ENZAB BMW kunst Blunder zege in kost Benelux Bisletstadion Zware laatste loodjes voor De Sleutelstad JAN WELMERS BRACHT EEN ORIGINEEL PROGRAMMA Katwijk S PIIIITvan vanc'aa9 vlieg 0ÖIer uit met een boek SCHUDEI'S JsZ'trt CITROEN Bob Heemskerk opnieuw onder 21 seconden! LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 23 JULI VIERDE BLAD Orgelspel in Triumfatorkerk Gewaagde keuze Jan Welmers, 27 jaar en ach- treenvolgens leerling van Wim /jn Beek en Cor Kee is de igen organist van de Katwijkse fiumfatorkerk: Hij werd na oorselectie toegelaten tot het ationaal Orgelconcours (1965) in olsward. Wie deze gebeurtenis- in volgt, iveet dat hij dus niet ot de eerste de besten behoren dn. Zijn proefstuk tijdens zijn ntrée gisteren als concertorga- ist kori dan ook Bach's Toccata Fuga in F worden. Niet min- er... De gewaagde worp lukte. Onberispelijk werd de ingrijpende pdaalsolo na het openingsfragment ■ergezet en wie dit opbrengt, brengt )k wel het overige, dat geen kinder- lel is, tot z'n recht. Ook de ongebro- en vaart in de doorgaande beweging, moeilijk zelfs een zucht van ver- aging verdraagt. Over de eerste ïlft leek wel een korte remming van motorische gedrevenheid op te tre ft, maar dit werd overwonnen. On- etwijfeld komt door de vakrijping óg subtieler verfijning in de elasti- van de aanslag tot stand, waar de lichtruimte, die elke noot om ih heen verkrijgen mag, nog meer worden verhelderd. Ook in de uga toonde de orgelbespeler zijn jlledig begrip. Men mocht de vertolker zeer dank- lar zijn voor deze keuze. Het gaat een wonder van logische na- lurlijkheid en groots evenwicht in bouw. Van een improvisatorisch irakter als in de befaamde Toccata geen sprake meer. Er komt na de expositie een weer- trend melodisch motief vrij zonder sgin of eind, dat onweerstaanbaar ij ft nazingen De programma-opbouw bleek nogal igineel: Franck's 1ste Choral voor- Baeh's Toccata het sluitstuk. In st midden composities met speelse iardenConcerto in Bes van Bach's tef Walther en drie Variaties op Ps. Anthoni van Noordt. Deze bei- ser omsloten door eenvoudige erkjes, die een motet-geest ademen: egers „Jesu meine Zuversicht" en achs „Jesu meine Freude". Zo ont- en volgorde van 19de, 20ste, de, 17de en 19de eeuw! Of dit orgel aan César Francks' rakteristieke timbres tegemoet ko- kan, blijft nog onzeker. Men ge tukt voor Francks' toonkleuren orlopend vreemde woorden als tfemeer" en „diafaan" poging tot Tering voor ongrijpbaarheden als «-schijnende, zich oplossende kleu- of als gezeefd licht van gebrand- ihilderde glazen. Ons scheen het of alleen de laatste twee klankvelden Walthers Concerto en Van Noordts Variaties vonden boeiende registra ties, die men niet beter behoefde te wensen, en Welmers heeft ze in een zeer geacheveerde staat weergegeven. De barok-dansante vlugge delen van Walther leefden vol veerkracht en hoe overtuigde niet door de welver sneden profilering die prachtige, op Advertentie CULTURELE DREMPELVREES WEGNEMEN Maandag 6 september wordt de Stadsschouwburg in Breda n informatiecentrum geopend, lat de naam .Pauzetheater" zal jalragen. Hiermee is een lang ge- coesterde wens van de Bredase vichouwburgdirecteur. de heer H. 'an Male, in vervulling gegaan. Hij is van mening dat de chouwburgen veel meer moeten om het publiek over zijn ulturele drempelvrees heen te ielpen, onder meer door betere nformatie en betere service. Zijn Pauzetheater is een soort ont- loetingscentrum dat de gehele dag in 's morgens 9 A 10 uur tot avonds 12 uur geopend is, en waar et publiek zich onder het genot van en kopje koffie op de hoogte kan tellen van alles wat 'er in de Neder ig indse schouwburgkringen leeft. 