RECHERCHEURS WEST-IRIAN WIL OPHEFFING VAN POLITIEKE QUARANTAINE Conservatieve zege Over twintig jaar heeft KNMI negentig procent trefkans A.N.W.B. antwoordde pater Ed. Krekelberg PLANNEN TEGEN VERVUILING L00SDRECHTSE PLASSEN Bejaarde locomotief krijgt opknapbeurt LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 23 JULI DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. In Jubileumshow van de VARA De VARA is thans druk bezig met de voorbereidingen voor haar grote jubileum-tele visieshow, waarvan de Mounties het amusante middelpunt zullen vormen. Veel buitenopnamen zijn al gemaakt en vandaag is in studio Bellevue een onderdeel opgenomen, dat in een nachtclub speelt. In dit gedeelte van de show zijn de Mounties door de commissaris naai* de nachtclub Salomé gestuurd om valsemunter Samuel Goudvinger te arresteren. Zij zijn natuurlijk nog al vreemde rechercheurs en er komt een goochelaar aan te pas, die de beide Mounties tenslotte laat ver dwijnen. De Mounties zijn in de nachtclub omgeven door gerenommeerde colle ga's zoals Adèle Bloemendaal, Wiesje Goudhamster, Dick Scheffer als Goudvinger, die in gezelschap is van twee lijfwachten, en de „coming man" Bouk Martens, de komiek die in de laatste acht Rudi Carrell-shows van de VARA heeft meegewerkt en die nu de rol van ober-manager vervult. Op de foto's de Mounties en Bouk Martens. Bijna 2 miljoen t.v.-toestellen Het aantal aangegeven tv-toestel- len in ons land nadert de twee mil joen. Op 21 juli waren er bij de dienst luister- en kijkgelden van de PTT 1 992.728 aangegeven, er ont breken dus nog ruim 7.000 tv's om de twee miljcen vol te maken. In juli tct de 21ste steeg het aantal tv-toestellen met 8.853. Het aantal aansluitingen op de draadomroep bedroeg op 1 juli 419.583 tegen 422.422 op 1 juni. Het volk van West-Irian steunt het Indonesische regeringbesluit tot opheffing van de politieke quaran taine in West-Irian, zo hebben le den van een zojuist uit het gebied teruggekeerde delegatie van negen Indonesische politieke partijen don derdag in Djakarta verklaard. J Een maand geleden heeft president Soekarno op verzoek van de poli- tieke partij'en het verbod opgeheven, j dat hij in mei 1963 onmiddelijk na j de overdracht van West-Irian aan Indonesië had ingesteld. Dit verbod maakte tot dusver alle politieke acti viteit in West-Irian onwettig. De delegatie, die elf dagen in West- 1 Irian is geweest, zei in een verkla- ring dat contacten met de bevolking hadden uitgewezen, dat de Westiri- I anezen alle regelingen op zich wen- I sen toegepast die thans in andere de- len van Indonesië gelden, zowel op administratief en maatschappelijk I als op economisch en cultureel ge bied. I De afvaardiging van negen poli tieke partijen zal de regering toe stemming vragen om zo mogelijk nog voor 17 augustus plaatselijke afde lingen van deze partijen in West- Irian te mogen stichten, teneinde de ze in staat te stellen hun politieke activiteit in dit gebied te ontplooien. (Op 17 augustus wordt de twintig ste verjaardag van Indonesië's onaf hankelijkheid gevierd). De conservatieve kandidaad Mad den heeft gisteren tijdens een tus sentijdse verkiezing in district Hove een zetel voor het Engelse Lagerhuis gewonnen. De Labourkandidaat verloor met een veel groter stemmenverschil dan in oktober bij de algemene verkiezin gen. De tussentijdse verkiezing werd nodig door het aftreden van de vroe gere conservatieve afgevaardigde. La bours meerderheid in het Lagerhuis bedraagt thans nog slechts drie ze tels. Hove is een conservatief bolwerk. Er heeft