Boekenboiinen voor Leidse scholieren Bevorderde leerlingen Agnes-Lyceum (Leiden) Kerk gaat mee op vakantie Overeind gekrabbeld na val van 20 meter U.T.S. Leiden reikt getuigschriften uit Prijswinnaars van Europese teken- en opstelwedstrijd LETDSCH BACBIAD WOENSDAG 14 JULI TWEEDE BLAD Leidse broers voor rechter Kippen gestolen uit armoede Twee broers, een 31-jarige en een 24-jarige losarbeider, beiden uit Lei den, verklaarden voor de Haagse rechtbank, dat zij door armoede op dievenpad waren gegaan. In Hoek van Holland hadden zy by een inbraak in een kantine vier stoe len, wat sigaren en een gascomfoor gestolen en vervolgens in 's-Graven- zande in een kwekerij 40 a 50 kippen. De werkgever van de verdachten, een inwoner van Leiden, had voor tien gulden zeven kippen gekocht, hetgeen duidelijk wees in de richting van heling. Het drietal moest zich Leidenaars naar titelstrijd voor invaliden Twee Leidenaars nemen deel de Stoke Mandeville Games, de wereldkampioenschappen voor in validen, die van 20 t.m. 24 juli in Engeland worden gehouden. Het zijn Cor Prins «tafeltennis men) en Jan de Groot «gewichthef fen en basketbal). Coach van de Nederlandse ploeg, die maandag a s. per regeringsvliegtuig vertrekt, is de Leidenaar Joop Westbroek. MULO-EXAMENS Voor het Mulo-diploma A zijn in Leiden geslaagd de dames M. v. Slee, C. J. Aarnoutse. R. Rooseboom, M. D. Prins, F. J. Volbeda. A Demoed, J Haagse rechtbank verantwoorden, j allen te Leiden; C. B. Veldhuyzen in waarbij de officier tegen de broers Bodegraven; L. Oskam in Voorscho- Cranssen (16)leerlinge de (pembrandt-Lyceum, en Cornelisj (21), leerling van de aaniChristeljjke Kweekschool, werden >huöfistermiddag officieel in het Leidse ïldlgktadhuis ontvangen, ditpde scholieren namen daar de door "ege^je gemeente Leiden uitgeloofde saahprijs in ontvangst, die zij dit jaar erklfn de Europese tekeningen- en op- ,dra|itellenwedstrijd hebben behaald. eerder gemeld is deze wed- „Ikïtrüd voor de elfde maal door de datluropese Beweging in Nederland de georganiseerd. :hudlmelis schreef een opstel, waarin tot uitdrukking kwam, dat Europa piet alleen een aardrijkskundig be- rip vormt, maar ook een andere, iepere betekenis heeft. I werd behalve deze gemeentelijke i nationale prijs toegekend, »n reis naar Beieren, t beeldde met haar tekenstift een >slavisch volksdansfeest uit. hetDe jongelui kregen hun prijs, die uit boekenbonnen bestonden, uit han den van wethouder S. Sannes. Deze was verheugd over het feit, dat het tweetal begrip heeft getoond voor de Europese eenheid. „Een eenheid, die ook ons land ten goede zal komen", aldus de heer Sannes. Hij wenste de jongelui geluk met het behaalde resultaat en hoopte, dat zij de waardebonnen nuttig zullen besteden. Wethouder Sannes reikt de gemeentelijke prijzen uit aan Cornelis Horsman en Loes Cranssen. (Foto L.D./Holvasrto) Cornelis Horsman, die in landelijk verband achtste prijswinnaar is ge worden, vertrekt volgende week woensdag