Meer vrijheid voor Tsjechen ff. Korenhof krijgt koninklijk zilver I Voorhout akkoord met wethouderspensioen Kritiek in kranten sterk toegenomen LEID8CH DAGBLAD CATERDAQ 17 JULI 5 Verwaarloosd Praag middelpunt van bloeiend cultureel leven Wie Praag bezoekt en zich enigszins verdiept het leven van alledag wordt getroffen door n aantal opmerkelijke feiten. Dat is toch nog tijd de verwaarloosde indruk die de stad pakt. de bepaald nog schamele kleding waar- te de mensen het moeten doen, de duidelijk toenemende geestelijke vrijheid, die culmineert in felle kritiek in de pers op allerlei feilen in het systeem en de praktische toepassing daarvan en tenslotte het rijke culturele leven in de hoofd stad waarop bijna elke westelijke stad afgunstig kan zijn. Dit culturele leven kan men uitleggen als een tegenwicht tegen de uk van het systeem en dat zal ook wel gedeeltelijk zo zijn, maar men int daarbij tegelijkertijd te bedenken, dat het Tsjechische vólk altijd i sterke culturele belangstelling heeft gehad en dat dus de vlucht in cultuur niet in de eerste plaats een vlucht uit het systeem behoeft tijn. het vak gedood en dat heeft reeds zeer ernstige gevolgen gehad. Zo zijn er de laatste maanden enkele tien tallen sterfgevallen geweest en nu is gebleken, dat in 21 gevallen de schuld daarvan grotendeels ligt by de huisartsen, die voor hun patiën ten niet of nauwelijks enige belang stelling hebben. Huisvesting Vele theaters Taag is niet slechts de stad van kerken, de paleizen en de torens, ir vooral ook de stad van de thea- er zyn er maar liefst twintig, onderdak bieden aan de dulzen- liefhebbers van toneel, ballet en Oplossing itsdroom,. Molière (Tartuffe nesse Williams (Streetcar named Goldoni (Schandaal in ;7za>, Arthur Miller (Na de zon- ^il) Anouilh (De leeuwerik) Ib- (Hedda Gaber), Kafka (Het i, Agathe Christie 'De Muizen en van Jan den Hartog: Het 2 tlbed. uziek. orkestuitvoeringen, maar opera en operette voeren dage duizenden naar het theater, wordt getracht er een feestely- ivond van te maken. Vooral de 011 «'en en meisjes doen hun best als het maar enigszins mogelijk loilet" te maken. Dat lukt niet even goed, want het is nu iaal moeilijk, zeker voor een je helemaal zo te kleden als m Ontbreken ^n^helemaal üi j zondheidsdienst, waardoor de artsen, 1 beter missahien gelijk te zetten, door schillende ^koersen is de vooral de huisartsen worden gede gradeerd tot min of meer admini stratieve functionarissen die een groot deel van de tijd verdoen met het invullen van formulieren en sta tistieken. lintjes gekleed te gaan. Maar het H uideïijk, dat de poging om er uit te zien ook bedoeld is om auwe sfeer van het alledaagse te doorbreken. Het is dan ook nvaardig, dat voor het culturele de Praagse man of vrouw een i toneel is van internationale althans wat het repertoire :t, want naast Shakespeare (Ro- De huisvesting heeft het zeer on langs moeten ontgelden. De be pleistering van muren en plafonds brokkelt af en de gevolgen daarvan I zijn voor verschillende bewoners ook I weer dodelijk geweest. Het is een by- na ondoenlijke zaak om mensen te krijgen om de kapotte zaak te repa- belangrijk deel van zyn inkomen reren- Vooral ook in de dienstenver lenende beroepen is het een hopelo ze zaak en men moet niet ver over heeft. Ook al. omdat voor het geld verder nu niet direct gekocht kan worden uit een overvloed van duurzame gebruiksgoederen, die ten slotte maar mondjesmaat op de markt komen. Kritiek De regering heeft de teugels wat laten vieren en dat