nimmer enige twijfel aan Maddans zege bestaan. Hij kreeg 25.339 stemmen tegen de Labourkan didaat Marsh 8.387. Marsh kreeg in oktober echter nog 15.214 stemmen. Treinvertraging door staking in Italië Het personeel van de Italiaanse spoorwegen heeft weer een 24-uurs staking aangekondigd. Morgen om 21 uur wordt het werk neergelegd. De volgende avond om negen uur wil het spoorwegpersoneel weer aan het werk gaan. De Italiaanse spoorwe gen kunnen niet garanderen dat des ondanks treinverkeer mogelijk is, zo als in het verleden wel eens is geble ken. De Italianen zijn soms namelijk „gewend" om afwisselend gedurende een dag twee uur te staken en dan weer een uur te werken. De Neder landse Spoorwegen rekent er dan ook op, dat de passagiers naar en van Italië met vertraging te kampen zul len krijgen. Ongeveer zes treinen naar Italië kunnen daarvan de dupe worden. An ja Schuit bij 15 missen Uit de 56 schoonheidskoninginnen die meedingen naar de begerens waardige titel van Miss Universe zijn gisteren in Miami Beach, Florida, vijftien jeugdige schoonheden ge kozen. Door deze eerste „zeef" is ook Miss Holland, An ja Schuit heengeko- men, die dus zaterdag mag meedoen met de Miss Heelalverkiezing. De se- mi-finalisten zijn gekozen op basis van houding en schoonheid in bad kostuums, avondjurken en nationale kostuums. De schoonheidskoningin van de VS Sue Ann Downey heeft reeds de ttoi'ee gekregen voor het beste natio nale kostuum. Verder is de blonde Oostenrijkse Karin Schmidt door de persfotografen gekozen tot Miss Fo togeniek. Duitse nabootsing Engelse trein roof De sensationele treinroof van Cheddington in Engeland wordt op het ogenblik tot in de kleinste details herhaald ten noorden var. het Duitse stadje Göttingen. De televisiesectie van de noordduitse radio is bezig met de verfilming van de treinroof. Daar voor worden opnamen gemaakt op het traject Altenbeken-Northeim. De Duitse spoorwegen verlenen mede werking. Een diesellocomotief en zes rijtuigen zijn ter beschikking gesteld, twee rijtuigen hebben een Engels „Gezicht" gekregen. De televisiefilm zal begin volgend jaar in drie delen in het eerste programma van de westduitse televisie worden uitge zonden. Verwachting scheidende hoofddirecteur Dank zij een hechte, wereldom vattende samenwerking van me teorologen en de toepassing van hypermoderne waarnemings- en communicatiemiddelen en prog nose-methodieken zal het over vijftien a twintig jaar wellicht mogelijk zijn twee- tot driedaagse weersverwachtingen samen te stellen, die een „trefkans" van negentig procent benaderen. Deze „voorspeiling op lange ter mijn" is de hoofddirecteur van het Koninklijk Nederlands Meteoro logisch Instituut in De Bilt, ir. C. J. Warners, aan wie op 1 september in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd eervol ontslag is verleend. Voorzichtig Men moet aldus ir. Warners in een intervieuw met het noemen getallen bijzonder voorzichtig zijn. Een trefkans van „negentig pro cent" wil niet zeggen, dat men in ne gentig van de honderd gevallen pre- zal kunnen zeggen, wat nu wer kelijk „het weer" zal zijn op een klein stukje aardoppervlak als Ne derland is of wat men eigenlijk willen in bepaalde gedeelten Nederland. Doch men zal met dergelijke goede trefkans het al gemene circulatie-beeld kunnen aan geven en daaruit op kortere termijn het weertype (zon, regen, wind, tem peratuur, zicht en dergelijke) in klei gebieden kunnen afleiden. Uiterste Met het bereiken van de negentig procent waarschijnlijkheid verwacht Warners, dat het uiterste zal zijn bereikt. „Aan