Je hebt eerder eeiAt leeuw dan een vlov< nieuweAUÏOhurei een administrateur Adverteert in dit blad Bevorderingen aan Rijnlands lyceum in Oegstgeest De metro van Rome en de oudheidkundigen H. LOS Jr. SLAGERIJEN flinke allround slagersbediende nel winkelmeisje H. LOS Jr. D. Jacobs ASSISTENT-BOEKHOUDER METSELAARS EN OPPERLIEDEN zetter of drukker Nederlandsch Drukkerij Bedrijf ADMINISTRATIEF MEDEWERKER RIJKSGEBOUWENDIENST ervaren bouwkundigen vrouwelijke krachf LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 10 JULI Van klasse 1 naar klasse 2: Rick van der Burg, Pi eter Caljé, Maarten Fontein, Frank den Herder, Herbert Hirschland, Job van Klinken, Pim van Loenen, Ron Minke, Bert Muller. Sidarto Oetomo, Paul Polano, Dorus Polman, Gerard Seger, Alfred Steen winkel, Peter Vollebregt, Frank Wijg- mans, Brik Jan Zürcher, Edwin van Schyndel, Rudy An dew eg, Jan Fr ede- rik Bekker, Zita Brix, Rudi Carpen- tier. Jan Willem Coenraads Neder - veen, Billy van Dijk, Laurlne Erends, Taco Geertsma, Anne Marie Janssen, Wim Kley, Auke van de Mey. Peter van Overvest, Ton P esc hier, Hans Reijnders, Chris de Ruyter, Robert Schalks, Piet Sligcher, Reurt Venema, Peter Holtkamp, Gerard Jan Bramer, Jan Maarten de Bruyn, Hllbrand Bruyning, Margot Foudraine, May An Go, Johannes Gunning, Paula Irik. Alex Jongman, Hans van der Kloot, Han de Leeuwerk, Jobina Naeff, Joanne Quispel, Renée Rap- pard, Joke Rol, Froukje Stienstra, Anne Marie Tjeenk Wülink, Rudolf Veltman, Karina Vocke, Saskia Wal- fcurgh Schmidt, Angela de Wolf, Fleur van Zonneveld, Paul Zwaren- stein, Kora Entres, Joppe Cram- winckl, Willy van Dugteren, Jan Maurlts van Eeghen, Ton Gathier, Bart van Holk, René Joosse, Floor Kooyman, Connie Kuiper, Lenneke Leupen, Jelske van der Linden, Cor Luking, Yvette Mulder, Els Nass, Je roen Nauta, Jan Ophof, Annelies den Ouden, Gerard Ploos van Amstel, Marijke Prins, Frank Schadd, Rieteke Schipper, Bert de Graaf, Herexamen: 2, niet bevorderd: 17. Van klasse 2 H.B.S. naar klasse 3 H.B.S. Egbert Bal. Ronnie Bizot, Femme de Boer, Roy Bouwmeester, Leon Bruin, Eelco Fontein, Jan Jaap Groen, Frank Heybroek, Hildo Krop, SJoerd Mulder, Frank Nortier, Kees de Regt, Erik van der Reyden, Har- men Tjeenk Willink, Jasper de Wilde, Paul van Zurk, Leo Zwart, Folkert Ale va, Frans van Bellen, Renée Glas tra van Loon, Tineke Goekoop, Rein- der van der Heide, Hans Leenarts, Marijke Nauta, Karla Polman, Job van Ronnen, Rob Sprong, Saskia Valkenburg, Klaus Vleeming, Sietske van Werkum, Yolande Nauta, Diede- rik Tjeenk Willink, Dilly van den Berg, Ade Ciggaar, Hansje Cool, Rimke Haringsma, Anneke van Har- tmgsveld, Elske Kleiverda, Luuk van Klinken, Mar greet van Marle, Jutze Piet van der Meulen, Maya Mulder, Wim van Schie, Remco Valkenburg, Liet Venema, Lous Voskuyl, Marten van Wij he. Evert Jan van Rijs Herexamen: 4, niet bevorderd: 16. Van klasse 3 H.B.S. naar klasse 4 H.B.S. Emil Bavelaar, Kees van Du ren, Han Go, Arend Hagedoorn, Koen Heringa, Tjebbe Jager, Rob Janssen, Joost Kok, Ronald Kok, Ernst Ko ningsveld. Flip Kromhout, Jules Le- kanne Deprez, Willem Nass, Aart van der