betekent onmid dellijk, dat er een toenemende kri- Julia en Een Midzomer- ,ieJ Jat de overheid doet. wat de partij doet. in kranten wordt gegeven. Wat dat betreft winden de kranten er in heel veel gevallen be slist geen doekjes om. Allerlei fou ten in de economie worden openlijk aan de kaak gesteld. De vraag is alleen hoe lang zal de regering die openlijke kritiek willen dulden. Voor sommigen is het al een teken aan de wand, dat een aantal onafhan kelijk schrijvende journalisten op last van de regering uit de redac ties zijn gezet, omdat ze het schijn baar al te bont hebben gemaakt. Dat neemt allemaal niet weg, dat die openlijke discussies en felle polemieken onthullend kunnen zyn voor de werking van het systeem. Zo is er de afgelopen maanden uit voerig in de medische pers gepolemi wonderd zyn, wanneer het rapreren van de schoenen niet een paar da gen, maar een paar maanden duurt. Juist in die sector van de dienstver lening ontbreekt het de mensen aan elke belangstelling. Begrypelyk, want een handwerksman die belang stelling voor zyn vak heeft en per fect werk wil afleveren kan er zeke van zyn dat hy binnen de korst denkbare tyd mensen in dienst kan nemen en dan wordt hy dus een be drijfje en dat betekent weer, dat de zaak overgaat in handen van de staat. Zo blyft men doordraaien in de eeuwige vicieuze cirkel, die maar moeiiyk te door breken schynt. De Tsjechische regering zoekt een oplossing voor de problemen waar voor ze zich gesteld ziet. De land bouw bv. staat nu in het midden van de jaren zestig op het peil van 1938 en onsanks het feit, dat de samen voeging van kleinere bedrijven pro- suktie is het er niet van gekomen, omdat de boeren voor het boerenbe drijf nauweiyks meer enige belang- stelling hebben. Men tracht nu de schillende doeleinden, zoals toeris- Vrouwen Juist wanneer men er in slaagt door een betere en op persoonlyke verdienste gebaseerde honorering te komen, lukt het misschien het ge hele produktie apparaat efficiënter te maken en een veel hogere op brengst te verwerven. De kans be staat dan ook dat minder vrouwen dan tot nu toe moeten werken in alle mogelyke beroepen. Op dit ogen blik wordt 43 %van de plaatsen in genomen door vrouwen en dat bete kent, dat byna iedere gehuwde vrouw een baan heeft. Van de zorg voor de kinderen komt dan weinig terecht. Wanneer men in de ochtend door de buitenwyken van Praag loopt, komt men overal groepjes kin deren tegen op weg naar kinder „be waar" plaatsen, waar ze volledig worden verzorgd en waar ze de hele dag onder de hoede van verzorgsters kunnen zyn. Daardoor worden de kinderen aan de ouderlyke zorg ont trokken, en nu is het maar weer de vraag of de overheid er wel zo op gesteld zal zyn, dat vrouwen weer meer tyd krygen om zich geheel o gedeeltelyk aan de opvoeding van hun kinderen te wyden. Zo grypt het één onherroepelyk in het ander. Zet men de staatsma chine in een bepaalde richting in beweging, dan vloeit uit de ene maatregel een volgend consequen tie, die tot weer andere consequen ties leidt. Economie De sterkte en de zwakte van de economie van een land laat zich ge- makkelyk afleiden uit de positie van de munteenheid, in dit geval dus de Tsjechische kroon. G?ldt de aloude monetaire wet, dat het slech te geld het goed geld verdry ft, dwz. wanneer de harde munteenheid wordt opgepot en de zwakke munt in omloop blyft, dan is er iets mis in de economie, met de betalingsba lans en de handelsbalans. Wat dat betreft is er in Tsjecho-Slowakye in derdaad iets mis. Verschillende