Tijdsbeeld '65beelden en plastieken in Hortus kunst kalei öoscqqp 100 kunstenaars tonen 200 werken POPPENTHEATER MOSKOU: VIRTUOOS GENOEGLIJK Zilveren jubileum vau de N.A.T.U. in Utrecht Kerkdiensten Leiden en omgeving LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 19 JUNI 1965 GIGANTISCH OVERZICHT Niet minder dan 200 beelden en plastieken van 100 heden daagse kunstenaars, onder wie opvallend veel jongeren, zijn aan wezig op de gistermiddag onder grote belangstelling door wet houder S. Sannes in het Groot Auditorium der Leidse Universiteit als onderdeel der komende Lustrumviering geopende prachtige expositie ..Tijdsbeeld '65". Deze hebben een plaats gevonden in de royale en schitterend aangelegde tuinen van de ..Hortus Bota nicus". waar het wandelen op zichzelf reeds een uniek Benot is, alsmede in de Oranjerie van de Hortus. De beelden en plastieken zijn af komstig van kunstenaars, die de figuratieve, dan wel de abstracte richting aanhangenalsmede diver se andere veelal tegenstrijdige stromingen. Als geheel geeft deze expositiewaar op een enkele uitzondering alle vooraanstaande kunstenaars vertegenwoordigd zijn, een uitnemend overzicht van alles wat hen tegenwoordig beweegt. Wethouder Sannes verwelkomde de vele aanwezige autoriteiten en wees er op dat deze tentoonstelling voort gesproten is uit een initiatief, dat twaalf jaar geleden door het Ge meentebestuur genomen is. In het jaar 1954 werd als gevolg hiervan de expositie „Hedendaagse beeldhouw kunst" op den Burcht gehouden <37 sculpturen), in 1960 volgde in de Hortus wederom een beeldenexposi tie en werd besloten deze eenmaal in de vijf jaar te houden, telkens samenvallend met het lustrum van de universiteit. In 1954 waren er 7000, in 1960 ruim 10.000 bezoekers. Spr. hoopte, dat ook deze expositie, totstandgekomen door samenwerking tussen stad en universiteit een succes zou mogen worden: de hedendaagse kunst geeft aanleiding tot veel ge sprekstof. Drs. J. N. van Wessem, die belast was met de organisatie van deze ex positie. hield vervolgens een korte Inleidende beschouwing, waarbij hij opmerkte, dat enkele beelden helaas niet beschikbaar waren, omdat zij thans op andere tentoonstellingen aanwezig zijn. Ook hy hoopte, dat men een goed inzicht zou verkrijgen, omtrent datgene, wat in deze artis tiek onzekere, stormachtige tijd, ge maakt wordt. Deze expositie, waarop wU t.z.t. nader terug hopen te komen, ge tuigt inderdaad van een grote veel zijdigheid, geeft daarbij een door snee op uiteenlopend niveau. Men heeft daarbij ditmaal niet een inde ling naar genres gemaakt, doch de inzendingen staan door elkaar speciaal in de Oranjerie hetgeen veelvuldig de „schok der opinies" ver hevigen zal. Er zijn talrijke namen van grote kunstenaars, wier reputatie zich tot ver over de landsgrenzen uitstrekt. Hun werken van steen, brons, mar mer, girps, hout, glas, ijzer enz, waarbij veel originaliteit te onder kennen valt, zullen de bezoekers on getwijfeld boeien, in veie gevallen wellicht ook wel verontrusten Maar zeker is, dat het tijdsbeeld, dat hier gegeven wordt, leerzaam is en tot diep nadenken stemt. Van de Leidse kunstenaars zijn scheppingen te zien van Frans de Wit (Torsol, Jan Maaskant („Bloem", „Het grote oor" en „Vo gel en vis"), Joop van Kralingen (Stiertje) en Henny Bal uit