Drie leraren verlaten Leidse Plesman-ulo Rijnsburg organiseert corso in Geisweid f- Gerestaureerde Doesmolen een aanwinst voor Rijnland Muziekschool reikt 20 diploma's uit LAL RA starl maandag LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 3 JULI DANKBAARHEID BIJ AFSCHEID IC MULO-EXAMENS 200.000 bloemen naar Duitsland In Leiden zijn voor het Mulo- examen A geslaagd: de dames G. v. Leeuwen in Leiderdorp; T. G. Tals- ma in Leiderdorp: W G. T. Uitten- bogaard in Noordwijkerhout; E. D. v. d. Hoek in ZoeterwoudeG. F. Rozet in Wassenaar; Z. v. Veldhui zen in Voorschoten; G. Willemse in Voorschoten; Y. M. E. Brouwer in Koudekerk: H. M. Lansink in Leider dorp; J. Plomp in Leiderdorp, M. M. Pruis in Voorschoten; L. L. Rit- ter in Voorschoten; K. Wolfe in Voorschoten en de heren W. Tielen- burg in Leiden: M. W. v. Doorn in Leiden; M. B. Rijling in Voorscho ten; W- Hogewoning in Leiderdorp, D. J. de Zwarte in Voorschoten: J H. v. Bemmel in Leiden; A. v. d Nadert, in Leiderdorp; W. Passchier in Noordwijk; J. J. de Vries in Noordwijk; A. Onderwater in Kat wijk; N. H. Otten in Katwijk: J. J. Prins in Katwijk; F V. Keter in Koudekerk aan den Rijn Voor het B-diploma slaagden de dames H. D. Pluimgraaf! in Katwijk aan Zee; G. M. Kromhout in Bode graven: P E. Souisa in Lèiden on de heren D. v. Vliet in Bodegraven: G. v. d. Wilt in Bodegraven; L. G. v. Diggelen in Leiden: J. G v. Os- nabrugge in Leiden; W. F. Timmer mans in Leiden: H A v. d. Berg in Oegstgeest; D. v. Driesten in Oegst- geest; J. J. v. Eek in Valkenburg; T. G. Verbaan in Leiden: J. Verra in Oegstgeest: W. G. den Harder in Zoètermeer; L. H. de Koning in Leiden: C v. Kralingen in Leiden: W. Tielenburg in Leiden: C. Kraaij in Leiden: J C F. M. Lucas in Voorhout: M W. v. Doom in Leiden. Afgewezen 6 kandidaten. Dankbaarheid en hartelijkheid bepaalden vanochtend in de aan de Plesmanstraat in Leiden de sfeer. Daar was bok wel reden toe: drie leraren verlieten, na jaren dienst in het -inderwijs, hunschool. De heren P. van Dam, M. J. Oele en P. werden 65 jaar en gaan zich terugtrekken. De heer Oele nog niet helemaal: hij bijft nog een jaar aan de Plesman-ulo Verbonden. In het gymnastieklokaal van de School werden de scheidende leraren in hun echtgenoten toegesproken boor het hoofd van de Plesman-ulo, |e heer J. L. C. de Wilde. De heer be Wilde trachtte zich voor te stel- van de jaren les hebben gehad van de heer Van Dam (34 jaar aan de Khool verbonden), de heer Oele f25 jaar) en de heer Schophuizen (ruim 80 jaar), bij elkaar zouden gaan Itaan. „Dat is een reden tot grote dankbaarheid", merkte de heer De Wilde op. „Dankbaarheid van zo veel leerlingen, die iets mee hebbe- gekregen in hun leven". De heer De Wilde vond het plezierig, dat die dankbaarheid ook nu nog spontaan is gebleken, toen verschillende leer lingen bij hem kwamen en zeiden „dat afscheid, daar moeten we iets aan doen". Ze hebben er dan ook iets aan gedaan: een charmante de putatie van de leerlingen bood de „DE KLIMROOS" MET VAKANTIE 124 „De Klimroos", christelijke school 24iroor Individueel Onderwijs, heeft drukke juni maand achter de De school ging de eerste week deze maand naar het kamphuis ,Die Ossewa" in Noordwijk aan Zee. Üedert 1957 is dit een jaarlijks terug- lerend feest. De kinderen brachten een heerlijk feest door aan zee, M^trand en duinen. Van 14 bot 19 Juni gingen de grote IMDngens van „De Poort" kamperen Tn Chaam (N.