wisselkoersen wor den toegepast, door de overheid en door de gewone burgers, voor seerd over de gecentraliseerde ge- klok een beetje terug te draaien, me en handel. Dit rekenen in Op die manier wordt de Hefde voor idens receptie Oegstgeester iiingl)Ouwvereniging „Buitenlust" 'ijdens de drukbezochte receptie in het Witte Huis werd de udtuurders van de woningbouwvereniging Buitenlust en hun rgangers hulde gebracht voor het vele belangrijke werk dat le<le afgelopen 40 jaar in het belang van de volkshuisvesting werd richt. Bij dit jubileum werd afscheid genomen van de heer H. ge enhof, die bijna 40 jaar aan de vereniging was verbonden. trad gedurende tal van jaren op (penningmeester. In aanwezigheid het voltallige college van B en W ht de loco-burgemeester, wethou- r)[J. F. M. Steenmetser de gel uk- m van het gemeentebestuur Zyn woorden getuigden van waardering en bewondering het werk der vereniging. „Het 'my, aldus de heer Steenmetser, 01 «gen u te kunnen mededelen vef &an de heer H. Korenhof de ere- MW iille in de orde van Oranje in zilver is toegekend. Daar- is niet alleen de heer Korenhof tevens „Buitenlust" geëerd voor S^rele verdienstelyke werk in het J» ien". voorzitter van „Buitenlust" de E. J. Mass ink complimenteer- b e heer Korenhof en bood hem ens het bestuur de draagmedaille M em erna was het woord aan de heer ve in Weizen uit Leiden namens de ratie van W oni ngbou wverenig i n - van Leiden en omstreken. Hy eD ite de belangrijkheid der wo- bouwverenigingen en zei. ver- 1 te zyn dat „Buitenlust" biyk gegeven de ontwikkeling der le jaren op de voet te hebben dajfd. tol Bezit heer G. H. Hiller uit Amster- Isprak namens de Nationale Wo- orS lad. Deze wees op de grote ver- sjombe heeft nu *°ijf portefeuiles mier Tsjombe van Kongo heeft ujl xieeld ook de portefeuille van U enlanase Zaken op zich te heb- e]f. tenomen. Deze was vacant, na- Moenongo als zodanig door pre- .jj, t Kasavoeboe was ontslagen in tod met zyn verkiezing tot gou- ttr van Oost-Katanga. 'ombe bezet thans vyf van de zetels in het huidige kabinet. antwoordeUjkheid van de besturen der woningbouwverenigingen. „Buiten lust" beheert 387 woningen, hetgeen een miljoenenbezit uitmaakt. Namens de Woningraad overhandigde hy aan de heer Korenhof de ere-penning. De heer Massink bood de heer Ko renhof een enveloppe met inhoud aan, terwyi er voor mevr. Korenhof bloe men waren. Mr. J. C. de Vroom, voorzitter van de Raad van Commissarissen, felici teerde het bestuur en de heer Koren hof. De laatste voor diens accuraat beheer by een huurontvangst van ca. f 200.000.per jaar. Hij prees de sa menwerking en de teamgeest. De heer H. F. Medendorp deelde mede dat alle leden van Buitenlust gelden byeen hadden gebracht. Hy overhan digde het bedrag onder couvert en deelde mee dat het bestemd was voor het bestuurshuis. Voor de heer Ko renhof was een bedrag byeengebracht om een Ryn-reis te maken. De heer Zandbergen, ere-voorzit- ter van de woningbouwver. „Spino za" uit Rynsburg besprak de vele teleurstellingen, maar ook de vreug den die verbonden zyn aan het be sturen van een woningbouwvereni ging. Hy bracht de gelukwensen uit Rynsburg over. De heer V. d. Tas sprak namens de Vervoermaatschappy NZHVM. Hij herinnerde aan de oprichters van Buitenlust die behoorden tot de op richters. De heer Korenhof die 38 jaar by de NZH had gewerkt werd in het by zonder toegesproken. Hem werd namens de directie der Ver voermaatschappij een boekenbon aangeboden. De oud-president der Raad v. Comm. mr. Goudsmit