Drie van de acht bloemenmeisj es SYLVIA van NASSAU J Gé Hofenk TOPPERS ROB DE NIJS ZINGT BIJ 4-DAAGSE Na zenuwachtige Kaag-concoursfinale rustig afwachten wat toekomst brengt .via is slank. Sylvia DE ZAAK VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Muziek, en grammofoonplatenhandel HAARLEMMERSTRAAT 66 Charmante ambassadrices voor liet Rijnsburgse corso. JWTOPTIENJWTOPTIENJWTOPTIEN a, 5 Q 1 Wooly bully (Sam the Sham) f—i 2 II sllenzio (Ninl Roeei) Mr. Tambourineman (The Byrds) v-/ Cry to me (The Pretty Thing») I'm alive (The Holli's) j—j P~| 6 You are my girl (Roy Orbison) Q E1 7 I don't want to go on without yoy (The Searchers) Qh g Roadrunner (The Pretty Things) Price of love (The Everly Brothers) ,__3 10 Got live if you want it Q NHIldOlMlNHIidOlMlNHIldOlMl Dit zijn drie van de acht Rijnsburgse bloemenmeisjes, die in de week. welke aan het bloemencorso voorafgaat, bloe men zullen bezorgen bij bruid jes en jonge moeders. Ook zul len zij een belangrijk deel van de propaganda voor het corso voeren. Voor hen is een spe ciaal bloementreintje ontwor pen. ivaarmee zij door de plaat sen in de omgeving van Rijns burg zullen rijden. V.l.n.r. Ans Leeuwenberg uit Rijnsburg (18 jaar. werkzaam in de huis houding). Tineke van Delft uit Rijnsburg 19 jaar. bankem- ployee in Oegstgeest) en Rina Biereman uit Katwijk (19 jaar. kweekschool Den Haag). (Foto LD./Holvast) en Sylvia zingt. En wel goed (LE1DSCH DAGBLAD genoeg voor prijs op het Kaag concours tv E weg naar de roem is lang. Maar zelfs een reis naar Tibet begint met een kaartje voor de stadsbus. Sylvia van Nassau uit Sassenheim heeft dat kaartje gekocht. Om de wat gekke vergelijking te verduidelijken: Sylvia zingt en wel zo goed. dat een jury met een heleboel kijk op de zaak haar zondag in War- monds ..Meerrust" de eerste prijs van het Kaag-concours in de afdeling ..vocaal" toekende. Dat is dan Sylvia's eerste stap op de weg naar het ideaal van alle jonge zangers of zangeressen: be kend worden. Nederlands befaamds te tiener zanger Rob de Nijs en zijn. onaf scheidelijke Lords zullen het klin kende klapstuk vormen van de in tocht van de Vierdaagse wan delaars op vrijdagmiddag 30 juli in Apeldoorn. Z»j zullen op een grote show wagen meerijden in de stoet en onderweg de toeschouwers vergas ten op de laatste tophits, 's Avonds treden Rob en zijn Lords op tij dens het grote sluitingsfeest van de Vierdaagse in de schouwburg Orpheus te Apeldoorn. De twaalde vierdaagse wandel tochten van de Nederlandsche wan delsportbond beginnen op maan dagavond 26 juli met het défilé en een grootse ontvangst in het Apel- docrnse gemeentehuis. Er wordt dit jaar een record aan tal deelnemers verwacht. weten „Goodbye to low" (Margie Ball's succesnummer), „King of the road" (een nummer dat hoge eisen stelt aan de stem) en „World of our own". Drie liedjes, met zo veel ver ve en naar het oordeel van de jury met zoveel talent gezon gen, dat er niet lang over een be slissing hoefde te worden gepraat. Het was de tweede keer in vrij korte tijd dat Sylvia in de prijzen viel. Enkele weken geleden werd zy derde in de Leidse Stadsgehoorzaal, toen daar jonge talenten optraden in het kader van de universitaire lustrumviering. Zij was toen hele maal met van plan om mee te doen. Oorspronkelijk zou ze slechts een ander meisje begeleiden op de gitaar, maar onder meer op aan drang van moeder Van Nassau be klom Sylvia (hoewel het laatste nummer al was aangekondigd) het podium. Met succes. Zanglessen ..Ik was een jaar of twaalf, der tien, toen ik met zingen begon", vertel; Sylvia. Ze heeft er altijd vrij veel werk van gemaakt. Het bleef niet bij het zingen samen met haar moeder (die haar overi gens wijze raadgevingen heeft ge geven: zij zong in verschillende ko ren). Sylvia nam zanglessen bij een lerares in Noordwijk. ze leer de gitaarspelen en ze legde zich toe op de uitspraak van Nederlands en Engels. Daarnaast bleef ze an dere hobby's trouw: ballet en teke nen. Tekenen doet ze nog steeds erg graag, ballet is een beetje in he; vergeetboek geraakt. Op het ogenblik werkt Sylvia van Nassau voor halve dagen bij Vroom en Drcesmann in Leiden. Die halve dagen zijn nodig voor haar studie. Zij volgt in Haarlem een opleiding voor etaleuse. „Op dit ogenblik weet ik echt nog niet welke kant het op moet