Perk, Ed Reidsma, David Taudin Chabot, Jaap van Tooren- burg, Arjen van Vemde, Evert Wilt, Hugo Schipper, Dlck Boland, Anne lies de Bruyn, Kees Decider, Fred de Gruyl, Siem van den Haak, Hubert Hers, Peter Hiemstra, Wouter Hollen- berg, Olof Koekebakker, Zeno Lam- pe. Heieen van der Mey, Anneke Mulder, Sonja Neervoort, Ar ja Oli vier, Emilie Pouli, Noor Samkalden, Pieter van Vlaardingen, Herman Vonk, Freddy Willemsen, Koos Wil- lemsen, Loeki van Zuiden. Her examen: 2, niet bevorderd: 13. Van klasse 4 H.B.S.-A naar klasse 8 H.B.S.-A: Gé Bavelaar, Henk Bent veld,. Bonnie Blokland, Roeland Boot, Harry Dullaert, Emmy Dubbelaar, Welmoedt Eisses, Beer Eradus, Piet Jan Gaillard, Wim Ghijsen, Toon Ginkel, Harm Huisken, Rob Meyer, Ademine van Oostrom, Frans Pasma, Pierre Petit Jean, Steven Spaargaren, Fred Joa, Pieter Dirk Wolthaus, Frits Zandbergen. Herexa- len: 2, niet bevorderd: 3. Van klasse 4 H.B.S.-B naar klasse H.B.S.-B: Frans Belonje, Wim Beyen, Piet Blanken, Eddy van Cor- lenberghe, Tonnle Evers, Rijk Luyen- dijk, Marijn Nieuwenhuisen, Andries Oosten, Bert Sauer, Maarten Spaargaren, Hans Timmermans, Hans Vonk, Jan Bertz, Wim van Boc- kom Maas, Richard Brix, Job Eisses, Lex Groote, Carolien van den Han del, Martin Kornet, Koos Schaberg, Peter Segaar, Lies Steenwinkel, Ger- da Swellengrebel, Jon Tienstra, Kees der Vijver, Hendrik Voormolen. Herexamen: -, niet bevorderd: 11. Van klasse II Gymnasium naar klasse III Gymnasium: Robert Jan Bakker, Martha Bartlema, Hein Boer. Jos Dee, Marjan Goslings, Daan van Hulst, Elske van de Hulst, Paul Kist, Mar ja Kooistra, Margreet Muller, Willy Ruiter, Arend Saaltlnk, Tineke Zwitser, Biesbeth Bergman, Marjan Blomsma, Huguette Eldering, Jaap Gerritsen, Carolien de Graaff, Anke Kop, Carolien Polak, Louise Schepers, Janneke Sierksma, Inge Spijker, Dirk Tulp, Erik Wilmink. Herexamen niet bevorderd: 3. Van klasse III Gymnasium naar klasse IV Gymnasium: Renée Bodt, Hans Boland, Mar ja Brouwer, Karli Frenks, Pieter de Graeff, Jan Joo6t den Haan, Paul Jaeger, Caro Kasse- naar, Micha van Ley en, Woodrow Smeenk, Sven Vleeming, Heieen Wee ning, Willem Gert Aldershof, Nico Duyn, Rudolf van Driel, Lode- wijk van Eeghen, Jan Esseveld, Ar jen den Heyer, Hans LeyendUk, Rob Mulder, Katrien Polman, Yvonne van de Vlekkert, Mare Voorhoeve, Heieen Wiersma, Tessa Zeiler. Her examen: 1, niet bevorderd: 7. Afscheid en toch geen afscheid Vergeet ,de vluchtelingen' niet! Enkele weken geleden stond er een artikel over het werk onder de vluch telingen in Haid en andere kampen in diverse kranten en tijdschriften, o.a. in ons Blad, vanwege het feit, dat een firma in Bodegraven ter ge legenheid van de eerste steenlegging voor een nieuwe fabriek van elek tronische orgels een orgel ter be schikking stelde van de Evangelische Gnadenkirche in Haid. Bij de in wijding van deze kerk vorig jaar om deze tijd schreef een Oostenrijkse krant, dat deze kerk, die tot stand Van klasse IV Gymnasium naar klasse V Gymnasium: Mariëtte Ad miraal, Wilco Boer, Ingwer de Boer, Ruurd de Boer, Johanna Boeschoten, Jan Jaap de Graeff, Annelies de Gruyter, Floris