Noord- wijk (.Houten toren", „Zendschip Veronica" en „Toren" (van bamboe». Van de serie kunstenaars hier ver tegenwoordigd, noemen wij nog Ma- ri Andriessen, prof. Jan Bronner en Wessel Couzijn. Er is ruimschoots voldoende om een bezoek, waartoe tot en met 6 september gelegenheid bestaat, tot Jaap Mooy: Frontaal plastiek (ijzer) een bijzonder interessante en leer zame ervaring te maken! Hierbij onze hulde aan allen, die bij de voorbereiding van dit waar lijk gigantische overzicht betrokken Joop van KralingenStiertje (terra cotta) Het popentheater van Moskou gaf gisteravond in de RAI in Am- première. De befaamde Sergei Obraztsov had met enige tientallen poppen slechts één stuk van zijn theater- respertoire meegenomen en wel het avondvullend spel „een bui tengewoon concert". Daarmede konden zij velerlei genres van zijn parodieën ten tonele voeren, maar het eigene van het poppen spel zoals met de stukken „Adam en Eva" en „De goddelijke Ko medie" had men in Moskou achtergelaten, omdat onze va derlandse tonelen onvoldoende decorruimte daarvoor bieden. Wat Sergei Obraztsov overigens met dit „ongewone concert" aan pa rodieën op zangsolisten, pianisten, cellisten, koorzangers en wonderkin deren in een aaneenschakeling van scènes ten tonele voerde, was ver bluffend van virtuoze techniek, aan kleding en poppenconstructie. De poppen evenwel bleven geen poppen, maar moest „mensen" worden, die de aanstellerijen van sommige mu sici sterk overdreven en aldus de lachlust bij de toeschouwers moes ten opwekken. Dit schonk veeal een direct aansprekend vermaak, zoals met de coloratuurzangeres die de noten van Donizetti c.s. kraakte en met barriton, die Rissini's Figaro in het ootje nam. maar het waren te zeer geijkte muzikale grapjes om deze in artistieke zin te kunnen waarderen. Daarentegen was het „wonderkind" een vondst. Na de pauze bleken de beste scènes te komen met de dierentemmersnum mers. die menigmaal zoals met de hondjes en de kip. een lachsalvo de den losbarsten, ook om de muzikale pointe Bijzonder virtuoos was de goochelaar, iets te langdurig weer de jazz-combo. maar uitnemend was de conferencier die de nummers intro duceerde in een grappige taalmen- geling van Russisch, Engels en veel Nederlands. Hij werd een levend be sef in de gehele voorstelling, liet ons als kinderen van zijn grappen ge nieten en ons menigmaal als volwas senen plezierig gniffelen. Beeldhouwer Beljon naar de Ver. Staten De Nederlandse beeldhouwer J. J. Beljon is door het Califimla State College te Long Beach uitgenodigd deel tenemen aan een „internatio nal sculpture symposium". De heer Beljon geniet behalve in Nederland ook in Frankrijk, Mexico en de Ver. Staten bekendheid als vertegenwoor diger van een nieuwe, meer op het architectonische gerichte beeld houwkunst. Het ligt in de bedoeling van de organisatoren van symposium om 10 beeldhouwers van 9 verschillende landen samen te brengen als „ar tist in residence" van het Califor nia State College. Behalve de heer Beljon zjjn o..a. uitgenodigd :André Bloc, Frankrijk, Eduardo Paolozzi, Engeland, Kosso Eloul, Israel, Babe Kohn. V.S. De beeldhouwers zullen gedurende 2 maanden werken aan een mo numentaal beeldhouwwerk, passend in een programma dat is goedge keurd door de internationale beeld houwersfederatie. Iedere kunstenaar zal