DONOVAN VOOR AVRO-fv Monster levert voor het eerst de druivenprinses ZUID-AMERIKAANSE DOUCHE IN NEWBEATLESTONESRUMOER TOPPERS CHARMANTE ASSISTENT-KLEUTER LEIDSTER GAAT GOODWILL KWEKEN V SCHOLIEREN OP TOERNEE Gé Hofenk Maria tilde om te zien de motorkap op wat eronder zat Leuk avondje niet Stones Met gummiknuppels slaan de agenten zijn eraan te pas ge komen om de fanatieke fans van de Rolling Stones, die on langs voor het eerst in Oslo op traden, tot kalmte te manen. Zodra de langharige knapen uit Londen verschenen, begonnen de meisjes te gillen, terwijl de tranen over hun wangen stroomden. Enkelen vielen zoals ge bruikelijk in zwijm toen de Stones de eerste noten inzetten. ..Wij willen de Stones, wij willen de Stones zijn" schreeuwden de 3.000 aanhangers. Bewakers en politie versperden met ruwe hand de wilde fans de weg naar het podium. Eén meisje slaagde er toch in het podium te beklimmen en omhelsde drummer Charlie Watts. Toen viel ze flauio met een hemelse glimlach op haar gezicht. Kortom een gezellige avond. Bekend zanger van Engelse volksliedjes LEIDSCH DAGBLAD Voor het eerst in de geschie denis van de Westlandse oogst feesten zal de druivenprinses af komstig: zijn uit de gemeente Monster. Die prinses is de 21-ja rige Leni Bruinsma, (midden) dochter van een kweker, assis tent-kleuterleidster in Schiedam. Zij zal worden geflankeerd door de even oude Grard Ent- hoven (r.) uit Honselaarsdijk, die als bloemenfee fungeert, wat vooral haar vader bloemen- kweker deugd zal doen. De jongste van het trio is de 19- jarige Maja v. d. Berg, die is iR on tour In Foxhol woont een voortvarende tiener, die het in haar sproetige hoofdje heeft gehaald om met in gang van 1 september te gaan leren voor automon teur. Het is een wel zeer mannelijk beroep dat de 13- jarige Maria Gezina Ellens uit Foxhol heeft uitgekozen en het is dan ook in de ge- schiedenis van de technische school in Nederland een vrij uniek geval. Onder de duizenden 'leer lingen die jaarlijks de tech- nische scholen van ons land bezoeken, bevinden zich enige honderden meisjes, die zich echter hoofdzakelijk in teresseren voor het textiel- onderwijs, de elektrotechniek of chemie. Aan autotechniek is in het verleden nog nooit veel vrouwelijke aandacht besteed. Maria Ellens vindt het echter éen machtig be roep. Haar vader, een ras echte Rotterdammer, is vrachtwagenchauffeur en al heel vaak heeft Maria de motorkap van deze vracht wagen opgetild, om eens te zien wat er onder zat. Vorig jaar is zij als leerling ingeschreven op de ulo in Hoogezand, waar zij het af- gelopen jaar heel goede re sultaten heeft behaald. Maar voor de vrouwelijke beroepen 11 die haar ouders hadden uit- I gezocht, verpleegster of I secretaresse, haalde Maria 1 haar sproetig neusje op. j Maria weet wat zij wil en haar ouders hebben hun toe- I komstplannen voor hun dochter laten varen en haar toestemming gegeven het ko mende cursusjaar de lesseii I aan de technische school te I gaan volgen. Maria is nu in haar nopjes, want zij ziet beslist niet op tegen een paar vuile handen en tussen de honderden jon gens, waarmee zij het ko mende jaar zal gaan werken voelt zij zich best thuis. Zij is op de lagere technische school in Hoogezand direct in de tweede klas geplaatst en het volgend jaar zal zij haar studie vervolgen aan de technische school in Veen- dam. het idee gewend. Ze gedraagt z.ch weliswaar nog wa t schuch ter, maar haar bruine oogjes twinkelen toch van plezier. Op een afstandje staat de kap ster, nationaal kampioene Wil lie Dekker uit Naaldwijk, haar al op te nemen. „Het moet wat langer worden", geeft ze ons te kennen, daarbij naar Maja's git zwarte haren wijzend. „Ik moet er een beetje mee kunnen spe len", zegt ze. Wat de resultaten van dat vaardige handenspel zijn, hebben al vele druivenprin- De Britse zanger Do novan volledige naam Donovan Philips Leith die wordt beschouwd als de man die bij de Engelse jeugd het volkslied popu lair heeft gemaakt is deze week uit Londen op Schiphol gearriveerd voor een kort bezoek aan Ne derland. Tijdens zijn ver blijf hier zal de Avro-tele- visie opnamen van hem maken, voor een twintig minuten durend program ma, dat over enkele we ken zal worden uitgezon den. De in 1946 in Schot land geboren zanger, die zelf zijn liedjes schrijft en zichzelf begeleidt op gi taar en mondharmonica, zal in de uitzending voor de televisie twee van zijn meest bekende liedjes