LEIDEN IS THANS OFFICIEEL „VOL Toegelaten tot het Christelijk Lyceum Geen grond meer om te bouwen Precaire situatie ontstaan GESLAAGD VOOR EINDEXAMEN Complex in 1968 gereed Wim Sonneveld treedt (weer) in Leiden op GEEF HET UW KINDEREN! bwwidéhm Wethouder hoopt, dat de grenswijziging in '66 een feit zal zijn Kritiek op V.S. (over Vietnam) KERNSTRAAT en niet Telderskade Wandelen in de naeht 13 KINDEREN IN SANATORIUM Engelse militair verdronken LEIDSCH DAGBLAD ZATERDAG 19 JUNI 1963 TWEEDE BLAD UNIVERSITAIRE Rijnlands Lyceum BENOEMINGEN Hoewel de eerste offi ciële paal voor de bouw van een complex van 336 woningen aan de Chur chill laan 's middags werd geslagen, was het giste ren een zwarte dag in de geschiedenis van de Leid se woning(wet)bouw. Wethouder C. J. Pieiia heeft deze paal daarom met gemeng de gevoelens geheid, omdat het hierbehoudens een plan van 88 woningen in Leiden-Noord, het laatste grote complex betreft, dat binnen de huidige grenzen kan ivorden gebouwd. Door gebrek aan grond is Lei den nu, althans op het gebied de woningbouiv in een uiterst precaire situatie verzeild geraakt. De wethouder loog er niet om toen hij bij gelegenheid van het slaan van de eerste paal aan de Churchilllaan met nadruk ver klaarde, dat Leiden zich in deze noodtoestand bevindt door het uitblijven van de grenswijzigin gen. „Alhoewel zeer recent de minister n Binnenlandse Zaken in een ge sprek niet het college van B. en W. beeft beloofd zyn volle medewerking illen geven aan een spoedige be handeling van het wetsontwerp, moet ik helaas toch constateren dat door 4e lange procedure van zo'n grcns- wyzigingsvoorstel thans het moment is aangebroken dat voor de woning bouw, en wel speciaal voor de wo- ningwetbouw, binnen de grenzen {een grond meer beschikbaar is", zei de wethouder letterlijk. De heer Pierna noemde de situa- e voor de premiebouw even precair. Voor de bouw in de vrije sector is echter in dit stadsgedeelte, gezien het huidige toewijzingsbeleid, nog enige ruimte. Wethouder Piena verklaarde, dat iet volkomen ontbreken van bouw- errein voor woningwetbouw het ge- oeentebestuur er toe heeft genoopt le grond langs de Churchillaan, die lanvankelijk in het uitbreidingsplan nas bestemd voor ongesubsidieerde bouw. aan te wijzen voor de bouw woningwetwoningen. Doorstroming Hy gaf voorts als zijn mening te kennen, dat de bewoners van oudere woningwetwoningen, die een hogere huur kunnen en willen betalen in ruil voor meer comfort, de aange wezen bewoners van dit complex rijn. Zij kunnen goedkopere wonin- j gen vrij maken voor de minder draagkrachtigen. „Er is in Neder- en dus ook in Leiden veel ge- «iiproken en geschreven over de door stroming van goedkope naar duur- 8 1 dere woningen", aldus de wethou der. Woonbeschaving „Het gemeentebestuur hoopt dat lowel dit complex alsmede de 303 otin woningen in het Morskwartier deze O*? doorstroming zullen bevorderen. Door de bijzondere voorzieningen zoals lif- :ii vuilnisstortkokers vraagt dit .complex ook van de bewoners een bepaalde graad van woonbeschaving. 