Twee vrouwen voor 70 mille opgelicht ÉEN C.A.O. BIJ AUTOBEDRIJF A gezegd, niet B.B. Antisemieten roeren zich in Bamberg MET EEN ENKEL WOORD S3S WIESENTHAL NAAR DEN HAAG Vrouw stak eigen boerderij in brand Clementie voor kruipauto's Kerkelijk Leven ,eidó& HAAGS AG E N Dl ICTDSCH DAGBLAD ZATERDAG 19 JUNI 1965 ZUID-VIETNAM heeft weer eens een nieuw bewind, ditmaal een militaire raad onder leiding van de 42-jarige ge ner aal - m a j oor Ngoejen Van-thioe. Vooral bij de Amerikanen zou hij goed staan aan geschreven en hij is volgens mede delingen uit Saigon een buigzame figuur, van wie vernacht mag wor den, dat hij de ontelbare tegenstel lingen in Zuid-Vietnam wel zal we ten te overbruggen. Dat is althans de verwachting. Maar in twee op zichten zal hij kritiek ontmoeten, In de eerste plaats wat betreft zijn godsdienstige gezindheid: de gene raal is namelijk rooms-katholiek en men weet, dat er nog altijd span ningen bestaan tussen deze minder- lieid en de boeddhistische meerder heid van de bevolking. Daarbij moet wel worden aangetekend, dat de rooms-katholieke groep in Zuid- Vietnam weliswaar als oonservatief en zeker niet verdraagzaam bekend staat, maar anderzijds sterker dan de boeddhisten geneigd is zich tegen de Communistische Infiltratie te zetten. Een ander bezwaar tegen de nieuwe militaire leider is zijn verle den: hij vocht namelijk als officier in het Franse leger tegen Indo china's nationalisten. In hoeverre deze beide punten weerstand zullen wekken moet nog worden afgewacht, Het hangt vooral af van zijn daden. En die zullen vanzelfsprekend nauw samenhangen met de houding van de bevolking ten opzichte van de Viertcong. Het merkwaardige is, dat er aan de ene kant verheugende be richten zijn over vrij omvangrijke desertie uit de gelederen van communisten, terwijl de Amerikanen van hun kant nogal eens klagen te weinig informatie omtrent de aanwezigheid van guerrillastrijders. Moeilijkheden te over, zowel in- als extern. Er is weinig reden g ener aal- majoor Ngoejen Van-thieoe te be nijden. Maar hij staat op een zeer belangrijke post temidden van een „wereldstrijd", zoals de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Rusk het kortgeleden formuleerde Hst was deze week, om precies te zijn: dinsdag jl., een kwart eeuw geleden, dat het Rode le ger Litauen bezette, twee dagen la ter gevolgd door de onderwerping van de beide andere Baltische sta ten, Estland en Letland. Die drie waren tot 1918 Russische provincies, maar ze verkregen in dat jaar van revolutie hun onafhankelijkheid. Maai' lang heeft die dus niet ge duurd slechts 22 jaar. Geen wonder eigenlijk, want het Kremlin heeft het verlies van de Baltische staten nooit kunnen verkroppen en steeds op een kans geloerd de zelfstandig heid van dit trio te vernietigen. Dit was geheel in de lijn van het als communisme vermomde Russische nationalismehuichelachtige rede voeringen laten horen over recht op vrijheid, streven naar onafhankelijk heid, vernietiging van het imperia listische kolonialisme en meer van dat fraais, maar die z.g. beginselen met voeten treden als het „staatsbe lang" dat noodzakelijk maakt. De rode samenzweerders in Moskou, die nog altijd geen gelegenheid laten voorbijgaan het Westen voor de voe ten te lopen, wekken de indruk voor standers te zijn van zo groot moge lijke variatie bij de vorming van nieuwe staten, maar als Tsjombe in Katanga niet naar hun pijpen danst, aijn ze plotseling overtuigde