Financiëel debat Docerenstuderen en de studieduur MET EEN ENKEL WOORD ELISABETH BAS "PARAAT" m ALMDUDLER... HEERLIJK! ^êmdudlee ,eidó& r LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 17 JUNI 1965 DE Nederlandse regering heeft ge meend een bedrag van een ten te moeten schenken aan het .Defence end aid fund", een parti culiere organisatie, die steun ver leent aan „vervolgden onder de Zuid- afrikaanse apartheidswetten". De re actie van het broederiand aan de Kaap is bekend: er is in Den Haag een protest overhandigd, de bespre kingen over aanvullende landings rechten van de KLM zijn afgebro ken en de reis van de stafchef van de Zuidafrikaanse marine naar Ne derland gaat niet door. Minister van Buitenlandse Zaken Muller oefende in het parlement in Kaapstad felle kritiek, toen hij zei, dat de Neder landse schenking ten goede komt aan de bestrijding van de gerechtskosten van „personen, van wie sommigen er kende communisten zijn of met com munisten hebben samengewerkt en wegens moord en bloedvergieten zijn veroordeeld, personen wier streven is de wettige regering in dit land omver te werpen". De Nederlandse ambas sade in Pretoria heef<t*in een verkla ring aan de Zuidafrikaanse pers ge tracht het Nederlandse ge/baar te ba gatelliseren. Het is „geen steun aan ondermijnende elementen", maar „er liggen uitsluitend menslievende mo tieven aan ten grondslag". Niet al leen de Zuidafrikaanse regering heeft gereageerd, dat deden ook de Neder landse emigranten, die een grootse betoging voor de Nederlandse ambas sade zullen organiseren. Die groep moet men niet onderschatten, want het betreft hier een gemeenschap van 32.000 personen, die tussen 1946 en 1963 naar* Zuid-Afrika zijn getrok ken, ongeacht nog de Nederlanders, die reeds vóór de oorlog emigreerden. Tot zover de feiten. Men vraagt zich naar aanleiding daarvan well af wat Den Haag eigenlijk bezielt. De geste van de Nederlandse regering getuigt bovenal van een ontstellend gebrek aan kennis omtrent T/Ji leven in Zuid-Afrika. Het schijnt nog altijd niet tot de regering in Den Haag te zijn doorgedrongen, dat het beruchte woord .Apartheid" een korte, véél te korte en daardoor misleidende aan duiding is van Zuid-Afrika "s politiek van .gescheiden ontwikkeling". Legt men kortzichtig of boosaardig de nadruk op .gescheiden", dan is het, met miskenning van de werke lijke verhoudingen, bijzonder gemak kelijk een vertekend beeld te geven. De blanken in Zuid-Afrika bevinden zich daar niet als kolonisators van een gekleurde bevolking, maar als een groep van hoofdzakelijk Neder landse, Franse, Duitse en Engelse af komst. die zich al een eeuw aan de zuidpunt van Afrika bevond voordat het contact met de zich langzaam zuidwaarts bewegende Bantoe-noma den tot stand kwam. Dat was om streeks de helft van de achttiende FEITEN ZUID-AFRIKA's blanke bevolking bevindt zich dus op eigen grond, zij kan niet zoals de Fran sen in Algerije of de Nederlanders in Indonesië op een moederland terugvallen en wil dat trouwens onder geen beding, omdat Zuid- Afnka ha&r schepping is. Zij heeit niettemin rekening te houden met het bestaan van een viermaal zo grote Bantoe-bevolking, die qua ontwikkeling, opvattingen en karak ter hemelsbreed van de blanken ver schilt. Zou z\j onder het motto „één man, éen stem" de leiding des lands aan de Bantoes overhan digen, dan zijn de