haalde enkele oude herinneringen op, hetgeen tevens ge schiedde door de heer N. van Biemen die sprak over de moeiiyke beginja ren. De heer Korenhof dankte voor de Kon. onderscheiding en de onverge telijke avond waarna de heer Mas sink als voorzitter deze drukbezochte receptie-avond met dankwoorden be weer een zekere particuliere belang stolling te kweken, waardoor de boe ren materieel meer geïnteresseerd worden in de opbrengst van de be drijven. Men treft dat „geinteresseerd-ma- ken" van de werkers ook in de in dustrie terug, waar getracht wordt de bedrijfsleiding de zekerheid te ge ven, dat een verhoofde industriële opbrengst terug te vinden is in. terecht. Wanneer men in de ochtend Uitwerking De persoonlijke Inspanning wordt weer gehonoreerd. Een volkomen te rugkeer tot de kapitalistische filo sofie? Neen, zeggen de Tsjechische communisten, alleen maar een ver dere uitwerking van de oorspronke- lyke communistische, alleen maar maar een verdere uitwerking van de oorspronkelyke communistische the orieën. Een verklaring, die ge makkelijk is af te geven, maar min der gemakkelyk wordt geaccepteerd. Die „loon-naar-werken" theorieWL vindt zyn meest krasse toepassing in de culturele sector en met name in de film en de televisie. Een tele visieregisseur verdient een vast maandeiyks salaris, maar komt daar ver boven uit door de extra bonus sen, die per uitzending worden be taald. In heel veel gevallen wordt levendige zwarte handel Praag waar, zoals dat ook overal el ders het geval is met een zwak be taalmiddel, bepaalde leiden handig van profiteren. De buitenlander, die op dit punt de weg weet, kan een goede handel doen. Zo bestaat er een officiële koer waarby een dollar gelyk staat aan zestien kronen. Dat is de officiële wisselkoers, die echter niet voor bui tenlanders geldt, voor hen geldt de zgn. Tucexkoers. Dan krugt men voor een dollar, ruim 7 kronen. Nu krygt iedere buitenlander, die het land binnenkomt een toeslag op de wisselkoers van 125% en by omwis seling wordt die dollar dus onge veer zestien kronen waard en dat is weer de officiële koers. Ook Tsjechen mogen in die win kels kopen, maar alleen tegen be taling met Tuce-bonnen. Op twee manieren kan de Tsjech aan die bonnen komen. In het buitenland buitenlandse valuta te ontvangen, dat men zelf niet in handen krygt maar waarvoor de overheid direct tegenwaarde in bonnen geeft, die maar een bepaalde geldigheidsduur hebben. Die bonnen zyn enorm ge wild, want in de „uitzonderingswin- kel" zyn artikelen te koop die men elders moeiiyk kan krijgen, en zeker niet van die kwaliteit. Zwarte markt De tweede (illegale) manier is ko pen op de zwarte markt. De buiten lander die dat aandurft kan voor een tucex-bon viet tot vier en een halve kroon maken en dat betekent, dat een dollar dan ongeveer 30 krp- nen waard is. Een Tsjech, die naar het buiten land wil en dollars mag kopen by de staatsbanken betaalt nog meer, nl. 35 kronen voor een dollar. Zo ont wikkelt zich een heel systeem van koersen dat uiteraard tot interes sante speculaties aanleiding geeft, Byna alle Westerse valuta is gewild, maar de hoogste prys wordt betaald voor de dollar en de Zwitserse franc. Het is overigens zonneklaad, dat het systeem van de Tucex-winkels de gewone burgers-zonder- (buiten landse) relaties een doorn in het oog is, want wanneer ergens de onge- lykheid door de overheid wordtWL gesanctioneerd dan is het wel hier. Na botsing Ravage op Steekterweg Op de Steekterweg in Alphen aan den Ryn ter hoogte van het Goudse