een hoofdwerkstuk creëren, dat hij naderhand zal afstaan voor een onlangs gesticht beeldenpark op de Campus. De studenten die zich voor de zo mercursus van het California State Colege laten inschrijven, zullen in de gelegenheid zijn de beeldhouwers in hun werk te assisteren. Zelf zul len zij ook onafhankelijke werk stukken leveren. Het symposium zal duren van 21 Juni t/m 14 augustus. Expositie werk van Frans Pieck Frans Pieck (36), in onze stad reeds welbekend door diverse exposi ties, o.a. met Bert Jonk en Ab Steen bergen, exposeert tot en met dins dag a~s. in de Boerhaavezaal50 tekeningen en gouaches. Meer en meer vindt Pieck een eigen weg: hij gaat stelselmatig vooruit. Feller en geladener is hij geworden in zijn gouaches: impres sies uit Frankrijk, Griekenland en Joego-Slavië, ook uit het eigen land. Hij vereenzelvigt zich vooral sterker met de sfeer, welke hij in scherp contrasterende kleurenrijkdom neerlegt. Er zijn soms bepaalde de formaties, maar zij lijken te beho ren tot het geheel, zonder welke dit niet typisch „Pieck" zou zijn. Hij kan soms ook heel kinderlijk en naief zyn: ook dat lijkt tot zijn we ll te behoren. Pieck experimenteert nog steeds en dat voert hem al een heel eind op de weg, die naar een gelukkig einddoel leidt. Zijn stift wordt raker, vaster, daarnaast valt er veel gevoeligs op te merken. Er zijn heel fijnzinnige beelden in het vele, dat Pieck in de laatste tijd, blijkbaar door verhevig de scheppingsdrang gedreven, ge maakt heeft. En dat alles doet het beste voor zijn toekomst verwach ten! Het loont zeker de moeite met zijn werk kennis te maken. Zyn exposi tie is gisteravond onder goede be langstelling door prof. dr. J. P. v. d. Geer geopend. H. Jongeren inschakelen! Totale vernieuwing nodig De Ned. Amateur Toneel Unie viert het zilveren jubileum. In de Utrechtse Geertekerk werd gisteren een bijeenkomst gehouden waar het woord werd gevoerd door de Staatssecretaris van Cul tuur. Recreatie en Maatschappelijk Werk. de heer C. Egas, en de secretaris van de Raad van de Kunst, de heer J. Kassies. De Koningin zal vanmiddag een deel van de viering bijwonen. Spr. sprak de hoop uit, dat men tot een vaste opleidingsmogelijkheid voor toneelpedagogen kan komen. Dit lijkt hem een essentiële voor waarde om het vormingswerk geheel te kunnen ontplooien. De heer Egas meende dat slechts via inten sieve en verbreide deelname aan de basis-regiecursussen de dramatische volkscultuur zich werkelijk kan ont plooien. De heer J. Kassies zei, dat de NATU in de naaste toekomst in het besef dat het oude amateurtoneel heeft afgedaan, haar werk steeds meer moeten richten op de vorming van leidend kader; opleidingsinstitu ten zijn daarvoor ontontbeerlijk. Daarnaast dient de NATU het on derzoek naar nieuwe theatervormen ter hand te nemen, samen met ande ren die in de toekomst van het to neel zijn geïnteresseerd, o.w. vak mensen van het toneel. Deze geza menlijke exploratie van nieuwe werkterreinen biedt de mogelijkheid om de kloof die nu de vakman van de amateur scheidt, te overbruggen. Mr. P. Cleveringa, de voorzitter van de NATU, deelde mee dat de Unie op het ogenblik meer dan 1250 groepen omvat. Hij zei dat de zeker- Cleveringa. heid groeit, dat het oude amateur toneel zoals het is vcortgekomen uit de organisaties, die aan de wieg van