1 Aan een grote leestafel kunnen e bezoekers alle culturele tijdschrif- sn vinden, en ook kranten-recenties alle schouwburgevenenmenten n ons land hebben plaats ge- ad en nog op het programma staan, borts kan men er inlichtingen krij- i over alles wat op de schouwburg het algemeen betrekking heeft. In het Pauze-theater staat ook een ono-bar waar de bezoekers via een ngevt-er een minuut draaiend band- kunnen horen wat de Bredase chouwburg zelf hun de komen- week te bieden heeft. Aankondi- van concerten zullen verge eld gaan van fragmenten van de juziek, welke zal worden uitgevoerd. Ook zonder dat men direct om lturele informaties verlegen zit, in het Bredase Pauze- iter neerstrijken. Daarom zal het avondvoorstellingen ook nog tijd geopend blijven, zodat de ïhouwers met elkaar over de uit- n gedachten kunnen wisse- De heer Van Male hoopt dat zijn itiatief de kloof tussen schouwburg publiek aanzienlijk kleiner zal forden. .scherp" gestelde, mooie en welbe spraakt contrapunterende figureren de stem in de 2de der Variaties? Daar waar een cantus firmus gebo den werd. hebben we ons afgevraagd of deze niet te zwaar op de hand of te gedragen, zelfs te tragisch werd genomen. De korte klank doet het in deze kerk akoestisch het beste en we vermoeden, dat een lichte versnelling soms daarom voor het concerterend effect van voordeel kan zijn. Stunt of écht Kruidenier biedt „Stradivarius'' aan (Van c correspondent) \is t" Brabantse jeugd goedkoop naar de schouwburgen De Brabantse jeugd kan voortaan niet alleen in eigen stad, maar ook in de andere steden in haar provincie goedkoop naar de schouwburg. Dit is een gevolg van de samenwerking tussen de directies van de schouwburgen in Breda, Tilburg, Bergen op Zoom, Roosendaal, Eindhoven, Helmond, Den Bosch, Etten en het Brabants Orkest. Elk cultureel jeugdpaspoort, dat uitgegeven wordt in een van de Brabantse steden en dat de jeugd tegen ge reduceerde prijs toegang geeft tot de schouwburgevenementen, zal met ingang van het komende toneelseizoen ook geldig zijn m de andere Brabantse steden. in principe wel meewerken, maar zij geloven dat een onmiddellijke reali sering hiervan voorlopig nog te veel problemen geeft. Op het ogenblik gel den in iedere stad nog andere regels, o.a. ten aanzien van toegangsprij zen, leefstijdsgroepen enz. Daarom hebben z(j voorlopig besloten om het eigen paspoort te behouden maar dit ook in andere steden te laten gel- Dit besluit vloeit voort uit een idee van de heer H. van Male, direc teur van de Stadsschouwburg in Breda. Vorig jaar tijdens de derde jaarvergadering van schouwburgdi recties in Nederland heeft deze reeds gepleit voor de invoering van een al gemeen landelijk jeugdpaspoort. De meeste aanwezigen waren toen wat huiverig voor dit plan, wat hem niet belette om het idee al vast in de eigen schouwburg door te voeren. Jongelui uit heel Nederland kun nen nu al op hun paspoort in de Bredase schouwburg de voorstellin gen volgen tegen hetzelfde tarief als de Bredase paspoorthouders. Ook heeft de provinciale culturele raad in Noord-Brabant plannen voor de in voering van een algemeen Bra bants cultureel jongerenpaspoort. De schouwburgdirecties willen hieraan Residentie-Orkest: 6 gastdirigenten in Den Haag Het Residentie-Orkest brengt in het komend