via Straatsburg naar de Beierse hoofdstad. maanden gevangenisstraf, I van twee maanden voorwaardelijk, eiste. I De rechtbank heeft uitspraak sre- j daan en de broers veroordeeld iet 12 weken gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Pas uit de j gevangenis Leidenaar op inbrekerspad Een 21-jarige straatmaker uit Leiden was pas uit de gevangenis ontslagen, toen hij op 25 april op inbraak uit ging. In een slagerij be stond zijn buit uit f. 3 aan kleingeld en een scheerapparaat. Verdachte heeft nog drie voor waardelijke straffen en daarom vor derde de officier van Justitie bü de Haagse rechtbank tegen hem acht maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. De rechtbank heeft verdachte overeenkomstig die eis veroordeeld. Aan de RJC. Universiteit in Nij megen slaagde voor het doet. examen tandheelkunde «eerste gedeelte) onze stadgenoot de heer J. G. Brandt. Onze stadgenoot, de heer H. B. Visser jr. slaagde aan de Vrije Uni versiteit in Amsterdam voor het doet. klassieke taal. lustrum Natuurvriend leverde batig saldo op reeks van voorlichtingsavonden, i het bestuur van de Leidse Aqua- i- en Terrariumhoudersvereniging Natuurvriend" in het afgelopen aterseizoen organiseerde, werd gis- en in de grate zaal van het Gere- aeerd Jeugdhuis besloten met een „praatavond". Met deze praat- .„tden wordt beoogd de problemen, 1^.1 jp met het inrichten en houden van gepaard gaan, in discussie te i en waar nodig onderling op i lossen. een welkomstwoord en de in- tn een nieuw lid, deelde de itter, de heer W. Zwart mee, dat [verband met het 35-jarige bestaan de vereniging zowel de Haagse .-vereniging „De Natuurvriend" de vereniging „Het Zeepaardje" ssenaar een schriftelijke feli- hadden gezonden en deze ver- Jd lieten gaan van een boeken- t.b.v. de verenigingsbibliotheek. j'Hierna gaf hij het woord aan de W. F. Blom, lid van de inmid- ontbonden jubileumcom- ie. Deze memoreerde in het kort elk opzicht geslaagde viering het zevende lustrum der vereni- bood de voorzitter namens leden het fraaie en met foto's ver at© receptieboek alsmede een be- onder couvert aan, zijnde het saldo, dat de jubileumcommissie ichteraf heeft kunnen boeken. _.Tot onderwerp van de praat avond aren ditmaal gekozen de planaria i polypen, waterdiertjes welke zeer rote schade aan jonge vissen kun- m toebrengen. Na een korte inleiding van de wrzitter ontstona er al vrij spoedig levendige discussie. Uitvoerig rerd de bestrijding van de planaria polypen besproken. Uit de verga- ering kwamen waardevolle tips naar rvan een ieder het nodige on opsteken. (Advertentie) Zoekt U een SCHOORSTEENKLOK WANDKLOK of WEKKER v. d. WATER HAARLEMMERSTRAAT 181 ALTIJD VOORDELIG. De volgende leerlingen van het St.