gevolgen duidelijk: de blanken zouden het land uitge jaagd worden, de Bantoestammen. die elkaar onderling ten dele niet eens verstaan omdat zij verschillende talen spreken, zouden een bloedige strijd om de macht gaan voeren en de Indiërs zouden afgeslacht worden. Vooral de haat van de Bantoes tegen de Indische handelaars is zo groot, dat zij enkele jaren geleden tot de regering in Pretoria hebben gezegd: „Geef ons veertien dagen en dan is Jullie Indiër-probleem voorgoed op gelost"Zo liggen dus de verhou dingen en het is derhalve een zegen, dat de blanken als technisch-hoog- ontwikkelde leiders èn als stootkus sen tussen de vijandige gekleurden de macht in handen hebben. Maar dat alles schijnt men in Den Haag niet te weten. Het wordt wel tijd dat de Nederlandse ministers einde lijk eens een boek ter hand nemen, waarin uitvoerig verteld wordt over de zorg van de blanken voor de Bantoes, een boek waaruit blijkt, dat gescheiden ontwikkeling nog iets anders is dan het kwaad aardige sprookje over onderdruk king. WU denken aan het pas ver schenen werkje van dr. F. C. Domi- nicus, „Apartheid, een wijze voor zorg". waaruit heel duidelijk blijkt wat de blanken op het gebied van onderwijs, medische zorg, landbouw en nog zoveel meer voor de Bantoes doen. Dat is méér dan de Afrikaanse staten voor hun eigen gekleurde be volkingen doen! Ontwikkeling en levenspeil van de Bantoe-bevolking in Zuid-Afrika staan, over de gehele linie genomen, hoger dan die van de „vrije" Afrikaanse volken elders in het zwarte werelddeel. Intussen spant de regering-Verwoerd zich in om de Bantoes in eigen gebieden als Transkei snel tot verdere, zelfstan dige ontwikkeling te brengen. Dat dit niet van vandaag op morgen kan. heeft Kongo bewezen. Er is hulp en leiding nodig en die wordt royaal gegeven. Vele zwevende idealisten schijnen nog altijd niet te beseffen hoe moeilijk het is een staat te be sturen, vooral als het een bevolking betreft, die het nomadische bestaan nog maar nauwelijks ontwassen is. Toch werkt Zuid-Afrika aan verhef fing van het peil van de Bantoes, zodat zich dus binnen min of meer afzienbare tijd twee gescheiden be volkingsgroepen op Zuidafrikaanse grond zullen bevinden: een zwarte en een blanke. Vervolg van pag. 1 De minister beloofde, dat hij geen budgettaire bezwaren zal opperen als het nieuwe kabinet met doelmatige maatregelen op het gebied van de bezitsvorming zal komen. Het vorig kabinet had voor dergelijke maatregelen in beginsel honderdmiljoen van de opbrengst van de Breedband- transactie gereserveerd. Dit be ginselbesluit is door het nieuwe kabinet overgenonfen. Advertentie Al 700 arrestaties in Mississippi De politie van Jackson (Mississip pi) heeft gisteren voor de derde ach tereenvolgende dag een poging tot een protestmars naar het bestuurs gebouw van de staat verhinderd. Een-en-vtjftig betogers werden daarbij gearresteerd wegens deel nemen aan een mars, zonder toe stemming te hebben verkregen. Bijna 100 anderen wisten te ontsnappen. Het aantal gearresteerde betogers sedert afgelopen maandag is thans gestegen tot 700. De marsen, georganiseerd door de democratische vrijheidspartij waar bij overwegend negers eyn aange sloten zijn bedoeld als protest te gen een speciale zitting van het par lement om de wetten voor inschrij ving van kiezers te herzien. De ne gerleiders beweren dat de wetgeving