de Unie hebben gestaan, zijn tyd heeft gehad, dat de moderne samen leving een radicale vernieuwing vraagt van wat zich aandient als to neel door liefhebbers, door hen die willen toneelspelen om hun eigen creatieve mogelijkheden te ont plooien. Het is die bewustwording, aldus spr. die ons heeft doen besluiten een afzonderlijke plaats in onze organi satie te gaan inruimen voor de jon geren. Wy achten het noodzakelijk nieuwe groepen van mensen te be reiken, die belangstelling hebben voor het toneel, door de mogelijkheid van het individueel lidmaatschap te openen. Een officikle opleiding voor vakre gisseurs, die hun werk in het ama teurtoneel zullen moeten vinden, is een essentiële voorwaarde voor de vernieuwing, een vernieuwing die ook tot uiting zal moeten komen in het vinden van eenvoudige en bruikbare speelruimten, die niet gebonden zijn aan de conventionele vormen van de officiële schouwburg, aldus mr. Charlotte van Pallandt: Liggend naakt (brons) Minister Vondeling opende expositie In Bolsward heeft gisteravond mi nister Vondeling in zijn kwaliteit t oud-voorzitter van de Fryske Akade- my, de 19de kunsttentoonstelling, die sedert de oorlog in het stadhuis b gehouden met een in de Friese taal gehouden rede geopend. De tentoon stelling heeft jaar titel. Van Elcerlyc tot alleman, spiegel van hel dagelykse leven in de Nederlandse schilderkunst van 1500 tot 1950. De tentoonstelling bevat alleen wer ken van Nederlandse meesters, die het dagelijks leven tot onderwerp hebben. Tot deze schilders behoren o.m. Jan Steen, Aert van der Ne*r. Isaac Israels, Jacob Maris en Breit- ner. Een inleiding werd gehouden door prof. dr. H. Baudet, uit Gronln. gen. De avond werd omlijst met muzikaal programma. De tentoonstelling wordt gehouden in het in 1614 gebouwde raadhui) van Bolsward. In de z.g. raadskelder is een toonstelling geopend van Friese handwerk- en ambachtskunst. NATU-onderscheidingen uitgereikt Gisteravond zyn tjjdens eer ner in Utrecht ter gelegenheid het 20-jarig bestaan van de Ne4 Amateur Toneel Unie 4 Nederlan ders, die zich bijzonder verdienste lijk hebben gemaakt voor het vader landse amateurtoneel onderscheiden met de gouden Kothurne, e< derscheiding, die b(j het 20-jarig be staan van de NATU is ingesteld. De goude Kothurne wend uitgereii aan drs. H. J. van Wielink, een Neer landicus uit Beverwyk, de heer Poons uit Amsterdam, de toneelcri ticus C. Schilp uit Utrecht e heer G. Waar uit Rotterdam, dk zich bijzonder heeft ingespannen voor de wagenspelen. TITO IN MOSKOU President Tito van Joego-Slavië is gisteren in Moskou aangekomen voor zyn eerste bezoek aan de Sow jet- Unie sedert de val van ex-premier Chroesjtsjow. De nieuwe Russische leiders, premier Kosygin, party secre taris Brezjnew en president Mikojan, waren op het vliegveld aanwezig om Tito te verwelkomen. Als achtergrond van het bezoek van tien dagen worden gezien de internationale spanningen en de eco nomische betrekkingen tussen beide landen. Tito zei bij aankomst dat zijn besprekingen belangrijk zouden zijn voor de versteviging van de vrede in de wereld en de solidariteit binnen de internationale communistische beweging. De Joegoslavische leider, die ver gezeld is van partijleden en ministers zal ook naar Wit-Rusland, de Oeral en Siberië gaan. Zondag 20 juni L. 6chooruheim. Open Deurdlenst nA.T. Hohe Messe) Hooglandse Kerk: 10.30 u da. J. de 0 u ds. L. Kievit, 5 u den Berg. u ds. H. Bonter. 