centra listen. Zo is het ook met de Balti sche 6taten gegaan, wier verlangen naar autonomie zonder meer van de tafel is geveegd. Het werden Russi sche provincies en dat dan nog op een manier, die getuigde van een volkomen gebrek aan respect voor de levens en materiële belangen der bevolking. Ontelbare duizenden zijn slachtoffers gewonden van de rode terreur. Het begon al in augustus 1939 toen de rode tiran in Moskou, in Berlijn, Hitier, een „niet-aanvals- in Berlijn, Hitier, een „niet-aanvals verdrag" sloten, dat in feite neer kwam op een verdeling van Oost- Europa in invloedssferen. Daarmee kwamen de Baltische staten weer binnen Russisch bereik. Toen de na zi's in West-Europa de handen vol hadden, sloeg Moskou toe en in juli 1940 maakte het zich meester van de kleine staatjes. Na deze militaire heldendaad werden Estland, Letland en Litauen zonder meer geannexeerd, waarop het Kremlin begon met de systematische russificering. De bevolking werd bij honderdduizen den naai* concentratiekampen ge voerd, een handelwijze waarop het woord genocide, d.i. volkerenmoord, zonder enige restrictie van toepas sing is. Zelfs nu, twintig jaar na het einde van de oorlog, heeft het aantal bewoners nog steeds niet het vooroorlogse peil bereikt ondanks het feit dat honderdduizenden Rus sen naar de Baltische landen wer den overgebracht om het eigen ka rakter aan die gemeenschappen te ontnemen. Tegelijkertijd werden de collectivisering van de landbouw en andere maatregelen ingevoerd, die een Russisch-communistisch stem pel op de Baltische staten plaat sten. Maar het ergste is natuurlijk het vertrek van ontelbare Balten, die zonder een spoor achter te la ten naar elders gebracht zijn. Zwaar zijn deze kleine landen in de afgelopen vijfentwintig jaar ge troffen, maai' onder de overgeble- blevenen leeft nog altijd de hoop, dat er eens verandering zal komen. tijdelijk met 1 JAARGETIJDE SPELDJE Uil serie van 4 Bij tube van f 1.- DRIE EN EEN HALF JAAR GEËIST Waardoor werden een 50-jarige Amsterdamse lerares en een 57-jarige Schiedamse apothekeres bewogen tot afgifte van resp. f 40.000,en f 30.000aan een 54-jarige chauffeur huisbediende uit Bussum, die gisteren in hoger beroep voor het gerechtshof in Amsterdam terzake van oplichting terechtstond? Door het samen weefsel van verdichtsels, die verdachte de vrouwen voorschotelde, of de bijzondere liefdesgevoelens die de vrouwen voor hem koesterden? De procureur-generaal, mr. W. B. J. Aberson, meende dat de verdicht sels de oorzaak waren en vroeg ter zake van oplichting bevestiging van het rechtbankvonnis3% jaar gevan genisstraf met aftrek van preven tieve hechtenis. Verdachte, die al eens eerder we gens huwelijkszwendel tot 2% jaar gevangenisstraf is veroordeeld, was nagenoeg tegelijkertijd een verhou ding met de beide vrouwen begon nen Aan beiden vertelde hij het zelfde verzonnen verhaal: „Ik handel in textiel, doe belangrijke transacties, maar heb geld nodig om de zaak op gang te krijgen. Stel me maar niet te veel vragen, dan zul je wel zien wat daar uitkomt". Vergokt (Van onze correspondent) Bij de N.V. Ned. bedrijfsauto im port mij. „Nebim" in Den Haag geldt voortaan voor de circa 35 beambten en 90 handarbeiders één cao. De stichting van de arbeid heeft hier voor goedkeuring gegeven. De „Nebim" behoort hiermee tot de nog maar enkele bedrijven in de metaalsector, die geïntegreerde ar beidsvoorwaarden hebben voor alle werknemers. Dat wil zeggen