M LFC slaat na zesmaal toe rust Dubbele Australische overwinning in Kent Noord wijk overklast zwak Telstar Altior overleven en Blauw Zwart derde ronde T l VS-jeugd vergroot de kans op behoud Krantenbezorger FUSIE ENSCHEDE GAAT TOCH DOOR tluw plan instijsbaan Herenveen onderschat van der starp speelt in haarlems elftal Haarlem verslaat Quiek Boys0-2 Opening sportpark Weteringse Bom :t een bijeenkomst, een scherts- en een openingswedstrijd LFC en een Sparta-combinatie is het nieuwe Sportpark e 'Weteringse Boys gistermiddag officieel in gebruik genomen. l versloeg de roodwitte Rotterdammers met 72. b-midroor Reinier de Wit heeft tijzonder groot aandeel gehad Vjorse Leidse zege op de semi- ra van Sparta. Niet minder dan ï- van de zeven treffers nam hij i ;de gemeenteraad van Heeren- de rente en aflossing van een lening van een en een kwart p gulden wil garanderen, zal eren veen alsnog een 400 meter ijsbaan verrijzen. Het oor- gelijke plan voor een kunstijs- sloot met een begroting van K).000. Later werkte de Leeu- ,t. t architect Heidoorn een nieuw le pit. dat f 10.000.000 zou moeten et Voor dit project werd geen bedkeuring verkregen. Het co- se [dat de bouw voorbereidt, heeft m aarop tot het Zwitserse archi- ,n [bureau Naef en Studer ge- >g Dit heeft nu een plan ont- in p voor de bouw van een zeer de ine 400 meterbaan voor de 11.000. Het bedrag van de oor- kelijke begroting wordt dus Inreden met ruim een en een I miljoen gulden. Het comité de gemeenteraad van Heeren- Verzocht de rente en aflossing leze aanvullende lening te ga 1 Amateurs iJOS 11; Papendrecht md 1—1; ESCA/VC—RIOS '31 6 4 2 0 10 13— 8 6 3 2 1 8 6—3 6 3 1 2 7 11— 8 drecht 6 1 3 2 5 8—9 6 1 2 3 4 9—12 'VC 6 0 2 4 fTRICTSBEKER, derde ronde: fcerdamCeleritas 21; ESDO iVV 4—1; Blauw Zwart—EDS an FlakkeeODB 0—0; Spartaan isse 6—3; LFC—DI1S uitg.; 05 pa li aPostduiven 30; Over- ^j-LMO uitg.; VDL—Gouda e1} BelvedereTediro 01; HOV- —2; MerwesteynAltior Excelsior '20—Slikkerveer 0—3. Zaterdagvoetbal lAMPlOENSCHAP VAN NEDERLAND ior '31IJsselmeervogels 11; regbeker, kwartfinale: Gein- ir- RCL 01; Heerjansdam—VV Excelsior PAchilles 42; -VVS 1—1 gest. Reserves KNVB ZATERDAGVOETBAL tweede klasse: Zwart Wit 2 4—0. Bzen Zwaluw: Quick Boys 2— 2 2—0; Barendrecht 2—Quick 3—0. voor zijn rekening. De andere doel punten kwamen op naam van links buiten Gubler (2) en Nieuwenburg. De Rotterdamse treffers vielen voor de pauze. Eerst was het Kra mer, die uit een voorzet van de snel le lirfcsb. Prinssen langs doelman. De Hoed schoot en kort voor de rust was Daniels, de Leidse defensie te vlug af12. Na de hervatting liep het de Rot terdammers volledig uit de hand. De snelle Leidse aanval draaide op volle toeren en doelman Kooij stond tot zesmaal toe voor een hopeloze taak. Opening De officile opening werd verricht door loco-burgemeester Wagenaar. Tal van zusterverenigingen en de heer Biegstraten namens het bestuur van de afdeling Leiden van de KNVB waren gekomen om het be stuur van Weteringse Boys geluk te wensen. In het open 50 meterbad Weus- thag in Hengelo zijn zondag zwem wedstrijden gehouden. Ada Kok won de 100 meter vlinderslag in 1.10.9 en Klenie Bimolt de 200 meter school slag in 2.55.5. Op de 200 meter school slag heren was Hans Spijkerman de snelste met een tijd van 2.44.9. Doelman De Hoed heeft de bal boven de opspringende Spar taan Van Miert (10) weggesla gen tot opluchting van de beide Sira's. (Foto Leidsch Dagblad) De wedstrijd tussen LFC en Spar ta werd vooraf gegaan door een ont moeting tussen het Nederlands ar tiestenelftal (o.a. Tom Kelling, Joop de Knegt, Jan Oradi) en de veteranen van Weteringse Boys. De artiesten wonnen met ruim verschil. L£.li)bCfl