het menselijk weten en kennen is nu eenmaal een grens waar de voorspelbaarheid ophoudt". Op het ogenblik ligt de „score" iets boven de tachtig procent. Alle inspanningen in oc komende jaren zullen dus gericht zijn op een verbetering van nog geen t'en procent. Toch meent ir. War ners, dat het volledig verantwoord is om geld en tyd te investeren in nieu we technieken en methodieken, om dat een zo betrouwbaar mogelijke weersverwachting voldoet aan een Jaar geëist wegens poging tot doodslag Tegen twee woonwagenbewoners uit Tilburg, 26 en 24 jaar oud, die gisteren voor de rechtbank in Breda terecht stonden wegens poging tot doodslag in de nacht van 2 op 3 mei op medebewoners van het Tilburgse woonwagenkamp, heeft de officier van Justitie, mr. G. Temmink, twaalf maanden gevangenisstraf geëist met aftrek en zes maanden voorwaarde lijk. Aan deze eis verbond de officier de bepaling, dat het aan beide ver dachten verboden zal worden in het woonwagenkamp in Tilburg te ver blijven of in het gebied met een straal van 100 km rond het kamp. In de nacht op 2 en 3 mei waren zij dronken. Zij kwamen in con flict met twee anderen kampbewo ners. Een van hen die met een byl werd bedreigd, waarschuwde de po litie. De andere verdedigde zich zelf met een geweer. Hij schoot één van de verdachten in diens been en sloeg het geweer stuk op het lichaam van de andere. Hij moest daarvoor ook wegens poging tot doodslag terecht staan, maar de officier vroeg vo hem ontslag van rechtsvervolging w gens noodzakelijke zelfverdediging. Wereldwacht Op haar laatste congres in 1963 heeft de wereld meteorologische orga nisatie, waarbij 122 landen zijn aan gesloten, besloten tot oprichting van een „World weather watch", die om het eenvoudig uit te drukken voor de hele wereld zal worden wat het KNMI voor Nederland is. De be doeling is, dat er enkele grote cen tra zullen komen, waar de resultaten van alle waarnemingen aan het aard oppervlak, in de atmosfeer en op de .55 zullen worden ontvangen, verwerkt en geanalyseerd en middels facsimile-verbindingen doorgegeven aan de regionale centra in de diverse werelddelen. Deze centra zullen op hun beurt de nationale instituten het voor hen belangrijke basismateri aal, nodig voor de landelijke ver wachtingen, verstrekken. Naast deze zogenaamde analyse-centra komen er enkele zogenoemde „data-centra", welke over alle waarnemingsmateriaal ten behoeve van het wetenschappelijk onderzoek, waar ook verricht, kunnen beschikken. Men hoopt, dat deze plannen in grote trekken in 1975 ge realiseerd zullen kunnen zijn. Verschillende opvattingen over wetenschappelijk onderzoek'" (Van onze Haagse correspondent) De A.N.W.B. en pater Ed. Krekelberg S. J. de grote promo tor van het links voorrang in het verkeer hebben een zeer verschillende opvatting over het begrip .wetenschappelijk onder zoek". Dat blijkt wel duidelijk uit de antwoorden, die de A.N.W.B. nu geeft op een aantal vragen, dat pater Krekelberg een paar dagen geleden heeft gestéld naar aanleiding van een artikel in ,,De Autokampioen" waarin een vrij ongenuanceerd standpunt werd ingenomen tegen het linkse voorrang. De gemeenten Breukelen en Loos- |f drecht zijn bezig een oplossing te E zoeken om verdere vervuiling van de H Loosdrechtse Plassen tegen te gaan. De riolering van beide gemeenten s mondt in de plassen uit. Breukelen is met een plan van een zuiverings- installatie al vergevorderd en Loos- s drecbt heeft er één in voorbereiding. |j Dit bleek tijdens de gistermiddag j 1 in Utrecht gehouden raadsvergade- g ring van het Plassenschap