6 Het is aan de toekomstige bewoners te bewijzen dat een dergelijke woon- in de volkswoningbouw ook in-. Leiden een succes kan zijn". In aanbouw de activiteit in de Leidse wo ningbouw betreft merkte de heer Piena op, dat er op het ogenblik, het _Jcomplex aan de Churchilllaan inbe grepen, 1040 woningwetwoningen in t uitvoering zijn, voorts 216 premiewo ningen en 537 ongesubsidieerde wo ningen. In totaal zijn er dus 1793 (Advertentie) gouden verlovingsringen Constant, Love, Anjer, Desiree. Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. Bij onderscheiden besluiten van curatoren der Leidse Universiteit zijn benoemd of herbenoemd: dr. L. F. Berniini, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Anthropogenetica; dr. G. T van Beusekom, tot wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Neuro-Chirurgie: A. P. R. Blok, arts, t/»t wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse in tydelyke dienst bij de Pathologie; drs. L. L. E. Bra es. tot wetenschappelyk amb tenaar in vaste dienst by de Sterre- kunde; dr. F. J. Cleton, tot weten schappelijk hoofdambtenaar in vaste dienst bij het Instituut voor Radio- pathologie en Stralenbescherming: dr. H. J. V. H. Geise, tot wetenschap pelijk ambtenaar 1ste klasse in tij delijke dienst bij de Organische Che mie; mej. E. C. M. Hoofsmit. tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de Anatomie; dr. J. T. Hoogeveen. tot wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse in tijdelijke dienst bij de Medische Chemie; drs. G. Horsman, tot wetenschappelijk ambtenaar 1ste klasse in tijdelyke dienst bij de Theoretische Organische Chemie: H. Janse, arts, tot weten schappelijk ambtenaar 1ste klasse in tijdelijke dienst bij de Kindergenees kunde; mej. drs. A. T. Jansen, tot wetenschappelijk ambtenaar in tij delijke dienst bij de Psychologie; dr. C. Kalkman, tot wetenschappelijk (Wassenaar De volgende leerlingen van het Rijnlands Lyceum in Wassenaar zyn geslaagd voor het diploma gymna sium B: G. van den Bergen, W. F van Gunsteren, J. Kneppelhout, G G. A. Maaskamp, J. Th. Mooij, A. N. Posma, A. Roggeveen, I. N. de Rooy, M. J. Schroder, A. B. Spee kenbrink. (Met zeven kandidaten wordt het examen voortgezet». Het diploma gymnasium A werd behaald door: F. N. Grooss, C. F Heeroma. M. A. Kosman. K. L. van der Meer. R. A. Oussoren. G. C Schram. W. H. Vos, R. J. Zwanen burg. (Er zyn geen kandidaten af- j gewezen). hoofdambtenaar in vaste dienst bij de Experimentele Plantensystema tiek; drs. T. J. Sekuur, tot weten- schappelyk ambtenaar 1ste klasse in tijdelijke dienst bij de Theoretische Organische Chemie; J. P. Teun? arts. tot wetenschappelijk hoofdamb tenaar A in tijdelyke dienst bij de Kindergeneeskunde; drs. S. O. War- naar, tot wetenschappelijk ambte- naar in tijdelijke dienst by de Fysio logische Scheikunde. Het complex woningwetwonin gen. dat aan de Churchilllaan verrijst, omvat 288 vierkamer- woningen, 48 vijfkamerwonin gen, 79 garages in de onderbouw en een ketelhuis voor de cen trale verwarming. Zeven zespersoonsliften er komen zes woonlagen zorgen voor het verticale personenver keer. Voor de afvoer van het huisvuil zijn zeven vuilstortko- kers van grote capaciteit gepro jecteerd in de trappenhuizen. Het gemeentebestuur meent met deze vuilstortkokers, waaronder