met de zelfde werktijden, zonder „prikklok" en voor allen geldende loongroepen. Zo zit bijv. de leerling automonteur in een loongroep met typistes en de reviseur met de inkoper. Zoals men weet wordt in de metaalsector ge streefd naar algemene eenheid in ar beidsvoorwaarden voor handarbei ders en („witte boorden") beamb ten. geld, maar er kwam niets uit. In tegendeel: verdachte bekende 't geld te hebben vergokt. Verdachte speelde toen tegen de lerares de boetvaardige zondaar en kreeg vergeving. Tot de lerares bemerkte dat haar minnaar ook een verhouding met de apothe keres had. Zij ging naar haar toe en vond de Schiedamse inderdaad in ge zelschap van verdachte. Ook dit was voor de vrouwen nog geen aanleiding om terstond elke re latie met verdachte af te snijden. De lerares vroeg: „Ben jjj ook je hele kapitaal aan deze man kwijtgeraakt". De apothekeres kon kort antwoor den: „Ja, Ik ook". De man maakte een eind aan de discussie: hij wilde naar een voetbalwedstrijd. Gedrieën gingen zij er naartoe. Verdachte reed in de wagen van één A rrestci tiegolf in Jackson In Jackson, Amerika, zyn gisteren driehonderd personen, het merendeel negers, gearresteerd, waardoor het totale aantal arrestaties tijdens de nu vijf dagen durende demonstraties tot 858 is gestegen. De demonstraties zijn gericht tegen de bestudering van *n nieuwe kieswet. Kleine groepen betogers hadden zich voor het Capitool van de staat ver zameld. Zij werden door vierhonderd politiemannen gearresteerd wegens onwettige samenscholing. Gouden Colosseum voor Koningin Koningin Juliana ontvangt het „Gouden Colosseum" van de raad voor toerisme in Rome „als blijk van waardering voor de voorliefde die zij voor Rome en voor Italië in het alge meen heeft getoond". De onderschei ding, een gouden replica van het Colosseum, wordt elk jaar aan een vooraanstaand persoon toegekend. Zij is ook bedoeld als blijk van vriendschap en dankbaarheid jegens Nederland, waarvan de burgers in zo groten getale de Italiaanse hoofd stad bezoeken. De onderscheiding is gisteren ter hand gesteld aan de Nedelandse ambassadeur in Rome. ZES DAGEN GEVANGENISSTRAF „Ik heb a gezegd, ik zal ook b zegen: ik heb er desnoods 20 jaar gevangenis voor over, maar in de B.B. ga ik niet!" Mr. J. van Oldenborgh stelde daar zijn eigen stand-punt tegen over: „Het is geen pretje en het wordt nog slecht betaald ook, maar plicht is plicht en wij moe ten de wet handhaven". Natuurlijkbegreep de ver dachte", maar ik heb al ander half jaar lang mijn plicht gedaan in militaire dienst en nu vind ik het welletjes." De politierechter probeerde de man tot andere gedachten te brengen en wees er op dat de maximumstraf voor het niet vol doen aan de noodwachtplicht twee jaar gevangenisstraf of f5.000,boete is. „Al was het twintig jaar", hield verdachte vol. „Onder deze omstandigheden heeft het weinig zin met een boete of een voorwaardelijke straf te beginnen", vond de offi cier van justitie. Hij eiste twee weken gevangenisstraf Daar heb je het al", zei de po litierechter. Zijn die paar avond jes noodwachtplicht nou zo erg dat U dit er allemaal voor over hebt?" „Ja," zei de metselaar beleefd doch beslist, „ik heb a gezegd en ik zal ook b zeggen". De politierechter kon er verder ook niets aan doen. Hij legde de metselaar zes dagen gevange nisstraf op. „Prima", zei de metselaar. Die kunt U in de weekeinden uitzitten" adviseerde hem mr. v. Oldenborgh. „Gelukkig", vond de