seizoen in Den Haag weer vier series abonnementsconcer ten. Behalve de vaste dirigent Wil lem van Otterloo, zullen zes gastdi rigenten optreden, n.l. Karl Böhm, Alberto Erede, Luigi Sagrestano, Gennady Rosjdestvensky, Kurt Tho mas en Bruno Maderna. Karl Böhm brengt o.a. Brahms' Eersto Symfonie en Bruckners Zeven- ae Symfonie. Erede zal blijk geven van zijn voorliefde voor Mozart; een programma, geheel aan deze meester gewijd, wordt op 27 oktober uitge voerd. Rosjdestventsky dirigeert vijf concerten en leidt o.a. composities van landgenoten, n.l. de „Tiende Symfonie" van Sjostakowitsj en de „Symfonie voor strijkers" van Ami- rov. Sagrestano leidt een jeugdsym- fonie van Haydn en Moussorgky's Schilderijententoonstelling". Kurt Thomas, de vermaarde Bachdirigent, zal in december, te zamen met het Ned. Kamerkoor van Felix de Nobel en vier vermaarde solisten het „Weihnachtsoratorium" van Bach uitvoeren. Willem van Otterloo heeft voor de abonnementsconcerten niet minder dan 56 composities uit ver schillende tijden en stijlen uitgeko- Als solisten zullen o.a. optreden Ennl Gibels tpiano), Zino Frances- catti (viool), Eduardo del Pueyo (piano), Wolfgang Schneiderhan (viool), Theo Olof (viool), Theo Bruins (piano), Daniël Wayenberg (piano), Shmuel Asjkanasi (viool), Kerstin Meyer (alt) en Ernst Haf- liger (tenor) in Hahlers „Das Lied von der Erde", Yehudi Menuhin (vi ool), Rafael Puyana (cembalo), Julius Katchen (piano), Hans Henkemans (piano), Bruno Gelber (piano), Mar tha Argerich (piano), Helen Erwin (sopraan), Adrienne de Smet (vi ool),'Péter Frakl (piano), Franco Gulli (viool), Toos Onderdenwijn- gaard (piano) en Moura Lympany (piano). Diverse interessante premières staan op de programma's. Opdracht voor Sagenbundel De culturele raad van Zuid-Hol land heeft, hiertoe in staat gesteld door een bijdrage van het Comité voor de zomerpostzegel, aan de let terkundige Henk Kooyman in Haas trecht opdracht verleend een sagen- bundel samen te stellen over de Krimpenerwaard en de Alblasser- waard. den. Huisvrouwen zijn wel wat ge- f viend op het gebied van re- dame, maar als daa\ een folder in de brievenbus glijdt, waarin een gewone kruidenier voor 55.000,- een j Stradivarius te koop aanbiedt, i dan liggen de zaken toch wel anders. Om eventuele belangstellen den zoveel mogelijk te prikke len heeft de heer De Jong zijn aanbieding trouwens uitgebreid met de mededeling, dat de ko- J per er voor 55.000 cent aan ze- gels bij krijgt. f Is het dan werkelijk een f echtef „Meneer, ik ben geen f expertis het. ontwijkende ant- f woord van de kruidenier. Er f blijkt zelfs geen expert te zijn geweest, die het muziekinstru ment heeft onderzocht. „Ik heb die viool indertijd op een klein veïlinkje gekocht voor f 1,25", zegt de heer De Jong, die geen moment gelooft, dat er inder daad serieuze kopers zullen op dagen. „Ik wil dat ding trou wens niet eens kwijt", voegt hij eraan toe, waaruit zou kunnen blijken, dat het héle geval in derdaad slechts een publiciteits stunt is N.V. DE CONDOR DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Jeugd van Katwijk tegen Zweedse club Het regionale Jeugdelftal van Kat wijk speelt morgenmiddag om 4 uur een wedstrijd tegen OPE (Zweden). De Nederlander Richard Kas ten is in het herenenkelspel van het internationale jeugdtennistoemooi in Berlijn doorgedrongen tot de derde ronde door een overwinning met 6-1 8-6 op de Duitser Janz. Bij de meis jes schaarde zich Astrid Suurbeek onder de laatste acht. Zij won ge makelij k van de Deense Soerensen met 6-2 6-3. 