Succes voor onze Knokkeploeg bij Westerse muziek in Indonesië tahoe bij Moeilijkheden hij de vorming van Belgisch kabinet Auto-ongeluk: twee doden en 7 gewonden LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 12 JULI DERDE BLAD L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. L.D. OVER RADIO EN T.V. Jongeman vergreep zicli aan lifster Een 17-jarig meisje uit Urk is za terdagavond aangerand door een jongen knaap uit Ruttem, Noordoost fiets had meegelift. De dader, de 17- jarige knaap uit Ruttem, Noordoost polder, is na een speurtocht van de Rijkspolitie van Urk in samenwer king met de gemeentepolitie van de Noordoostpolder gisterochtend aan gehouden. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is in het poli tiebureau van Vollenhove (Ov) in gesloten. Het meisje had zaterdagavond sa men met een vriendin de kermis in Fmmeloord bezocht. De meisjes mis ten de laatste bus en accepteerden toen een lift van twee voorbijko mende bromfietsers. Het ene meis je werd keurig naar huis gebracht, het andere werd aangerand. Hui lend en volkomen over stuur kwam zy thuis. De politie van Urk ging onmiddellijk op zoek naar de dader, maar het onderzoek werd bemoei lijkt doordat het meisje geen signa lement kon opgeven, omdat de aan randing omstreeks elf uur in het donker gebeurde. Vier mannen Delgrado's dood betrokken Voor de eerste maal heeft de Por tugese regering te kennen gegeven dat zij deelneemt aan het onder zoek naar de moord op de oppositie leider generaal Delgado. Het minis terie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld dat wordt gezocht naar vier mannen naar men aanneemt Fortugezen die betrokken zouden zijn geweest bij de dood van Delgado. Voorheen had men van overheids- zijde een ongeinterresseerde hou ding aangenomen nadat het lichaam van Delgado verminkt door knup pelslagen was gevonden in een geimproc'seerd graf bij Badajoz in Spanje. Men nam het standpunt in dat oplossing van de moord een Spaanse zaak was, hoewel er geen be zwaar bestond tegen een internatio naal onderzoek. De namen van de vier gezochten zijn aan Interpol opgegeven. De mo gelijkheid bestaat dat de namen ge fingeerd zijn. Eerder is reeds vastge steld dat de nummerplaten van de ogens waarmee de vier man op 13 februari in Badajoz de grens zijn gepasseerd naar Spanje, vals NEDERLAND 1 (NTS) Nieuws in het kort Barend de Beer Opsporing verzocht, comedie Openbaar Kunstbezit Huckleberry Hound Journaal en weeroverzicht Rij maar aan, autorace De koning der wildernis, film De Eerste Wereldoorlog Journaal Tour de France NEDERLAND 2 (VPRO) Socialisten verdeeld De Nederlandse ploeg heeft gisteren tijdens het songfestival in Knokke een prachtig succes geboekt: de vijf Nederlanders behaalden maar liefst lfiO punten, het hoogste aantal van alle deelnemers. De Duitsers, tegen wie ons vijftal gisteren uitkwam, behaalden slechts S62.5 punten. Zaterdag zongen Frankrijk en Engeland tegen elkaar: de stand werd S8S.5 tegen 372. Ofschoon de kwaliteit van de Italiaanse ploeg nog moet worden beoordeeld, verwacht men in Knokke dat in de finale België en Nederland tegen elkaar zullen uitkomen. Op de foto de Nederlandse Knokkeploeg schouder aan schouder. Van links naar rechts: Suzy Peoenboom, Conny van Bergen, leider Lou van Rees, Liesbeth List, Jan Arntz en Geet Kauffeld. BEAT(LE)PLATEN IN BESLAG GENOMEN De Indonesische politie heeft een groot aantal grammofoon platen en