Rijpad, vond gisteravond omstreeks half zeven een botsing plaats tussen een trekker met oplegger van een expeditiebedrijf uit Alphen aan den Rjjn en een personenauto, bestuurd door een inwoner van Sassenheim. Hoewel de auto van de Sassemer by de botsing totaal werd vernield, kwam de man er wonderiyk genoeg met enkele schrammen af. Ook de vrachtauto liep vrij ernstige schade op. De botsing ontstond doordat de be stuurder van de vrachtwagencombi- j natie plotseling moest remmen voor een bromfietser uit Amsterdam, die vanaf het Goudse Rypad zonder op te letten de rijbaan van de Steekter weg op kwam rijden. Door het krach tige remmen van de bestuurder van de vrachtauto, schaarde de combina tie en schoof vrywel dwars over de weg op de uit de richting Bodegra ven komende personenauto, waarvan de bestuurder het op hem afkomende gevaarte niet meer kon ontwyken. De bromfietser kwam er zonder enig letsel af. Beide auto's kwamen na de hevige botsing tegen langs de weg staande bomen tot stilstand. 30500 30500 30500 Kaag-concours sluit morgen In boerdery „Meerrust" in War mond begint morgenmiddag om twee uur de finale van het derde Kaag concours, zoals gebruikelijk georgani seerd door Jaap van Praag. In die finale zullen onder meer uitkomen bet Sassenheimse zangeresje Sylvia van Nassau, het jazz-trio The Blo wers uit Amsterdam, het dixieland or kest The Music Mixers, het volks zangensemble The Vocals en de beat- groep The Marquees. Wij vorzookon onoo abon nees in Leiden, die een keer de krant niet ontrangen. ▼óór 7 uur n.m. (zaterdags tussen 4 en 6 uur) no. 30500 te bellen, waarna ons blad alsnog wordt bezorgd. Voor de buitengemeenten wordt Toorzover de agent schappen telefonisch bereik baar zijn. elke klacht onmid dellijk doorgegeven. Bel vooral niet onze in de telefoongids vermelde kan toornummers voor Admin. of Red., want deze kunnen U niet helpen. 30500 30500 30S00 - Etalagewedstrijd In het kader van de festiviteiten rond de 45ste Kaagweek die vandaag is begonnen organiseert de War- mondse middenstand een etalage wedstrijd. Het byzondere van deze wedstrijd is het feit, dat de toeken ning van de pryzen nu eens niet door een jury, maar door het publiek geschiedt. Er is onder meer een waardebon van f 100 te winnen. De prijsuitreiking heeft plaats op maan dag 19 juli in het oude raadhuis in Warmond, 's avonds om 8 uur. VALKENBURG Burgerlijke Stand Geboren: Cornells Th., zn van H. J. Homborg en T. Borsboom; Saskla I. J.. dr van A. O. de Koning en J. S. Wou ters; Jansje M., dr van G W. Slootweg en C. J. van Heuze:; Hendrika N.. dr van H. Noort en W. ran Leeuwen. HARDE WOORDEN IN DE RAAD Met zeven voor en vier stemmen tegen, werd in Voorhout's ge meenteraadszitting het voorstel van B. en W. aanvaard tot vast stelling van een verordening tot toekenning van een uitkering en een pensioen aan gewezen wethouders, alsmede van een pensioen aan hun weduwen en wezen. De meningen waren nogal verdeeld en het kwam zelfs voor dat enkele minder prettige dingen werden gezegd, hetgeen de voorzitter, burgemeester Smolders, eenmael met een hamerslag moest afkloppen. van zaken eens zyn. De heren Van der Ploeg. Huigsloot en Van Schoten (KVP) bleken wel voor het voorstel te zyn. Wethouder De Groot (KVP) deed het vreemd aan dat er verschil lende raadsleden waren, die voorheen nooit gereageerd hadden, als over dit punt gesproken werd en verwachtte deze positief afwyzende houding dan ook niet. De heer Warmenhoven (KVP) kon het in eerste instantie niet eens zyn met het