door de Gemeentelijke Reini gingsdienst speciale containers worden geplaatst, een redelyke oplossing voor het vuilnispro bleem gevonden te hebben. De woningen worden centraal verwarmd en zijn voorzien van „zwevende" vloeren. Ze worden voor zover het de grote vaste ramen betreft dubbel beglaasd. De totale stichtingskosten zul len ongeveer f 10.500.000.be dragen. Het gehele complex zal, on voorziene omstandigheden voor behouden, begin 1968 gereed zün. De huren zullen voor de vier- kamerwoningen ongeveer f 35. per week en voor de vijfkamer woningen ongeveer f 38.per week bedragen. In deze bedragen zyn alle bijkomende kosten, dus ook een omslag van de brandstoffenkos- ten, begrepen. Een van de laatste palen voor de woningbouw binnen de huidige gemeentegrenzen wordt door de heer C. J. Piena de grond insla gen. Wat hangt de wethouder nu bo ven het hoofd (Foto LD Holvast) sector als één object in ditzelfde stadsdeel, waardoor het aantal stygt tot 1974, terwyi in het derde kwar taal van dit jaar de ryksgoedkeu- ringen verstrekt zullen worden voor de bouw van nog drie complexen van rest 54. 96 en 21 woningen in de ongesubsidieerde sector, eveneens in Zuid-West. Daarmee wordt een to taal bereikt van 2145 woningen. Dit op zich zelf verheugende aan tal is toch nog klein in verhouding tot de behoefte: het aantal door het gemeentelijk huisvestingsbureau in- gtschreven erkend woningzoekenden beweegt zich rond de 5700. En dit aantal is nog steeds stygende woningen in aanbouw lof, om nauw keurig to zyn, zeer recentelyk ge reed gekomen). .Bovendien wordt binnenkort be gonnen", aldus de wethouder, „met de bouw van 130 premiewoningen en 51 woningen in de ongesubsidieerde Op 26 en 27 juni a.s. zal Wim Jean Senn en Simon Carmiggelt zyn Sonneveld in de Leidse Schouwburg opgenomen. De dekors zyn van Fri- de voor Leiden onherroepelijk laat- j so Wiegersma. ste twee voorstellingen geven van j jn ^et programma is tevens het zijn programma „Een avond met 1 succes van pet Grand Gala du Wim Sonneveld". Disque 1963 „Frater Venatius" op- De officiële première van „Een j genomen, avond met Wim Sonneveld" had plaats op 1 januari 1964 in het Nieu we de la Mar Theater te Amster- dan, waar de cabaretier vyf maan den lang avond aan avond voor een uitverkochte zaal speelde. Aansluitend maakte Wim Sonne veld een lange tournee door Neder land. Naast Wim Sonneveld treedt Ma- ryke Merckens op. terwyl de muzi kale begeleiding wordt verzorgd door Jan Blok «gitaar» Cees Rosbergen «piano» Tom Dissevelt (bas) en Paul Lagaay (slagwerk) Wim Son neveld zal twintig nieuwe Neder landse chansons ten gehore bren gen, waaronder behalve door hem zelf geschreven teksten ook tek- s'en van Annie M. G. Schmidt, Mi chel van der Plas, Hugo Verhage, m het blad van O ff ff Het tweede nummer van het nieuwe maandblad 'Barend de Beer' is uit. Barend de (tv) Beer is er nu in prachtige kleuren. Laat uw kinderen genieten van de avonturen van Barend de Beer, Klaasje en Pimpernel. Ze zijn dol op de vele in rijke kleuren geïllustreerde verhalen en de platen-om-te-kleuren! Het blad van Barend de Beer is vanaf heden overal verkrijgbaar. Bij kiosken, boek-en tijdschriftenhandel a ƒ1.