bandopname-appara ten in beslag genomen in win kels in Djakarta. De grammo foonplaten en de bandjes waren opnamen van Westerse muziek en liedjes van de Beatles die strijdig zijn met onze nationale aard". De Indonesische politie zei giste ren dat de inbeslagnemingen zijn uit gevoerd op instructie van president Soekamo. De woordvoerder zei dat de inbe- slaggenomen platen en bandopnamen muziek en liedjes bevatten die „de moraal van onze jonge generatie be derft". Gearresteerd Dood kapitaal Rode Kruis Tijdens de algemene vergadering van 't Nederlandsche Roode Kruis in Utrecht is zaterdag een discussie ont staan over het kapitaal dat bij de afdelingen van het Rode Kruis on gebruikt blijft staan. De afdeling Oost en West-Souburg maakte deze discussie los met een voorstel, waar- In staat, dat niemand het zal sppri- ciëren dat het kapitaal da tin vel collectes bij elkaar is gebracht, bij de afdelingen van het Nederlandsche Roode Kruis als dood kapitaal te boek zal blijven staan. Het is waarschijnlijk wenselijk, al dus deze afdeling, deze gelden in handen te stellen van het hoofdbe stuur van het Rode Kruis ten be hoeve van de uitgebreide Rode Kruisarbeid. De directeur-generaal, de heer A. van Emden, zei als reac tie op dit voorstel, dat het inder daad wenselijk is, dat afdelingen die over gelden beschikken, dezè met het oog op de liquiditeitspositie van het hoofdbestuur ter leen beschikbaar stellen. De afdeling Barneveld kwam met het idee om een Rode-Kruisband op te richten, waarin de afdelingen te richten, waarin de afdelingen aandelen zouden bezitten en waar iedere afdeling zou kunnen lenen en geld zou kunnen storten. De algemene vergadering werd voor de laatste maal voorgezeten door mr. F. A. H. de Graaff. President Nasser „Oorlog met Israël onvermijdelijk" Fresident Nasser van Egypte heeft gisteravond in een door de Ameri kaanse televisie uitgezonden inter view verklaard, dat hij „geen kans op een vreedzame regeling met Isra ël" ziet. Naar zijn mening was een oorlog met Isarael onvermijdelijk. „Het mag dan niet vandaag zijn. Het mag dan niet binnen enkele jaren, binnen tien jaar, zijn, maar de Ara bieren voor ons. Zij trokken ons land in 1956 binnen en ze zullen dat wanneer ze de kans krijgen weer doen", zo zei het Egyptische staats hoofd. In het drie dagen geleden in Caïro opgenomen interview deelde Nasser verder mee, dat het nieuwe Algerijnse bewind hem had laten we ten dat de afgezette president Ben Bella in leven in en „dat hem niets kwaads zal overkomen". gevangenisstraffen gedreigd, als zij zich niet zouden neerleggen bij het beleid van de staat op het gebied van de cultuur. Vier musici van een in Djakarta populaire combo zijn on langs gearresteerd omdat zij de Beatles zouden hebben geïmiteerd. Functionarissen hebben de hoop uitgesproken dat Indonesische com ponisten en musici de voorkeur zullen geven aan het soort muziek dat „zal kunnen meehelpen aan ning van de nationale revolutie Filmfestival" op congres EGKS Aan het tweede congres over de vorderingen op het gebied van de staalverwerking, dat van 26 tot en met 29 oktober onder auspiciën van de hoge autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal in Luxemburg zal worden gehouden, wordt opnieuw een filmfestival ver bonden. Het festival, dat op 24 okto ber begint en op 27 oktober eindigt, zal gewijd zijn aan documentaires over de ijzer- en staalindustrie. De regeringen van de zes deelne