metselaar, „dan hoeft mijn werk er niet onder te lijden. Want mijn werk is mijn hobby" Voor de derde maal in een week tijds zijn, ondanks scherp politietoezicht, in Bamberg, Bei eren, anti-joodse leuzen aange troffen. Ditmaal waren zij ge klad op een gedenkteken voor een niet-joodse ingezetene van Bamberg, in het centrum van de stad. Woensdag j.l. waren op de joodse begraafplaats in Bamberg 23 grote grafstenen met metershoge haken kruisen en anti-joodse leuzen be smeurd, terwijl zondag kort voor de onthulling van een gedenkteken op de plek, waarin 1938 de' joodse syna goge in Bamberg door de nazi's met de grond gelijk werd gemaakt, aan het licht kwam dat Jodenhaters al met de verfkwast bezig waren ge weest. VoJgens het bestuur van joodse Ge meenschap in Beieren zijn sinds 1954 in West-Duitsland ongeveer tweehon derd joodse begraafplaatsen ge schonden. In Bamberg is iniddels voor het opsporen van de schuldigen aan de jongste wandaden een beloning van 18.000 mark (ruim 16.000 gulden) uitgeloofd. Het politie-apparaat van Beieren heeft het onderzoek van de plaatse lijke politie van Bamberg overgeno- Gistermiddag is burgemeester I naar Moskou vertrokken voor uitgeleide gedaan door de Rus- Van Hall van Amsterdam in ge- een officieel bezoek. Op de j sische ambassadeur in ons land zeischap van zijn echtgenote] luchthaven werd het echtpaar Toegarinow. BINNENLAND stad vertrokken Nog niet strafbaar Minister Suur- hoff (Verkeer en Waterstaat) voelt er niet voor om nu reeds het overschrij den van de lijnen op het wegdek, die rijstroken aanduiden strafbaar te stel len. Deze strepen die al in ruime mate zijn aangebracht werken inderdaad verkeersregelend en bevorderen de verkeersveiligheid. Toch moet het vei ligheid bevorderend effect in sommige „„,n nog betwjjfeid worden. De mi- zegit dit als antwoord op vragen Korter werken Teneinde de pro- Van Heek en Go. ko ninklijke textielfabrieken N.V." en de „N.V. Rlgtersbleek v/h G. J. van Heek en Zonen". Een verzoek ingediend tot verkorting van de arbeidstijd. Het be helst een werktijdsverkorting geduren de acht weken tot de helft van de nor male arbeidsduur. Hierbij zijn circa duizend personen betrokken. Verder zal In de toekomst een vermlndi personeelssterkte onvermijdelijk zij Echtpaar verongelukt De rige boekhouder Amsterdam en zijn 57-jarige ec te zijn bij een auto-ongeval terlo (gemeente Ede) om het 1< komen. Op de Arnhemse weg terlo is de auto, waarin zij zien met een ander echtpaar bevonden van de geraakt en tegen een lantaarn- ~e neer en mevrouw i uit de auto geslin- echtpaar werd licht - Op uitnodiging van weg geraal paal gebo! Ovenmeer i Russische hoofd - ij wordt vergezeld o. w. Brouwer, voorzitter renlping de Amsterdamse l het Russisch aan c door drs. H. haven' den door hun echtgenoten vergezeld. Boete voor belediging De politie rechter in Amsterdam heeft een 41- Jarige rij-Instructeur bij verstek ver oordeeld tot een boete van f 60 omdat hij zijn buurvrouw, voor „vuile rot- Jodln" had uitgescholden Trein wjjkt voor schip Dinsdag zal het treinverkeer tussen Dordrecht en Slledrecht tussen 10.00 uur en Hl .30 uur zijn gestremd. Oorzaak van deze stremming is het passeren van het Joegoslavische schip „Liboemija" van de Baanhoekbrug ln Slledrecht. Voor de reizigers zullen bussen worden in gelegd. Aangereden door trein De 49-Ja- rige J. Paap uit Zand/voort, een perso neelslid van de Nederlandse Spoorwe gen. is gistermiddag om het leven