Auto in Harmeien te water: twee doden Overstromingen eisten elf mensenlevens Duitse douaniers slepen Nederlander over de grens „Kennedy gaf met tegenzin zijn fiat aan invasie Cuba" Kust teruggekeerd in Griekse hoofdstad MET EEN ENKEL WOORD ,eïdóe GZfQcfencLa LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG 19 JULI VEEL ONGELUKKEN TIJDENS HET WEEKEINDE Een personenauto met drie inzittenden is gistermiddag in de Dorpsstraat in Harmeien naast een brug gereden en van ongeveer drie meter hoogte op zijn kop in het water van de Oude Rijn terecht gekomen. Eén der inzittenden kon zich redden. De twee andere, de 28-jarige A. van Nimwegen en de 22-jarige mej. H. Kalis uit Kockengen verloren hierbij, ondanks snelle hulp, het leven. Bij een botsing tussen twee per sonenauto's op de hoek van de Noor- derweg en de Machlneweg in Half weg is gistermiddag een 53-Jarige bankbenende uit Huizen (N.-H.) het leven gekomen. Zijn echtgenote en de vijf inzittenden van de andere auto een echtpaar met drie kin deren moesten allen in het Wil- helmlnagasthuis in Amsterdam wor den opgenomen. Zaterdaganacht is de 21-jarige bromfietser L. van der Meulen uit Utrecht bij een verkeersongeval ge dood. De heer Van der Meulen heeft waarschijnlijk een stoeprand geraakt en is daarna tegen een boom gereden. Hij kwam op het wegdek terecht en overleed ter plaatse. De aude van de heer G. Midden dorp, wonende aan de Dordselaan in Botterdam, is zaterdagavond nabij Perpignan in botsing gekomen met een vrachtauto. Het 16-jarige doch tertje Marie Martha kwam daarbij om het leven. De heer Middendorp en zijn echtgenote, evenals hun 12- jarig dochtertje Yvonne zijn, hoewel hun toestand geen aanleiding geeft tot bezorgdheid, in observatie opge nomen. Van de andere dochters lie pen de 13-jarige Ingrid en de 14- jarige Helena fracturen op. De fami lie was met vakantie op weg naar Spanje. De 60-jarige mevrouw E. Wolles- winkelBouwheer uit Ederveen, is zaterdagmiddag in Renswoude bij een verkeersoingeval dodelijk gewond. Zij werd door een auto aangereden, toen zij met haai- bromfiets de provinciale weg UtrechtArnhem overstak. Het slachtoffer overleed enige uren later ln het Juliana ziekenhuis in Veenen- daal. Op de Rondweg in Borne (Ov.) is gistermiddag de 34-jarige A. J. Dereutz uit Nieuwenhagen bij een verkeersongeluk om het leven ge komen. Hij reed als duo-passagier op een bromfiets, die werd aangereden In het ziekenhuis aan de Zuid- wal in Den Haag is zaterdagochtend aan de gevolgen van een aanrijding de 69-jarige T. Spa uit Den Haag. overleden. De man werd donderdag avond. toen hij op het viaduct aan de Schenkweg op zijn bromfiets wilde stappen, aangereden door een perso nenauto met aanhangwagen, waar van de remmen weigerden. De 67-jarige voetganger G. J. van Zandwijk is zaterdagnacht in de Vijzelstraat in Amsterdam door een auto aangereden, vermoedelijk door dat hij onvoorzichtig de straat over stak. De man werd naar het Wilhel- mina-gasthuis overgebracht, waar hij bij aankomst bleek te zijn overleden. In een ziekenhuis in Haarlem is zaterdag overleden de 57-jarige R. C. van der Zee uit Spaara dam. Hij was vrijdag opgenomen na met zijn brom- NEGERKERKEN AFGEBRAND Nabij Greensboro, in de Ameri kaanse staal Alabama, zijn zaterdag avond twee negerkerken door brand verwoest. De oorzaak is onbekend. Greensboro is onlangs het toneel ge weest van betogingen van negers die gelijke rechten bij tewerkstelling eisten. Een Amerikaans© neger op wie donderdag in de omgeving van An- niston (Alabama) een aanslag werd gepleegd, is gisteren in het zieken huis van deze plaats aan zijn ver wondingen bezweken. De betrokkene, Brewster, keerde donderdag met iemand anders in zijn auto terug van een betoging te gen d« rassenscheiding, toen er op een stille weg op hem werd