HOFNAR Philippijnse ambassadeur te gast bij ambassadrices -r PIERROT Lustrum-concerten Lyra Academica Geslaagde leerlingen Christelijk Lyceum Geef vader .FOTO SPULLETJES"! FOTO-CINE JAN WOLFSLAG H.V. J. W. T. van Kesteren 25 jaar proefbakker HOFNAR SIGAREN een vorstelijk geschenk voor vader' uitsluitend tabak! LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 17 JUNI 1965 TWEEDE BLAD In Academisch Ziekenhuis sloot met de wens uit t« spreken, dat dit „verpleegstersexperiment" tot een nog grotere samenwerking tussen de Philippynen en Nederland zal leiden. De geneesheer-directeur van het Academisch Ziekenhuis, dokter M. W. Jongsma, beantwoordde dit toe spraakje met op te merken, dat de vijftien Philippijnse verpleegsters voortreffelijke ambassadrices van haar land in ons land zyn. Ook dok ter Jongsma noemde de gemeen schappelijke liefde voor de vryheid. „Wij hebben er tachtig jaar voor driehonderd jaar voor moeten strij- moeten vechten, U hebt er meer dan Tussen deze toespraken door zongen de Philippijnse meisjes volksliederen. Bovendien gaven zij enkele volks- dansdemonstraties. De avond werd besloten met een Philippijnse maal tijd, die zich goed liet smaken. De foto boven toont de Philippijnse am bassadeur en zijn echtgenote in ge zelschap van dokter Jongsma en de adjunct-directrice van het ziekenhuis, mej. zr. E. N. Wevels aan de maal tijd, de andere foto laat een van de verpleegsters tijdens een volksdans zien. (Fato's L.D./Holvast) UNIVERSITEIT IN HEDEN EN VERLEDEN Bij de Universitaire Pers Leiden zal binnenkort een boekje verschij nen over de geschiedenis en de hui dige toestand van de Leidse Univer siteit. Het is van de hand van dr. J. J. Wcfltjer, wetenschappelijk ambte naar aan de universiteit voor de vaderlandse geschiedenis. Onder de titel „De Leidse Univer siteit in heden en verleden" wordt zowel herinnerd aan de oprichting in 1575 op voorstel van Willem van Oranje als bolwerk tegen de „vie- righe tirannie en de verdruckinghe so des goddelicken diensts als der vryheyt der landen" als aan de jong ste ontwikkelingen, het tot stand komen van moderne complexen zo als aan de Wassenaarseweg en in de Leeuwenhoek. Men vindt er de namen in terug van de grote geleer den die Leiden de wereldfaam van thans hebben gegeven, namen als Boerhaave, Kamerlingh Onnes, Zee man, Lorentz, Van Vollenhoven, Huizinga, Meijers en vele anderen. Er wordt herinnerd aan tijden van bloei en verval, aan de inschrijving van de eerste student tot de 7500ste, die onlangs „geboekt" werd. Promoties Aan de Leidse Universiteit promo veerde de heer P. H. Pouwels, geboren in Vlaardingen en thans wonende in Rijswijk tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld „Fysisch chemisch en biologische eigenschap pen van bacteriofaag dna tijdens de vermenigvuldiging". De promotor was prof. dr. J. A. Cohen. De heer J. ter Heide, geboren in Ba tavia en thans wonende in Leiden is cum laude gepromoveerd tot doctor in de faculteit der rechtsgeleerdheid op proefschrift getiteld „Vrijheid over de zin van de straf (een bijdra ge tot de ontwikkeling van een kli nische criminologie)". De promotor was prof. mr, W. H. Nagel. Amanuensis-cursus Voor het eindexamen van de ama nuensis-cursus der Rijksuniversiteit Leiden slaagden de volgende kandi daten: D. W. Beekman, N. Blanken- stijn, P. van Dam, H. J. Hagemans, L .Philips, P. J. Plug en F. J. van Slee, allen in Leiden, C. Geerlof, Al phen a/d