10 u ds. W. Zijlstra P. G. de Vey 10.30 u dr. K. E. H. °IlSntogskCT-k: 10 u ds. F. van Nieuw- port uit Oegstgeest, 5 u ds. L. Kievit. Herv. Uulo-sahool, Assers tr.10 u ds. Ver. Vryz. Herv. (Leidse Volkshuis): 10.30 u ds. M. J. Wagenvoorde. Eglise Walton© (Breestr.)10.30 u Pasteur J. M. Oharensol. Academisch Ziekenhuis: 0 u ds. J. Dlaoanessenhfuls10.30 u ds. G. Ves- Jeaigdkerk Aula Gymnasium: 10.30 u Gerei. Kerk^fuiderkerk: 10 u ds. heer Van onderwerp A'erp „Waar- de bijbel zijn gezag"), ds. Geref. Kerk (Vrijgem.)10 en 8 u Is. J. van der Haar. Doopsgezinde Gem.: 10.30 u de. H. ran Bliderbeek. Nieuw Apost. Kerk (H. Rijndijk 24) '•45 en 4 u dienst, (dond. 7 45 uur Uensit). Vrije Kath. Kerk (Vreewljkstr. 19): Evang. Luth. Gem.: 10.15 u ds. J. Happee te Utrecht (10 u Jeugdkapel). Evang. Chr. Gemeenschap (Middel ste Gracht 3)10 en 5 u de heer Dlk- Chrlstlan Science (Steenschuur 6) >.30 u dienst. Leger des Helle: zaterdag 6.30 10.30 u dienst. Leger des Helle: evangelisatie, zondag 10 u opdracht- dienst. 12 u zondagsschool, 6.45 openbare samenkomst. Gangetje, u opwekkingsdienst oi.v Drent) e-Haas. Baptlstengem.10 en brig, i 5.30 10 ds. Co- 5 u leesdienst, ds. Van Ha- en te Amersfoort). Zendingswerk Mlddemachtsroep, Ge- echt 10: 8 u H. Schouten. Aarlanderveon Herv. Gem.: 10 u dienst. Geref a/d Rijn, Jeugd- Nleuw Vennep. Alphen aan den R(Jn Herv. Gem.. I Adventdkerk9.30 u ds. N. Baas te Nleuwerkerk a/d IJssel, 630 u ds. M. j W. L. Schoch te Heemstede. Open gers. Kruiskerk. Gouwsluis: 930 u ds. M. Hanemaaijer. Gebouw Jonathan: 6.30 u ds. M. Hanemaaijer. Gebouw Nabij: 10 u Jeugdkapel Mw G. E. van Haeringen, 4.45 u Jongerendlenst derwerp „Recreatie)). Oudshoornseweg Wijk I: 10 u ds. G. Cadée. Kape. Hooft- ds. C. M. Krijger ds. Hagen. Groen Prinstererschool10 u ds. Bouman. Geref. Kerk: Voorstraat: 9.30 uur en 5 uur ds. Pijlman. P. Helnlaan: 9.30 en 5 ur ds. Bakker. Zeehospltium6.455 u Kerk (vrijgem.)8.3 Wijk II. Sionskerk: 930 u ds. G. J. Voortman, Dussen. 6.30 u ds. A. Boertje, Moerkapelle. Gebouw „Onder weg". Wijk III: 10.30 u ds. P. Kloek te Lelden. Martha-Stlchting: 1030 u ds. J. Veen. Geref. Kerk. Maranathakerk 10 u ds. Wij ma, 6.30 u ds. A. B. M. Kok 630 u ds. W. Tom. „Bloemhof"9 te Zwljndreoht. Chr. Geref. Kerk, Je- ruzalemikerk930 en 5 u ds. J. Kamp man te Ede. Oud Geref. Gem.: 9.30 u en 4 u Leesdiensten. Rem. Geref. Gem.: 10 u Streekdlenst te Nieuwkoop. Bap- Eredilenst, 6.30 Benthuizen Herv. Gem.: 930 u de heer de Groot, Goudrlaan, 6 u ds. H. van Wingerden, Zoe termeer. Geref. Gem.: 930 en 6 u ds. F. Harlnck. Boskoop: Herv. Gem.: 9.30 u ds. A. de Zeeuw en 6.30 u ds. W. L. Heij- mans. Geref. Kerk 9 u en 5 u ds. G. Vesseur. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 4.30 uur de heer J. van Leeuwen te Sche- venlngen. Geref. Gem: 9.30 en 6 uur Bodegraven: Herv. Gem. 10 u ds. A. den Hartogh (HA) en 6.30 u ds. A. den Hartogh (HA) Bethlehemkerk. Nleuwerbrug: 9.30 en 6.30 (vrijgem.)9.30 u leersdienst en 330 A. Hofman tiekrlng: 10 uur eredienst 6.45 i Jb. Klein Haneveld. Katwijk aan den R(jn. Herv. Gem.: Dorpskerk 9.30 u ds. J. M. D. van den Berg ln Leiden en 5.45 uur ds. T. Kruyne. vlootpredlkant MVK Valken- GerefGem.10 