gescho ten. Volgens zijn metgezel waren zy gevolgd door een auto met een blan ke aan het stuur. De zakenlieden van Anniston heb ben een beloning van 70.000 gulden uitgeloofd voor inlichtingen die lei den tot de arrestatie van de dader. Op Kennedy's graf gedenkteken 71/2 miljoen Op het graf van president Kenne dy, op de Amerikaanse nationale be graafplaats van Arlington, in Was hington, zal een gedenkteken worden gebouwd, dat onder meer zal bestaan uit een terras, een muur en een wan delgang rondom een eeuwig bran dende vlam. De bouwkosten zullen ongeveer 7% miljoen gulden bedra gen. Het werk aan dit gedenkteken zal nog deze maand beginnen en het zal veertien maanden duren. Bezoekers zullen het graf van de vermoorde president ln die tyd toch kunnen be zoeken. Het aantal personen, dat hot graf na de moord, in november 1963, heeft bezocht, wordt op tien miljoen geschat. fiets in Haarlem-noord in botsing te zyn gekomen met een auto. Bjj een ongeluk op de Rijksweg ZwolleMeppel ter hoogte van Stap horst, is zaterdagmiddag een vrouw om het leven gekomen, terwijl haar man levensgevaarlijk werd gewond. Doordat de koppeling brak schoot de aanhangwagen van een bestelauto uit Zevenaar de berm in, waar de slacht- I offers, die op him bromfietsen een tocht maakten, lagen te rusten. De aanhangwagen raakte het echtpaar. De vrouw werd op slag gedood. De man werd met zware verwondingen naar het ziekenhuis in Zwolle over gebracht. Hy verkeert in levensge- De 16-jarige bromfietser, Ger hard Platje uit Overdinkel, reed za terdagavond in Losser zo hard tegen een lichtmast dat deze afbrak. Hoe wel de jongen een valhelm droeg liep hy een schedelbasisfractuur op en is enkele uren later overleden. Op een onbewaakte overweg in Geffen (Noord-Brabant) is gisteren een personenauto tegen de locomotief van een militaire personentrein ge reden. De twee inzittenden werden uit de auto geslingerd. De bestuurder, de 21-jarige J. L. van den Akker uit Berlicum. was op slag dood. Zijn mede-inzittende, de 18-jarige H. van Lokven uit dezelfde plaats, werd met ernstige verwondingen naar een zie kenhuis in Oss overgebracht. Zaterdagmiddag is de 64-jarige bouwvakarbeider B. van Schaik uit Medemblik, met zyn bromfiets in Middenmeer (Wieringermeer) aange reden door een personenauto. Hy werd op slag gedood. Op de Wassenaarseslag ter hoog te van hotel Duinoord in Wassenaar heeft zich zondagavond een dodelyk verkeersongeval voorgedaan. Een 18- Jarige bromfietser uit Den Haag, die vanaf het fietspad van Katwijk de weg overstak zonder voorrang te ver lenen aan een uit Wassenaar ko mende bus van de N.Z.H.V.M., werd door deze bus gegrepen. In ernstige toestand moest hy worden overge bracht naar het ziekenhuis, waar hy vanmorgen aan zyn verwondingen is overleden. De bestuurder van de bus, die met matige snelheid reed, treft geen schuld. Partijcongres in Roemenië Communistenleiders uit alle delen van de wereld nemen deel aan het vierde congres van de Roemeense communistische party, dat vandaag in Boekarest is geopend. Daarmee wordt Roemenië's neutra liteit in het Russisch-Chinese con flict nog eens onderstreept. De Russische delegatie staat onder leiding van party voorzitter Brezj- new De Chinese delegatie wordt aan gevoerd door Keng Hsiao-ping, alge meen secretaris van de Chinese par ty. Hy wordt algemeen beschouwd als de vierde man in de hiërarchie van bet bewind in Peking. Het is liet eerste grote communistische par tycongres sinds premier Chroesjt- sjow is afgezet. Voor miljoenen schade in de Bondsrepubliek OUDE ISLAMTEKST GEVONDEN Een Iraakse archeologische missie heeft ten zuiden van Bagdad, in de ruïnes van Dar-el-Ismarat bij Koefa, een inscriptie gevonden, die wel eens de oudste tekst van de islam zou kunnen zyn. De inscriptie in zwarte Koefische