van de staat het ontwerp, dat thans bij het congres in behandeling is, trachten te omzeilen. BEKEND mag worden veronder steld, dat Zuid-Afrika een zeer rijk land is, rijk aan delfstof fen. Bovendien neemt het, met het oog op het eventueel uitvallen van het Suezkanaal, een strategisch zeer belangrijke positie in. Dat schept na tuurlijk afgunst, vooral van commu nistische zijde. Van die zijde worden dan ook vele pogingen gedaan het beleid van de Zuidafrikaanse rege ring te doorkruisen. Dat die regering dat niet kan toestaan, nu zij beslist voor de politiek van gescheiden ont wikkeling heeft gekozen, spreekt wel vanzelf. Maar als de Nederlandse re gering meent, dat er feilen kleven aan het beleid van Pretoria en zelfs de meest fervente voorstander zal dat moeten toegeven blijft nog de vraag waarom dez eschenking nodig was. Waarom geen schenking aan een co mité ter bestrijding van onrecht in Ghana? Dat land is een van de erg ste tegenstanders van de Zuidafri kaanse republiek en heeft er bijv. schande over gesproken, dat men in Zuid-Afrika een gearresteerde negen tig dagen gevangen kan houden en deze periode zo nodig, kan verlengen. Intussen is deze bepaling opgeheven. Maar in Ghana heeft het z.g. parle ment kort geleden een amendement op een wet aangenomen, waarbij de regering het recht heeft een gevange ne, die reeds vijf jaar in voorarrest verblijft, voor een tweede periode van vijf jaar vast te houden wanneer zijn invrijheidstelling tegen het belang van de veiligheid van de staat wordt geacht. Wat zegt de Nederlandse regering daar wel van? Wat doet zij daar nu eigenlijk aan? In plaats van de vriendschappelijke betrekkingen met de Zuidafrikaanse republiek te bederven zou zD zich beter tot Ghana kunnen wendenEn als zij helemaal geen raad meer weet met haar klaar blijkelijk overschot aan financiën zou zij mogelijk een fonds kunnen vor men tot opheffing van het ten hemel schreiende schandaal van de wo ningnood in het welvarende Neder land. Menig jong paar in Nederland zou gaarne een onderdak wensen, dat de Zuidafrikaanse regering voor de Bantoes heeft laten bouwen ter ver vanging van de krotten, waarin zij zich tengevolge van ongeregelde im migratie tot voor kort hadden ge huisvest! Al bij al kan men slechts over een botte geste spreken, die ge tuigt van een ernstig gebrek aan kennis, dat men bij de huidige stand van de communicatiemiddelen niet meer had verwacht. uitgerekend dat het nieuwe kabinet door de nieuwe uitgaven het conjunc turele effect met vijftig procent ver sterkt, betoogde dr. Vondeling, dat de netto impuls van de begroting nu on geveer 11,2 procent bedraagt tegen over een stijging van het nationale inkomen van vermoedelijk 9,7 pet. In september vorig jaar waren de ra mingen resp. 3.2 pet. en 6,5 pet. In tegenstelling tot de verwachting is er dus een licht inflatoir effect. Kleintjes lijden Veel is er oog gesproken over het tijdelijk loslaten door het nieuwe ka binet van het verband tussen de uit gavenstijging en de groei van het nationale inkomen. Zowel de heer Scholten (CHU) als zijn collega (Joe- kes (VVD) hadden daarop ernstige kritiek. Minister Vondeling gaf geen duidelijk antwoord. De heer Scholten voorspelde verder, dat vooral het mid den- en kleinbedrijf, dat moet werken met leveranciers- en bankkredieten, de dupe zal zjjn van het komende beroep op de