Hers, Frits Locher, Evert Mol. Johannes Niemeyer, Chris Quispel, Frank Stadermann, Jan Stienstra, Kees Tjeenk Willink, Lian Tjoa, Harry Tienstra, Barbara Voge lenzang, Roeland Walburgh Schmidt. Herexamen -, niet bevorderd: 4. Van klasse V Gymnasium-A naar klasse VI Gymnasium-AThyl Fon tein, Liesbeth Groen, Nienke van Ham, Carolien van Holk, Clariet Kok, Lies Koning, Rob Reidsma, Do- rien van Rijssel. Herexamen: -, niet bevorderd: 1. Van klasse V Gymnasium-B naar klasse VI Gymnasium-B: Hans Beun- üerman. Ton Frenks, Bas de Graaff, Welmoed van Ham, Kees Rol, Fred Steenwinkel, Rob Voskuyl, Peter Wils, Kik Zeiler, Bob Zimmerman. Herexamen: -, niet bevorderd: 5. Rome's ondergrondse spoor weg van de toekomst onder vindt enorme hinder van het verleden. Oudheidkundige schatten be vinden zich precies daar onder het moderne Romewaar de metro is geprojecteerd. Terwijl ingenieurs en arbeiders proberen de tunnels te graven, wa ken deskundigen van de dienst voor kunsten en monumenten voortdu- durend dat geen oudheidkundi ge kostbaarheden worden vernield. Daaraoor ontstaan grote vertra gingen, terwijl het mogelijk is, dat de tunnels hier en daar moeten worden omgelegd. Elke keer als de tunnelbouwers op steen stuiten waar alleen aarde behoort te zijn, wordt het werk ge staakt, totdat de deskundigen heb ben vastgesteld wat daar eens ge- oouwd is, of het behouden dient te worden en hoe dat kan gebeu- Onder Rome kan men elk ogen blik op dergelijke funderingen stui ten. Het werk is gestaakt, terwijl de oudheidkundigen urnen uit de pe riode van de opkomst van het Ro meinse rijk in veiligheid brachten of graven uit de tijden van het verval van dit rijk borgen. Met grote zorg worden deze vondsten dan naa stedelijke musea overgebracht. Onlangs werd de toestand nog ernstiger, toen men by het graven op een enorme stenen muur stiet. De deskundigen hebben er geen flauw idee van waartoe die r eens gediend heeft of wannee gebouwd is. Totdat een en ander is vastgesteld ligt het gehele werk daar stil. De tunnelbouwers zijn door de oudheidkundigen gewaarschuwd, dat zij op de villa van Settimo Bas so of het paleis van Lucrezla Ro- mana kunnen stuiten. Indien zij die gebouwen niet vinden, zullen de oudheidkundigen teleurgesteld zijn. Indien zij wel worden gevon den, zullen de tunnelbouwers nog meer grijze haren krijgen. Moeilijke tijd voor directeur vlooieutheutei was gekomen door offers uit Leiden, ook uit verdere steden van Neder land, uit andere landen ook en bo venal door de vluchtelingen zelf, in zijn wordingsgeschiedenis deed den ken aan een modern sprookje, waar- dan inderdaad het geschenk van een orgel het laatste hoofdstuk vorm de met een happy ending. Het kerkje staat er en nog wel op de plaats van de voormalige kamp leiding en vlakbij staan er de hoge, moderne flatgebouwen, die honder den vluchtelingen uit diverse staten herbergen. Maar de vluchtelingen in die hui- n van vandaag zijn de vluchtelin- tn van gisteren en eergisteren, van twintig Jaar geleden en zij dragen de sporen van twintig Jaar barak- kenbestaan voor goed met zich mee. En al is het zo, dat de nieuwe