- Agnes Lyceum zijn bevorderd naar II Gymnasium: Els Beck, Agnes van Brussel, Karin Frissen, Els Josemans, Noor van Santvoord, Jacqueline Ur- sem, Trees Verkleij (met lof), Yvon ne van der Vlist, Margreet van Win den, Hanneke Belt .Jeanne Brugge ling, José Bruynen. Ineke Buurman, Meike Josemans, Fia van Rijn «met lof), Hedwig Schoots, Marijke Twaalfhoven, Rita Vermeer, Marlies van Boekei, Mieke ten Braak, Mar griet Freeman, Anja Langeslag, Mar greet Ahsmann, Hanneke Ebskamp, Jacqueline Juffermans, Mieke Klui vers, Jacoline Oostdam, Hanneke van Zanten, Wilma Devilee, Erna de Jong, Anneke Kraakman, Ria van der Meer, Eveline Verhoef. Anneke Vink (met lof), Marja Wildenburg Annemieke Zoet, Ria Zwetsloot. Naar 2 M.M.S.: Marianne Geijer, Ineke Heuzen, Nelleke van Kesteren, Maria Krol, Ted Langezaal, Liesbeth Leeuwen, Monique Meinders, Francine van de Poel, Maria van Rhijn, Leny Tulen, Marian Zuidwijk, Frieda Duivenvoorden, Ineke Grün- demann. Trees Limburg, Els Omtzigt, Angela Onderwater, Monique Wal- laart, Renée van Aken, Els Devilee, Frédérique van Dijk, Annetje Kort- mann, Adry Meijer, Monique Peer. Anja Ponsioen, Marianne van der Salm, Liesbeth van Steen, Anneke Vester, Margaret Warmerdam (met lof), Fieke Zwetsloot, Helga Hart- mans, Rita Hartog, Annelies de Jong, Marian Kuipers. Marianne Messemaker, Thea Messemaker, Ineke Pluymers, Pitah van Roode, Carla Starink, Clariet Versteeg, Eli sabeth van Wely, José Westgeest, Wikky Aanhane, Annemiek Broxter- man, Aimée Fortanier, Marian van Giezen, Helma van Gils, Meike Goor- huis, Lia Groenendijk (met lof) Ma rian van der Helm, Mia Kapel. Cor- ry van Leeuwen, Hanneke Pompe, Marianne Spoor, Marian Tuithof. Naar 2 H.B.S.: Margret Leenen, Julia Smits, Wien Limburg, Miriam Penders, Birgit Schavemaker, Marion Sprünken, Lyda Klein, Margo van Zanten, Gertruud van der Zon. Tru dy Veltman, Ellen Verhoef, Marie- Louise Bakker. Ellen Sanders. Naar 3 M.M.S.; Toos Beekman, Els Effert, Charlotte Eysink Smeets, Ineke Fles, Jeannette Le Grand, Elly Grimbergen, Josephine Heetwinkel, Thea van der Heijden, Annette Heu zen, Bernadet Karthaus, Elly Kien- jet, Corry Kuipers, Margrit Lakeman, Hélène Matze, Henny Meskers, Emy Morsch, Hanneke Nijssen, Ada Paar- dekooper, Marianne Peterse, Mieke Pijnaker, Jetty de Rijk, Carla van der Spek. Ineke Blokhuizen, Suus van Buijtenen, Angelique Fortanier, Lia Goddijn, Annemieke de Groot, Thea van der Heijden, Liesbeth Henneman, Regina Kleiss. Lia Pieterse, Astrid Verhoef. Tineke de Winter, Francis Zwetsloot, Ineke Luiken. Berry Ding jan. Naar 4 M.M.S.: Jeanne Aartsen, Ineke Caspers, Renée van Dam, An nette van Dijk. Hartevelt, Ria Hermans, Joke neke Lagerberg, Ria Lovink, Ciska Hooymans, Hanneke Josemans, Gin- ny Kemmere, Marian Koens, Emelien Koumans, Brigitte Laken. Marthie Marcel is. Suzanne van de Poel. Petra de Ridder, Marianne Verhart, Ingrid Versteeg, Elisabeth Vogels, Ineke Vreeburg, Marjoke Witte, Gemma Hoogkamer, Anky van Amstel, Caty Augustinus, Lidwien Buis (met lof), Margriet Everaers, Riet van der Geest, Joke de Haas, Yvon Herüer, Wil van der Hoeven. Adri Lepelaar, Liduin Meijer, Els van Niekerk, Agaath Nouwens, Marian van Re- mundt, Bep van der Salm, Marieke