en Geref. Gem. in Ned.: Koudekerk aan den Rijn. Herv. Gem.: 10 en 7 u ds. J Th. W. Quak. Geref. Kerk: 10 en 7 u ds. Kapteln te Leiderdorp Herv. Gem. 10 u eerw. heer J. v. d. Hbek, 6.30 u ds. W. H. Walvaart te Sassenheim. Kerk- d. Hoek, te Sassenh L Zijlkwartler: 10.30 u ds. J. C. Hon- nef. Geref. Kerk: 10 u ds. F. ma, 7 u ds. H. M. Dercksen te Rotter dam Oharlois. Kerkzanl Zijlkwartier: 9 u ds. J. H. de Boer be eiden, 5 uur ds. Mlniruema. Ver. Vrijz. Herv., Gebouw Lindelaan 12a: 10.30 u ds. P. J. Ouwer- kerk te Brielle. Geref. Kerk: 9.30 u ds. Baa(jei__ en 7 u ds. J de Jongh te Uithoorn. Llsse: Herv. Gem.: 10 u kand. H. A. te Oegstgeest Grote Kerk: 7 uur ds. S. Koolstra. Jeugddienst. Herv. Gem. (Helvetlakapel) 10 u ds. S Koolstra. Geref. Kerk: 10.30 u ds Wielinga te Wassenaar en 7 u ds. W. van Wijk te Haarlem. Chr. Geref. Kerk: 10 en 4.30 uur ds. D. H. Blesma. Geref. Gem.: 10 en 4 u leesdiensten. Geref. Kerk (vrij gemaakt) 10 en 730 u leesdienst. Oud Geref. Gem.: 9.30 en 3 u leesdiensten. Donderdag 25 Juni 7.30 u nm ds. E. ds. M. H. Boogert te Aarlanderv. Geref. Kerk: 9.30 en 6 30 u ds. J. Spoelstra te Boskoop. Rem. Geref. Gem.: 10 u Streekdlenst ds A. B. Pool- Bast. Chr. Geref. Kerk: 9.30 en 6.30 u Dienst des Woords. Kruis te Drunen-Baardwijk. Geref. Noordwilk aan Zee: Herv. Gem.: 10 uur ds. De Roest te Wassenaar en 7 u ds. A. L. Lapré. Geref. Kerk: 10 uur ds. H. A. van Bottenburg en 7 u ds. W. Bakker te Katwijk. Sole Mlo: 10 u ds. A. L. Lapré. Herv. Geref. Evang. (VGLO-school, Schoolstr. 2)10 u ds. J. Timmer te Woerden en 3 30 u ds A den Hartogh te Bodegraven. Noordwijk-BInnen: Herv. Gem.: 10 u prof dr. H Berkhoff te Oegstgeest en 7 u ds, C. B. Roos te De Kaag. Geref. Kerk: 9.30 u ds. W. Dekker en 7 uur Laar se te Den Haag. Van dei Berghstichtlng11 u ds W. Dekker. NoordwUkerhout Hen-. Gem.! 1( en 7 u ds. A. H. Smits (H.A.). Oegstgeest Herv. Gem.. Grote Wlllibrordikerk1030 donk. Pauluskerk: 7 u ds. J. M. HoeL 10.30 u Jeugdkerk ds. Oppelaan. VriJi Herv., Willem de Zwilgerkerk: 1030 mej. ds. C. de Jong te Overechle. G* JH-oude: Herv. Gem 7 u kandidaat W. Hulsman te Oegst geest. Chr. Geref. Kerk: 9.30 u Diem des Woords en 2.15 u ds. J. I te Ede. Rijnsburg Herv. Gem., Grote Kerl - Goslega. 5 u dB. 1 dien. Geref. Kerk. Petrakerk: 9.30 u di leveld. Rapenburg-kerk9.30 u ds. i van Egmond. Maran ds. Bij leveld, 5 u ds. 1 J. Bronsgeest te Haarlem. Geref. Kerk 10 en 5 u ds. G. RLkkers te Genenwl den. Geref. Kerk (vrijgem.): 10.15 Voorschoten Herv. Gem., Dort» kerk: 10 u ds. Meijering, 7 u ds. ZIJ-' stra. Rijndijk: 10 u ds. G. Moen te K phen a/d Rijn. Hulp en Heil: 10 t oaris Feenstra. Geref. Kerk: 8.30 1 der Haar te Leiden. „Jeugddienst". 3 u ds. H. L. Boonst» Herv. Gem.. Dorpskelt Fred< ievietk kerk; 10 u ds. ÓJ. T. huls: 10.15 u ds. P. v*. burg. Dorpscentrum: 10 u Jeugdled Geref. Kerk, Bloemcamplaan herdenking 50 laar geref. kerk In WS senaar)Ned. Prot Bond. Lange Kerf dam: 10.30 u ds. B Nijholt. Den Hal Johannahuis: 1030 u ds. T. Bruins Herv. Geref. Evang., Dorpshuis: 10 5 u ds. D. v. d. Berg. Veenendaal. Wou brugge Herv. Gem.: 930 Alphen en 6.45 u ds. J.' H. Zelle Zoeterwoude Herv. Gem. R. Hengstmaaigers. ZwanimerdaniHerv. Gem.: Gerh. Hul6 te Gouda, en 6.30 10 u Streekdlefl a ;oja

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 4