kapitaalmarkt. Minister Vondeling gaf hem toe dat de klein tjes inderdaad helaas meer zullen lij den dan de grote. De minister beloofde de Kamer, dat hij zijn uiterste best zal doen de in flatie te keren. Hij wees erop zoals ook enige Kamerleden hadden ge daan dat Nederland voor een deel afhankelijk is van wat er in de eco nomisch met ons verbonden landen gebeurt. Dr. Vondeling eindigde zijn betoog met een opmerking over het beleid van socialisttische minister van Fi nanciën in het algemeen. „Als men meent, dat socialistische ministers per definitie een slordig beheer voe ren en de inflatie in de hand werken, dan wijs ik op mijn voorgangers en dan bevind ik mij toch wel in goed gezelschap", aldus dr. Vondeling. Kerkelijk Leven Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Harskamp (toez.) J. de Lang, director Geref. Zendlngsbond, wonende te Zeist, die bedankte voor Kinderdijk. Aangenomen naar Voorburg (vac. D. J. Karres) H. B. Mevboom. Sredikant-dlrecteur Ned. Prot Convent Utrecht. Bedankt voor Rijssen (4de pred. pi.) N. Kleermaker te Rotterdam. Geerf. Kerken. Bedankt voor Aduard, Boornibergum, Kortehemmen. Daarle, Nederhorst den Berg, Stiens en voor Warns C. v. Om men, laatstelijk vrijt tem, wonende te Utï Advertentie Purely de huid zuiver Schooldag van de Chr. Geref. kerken In de Grote Kerk In Apeldoorn is gisteren de jaarlijkse „schooldag" van de theologische hogeschool der Chr. Ger. Kerken in Apeldoorn ge houden, waarvoor ruim 2400 belang stellenden uit alle delen van het land naar de Veluwe waren gekomen. Prof. dr. J. van Genderen deelde in zijn openingswoord mede, dat op 1 juli van het vorige jaar zes stu denten zijn bevorderd tot kandidaat. De toelatingsexamens zjjn zeer ge slaagd en de voorbereidende oplei ding meegerekend volgen thans 35 studenten in Apeldoorn theologisch onderricht. Er bestaan in de Chris telijk gereformeerde kerken deson danks nog veel vacatures. Mevr. Van der Zaal-Veerman uit 's Gravenmoer zei namens het vrou wencomité, dat dit comité via een busjesactie 37.000 gulden heeft bij eengebracht: f 10.000 voor de verdere inrichting van de bibliotheek van de school, ruim f 7.000 voor de aflossing van de schulden van de nieuwbouw en f 10.000 voor het fonds voor be noeming van een vijfde hoogleraar. Rapport van Acad. Raad Over de vraagstukken van het we tenschappelijk onderwijs, waarvan studieduur en numeriek (studie-) rendement wezenlijke kenmerken zijn. moet een diepgaand en breed wetenschappelijk onderzoek worden ondernomen. Tot deze conclusie komt de com missie studieduur van de Acade mische Raad. die in een juist ver schenen rapport ingaat op het vraag stuk van de studieduur. In dit rap port wordt achtereenvolgens inge gaan op de begrippen en termen die werden gehanteerd bij de discussie over studieduur en studierendement en studie-opbouw, teneinde op dat punt eventueel bestaande begrips verwarring op te heffen, en wordt r.ader ingegaan op de in gebruik zijnde methoden tot berekening van de studieduur en worden middelen aangegeven tot verbetering van de berekeningsmethoden. Tenslotte wordt nog aandacht ge schonken aan die factoren, die in het algemeen (mede) bepalend zijn voor de lengte van de studieduur. Binnenkort is voorts een rapport van de Academische Raad te ver wachten, samen gesteld door de com missie doceren en studeren van deze raad. Deze commissie zegt