- per nummer. Maandabonnement bij de bezorger van Eva, TeleVizier en Fix en Fox 75 ct. Postabonnement 4.50 per halfjaar, ƒ9.- per jaar. Schrijf naar de administratie van 'het blad van Barend de Beer', postbus 19, Leiden. Post giro 629800. M UITGAVE V E NE0ERLAN0SCHE ROTOGRAVURE MIJ NV TE LEIDEN Noodklok Gezien vanuit deze situatie en het gebrek aan bouwgrond is volgens de Leidse wethouder het luiden van de noodklok geen zinloze bezigheid. „Door de tegenwoordige samenwer king in regionale woningbouwcom missies en, voor wat Leiden betreft, de samenwerking in de Leidse agglo meratie, zullen wij in de toekomst samen bepaalde bouwplannen tot ontwikkeling brengen. Een begin is gemaakt met de nabuurgemeente Leiderdorp. Uitgaande van de daar vastgestelde uitbreidingsplannen wordt de mogelykheid onderzocht tot deelneming aan bouwprojecten, waarvoor Leiden bouwcontingent zou kunnen leveren, waarvan in een bepaalde verhouding Leidse gezin nen zouden kunnen profiteren". Heilige huisjes De heer Piena gaf tenslotte als zijn mening te kennen, dat bij de voorgaande toeneming van het aantal inwoners van de Randstad Holland in de toekomst gestreefd zal moeten worden naar grotere be stuurlijke eenheden. De Leidse wet houder erkende dat dit vraagstuk vele kanten heeft, „maar willen wij ernstige volksvyand nummero één bestrijden dan zullen heilige huisjes omver geworpen moeten worden". Gemeentebestuur is verheugd Het is te hopen. dat. nu de Memorie van Antw oord van de minister op het voorlopig verslag aan de Tweede Ka mer over het ontwerp van wet tot wijziging van de Leidse grenzen is verschenen, de kwestie op korte termijn door de beide kamers in behandeling wordt genomen en dat medio 1966 de voorgestelde grenswijzigingen een feit zul len zijn. Dit zei wethouder C. J. Piena gistermiddag na het slaan van de eerste paal voor de bouw van ruim driehonderd woningwetwoningen aan de Churchilllaan, toen hij het nieuws hierover uit de krant vernam. (Officieel wist het Leidse gemeentebestuur echter nog van niets. Red.). „Hoewel de gebiedsuitbreiding van vrij beperkte omvang zal zyn, is het gemeentebestuur bijzonder verheugd, dat er eindelijk iets gaat gebeuren", aldus het commentaar van de Leidse wethouder van Openbare Werken. Leids Jeugdparement De laatste debatavond, die het Leids Jeugd Parlement in de Leidse raadszaal organiseerde, was gewijd aan de Vietnamese kwestie. De nota, die aan de jeugdparle- mentariërs werd voorgelegd, was af komstig van de PSP en werd verde digd door Herman Amptmeyer. De nota steunde goeddeels op een zojuist verschenen „zwartboek" van PSP- zijde over Vietnam. Deze actualiteit had een groot aantal belangstellen den gelokt, die de publieke tribune nagenoeg vulden. In de nota werd o.a. gezegd, dat de aanwezigheid van de VS in Vietnam tégen de wil van de meerderheid van de bevolking is, dat de VS in Viet nam noch de vrijheid. noch de zelf standigheid, noch het belang van het Vietnamese volk nastreven, doch slechts een vermeend eigenbelang, dat de „stormladder-politiek" van de VS de kans op een derde wereldoor log aanzienlyk vergroot. Amptmeyer viel de Amerikaanse politiek