van Velzen. Gemma Verhoeven, Ma- ruska de Wit, Leny Woerde, Carla van der Zalm, Anneke Zandvliet, Ella van der Zon, Marga Bonnet, Inge Joannes. Naar 5 M.M.S.: Regine Borgsteijn, Toos Duindam, Margo van Egmond, Dolly van Eyken, Mia Gips, Carina Hermans, Caroline Leenen, Jacque line van Leeuwen. Eveline Menken, Wila van Ulden. Nelly Koek, Ankie de Hosson, Maria Meyer, Anneke Belt, Marie-Thérèse Diepstraten, Wineke Gieske, Agnes Hiep, Anneke Hooymans, Tine van Leeuwen, Truus van Leeuwen, Nellie van der Meer, Jeannette Nieuwenstein, Tineke Por tier, Marian Staats. Marie-Thérèse van der Voort, Els Wegdam, Henny Belt, Antoinette de Gijzel, Trudy Heuzen. Marion van der Stok, Riet Geerlings, Babs Giezen, Ans van Kampen, Lia Vervoort. Renée Kra- Naar III Gymnasium: Jeannette Hoogeboom (met lof), Marijke Jans- sens, Thérèse van Kesteren, Joke Koek, Lia van Leeuwen, Paula Lim burg, Ankie van der Meer. Loes van Noort, Beatrijs Staats, Rina van Tol (met lof), Nelleke van der Valk, Corry Vogelaar. Sonja Wijzenbroek, Monica Zonneveld. Marja Beuk, Ma rijke Buiting, Lous Krechtig, Han- Examenuitslag Albert Sehweitzerschool Aan de Albert Sehweitzerschool, openbare school voor handel en praktijk slaagden de volgende leer lingen voor hun examen: Flx-breveti Jan Fyk, Arie Sonius; Sleuteldiplo ma: Ed Fallaux, Wil Mieremet, Sari van Brero, Anneke de Ruiter, Han- nie v. Fruchten; Groot-Sleuteldiplo- ma; Arie Brouwer, Anton Gijsman, Pim v. Iterson, Wim Onderwater, John Roi, Hans Smit, Henk Stouten, Ger Vermont. Wim Vermont, Ruud de Vos, Tineke Dubbels, Koos Dreef, Gerard Boers, Sjaak v. d. Linden, Hennie Smit, Hans v. Es, Annie Triest; Kantoor-assistent: Bert Kromhout, Herman Hoogervorst, An ton Spoormakers. Hans v. d. Berg, Hans Dekker, Ria Mast, Hans van Dam, Peter Balsink. Coby du Prie, Eefke Neuteboom, Olga v. d. Poel; Winkel-assistent: Herman Hooger- Marleen Eysink I vorst, Bert Kromhout, Hans v. d. Modderman, Renée Mulder, Elientje Raaphorst, José Scholtz, T<x>s van der Spek, Leny Ublnk, Wilma Ver- hart (met lof), Marie-José Vielvoije, Alma Zuiderduin (met lof). Naar IV Gynasium: Joke Beek, Mary Boot, Marja Detmers, Alice Duindam, Marianne Jongen, Fer- nande Leenen, Lucie Noordman, Lidwien Peterse. Mieke Raaphorst, Vera Schoot», Ineke Smeets, Anneke Tollenaar (met lof), Karin Verbaken, Marry Verkleij (met lof), Maus de Vrind, Igna Wakka. Martha Wegdam, Karieneke van Zanten, Sylvia van der Zwet. Naar V Gymnasium: Marijke Grlindemann, Margreet Limburg, Francesca Peer. Loes Verhoef, Leny Vink, Joke de Vrind. Naar VI Gymnasium Joke Blok land, Annelies, Hoegen, Margriet Kohlbeck, Marijke Lagerberg, Henny van Santen, Marian Starink, Bets Streng, Loes van der Valk, Jeanne Verbey, Ida Verhart, Hanny Wij- nands. Anneke Fontijn, Anke Meijs, Fridl Westgeest. ten; G. M. Steinhart in voorschoten H. S. Versteegt in Rijnsburg; E. A. Verloop in Noordwijk; C. H. Haze- noot in Noordwijk; H. K. v Herpe in Noordwijk; S Carlie in