurgesteld over het feit dat hy zyn carriere niet met een hoogtepunt had kunnen be ëindigen .„Ik heb tydens de trip door Europa moeten ervaren hoe moeilijk het is om een topvorm te handhaven Het peil in Europa is aanzieniyk ver beterd en ik had myn conditie van Tokio moeten hebben om te winnen Door verschillende oorzaken heb ik echter niet voldoende kunnen trainen om die top te halen". Snell zei ver der: „Ik geloof dat ik na een korte rustpauze myn oude niveau wel weer zou kunnen halen. Maar je moet er eenmaal mee stoppen en ik geloof dat dit het juiste moment is". Snell, die directeur wordt van een Nieuwzeelandse sportstichting, wil zyn vrye tyd gaan doorbrengen met tennis, een sport waarin hij zeven jaar geleden voor hjj met atletiek be gon al in uitblonk, en golf. PETER SNELL

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 4