voorstel. Hy vond dat hier mee niet werden bedoeld de thans zittende wethouders, dat voor een dergelyk kleine gemeente als Voor hout met een flinke wedde vergoe ding (f3.000,- per jaar, redactie) het wethouderschap voldoende gehono reerd was en dat het z.i. al tyd nog een soort erebaantje was In het be lang van de gemeenschap. Ook vroeg hy of er nog meer plattelandsgemeen- ten zijn met een wethouderspensioen - I ucex-winkels regeling. Die Tucer-koers nu is iets heel by- zonders. Er bestaan in Tsjecho-Slo wakye in de belangrykste steden zgn. Tucex-winkels. Dat zyn winkels Discussie De voorzitter releveerde, dat in ver schillende begrotingsvergaderingen waar buitenlanders kunnen kopen ter sprake is gebracht om te komen tegen buitenlandse valuta. Een bui tenlander die binnenkomt en in kro nen. verkregen met de 125 procent toeslag, wil betalen krygt geen kans. Neen, wanneer hy niet in buiten landse valuta betaalt, wordt alleen betaling in Tucex-bonnen (koers een dollar ongeveer zeven kronen) aanvaardt. tot een dergelyke regeling, die wel als landeiyk beschouwd kan worden en ook vele gemeenten deze bezitten Ook meent de voorzitter dat tegenwoordig niet meer gesproken kan worden van een ideaal. De heren Van Vliet (KVP), G. v. d. Tang en Jansze (Prot. Chr.) konden het ook niet geheel met deze gang Rouivkoopuit Voorschoten Burgemeester Smolders brak nu de discussie af en bracht het voorstel ln stemming. Tegenstemmers waren de heren Warmenhoven, Van Vliet, v. d. Tang en Jansze. Grond Een zeer belangrijk punt werd aan de agenda toegevoegd, n.l. een voor stel om van de heer C. S. Warmer dam, Herenstraat 6 een perceel grond aan te kopen, groot 1.70 ha., gelegen tussen de Dinsdagse Wetering en Leidsevaart, weiland, bloembollenland en opstallen, voor de prijs van f 180.000,-, exclusief belast!ngschade. Onderhandelingen omtrent deze transactie waren reeds twee jaar lang gaande en de voorzitter was verheugd dat nu met de eigenaar tot overeen stemming was gekomen. Dit land ligt geheel in het uitbreidingsplan. Op vragen deelde de voorzitter mee, dat er plannen zyn om er villa's te bouwen, benevens vrije sector- en premiewoningen. De villa's zyn aan de kant van de Leidsevaart gepland. De raad discussieerde hier nog over en er werden goede raadgevingen ge geven. waarna dit voorstel werd aan genomen, hetgeen de voorzitter als een felicitatie beschouwde voor de gemeente Voorhout. Het zal wel veel tyd en ook veel geld kosten, maar het zal daar in de toekomst voor de ge meente een mooi aanzien worden en zeer zeker de landeiykheid verhogen. Speeltuin Het voorstel om f30.000,- te vote ren voor de aanleg van een speeltuin Onder grote belangstelling namen gisteravond 46 voetbal lers met hun aanhang, leden van de voetbalvereniging Rouwkoop, voor een week afscheid van Voorschoten. In het kader van de sportuitwisseling de z.g. Euro-sportring gaan deze voet ballers acht dagen naar Dene marken. In het kleine plaatsje Hasle komen zij vandaag aan. De week zal doorgebracht wor den met bezoeken aan de omge ving en natuurlijk het meten van eikaars krachten op het voetbal veld. De voorzitter van Rouwkoop, de heer P. Weduwer, sprak de spelers bij het vertrek toe en wees op de taak Voorschoten sportief te vertegenwoordigen in het buitenland. Om 7.30 uur precies waren alle Rouwkopers. voor deze ge legenheid gekleed in hun speciale kleding, lichte broek met don kerblauw jasje waarop het wapen van Voorschoten, in de bus en onder leiding van de heer Roodenburg nam de tocht