Leiden C. H. Wagemaker in Leiden: L. Kleinman in Leiden M. F. Geer lings in Leiderdorp M. E. v. Nierop in Leiden E. de Mooij in Oegst- geest M. de Mooij in Rijnsburg en de heren L. T. Buitenom. D. Windhorst. O. J. de Wolf, S. K. Chen, L. Groenewegen. G. Nas, P. M. van Egmond. allen te Leiden: J. H. Rootert in Alphen aan den Rijn: B. J. van Veeswijk in Kamerik: D. J. Noort en B, Judels in Rijnsburg: L. van Zandwijk in Oegstgeest: J. de la Rie ln Voorschoten; J. de Houd- ijker in Hazerswoude: J. Munneke in Hazerswoude: J. Schellingerhout in Hazerswoude: C. H. Slootweg in Hazerswoude: T. C. Zuyderduyn in Katwijk aan Zee; G. J. v. Harskamp in Koudekerk aan den Rijn; H. J. Beumer in Leiden: A. v. Garderen in Leiderdorp De kandidaten met een behaal den tevens het middenstandsdiploma. Afgewezen: 13. Vloerenlegger weigerde eerste hulp Een 32-jarige vloerenlegger uit Sassenheim is gisterochtend van de vijfde verdieping van een in aanbouw zijnd flatgebouw aan de Corantynstraat ln Leiden gevallen. De man was bezig een lege kruiwagen vanaf de materialenlift op een platform te ryden, waarbij hij vermoedelijk is misgestapt. Hij werd tydens de val geraakt door uitstekende dwarsbalken van de onderliggende steigergalerijen. De vloerenlegger sloeg na een val ran twintig meter ruggelings tegen de begane grond. Toen de E.H.D. op de plaats van het ongeluk aankwam, wilde de inmiddels overeind gekrabbelde Sassenheimer van geen hulp weten. Liever zou hy zich onder behandeling van zijn huisarts stellen Examenuitslag Prins Mauritsschool Aan de Prins Mauritsschool, chr. school voor handel en praktyk slaagden de volgende leerlingen: SleuteldiplomaBert Barelds, Greetje van Beelen, Roel v. d. Berg, Jan Berk, Bram Buntsma, Chiel v. Egmond, Eric v. d. Enden, Evert Fol- kevst, Bert Homberg, Henk Kuiters, Arie v. d. Lell, Bert v. Leeuwen, Wim Nieuwenburg, Wim Quist, Henk de Ridder, Frans Schyf, Ineke Te- eelaar, Bert Jan Tissing, Gerrit van Veen, Jan Velthuyzen; Kantoorassis tent: Willem Arie Buntsma, John v. Dyk, Jan Soek, A. v. d. Plas; Ver schillende Leerstofeenheden v. d. Ivio-opleicling: A. v. Keulen, Piet Wingelaar, Thea v. d. Pluym, A. v. Tongeren, Piet Schrier, Harry Smits, Eddy v. d. Velden, Danny v. Nood, Bert Hermans, Peter Labrujere; Di ploma Machineschryven: J. Soek, W. Buntsma, A. v. d. Plas, W. Stavleu, J. v. Dyk, A. v. Tongeren. DELFT VAN SPOORPLAAG VERLOST (Van onze Delfts© correspondent). Met het onthullen van een bord heeft burgemeester D. de Loor van Delft gistermiddag het nieuwe spoor wegviaduct in zijn gemeente ln ge bruik gesteld. Daarmee een eind ma kend aan tien jaar arbeid en zo als de staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat, ir. S. A. Posthumus, het uitdrukte „aan ontzaglijk veel el lende, ergernis en maatschappelyk verlies". De totstandkoming van het 800 me ter lange viaduct, dat dwars door het centrum van Delft loopt, lost een overwegprobleem op, dat de prinsen- stad jarenlang heeft