mende staten, beroepsorganisaties voor de ijzer- en staalsector, de ijzer en staalondememingen en filmpro ducers kunnen documentaires inzen den. De films zullen in vier groep>en worden verdeeld: films van algemeen voorlichtende aard. technische films, films over „industrial relations" en films over de toepassing van staal. (Van onze Brusselse correspondent) De B.S.P., de Belgische so cialistische partij, schijnt te wil len profiteren van haar positie bij de vorming van de nieuwe Belgische regering, die wordt samengesteld door prof. Harmei. Zoals bekend zou het een rege ring van rooms-katholieken en socialisten worden. De formateur heeft reeds een uit voerig programma opgesteld en dat had hij voor het weekeinde voorge- aan de beide partijen. Hij bleek zelf nogal optimistisch over het sla- van zijn onderneming, want hij had reeds aangekondig dat hij hoopte het nieuwe kabinet op of voor Ray Collins overleden De acteur Ray Collins, die gedu rende acht jaar de rol van politie man Wily vertolkte in de Ameri kaanse Perry Mason" tv-reeks, is eergisteren na een langdurige long ziekte in een ziekenhuis in Santa Monica Califomië) overleden. Hij werd 75 jaar. Twee doden, twee ernstig gewonden en vij minder zwaar ge wonden dit was het trieste resultaat van een frontale auto botsing in de Noord-Limburgse plaats Tegelen. Het ongeluk ge beurde gisteravond rond half twaalf tijdens zware regenval door dat een kleine Duitse auto een reeds voorgesorteerde auto links wilde passeren. Op slag gedood werden een 24-jarig meisje uit Hora en een 24-jarige Duitser. Monica Vitti, de ster van de Italiaanse filmindustrie kwam M gistermiddag na een bootreis tot g Hoek van Holland per trein in g Amsterdam aan. Zij zal hier 14 dagen blijven voor opna- g men van de film „Modesty Blai- M se", waarin ze de hoofdrol 7; speelt: een soort vrouwelijke James Bond. g Voor deze „gevaarlijke" hoofd- g rol krijgt regisseur Antonioni's llllllllilllllillllllllllllllllllll vrouw Monica Vitti karateles- sen van John Bluming. Met de Italiaanse actrice ar- g riveerde ook de Brit Terence g Stamp, die ook een hoofdrol speelt. Verder werken o.m. Dirk g Bogarde, Michael Craig en Scilla g Gabel aan „Modesty Blaise g De opnamen onder regie van 57 Joseph Losey zijn vandaag be- llllllllllllllllllllllllllllllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll. Een landbouwtrekker Is zater dag op een onbewaakte spoorwegover gang bij Sauwerd onder de trein ge komen. De bestuurder, de 21-jarige Jongeman De Boer uit Bedum is hier bij om het leven gekomen. De 24-jarige T. de Boer uit Nieuw-Leusen is zaterdagmiddag om het leven gekomen, toen de auto waarin hij zat, bij Coevorden in het Krimkanaal reed. Twee andere in zittenden, vrienden van het slacht offer wisten uit de auto te komen. Op de Haarsterweg in Marum is zaterdagavond een ongeluk gebeurd waarbij de 28-jarige veehandelaar R. Huitema uit Opende om het leven is gekomen. De man reed op een bromfiets en kwam in botsing met een andere bromfietsberijder. Op de Lekdijk onder IJsselstein is zaterdagmiddag de 31-jarige jeugd leidster mej. L. M. Hulshoff uit Den Haag gedood. Mej. Hulshof was met zes jonge mensen per bromfiets on derweg van Den Haag naar Apel doorn. Op de plaats van het ongeval, waar de dijk smal is, is haar brom fiets vermoedelijk geraakt door een uit de tegenovergestelde richting ko mende vrachtauto. Mej. Hulshoff viel en liep daarbij zulke ernstige verwon dingen op dat ze vrijwel onmiddellijk overleed. Zaterdagmiddag is de 46-jarige mevrouw A. van Tooren uit Berghem (N.