aan. „die slechts in schyn de democratie nastreeft". De grote massa van het volk staat, aldus de PSP-„minister" achter de Vietcong, het nationale bevrij dings- front. Deze beweging is niet overwegend communistisch, het stelt zich een neutralistische politiek net als Joego Slavië voor. Han Duindam (KVP) had weinig goede woorden voor de nota. Hij keerde zich vooral tegen de steling dat ieder volk zyn eigen so ciaal-economisch stelsel mag kiezen, zelfs een communistisch, zolang dit geen agressie impliceert. Communis me is. aldus de KVP-er in wezen al- tyd agressief. Concessies in Vietnam zouden tot voor Z.O.-Azië catastro fale gevolgen leiden. Jan Sinkeldam (CPN) vond de nota niet ver genoeg gaan. Hij kondigde aan met een eigen motie te komen, waarin de Amerikaanse agressie werd veroordeeld en een beroep gaan op de massa van het Nederlandse volk de Amerikaanse inmenging in Vietnam te veroordelen. Deze motie bleek la ter niet haalbaar, slechts PSP en CPN stemden voor. Aad Dronkert (ARP» verdedigde de niet-agressieve bedoelingen van de VS. Instellingen als het Peace Corps zyn een duidelyk bewys van Ameri kaanse goede wil en anti-koloniale gezindheid. Ook Ed. v. d. Vliet (CHU) sprak liever van een defen sief gericht VS optreden. Kees Korthals (VVD) vond de strekking van de nota. by alle goede punten, toch te eenzydig anti-Ame rikaans. Mej. Klap (PSP» deed een beroep op de VS om de starre poli tieke denkschema's te doorbreken en De volgende jongens en meisjes zijn toegelaten tot het Chr. Lyceum in Leiden: Karei van Asselt, Gertrude Kot tier, Wilma Nell, Gert Jan Bergs- hoeff, Corry Chardon, Ineke Char- don, Ineke Roosjen, Ineke de Ruiter, Jan Willem Romyn, Maart de Vries. Bob Weehuizen. Henny Bloot. Paula van Cuilenburg, Bas van Duyven- bode, Arie Harteveld, Hannie Hartevelt, Arie Hortensius, Mar- greet de Kort, Marja Kruyt, Frieda v. d. Marei, Annemarie de Mol. Corrie de Mol. Bea Oldenhof. Ineke Ouwehand. Gert Pullen. Nellie Remmelzwaal, Nelleke van Ryn, Wil lem Schaap, Corrie Schalkers, Kryn Taat. Marianne Vingerling Ab v. d. Vyver, Marjo van Wijnen, Rose Ma rie Zweers. Marja Bos, Maarten Guyt, Leen Hellenberg, Coba den Hollander, Atie v .d. Plas. Bertha v. d. Plas. Wim van Ryn, Geert Jaap Scherpenzeel. Tejo Vink, Kees de Vreugd. Gerrie de Boer. Gysbert v. d. Marei. Trudie v. d. Lee. Elly Mey- vogel. Hans Mostert. Huiberdien Parlevliet, Jolanda Zuidema. Ada van Duijn, Maryke van Egmond, Bea de Jager, Heieen Kloos, Henk Mol, Gerda v. d. Plas, Wies Reitsema, Jack Sip, Gert Zwaan, Wim Zuyder- duyn, Ted Ar entshorst, Marinus Bou- scholte, Henk van Duyvenbode, Huib v .d. Brink, Hans v .d. Broek, Simon v .d. Broek, Lydia van Duyn. Nico van Exter. Karin de Haan. Gerda Harmsen. Rein Hotse Klazes, Bennie Momberg, Jan de Mooy, Gerard Overvliet, Kees v. d. Plas, Nory Plas, Ton Ringersma. Hermien Stam, Ria Swager, Dick Treur, Pieter de Vis ser. Hans van Waardenburg. Frans Woortman. Jan Cramer, Bert Huls bos. Jan de Leeuw. Nieny Schrijver, Willie v. d. Zwan. Els van Groenin gen, Mieke de Haan. Rineke van Alewyk, Henny Dubbeldeman, John MHoerland, Marja Robbers, Leon van Tol, Florien Burger, Arnold Diemer. Tineke van