bloemen Spanjaarden favoriet in vijfde Tour de l'Avenir ASSEN rekent op Redman Krantenbezorger Renners gaan zondag in Keulen van start Nederlandse kansen niet bijster groot Spectaculair slot Spitz" K naar FC Twenthe Slechts vier Nederlanders in TT-races LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 18 JUNI 1985 ZESDE BLAD (Van een speciale verslaggever) De vijfde Ronde van de Toekomst die zondag in Keulen begint, is in vele opzichten anders dan de voor gaande vier edities. Voor de eerste maal start de karavaan in het bui tenland en ook de finish is niet in Frankrijk zelf. Want na 2147 km, Wat het etappeschema betreft, is er ook nog een primeur: de laatste rit wordt gereden tegen het uurwerk, waaraan het geslaagde experiment in de Tour de France 1964 niet vreemd is. Tenslotte zal het dan nog de eerste keer zijn, dat de Ronde van de Toekomst begint vóór de grote Tour en dus ook eerder eindigt dan ,,la gran de bouclé". Vlakke ritten Na een beschouwing van het routeschema is <je conclusie gewet tigd, dat de rouleurs, de mannen yan het „vlakke" dus, in deze lustrumtour zeker aan hun trekken rullen komen. Met uitzondering van «en klein intermezzo in de Ardennen is het parcours over het algemeen Tlak tot en met de negende rit. Pas daarna wacht de coureurs een zwaar duitstuk, waarin de klimspecialisten rich naar hartelust kunnen uitleven. Drie Pyreneeënritten, met cols als de Aubisque (1710 meter), de Tour- uialet <2114 mieter), de Portet d'Aspet, de „nieuwe" Marmare- hioula <1449 meter) en de eveneens hor he> eerst in het schema opge- lomen Tosas (1865 meter), zullen «getwijfeld drastische wijzigingen het klassement teweegbrengen, raarna de individuele tijdrit in de age ving van Barcelona voor de Stste „correcties" zal zorgen. Met |t alles ligt een spectaculair slot in lijn der verwachtingen, waarbij i helemaal niet uitgesloten is. dat i van de sterke Spaanse onafhan- ijken op de valreep in eigen land leiderstrui verovert. «Rijp" Want de geroutineerde Spanjaar- f| en, die dit seizoen talloze triomfen lerden op de Franse wegen, moeien ïu F* wel als grote kanshebbers wor- Tn beschouwd. Chef d'equipe ibriel Saura kan jaarlijks putten i t een rijk arsenaal van onafhan- dijken, die kort na hun „optreden" I de Tour de l'Avenir reeds rijp blij- tn te zijn voor de grote tour. En tn vraagt zich zelfs vaak af, of dit Kds nog niet vroeger het geval is. ij! Men is ln Spanje wel ingenomen et de Tour de l'Avenir. Niet alleen mwege de successen (Antonio omez del Moral won in 1962, Fran- Dg( sco Gabica was tweede in 1961, ines Garcia werd pas op de laatste mod ig onttroond en uiteindelijk derde 11964), maar tevens omdat uit deze 111 idstrijd tal van verdienstelijke cou- urs naar voren zijn gekomen, elefi Ook dit jaar heeft Saura enkele apen onder zijn hoede, die zeer TEJ iog kunnen eindigen, temeer daar landen als Frankrijk, Italië, Ne- rland en in iets mindere mate ook België na het Olympisch jaar 1964 Ivan vooraanstaande coureurs zijn ergestapt naar de profs. Vervan- rs zijn wel beschikbaar, maar het zeer de vraag of zij nu reeds partij tisd) llen zijn voor de ervaren Span- irden. ie C01 Tot Bordeaux zal dat waarschijn- hé t nog wel lukken. Daarna zien we or Spanje nog slechts weinig ge- aarlyke concurrenten, van wie de ten mogelijk voor de grootste drei- ig gaan zorgen. Jammer is, dat de o rke Russische ploeg ondanks alle Tier gedane beloften toch weer rstek laat gaan. De coureurs