-Br.). Ondanks de _.iegen die er viel beleefde men een ripljne kampweek. De dames van de avondschool „De brachten een lang weekeinde (Spoor in een kampeerwagen in Chaam. Voor deze werkende meisjes aai™ deze veelal enige vakantie een groot festijn. xer De leerlingen van de avondschool 'a rij „De Koepel" gingen met het hoofd Tircvan de avondschool ter afsluiting liëjian het cursusjaar 1964/'65 van 19 Ot'tot 26 juni naar La Roche in de De jongens hadden een itige vakantie, waarin genoten wandelingen, baden in de Burthe en het bekijken van verge- Jpchten in deze mooie omgeving. j Mej. I. M. Vodegel alhier slaag- aan da Academie voor beeldende Kunsten te Rotterdam voor het di- I ;afe VOORSCHOTEN Kerkdiensten Hervormde gemeente: 10 uur ds. Meyering (H.D.), 7 uur drs. v. d. Gouw. (Rijndijk) 10 uur de heer H. A. van Til te Alphen a. d. Rijn. (Hulp en Heil): 10 uur ds. Zijlstra. Geref. Kerk: 9, 10.30 en 5 uur ds. Mod deraar. Geref. Kerk (vrijgemaakt): 10 en 5 uur. ds. D. Zemel te Ensche de. Rem. doopsgez. Kring (Cultureel Centrum: 10.30 uur ds. H. van Bil- derbeek te Leiden. De heer P. T. M. Stikvoort uit Voorschoten is aan de Technische Hogeschool in Delft geslaagd voor het propaedeutisch examen elektrotech nisch ingenieur. De heer De Wilde, hoofd van de Plesman-ulo neemt afscheid j van drie van zijn trouwe mede- werkers. Vah links naar rechts. de heren f. L. C. de Wilde. P. v. Dam. M. J. Oele en P. Schop huizen. (Foto LD./Holvast) dames van de scheidende leraren een bos bloemen aan. Namens de school overhandigden de meisjes de heer Van Dam een televisietafel, de heer Oele een fauteuil en de heer Schop huizen een elektrische klok. Het drietal kwam er rond voor uit, dat zoveel hartelijkheid hen met een brok in de keel deed spreken. Vrijwilligers uit West-Irian voor Indonesische leger Vrijwilligers uit West-Irian zullen binnenkort naar Noord-Borneo wor den gezonden om tegen de „neo-kolo- nialisten" te strijden. Dit is gisteren officieel in Djakarta bekendgemaakt. Bij een troepeninspectie in Bogor, bij Djakarta, zei de waarnemende bevelhebber van de „brigade ter ver nietiging van Maleisië", luitenant kolonel Rijanto, dat het in actie ko men van vrijwilligers uit West-Irian van bijzondere betekenis was omdat „hun naaste buren, de Australiërs, kunnen constateren dat de Westira- nezen bereid zijn te vechten". Universiteiten doelwit van communisten Studenten en hoogleraren zijn meer dan ooit het doelwit van de propaganda der Amerikaanse com munistische partij. Dit zegt J. Edgar Hoover, directeur van het FBI, het federale recherchebureau. „In de zomer van 1964 stichtte de partij de WEB du Bois-clubs, een communistische frontorganisatie die een grote aantrekkingskracht op jonge studenten uitoefent. De laatste maanden probeert de partij de on rust in de studentenwereld uit te bui ten. De leden van de partij en van de Du Bois-clubs zijn buitengewoon actief. De Du Bois-clubs organiseren thans opleidingsprogramma's die ten doel hebben de leden dit najaar op doeltreffender wijze in studenten kringen te laten ageren". ZOETERWOUDE De heer D. van der Hoek uit Zoeterwoude is aan de Technische Hogeschool in Delft geslaagd voor het propaedeutisch examen elektrotech nisch ingenieur. Rijnsburg presenteert zich. In het Duitse Geisweid. Vandaag is een grote bloemententoon stelling geopend die tot woens dagavond duurt en zaterdag trekt door de straten van dit Westduitse stadje een corso van ongeveer dertig wagens. Hier van zijn er drie. die door Rijns- burgse instellingen en personen worden verzorgd. Teun Kralt en zyn bejaarde echt genote arriveerden reeds donderdag in Geisweid. Zij zullen in de komen de week aan pas gehuwde paren en jonge moeders boeketten Rijnsburg- se bloemen overhandigen. Na het contact tussen Rijnsburg en Geis weid waarbij het gemeentebestuur van Geisweid werd uitgenodigd het corso bij te wonen, groeide in de Westduitse gemeente het verlangen zowel een bloemententoonstelling als een corso te organiseren. Voor deze