ge komen op een viaduct bij Bloemen- daal, waar hij werd aangereden door trein, die van Alkmaar op weg Het slachtoffer verrichte werkzaamheden aan de spoor lijn. Door trein gegrepen Op een rlge K. Grimhuls tlng Emmen kon en op slag gedood. Verdieping een kantoorgebouw i verdlepin larop dit g gebeurt. Is het aantal arbeidsuren t wordt er een etage tussen breldei vlek. Om drukken verdieping en de zolder Ingevoegd. Gisteren zijn de zolderetage en het dak door middel van hydraulische kunnen Koninklijke gift De Koningin heeft de Rekkense inrichtingen ter gelegenheid van hun 50-jarlg bestaan een bedrag geschonken ten behoeve van de bouw van een nieuwe kapel. landhebfön belde^de^e'rete^Yy^be- haald ln de derde jaarlijkse N.A.T.O.- verbindingsdienstwedstrijd van de Ma rine. die ditmaal in Amsterdam werd gehouden. Omdat belde landen gelijk eindigden, zal de landenprijs een zilveren wisselbeker het eerste half jaar naar Engeland gaan en het twee de halfjaar naar de verbind!ngssohool ln onze hoofd-stad. BUITENLAND Overstromingen - N leuw-Mexico Ingen zich j .de aanhoudende zware i genval uit. Honderden 'orden. 1 verscheidene dijken net onaer de druk van de gezwollen rivieren begaven, zijn minstens vijf mensen om het leven gekomen. In Nieuw-Mexico hebben de overstromin gen vermoedelijk aan drie mensen het leven gekost. Thalidomide Vandaag is ln Keu len een congres begonnen van oudera van door thalidomide misvormd ter wereld gekomen kinderen. Er werden er 4.000 uit de oongres is georganiseerd door de West- dulfcse bond van ouders van lichamelijk onvolwaardige kinderen en zal twee dagen duren. Er ls ook een tentoonstel ling van de modernste kunstledematen en van aangepast speelgoed. De heer Simon Wiesenthal zal don derdag 24 juni in de grote zaal van de Haagse dierentuin een referaat houden over het opsporen van oor- logsmisdadiges. Hij speekt op uit nodiging van het bestuur van de „Ne derlandse vereniging van ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd". De heer Wiesenthal zal worden ingeleid door di'. L. de Jong, directeur van het .Rijksinstituut voor oorlogsdo cumentatie" in Amsterdam. (Van onze Bossche correspondent) De bewoners van het kleine Bra bantse dorp Biest-Houtakker kun nen weer gerust slapen. Toen enkele weken geleden een boerderij tot de grond toe afbrandde, nadat de eige naar daarvan een dreigbrief had ont vangen, waarin o.m. te lezen stond, dat „de rode haan nog dit Jaar een bezoek zou brengen aan de hoeve", besloten de dorpsgenoten van de ge dupeerde landbouwer een soort wacht in te voeren om te voorkomen, dat de brachdstichter nog een tweede keer zou toeslaan. Deze wacht is nu ingerukt, want de politie van Biest-Houtakker heeft in samenwerking van de rijksrecherche uit Tilburg de 30-jarige echtge note van de landbouwers, wins boer derij afbrandde, gearresteerd. Zij heeft bekend de brand gesticht te hebben op de zolder van haar boer derij. Daarna is ze naar de keuken gegaan om te wachten tot er alarm zou worden geslagen. De boerderij brandde vrijwel geheel uit, maar tus sen de geblakerde resten vond de politie een schrift, waaruit een vel letje was gescheurd. De dreigbrieg naar de boer was op hetzelfde papier geschreven. Aangenomen wordt, dat de vrouw in een vlaag van waanzin heeft gehandeld. Zij zal psychiatrisch worden onderzocht. Nieuwe Indonesische consul-generaal Generaal IJahjana Natadiningrat, die de afgelopen anderhalf jaar con sul-generaal