in dat rap port. dat zal worden afgedrukt in het tijdschrift „Universiteit en Hoge school". het van groot belang te achten, dat de discussie over wijzen van doceren en studeren in universi teit en hogeschool intensiever zal worden gevoerd dan voorheen het ge val was. opdat „in brede kring de bereidheid wordt bevorderd, op dit gebied verdere herzieningen te over- wpgen". In het rapport geeft de com missie haar visie op de voorwaarden, waaraan een organisch opgebouwd studieprogramma zou moeten vol doen. De commissie hecht belang aan de totstandkoming van een centrum dat ook voor wat betreft het gebruik van moderne hulpmiddelen in het onder wijs. tot taak heeft de documentatie te verzorgen en informatie te ver schaffen omtrent wat in Nederland of elders op dit terrein geschiedt. Naar de mogelijkheid deze gedachte te verwerkelijken wordt een nader onderzoek ingesteld, in overleg met belangstellende universiteiten en ho gescholen. Weer besmeuring van grafstenen in Bamberg De politie in de Westduitse plaats Bamberg heeft gisteren uitgebreide veiligheidsmaatregelen genomen om de levens en eigendommen te be schermen van de joodse gemeen schap, nadat opnieuw vandalisme was ontdekt op het oude joodse kerk hof. Met meters hoge hakenkruizen en antisemitische opschriften zoals „Zes miljoen joden te weinig" heb ben de vandalen 23 grafstenen be smeurd. Afgelopen zondag zyn een swasti ka en antisemitische besmeuringen aangetroffen op een monument dat is opgericht op de plaats waar de synagoge heeft gestaan die in 1938 werd verwoest. In Bamberg hangen vandaag de vlaggen halfstok om uiting te geven aan de verontwaardiging: de inwo ners tekenen protestverklaringen die in het raadhuis liggen. De belonin gen die zijn uitgeloofd voor inlich tingen die tot arrestatie van de ban dieten kunnen leiden zijn verhoogd tot 13.000 Mark. Nog altijd is de rust niet in Bam berg weergekeerd. Geestelijken en de redacties van twee dagbladen wer den opgebeld door iemand die zei: „Maak de joden af we blijven doorvechten, we blijven besmeuren". De politie is ervan overtuigd dat de telefoneerder tot een kleine, goed ge organiseerde greep behoort die het monument en de grafstenen heeft besmeurd. Het is de ergste antisemi tische uitbarsting in West-Duitsland Bamberg had, sinds de tweede we reldoorlog, voor Hitier aan de macht kwam, een bloeiende joodse gemeen schap. Nu woont er slechts nog een honderdtal joden. binnenland Kaarsverllehte rondvaarten Het Amsterdamse V.V.V. heelt onder de naam „Amsterdam bij candlelight een nieuw Initiatief genomen om toeris ten naar de hoofdstad te trekken en hen het verblijf zo aangenaam mogelijk te maken. In samenwerking met de rondvaartrederljen wordt Iedere avond bhealve op zondag) een rondvaart door de verlichte grachten en een dee. van de havens gemaakt, waarbij het accent vooral op de sfeer wordt ge legd. Hiertoe ls de boot met kaarsen verlicht en speelt aan. boord een strijk orkestje. Ook zal de gasten een glas wijn worden aangeboden. Voorzitter reclassering Tot voor zitter van de „Vereniging van reclas- serlngsinetellingen" ls In de plaats van mr f A. Diepenhorst benoemd mr. D. van Zeben in Utrecht. Mr. van Zeben ls rechter in de arrondissementsrecht bank ln Utrecht en lid van het hoofd bestuur van het „Nederlands genoot schap tot reclassering." Met flets tegen paard De 61-Ja rige