bloemenexpositie heeft het bestuur van de veilingvereniging Flora in Rijnsburg 200.000 bloemen beschikbaar gesteld. Arrangeur Cor de Koning heeft zeven binders van professie, onder wie de Oegstgeester Willem Buurman, en een veertigtal helpers en helpsters gearrangeerd om niet alleen de expositie, maar ook hel corso gestalte te geven. Ryns- burg heeft spontaan meegewerkt aan dit door het gemeentebestuur van Geisweid genomen initiatief en ziet daarin een belangrijke propa ganda voor de bloemenexport. Daar om heeft hel bestuur van de veiling vereniging Flora besloten de bloemen te leveren voor de expo6iüe en de Drie wagens In dit corso zullen drie Rijnsburg- se wagens rijden, één van de heer C. Leeuwenburg, voorzitter van het cor so-comité. één van de heer N. Hem mes, chef van de afdeling voorlich ting van de veiling en het mi niatuurwagentje, dat het vorig Jaar in Rijnsburgs bloemenstoet zo veel Eén van de ontwerpenbe stemd voor het corso in Geis weid. succes oogstte. Dit autootje is aan geboden door het gemeentebestuur van Rijnsburg. dat voltallig bi) het corso aanwezig zal zijn. Resultaten Het bestuur van de veilingvereni ging Flora meent dat deze kleine streekposit ies meer resultaten afwer pen dan bloemenshows in grote ste den en streeft er daarom naar meer van dergelijke gebieden te benade ren. Het contact met Geisweid heeft tot resultaat gehad dat wekelijks een Rijnsburgse bloemenhandelaar op de markt de flora ran de streek ln dit voor de Nederlandse bloemisten nog onontgonnen gebied aan de man bi engt. IN LEIDERDORP OEGSTGEEST J De heer J. P. R. Bouland uit is aan de Rijksuniversi teit in Groningen geslaagd voor het geneeskunde. VOORSCHOTEN BOERDERIJ VAN J KONINGIN - AFGEBRAND jnl In de voormalige boerderij van Han Wissen in De Horst in Voor in ichoten is gistermorgen brand uitge- .broken. Toen de brandweer arriveer- P||de, sloegen de vlammen al door het dak. De brandweer bestreed het vuur T (met twee stralen. Een bijkomende —"'Moeilijkheid was, dat het bluswater van zeer ver moest komen. De boerderij, die eigendom van de j Koningin is, was verzekerd. Binnen- kort zou de boerderij weer bewoond «orden. Rijksrecherche en Rijkspo- Ütie stellen een onderzoek in naar de oorzaak van de brand. Gisteravond moest de brandweer nogmaals uitrukken, omdat er brand «as ontstaan in een zaagselopslag- plaats van de timmerfabriek Mevo aan de Dobbeweg. Twee brandweer - «agens rukten uit. Dank zij snel op treden kon een ernstige brand wor den voorkomen. WASSENAAR De heer G. A. Schramm uit Wassenaar is aan de Technische Ho geschool in Delft geslaagd voor het propaedeutisch examen elektrotech- nisch ingenieur. De heer H. Klumpes uit Wasse naar is aan de Technische Hoge- school in Delft geslaagd voor het pro- i paedeutisch examen metaalkundig ingenieur. De nogal geisoleerd liggende wipmolen van de Doespolder is donderdagmiddag, na een grondige restauratie, die ruim f 27.000 vergde, in oude luister hersteld en door burgemeester C. van Wageningen officieel in gebruik genomen. Dit is grotendeels te danken aan de Rijnlandse Molenstichting. die de molen thans in eigendom heeft. Vooraf zette voorzitter A. Bicker Caarten. tij dens een bijeenkomst in restaurant Van der Ploeg, onder meer uiteen, dat de restauratie een groot karwei was geworden, wegens opgetreden verzakkingen. dovh dank zü het bekwame vak manschap van de plaatselijke vio- lenbouwer H. J. Verbij en het toe zicht van de heer I. J. Kramer, in opdracht van de provincie, was het werk tot een succesvol einde geko- literaard kon dit niet geschieden zonder-de ruime subsidies van Rijk, provincie en de gemeente Woubrug- ge, die hij daarvoor hartelijk dank Voorzitter G. J. van Leeuwen van de 9 