lettertekens werd gevonden in een gebouw, dat dateert uit het jaar 17 van de Hedsjra, dat is de mohamme daanse tydrekening, die begint in het jaar 622 na Christus, toen de pro feet van Mekka naar Medina is ge vlucht. Aangezien Mohammed is ge storven in het jaar 11 van de Hedsjra. is deze tekst slechts enkele jaren later gemaakt. De oudste tot nu toe gevonden tekst dateerde uit het jaar 31 van de Hedsjra. De tekst wordt nu ontcijferd door de Oudheidkundige Dienst. Synagogen in Londen in brand gestoken In Londense synagogen is er za terdag bij leden van de joodse ge meenten op aangedrongen mee te doen aan nachtelijke patrouilles ter bescherming van hun gebouwen. In de afgelopen weken is een aan tal synagogen in brand gestoken of op andere wyze door vandalen be- In de Westduitse overstro mingsgebieden Westfalen, Ne- dersaksen en Noord-Hessen wa ren zondag, nadat het water was gaan zakken, de oprui- ningswerkzaamheden in volle gang. De ramp heeft blijkens de :er beschikking staande gege vens, aan elf personen het leven gekost. Een schatting van de materiële schade viel gisteren nog niet te ma ken, al werd deze alleen voor Pa- derborn en omgeving al op 1500 mil joen DM geraamd. In Büren en omgeving hebben 13.000 personen al hun bezittingen verloren. Het Duitse leger, Belgische, Neder landse en Engelse militairen zyn de brandweer en de andere organisa ties behulpzaam. Sinds vrydag, toen de wolkbreuken kleine riviertjes in bruisende stromen veranderden, zyn de militairen niet uit de kleren ge weest. Met hefschroefvliegtuigen, snelboten en vrachtwagens weerden Voor de ogen van enige verbou wereerde toeschouwers hebben Duitse douaniers zaterdagochtend vroeg de 38-jarige Hagenaar Michel Brouwer op Nederlands grondgebied beetgepakt, de grens overgesleept en hem daarna afge rost. De Nederlander f werd in de boeien geslagen en naar Geldern overgebracht. Zaterdagmiddag stond hij weer op vrije voeten. De Duitsers ontkennen echter, dat de heer Brouwer op Neder landse grond stond, toen hij werd beetgepakt. Het voorval gebeurde zaterdagoch tend omstreeks half twee. Diverse Nederlanders, onder wie een mare chaussee, zagen het gebeuren. Het ging zo snel, dat men niet kon ingrij pen. De Duitse douaniers aan de Ileringergrens waren byzonder boos op de heer Brouwer, omdat hy enkele minuten tevoren uit het douanege bouw was ontsnapt. Veilig Men wilde kennelijk de prooi terug hebben. De heer Brouwer waande zich reeds veilig op Nederlands grondgebied. Hy was met een vracht wagen, waarop 1200 kisten tomaten stonden op weg naar Duitsland. Er ontstond een misverstand over de grenspapieren, hetgeen tenslotte leid de tot overhaaste Duitse conclusie, er vermoedeiyk fraude was. „Daar kwamen de Duitsers zeer spoe dig van terug, doch toen was het al •urd". aldus de 34-jarige groente- exporteur G. Peters uit Venlo, werk gever van de heer Brouwer. „Ik kwam uit een grenscafé en zag myn wagen met tomaten nog aan de grens staan. Ik dacht, dat Michel Brouwer zat te kletsen by de Duitse douane. Die knaap kan namelyk urenlang moppen tappen. Toen ik echter bin nenkwam zei de douaneman tegen me, dat myn chauffeur en ik onder arrest stonden. Ik lachte tegen die i en dacht, dat het een grapje was. Maar toen hy dat herhaalde en zyn chef daarvan telefonisch verwit tigde, waar ik by stond, wist ik dat het menens was. Michel Brouwer keek me aan en vroeg een Duitser of hy even zyn sigaret naar buiten mocht werpen. Meteen was Michel er als een haas vandoor. In die conster natie ging ik er ook tussenuit en. hoewel ik precies 316 pond zwaar ben. liep ik op die korte afstand naar Ne derlands gebied waarschynlijk harder dan de wereldkampioen op de 100 meter. Onderweg verloor lk nog een schoen. Michel en ik stonden hygend tussen een groepje mensen en waan den