1 611111S 111 RondeJoego-Slavië V.S. bieden Fransen I De Ronde van Joego-Slavië voor I amateurs heeft donderdag een Hon- I gaarse leider gekregen. Janos Juczko onttroonde de jonge Joegoslaviër Cvetko Bilic door de 160 km iange tweede r t van Portoroj naar de luxe badplaats Opatia op zijn naam te brengen in de tijd van 5 uur 5 min. en 45 sec. De Hongaar was 40 km voor de finish uit een kopgroep van tien man met o.a. onze landgenoot Breugel ontsnapt. Franc de enig die hem kon volgen. Hij werd in de spurt verslagen. De uitslag was verder: 3. Peter Jensen (Den.) 5.06.46; 4. Sta- nislav Tchepely (Rusl.) z.t.;5. Gyoer- gy Balasko (Hong.) z.t. Het algemeen klassement na de tweede rit: 1. Juczko 8.11.52; 2. Bilic 8.14.21; 3. Valencic (J.-Sl.) 8.14.33; 4. Olizarenko (Rusl.) 8.14.36; 5. Cu- bric J.-Sl.» 8.15.00. De Nederlander Het is alweer duidelijk wie straks in de laatste ronden van het H.E.B. in Katwijk strijd zullen gaan leveren. Meldden we eergisteren overwinnin gen van Van As en Holleman, giste ren gaven Blommendaal en de Groot I acte de presence met onbedreigde e!TenP SST!-? I SkW' H.E.C. viel een grote verrassing. De no. 1 geplaatste Van Marle moest in de tweede ronde zijn meerdere erken nen in Vergoed, die hem met 6-1, 4-6 6-2 terugwees. Vergoed ging, gesterkt door dit succes, meteen door en gaf ook Braaksma geen kans, 6-2, 6-1. Een keurige prestatie leverde het duo Annelies Heij mans/Kooreman door met 6-4, 3-6. 7-5 te zegevieren w'to'de WUde'm^lttóiadeM dë'rit Frans Engelenburg/Els Engelen burg. Els Heij mans wilde bij zus Annelies niet achterblijven en stapte met Verdoes als partner eveneens over naar de volgende ronde via 2-6, 8-6 en 6-3 op Evelien Kengen/G. Pasma. IBM-toernooi In de derde ronde van de groot- meestergroep van het IBM-toernooi werden de volgende partijen ge speeld: Parma (J.-Sl.)Trifunovic (J.-Sl.) 1-0; Langeweg (N.)Zuide- ma (Ned.) 1-0; Bouwmeester (Ned.) Barendregt (Ned.) afg.; Filip (Tsj.- -Donner (Ned.) '--liKarak- laic (J.-Sl.)Szabo (Hong.) %-%. De stand na 3 ronden luidt: x. Don- 2. Szabo 2: 3. Parma 1H en 1 afg.: 4 6. Filip. Trifunovic. Lange weg 11?; 7/8. Karaklaic, Zuidema 1; Barendrechit en 1 afg.; 10. Bouwmeester 0 en 1 afg. Italië heeft, evenals kortgeleden Aken, in het internationale con- >urs hippique in Londen donderdag de landen wedstrijd gewonnen. spannende strijd met de Noor Weum en de Belg Legros als tweede te ein digen. Uitslagen Een tactische blunder heeft de Benelux- atletiekploeg donder dagavond in het Bisletstadion van Oslo van een zege in de tweedaagse wedstrijd tegen Noorwegen afgehouden. De Belgisch- Nederlandse combinatie moest in het laatste nummer, de 4 x 400 meter, de overwining prijsgeven. Noorwegen won de uiterst spannende strijd uiteindelijk met twee punen verschil: 107-105. Haren uit hoofd De leading van de Beneluxploeg zal zich na afloop van de 4 x 400 meter van spijt wel de haren uit het hoofd hebben getrokken, dat zij als laatste loper de Belg Dijzers en niet Fred van Hei-pen, onbetwist de beste van het viertal, had opgesteld. Na dat Schuyt en Vandenwijngaarden een voorsprong van bijna vier meter hadden opgebouwd revancheerde Fred van Hei-pen zich tegen de Noor Bunaes, van wie hij daags tevoren had verloren. Van Herpen hield de voorsprong goed vast en het werd toen de taak van Dijzers om de zege veilig te stellen. De blonde Belg bleek echter niet over voldoende zelfver