taak, waartoe ik geroepen ben, geen grootscheepse acties meer mogelijk maakt hij is overigens aangeno- een tijdstip dat geen groot scheepse acties meer nodig zijn blijft als steeds de zorg om de enkeling daar, om de vele enkelin gen, die Juist nu nu vrijwel alle hulpinstanties hun aandacht richten „the Near East" en verder, helemaal aan zichzelf en hun ellen de zijn overgelaten en die we niet j in de steek mogen laten. Er blijft dus de dringende vraag n degenen, die eenmaal geadop teerd werden, niet aan hun lot hun nog steeds verschrikkelijke lot over te laten, maar door te gaan om door eenvoudige hulpverlening (pakketten met voedsel en geld voor brandstof) hun leven wat dragelij ker te maken. Daartoe hopen wij deze zomer bij et afscheid ieder een elektrische pan te overhandigen, omdat met het gedwongen koken op een elektrische kookplaat zonder elektrische pan nen een derde van het maandelijkse inkomen van totaal f 50 aan stroom weggaat. Er zijn heel velen in Leiden en omgeving, die steeds weer nu 10 Jaar lang geholpen hebben en die ik ten dele persoonlijk leerde ken nen, anderen ken ik alleen van brieven en giro. By een verhuizing biyft gelukkig een gironummer (285812) ongewyzigd en wü hopen, dat daar toch de ga- op biyven binnenkomen voor steun in alierlei noodgevallen: ach terstallige huur door ziekte, hulp by de voltooiing van studie (ook de Rockefellerfoundation verleent geen verdere toelagen, zodat enkele gezin nen zeer gedupeerd zyn, waarvan de jonge vader net in het laatse srudiejaar was), een toelage voor de opleiding van enkele kinderen, wier vader dit jaar stierf, hulp aan enkele bejaarden, enz. Er bestaat tegenwoordig geen ver schil in frankering van locale en in- terlocale post en zo doet het er niet zoveel toe of u brieven over de vluch telingen naar de Lammenschansweg 133 zendt of na 20 juli naar de Doopsgezinde Pastorie te Rottevalle (Fr.). Hoe dan ook we hopen zo, dat de vele goede contacten blijven be staan. Het laatste woord is een woord van heel diepe dankbaarheid aan allen, die op een of andere wyze in de afgelopen jaren de hulp aan de vluchtelingen hebben mogeiyk ge maakt, ook de redactie en admini stratie van deze krant. E. A. FRANKEN-DUPARC HILVARENBEEK - ..'t Is op het ogenblik gemakkelijker om aan een leeuw te komen dan aan een vlo. Vroeger kreeg je ze voor niks, later gaven we een paar centen per stuk en nu moet ik al anderhalve gulden bieden. Ik heb geadverteerd, maar moest toch nog zien langs andere wegen aan mijn arties ten te komen". Henri van Dillen (38), Nederlands enige vlooiendresseur en eigenaar van bet laatste vlooientheater in dit deel van West-Europa, maakt meei van kunststof vervaardigd, waarin de vlo zich niet thuisvoelt". ,Je kunt natuuriyk zeggen: kweek ze dan zelf. Natuuriyk kan ik cc vlooien laten paren, ze gaan dan eitjes leggen, daar komen wormpjes uit die gaan poppen. Tenslotte komen er dan hele kleine vlooitjes, maar die zyn zo klein, dat je ze niet kunt pakken. Dat is na tuuriyk allemaal niet te doen. Ik ruim dus aan het eind van het sei zoen de hele menagerie op en be gin het volgend voorjaar