ons veilig. Opeens gebeurde het. Och, het ging allemaal zo snel. De marechaussee kreeg niet eens gele genheid om zyn pistool te trekken". Tot zover de groentenexporteur G. Peters in Venlo. Niet zo zwaar voorval betrokken waren, werd dui- delyk, dat men het voorgevallene r.iet zo zwaar wilde opnemen. Men ontkent „mensenroof" en zegt, dat de heer Brouwer zich toch wel op Duits gebied moet hebben gevonden, toen men hem beetpakte Toegegeven werd, dat de heer Brouwer geslagen is en voorts, dat ook zeker een Duitse ambtenaar gewond raakte by de vechtparty. Gezien echter het feit, dat de heer Brouwer reeds zaterdag middag op vrye voeten werd gesteld, heeft het er alle schyn van dat de Duitsers de overtuiging zyn toege daan dat ze in dit geval te ver zijn gegaan. Met gezwollen gelaat en een bebloed oor kwam de heer Brouwer zaterdagmiddag in gehavende kleding weer in Venlo terug. De lading toma ten mocht tenslotte door een andere chauffeur worden doorgereden, doch niet vooraleer de heer G. Peters een borgsom van 30.000 mark had be taald. De Duitse douane voelde zich zeer ernstig gegriefd doot 't feit, dat om standers aan Nederlandse zyde zo lelyk gescholden hadden na het voor val. Men had woorden gebruikt als nazi-zwynen", „Heil Hitier" geroe pen en de beambten zelfs durven te vergeiyken met de Oostduitse „Vopo's". En dat allemaal om een misverstand. gered. Soms hadden de slachtoffers 17 uur of langer op het dak van hun woning vertoefd alvo rens te worden gered. Duizenden militairen hebben de reparatie van vernielde bruggen en wegen ter hand genomen. In de dis tricten Warburg, Waldeck, Büren en Paderborn (Hessen) zyn 24 bruggen vernield. Minister Weyer van Noordrijn - Westfalen verklaarde zondag dat het aan het leger en aan de NAVO- strydkdachten te danken is. dat het aantal slachtoffers zo laag is geble- In Lippstadt was men de situatie gisteren nog niet meester. Wegens de zeer hoge waterstand konden de Duitse soldaten en de Belgische pio niers slechts in kleine groepjes ope reren. Met 4000 zandzakken en 30 op vrachtwagens geplaatste pompen trachtte men hier het water te keren. De ziekenhuizen in de stad maken gebruik van nood-aggregaten van het leger om de stroomvoorziening op gang te houden. Enkele gemeenten ln Noord-Hes sen, onder meer Elmarhausen en Tendelburg in het district Hofgeis- mar, waren zondag nog van de bui tenwereld afgesneden. Drama In de Duitse pers is uitvoerig uit geweid over het droevig lot van een familie op een boerdery bij Etteln. Een helikopter spoorde hen op. Toen men een vrouw en haar kind wilde ophijsen, liet de moeder het kind in het water vallen, Zy sprong het meisje achterna, maar kon het niet meer bereiken. In uitgeputte toe stand werd zy door de helikopterbe manning opgepikt. De drie andere mensen op de boerdery waren in middels ook door het water over meesterd. Kerkelijk Leven Aangenomen, i tiingsbond te Ze Rijssen (4e pred.- director Geref. t. die bedankte voor Berinekom (vac. wijlen P. J. F. La- mens). Bedankt voor Amelde-Tienho- ven (toez.( A. Jonkers te Oude Tonge. de benoeming tot zle- kenhulspred. ln de classis Zwolle L. de Nood te IJsselmuiden-Grafhorst. Be dankt voor Ruinerwold-Koekange (vac. J A. Kwast) M. N. de Wolf te Sldde- buren voor Delfzijl (vac. F. J. Bil) P. van Breugel te Soesterberg. CHR. GEREF. KERKEN' fïEREF. GEMEENTEN Oud-adviseur Schlesinger Ook zyn warenhuizen in zuid-Lon- den beplakt met pamfletten die luid den: „Hitier had gelijk" en .Houdt de Britse politie blank". De winke liers hebben hierover hun veront waardiging uitgesproken. Er is sprake van, dat de Londense politie binnen kort kleurlingen in dienst zal nemen. Wijlen president Kennedy heeft al- I tyd zeer sceptisch gestaan tegen- I over de (mislukte» invasie in de Cubaanse „Varkensbaai", zo schrijft