hectare grote Doespolder werd tevens dank gebracht voor de bereid willige overdracht van de polder. De stichting heeft thans plannen om een begin te maken met de res tauratie van de Gros- of Voorofse molen, l>eter kend als de Spin en Met het lostrekken van de „vang" stelt burgemeester JC. van Wage ningen de Doesmolen in werking. (Foto Leidsch Dagblad van de Vlietmolen, beide fraaie oude wipwatei molens langs de Does in Hoogmade. Daar de Doesmolen ge- bedrijfsvaardig is, zal ze in noodge vallen buiten de elektrische bema ling steeds dienst kunnen doen. Wethouder Th. van der Wereld gaf in zyn kwaliteit als secretaris van de Doespolder, nog een historische uit eenzetting. Hierna ging het gezelschap per boot naar de Doesmolen, waarvan de wieken in de 'feeststanJ stonden. Door aan het vangtouw te trekken, bracht de burgemeester de wieken in beweging en stroomde het polder water via het waterrad in de Does. Russen lanceren de Kosmos-70 Tass heeft gisteren de lancering bekendgemaakt van de Kosmos-70. Deze satelliet heeft instrumenten voor wetenschappelijk onderzoek aan boord en Is bedoeld om de studie van de ruimte voort te zetten, in overeenstemming met het program ma dat op 16 maart 1962 door Tass werd bekendgemaakt. In Duitsland maakte het observa torium van Bochum gisteren be kend signalen te hebben opgevangen van vermoedelijk een „groot Russisch experiment in de ruimte"). De Amerikaanse satelliet „Pega sus" met een spanwijdte van die van sen viermotorig passagiersvliegtuig is doorboord door 53 meteorieten in de eerste maand dat hij om de aarde cirkelt, zo heeft de NASA gisteren in Washington bekendgemaakt. De opsporing van meteorieten was de belangrijkste reden voor de lance ring van de Pegasus-2 op 25 mei van dit jaar en van de Pegasus-1 in fe bruari. De Pegasus-3 zal op 30 juli worden gelanceerd om het onderzoek voort te zetten. ARUBA wordt toeristeneiland Het olie-eiland Aruba wordt steeds meer een toeristen-eiland, zo bleek gisteren tijdens een Haagse perscon ferentie van de gezaghebber, de heer O. S. Henriquez. De olie-industrie blijft weliswaar op peil, maar de snel voortschrijdende automatisering deed het aantal werknemers in deze indu strie ln enkele jaren teruglopen van 9000 tot 2500 en daarmee is deze ont wikkeling nog niet ten einde. Thans brengen ongeveer 32.000 Amerikaanse toeristen per jaar een bezoek aan het eiland. De aanzwel lende stroom vakantiegangers begon in 1956. Hoewel industriële vestigingen wor den aangemoedigd is het juist het toerisme, dat met betrekkelijk lage investeringen het werkloosheidspro bleem van het eiland tot een oplos sing kan brengen, aldus de gezagheb ber. Deze werkloosheid omvat thans 2000 mannen op een bevolking van 60.000. Binnenkort zullen enkele Neder landse deskundigen naar het eiland vertrekken om het maatschappelijk werk, ln het bijzonder het jeugdwerk en het buurtwerk op gang te helpen. Ook zullen er specialisten op tech nisch. administratief en economisch gebied heen gaan. De heer Henriquez noemde de situ atie op de Nederlandse Antillen ln wezen gevaarlijker dan ln de Afri kaanse landen, want hier heeft men jaren van welvaart gekend. De terug gang ls voor de bevolking dan ook moeilijk te verwerken. Voor de eerste keer sinds haar bestaan heeft de ..Stichting Muziekschool Leiderdorp" diploma's uitgereikt aan leerlingen, die vanaf de oprichting, nu 5 jaar geleden, met goed gevolg de cursus algemeen vormend muzikaal onderwijs, hebben gevolgd. Hieruit blijkt, dat deze muziekschool inderdaad iets is gaan betekenen in onze gemeente, vooral als men weet, dat er nu reeds onderricht wordt gegeven in zang, bokfluit, gitaar, piano, harmonium, accor deon en dwarsfluit èn dat er nu al 13 