Rijn, P. Graves. Velsen, J. Huysen, Halsteren, F. H. G. Im- bens, Overveen en W. B. Kraak, Bos koop. Afgewezen: geen. fuanita Aquirre, Linda Bebe- io, Elvigia Benedicto, Floren- dela Cruz, Celia Jesalva, Lu- r_' a Lasconia, Ida Lastrella, Fi- ioilner Macalanda, Mauriza Ma- nis, Erlinda Pinga, Mercedes icedes, Felicisima Snerra, El- Tupas, Alicia Villagracia en 1®1 atriz Villanueva. Slauwelijks geacclimatiseerd )ben deze vijftien Philippijnse isjes gisteren in het Leids u. ademisch Ziekenhuis, waar zij m twee maanden geleden als af rpleegster te werk werden ge- ZOEKT U EEN GOUDEN RING voor dame of heer JUWELIER v. d. WATER Haarlemmerstraat 181 heeft hem. Ook in briljant. ALTIJD VOORDELIG. JRGERLIJKE STAM) VAN LEIDEN A. Groenendijk en asum. Mlhcel J. J., uljt. Maxja. Van Rijn. Myrna. u.v. ïeijnes. Ronald M. M., J. Barnhoorn G. de Ru. J. C. steld, een Philippijnse avond op touw gezet. De meisjes,, die hier drie jaar zullen blijven, beoogden daar mee een indruk van haar land te geven. De avond werd onder meer bijgewoond door de Phi lippijnse ambassadeur in ons land. de heer Delfin Garcia en diens charmante echtgenote. De ambassadeur herinnerde er in een korte toespraak aan, dat de uit zending van Philippijnse meisjes naar Nederland het gevolg is geweest van Prinses Beatrix' bezoek aan het Verre Oosten, enkele jaren geleden. „Voor het eerst is zo'n grote groep verpleeg sters van de Philippijnen naar Eu ropa gekomen", aldus de ambassa deur. Hy twijfelde er overigens niet aan of de Philippyns-Nederlandse vriendschap zal door de aanwezigheid van de meisjes in Leiden worden be vorderd. „Ondanks de grote afstand die beide landen van elkaar scheidt hebben zij veel met elkaar gemeen", zo vervolgde de heer Garcia. Hy noemde in dit verband de hartstoch telijke liefde van de twee landen voor vrede en vrijheid. De ambassadeur vestigde tenslote de aandacht op de nauwe handelsbetrekkingen, die er tussen beide landen bestaan. Hij he in z'n hart kon kijken dan doet U hem een groot plezier met EEN MOOIE GOUDEN ZEGELRING zo'n uitstekend PRECISIE-HORLOGE uit onze befaamde merken- collectie. Voor alles, wat vaders hart begeert, slaagt U by JUWELIER - HORLOGER MAARSMANSSTEEG 21 LEIDEN - TEL. 20778 Al maanden lang heeft het koor en het orkest van Lyra Acade mica, bestaande uit alle geledingen van de universitaire gemeen schap, gerepeteerd voor twee uitvoeringen (op 26 juni en 3 juli) van een groots concert ter gelegenheid van het 78e lustrum van de Leidse Universiteit. Onder leiding van André Kaart, de diri gent van o.a. de Haarlemse Muziekkamer en het Haarlems Jeugd orkest, wordt een programma ingestudeerd, dat begint met de speciaal voor dit concert gecomponeerde ouverture ,,Ik Jan Mul". Derde lustrum Koksschool De Leidse Koksschool bestaat vijf tien jaar. Ter gelegeriheid van dit derde lustrum zal op donderdag 1 Juli des middags van vier tot zes uur in de Doelenkazerne een receptie worden gehouden. De volgende leerlingen van het Christeiyk Lyceum zyn voor het eind examen geslaagd: h.b.s.