bezig gehouden. Bij een aantal van 225 treinen per dag waren de spoorbomen gemiddeld zo'n dikke twaalf uur per dag ge sloten, wat het verkeer vooral in de spitsuren voor hopeloze opgaven plaatste. Nu de spoorbaan omhoog is gebracht kan er eindelijk een nor male doorstroming tussen oost- en est Delft plaats hebben. Bovendien Wielrijdster bij botsing gewond Een 60-jarige wielrijdster uit Lel den raakte vrij ernstig gewond, toen zfj gisteravond omstreeks kwart over acht op de wegkruising Herenstraat- Witte Singel door een bromfietser werd aangereden. Zij kreeg een hoofdwond, een hersenschudding en vermoedelijk een scheur ln het sche deldak. De bromfietser, een 17-jarige knaap, die van de Koepoortsbrug in de rich- rich van de Herenstraat reed. wilde voorrang verlenen aan de uit de rich ting Witte Singel komende wielrijd ster en remde af. Op dat ogenblik schoot echter de linkertrapper los, zodat de bromfiets op de wielrijdster inreed. Het slachtoffer werd door de EHD ziekenhuis vervoerd. Politieke leuzen Mynheer de redacteur, Zou het niet tijd worden, dat ln grote witte letters vervatte politieke leuzen, geschilderd of gekalkt op openbare gebouwen, zoals „V.S. uit Vietnam", van gemeentewege ver wijderd worden? Men zie byv. een* het havenkantoortje op de Beesten markt, dat voor velen tot een ergeni* is geworden. Hoe men ook over de politiek moge denken: zodanige leuzen doen schade aan onze Internationale betrekkin gen, H. T. Moeder overreed zoontje (11/2) Een moeder heeft gistermiddag op een boerderij in Den Ham haar an derhalfjaar oude zoontje Johnny met een trekker overreden. Het jongetje is aan de gevolgen hiervan overleden. Toen de vrouw de trekker uit de sehuur reed. merkte ze niet dat haar De volgende leerlingen van de uit gebreid Technische School behaal den de verklaring UTS (theoretisch deel)Afdeling Bouwkunde: R. A. v. d. Bos. Katwyk/Zee, P. K. v. Dorp Oegstgeest, J. C. v. Duyvenbode Kat- wijk. W. A Feenstra Voorburg, Th. J. B. v. Galen, Leiderdorp, C. I. J. Hobo. Abbenes, Th. E. Jansen Noordw. Hout, P. J. M. Klein, Lisse, A. Koning Hillegom. J. B. W. Kriek Zoetermeer, R. Krol, C. M. Lange- veld Alphen a. d. Ryn, A. A. Moo- lenaar Lisse, A. Noppen Oegstgeest, P. M. Opdam Noordw. Hout, E. W. Pietersz, C. de Reuver Voorschoten, D. Sol> H. G. M. Stol Warmond, L. A. v. d. Werff Zoeterwoude, A. P. M. Witsenburg, L. Zimmermann Voor burg. Afgewezen: 2. Afdeling Elektrotechniek: J. J. A. Aalders, A. K. den Boon Den Haag, H. L. Cohen, H. Cornet Den Haag, J. A. Dansen Den Haag, C. Dekker Voorschoten, B. J. v. Ernst Den Haag, P. A. M. Hogervorst Lisse, J. v. d. Horn, C. A. v. d. Hulst Noordwyk- Binnen, C. E. Huisman Den Haag, J. Jongeneel Nieuw Vennep, W. J. Keu kenmeester Leidschendam (met lof), R. G. C. Koekkoek, E. D. Kruyswyk Alphen a. d. Rijn, F. A. Langezaal. B. A. Oude Elferink, C. Matser Oegstgeest, J. Nonhebei Oegstgeest (met lof), Th. J. Ouwerkerk, P. Pronk Scheveningen. G. Rigtering Alphen