leerkrachten zijn, die ge zamenlijk 54 uren per week les geven. In de muziekschool, de voormalige kleuterschool Marijke a. d. Hoofd straat, werd giseravond aan 20 leer lingen. in aanwezigheid van vele ouders, door burgemeester mr, R. M. Gallas het diploma uitgereikt. Van zelfsprekend was er een muzikale om lijsting, verzorgd door leerlingen van de school, o.l.v. de directeur der school de heer A. Hoogeboom. Na een twee tal nummers van Bach, door een blokfluit-ensemble, opende de voor zitter van de stichting, de heer C. Janssens. de avond. Deze week zijn er schriftelijke en mondelinge examens gehouden. De heer Janssens noemde dit een mijl paal voor de school. Dankbaar Alvorens de diploma's uit te reiken, zei burgemeester Gallas dat hij als het motto voor deze avond „crescen do" zou willen stellen. Er is wat op- Weer geval van examenïraude in Frankrijk De 52-jarige Armand Vitellio, hoofd van de afdeling baccalaureaats- examens van de examenraad in Or leans, in midden-Frankrijk, is giste ren gearresteerd op beschuldiging van het in onbevoegde handen spelen van onder hen berustende examen opgaven (het baccalaureaat is de laagste academische graad in Frank rijk, Engeland en Amerika. Het is een algemene academische opleiding, voorafgaande aan specialisatie in één bepaalde richting). Het Franse weekblad „Minute" had in juni j.l. de opgaven voor wiskunde van het baccalaureaatsexamen gepu bliceerd. Het had hierbij vermeld de opgaven van een anonieme afzender te hebben ontvangen. Armand Vitellio wordt er thans van beschuldigd de opgaven aan een vriend te hebben verstrekt, wiens achttienjarige zoon Christian het examen moest afleggen. HJj behaalde hierbij bijzonder goede wiskundecU- fers, hoewel hij op school slechts middelmatig in wiskunde was. Ook de vriend en diens zoon Christian zijn gearresteerd. gebouwd in deze jaren: de openbare lessen, een cursus voor volwassenen, uitbreiding met instrumentaal onder wijs en het gaat alles in stijgende lijn. De diploma's werden in ontvangst genomen door: Jolanda Janssens, In geborg Landwier, Wilma de Lange. Willy Lans, Wim v. d. Marck, Bea Menijn, Els Mey, Carel v. d. Nadort, Friedel van Nood, Rini Oostveen, Ja- cky v. d. Putten, Nanda Pijpers, Lu cas Robbers, Mariëlle Sohiphorsit, Ma rijke van Steenbergen, Bronia Ver burg, Ton Verwey, Margriet van Vliet en tenslotte met een bijzondere gelukwens en hartelijk applaus aan Els Carrière en Marijke Janssens met lof. Namens het bestuur feliciteerde de voorzitter, terwijl de heer Hoo geboom bij z'n gelukwensen de ge slaagde leerlingen uitnodigde as. maandag het orgel in de Geref. Kerk te gaan bezichtigen. Namens de leerlingen bedankte Marijke Janssens met een geestig toespraakje de heer Hoogeboom voor het genoten onderwijs, en bood hem bloemen en een platenkoffer aan. Maandagavond wordt als vanouds de Alphense Rywielvierdaagse, de Laura-rit, weer officieel geopend op het bordes van het raadhuis. Daan-oor heeft ook weer de tradi tionele ontvangst plaats van vele bur gerlijke en politie-autoriteiten door het gemeentebestuur van Alphen aan den Rijn. Na de opening zal een taptoe wor den uitgevoerd door het tamboer- en pUperkorps van de Rotterdamse po litie. Voordat het zover ls, zijn er in het Nutsgebouw, het Laura-cen- trum voor de komende week, al weer vele herinneringen aan vorige jaren opgehaald. Van twee uur af ls het daar dan weer een komen en gaan van de verschillende deelnemers uit het hele land, die zich komen aan melden. Ook de politie-groepen uit Den Haag, Rotterdam. Schiedam en Utrecht zijn weer van d<» partij. Voorts zijn Zutphen. Zeist, Soest en Gouda in poli tie-verband vertegen woordigd.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17