-A (groep 2)Hans Blanken (Hazerswoude), Kees Bogaards (Kat- wyk), wynand van Dam (Noord- wijk), Arie Durieux (Katwijk), Nico Helmus (Lisse), Marius v. d. Heuvel (Abbenes), Nanning de Jong (Lei den), Wim de Jong (Katwyk), Susan de Klerk Wol ter (Leiden), Jannie Kruger (Katwijk), Thijs van Leeu wen (Voorschoten), Martien van Sprang (Noordwyk), Kees Stieding (Leiden), Fred Teekens (Zoeterwou- de), Gerard Timan (Noordwijk), Nel Tromp (Lisse),. (Afgewezen: 3 kandidaten). Gymnasium-AAnita Beeftink Martie van Bemmel (Voorhout), Bert Berkhof (Oegst- geest), Hilde Bouma (Wassenaar), Hans Bijleveld (Rijnsburg), Ada Guyt (Katwijk), Tineke Harmsen (Leiden), Geert Hovingh (Rynsburg), Angeniet Klein (Oegstgeest), Martien Kroon (Leiden), Christina Oudshoorn (Was senaar), Arie van der Plas (Katwyk), Edith Taekema (Katwyk),Carla Ver steeg (Leiderdorp, Anne Vlieger (Leiderdorp). (Afgewezen: 2 kandidaten). Het examen wordt voortgezet. Gymnaslum-B: Roel Kammer (Wassenaar), Jan Kijne (Leiden), Ben Olivier (Leiden), Jan Postma (Oegstgeest). Hanneke Vitner (Lei den). (Afgewezen: 5 kandidaten). Het examen wordt voortgezet. Orkest en koor Jan Mul, die zowel de muziek voor de film „Fanfare" als missen heeft gecomponeerd, heeft in deze ou ture gebruik gemaakt van een thema van de Franse toondichter Auric (uit de film „Moulin Rouge") van een thema uit de vijfde sym phonic van Beethoven. De studenten H. van Gunsteren en F. Mulder de solisten In het concert voor twee piano's en orkest van Francis Pou- lenc. De naam van de componist en de uit het verleden bekende prestaties van de beide solisten, die beiden winnaars zijn van het pianis tenconcours, dat ieder jaar door de Stichting „Pan" onder alle Neder landse studenten wordt uitgeschre ven, staan borg voor het slagen van dit punt van het programma. De expressiemogelijkheden van klein koor worden door het koor Lyra duideiyk getoond door de uit voering van de „Trois Chansons" van Maurice Ravel, schepper zowel van de sprookjesachtige tekst als de verfijnde muziek. Hoe Beethoven in zijn jeugd ge componeerd heeft, kan blijken uit zijn Jena- of Nulde Symphonie, in dien en voorzover deze althans van Beethoven zelf is. Het „Te Deum" van Marc-Antoine Charpentier (waarvan de openings maten ieder, die eens een „Eurovi- sie"-uitzending op de televisie heeft gezien, ongetwijfeld bekend zullen voorkomen), Is een fraai voorbeeld van de Franse kerkmuziek uit het begin van de zeventiende eeuw. Bekende solisten zullen hun mede werking aan dit. laatste, program mapunt geven: wij noemen de bas Hermann Schcy en de sopraan Aris Phllippo. Zeker binnen Leiden geniet Lenie Stevens-Ridderhof als sopraan een goede reputatie, terwijl ook de alt mevrouw Driehuys en de tenor Marius Kemler er het hunne toe zullen bydrapen om dit concert tot een eebeurtenis van betekenis te maken. Academische examens Aan de Leidse Universiteit zyn ge slaagd voor de volgende examens: doctoraal Ned. recht, de heren W. J. Thate (Emmeloord), E. J. Bree (Gorssel) en D. Kranenburg (Am sterdam) kandidaats Duitse taal- en letterkunde de heer J. M. P. Kempen (Den Haag). De concerten worden gegeven ln de gereformeerde Zuiderkerk aan de Lammenschansweg op de zaterdagen 26 juni en 3 Juli a.s. Breestraat 123 - Haarlemmerstraat 102 Telefoon 21851 Telefoon 32778 BIJ „DE SLEUTELS Voor de heer J. W. T. van Kesteren was het vandaag een fees telijke dag. De heer Van Kesteren herdacht namelijk het feit, dat hij een kwart eeuw geleden in dienst trad bij de Leidse meelfabriek ,,De Sleutels". De jubilaris, die chef is van de proefbakker ij, werd vanochtend tij dens een bijeenkomst van het perso neel in het bedrijf gehuldigd, nadat hy eerst in het directiekantoor was ontvangen. Hem werd door de direc tie als stoffelijk blijk van waardering voor zijn dienstbaarheid een envelop pe met inhoud aangeboden. Tydens de huldigingsbijeenkomst ontving de jubilaris bovendien uit handen