een aanvang. (Foto L.D./Holvast) VOORSCHOTEN Burgerlijke Stand Geborenr Monica M.. dr van H. J. Bakker en B. Vogels; Anna M., dr van N. Lamboolj en H. A. Rosier; Martin, zn van P. van Hoven en H. L. Stlen- stra; Johannes, zn van J. C. H. Ver meulen en C. P. H. Ruljgrok; Maarten W. J.. zn van A. W. E. Konyn en A. M. van Leeuwen; Judtt H.. dr van G. Heuff en R. Schalkwyk; Marianne, dr van B. v. d. Horst en H. M. Knijnen- burg; Petnis M. M.. zn van P. J. F. van Leeuwen en M. A. H. van der Ham. Getrouwd: D. R. Lindeboom en M. T. Kelser; J. A. H. van Leeuwen en J. N. G. Butterman; A. Jonk en C. M. van der Meer; A. J. M. van Rijn en G. E. van der Ham; A. Kagle en W. A. M. Slats. Overleden: J. Borsboom. 68 Ir; B. J L. van Loo. 14 mnd; A P. Verhoef f. 43 Jr; P. G. Westgeest. 55 Ir; J. J. van Gaans-de Haas 69 Jr; J. M. de Waard, 0 Jr; A. Luteijn, 86 Jr; J. W. R. Geskes, 62 Jr. op de sportterreinen, werd ook aan genomen. Er werd wel over gesproken, maar er was geen tegenstemmer. De voorwaarden van verhuur aan de speeltuinvereniging wilde de raad wel weten. Deze waren nog niet bekend, maar er zal geen besluit genomen worden alvorens dat de raad hier kennis van draagt. Een vraag van de heer Van der Geer, wanneer men aan de verbre ding van de Nagelbrug begint, werd beantwoord met: „Er is thans een schrijven weg om alle kosten door het Ryk te laten dragen. Daar is nog het wachten op. Komt dit af, hetgeen spoedig kan gebeuren, dan zal er geen raadsvergadering voor nodig zyn om te beginnen", aldus de voorzitter. Alles is dan klaar om te starten. Celstraf voor dronken fietser Ja. ik was helemaal van de kaart", gaf een 58-jarige inwoner van Ryns burg toe. De feiten waren er dan ook wel naar. Zonder meer stak hy op de Zandlaan per fiets de weg over om de inrit by zyn woning in te rijden: „uiteraard" was het richting aange ven er niet by. Gevolg was, dat de bestuurder van een auto om de fiet ser te ontwyken tegen een lantaarn paal reed en de auto zwaar werd gehavend. De fietser ging rustig zyn wo ning binnen en trok zich van alles niets aan. Nu werd hem verweten, dronken op de fiets te hebben geze ten, hoewel verdachte zich erop be riep, dat de politie niet heeft kun nen constateren dat hy echt dron ken was. Verdachte bleek een zeer hoog al- coholpromilage, nl. 2.7, in het bloed te hebben. Volgens verdachte had hy de avond tevoren een „stevig borreltje" gedronken. De officier constateerde, dat ver dachte reeds eerder is veroordeeld wegens dronken op de fiets ryden en eiste nu f 50 boete plus een week gevangenisstraf. Op de vraag van verdachte of het niet met een voorwaardelyke straf kon, ging de rechter niet in; het von nis luidde conform de eis. MARKTBERICHTEN AALSMEER. 18 Juli Violieren 7- 14 p. at., Ornlthogalum 70-110, SniJ- groen 75-160. Gladiolen 75-125 per bos. Anjers: rood 7-12. roze 6-11, wit 7-11, Orchid Beauty 20-34, Gemengd 7-14, Tangerine 13-18, Arthur 6-9, Keef er 7- 12. Rozen: Roeelandla 5-10, Parel v. Aalsmeer 4-8. Geh. Dulsberg 7-16, Bac carat 17-23, Carol 5-9, Garnet 4-9, Pink Sensation 10-18. Super Star 10-21 p. st. RIJNSBURG, 16 Juli Am. Anjers: Sim rood. roze. wit 400-800. Colvlllel 600-800, Charm 550-650, Roblnette 800- 950, Nvmph 800-950. Wlrral Suprème 200-275, Eether Read 65-70. Gladiolen 650-850. Alstroemerla 700-850 Campa nula 600-750. Scablosa 300-400'. Godetla 10-12.50, Regale 8-10. Gerbera 15.50- 22.50. Achella 200-350 alles per 100, 20-25. Leeuwenbek 25-35 per boe.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11