weer van MENSENVLOOIEN „Er schynen wel 150 verschillen de soorten vlooien te zyn, maar voor ons werk zyn alleen de stevige, royale mensen vlooien geschikt. In i Artiesten worden duur zich zorgen over de toekomst. Niet dat liy niet aan een goede boter ham zou kunnen komen, want naast zUn vlooientheater exploiteert hy nog andere kermisattracties. Hy maakt zlcli zorgen over de toekomst van het vlooiencircus, waarvan hy de directie overnam van zyn va der, die het vak op zyn beurt van grootvader leerde. Het was over grootvader Dillen, die 100 jaar gele den het vlooientheater op de Ne derlandse kermis introduceerde. ,Ik maak nog altyd goede zaken met vlooien en ik hoop het theater dan ook zo lang mogelyk voort te zetten. Soms krijg ik door een maz zel een heel potje artiesten tegeiyk en dan ben ik weer vol optimisme. Zoals vorige week. Ik ben toen naar Amsterdam gereisd, waar ik een oude leverancier heb opgezocht, oen a-sociaal gezin. De man voelde er niets voor om mee te werken; hy schaamde zich waarschynlyk, dat er nog vlooien in zyn huis wa ren. Maar toen ik tenslotte een ryksdaalder voor een vlo bood zei de vrouw: meneer Dillen, gaat u even een straatje om, straks ko men de kinderen thuis en zal ik wel even zoeken. Enfin, toen ik te rugkwam had ze er tien voor me. En toen ze zag, dat ik vlot met geld over de brug kwam, had ze er in een oogwenk nog tien HYGIENE wy troffen Henri Dillen op de kermis van Hilvarenbeek. In zyn fraaie salonwagen, die niet onder doet voor die van een groot circus directeur. vertelde de heer Dillen: ..Vroeger begonnen wy het seizoen altyd in de Zaanstreek, want daar kon ik altyd volop vlooien krijgen. Dat zat 'm, geloof ik, in de hou ten huizen. Vlooien kunnen daar fyn overwinteren in de naden van het hout en het vuil in vloernaden was bovendien een goede basis voor de ontwikkeling van de eitjes. Maar men beschikt tegenwoordig over tal van effectieve bestrijdingsmiddelen tegen insecten, men is hygiënischer geworden, er zyn steeds minder houten huizen, er worden geen houten maar betonnen vloeren ge maakt en en textiel wordt steeds noodgevallen behelp ik me wel eens met honden- en kattenvlooien maar die zyn eigenlyk te klein en bovendien geven ze voedingsproble men. want ze lusten geen mensen bloed. Als iemand my vlooien stuurt, begin ik met eerst de mannetjes er uit te wippen. Ze zyn te zwak. Al leen de vrouwtjes zyn geschikt voor het werk. Maar het biykt o zo vaak, dat ik de diertjes in be schadigde toestand krijg. De poten zijn bijvoorbeeld vaak kapot. Tja, die komen natuuriyk ook niet voor het circuswerk in aanmerking". Het vlooientheater is al eeuwen oud. In oude vakboeken troffen wy gegevens aan, waaruit biykt. kwestie van veel geduld i NOOIT JEUK Het verhaal wil, dat overgroot vader Dillen een eeuw geleden i een fancy fair in Frankrijk gt dresseerde vlooien zag. Het sta» in elk geval vast, dat hy het vlooi en theater in ons land heeft gt bracht. „Vlooiencircus" heette h» I toen en de kleurryke affiches, dj op de facade van de tent ward geplakt, vermeldden als program ma. de praalwagen, het uitrukka der