de Amerikaanse historicus Schlesinger in zyn boek „De dui zend dagen", waarvan het week blad „Life" deze week een nieuw hoofdstuk publiceert. Schlesinger, vele jaren adviseur van Kennedy, vertelt dat de president twaalf dagen na zijn verkiezing werd ingelicht over een plan voor een invasie op Cuba dat was opge steld door de Amerikaanse spiona gedienst (CIA). Hij machtigde de CIA de voorbereidingen voort te zetten, zonder dat dit wilde zeggen dat hij de operatie goedkeurde. Kenndy raakte steeds minder over tuigd van het eventuele succes van de invasie maar intussen was een diplomatiek en militair mechanis me op gang gekomen, dat omgeven werd door een geheimhouding welke bepaalde deskundigen ver hinderde Kennedy de juiste advie zen te geven. Deze moest zich daarom verlaten op militairen en leden van de spionagedienst, te meer daar men hem nooit een me- De rust rs gisteren in Athene enigs zins teruggekeerd, nadat het zaterdag m de Griekse hoofdstad, evenals in Saloniki en op Kreta tot grote de monstraties ten gunste van de vorige week afgetreden premier Papandreoe was gekomen. Op Kreta, waar 20.000 personen waren samengestroomd, riep de menigte: „Weg met het hof, volksstemming, volksstemming". In Athene waren zaterdagavond 30.000 mensen byeengekomen in een stadion by een demonstratie vóór premier Papandreoe. Sprekers van centrum en uiterst links voerden het woord. Er werd ook een boodschap van Papandreoe voor gelezen. Hy eiste het aftreden van „de regering van verraders" en wekte op tot vreedzame demonstraties te gen „de marionettenregering van No vas en de lakeiën van het hof". Op de koning zelf oefende hy geen kri tiek. Naar zyn mening heeft Novas de vorst misleid. Papandreoe adviseerde zyn aanhangers rustig te werk te gaan. De politie gaf hy de raad niet te hard tegen betogers op te treden, want, zo zei hy, ik zal zeer spoedig weer aan het bewind zyn en dan ben ik. niet gemakkelyk. Na de byeenkomst ging men orde- lyk uiteen. Er was veel politie op de been. Het algemeen vakverbond heeft een algemene staking van 24 uur aange kondigd „ter verdediging van de de mocratische instellingen", die waar schijnlijk dinsdag of woensdag zal worden gehouden. Ver t rou wensvot n m Premier Novas gaf zaterdagavond een verklaring uit, waarin hy zei dat Papandreoe zyn bezwaren beter in de Kamer kan uiten dan op straat. De nieuwe premier moet tegen 1 augustus een vertrouwensvotum krij gen van het parlement wil hy aan de macht blyven. De party van Papan dreoe bezit 170 van de in totaal 300 zetels. De volgelingen van Papandreoe menen dat de afgezette premier kan rekenen op de loyaliteit van de leden van zyn party, behalve de vyftien man die tot nu toe in de nieuwe re gering zyn opgenomen. Politieke waarnemers zeggen echter van mening te zyn dat, Athanasiadis BINNENLAND vier broken ln pakhuis Dorps in Renkuim. De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien in deze aat. Het pakhuis Een auto. een bungalowtent en pakmateriaal gingen schade wordt geschat op ongev tdTduizend gulden, die door ring wordt gedekt. Omtrent de tast men nog in het duister. „Lastige" Fin gestoken vechtpartij op de Zeedijk in dam is gistermiddag de Finse Slmola uit Helsinki met een mes in de maag gestoken. De Fin is ernstig, maar niet levensgevaarlijk gewond naar het Binnengasthuis overgebracht. De steek werd toegebracht door een van 'n groep mannen, die met de Fin op de vuist waren gegaan. Volgens de politie zou de ruzie zijn ontstaan nadat de Fin in Amster- Onnangename verrassing Vier Ne derlandse studenten, op terugreis uit Zweden, sloegen zaterdag in Nordhorn. Neder-Saksen. hun tenten op aan de rand van de stad. Toen zij tegen mid dernacht van een bezoek aan een schuttersfeest terugkeerden moesten zij constateren, dat twee koffsrs en een