trouwen te beschikken en toen hij na 150 meter al om ging kijken waar zijn tegenstander bleef, was het dui delijk dat Noorwegen de eindover winning zou grijpen. Ruim 8000 Noren schreeuwden zich de kelen schor, toen Simonsen bij het uitkomen van de laatste bocht zijn achterstand wegwerkte en tenslotte zelfs nog enkele meters uitliep. Geen overwinning dus voor de Benelux ploeg die voor het eerst in haai- drie jarig optreden zeer dicht bij een ze- 110 meter horden: 1. Weum (Noor wegen) 14.3 sec.; 2. Bos (Ned.) 14.4; 3. Legros (Belg.) 14.5; 4. Christian sen (Noorw.) 15.1. 3000 meter steeple chase: 1. Roe- lants (Belg.) 8.35.4; 2. Ellefsaeter (Noorwegen) 9.16.0; 3. Hamersland (Noorw.) 9.19.8; 4. Willems (Ned.) 10.46.0. 200 meter: 1. Heemskerk (Nederl.) 20.9 sec 2. Smit (Ned.) 21.3; 3. Bu naes (Noorwegen) 21.6; 4. Simonsen (Noorw.) 21.8. 800 meter: 1. De Ridder (Belg.) 151.0; 2. Pharo (Noorw.) 1.51.1; 3. Lambrechts (Belg.) 1.51.3; 4. Jebsen (Noorw.) 1.51.5. Kogelslingeren: 1. Krogh (Noorw.) 60.90; 2. Foeleide (Noorw.) 60.30; 3. Bigelbach (Lux.) 45.62; 4. Hertoghs (Belg.) 44.24. Verspringen: 1. Theisen (België) 7.52 meter; 2. Papy (Belg.) 7.26; 3. Pettersen (Noorw.) 7.12; 4. Bergh (Noorw.) 7.09. Discuswerpen: 1. Haugen (Noorw.) 52.52 meter; 2. Lorentzen Noorw.) 51.32; 3. De Decker (Belg.) 49.22; 4. Termont (België) 48.58. 5000 meter: 1. Opdenoordt (Ned.) 14.17.0 min.; 2. Fuglem (Noorwegen) 14.18.4; 3. Heiland (Noorw.) 14.34.0; 4. Snepvangers (Ned.) 14.52.4. Polsstokhoogspringen: 1. Coppejans (Belg.) 4.50 m; 2. Foerde (Noorw.) 4.30; 3. Schie (Noorw.) 4.20; 4. Wijsen (Ned.) 4.00. 4 x 400 meter: 1. Noorwegen 31.2.8; 2. Benelux 3.13.4. zware val. Het niet zeker of hij voor de derde etappe kon starten. Solorit van jonge Van der V leuten De jonge, veelbelovende wiel- prof. Jos van der Vleuten heeft don derdag een van zijn sterke soloritten afgesloten met een overwinning. „De Vleut", zoals de sterke Brabander uit Mierlo Hout vaak genoemd wordt, bleef in de Belgische plaats Zichem waar 175 km moesten worden afge legd, onbereikbaar voor een groepje van drie man, dat met een achter stand van 40 sec. arriveerde. Van dit trio won de Duitser Winfried Boelke de eindsprint vóór Jos Geurts en onze landgenoot Lambert van de Ven. Op één minuut arriveerde het grote peloton, waaruit de Belg Jan Boonen naar de vijfde plaats spurt te. De tijd van Van der Vleuten over de 175 km was 3 uur 54 min. Opnieuw vragen Chapman-zaak Het Eerste Kamer-lid Brongersma (P.v.d.A.) heeft de minister van Jus titie vragen gesteld over de affaire- Chapman. Hij wil weten of de pers berichten juist zijn, die vermeldden dat de Engelsman, die dinsdag voor de politierechter te Haarlem ter zake van mishandeling verscheen, „offi cieus" zou zijn verzekerd, dat de rechtbank zijn zaak niet verder zou behandelen. Zo ja, acht de minister een dergelijke toezegging dan niet in strijd met de orde van het Neder landse strafproces, die de rechter verplicht tot een uitspraak te komen wanneer zoals in dit geval het onderzoek op de terechtzitting een maal is begonnen?, aldus de heer Brongersma. Cricketprogramma Haarlem (terrein Rood en Wit): 24 en 25 juli beide dagen 11 uur Nederlands XINieuw-Zeeland. 