a. d. Ryn, J. J. de Ruiter Noordwyk/Zee, R. Sandbrink Bos koop. R. D. C. v. d. Sar, J. J. C. W. Schoenmakers, W. v. d. Staay, C. P. v. Staveren Hazerwoude, A. Steger Aerdenhout, Ph. J. v. d. Ven, P. W. C. Visser, A. A. Weber, A. J. M. Wildenburg, W. de Wit, Waddinx- veen, C. B. M. de Wit, R. D. J. Woorlman Voorschoten, D. T. J. v. Wjjgerden Den Haag, C. H. v. d. Wyngaard, T. Zitman Voorschoten, A. P. M. Zuidwyk Koudekerk a. d. Ryu Afgewezen: 8. Afd. Werktuigbouwkunde: J. v. d. I Bent Katwyk. A. A. J. M. Beyers- bar gen Hillegom, R. T. Bierhuys Den Haag, R. Boom, Ch. J. Boon, C. R. Borghart, C. Bouwmeester, P. J. Z. Bruins Slot Alphen a. d. Ryn, L. M. J. Deckers. K. Duindam Noordwyk aan Zee, A. J. Duyvenboden Kat wyk, J. Eisenga Noordwyk, C. E. Gravemeyer Noordwyk, R. M. de Haan Vogelenzang, L. v. Ham Nieuw-Vennep (met lof), W. v. d. Hoven, J. W. Jonker Katwyk, J. H. M. v. Klink Zoeterwoude, G. Koning Zoeterwoude. R. G. Kooy Voorscho ten A. W. Maan Schiedam, L. v. d. Lucas, J. C. de Mooy Katwyk/Ryn, A. A. J. Mulder Heemstede, W. J. v. d. Oever Katwyk. S. M. Ouwer- sloot, C. Overweel Lisse. F. R. v. Praag Noordwykerhout, H. Rotteveel Rypwetering, M. E. A. v. d. Steen hoven, J. R L. H. Thyssen Noord wyk, G. L. Tjoa Sassenheim. F. Velt man Bennebroek. M. Wester Oegst geest. Afgewezen 5. kunnen onder het viaduct ontelbare I zoontje achter haar was aangelopen, auto s worden geparkeerd. I Het jongetje kwam onder de wielen. Tussen Noordwijk en Zandvoort Bij de grote ontwikkeling vai „duinslagen" tussen Noordwijk Zandvoort is óók de kerk en wel met een grote kerktent die opgetrokken is achter het huis van de heer Plug aan de Duindamseslag. Het is niet de bedoeling om de vakantievangers alléén te bereiken, maar de kerken van Noordwykerhout en Noordwijk. hervormd en gerefor meerd, hebben een gezamenlijke actie ondernomen om de vakantiegangers óók andere diensten te bewyzen. Daarvoor is een team uit deze kerken van 7 man van 11 juli tot 22 augustus aanwezig. Op allerlei ma nieren wil men vakantiegangers door het organiseren van zangdien sten. filmavonden, attracties voor kinderen, enz., de vakantietyd tot een aangename tyd maken. Verder is dicht by het strand een bungalow kiosk aanwezig waar allerlei tijd schriften. bibliotheekboeken, etc. verkrijgbaar zyn, terwyl ook nieuwe boeken, bijbels en andere christelijke lectuur aanwezig is. Daarnaast wil de kerk tot een ge sprek komen met de vakantiegangers en „van mens tot mens" contact zoeken over allerlei levensvragen. De kerken van Noordwykerhout en Noordwyk voelen het als een roeping om als „kerk van Christus", aan wezig te zyn op heel eenvoudige wijze. Er wordt iedere zondagoch tend om 8.30 uur (tot 22 augustus) een dienst gehouden in de kerktent. waarin predikanten van de genoemde samenwerkende kerken voorgaan. Zo zal zondagmorgen a.s., 18 juli, voor- caan ds. W. Dekker, geref. predikant in Noordwyk-Binnen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3