NIEUWE HOBBY VOOR VRIJE DAGEN: ONTDEKKINGSREIS DOOR EIGEN LAND pafd°n-een Puur Italiaanse AUTO NS-VAKANTIE DAGTOCHTEN Waarom is deze nieuwe vrijetijdshobby zo'n succes? Omdat hij U zonder moeite daar brengt waar Nederland (en ook het buurland) op z'n mooist is. Omdat er niets te regelen valt en toch alles geregeld is. Omdat de kosten zo ge ring zijn. Maak een keuze uit 30 ver schillende vakanties - in - dagformaat SPECIALE VOORDELEN: U bent er zeker van dat elke dagtocht doorgaat. De trein rijdt immers altijd! Niets hoeft U van te voren te regelen of te bestel len. U gaat eenvoudig even naar het stationsloket, wanneer het U uitkomt. Tot op het laatste moment kunt U beslissen. U bent helemaal vrij! U kiest de trein die U wilt en U deelt Uw dag naar eigen goeddunken in. En alles is bij de prijs inbegrepen Uw gecombineerde biljet is zowel reis- als toegangsbiljet voor het gehele programma. U weet van te voren precies waar U aan toe bent. Fiat schiep een nieuwe auto. Met voorwielaandrijvingde PrimulaEen puur Italiaanse auto met uitzonderlijke rijkwaliteiten en dubbele veiligheid, sportief er exclusief.Gebouwd voor automobilisten,die méér willen dan'n Italiaanse lijn alleens eerst: de veiligheid. Een puur Italiaanse auto moet snel zijn. Daarom stelde Fiat veiligheid als eerste en absolute voorwaarde. Dus: een grandioos rem- systeem. De Primula werd uitgerust met vier schijf remmen. Om het remmen nog efficiënter en zeker der te doen geschieden is de Primula voorzien van een remregulator, die het remmoment op de achter wielen regelt en bij elke belasting een perfecte rem- verdeling verzekert tussen de voor- en achtenremmen. Zowel de vier schijfremmen als de handrém worden automatisch bijgesteld. de wegligging. Een Italiaanse auto moet sportief zijn. Fiat schiep een lage wagen met een laag zwaartepunt. Echter: zonder de bezwaren van kleinere wielen. De Primula kreeg normale wielen met normale banden. Banden met een normale lange levensduur! De formidabele vering is geba seerd op een systeem met jarenlange praktijker varing. Door de versnellingsbak 90° te kantelen werd een grote bodemvrijheid verkregen (dit is de maximale afstand tussen wegdeken onderzijde auto), gescheiden smering. Motor en versnellingsbak kregen in de Primula een gescheiden oliebad. Dus' geen uitwisseling van ongerechtigheden. Dus géén extra hoge kosten bij olieverversen. Nog een be sparing: de koppeling wordt automatisch bijgesteld: blijvend soepel schakelen vraagt bij de Primula beslist geen extra servicebeurt! gesloten zelfdenkend koelsysteem. Warmte ener gie en Fiat,is zuinig met energie! De Primula werd uitgerust met een 2-delig zelfdenkend radiator systeem. Bij het starten van een koude motor werkt slechts de kleine radiator; als de motor op bedrijfs- temperatuur komt wordt het gehele koelsysteem ideale combinatie (van sportlef en ruim!) De auto-ten mobilist van vandaag wil rijgenoegen comblnerenaai met praktisch gemak. Welnu: de Primula heeft d€0nc allure van een luxueuze sportwagen en de ruimt«Bja, van een combinatiewagen. De gehele achterkant varu de carosserie - kenmerkend voor de sportievrfa Primula lijn! - opent zich als extra portier en maakt061 de grote bagageruimte toegankelijk. Nóg meerqut combinatiegemak: de achterbank kan naar vorende worden geklapt om deze toch al grote - bagage-^eI ruimte te verdubbelen! ^oi fiat zekerheid. De beroemde Italiaanse carosserie- ontwerpers van Autobianchi 'tekenden' voor hefSP1 exclusieve koetswerk: Fiat staat garant voor hetma motorisch en mechanisch gedeelte. Alleen al in j Nederland geven meer dan 180 dealers U de zeker heid van volle Fiat-service. Zij ontvangen U gaarne_° i proefrit! Om U een indruk te geven van de prijzen de bijbehorende attracties, volgen hier enkele voorbeelden. (V 4 t/m 9 jaar kaarten tegen halve prijs.) Dagtocht 15 naar Enkhuizen en Urk (alléén op werkdagen] Treinreis heen naar Enkhuizen, terug van Kampen - Boottocht le klasse Enkhuizen - Urk - Bustocht Urk-Kampen. Van Amster dam CS f 10.40, Den Haag HS f 13.90, Rotterdam CS f 14.60, Utrecht CS f 11.-. Dagtocht 8 naar Texel Treinreis retour naar Den Helder - Retour stadsbusrit Den Helder Station-Havenhoofd - Retour boot le kl. Den Helder-Texel - Dag kaart voor bussen op Texel (dienstregeling gratis). Van Amsterdam CS f 10.70, Den Haag HS f 13.50, Rotterdam CS f15.10, Utrecht CS f 13.40. Dagtocht 9 naar De Kempen en Euro re- creatie-centrum Treinreis retour Eindhoven - Busrit door De Kempen - Toegang Eurostrand incl. speel tuin, garderobes en zwembad. Van Am sterdam CS f 12.20, Den Haag HS f 13.-, Den Haag SS f 13.70, Rotterdam CS f 11.40, Utrecht CS f9.50. de vakantiedagtochten, inclusief kinderen van Kkl-P :r naastgenoemde tochten vindt U in het boekje „NS-Vakantiedagtochten" dat aan alle stations en NS-Inlich- tingenbureaus verkrijgbaar is.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 10