3e klasse B: CCG—Ajax II (25/7). VOETBAL Quick Boys tegen De Graafschap Quick Boys speelt morgenmiddag om 4 uur een vriendschappelijke wedstrijd tegen de semi-profclub De Graafschap. De elftallen komen als volgt in het veld: Graafschap: Hentenaar, Huif, Bos veld, Van Brussel. Schuerman, Koen- ders, .Taski, Nieuwenhuis, Zweers, Hartjes, Overgoor. Quick Boys: Verdoes. Remmers- waal. Verdoes. De Best, Haasnoot, Aandewiel. C. van Duyvenbode. Van Leeuwen, Leo Pluimgraaf, Jeroen de Hollander, J. v. Duyvenbode. excuses aan I De VS hebben Frankrijk gister- avond officieel verontschuldigingen aangeboden voor de vlucht van een I Amerikaans verkenningsvliegtuig bo- I ven het Franse atoomcentrum van Pierrelatte, de vorige week. De Amerikaanse, zaakgelastigde McBride, bracht de verontschuldigin gen mondeling over aan Lucet, het hoofd van de afdeling politiezaken I van het Franse ministerie van Bui tenlandse Zaken. De Amerikaanse regering betreurt dat een Amerikaans vliegtuig tijdens een der gebruikelijke oefenvluchten onopzettelijk de regels voor het luchtverkeer in Frankrijk had geschonden. Er zijn maatregelen genomen om nieuwe soortgelijke schendingen te voorkomen, aldus de Amerikaanse zaakgelastigde. Lucet antwoordde dat de Franse regering hiermee het incident als gesloten beschouwt. De Amerikaanse stap volgt op een Fran6 protest tegen het incident en een uitgebreid onderzoek door de Amerikaanse militaire autoriteiten. Sportspliriters Nederlandse wielrenners zullen deelnemen aan een zeslandenwed- strijd, die van 27 t/m 29 juli in resp. Malmoe, Vaexjoe en Haelsingborg in zuid-Zweden wordt gehouden De renners zijn: Jan Boode (NIjverdal), Jan Bols (Hoogeveen), Henk Nieuw- kamp (Borne)Jan v. d. Horst (Haarlem) en Jan van Seggelen (Bu- delschoot) Het Nederlandse jacht „Hestia" heeft de eerste wedstrijd voor de One Ton Cup, waarvoor een baan van dertig mjjl in de vorm van een drie hoek was uitgezet in de baai van de Seine, gewonnen. Het Nederlandse jacht werd dicht gevolgd door de Alcatraz (Frankrijk), het Nederland se jacht Aladdin, de Rabbit (VS) en de Giaraglia (Fr.). Jo Moerman, de secretaris van de nationaal technische commissie van de Koninklijke Nederlandse At letiek Unie, zal tijdens de halve fi nale van de Strijd om de Europa Cup (dames) die 21 en 22 augustus in de Roemeense badplaats Constantee wordt gehouden, als scheidsrechter optreden. De Duitse voetbalbond heeft de open plaats in de Bundesliga vrij gekomen door de degradatie van het Berlijnse Hertha als strafmaatregel voor het overtreden van de regle mentsbepalingen toegewezen aan de Karlsruher S.C. Het Nederlandse team dat zon dag 5 september in het Zwitserse plaatsje Payerne uitkomt in een mo torcross voor landenteams om de „Trophee des Nations" (250 cc) is als volgt samengesteld: Frits Selling (Amsterdam), Ton van Heugten (Amersfoort), Pierre Kar sm akers (Aalst), Jo Lammers (Schijndel) en Wiebe Plötz (Nieuw Dordrecht). Als officiële afvaardiging van de Nederlandse Hippische Sportbond zal van 3 t/m 7 augustus een Neder landse springruiterequipe deelnemen aan het internationale concours hip pique te Dulin. De equipe bestaat uit Antoon Ebben, de Nederlandse kam pioen Jan Maathuis, Hans Brugman, Rob Kouwenberg, Paul Kouwenberg Josje Ernst. De donderdagavond voor de hoofdklasse heren van de waterpolo- competitie gespeelde wedstrijd HZPC De Meeuwen is met 4-2 gewonnen door HZPC. hoge rijndijk 278-2B0 WW leiden Geslaagd Desondanks kan het team op een heel geslaagde wedstrijd terugzien. Op deze tweede dag werden opnieuw opvallende prestaties geleverd. De meest in het oog springende was wel de 20.9 seconden van Rob Heems kerk op de 200 meter. De Brabander, die afgelopen zondag in Groningen met 20.8 een