willen de leiding is echter van mening, het programma reeds uitgebreid uoeg is. Misschien speelt ook de nnering aan 1963. toen de Rus- in de bergen verpletterend ver- et een werden, hierbij wel een rol.. Mogelijkheden ipanje dus favoriet, Polen even- teL leng kanshebber, daarnaast de ver- gde Italianen twee eindovc-- Ë^yiningen in vier jaar en Fran- verdeeld in 13 etappes, is Barcelona het eindpunt. Andere nieuwigheden: België wordt voor de 1ste maal aan gedaan en noord-west Frankijrk ziet eveneens voor het eerst de coureurs uit de „T2" voorbijkomen. ook voor een gunstige eindklassering lijken minder groot. HARRY STEEVENS successen sen met hun nieuwste ontdekking Charlie Grosskost aan het hoofd, als outsiders. En Nederland? De „Tour 2" van dit jaar biedt de door Jefke Janssen geleide oranje- ploeg zeker mogelijkheden. Rouleurs hebben we altijd in groten getale bezeten en men mag dan ook wel verwachten, dat het vaderlandse achttal zich voor Bordeaux zal laten zien. Karei Leyten, de enige onafhanke lijke van het gezelschap, marcheert de laatste weken best, de Limbur gers Harry Steevens, Eddy Beugels en Wim Schepers moeten zeker ook tot incidentele successen in staat worden geacht. Alles wat daarnaast wordt bereikt, is pure winst, want de mogelijkheid in de bergritten en dus Henny van Gent naar Frankrijk De KNWU heeft de renners aan gewezen, die ons land in de „Trois jours Seine et Marne" zullen ver tegenwoordigen: Piet Kettenis (Der. Haag), Jaap Althuyzen (Den Haag), Dirk van der Helm (Den Haag), Rein van der Helm (Den HaagL Gerrit van Noord (Den Haag) en Henny van Gent (Leiden). Leiders: Mittertreiner en Kouwenhoven. Leeftijd 1650 jaar. tuimelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden Goede vorm Het Nederlandse achttal wordt ge completeerd door Harm Ottenbros, Henny Schouten, Nico Lute en Joop Hoogland. Van deze vier toonde de Alkmaarder Ottenbros, die tijdens de ronde (op 27 juni) 22 Jaar wordt, zondag in de finale van de Grote Prijs Peugeot, waaraan alle voor aanstaande Fransen deelnamen, in goede vorm te zijn. Hij bereikte een alleszins eervolle zesde plaats na in de koers die volgers verrast te heb ben door de gemakkelijke wijze, waarop hij de vaak pittige heillingen ,nam". Lute, de enige oudgediende ln de ploeg (hij nam ook vorig jaar deeP, moet alleen daarom al zijn -ploeg- makkers tot steun kunnen zijn. Joop Hoogland, een talentvol coureur, zal moeten bewijzen ook in een ronde van dit kaliber mee te kunnen komen en Henny Schouten tenslotte is een man, die de ene dag alles en de andere niets kan. De Badhoeve - dorper heeft dit jaar reeds de zware Vredeskoers volbracht en daarmee bewezen, een dergeliike wedstrlid aan te kunnen. Vooral in de vlakke rit ten zou hij wel eens voor gunstig resultaat kunnen zorgen. De con currentie Is echter groot. Dick Enthoven stopt met wielrennen De 29-jarige Dick Enthoven heeft een streep gezet onder zijn loopbaan als wielrenner. Er zit voor de in het Vlaamse plaatsje stekene-Waas wo nende Nederlandse beroepsrijder, geen perspectief meer in het hard- Door zijn aanvallende manier van rijden was Enthoven, die ln de zomer van 1954 voor het eerst de wieler sport ging beoefenen, altijd een graag gezien renner. Zijn mooiste overwinningen behaalde hij ln 1959 in het nationale wegkampioenschap voor amateurs op het circuit van Zandvoort en in 1961 in de Ronde van Nederland voor professionals. Drie keer heeft Enthoven aan de Tour de France meegedaan en bo vendien een tal van andere buiten landse koersen van formaat. Zonder hierin echter tot grote successen te- komen. EEF DOLMAN ZEGEVIERT Een aantal Nederlandse renners verscheen gisteren aan de start by de internationale wielerwedstryd van Wondelgem (België). Jo de Roo finishte als vyfde en de herstellende Peter Post als zesde. De uitslag luidt: 1. Vic. Denson (G.