UAOULAD MAANDAG 14 JLN1 1965 Tolwegbeker RCL bereikt halve finale Het Leiderdorpse RCL heeft zaterdagmiddag de halve finale van de strijd om de Tolwegbeker bereikt. De roodwitte Racing versloeg na een felle wedstrijd de gevreesde „cup- fighter" Geinoord op eigen veld: 0—l. Vierdeklasser Geinoord door een 24 overwinning op het Am sterdamse ADM in de kwart finale gekomen heeft in Vreeswijk derde klasser RCL de overwinning niet ca deau gegeven. De roodwitte Leider dorpers, die qua techniek wel de toon aangaven, beheersten aanvankelijk de strijd, maar toen Bas Ederveen na een half uur spelen de score had geopend (01) ging de stevige Gei- noordploeg er bijzonder fel tegenaan. RCL werd in de verdediging gedrukt en in de resterende speeltijd heeft de Racing zich niet meer onder de Vreeswijkse druk kunnen uitwerken. Met kunst en vliegwerk wisten de Leiderdorpers echter hun kostbare voorsprong te behouden. Scheids rechter Leguit leidde de wedstrijd, die \ooral in de tweede helft de vorm van een fel dup-duel aannam, voor treffelijk. Transfernieuvvs O De Haagse eredivisieclub ADO heeft twee spelers overgedaan aan het Haarlemse RCH. Het zijn de 24- jarige Peter Hoet en de 21-jarige Chris Croes. Verder plaatste ADO op de transfer lijst de 21-jarige Jan Mars. Holland Sport contrtacteerde zon dag de 23-jarige midvoor van HVC, Theo Zuiderwijk. De Haagse vereni ging stelde verder onder contract de 19-jarige Frederik Prosman. Deze is afkomstig uit ,,de eigen kweek" van Holland Sport. De eredivisieclub GVAV heeft de midvoor van Eindhoven, Joop Oomens, aangetrokken. Er werd een transfer som van f35.000 voor hem betaald. Margaret verslaat Maria Bueno Smith Volleybal voor dames tijdens 0.s- in Mexico De voorzitter van het Japanse Olympische comité, Tsuneyoshi Ta- keda, heeft in Tokio verklaard, dat op de negentiende Olympische Spe ler. in Mexico ook volleybal voor dames op de agenda staat. Hij had dit bij een bezoek aan Mexico van de voorzitter van het Mexicaanse Olympische Comité bevestigd gekre gen. Takeda zei, dat waarschijnlijk ook judo in Mexico op de Olympische Spelen zal komen. Dit zal op de zit ting van het internationale Olym pische Comité, die in oktober in Ma drid wordt behouden definitief wor den beslist. De Australische kampioene Mar garet Smith zegevierde zaterdag met 4—6 63 63 over Wimbled om kam pioene Maria Bueno. Zij behaalde hierdoor de dames enkelspeltitel van de tenniskampioenschappen van het graafschap Kent. Het was Smith's tweede overwinning over de Brazili aanse speelster in twee weken. Zij leidt ru met 13 overwinningen tegen 4 nederlagen in de onderlinge ont moetingen gerekend over hun hele carr:ere. stralische had één set nodig om het doorbraak een feit was. Bueno was Favoriet Door deze zege is Margaret Smith favoriet voor het heroveren van de Wunbledontitel, die zij een jaar ge leden aan Maria Bueno verloor. De Wimbledonkampioenschappen be ginnen op 21 juni. De lange Au- De Europese kampioenschappen gewichtheffen zijn zondag in Sofia afgesloten met de strijd in het zwaar gewicht. De Hongaar Karoly Escser werd verrassend eerste met 505 kg (170—147,5187,5). In de licht-zwaar- gewichttklasse veroverde de Engels man Louis Martin de titel. Hij bracht een totaal van 485 kg omhoog. door de regen glad geworden gras de controle op haar slagen te vin den. Daarna was zij superieur. Voor al op de volley en de service. Toch had Maria Bueno de neder laag in hoofdzaak te danken aan eigen fouten en slechte rechtspraak op kritieke momenten. Bij 33 in de derde set werd voetfout gegeven tegen de Braziliaanse, die daardoor met 3040 achter kwam. Vervol gens verkeek zij zich door een vol le}' niet te nemen op een