Loos- j §1 drecht en omstreken, dat zijn goed- 1 keuring hechtte aan een wijziging in 1 de kampeerverordening. Volgens het bestuur van het plas- g scnsohap wordt de vervuiling van de 1 plassen mede veroorzaakt door de I g kampeerders, die hun tenten, cara- |j vans of andere kampeermiddelen op 1 legakkc-rs, eilanden, langs de van plassen of elders in het plassen- g gebied plaatsen en faecaliën en huis- vuil in de plassen lozen. Volgens de huidige kampeerveror- j g dening mogen de kampeerders over- al staan, als de kampeermiddelen j jg maar niet zichtbaar zijn vanaf een g voo- het publiek toegankelijke weg. M Met. deze bepaling wordt in toene mende mate de hand gelicht, want sommige tenten zijn door turfmu- ren onzichtbaar gemaakt en er zijn zelfs lieden die rondlopen met plan nen voor camouflagenetten. Indien de gemeentebesturen zich met het besluit van de plassenraad vereni gen, zal men voortaan buiten de of ficiële kampeerterreinen in het plas- sengebied nog slechts kunnen kam peren met een ontheffing van de verbodsbepaling. DWANGNEUR0SE (Van onze correspondent) In het hoofdstedelijk internatio nale congrescentrum gaan 900 psy- cho-analitici uit alle delen van de wereld zich volgende week uitvoerig bezighouden met het verschijnsel dwa NEDERLAND I KRO 7.00 uur Nieuws in hetkort, NTS 7.01 uur Barend de Beer. voor de kleuters 7.06 uur De Flinstones, tekenfilm 7.30 uur Scapinoballet met kinderkoor 7.50 uur De Vierdaagse 8.00 uur NTS-journaal 8.20 uur Brandpunt, actualiteiten 8.50 uur Zomercarrousel. amusementsprogramn 9.35 uur Het huis Krupp, documentaire 10.10 uur Toeristische tips 10.23 uur NTS-journaal 10.28 uur Stichting Socutera 10.43 uur Sluiting. NEDERLAND 2 AVRO 8.00 uur Nieuws in het kort, NTS 8.01 uur Van Budapest tot New York. amuseme programma 8.15 uur De Kongo, documentaire 9.00 uur Het kabinet van professor Enslen, amu mentsprogramma 10.05 uur Sluiting. I UIT HET RADIOPROGRAMMA Hilversum 8.50 uur Die Jahreszeiten Wijd als de wereld Noordhollands Filharm. Orkest Holland Festival 1965. De pater vroeg op grond van welk wetenschappelijk onderzoek de A.N.W.B. stelde, dat herscholing van het verkeer en het uitwissen van in stinctieve reacties een wereldwijd vraagstuk vormen, waaraan aanzien lijke risico's zijn verbonden. De A.N.W.B. antwoord, dat hij dit zonder wetenschappelijk onder zoek meent te mogen vaststellen. Hij zegt, dat de overgang alleen al in West-Europa 80 miljoen automobi listen en 70 miljoen wielrijders zal dwingen zich om te schakelen. De pater vroeg hetzelfde over de stel ling van de A.N.W.B. „Er moet per situatie geregeld worden." De A.N.W.B. antwoordt, dat hy dit heeft gesteld op grond van de ervaring van de verkeersdeskundigen van de A.N.W.B. op kruispunten. Noch het rechts voorrang noch het links voorrang voldoet in alle ge vallen. Regeling per kruispunt is de methode van de toekomst. Per situaiie Ook de derde stelling: van de re geling per situatie mag een pedago gisch effect worden verwacht, baseert de A.N.W.B. op een jarenlange erva ring met het ongevallenonderzoek op kruispunten. Een starre regel brengt de mensen immers tot ongedifferentieerd voor rang nemen en werkt afstompend op het verkeersinzicht. Hetzelfde antwoord zeldt voor vraag 4 over de stelling „Hoe meer men erin zal slagen het voorrangs- recht los te maken van een domme starre regel, hoe beter." Op vraag 5 over de stelling: Het vrijhouden van kruisingsvlakken volgens ontwerp-Belinf an te is „be ter" dan het „goed", dat tot nu toe werd voorgestaan." verwijst de A.N.W.B. naar de