-G.) de 220 km in 5.38,00; 2. Van Meenen (Belg.) op 1.05; 3. Merckx (Belg.) op 1.20; 4. Godefroot (Belg.); 5. De Roo (Ned.); 6. Post (Ned.); 12. Rentmeester (Ned.); 17. Van Am sterdam (Ned.). De amateurs reden een criterium over 70 kilometer. Dit werd gewon nen door de Rotterdammer Eef Dol man. André van Middelkoop en Rini Wagtmans eindigden resp. als zeven de en achtste. Nijdam wint Als laatste voorbereiding op de Ronde van Frankrijk hebben de TeleVizieren van Kees Pellenaars gisteren deelgenomen aan een in ternationale wegwedstrijd in Kwaad- mechelen (België). Henk Nydam zegevierde voor Cees Lute. De uit- Jacques Anquetil superieur in G.P. van Forli De vijfvoudige Tourwinnaar Jacques Anquetil heeft gisteren nog eens zijn klasse gedemonstreerd door voor de derde maal de Grote Prijs van Forli, een tydrlt over 77,520 km, te winnen. Het overwicht van de Normandiër was verpletterend. Al in de eerste kilometers nam de Fransman een voorsprong op zyn ri valen. Halverwege lag hy reeds bijna twee minuten voor op de jonge Ita liaan Gelice Gimondi en 2.14 op Pambianco. De uitslag luidt: 1. Jacques Anque til (Fr.) de 77.520 km in 2.02.19 (gem. snelheid 38.173 km/uur)2. Felice Gimondi (It.) op 2.38; 3. Luciano Sambl (It.) op 6.39; 4. Arnaldo Pam bianco (It.) op 6.57; 5. Ferdinand Bracke (Belg.) op 7.56; 6. Tom Simpson (GB) op 11.24. slag luidt: 1. Henk Nijdam (Ned.) de 177 km in 4.16.0; 2. Cees Lute (Ned.) op 1.10; 3. Blockx (België); 4. Leo van Dongen (Ned.)9. Karstens (Ned.); 10. Jo de Haan (Ned). VADERDAG 20 JUN11965 -f Zeg het met... en... bestel tijdig Nieuws van de voetbalmarkt Het driemanschap dat belast is met het contracteren van spelers voor FC Twenthe '65, heeft zyn eerste aanwinst geboekt: er is overeenstem ming bereikt met Anton „Spitz" Kohn en diens club Fortuna '54. Verder is het zeker dat na Nemes, ook Ned Bulatovic van Enschedese Boys besloten heeft voor FC Twen the te gaan spelen. Nu ook Bulatovic bluft, kan men geen buitenlanders meer aantrekken. Met Nemens en Bulatovis is het maximum aantal van 2 buitenlanders bereikt De Luxemburger Kohn valt buiten deze bepaling, omdat hy al meer dan 5 jaar in Nederland speelt. Na 4 jaar voor Fortuna '54 te hebben gevoet bald, kwam hy een jaar uit voor Sportclub Enschede, daar Fortuna twee andere buitenlanders aantrok. Vorig jaar gold Kohn niet meer als Zuiver goud Brazilië geeft beker nieuwe De voorzitter van de Braziliaanse voetbalbond, Joao Havelange, heeft gisteren in Rio de Janeiro verklaard, dat Brazilië de internationale voet balorganisatie (FIFA) voor het we reldkampioenschap van 1966 een nieuwe beker wil schenken. De beker zal uit zuiver goud worden gemaakt en zwaarder zyn dan de „Coupe Jules Ritmet" waar Brazilië in 1966 beslag op hoopt te leggen. De nieuwe beker zal de naam „Winston Churchill" dragen. Roodenburg speelt tegen Assendelft Ter afsluiting van het seizoen komen 't eerste en tweede elftal van Roodenburg zondagmiddag op sport park Noord uit tegen teams van de vereniging Assendelft. In het eerste elftal van Roodenburg spelen o.a. Heymans