van Indonesië in New York is geweest, komt midden juli naar Amsterdam in dezelfde functie, als opvolger van kolonel Sjardiman, zo meldt de Newyorks ecorrespon- dent van Antara. De overplaatsing geschiedt, aldus de correspondent, in het kader van de gewijzigde handels politiek van Indonesië, waarin Am sterdam een belangrijke plaats gaat Clementie voor de kruipauto, zo vraagt de heer H. Tietema, wethou der van de Overijsselde gemeente Oldemarkt, in een brief aan de mi nister van Verkeer en Waterstaat en aan eer aantal kamerleden. De heer Tietema heeft een actie ontketend om de minister af te brengen van zjjn plan om de 20-kilometer auto's geheel van de Nederlandse wegen te bannen. Een verbod voor de autosnelwegen en primaire wegen acht de heer Tie tema logisch, maar waarom niet de langzame wagentjes toegelaten op secundaire wagen en binnenwegen en desnoods dan nog op bepaalde uren van de dag, zo vraagt hij. Vele oude re mensen op het platteland zullen door een verbod ernstig gedupeerd worden, omdat ze op hun leeftijd geen rijbewijs meer kunnen halen of niet meer in een snellere auto dur ven. Met de kruipauto wordt hun het enige verplaatsingsmiddel ont- De heer Tietema (65) en zelf al jaren de, naar hf) zegt, gelukkige bezitter van een 20-kilometerauto, heeft al van vele collega-langzaam- rijders bewijzen van instemming ont vangen. terwijl ook ambtenaren van de Bondsrecherche naai' Bamber zijn gekomen. Aan de zijde van het parket in Bamberg is medegedeeld, dat een plakkaat is gevonden waarin met aanslagen op het leven der joodse inwoners der stad en met brand stichting in hun huizen wordt ge dreigd. In verband hiermede is extra politiebewaking voor de ongeveer honderd leden tellende joodse bevol king in Bamber ingesteld. In verband met de gebeurtenissen in Bamberg hebben Duits-Ame rikaanse verenigingen in de Verenig de Staten voorgenomen bezoeken aan West-Duitsland voor dit jaar af gezegd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam (pred. acht) (zorg voor bejaai Akker, die dit beroep tempaetoraat1 bep. opdiraoht) (zorg voor bejaarden) -,T beroep heeft Rotterdam (studen- ---idemie- die dit dlenstonderwij s het chr. lyceum '"-*z.) J. werpen; drecht G. v. Estrik te Gen Zeist (vac. D. Groeneboer) (fcoez.) A. P. Nauta te Middelburg. Geref. Kerken. Beroepi Lievaarf Onnen. (vac. H. Molt vrij gem. pred. te Harttem, wonende Utrecht, die bedankte voor Borger. Geref. Kerken Vrijgemaakt. Beroepen te Ulrum D. Los te Monte Alegre (Brazilië). Doopsgezinde Broederschap. Drietal te Leeuwarden (vac. Th. v. Veen) E. Borren te Joure, mej. da. C. E. Oxfenhaus te Frameker en G. Was sing te Dantumawoude; te mej. da. M. C. Sohepman) E. Beroering in Zuid-Afrika Het Zuidafrikaanse dagelijks be. stuur van de Nederiands-Suidafrt. kaanse Werkgemeenschap heeft het hoofd-comité in Nederland het vol. gende telegram gezonden: „Het be. stuur in Zuid-Afrika heeft met grote ontsteltenis kennis genomen van het verschrikkelijke besluit van de Ne- derlandse regering, honderdduizend gulden te schenken aan het „Defence and Aid Fund", daar hierdoor indl. reet verder bloedvergieten in hand wordt gewerkt. Er zijn vele andere mogelijkheden om geld vooi menslievende doelen uit te geven zon. der een bevriend land te kwetsen. Wij verzoeken het hoofd-comité in Nederland dit telegram aan Hari Majesteit de Koningin en de Ka mervoorzitters te doen toekomen het vriendelijke doch dringende ver zoek het (gewraakte) besluit te her- roepen". De Noorse regering heeft gisteren besJoten haar jaarlijkse bijdrage vas 200.000 kronen (100.000 gulden) aan het VN-programma voor onderwijs aan slachtoffers der apartheid in Zuid-Afrika, te verhogen tot 300.00) kronen per jaar. Volgens welinge- lichte kringen in Oslo koestert Noor wegen op het ogenblik geen plannen om bij te dragen aan het „Defenct and Aid Fund" ten behoeve van slachtoffers der apartheid. Chauffeur hield radio's over Een 42-jarige chauffeur uit Rot terdam zit in het huis van bewaï in de Maasstad, omdat hij een met veertien transistorradio's, die stuk f 275 waard zijn, op een va zijn reizen, zoals hij tegenover di politie verklaarde, had „overgehou den". In het begin van deze maand deed een scheepvaartmaatschappij in Rot terdam aangifte bij de politie, dal er een kist met radio's was verdwe nen. De chauffeur die deze kist haj moeten vervoeren, „wist van maar het kwam vast te staan, da de kist wel in, maar nooit uit zjj; auto was gekomen. Advertentie heeft „it" - heeft pit maakt fit! Nu ook in grote fles! Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente 3 uur nam. Rijksmuseum voor Volkenkunde: Jan Vossensteeg 17: Volle Evange liezending. Spr. de heer J. Zijlstra. 10 nam. Openbare lezing: 2.46 uur nam. DINSDAG Hogewoerd 175Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur nam. Janvossensteeg 17: Volle Evang. Zen ding: Jeugd van Den Haag. 8 uur nam. Schouwburg: Holland Festival. Staats Poppentheater uit Moskou. 8.15 uur Stadhuis (waohtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. 7- Kon. Ned. Mij. (14 jr.). Werkd. 2.30, Werkd. 2.30, 7 n" (18; zond. DONDERDAG Jehovah's getuigen. 7.25 irlaan 105: Bahai - ge- Akkoord speelt TENTOONSTELLINGEN haavezaal Pieck. Dagelijks - 't.m 22 junii). De Lakenhal; 4 urn- Hortus Botanicus: Openluchtten- toomsteiling hedendaagse Nederlandsr beeldhouwkunst. Geopend dar tot 9 (Steenstraat 1): Dag. 10-17 aags 13-17 uur Rijksmuseum van Oudheden: Ten toonstelling „Opgravingen ln bijbelse grord Werkd 10-5 uur; zun- en feest dagen 1-5 uur (t/tr 20 september) Rijksmuseum van Oudheden. Dage ohappen: Dag. 10-4 Luxor „Opstand in het lee kamp" (14 jr.). Werkd. 2.30. 7 en? uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur Lido „Maciste, de gladiator Sparta" (14 jr.). Werkd. 2.30, 7 en Rex „De zevende dageraad" r.). Werkd. 2.30, 7.15_en 9,15 u.; z vrijdag 8 4dei i y.io uur, zondagmid 3 duivel van Diablo" Ir.). Zond. 7. en 9.16 uur: Iers" (18 jr.). Avond- en nachtdienst der apothet Geopend voor spoedeisende geval!; Apotheek 2040f geest se Apotheek is op zondag 20 20406. Apotheek R. van Breest, Sm 101 - Leiderdorp en Apotbi wo; zijn geopend. De Oe$ doe - - -m70jiHfl 32877, en Wijdicfcs, Witte Singel holtz, tel. 51890. genoor of dleni op dokterstelefoon 22222. jurg: Holland Festival Opera; „Jean en „De droom van de leeuw". Kurzaal: 20.15 uur Spaans- groep Pilar Lopez. De Pier: 23.30 uur, Haagse clëteit en fakir Sldi Chandra. ZONDAG 20 JUNI Kurzaal11.30 uur, Hot Resides kamerorkest. MAANDAG 21 JUNI Koninklijke Sohouwburg: 20.15 ederlands dansth- Diligentia: 20.15 Pijn, „Oh, Pardon" WOENSDAG 22 JUNI Koninklijke Schouwburg: 20.15 Toneelgroep Studio. „De koning l voorbij Diligentia: 20.15 uur. Cabaret Pijn, „Oh, Pardon". Johanneskapel20.15 uur, Rienlt' Kurzaal: 20.15 uur. Het kamd SJostkad Vivaldi. OpenluchttheaterZuiderpark.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2