Rotterdammer Willem van der Pluym is dinsdagavond in een zieken huis in de Belgische plaats Turnhout overleden, nadat hy met een fiets te gen een paard was gereden. Het slacht offers was naar België gekomen voor het bijwonen van éen processie. Hij leek eerst licht gewond bij de botsing met het paard, doch ln het ziekenhuis stelde men ook een schouderbreuk Man overboord In het Brouwers- hajvense gat ls gistermorgen de 20- jarige schippersknecht M. Jansen uit Tholen van de vissersboot Neeltje Ja cobs (TH 10) uit Tholen overboord geraakt en vermoedelijk verdronken. Zijn lichaam ls nog niet gevonden. BUITENLAND Wodka met water Twee mannen die water bij wodka hadden gedaan en het mengsel via slijterijen aan de man brachten, zijn in de Sowjet-Unie tot dertien Jaar gevangenisstraf veroor deeld; 23 medeplichtigen kregen gerin gere gevangenisstraffen. Onder hen be vond zich iemand die kans zag de flessen open te maken, en na de ge noemde manipulaties weer te sluiten zonder dat dit te zien was. Géén devaluatie Minister-presi dent Harold Wilson heeft gisteravond ln een televisie-interview met klem herhaald dat Groot-Brlttannié vastbe sloten ls het pond sterling niet te devalueren. Deze nieuwe verklaring van Wilson vond plaats nadat opnieuw druk op het pond sterling was uitge oefend toen gisteren bekend werd dat het nadelige saldo op de buitenlandse handel van Groot-Brlttarmië de vo rige maand tot 109 miljoen pond ster ling was gestegen De premier verklaar de: „Al onze maatregelen zijn gerl op versterking van het pond slerl en op het kunnen samenwerken i de landen van het Gemenebest". PAUS PAULUS NAAR AMERIKA \olgens de „New York Times" zyn er regelingen getroffen voor een be zoek van Paus Paulus aan de VS in de loop van dit najaar. De plan nen voor dit bezoek zouden byna drie maanden geleden gemaakt zyn. De makers van deze plannen zouden graag zien dat de Paus de Algemene Vergadering van de V.N. toesprak. Evenals secretaris-generaal Oe Thant van de V.S. zou Paus Paulus dan een pleidooi moeten houden voor onderhandelingen tussen mo gendheden die vyandig tegenover el kaar staan, algemene ontwapening en vrede. In welingelichte kringen van de VN werd gisteren bevestigd, dat het Vaticaan secretaris-generaal Oe Thant heeft laten weten, dat Paus Paulus in september a.s. in New York op de 20ste zitting van de Al gemene Vergadering „een pleidooi zou willen houden voor vrede, ver draagzaamheid en ontwapening". Een officieel besluit zou echter nog niet zijn genomen. Amerikaanse erfenis voor Zwitserse kerken Een rijke Amerikaan, die vorig jaar is overleden, heeft zijn hele bezit, met inbegrip van een eiland in Zuid- Carclina, nagelaten aan de Zwitserse Federatie van protestantse kerken. Vorig jaar juni overleed de 73- jarige John Jeffries in Genève. Thans heeft genoemde Federatie be richt gekregen van de erfenis. Het bedrag aan geld waarom het gaat is niet bekendgemaakt, maar wel dat ook het eiland „Morgan" in Zuid- Carohna deel van de erfenis uit maakt. Het onbewoonde eiland heeft een oppervlakte van ongeveer 30 hectare. Jeffries woonde tydens zyn leven enige tfjd in Zwitserland, waar hij in nauw contact stond met de kerk. Van zijn erfenis maken ook duizen den boeken deel uit. Advertentie geniet ervan! Infiltranten Australlsohe militai ren zijn dinsdag ln een lievig gevecht gewikkeld geweest met