van één van de directeuren, de heer H. J. de Koster, het vererend getuigschrift van de Maatschappij van Nijverheid en Handel. De heer De Koster dankte de jubilaris voor al hetgeen deze in het belang van de voedselvoorziening in ons land heeft gedaan. „U heeft van de proefbakke- ry niet alleen een instrument van het eigen bedryf gemaakt, maar U heeft er u zelf een positie meer ver worven in het land". De heer De Koster prees de jubilaris tenslotte om zyn eigenschappen als technicus en psycholoog. „Het is hierdoor, dat al onze afnemers zoveel vertrouwen In u stellen", zo besloot hij. Ook ir. F. K. T. Beukema toe Wa ter had als directeur veel waardering voor de vakbekwaamheid van de proefbakker. „De leiding van de proefbakkery is bij u in ervaren han den en bovendien bent u een voor- treffelyke adviseur van onze afne mers in het land". De heer Beukema toe Water legde er voorts de nadruk op, dat hetgeen de jubilaris doet meer is dan dagelijks routinewerk. „Dank zy uw voortvarendheid heeft de proefbakkerij zich steeds uitgebreid". De directeur sprak tot slot de wens uit, dat de ontwikkeling van de proefbakkery deze komt binnen afzienbare tyd tot stand onder lei ding van de heer Van Kesteren een even grote vlucht zal nemen als die van de broodproefbakkerij De jubilaris werd vervolgens toe gesproken door de technische ad junct-directeur van „De Sleutels", de heer F. Sanders. Deze wydde uit over de belangryke plaats, die de proef- Eindexamen hbs-B Rembrandt-Lyceum In de lyst van geslaagden voor het eindexamen hbs-B zyn gisteren twee namen weggevallen. Deze zyn: Huib Vos (Delft) en Suardus van Breda (Voorschoten). bakkerij in het bedrijf van „De Sleu tels" inneemt. „Een plaats, die zy zich heeft verworven dank zij u". De heer Sanders gaf als zyn mening nog te kennen, dat het geheim van de populariteit van de proefbakker moet worden gezocht in diens welwillend heid en bescheidenheid. Hy overhan digde de jubilaris namens het gehele personeel een enveloppe met inhoud als uiting van vriendschap. Ook van de personeelsvereniging kreeg de heer Van Kesteren een geschenk onder couvert. Het werd hem aangeboden door de heer J. C. Mattaar, die ook de tolk van vier meelagenten was toen hy zyn beste wensen vergezeld liet gaan van een grammofoonplaat. De huldiging in het bedrijf werd 's middags gevolgd door een drukbe zochte receptie. St.-A gnes Lyceum GESLAAGDEN Aan het St.-Agnes Lyceum zjjn de volgende leerlingen voor het eind examen geslaagd: Gymnasium A: E. H. J. van Brus sel, Leiden; S. M. A. Dietz, Leid- schendam; S. M. B. Flapper, Roe- lofarendsveenC. M. J. Jansen, Was senaar: C. J. M. Kraan, Warmond; J. M. H. van Maris, Leiden: C. P. F. van Ryt, Zoeterwoude; W. A. M. Rombouts, Alphen a. d. Ryn; A. F. M. Wortel, Leiden; W. M. A. van Zanten, Voorschoten. Gymnasium B: J. H. F. M. Gou verneur, Sassenheim; E. J. M. de Vrinid, Lelden. Twee gewonden bij ongeval Een 17-jarige jongeman uit Nieu- werkerk a.d. IJssel is gistermiddag omstreeks vier uur tijdens het lossen van een vrachtauto met stalen ramen in de Haarlemmerstraat met een ge deelte van de ramen van de auto ge vallen. Hy bekwam een hersenschud ding en een hoofdwond. Ook een 53-jarige betonwerker uit Rotterdam raakte gewond, doordat hij enkele ramen tegen zich aan kreeg. De jongeman is door de E.H.D. naar het Academisch Ziekenhuis ver voerd, de betonwerker keerde op eigen gelegenheid naar huis.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3