jurisprudentie van de Hoge Raad, waarin deze re gel al is neergelegd. Dat het Britse systeemloze systeem nog lang niet zo gek is, stelt de A.N.W.B. zonder wetenschappelijk onderzoek. De A.N.W.B. vervogt dan: „Uit bo venstaande beantwoorden op de vra gen van pater Krekelberg blijkt dus duidelijk, dat diepgaande studie waar nodig is gepleegd op de grond waar van gefundeerde meningen van in deze materie deskundigen te berde konden worden gebracht. Ervaring gaat weliswaar vooraf aan, maar is niet identiek aan wetenschappelijk onderzoek. Verder zal men o.m. onderwerpen aansnijden als de ontwikkeling van tweelingen in relatie tot elkaar, li chamelijke ziekten die sterk onder invlotd staan van neurotische span ningen en conflicten, zoals hartver lammingen en de late psychologi sche gevolgen van concentratiekam pen. Het betreft hier het 24ste 2- j aarlij kse congres van de Interna tional psycho en lytical association dat deze keer wordt georganiseerd door de 100 leden sterke Nederlandse Vereniging voor Psycho-Analyse. Het congres wordt bijgewoond door Anna Freud, een dochter van Sieg- mund Freud, die de grondslagen leg de voor de moderne psycho-analyse. De meesten van de deelnemers aan het congres komen uit de Verenigde Staten, Engeland en Nederland (110). Verder zijn vrijwel alle West- europese landen, Scandinavië, Cana da, Mexico, Zuid-Amerika, India, Tsjocho-Slowakije, Hongarije en Joego-Slavië vertegenwoordigd. Veedieven voor rechter Voor de rechtbank in Breda moes ten gisteren vier jongemannen van omstreeks 26 jaar terecht staan we gens diefstal van vee uit weiden mei en juni gepleegd in Middel- beers, Oisterwijk, Oosterhout, Gilzen en Riel. „Wie had kunnen denken, dat we in 1965 nog diefstal van vee uit de wei zouden moeten berechten", zei de officier van Justitie mr. G. Tem mink, die er op wees dat dit soort gekwalificeerde diefstal al in vele jaren niet meer is voorgekomen. Naarmate de welvaart toeneemt, neemt ook het aantal in onbruik ge raakte delicten weer toen, meende de officier. Gezien de aard en de om vang van de diefstallen eiste hij tegen de hoofddader, een jaar gevangenis straf met aftrek, en tegen de ande ren acht, zeven en twee maanden met aftrek Alle verdachten hadden nog een blanco strafblad. Zy had den de gestolen koeien en vaarsen waaronder kostbaar fokmateriaal ge slacht en het vlees verkocht. Uit spraak 5 augustus. en gióteren „De dienstlift' „De dienstlift" is niet Pinter's sterkste stuk, maar omdat het een stuk van Pinter is, was het gisteravond toch meer dan de moeite waard. Men zal zich van Harold Pinter herinneren: „De huisbewaarder" (met Guus Her mus en Henk van Ulsen), „Tea- party" (met Bob de Lange), „The collection" (met Guus Hermus en Gerard Hartkamp) en „The night out" (met Henk van Ulsen. een televisiespel waarbij de BBC een voor toneel ongekende hoge kijkdichtheid verwierf). Allemaal stukken die we ook op de Nederlandse tele visie hebben kunnen zien. Men zou Pinter de „bruikbare" voort zetter van absurdisten als Iones- co kunnen noemen, een man die de stijlmiddelen vam het ab surdisme verwerkt, heeft in het „gewone" toneel, een cocktail die een bijzondere sterke werking blijkt te hebben. Ook in „De dienstlift" bepalen de nietige dingen in hun toneelwerking de dramatische voortgang van het stuk. Stukken van Pinter begin nen nooit (of zelden) op volle kracht, zy moeten eerst op gang komen, zichzelf opbouwen, voor dat zij op volle snelheid komen, dat was ook sterk het geval met „De dienstlift". Naarmate het llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll stuk echter vorderde en dank- zij Pinters „onbeduidendheden" 1 aanslibde, kreeg men er meer ge- loof in, ook in de prestaties van Jaap van Donselaar (in de eer- ste plaats) en Rudi Musters, zo- g dat de verrassende ontknoping aan het slot (inherent aan de s eenakter, die het van de afron- g ding moet hebben) toch een lo- g gische afsluiting leek. Restant Wat was er verder? De zo- B veelste belangwekkende af leve- g ring van „Concert voor jonge mensen", een wel aardig filmpje g van Ton Aerden over een vod- g denman, en wervelende Afri- kaanse dansers. Op Nederland II g was heit filmkader van Peter van Cam pen vervallen (wegens 1 ziekte van Jan Blokker?), wiens g Filmvenster op Nederland II g laatst ook al kwam te vervallen. g De ware filmrubrieken, rubrie- g ken dus waarin films of film- makers worden besproken, zijn H bijzonder schaars geworden en bovendien naar het tweede net terug verwezen. Dat lijkt een g aanvechtbare programma-poli- g triek. In „Cafè-65" zagen we de H winnaars van een amateur-ca- g baret concours aan het werk. M Joris Schiks bleek inderdaad de g meest belovende van de prijs- g winnaars. VOOR VRIJDAG 23 JULI Hilversum I, 402 m. NCRV: 17.30 Lichte gram. 18.30 Har- monle-ork. 18.50 Licht vocaal ens. 19 00 Nws. en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Van horen zeggen en zingen. 19.35 Licht ork. 19.50 Wiener Sympho- niker, koor en solisten: Die Jahreszei ten, oratorium. 22.20 Reformatie en Rome, literaire lezing. 22.30 Nws. en herh. SOS-ber. 22.40 Wijd als de we- .55-24.00 Nws. Hilversum n, 298 m. VPRO: 18.00 Nws. 18.15 Van de week: Informatie en commentaren uit binnen- en buitenland. 19.00 Voor de oudere Jeugd. 19.30 Lezen en schrijven: literair progr. 20.00 Nws. 20.05 Noord- Hollands Philharm. Orkest en solist: klaas. muz. 20.45 Kerk ln stedelijk perspectief, lezing. VARA: 21.00 't Is 22.40 Holland Festival 1965: klass. ka- mermuz 23.10 Lichte gram. 23.45 Soc. nws. in Esperanto. 23.55-24.00 GRAMMOFOOXPLATEXPROGRAMMA DRAADOMROEP 12 Contradansen (Beethoven), Ork Weense Staatsopera schauer; Sel. Das (Schubert), Herta Talmar. Karl Ter- Drelmaderlhaus Weens Omroepork. oi.v Schönherr; Die Verlossend woord Overigens zegt de A.N.W.B. dat van hem het verlossende woord in deze riscussie ook niet kan worden gesproken, omdat het weten schappelijke onderzoek in interna tionaal verband nog niet is afge rond. In 1963 heeft de bond in het verband van de O.E.C.D. (organisa tie voor economische samenwerking en ontwikkeling) in Parys actief meegewerkt aan de totstandkoming van een werkgroep, bestaande uit vyf verkeerswtenschappelijke insti tuten, met de opdracht in een aan tal landen een wetenschappelijk on derzoek in te stellen naar de sa menhang tussen verkeersgedrag op kruispunten en wettelijke voorrangs- regels. Aan het werk van deze groep neemt ook de stichting wetenschap pelijk onderzoek verkeersveiligheid in ons land deel. Tenslotte stelt de bond. dat hij zich in zijn benadering van de voor rangskwestie mede heeft laten lei den door de ontwikkeling in andere landen in het licht van de harmoni satie van de verkeersregels in Euro pa. De bond wijst er op, dat binnen kort een nieuwe wereldconventie in Genève wordt gesloten (in aanslui ting op die van 1949) waarbij tien tallen landen zich opnieuw zullen uitspreken voor „verkeer van rechts heeft voorrang." Oude bekende in Leiden en omgeving ner), Orkest Weense Staatsopera o.l.v. ld.; Legende op. 17 WlenlawBky)Na than Milsteln; Perpetuum mobile (No- vacek), id.; Introduction et Rondo Ca- gnccioso