-Br.) op een kruispunt in Megen door een scooter aangereden en ter plaatse overleden. Neger assistent van Johnson voorlegerzaken President Johnson heeft gisteren de 32-jarige neger Hugh Robinson uit Washington geïntroduceerd als zijn medewerker voor legerzaken. Volgens functionarissen van het Witte Huis is dit de eerste maal dat een neger tot medewerker van de president is benoemd. President Johnson heeft verder de ontslagaanvrage ingewilligd van Eu gene Zuckert, als minister voor de Luchtmacht. Hij zal worden opge- volgt door dr. Harold brown, direc teur van de afdeling onderzoek en 'techniek van het ministerie van de fensie. Voorts willigde de president de ontslagaanvrage in van Carol Ro de Belgische nationale feesdag op 21 juli aan de koning te kunnen voorstellen. Zaterdag hebben zowel het bestuur van de C.V.P. (de christelijke volks partij. die de rooms-katholieken ver enigt), als van de B.S.P. over het regeringsprogramma beraadslaagd. Het bestuur van de partij, zo heeft Collard na afloop van het beraad medegedeeld, heeft met slechts een kleine meerderheid het programma goedgekeurd. Het vond die meerder heid echter onvoldoende om reeds thans het congres van de partij (waar ongeveer 300 tot 400 afge vaardigden vertegenwoordigd zijn) dat tenslotte moet beslissen, bijeen te roepen. Stilstand Voorlopig is er dus nu voor een paar dagen een stilstand ingetre den. Voor minister Spaak, die van daag en morgen in Parijs is en wiens onderhoud met generaal De Gaulle van belang wordt geacht voor de verdere ontwikkeling van de crisis binnen de E.E.G., is de situatie ver velend. ALs demissionair bewinds man heeft hij wel de afwikkeling van de lopende zaken tot taaie, maar hy stond natuurlijk sterker toen het vrijwel zeker was dat hij weer terug zou komen op zijn post. Verder lijkt het weinig waarschijn lijk dat de regeringscoalitie tussen C.V.P. en B.S.P. niet tot stand zal komen. De houding van het socialis tische partijbestuur kan door twee motieven zijn ingegeven. Of het wil zoveel slagen in het regeringspro gramma en mogelijk ook ministers- po rtefeilles binnenhalen, of het heeft Spaak een duidelijke waarschuwing willen geven dat de Belgische socia listen niet al te geestdriftig zijn over zijn bemiddelelingspogingen in Pa rijs. Engelse dokters dreigen opnieuw De Britse artsen hebben gedreigd met een massale uittreden uit de nationale gezondheidsdienst, tenzij zij de patiënten een bedrag in reke ning mogen brengen voor een con sult. Ze hopen hiermee denkbeeldige zieken en simulanten af te schrik ken. Een resolutie van deze strekking wei d in Swansea aangenomen op het jaarlijkse congres van de Britse Medische Associatie. Ook begin van dit jaar dreigde men met een der gelijk besluit. Tevoren had een van de 500 af gevaardigden het huidige kosteloze systeem afgekraakt met de uit drukking .nationale gezondheids- gaarkeuken". Deze afgevaardigde zei dat het kostloze systeem alleen kan werken als er voldoende huis artsen zyn. Deze z(jn echter niet, en de situatie wordt met de dag slechter. Een andere arts zei dat zestien procent van het werk wordt be steed aan vier procent van de patiënten, zodat de echte zieken niet de behandeling krijgen die zij verdienen. RADIO HILVERSUM 1 HILVERSUM 2 Geertsema contra Wigbolil Men kan aannemen, dat de heer Geertsema en Herman Wigbold elkaar op een aantal punten beslist niet mogen, hoe wel ze elkaar als persoon mis schien best aardig vinden. Dat mag nooit uitgesloten worden geacht. Hen op de televisie tegen elkaar in zien gaan levert altijd veel spanning op, meer dan sommige t.v.