bal. die binnen de lijnen bleef, waardoor de zo van haar stuk gebracht, dat ze in de laatste twee games nauwe lijks meer tegenstand bood. Heren John Newcombe maakte de en kelspelfinales van Beekenham tot een geheel Australische triomf door de titel in het herenenkelspel met succes te verdedigen. In de fina le won hij binnen veertig minuten met 63 61 van de Nieuwzeelan- der Lew Gerrard. Map Ma rijt niet naar alleen kan zijn oude club een nederlaag spelen.... Katwijk bijna kansloos Het regionale jeugdteam van UVS terdamsc Neptunus de punten: 2-2. heeft in de promotie degradatie- j Katwijk hielp UVS een handje door competitie de kans op behoud ver- in de Hoornespolder Hermes DVS een groot. De Leidse junioren deelden gelijkspel af te dwingen: 2-2. zaterdagmiddag met het sterke Rot- In de Kikkerpolder hebben UVS en HDVS een fel duel om de kostbare punten uitgevochten. De Leidse junioren namen in de eerste minuut reeds de leiding door Wim van Weer- lee, maar even later zorgde John Wannet na een goede aanval voor de Rotterdamse gelijkmaker: 1-1. Nau welijks één minuut later had UVS opnieuw een voorsprong, toen de ge vaarlijke Wim van Weerlee midvoor Henk van Tilburg een niet te missen kans bood (2-1). Kort voor de rust was een handsbal van Piet Mieloo de (Van één onzer redacteuren) Met een verontschuldigend gezicht haalde Map Marijt zijn schouders op. Het was alsof de gebruinde, donkerblonde links buiten van de Telstar-combinatie „zijn" Noordwijkse publiek wilde zeggen: „kan ik er dan alleen wat aan doen Moe deloos trok hij zijn afgezakte rechterkous nog maar eens omhoog. Ook hij was niet bij machte iets aan de 4 1 score te veranderen. Noordwijk, zijn oude club, was duidelijk sterker. De roodbroeken hebben het zater dagavond op hun bijterrein nog eens Lisse door Spartaan 20 gewipt Twee van de drie „Leidse" clubs hebben dit weekeinde de derde ronde van de strijd om de KNVB-beker overleefd. Het Wassenaarse Blauw Zwart versloeg na een gelijk opgaande wed strijd EDS met 3 2 en Altior toonde zich in Dordrecht tegen het fel vechtende Merwesteijn de sterkste (0-1). Alleen Lisse werd door de sterke tweede klasser Spartaan '20 uitgeschakeld. De Rotterdammers lieten zich op eigen terrein niet verrassen: 6 3. Spartaan'20—Lisse 6—3. Lisse is dapper strijdend in Rotterdam ten onder gegaan, De BoIIenstrekers zet ten door invaller Mooijkind en mid voor Van der Zwet in de eerste helft een snel opgelopen 1—0 achterstand (Gaertman) om in een 12 voor sprong. Na de hervatting raakten de Lissenaren echter de draad kwijt, teen scheidsrechter Schuil een doel punt van midvoor Van der Zwet we gens buitenspel afkeurde. De ge routineerde Rotterdamse ploeg maakte daar onmiddellijk gebruik van. De gevaarlijke Gaetman schoot Spartaan'20 naar een 32 voorsprong en Sierman. Gaertman en Simons speelden de aangeslagen BoIIen strekers naar een kansloze 62 ach terstand. Op de valreep zorgde Van Kesteren uit een strafschop voor het derde Lissense doelpunt. Aantrekkelijk Leeftijd 1650 jaar. belden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1, Leiden tegen het gelijkwaardige EDS in haar voordeel beslist. De Rotterdam mers namen door linksbuiten Ko gel spoedig de leiding (0—1), maar de Wassenaar ploeg kwam over de ze tegenslag snel heen. Zoetemelk schoot een vrije trap ineens langs de verkeerd opgestelde EDS-muur en even later gaf Gerwers na een Eén doelpunt mi onderstreept. Tegen gerenom meerde elftallen komt Noordwijk tot zeer goed spel. En er werden ook doelpunten gemaakt. De in het oranjewit gestoken Velsenaren hebben Noordwijk-in-va- kantievorm onderschat. De combi natie, welke de eredivisieclub in het veld stuurde, blonk, een enkele uit