brandweer, de Jonglerende vk I de koorddanseressen en balletdan seressen. Als extra attractie wi er steevast het voederen der die Dit laatste gebeurt ook nu nu K tijdens de voorstellingen. Hem ff van Dillen plaats de dieren op zQi L kinkeronderarm, waar zy zich tt m goed doen aan zyn bloed. „Nee, hi t jeukt niet. Als Je weet dat het prik je komt, is het helemaal geen Jen 1 kerig gevoel. Misschien ben ik oo wel immuum, want ik doe het 11 al twintig jaar. De vlot prikt verdunt het bloed met een vloei stof, die het dier zelf produceer, 4l Dit veroorzaakt by veel mense een bultje, maar ook daarvan ha ik nooit last gehad". Omdat een vlo zo klein is. kaïk^ de voorstelling nooit meer dan a k 20 man publiek hebben. De voor stellingen duren dan nooit lange dan een kwartier om elke avon( zoveel mogeiyk mensen te bedie Het Is een kermisvlo te beklagen! Volgens Henri van Dillen absoluii" niet. „Theoretisch gesproken kalei7U een vlo vier jaar oud worden. lf^'a de praktyk lukt dat byna nooi|?*fr Ze vallen ten offer aan verdelging» de r* vr. PwSTZüCrki Tel. 168310. P20a Dir. VLOOIENTHEATER geeft voor elke mensenvlo 1.50 per stuk. Brieven aan H. Dillen, Postbus 437, Den Haag. P20a KOFFF1Z'rr" 0? hori tnde reigi t de inot Zoa Oostenrijkse pater in de middelen, ze worden gevangen eren r gedood of de voorwaarden om tptu overwinteren zyn niet aanwezlgns De vlo moet het 's winters naerki meliik vrij warm hebben. Ik zotrki ze by my alleen maar kunnen la» Ge ten overwinteren door ze mee naaan bed te nemen. Daar voel ik nlett bi voor. Bovendien moeten zy tydenftist de voorstellingen zoveel lopen, dalan hun pootjes na een seizoen bynti d< zyn versleten". edri Het vlooientheater van de heefaai Van Dillen bereist ieder seizoen toe circa 25 kermissen. „Vroeger moch ik nooit in Enschede komen, om- e dat de plaatselijke afdeling van d( Dierenbescherming zich ertegaf verzette. Ik ben toen naar de voorj^"1 zi&ter van die afdeling gegaan ere gevraagd of hy my geen vlool«faa! kon leveren als hij die dieren zq graag wilde laten leven. De mar erkende toen, dat als hy een vk ontdekte hij deze onmiddeliyk doodmaakte. En nou mag ik weei komen, daar in Enschede dat 15de looien te dresseren. De man ein digde zyn leven op de brandstapel. Er waren tyden, dat hét aantal vlooien in Europa een veelvoud van het aantal mensen bedroeg. Het is oekend. dat byv. aan de Franse hoven veel plezier werd beleefd met deze diertjes. De heren zochten ze op by de dames en lieten ze dan grote sprongen maken. Maar met dressuur had dit wei nig te maken. Henri van Dillen zegt: „De dressuur verdient die naam nauweiyks. Als ik vlooien krijg, span ik ze in, dat wil zeggen, dat ik ze een gebrand zilverdraad- Je om de nek leg. Ze kunnen dan niet meer wegspringen. Ik ga wat met ze spelen. De dieren, die hard nekkig proberen te kunnen biyven springen, moeten eruit. De andere gaan lopen en worden ingespannen voor de rijtuigjes. Andere vlooien leer ik koordansen, gewoon dansen en jongleren met een balletje, 't Is TENTENSHOW Wy verkopen nu onze demonstratiemodellen. ZEER HOGE KORTING. Dealer Cabanon, Governor, Safari, RInco. B. G. VAN