en De Vos mee, terwijl in het reserve-elftal Van der Broek (ex-DOCOS), Van der Hoek (ex- LDWS) en Houthof (ex-UVS) een plaatsje hebben gekregen. De wed strijd tussen de reserve elftallen be gint om twaalf uur, waarna de eer ste teams om half drie in het veld komen. Nieuw Zeeland uit 175 voor runs Nieuw-Zeeland startte zwak in de tweede testmatch, welke gisteren in Londen tegen Engeland begon. De eerste zes wickets gingen verloren voor 62 runst, maar daarna trad een herstel in. De 1 -jarige Vic Polland voegde met Bruce Taylor 92 runs toe aan de score en stelde Nieuw-Zee land in staat tot een scone van 175 in de eerste innings. Vervolgens werden de beide Engelse openingsbowlers voor 38 runs aan de kant gezet. Aan het eind van de dag stond Engeland 72 voor twee. Assen rekent op Redman. De snelle Rhodesiër, die dit seizoen onfor tuinlijk startte, maar overtuigend terugkwam in de Engelse TT op het eiland Man, is ongetwijfeld een van de sterkste troeven van de Asser TT, die zaterdag 26 juni wordt gehouden en telt voor de wereldkampioenschappen motor renners. Op het lange, moeiiyke bergcircuit van het eiland in de Ierse zee bracht de Honda-rijder deze week voor de derde maal in successie, zowel de race in de 350 cc-klasse, als die van de kwart liters op zyn naam. Geen wonder dus dat de meer dan honderddui zend toeschouwers, die volgende week zaterdag naar het circuit van Drente zullen trekken, met grote belangstelling zullen uitzien naar de verrichtingen van de don kerblonde Rhodesiër. Vorig jaar streden Redman en Phil Read, topman van de Japanse Yamaha-fabrieken, in de 250 cc- klasse een gevecht dat de volle 130 km de toeschouwers in zyn ban hield. Als eens een race wer- keiyk op de streep werd beslist, was het dit duel tussen de veel voudige wereldkampioen en de man die op weg was naar zyn eerste titel. Nog geen wiellengte stond Redman zyn rivaal toe. Enkele decimeters voordat de Hon da over de finish ging, vlagde kamprechter Ben Majoor de win nende Yamaha af. Heel Assen De race van de kwart liters zal dan ook daarover is heel Assen het wel eens het „hoofdnummer van de Asser TT" worden. Phil Read mag dan ln de vijf races die tot nu toe voor de wereldtitel zyn ver reden er vier gewonnen hebben, ln de Franse Grand Prix toonde Redman al dat de nieuwe Honda uitzonderlijk snel is. Tientallen seconden lag de Rhodesiër voor op zyn rivaal op het moment waarop een defecte versnellingsbak een einde aan zyn illusies maakte. Tweede Jim Redman kan nog in een tweede duel zyn talenten tonen. In de 350 cc-klasse, waarin de Rhodesiër een nieuwe opgehoorde zes cilinder motor ter beschikking heeft, is hy ongetwyfeld een van de grote kanshebbers. Met vier punten achterstand op de nu niet direct voorzichtig rijdende Italiaan Gia- como Agostini, bezet de Honda- ryder de tweede plaats in de strijd om de wereldtitel. De drie cilinder MV van de donkere Italiaan is waarschijnlyk wat top snelheid betreft superieur aan de Honda, doch Redman beschikt ongetwijfeld over meer klasse. Mike Hail wood, de Britse miljo- nairszoon, zou hier met een ortho doxe MV wel eens de rol van laohende derde kunnen gaan spelen. Ook ln de 50 cc- en de 125 cc-klasse is de strijd vrywel geheel open. Dit in tegenstelling tot de halve liters, waar veelvoudig titelhouder Mike Hailwood aan zijn standing ver plicht is van start tot finish te leiden. Slechts vier Vele tienduizenden Nederlanders mogen dan volgende week de tri