Indonesiërs die fn Sera wak waren doorgedrongen. Aan Australische zijde vleien twee gewon den Het aantal Indonesische slachtof fers' is niet bekend. Ondergrondse atooniproef Op het proef terrein in Nevada ls gisteren ondergrondse proef genomen met kernwapen met een kracht van min der dan 20.000 ton tot, zo ls in Washington bekendgemaakt. Het de veertiende proef die dit jaar be kendgemaakt werd Vier weken werken, twee weken vrl) Zwedens grootste papiermaché- fabriek (Husums SuLfatfabrik in An- germanland) gaat binnenkort een sy steem van werktijdverdeling Invoeren waarbij de arbeiders vier wéken achtei elkaar werken, waarna ze twee weken vrij krijgen. De Zweedse vakbond ln de papierindustrie heeft hierover overeen stemming bereikt met de eigenaar op zon- en feestdagen krijgen de arbei ders een toeslag van 200 procent op het loon, dat gelijktijdig met gemld deld zes procent is verhoogd. Dierenbescherming ln Rome heeft fel geprotesteerd tegen een aanbod var de Spaanse matador Manuel „El Cor- dobes" Benitez om in Rome een stie rengevecht te houden waarvan de op brengst naar de r -k. missie zou gaaji. De afdeling Rome van de vereniging i heeft telegrammen gestuurd aan pre- j mier Moró, minister van Binnenlandse I Zaken Tavianl. de Romeinse politie en aan het Vatloaan. Dat is Almdudler, de bekende Alpen drank uit Oostenrijk. Bereid met geurige Alpenkruiden, i Fris, verkwikkendapart Almdudler is alcoholvrij. Met een „tic" een heerlijke longdrink. PER FLES 29 CT GROTE GEZINSFLES 75 Cl DONDERDAG Bevrijdingskerk (bovenzaal): Ont spanningsavond Ned. Chr. Vrouwen bond Z.W. 8 uur nam. Hogewoerd 175Dienstvergaderlng van Jehovah's getuigen. 7.25 uur n.m. Stadhuis. Jongerenparlement over Vietnam. 8 uur nam. VRIJDAG. BoerhaavezaalOpening tentoonstel ling Frans Pleck. 8 uur najm. Churchllllaan. Eerste paal serie flat woningen. 4 uur nam. De Doelen: Buitengewone aandeel- houdersverg. N.V. Boekhandel en Drukkery v.h. E. J. Brill. 11.30 uur voorm. Jaarverg. van aandeelhouders te 11.45 uur voorm. Oude Vest 103: Evangelisatie Christengem. „Ecclesia". 8 uur nam. Rapenburg 73Opening Tentoonstel ling „Tijdsbeeld". 4 uur nam. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventskerk: 10- 11 uur. bijbelstudie; 11-12 uur ds. K. C. van Oossamen. Stadsgehoorzaal (foyer)Voorlich ting smiddag Leldse Muziekschool. 2 u. ZONDAG Dr. Van Voorthuyzenschool (aula) Pinkstergemeente 3 uur nam. HAAGSE AGENDA DONDERDAG 17 JUNI Kurzaal: 20.15 uur Spaanse dans- i Pilar Lopez. Steenschuur 6: Kerk van 1 Christus van de heiligen der I dagen. 10.30 uur voorm. Jan Vossensteeg 17: Volle Et liezending. Spr. de heer J. zyisl uur voorm. Hogewoerd 175. Waclittoreri van Jehovah's getuigen. 4 en 6| nam. Openbare lezing: 2.45 uua DINSDAG Janvossensteeg 17: Volle Evani ding: Jeugd van Den Haag. Schouwburg: Holland Festival. Poppentheater uit Moskou. Stadhuis (wachtkamer trou Zitting Bouwfond® Nedi. Gemeer 8 uur nam. W. de Zwygerlaan 105: BaJha TENTOONSTELLINGEN Legermuseum (Pesthuis laan) uitzondering van zaterdag van (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum voor Volken (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; aags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden; toonstelling „Opgravingen in l grord Werkd. 