GENT Paul Krugerlaan 153 - Den Haag - Telefoon 320078 Wy vragen voor Indiensttreding Behooriyke salariëring en arbeidsvoorwaarden nader overeet te komen. TEVENS EEN gevraagd. Enkele jaren voortgezet lager onderwys vereist. De Kempenaerstraat 1, Oegstgeest, telefoon 53975. TE KOOP aan de Hoge Ryndyk in Zoeterwoude een riant herenhuis met voor- en achtertuin, grote garage, schuur en groot ter ras. De achtertuin ligt aan de Ryn. Pand is voorzien van centrale verwarming oliestook. Indeling: entree, gang,kelder, w.c., keuken, by keuken, grote kamer, studeerkamer, 4 slaap kamers, badkamer met balkon, w.c., 2 grote zolderruimten. LEIDEN D8DESINGEL188 TEL 01710(21772 Complete Woninginrichting en meubelstoffeerdery, HoogLkerkkoorsteeg 2, telef. 34195. Werkplaats: Lange Schoolsteeg 6. Mevr. DE RIJKE PARAPSYCHOLOGE Verdamstraat 36 - tel. 30236 Afspraak schrift, of tel. spoedig mogeiyke indiensttreding Rapenburg 6, telefoon 33245. o.a. Mercedes, Opel, Taunus, V.W., Cortina, V.Vr busjes. Allrisk verzekerd, W.W. Autoverhuur TIP TOP SL-Aagtenstraat 14 Telefoon gevraagd. Telefoon 01710—33048. WIL JE EEN GOED VAKMAN WORDEN! Je moet minstens 6 klassen van de lagere school met goed gevolg hebben doorlopen en boven dien nog minstens één Jaar daarop aanslui tend onderwys hebben gevolgd. De opleiding geschiedt in ons bedrijf, terwyi 1 dag per week schoolonderricht wordt gegeven. >lllcltaties: Oosterkerkstraat 11, Lelden, telefoon (01710) 25045. WERNINK'S BETON- EN AANNEMING MIJ N.V. Hoge Morsweg 148 Leiden vraagt voor de afdeling boekhouding een in het bezit van praktijkdiploma boekhouden. Leeftijd vanaf 22 jaar. Eigenhandig geschreven sollicitaties, met vermelding van opleiding, ervaring en verdere personalia te richten aan afdeling Personeelszaken. Rijksuniversiteit Leiden Bij het LABORATORIUM voor FYSIOLOGISCHE SCHEI KUNDE van de Leidse Universiteit kan worden geplaatst zyn taak zal o.m. inhouden de verzorging van de financiële administratie, het regelen van bestel lingen, het ontwerpen van begrotingen ook i.vm. nieuwbouw en inrichting. opleiding op middelbaar niveau tot aanbeveling. De voorkeur gaat uit naar een Jongere kracht. Schriftelijke sollicitaties met volledige gegevens omtrent loopbaan en opleiding kunnen worden gericht aan het Hoofd van de afdeling Personeelszaken der Rijksuniversi teit, Stationsweg 46 in Leiden. Op enveloppe gaarne vermelden: vacaturenummer 6537 vac. no. 5-1696/1063 ve voor het opnemen, voorbereiden en doen uitvoeren wf nieuw-, aan- en verbouwwerken en andere bouwkaclf dige voorzieningen aan by het Ryk in gebruik zyn''' gebouwen. g( Vereist wordt een goede bouwkundige opleiding; diploma H.T.S. (bouwkunde) of een daaraan geUfb' waardige opleiding strekt tot aanbeveling. oi En een i rr voor het verrichten van diverse Vereist wordt het diploma typen i Jaren u.l.o. Sollicitaties, voorzien i (in linkerbovenhoek brief t den aan het Bureau Personeelsvoorziening van i Ryksoverheid, Prins Mauritslaan 1, 's-GravenhageJ Dp enveloppe gaarne vermelden: vacaturenummer 6537

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 4