gaan", zegt blauwogige Syl via. die in ieder geval de volle me dewerking van haar ouders krijgt bU de moeilijke keuze: de zang of etaleuse worden. „Ik ben in ieder geval vastbesloten mijn Haarlemse opleiding af te maken", zegt Sylvia resoluut, terwijl ze opstaat om haar schetsboek te pakken. Ze bladert er wat in. „Ja, veel vrijende paartjes, hè?", lacht ze. „Daar ben ik tenslotte 18 jaar voor Beatle - kapsel VEILIG, EN TOCH MOOI r j Jc De tijd. dat scooterrijdende jongedames onelegant getooid UT ïnClOllSSlS waren met valhelmen behoort tot het verleden. Een Engelse firma j vond dit er op. De helmen-met-bloemetjes vliegen de deur uit VSrUOClSll vertelde ons iemand die het weten kan. Sylvia's Kaas-succes kwam niet helemaal onverwacht. Ze heeft zich er terdege op voorbereid en s eerder opgedane ervaringen in e dergelijke talentenjachten had- e den haar wat zelfvertrouwen ge- o geven. „Er op rekenen doe je na tuurlijk nooit en ik was ook wel behoorlijk nerveus", onthult de lange, slanke en heel blonde Sas- senheimse", maar ik dacht toch wel dat ik een kans had". Dat is gebleken en de achttien-en- een-halfjarige Sylvia wacht nu met spanning op de resultaten van haar eerste voor het grote publiek behaalde succesje. Zo gemakkelijk is die Kaag-con- coursoverwinning er niet gekomen. Toen er in de vocale afdeling en kele zangeresjes hun nummers ge bracht hadden, sloeg de schrik Syl via (en haar moeder, die in de zaal zat) danig om het hart. Er bleken door: MARIUS VAN RIJN Sylvia van Nassau met haar schetsboek: ..ja. veel vrijende paartjes, maar daar ben ik ten slotte 18 jaar voor" (Foto ld./Hol vast) Afwachten Sylvia van Nassau heeft al in 1963 meegedaan aan een talenten jacht in Amsterdam, zy bereikte daar in de voorrondes een derde piaats, niet zo heel onverdien stelijk, als men bedenkt, dat tij dens die talentenjacht de nu heel bekende Ciska Peters werd ontdekt. Daarna trad Sylvia onder meer op op feestavonden (Treslong Hil- legom. Bouwes Zandvoort». Aan haar Kaag-overwinning heeft ze nu al een optreden overgehou den. Gerard Lohuizen jurylid en secretaris van de Stichting Ont spanning voor Gehandicapten nodigde haar uit voor een voorstel ling voor zieken, bejaarden en inva- lieden in de Bollenstreek. Platenmaatschappij Bovema heeft haar een auditie beloofd terwijl er verder wat mensen zijn geweest, die haar gevraagd hebben om bij een orkest te zingen. Pre cies weet ze dat niet meer, want „het was daar na afloop in Meer- rust zo'n drukte". „Ik zal er nog wel van horen", zegt Sylvia laco niek. De Indonesische jeugd-organisa- tie „Pemoeda Indonesia" heeft een brief aan het hoofdbureau van poli tie in Djakarta geschreven met het verzoek om schoenen, haardrach ten en kleding in Beatle-stfjl in Indonesië te verbieden. De Indonesische politie heeft reeds een verbod uitgevaardigd tegen Beatle-muziek. In de brief van de jeugdorgani satie, die werd gepubliceerd door het persbureau Antara, staat dat de politie krachtig moet optreden tegen jongeren, die de „imperialis tische cultuur" voortdragen. De politie heeft reeds grote hoe veelheden platen en banden met opnamen van westerse muziek en liederen, waaronder die van de Beatles, in winkels in Djakarta in beslag genomen. BEN JE OOK ZO IJDEL? Ben je ook zo ijdel als dit meisje? Zij is door een beeld houwer vereeuwigd en zal daardoor altijd jong en mooi blijven. Voor veel jonge vrou wen dus benijdenswaardig. Een troost is, dat dit meisje zo koud is als de steen, waaruit ze bestaat, en dat zijn levende meisjes weer niet Het beeldje staat in Bode graven. meisjes te zijn die wisten wat zin gen was en om het in sportter- men te zeggen een „walkover" zou het beslist niet worden voor Sylvia van Nassau. „Ik had boven dien nog nooit met orkestbegelei- ding gezongen", zegt Sylvia. „O Ja, oi een keer in de voorronde van het 10 Kaagconcours", herstelt ze. nog steeds zichtbaar nerveus door de 1 belanpstelling, die haar plotseling n in de rustige Sassenheimse Sport- 2 hoflaan overvalt Aanleiding Het Kaag-concours was eigenlijk de aanleiding voor Sylvia van Nas sau om zich (na een poosje niet gezongen te hebben) weer te gaan bezighouden met deze (favoriete) hobby. Ze pakte de bandrecorder en koos haar liedjes. Drie stuks, te

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13