zin gen Catch the wind" en „Colours". Het m.s. „Seven Seas" heeft zich m de loop der jaren een grote faam verworven bij jongeren uit vele landen. In de maanden juli en augustus stelt het vele jonge landverhuizers in staat de Atlan tische Oceaan over te steken. Deze maand kwam de „Seven Seas" in Rotterdam aan met aan boord 700 Amerikaanse scholieren van 16 tot 18 jaar oud, die niet Europa gaan „doen" maar twee maanden of een jaar deel uit zullen maken van een gezin in een West-Europees land of Libanon, Egypte, Iran, India of Pakistan. De organisatie die deze interna tionale uitwisselingen mogelijk maakt is de American Field Service. Oorspronkelijk een vrijwil lige ambulance dienst achter het front in beide wereldoorlogen, be gon zij in 1947 met het verlenen van beurzen aan jongeren. Thans nemen meer dan 60 landen aan het programma deel. Het motief voor deze activiteiten was de over tuiging dat slechts persoonlijk con tact de basis kan zijn van weder zijds begrip en waardering tussen de volkeren. Tussen het Newbeatlestoners- rumoer door. kan beschaafd ge zongen Zuidamerikaanse muziek soms een ware lafenis bete kenen. Zo'n heerlijke koele douche tussen de zweterge klan ken is de door Artone uitgebrachte eerste langspeelplaat van drie Mexicaanse zangers. Los Tenien- tes. Onder hun 16 Latijnsameri- kaanse liedjes zijn meer populaire, als „Ave Maria no morro", „Ada- lita, „Besame mucho" en„La bam ba". Voor de liefhebbers van dit melodieuze en soms temperament volle genre zeker een plaat om op een rustig gezellig onderonsje te be luisteren. Als het om artistieke gaven gaat doet de kleur er niet toe. Neger - musci zyn juist erg in trek. De donkere Jackie Ross zingt al van af haar derde jaar en dat kan ze wel goed, maar haar plaatdebuut „Selphis One" heeft niet niet d&t om haar in Nederland vooreerst nog erg hoog te klasseren. Van dit soort muziekjes, tegen jazz aanleunend, zijn er al zóveel. Nog een plaat debuut en wel van „The Radiants" hebben wij beluisterd. En wij moe ten zeggen dat hun „Voice your choise", hoog gezongen en vlot van tempo, hoopgevend is. Marvin Gaye kwam met How sweet it is" in Amerika erg hoog op de toplijst, maar zo'n vaart zal het hier wel niet lopen, ofschoon dit nummer en ook de achterkant „Forever" prettig in het gehoor liggen. „The Muziekautomaten voor Russische jeugd De Sowjet-Unie heeft honderd in Polen vervaardigde muziekauto maten (ook wel jukeboxen ge noemd) besteld. Ze zijn bestemd voor café's en jeugdclubs in Rus land Het zijn waarschijnlijk de eer ste muziekautomaten, die niet in de Sowjet-Unie zijn aangeschaft. four tops" hebben met hun ,.Ask the lonely" een bijzonder melo dieus plaatje gemaakt. Dit kwartet zingt goed. maar het orkest lijkt wat lawaaierig en rommelig. Popmuziek in Engeland op de terugweg? Volgens net Engelse ministerie van Handel was de verkoop van grammofoonplaten met popmuziek in Engeland in april van dit jaar in vergelijking met april van het vorige jaar gedaald van 2.067.000 pond sterling <5.787.600 dollar) tot 1.543.000 pond (4.320.400 dollar». Openbare dansgelegenheden, waarvan er duizenden zijn in En geland, gaan van popmuziek over op traditionele dansmuziek. De leiding van een grote danszaal in het graafschap Kent zei dat het aantal bezoekers van 1000 tot 500 en minder is gedaald. „Dat heeft ons ertoe gebracht, de popmuziek te laten vallen. Wij en gageren geen beatgroepen meer althans voorlopig niet". De directeur van een grote fa briek van popplaten zei: „Dit is een bedrijf van ups en downs. Een achteruitgang baart ons geen zorg. Het behoort eenvoudig tot het be drijf". De voornaamste koper van Britse popplaten is Amerika. Goed ver kocht worden daar vooral de Beat les. de Rolling Stones, de Kings, de Animals, Freddie and his dreamers en Herman's Hermits. JWTOPTIENJWTOPTIENIWTOPTIEN Oh 1. Mister Tambourine-man (The Byrds) Ei 2 II silenzio (Nini Rossie) 1 3 3 Wooly bully (Sam the Sham and the Pharaoh's) C3 4 Ticket to ride (The Beatles) 5 I'm alive (The Holli s) i 6 Set me free (The Kings) L 1 j E 1 7 Price of love (Everly Brothers) y-v 8. Coulours (Donovan) 9. Roadrunner (The Pretty Things) 10 Santa Domingo (Ria Valk) N3Ild01MlN3IJ,d0IAMN3Ild0J,MI UIT VOORRAAD LEVERBAAR. DE ZAAK VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN Muziek- en grammofoonplaten- Haarlemmerstraat 66 Meisje van 13 wordt

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7