op. 28 (Saint Saëns), idem: ancion Espanola (Luna). Or nu es ta lela de Ma Torroba; (Torroba). id.; blo; Fandango Castêlla'no. id"? Aires de Castilla (Gombau). Orquesta Zar- Frederlco More- Alcalde - Romanza de la Carta - Jota ,c" mujeres Mandasen) - Coro de Glngantes y los Repatriados - Jota Een 83-jarig zwaar beschadigd en verroest stoomlocomotief je krijgt op het ogenblik een op knapbeurt in de NS-werkplaats in Ommen. Het Locje, dat in 1882 in de Londense brand- spuitfabriek Merryweather and sons" icerd vervaardigd en o.m. dienst deed bij de Rijnlandse Stoomtramiveg - Maatschappij en de Noord-Zuidhollandse Tramwegmaatschappij, krijgt Cabezudos (Caballero), Consuelo Ru- blo, Tino Pardo, Coro Llrico de Ma drid. Agrupación Sinfónica „La Zar- zuela" oj.v. Federlco Moreno Torroba; Espana (Ohabrier). Londens Sympho- nie Orkest oJ.v. Ataulfo Argenta. VOOR ZATERDAG 24 JULI Hilversum I, 402 m. KRO: 7.00 Het levende woord 7.05 Oude kamermuz. 7.30 Nws. 7.4Ó Ge wijde muziek. 7.55 Overweging 8.00 Dj inn, gevar. progr. 12.00 Angelus. 12.03 Lichte gram. 12.24 Marktberich ten. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Religieus nws 12.45 Overheidsvoorl.: Geven en ne men. De familie Van Buren praat weer over het verkeer. 12.55 Licht ens. en licht ork. 13.15 Everybody - happy': Tienershow. 14.10 Musicerende dilet tanten: Fanfare-ork 14.30 V. d. kleu- licht lnstr ens. i solist. 16.30 Lichte gram. 17.30 Pianorecital: klass. muz. Hilversum II, 298 m. VARA: 7.00 Nws.. ochtendgym en SOC. Striidlied. 750 erram 'lie. Van de Nws. 8.1 tips voor vakantie- en snipperdagen, afgewisseld met gram. 8 30 Lichte gr. lijkenissen 9.55 En 1 vakantietips voc 10.00 Z.O. 135: 0_._ Nws.). 12.27 Mr,;.,,] tuinbouw. 12.30 Sportnws. 13.00 Nws. 13.15 VARA-varia. 13.20 Melodieën- VERLOVINGSRINGEN DES IR EE - CONSTANT klassieke en moderne modellen. Op het graveren kunt U wachten zonder prijsverhoging. Levenslange schriftelijke garantie. F. W. PLESSEN BEVRIJDINGSPLEIN 12 LEIDEN Z.-W. - TEL. 26670 na de grondige restauratie een Expres. 13.40 uitlaat, progr plaats in het spoorwegmuseum twintigers 14.15 Radio Jazzclub. 14.45 in Utrecht. Daar staan reeds z^gers^uit v^ger^aren Isïo twee stoomtramlocomotieven. Boekbespr. 16 00 Nws. 16.02 Pianospel Gedurende 28 jaar deed de stoom- met ritmische begeleiding. 16.25 Lichte tramloc dienst op de lijnen wSljoÜiMiLlcht ln*tr' 'rl°' "'30 Leiden-Katwijk en Rijnsburg- Noordwijk. Na de elektrificatie van deze lijnen verhuisde het locje in 1912 naar de lijn Haar lem-Heemstede en vervolgens naar Haarlem-Leiden. Na de elektrificatie van de lijn Haar lem-Heemstede deed de loc nog enige jaren dienst tussen Heem stede en Leiden. In 1932 werd de A 15, zoals de loc sinds 1918 heette, in Boxtel opgeborgen in afwachting van een plaatsje in het spoorwegmuseum. Vanaf dat moment lopen de lot gevallen van de A 15 vrijwel parallel met die van de overige museumlocomotieven, die in middels het spoorwegmuseum hebben bereikt: schade door oorlogshandelingen, verhuizin gen, roest e.d. kind. NTS: cL ^kleuters. zondag: 16.35 Achter het stuur (V briek. 17.00-17.30 V d 19.00 Journaal. 19.01 V. jeugd. -gen lse. reportage werkkamp oecumenische leugdraad NTS: 20.00 Journ. NCRV: 20 20 De J. Henry Dunant vaart weer: licht progr. 21.20 Attentie. 21.40 Acht nis Internationale kampioenschappen 21.10 Volksliedjes. 21.45 Ach- het nieuws NTS: 22 10-22 55 Pnar- I reportage van een gedeelte desport van de het White City Stadion de Internationale Horse Show in

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5