bunes rond het circuit bevolken, de deelneming van nationale ryders aan het Asser motorfestyn is om de woorden van FIM- offioial Burlk te gebruiken maar „Armetierig". Slechts vier Neder landers zullen in de Drentse hoofd- JIM REDMAN stad aan de start komen, t.w. Cees van Dongen (50 en 250 cc), Han Leenheer (125 en 250 cc). Jan Huberts (125 cc) en de noorder ling Bert Oos terhuis (350 cc). vreemdeling en hy verhuisde weer naar Limburg. Het afgelopen Jaar behoorde hy wederom weer tot de topscorers. De Zuidslaviër Bulatovic heeft met zyn besluit afgezien van de mogelijkheid om voor Feyenoord te gaan spelen. Fortuna '54 krijgt voor Kohn een andere snelle voorhoedspeler terug, Chris Coenen, de 28-Jarige speler van MVV is overgegaan naar Fortuna '54. Coenen had aanbiedingen gekregen van niet minder dan zes clubs ta weten FC Luik, FC Saarbrucken, Te4« star, FC Twenthe, Feyenoord en For* tuna '54. Hy koos Fortuna '54, om dat hy dan in Maastricht kan biy- ven wonen en werken. Sportagenda ZATERDAG 19 JUNI Leidse Hout Zuidhollandse kam pioenschappen meerkamp Junioren (t/m 20-6). Den Haag (Die Haghe) ROL-- Execlsior P (halve finale Tolwegbe ker). Vlnkeveen Nationale zeilwed strijden (t/m 20-6). Duisburg Wedau Regatta (roeien) Le Mans 24 uurraoe. B runs sum Zwemlnterland Ne derlandWest-Duitsland (fc/m 20-6), Noordwtlk NoordwykHaarlem (7 uur). ZONDAG 28 JUNI Stadsgehoorzaal Judo wedstrij den Sportschool Luiten Dulsbiffg (1.30 uur). Den Haag (Marlahoeve) Tonnlt- toernool profs (I uur). Leldschendam Europees karbing- kampioenschap (2 uur). Keulen Start vyfde Ronde tan de Toekomst. Promotiekans voor De Danaiden 2 Omdat Het Zuiden 8 (kampioen van res. 2 B) niet naar de res. eerste klasse kan promoveren (Het Zuiden 2 komt reeds in die afdeling uit) spelen de nummers 2 van beide ree, tweede klassen, DKC 2 uit Delft en Danaïden 2, zondag een beslissings wedstrijd om een plaats ln de res, eerste klasse op 't terrein van Ready in Den Haag. Seriewedstrijden Verschillende Leidse clubs nemen zondag deel aan series. Danaïden I Is te gast by HKV in Den Haag en de junioren van Danaïden zyn te gast by HSV. Crescendo gaat met 3 teams naar Tovers in Zeist en Fluks neemt deel met 3 teams aan de serlewed- strijden van Eindhoven. Competitie CKB Hoewel er nog een wedstryd te spelen is tussen VES en SSS (zater dag) lykt de beslissing in de strijd om het kampioenschap van de CKB reeds gevallen. De Hagenaars heb ben de uit wedstryd tegen SSS met 711 gewonnen en hebben zaterdag op eigen terrein voldoende aan een geiykspel. Een resultaat, dat VES zeker zal kunnen bereiken. Voor de competitie wordt zater dag de voorlaatste wedstryd ge speeld. Bolnes ontvangt HKC. Een wedstryd zonder al te grote beteke nis. De CKB-adspiranten junioren spelen morgen van half twee tot zeven uur een toernooi op de velden aan de Montgommerystraat DAMMEN Baba Sy wint Het met twee eregroepen sterk be zette damtoernooi van RDG in Den Haag is gisteravond van start gegaan. Grote verrassingen hebben zich nog niet voorgedaan. In groep I versloeg Baba Sy da oud-studentenkampioen Mulder, ter- wyi Deslauriers, Boog en Roo zenburg Stretenski remise overeen kwamen. In de tweede groep kon de jeugdlga Hagenaar Weerheim het niet bolwer ken tegen Germain. Van der Staay en Kinnegen besloten tot remise. De Leidenaar Evert Bronstring en de Paryzenaar Mostovoi konden nog niet tot een beslissing komen*

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11