zondering daargelaten, uit door mid delmatigheid. Geen enkele speler van het eerste team had de reis naar Noordwijk gemaakt. Slechts twee „oudgedienden", Map Marijt en rcntsachter Immer, traden tegen de roodbroeken aan. Voor het overi ge bestond de ploeg uit jeugdspelers en nieuwe „aanwinsten". Ook Leo Holl maakte deel uit van de rammelende Telstar-com binatie. Hy toonde zich het B-con tract nog niet waard. De oud-UVS'er kreeg tegen zijn directe tegenstan der Van der Werf geen schijn van kans.Slechts zelden losten de Leidse dvoor een slap schot. oorzaak, dat Klaas Bakker uit een strafschop de stand weer in even wicht kon brengen; 2-2. En de reste rende tijd heeft de Leidse verdediging waarin naast doelman Gé Rol (ge broken enkel) ook spil Jaap Vermeu len (gebroken knieschijf) ontbrak, met succes het ene punt verdedigd. Verrast LEO HOLL matige debuut (ex Schoten) stelde Noordwijk doel punten van Piet en Jan van der Lip- pe. Deze laatste speler miste kort voor de rust een strafschop Na de wisseling probeerde Telstar (dat ex-Hillegom-doelman Van der Waal had vervangen door Gerding) nog wel om terug te komen, maar de acties van de Velsenaren waren te individualistisch van opzet om de hechte Noordwijkse defensie voor onoplosbare problemen te stellen. Volle toeren Merwesteün—Altior 0—1. Altior zonder Zevenhoven. Otto en Zweers - heeft in Dordrecht voor een goede prestatie gezorgd door het stugge Merwesteijn in eigen huis te ver slaan. De Ter Aarse ploeg, die in linkshalf Gerrit van Tol en links achter Ben Sassen haar uitblinkers had, nam in de twintigste minuut een 0—1 voorsprong, toen Arie Ou- w er kerk de schotvaardige Piet Sas sen lanceerde. De Ter Aarse aan valsleider maakte geen fout en pas foutje van doelman Op't Hof Blauw seerde doeIman Baars kansloos. In Zwart een verdiende voorsprong:2l. fiÉ Kort voor de rust nam rechtsbuiten Hubrechtse echter de Rotterdamse gelijkmaker voor zijn rekening (22). In de vijftiende minuut van de tweede helft schoot de goed spe- de resterende speeltijd heeft Altior met man en macht haar kost bare voorsprong met succes ver dedigd Het slotoffensief van de fel spelende Dordtse ploeg, waarin Stal als stormram fungeerde, leverde niet de gelijkmaker op. Na de verwarde gebeurtenissen van eind vorige week, die het doorgaan van de concentratie van het be taalde voetbal in Enschede zo goed als onmogelyk schenen te maken, is men er alsnog in geslaagd tot een bevredigende oplossing te komen. FC Twente zal toch daargaan. De besturen van SC Enschede en En- schedese Boys hebben vastgesteld dat van het aanvankelijke besluit tot het vormen van een stichting niet meer kan worden afgeweken. Het feit dat de ledenvergadering van SC Enschede zich kantte tegen het samenvoegen van de beide af delingen betaald voetbal in een Sterker Alleen in de eerste fase van de stryd heeft de Telstar-combinatie gelyke tred kunnen houden met de thuisclub. Daarna hebben de onge veer tweeduizend toeschouwers een sterker Noordwijk gezien. Met de rust stonden de roodwit- ten reeds met 2—1 voor. Tegen de treffer van linksbinnen Van Straten De Noordwijk-voorhoede draaide inmiddels op volle toeren en vooral rechtsbuiten Arie Weyers (ex SJC) deed uitstekend werk. Nadat Heems kerk de stand op 31 had gebracht, bekroonde Weyers zijn eerste optre den in de roodwitte formatie met een beheerst doelpunt: 41. Map Maryt, bijzonder actief, liet toen zijn hoofd hangen. Het was on begonnen werk Katwijk, door de nederlagen tegen Sparta, Gouda en Neptunus zo goed als kansloos voor één van de vier plaatsen, die recht geven op promo tie naar de regionale afdeling, heeft het Schiedamse HDVS in de Hoor nespolder verrast. De Schiedamse