nieuw nationaal record vestigde, toonde wederom dat hij mo menteel tot Europa's beste 200 meter lopers behoort en hij bewees tevens dat zijn tijd van zondag geen uit schieter is geweest. Tot het uitkomen van de bocht konden zijn tegenstan- bleek opnieuw dat Heemskerk uiter mate sterk is. want waar anderen iets verslappen kan de Brabander zijn tempo nog opvoeren. Jaap Smit trok zich ook nu weer goed aan Heemskerk op en met 21.3 werd de Groninger een goede tweede. De windsterkte bleef met 1.4 meter per seconde ruim binnen het toegestane maximum. Marius Bos en No Opdenoordt kwamen eveneens uitstekend voor de dag. Bos zorgde al op het eerste nummer voor een verrassing door na Waterpolocompetitie (Van waterpolom edewerker) De laatste loodjes wegen voor het dameszevental van De Sleutelstad bijzonder zwaar. De Leidse dames, die dit seizoen in de derde-klasse B de toon hebben aan gegeven, konden zich gisteravond tegen Swift niet herstellen van de onverwachte ne- De d: De Zijl (20 zege op DWR) en AZC (1—1 tegen Die Ha- ghe) kwamen heel wat beter voor de dag. LZC 1 sloot de competitie met een 82 nederlaag tegen Nereus 1 af. LZC en Nereus hebben in „De Wijde Wormer" zuiver plichtma tig de competitie uitg-»peeld. De Lei- denaars, die met een vakantieteam in het water kwamen, maakten zich nauwelijks druk en moesten met een 8—2 nederlaag genóegen nemen. Ro land Koedoder en Cees Schoof scoor den ln de tweede en derde periode van de sfeerloze wedstrijd, waarin niets meer op het spel stond, de Leidse doelpunten. Oud-international Ton Stam nam het merendeel van de Zaanse treffers voor zijn reke ning. Het reservezevental van de Al pheuse Zwemclub bleef ook in de laatste wedstrijd tegen De Gouwe 3 ongeslagen: 7—1. De Zijlreserves speelden Gouwe 2 naar een kansloze 63 nederlaag. Uitstel De Sleutelstad-dames hebben het kampioensfeestje voorlopig moeten uitstellen. De Leidse dames slaagden er in de laatste twee wedstrijden niet in het benodigde puntje te behalen om de titel te veroveren en zullen nu tegen het Heemsteedse HPC een beslissingswedstrijd om het kam pioenschap moeten spelen. De zenu wen speelde De Sleutelstad met Gerda Flierman op de plaats van Riet HakkaartDuffels tegen Swift parten. Wel slaagden de Leid se dames er met veel moeite in door Ellie Doove-Stouten en Gerda van Er ten 20 achterstand weg te wer ken (22), maar toen ging het op nieuw mis. Riet Laarhoven en Truus Ey^kCkers stelden de Haagse zege vei lig: 4—2. De Zijl boekte in „De Vliet" tegen het Haarlemse DWR een verdienste lijke overwinning. Met 2—0 trokken de Leidse dames de winst naar zich toe. Bertha van der Waals nam de beide doelpunten voor haar reke ning. Het Alphense AZC kwam tegen kampioen Die Haghe goed voor de dag door de Haagse dames het eer ste puntje afhandig te maken: 11 Ria Rietsohooten zorgde in de eer ste helft voor het AZC-doelpunt. BMW-dealer voor leiden en P.AARDESPORT De Gouden Zweep De traditionele draverU om de Gouden Zweep, die door de onder de harddravers heersende influenza moest worden geannuleerd, is thans definitief vastgesteld op zondag 19 september op de renbaan Duindigt. Z the Saint vervangen In de équipe voor paarden van 6 jaar en ouder, die zondagmiddag 25 juli te Kuurne in de 31ste dra verin - terlaud BelgiëNederland aan de start verschijnt, kan Z The Saint door een blessure niet starten Hy wordt vervangen door Zanto, die door F. A. Bosveld wordt gereden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11