-thrillers be ogen. Ook al zitten de heren rustig in een studio. Zo'n ge sprek doet het vooral goed als Wigbold met prikkende vragen in vorm is, zoals zaterdag in „Achter het nieuws". Eerst betichtte in licht zomer - kostuum geklede Koos Pos tem a (het zou verder ook een luchtig „Achter het nieuws" worden) de WD-fractieleider ervan vóór t.v.-censuur te zijn omdat deze het er vroeger mee eens was ge weest dat het interview met Bidault niet werd uitgezonden en verder ook wel graag had gezien dat de beroemde beeid- religie-scène uit „Zo is het" de lucht was uitgedraaid. Hij is voor openheid in het t.v.-bestel maar dan moeten niet de din gen op de t.v. komen waar hij tegen is, zei Postema ongeveer. Later kreeg de heer Geertse ma ln hetzelfde „Achter het nieuws" de kans zich te verwe ren en de attente redactie van VARA's actualiteitenrubriek had hiermee, voordat het zelfs inge voerd is, de primeur van het recht op wederwoord, terwijl er bovendien niet eens om ge vraagd was. De heer Geertsema was er als het ware toe gedwon gen omdat Wigbold en zijn mannen kennelijk iets aardigs in scène wilden zetten. Het slot van het gesprek gaf een aardige dialoog te horen die wij hier laten volgen: Wigbold: „Vindt u ons nou open of gesloten?" Nieuws in het kort (NTS) ir De oude draaidoos, oude s Concert voor jonge mensen Schets voor een portret Kinderspel, modern kleuteronderwijs. Ein Wiener in New York 18e Internationale Heinrich Berlijn 1965 Familieberichten (Overgenomen uit andere bladen» Gehuwd: E. J. Sljsma en H. W. Swellengrebel, Oegstgeest; H. E. Doedens en F. M. Vreeken, Gronin- I gen. Bevallen: Brouwer—Wierenga, Em- l meioordAckermansLoonen. Eind- boven; De Bruynvan Rooy, Am- sterdam. I Overleden: E. W. E. Schweitzer, v. 72 jaar, Amsterdam; C. G. Burger, m„ 67 jaar, Emmeloord; H. G. J. Riemer, m„ 85 jaar, Rotterdam; J. G. Vegter, m„ 58 jaar, Groningen; G. Michielsen, m„ 50 jaar, Amster dam; T. P. Hanou, m„ 83 jaar, Rot terdam; A. P. H. Brouns, v.. Voor burg; A. M. Kat. v., 73 jaar, Mon- nickendam. wan als directeur van de Amerikaan se voorlichtingsdienst. Rowan, die naar de journalistiek zal terugke ren. zal aanblijven tot een opvolger ia benoemd. Geertsema: „Ik heb het zeer op prijs gesteld hier op de zaak in te kunnen gaan". Wigbold: „Dan dank ik u zeer voor de openheid waarmee u deze vragen hebt willen heil woorden". Huiveringwekkende documentaire „Achter het nieuws" met ver der reportages over schietgrage dames in Hypolitushoef en amateurdirigenten voor de Am sterdamse politiekapel plus een fikse veeg uit de pan in het ge laat van een bekend t.v.-criticus was eigenlijk het beste program ma van het weekeinde hoewel gezegd moet worden, dat ook de Canadese Wayne en Shuster show (o.a. met een uitstekende parodie op Cyrano de Bergerac) en de documentaire rond de vroegere misdadiger en „ver klikker" Joseph Valachi er mochten zijn. Het was in het laatste programma huivering wekkend te horen waarom Va lachi alles over zijn vroegere bendegenoten aan de autoritei ten wilde vertellen, omdat hij „wraak" wilde nemen. Villa Sidonia beleefde gister avond z'n ontknoping en