reistas met kleding ter waarde van duizend guflden verdwenen waren. Gisterochtend ontdekten politieman nen in de buurt van de tent belde koffers ln een korenveld. Zij troffen daarin echter niet de kleren van de studenten aan. maar de gevangenen- kleding van twee mannen, die zaterdag uit een strafgevangenkamp in Ems- land waren gevlucht. BUITENLAND Ben Bella De Algerijnse ambassa deur in Rome heeft ln antwoord op zonden brief, in goede gezondheid verkeert en dat de omstandigheden, waaronder hij wordt vastgehouden, eveneens goed Duur gebaar Volgens is in de Westduitse plaats 1 automobilist tot een boet< Tandenpoetsen tong en gescheur< een radio-omroeper In Sydney twee" va- ken tandenpoetsen Eugene Black, Parijs, Londen. Am- over deelneming aaneen hulpprogram ma voor Vietnam. Fiancieel schandaal In Brazilië is opschudding ontstaan over een schandaal waarbij het Westduitse con cern Mannesmann is betrokken. Een directeur van de vestiging van deze ma;itsclinppii ln Brazilië blijkt namelijk kredietbrieven ter waarde van onge veek door de Soedanese gearresteerd, zal Khartoem mogen ver laten. zo heeft de politie ln de" Soeda nese hoofdstad meegedeeld. Grzlmek en de Britse fotograaf Root werden ge arresteerd en beschuldigd van het on wettig betreden van Soedanees grond gebied, toen 't gecharterde vliegtuigje van de professor een noodlanding maakte. Wereldrecord De Franse koordlo- per Herl Rechatin heeft naar zijn zeggen een nieuw wereldrecord geves tigd door 1600 meter af te leggen op een koord dat boven de stuwdam van Grangent, nabij Saint-Etlenne ln het departement Loire, was vorige record stond op Tsjech Rudy Omankovsky Segnl Oud-president Segnl van Italië, die ln augustus 1964 door een beroerte gedeeltelijk werd verlamd. Is die ln 1962 gisteren naar Sardinië, waar hij ge boren werd. teruggekeerd. Op 12 de cember ls hij als president afgetreden. Segnl en zijn vrouw zijn per vliegtuig naar Sardinië vertrokken voor een zo- „Onduldbaar" De staking van de officieren bij de Amerikaanse koop vaardij ls „onduldbaar" geworden, zo heeft de minister van Handel, Connor, campagne wordt geh JiP eieren legden zes weken het omdat zy hogere lonen e gehinderd. De koopvaardij-offl- verbeteringen i i hun posities wilden Maatregel afgeschaft Blijkens een bericht van de „Prawda" hebben de autoriteiten de door ex-premler Chroesjtsjow Ingevoerde voorkeursbe handeling van personen met twee tot vijf jaar ervaring als arbeider boven leerlingen, die zo van de middelbare school komen, bij de toelating tot uni versiteiten, afgeschaft. Oost-Dultslnnd leslë voor een 2,6 miljoen Amerikaanse dollars aan machlnenrleën en beno digdheden te leveren voor de aanleg weg van de noordelijke naar Venetië zijn begonnen uitvoering tc geven aan hun reeds lang geleden ge uite bedreiging, dat zij nun sierlijke bootjes zouden motoriseren.. Tot nu toe zijn pas vijf van de 600 Venetlaanse gebruik zullen maken Novas een kans heeft het vertrou wensvotum te krijgen. De Unie van het Centrum-party van Papanpreoe n losse alliantie van partyen, die in 1961 is gevormd van links, rechts middengroeperingen en de partyen zouden nu wel eens kunnen besluiten hun eigen weg te gaan. Het hoofd van de Griekse inlich tingendienst, kolonel Anagnostopoe- los, die vrydag van zijn functie werd ontheven, is het weekeinde gearres teerd. Aangenomen wordt dat zyn arrestatie verband houdt met de ont dekking van het feit, dat de inlich tingendienst telefoongesprekken af luisterde. De nieuwe Griekse premier heeft een onderzoek doen instellen naar de activiteiten van de dienst ln de af gelopen maanden. morandum had getoond van les. destijds onder-minister Buitenlandse Zaken, die zich teg de operatie uitsprak. „Niets was ontmoedigender dan aanblik van een bende ambtenai die zich opmaakten het vertrouw van de wereld in de nieuwe pre dent op te offeren aan hun eig belangen", aldus Schlesinger, Het vooruitzicht van de verslage heid en woede der Cubaanse b-, lingen ingeval van afgelasten y de operatie bracht Kennedy zyn goedkeuring te geven, op va waarde dat er geen Amerikaai militairen aan deelnamen. De mislukking van de invasie bei kende een grote schok v president. Gesprek tussen r.