Diggelen, Jeannet Have, In onze editie van gisteren is een storende fout geslopen. Leerlingen van de Pestalozzischool aan de Kern- straat en niet, zoals wy abusievelyk meldden Telderskade, hebben proe ven afgelegd tot het verkrygen van een prestatiediploma. een einde te maken aan „de gruwe len, die zich thans afspelen". Kees Visser (P.v.d.A.) zag een op lossing van de kwestie nog niet hope loos in. Een beroep op de NAVO zag hy liever vervangen door een beroep op de UNO. By de stemmingen bleek het succes van de PSP-nota. Met grote meer derheid werden de bombardementen veroordeeld (slechts 2 KVP-ers en 1 CHU-er stemden tegen). Het beroep op de NAVO tot onderhandelingen en verkiezingen werd eveneens aange nomen met slechts de voltallige CPN en enkele CHU-ers tegen. Een laatste motie, waarin waarde ring wordt uitgedrukt voor de Ame rikaanse senator Fullbright voor diens bemiddelingsvoorstellen kon wél genade in CPN-ogen vinden. Het was de eerste motie, waarachter het LJP zich, sinds zyn ontstaan, in zyn geheel stelde. Joost Pieter de Jong, Marianne van Muyen, Ike Teekens. Hans Vink, Ad van Weeren. Rob v. d. Woerd, Wim Crama, Peter v. d. Hoogen, Kees Laterveer. Ab van Polanen, Jan van Aalsburg, Sake Bos, Jaap Wassenaar, Nella van Duuren, Jan de Graaf, Maryke Kurpershoek, Hans Over vliet, Peter Visser, Jan Klok, Kees Lever. Rob Lever, Loes Maas, Lies Uittenbogaard, Janneke van Vliet, Dona Kromhout, Ineke de Vos, Aat de Jonge, Max v. d. Ouweelen, Dineke Peet, Willy Valk. Jan Sjoerd Jonge- jan, Nely Vos, Wiebe Groenewold, Jacob Spyker, Mariette Blanken, Wouter Sobels, Pim Veldhuizen, Jan Bregman, Jelle Kramers. Alice Bruins Boudewyn Finson, Nettie Groene- veld, Cor Jacobi. Mary van Kam pen, Sjaak Kanbier, Frans Smelik, Jan Meinders, Dick Roest, Tineke Schutte, Anke Slotboom. Hugo Weij- ma, Aida v. d. Zwan, Frits van Ar- kel, Truus Korswagen, Mieke Oost veen, Els den Os. Leny v. d. Heden, Klaas Havenaar. Maryke van Steen- sel, Bert Slootweg, Gert Bakker, Koen Bokhorst, Krista Jansen, Jan Over- beek, Leendert Tamboer, Henk Don, Lody Duindam, Simon Hegeman. Nelly Kaptein, Cleds Kuperus, Pim Lindhout. Bennie Looren de Jong. Riet Passchier, Nellie Scherpenisse. Hanneke Schut. Kees Piet Barn- hoorn, Kees Duindam, Ade v. Duyn, Cor Houwaart, Adriaan Posthumus, Nico Roelandse, Robbert van Sprang, Menko Wiersema, Janneke de Bes, Clara v. d. Luyt, Marjon Blokpoel. Jeannet Passchier, Danielle Alders- hoff. Marjo van Bentem, Marga Breebaart. Jan Willem Bonda, Guus Ceulemans. Rob Dam, Jan v. d. Haak. Joke ter Harmsel. Jan v. d. Heijden, Anita van Iterson, Bert Janse van Mantgem, Marian Littooy Frans Jan v. d. Reijden, Cors Ro denburg, Ronald Verra. Atie Zand bergen. Els Beun, Charlotte Los. Sveline Penning. Toos Vleeming, Al- bert Broek, Wilma Brussee. Gonny Kiel, Jetty Wiersinga, Douglas Grob- be. Marina van Haselen Wilma Stok- dijk. Bert Hagel, Marjan v. Egmond, Corrie Heemskerk, Gert van Klave ren. Wim Kromhout, Wim Kuiven- hoven, Margreet van Weeren, Anne ke van Egmond, Cocky Zandbergen, Joke Colijn. Gert Jan Eikelenboom. Henk Keijzer, Hans Kluyfhout, Henk Mosseveld, Aart van Nes, Tine de Bruin, Dymphna van