z'n einde. Je zat naar deze KRO- serie te kijken met de vertede ring die Je bevangt bij het zien van een voorstelling van het toneelclubje van de zaak, alleen de collega's speelden er niet in mee. Cees Haast (verschrikkelijk Jammer toch dat hy uit de tour is) kwam èn zaterdag èn zon dag op het scherm, zaterdag in het Journaal, een stukje film van z'n aankomst in Brussel, waarbij wij dachten „maar nu wil ik hem ook nog iets horen zeggen". Gelukkig gehemde dat gisteren in „Sport in beeld" ln een interview met de Brabantse riimgeit door Jan Cottaar. VOOR MAANDAG 12 JULI NCRV: 18 00 Kon. Militaire Kapel. 18.20 KJ ass. gram. 19.00 Nws. en weer- praatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Mod. planomuz. 19.45 Prome- sollst: moderne amus - temationale Heinrich Schützfest Ber lijn 1965: Modern oratorium. 22 20 Boekbespr. 22 30 Nws. en herh. SOS- Nabeschouwing Tour de France. 19.45 OverheidsvoorlichtingJe wordt er wij zer van: Een klankbeeld over sparen, samengesteld door Wil Muilemeister. Amanda, hoorspel. 22.30 Nieuws. 22.40 Act. 23 00 Lichte Franse muz. 23.55- DRAADOMROEP (Over lie 4e lUn van 18-20 unr) I. Henry Brant. Concert voor alt saxofoon èn orkest. Prelude. Idyll. Ca price. Slgurd Rascher, altsaxofoon. Cincinnati Symphonie Orkest o.l.v. Thor Johnson. II. Howard Brubeck. Dialogues legro - Blues. Dave Brubeck Quartet Philharmonisch Orkest van New York Proclamation. Sermon. A little bit of sin. Protest. Jubilee. Residentie Orkest Cor de Groot, plano: Residentie Orkest o.l v Willem van Otterloo. IV. Aaron Copland 1 Ballet Suite ..Billy the Kind". Introduction- The Open Prairie (Le Town (Modei soden uit „Rodeo" Buckaroo Holiday; Corral Nocturne Saturday Night Waltz. Hoe-Down. Philharmonisch Orkest van New York o.l.v. Leonard Bernstein. VOOR DINSDAG 13 JlLl Hilversum I. 298 m. KRO: 7.00 Meditatie. 7.05 Ouverture: reportages, commentaren, wegeninfor matie en lichte gram. (7 30-7 40 Nws. Plm 8 00 Overweging). 8 30 Nws. 8 40 Lichte gram 9 35 Waterstanden. 9 40 Pontificale hoogmis. 11 45 Gram 11 50 Volaan vooruit, lezing 12 00 An gelus. 12.03 Lichte gram. 12.20 Voor de boeren. 12.27 Meded. t.b.v. land- en tuinbouw. 12 30 Nieuw gram. 12.50 Licht lnstr. en6. en licht ".30 Lichte gram. zangsollste. chtingVor. muziek op de Ned. Antillen, prek i Coco). Vraaggesprek: Raymundo Debrot mei Lichte gram. VPRO: 7.50 Dagópe- 8 55 Klass. gram. 9 00 angsollsten. 12.27 Meded t.b.v. land. en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlichting: Voor de land bouw. 12 40 Licht ens. en zangsolisten. III. Vocaal Kleren. 14.30 Tot uw orders: gevar. progr. militairen. 15.35 Lichte gram ue.uu Nws). Vanaf 15.00 Event, onderbre king voor reportage Tour de France. 16.30 V. d Jeugd. 17.30 Lichte gram. v. d. tieners. TELEVISIEPROGRAMMA'S Nederland I: NTS: 18.45 Alleen gehoorgestoorden. 19.30 Walter en Con nie 19 45 Eva's herinneringen: serie over de emancipatie van de vrouw. 20.00 Journaal. AVRO: 20 20 Televizier. 20 40 Theater Domino. 21.35 Je zult me nooit terugzien, speelfilm. NTS: film uit de Engelse TV- KRO: 20.25 700 Ja Padua 20.55 i Internat, sonefestl- Washln val Knokke. RKK: 22.10 Frankrllk I sieland?: 1. Vernieuwing van de geest vanuit het Geloof, documentaire 22 40 Cholera In cholera, die Uit $rlvandrum, zuldwe^-Indla. bericht dat sinds begin Juli gemiddeld personen per dag Januari heeft deze

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 5