-k. en humanisten Op initiatief van het R.-K. sec tariaat voor de ongelovigen is Utrecht een informatief gesprek houden met vertegenwoordigers 1 de Internationale Humanistische Ethische Unie. Van de zyde R.-K. Kerk werd aan dit deelgenomen door prof. dr. J. B. M en mr. L. C. Baas. De Internation Humanistische en Ethische Unie vertegenwoordigd door de heren H Blackham, Th. MacCaroll en prof. J. P. van Praag. Het gesprek be! een peiling van de mogeiykheden een toekomstig internationaal en ficieel contact tussen de R.-K. Ki en de Internationale Humanistis Unie. Prof. Janse de Jonge overleden Prof. dr. A. L. Janse de Jon hoog leraardirecteur van de Valerii kliniek voor zenuw-en geesteszic in Amsterdam is vrijdagavond, wyi hy op vakantie in Italië bleef, plotseling overleden. Hy is jaar geworden. Prof. Janse de Jot doceerde aan de Vrije Universiteit de hoofdstad geneeskunde en stuurslid van de Centraal bond vi Inwendige zending en Christel maatschappeiyk werk. MAANDAG ar mond Oude raadhuis: Prijs uitreiking etalagewedstrijd. 8 uur njn. DINSDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng Zitting Bouwfonds <6: Bahaï- gespreksavond. 8 uur njn. I Boerderij „Meerrust": Tuinfeest W&rmonctse VW, 20.30 uur DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng tn Jehovah's getuigen. 7.25 uur njn. N. C. Reis V. Dagtocht naar Zuld- Llmburg. Vertrek Station 7.15 uur v.m. VRIJDAG Garenmarkt: K. en O-excursie naar tengem. „Ecclesia". 8 ZATERDAG jezlnde Kerk: Adventkerk. 10- bijbelstudie; 11-12 uur, dhr. R. tuurhistorische Ver. Jehovah's Getuigen. 4 en 6.30 n.m.; openbare lezing 2.45 uur njn. Janvossensteeg 17: Volle Evang. Zen ding. Spr. dhr. J. zyistra. 10 uur vjn. Steensohuur 6: Kerk van Jezus Christus van de heiligen der laatste dagen. den bestudeerd". „Fotografie en We- beeldhouwkunst. Geopend dai aags 13-17 Ryksmu8eum van Oudheden: Ten toonstelling ..Opgravingen ln bybelse grord Werkd 10-6 uur; zon- en feesl dagen 1-5 uur (t/m 20 september) Rijksmuseum van Oudheden: Dage iyks 10-6 uur; zond 1-6 uur Rijksmuseum voor de geschiedenis der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 BIOSCOPEN Zond. 2. 5 Lido: „De kunst 14 jr. Da( 2.30, 4.45, Luxor: „Wlnnetou keert terug". A.l. Dag. 2.3" 4.45, 7 Studio: „Lieve, lieve John". 18 jr. Camera: „De wonderbaarlijke bel< nissen van de Robinsons A.l. T Rex: „Agent K8. «wo.4» ia «r> i 2.30, 4.45, 7.15 i 9.15 1 uur „Maclste, 14 Jaar. Zond. der verschrikking". 18 Jr. Lvond- en nachtdienst der apothel spoedeisende gevi burg r Voorschoten zyn geopend. Bn geen geboor van uw bulsartil specialist (of diens waarnemers), I op dokterstelefoon 22222. HAAG SI AG E N DJ Lurwlel. DINSDAG 20 JULI Kurhaus Paviljoen. 20.30 uur. Ca) et Lurelel WOENSDAG 21 JULI Kurzaal. 20.15 uur. The Swingle gers. Bach instrumentaal. DAGELIJKS Kurhaus Paviljoen. 20.30 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) Amsterdam DeD Helder i Eindhoven Zuid-Limb. Helsinki Stockholm geh. bew. 16 14 mist 18 11 licht bew 21 12 onbewolkt licht bew. onbewolkt geh. bew. Grenoble Nice Beriyn Madrid Mallorca Lissabon geh. bew. 25 16 zwaar bew. 22 15 licht bew 25 18 zwaar bew. 22 6 geh. bew. 16 15 licht bew 19 10 zwaar bew. 20 16 zwaar bew. 24 14 ■i bewolkt 29 15 onbewolkt 34 26 oh bew. 26 15 zwaar bew. 27 18 half bew. 32 17- half bew. 27 18 onbewolkt 24 17

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2