Dam, Yvonne Schwartz. Eric Sjoerds, Letty v. d. Vijver, Eric Ipenburg, Axel Hoppe- De Leidse wandelsportvereniging „Willen is Kunnen" houdt, gezien het succes van de twee eerste toch ten, die in 1963 in totaal 81 en vo rig jaar 86 lange-afstand-tippelaars trokken, in de nacht van vrydag 25 op zaterdag 26 juni a.s. voor de derde maal een nachtwandeltocht over een afstand van 60 kilometer. De start heeft vrydagavond tussen 10.30 en 11.00 uur plaats in de Maria Gijzensteag (naast de Overdekte). Deelneming staat open voor dames en heren van 17 jaar en ouder, die allen by het volbrengen van de tocht een speciaal ontworpen herin neringsstandaard ontvangen. ner, Hans Bevelander, Otto Boef, Machteld Eggink. Hilbrand Goed hart. Kees Grooss, Elly Heese, Tilla Oudshoorn. Iman Padmos. Menno Witter. Ab Achterkamp. Michiel v. d. Berg, Cobie van Berkel, Helen van Diemen. Eric Dol, Joke Dominicus. Jan Dykstra, Minie v. d. Hee, Diewke Heikens, Rudolpha Heikens, Adrl Keyzer, Clementine v. d. Kooy, Jaap van Leeuwaarden, Bermy Luymes, Jolanda van Nes, Frits Ringers, Lau rens Verhage, Wim van Vliet, Piet v. d. Bosch. Kees Dykman, Annema rie Gietema. Hans van Kempen, Ron Vonk, Herry Vylbrief, Jan Dekker. Francois Bourgeois, Tonie v .d. Brink Anneke Gerzon, Bartho Jekel, Tie Kammer. Joost Neef, Ron Plomp. Juupje Romeyn, Peter Stegeman. Henk de Vries, Ellen Stigter, Pieter Donkers, Tineke van Kapel, Loekie van Urk, Peter de Boer, Selma Mul der. Jan Bos, Maggie Kouwenhoven. Fred van Heukelom, Liesbeth Wil- lemse, Lidy Geuchies, Wicher Pen, Pieter Jan Wassenaar. Liesje Cro- les, Janet Rader. Toegelaten: 295 kandidaten. Afgewezen: 6 kandidaten. Te Utrecht slaagde voor diploma kostumière mej. G. M. Leeuwen. het T.b.c. op school in IJsselmonde Op de Theo Thijssenschool in IJssel monde is by een kind een verse besmetting van tuberculose gecon stateerd. Naar aanleiding hiervan heeft men een tuberculine-onder- zoek (huidreactie) verricht, waar uit is gebleken dat by 21 kinderen een sterk positieve huidreactie be- Die 21 kinderen zyn donderdag op het consultatiebureau onderzocht. Bij 13 van hen bleken afwykingen van veelal lichte aard te bestaan, waarvoor opneming in een sanato rium noodzakelyk is. Dat zal eerst daags gebeuren. De andere kinde ren zyn onder medische behande ling gesteld. Bij een onderwijzer van de school is een open longtuberculose vastge steld. De onderwijzer had een gel dige verklaring van „geen longaf- wijkingen", daterend van mei 1964. Deze verklaringen zijn twee jaar geldig. De leerlingen van alle scholen (ook kleuterscholen) in IJsselmonde zui len nu op zeer korte tennyn door middel van de huidproef op tuber culose worden onderzocht. Tydens een oefening van het En gelse leger in het zuid-Sloegebied by Vlissingen is een landingsboot omge slagen en gezonken. Eén opvarende wordt vermist. Hij is vermoedelyk verdronken. Tot nu toe is de oorzaak van het ongeluk onbekend. Door het slechte weer. waren de oefeningen voor de militaire veel zwaarder dan was voorzien. Aan de oefening namen 1280 Britse militairen deel. De naam van het slachtoffer is niet bekend ge maakt.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3