10-6 uur; zon- e dageD 1-5 uur (t/m 20 eeptem Rijksmuseum van Oudheden: iyks 10-5 uur: zond 1-5 uur Ryksmuseum voor de gescü der natuurwetenschappen: uur; zond 1-4 uur nhof21.15 uur. Nederlandse Oomedie: Elckerlyc. Oude Kerk: 20.00 uur, Orgelconcert door Piet van Amstel. VRIJDAG 18 JUNI Kurzaal: 20 15 uur. Het Concertge bouworkest, werken van Beethoven en Prinsenhof: 21.18 uur, Nederlandse ComedleElckerlyc. ZATERDAG 19 JUNI Koninjklyke Schouwburg: 20.15 uur Holland Festival Opera; „Jean Lévecq" en „De droom van de leeuw". Kurzaal: 20.15 uur Spaanse dans groep Pilar Lopez. De Pier: 23.30 uur. Haagse Jazz So ciëteit en fakir Sidl Chandra. ZONDAG 20 JUNI MAANDAG 21 JUNI Koninklijke Schouwburg: 20.15 uur, Nederlands danstheater. DILlgentia: 20.15 uur. Cabaret Pe- py<n, „Oh. Pardon". WOENSDAG 22 JUNI voorby Dlllgentia20.15 uur. Cabaret Pe- pyn, „Oh. Pardon". Johanneskapel20j15 uur. Rlenk Jls- koot. Kurzaal: 20.15 uur. Het kameror kest van Moskou. Handel, SJostkawltsJ, Vivaldl. Openluchttheater: Zuiderpark. 14.00 uur, Suske en Wlske in het circus. bioscopen: Apollo: De dag na de Invasie, 14 Jr. Asta: „My fair lady", a.l. Bijou: The Pumpkin eater, 18 Jr. Camera: De trein. 18 Jr. Capitol: Mondo sexy dl notte. 18 Ir. Citv: De geheime agente in Gibraltar, 1*4 Jr. Corso: De zevende dageraad. 18 Jr. Du Midi: Veel liefs uit Moskou. 18 Jr. Euro Cinema: Porgy en Bess, 14 Ir. Flora: De schrik der Mongolen, 14 Jr. Hollywood: De tijger lust ze rauw. 18 Jr. Kriterlon: De passagier. 18 Jr. Metropole: 't is een gekke, rare, dolle. dwaze wereld, 14 Jr. OdeonLiefde met Spaanse peper, 14 Jr. Olvmpla: Robin and the seven Hoods. 14 jr. Passage: Goldfinger, 18 Jr. Rembrandt: Wedren met de ooievaar. 14 Ir. Rex: Die drel groschen Oper, 18 Ir. Roxy: Het strand der liefde. 18 jr. Seinpost: Vreemde bedgezellen, 14 Jr. Studio: James Bond 007 contra Dr. No. 18 Jr. Thalia: Het teken van Zorro. 14 Jr. De Uitkijk: Nothing but best, 18 Jr. West-End: Met z'n neus in de boter, de bioscopen Camera „Klokslag mlddei (14 jr.). Werkd. 2.30. 7 en 9. zond. 230. 4.45, 7 en 9.15 uur. Studio „Lieve, lieve John" Werkd. 2.30. 7 en 9.15 uur; zoi 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor „Opstand in het kamp" (14 Jr.). Werkd. 2.30, 7 uur; zond. 2.30. 4.45, 7 en 9.15 Lido „Maoiste, de Sparta" (14 Jr.). Werkd. ?30. 7 uur; zond. 2.30. 4.45. 7 en 9.15 Trianon „Goldfiniger" (1 Werkd. 2.30, 7 en 9.15 uur; bod )b r.45 ,7.15 en 9.15 uur. Rev „De zevende dageraa Jr.). Werkd. 2.30. 7.15 en 9,15 u ac 230. 4.30, 7.15 en 9.15 uur. Astra (Wassenaar) vrljdagf' zaterdag 7 en 9.15 uur. zondag pi 2.30 uur: „De duivel van Dlab Jr.). Zond. 7. en 9J5 uur: „T lens" (18 Jr.). Geopend voor spoedeisende g« Apotheek Reijst, Steenstraat 3 20136. Apotheek R. van Breest Small te Leiderdorp en Apotheek Vo< ten zyn geopend. B() geen gehoor van uw hnh specialist (of diens waarnemer op dokterstelefoon 22222. WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur Amsterdam Den Heidei Ypenburg Vllssingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Zuid-Limb Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Lenden Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Beriyn Frankfort MUnchen ZUrich Genéve Locarno Wenen Innsbruck Belgrado half bew. geh bew. onbewolkt half bew. half bew zwaar bew. regen bul regen bul Madrid Lissabon licht bew onbewolkt geh bew licht bew zwaar bew. licht bew.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2