junioren staken technisch wel boven hun tegenstan ders uit. maar slaagden er niet in de enthousiaste Katwijkers naar een ne derlaag te spelen. Pas tien minuten voor het einde wist midvoor John Rost uit een strafschop wegens hands van spil Nooteboom de Schie damse gelijkmaker te scoren. (2-2). HDVS mocht niet klagen over een tekort aan geluk toen een schot van Wim Gijteman de paal op zijn weg vond. Binnendijk en Van Cruistem namen voor de rust de Katwijkse doelpunten voor hun rekening. Stand: Alblasserd. UVS HDVS 44 Sparta 2—2 Katwijk 6—4 De kampioen van de afdeling Den Haag heeft nog geen wedstrijden ge speeld. Abe Lenstra zal het komend sei zoen het pas naar de derde klasse ge promoveerde Wijhe gaan trainen. De Fries, die in Enschede woont, reist voorlopig heen en weer. Voetbalnieuws Vervolgens had een onderhoud plaats met de contractspelers van beide clubs. Deze accepteerden de toevoe ging van het woord „Stichting" aan punt tien van hun contract, hetgeen betekent dat zij automa tisch over zullen gaan naar de FC Twente '65. Het was juist rond deze ivergang, dat de moeilijkheden in In diverse Europese steden is zon dag gevoetbald in het voortoernooi voor het wereldkampioenschap voet bal, dat volgend jaar in Engeland zal worden gespeeld De resultaten lui den: Wenen: OostenrijkHongarije 0-1; Stand in groep 6:1. Hongarije 2-3; 2 Oost-Duitsland 2-2; 3. Oostenrijk 2-1 groep 4: Lissabon: Portugal—Roe menië 2-1; Stand: Portugal 4-8; Roe menie 3-4; Tsjecho-Slowakije 2-0; Turkye 2-0; Belgrado: Bulgarije Israël 4-0; Stand in groep 1: Bulga rije 1-2; België 1-2; Israël 2-0; Zuidamerikaanse zone: Montevideo UraquayPeru 2-1; Eindstand: Uruquay 4-8: Peru 4-4 Venezuela 4-0. Roodenburg wint pupillent oernooi (Van één onzer verslaggevers) Een vooral verdedigend sterk spe lend Haarlem heeft Quick Boys op Nieuw Zuid weinig kans gegeven. De Haarlemmers, die o.a. de Leidenaar Hans van der Starp in de gelederen hadden, wonnen verdiend met 2-0. De Haarlemmers traden met een nogal „vreemde" ploeg aan. Er waren bijna geen gerenommeerde contract spelers opgesteld, maar de nieuwe aanwinsen van de Spaarnestadclub bleken, na ingespeeld te zijn, toch te sterk voor de Katwijkers. Vooral aanvallend kon Quick Boys niet tot grootse daden "komen. Slechts zelden kreeg de blauwwitte aanval een kans. Doelman Schil wist in die Roodenburg heeft het zaterdag J gehouden pupillentoernooi van RVC gevallen echter van handelen, het Enschedese voetbal ontstonden, gewonnen. De Leidse jeugd zege- Haarlem had evenmin veel succes FC Twente zal waarschijnlijk een vierde na strafschoppen over Lenig bij hun aanvallen en de jeugdige aantal spelers een contract geven, en Snel en VCS. RVC legde op de verdediging van Quick Boys werd. in terwijl de overigen op de transfer- vierde plaats beslag, terwijl Celeri- de eerste helft althans, niet voor on- lijst zullen worden gezet. j tas en Duindorp SV de rij sloten. i oplosbare problemen gesteld. Na de rust kwam er wat meer lijn in het spel. Leo Pluimgraaff liet zich. nadat doelman Schil een keihard schot van hem had gestopt, vervan gen door Tony den Duik. Voorsprong Haarlem nam daarna de leiding. Uit een hoekschop kopte Couperus de bal hard en hoog langs Gerrie Vooys: 01. Kansen op de gelijkmaker heeft Quick Boys nog gehad. Zo verscheen Den Duik na een vlotte Katwijkse aanval vrij voor doelman Schil, maar de Katwijkse aanvalsleider faalde. Ook enige acties van de snelle Hans Pluimgraaff mislukten op het nipper tje. Toen spil Haasnoot daarna een van zyn weinige foutjes maakte, was het Vreeken die dit buitenkansje dankbaar aangreep om de eindstand op 0-2 te bepalen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9