Kloosterman de Ronde zegeviert in van Brabant Wim Schepers mag mee naar Ronde van Toekomst j Doping in Engelse ronde Vier Nederlanders in Franse Tour ploegen Leidenaar twee dagen mee in de slag Nico Lute heel lang favoriet voor zege KNWU nog niet overtuigd van zijn schuld 0 LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 14 JUNI 1965 VIERDE BLAD Eerste plaats voor Schepers Wim Schepers, de Nederlandse amateurrenners heeft gisteren de leiding in de Ronde van Belgisch Limburg veroverd. De Nederlander _J heeft een voorsprong van 46 seconden m op zijn naaste concurrent, de Belg André Swaenepoel. !Ook in het ploegenklassement heeft Nederland de leiding in han- j den. Met 42 seconden achterstand bezet de ploeg van Oost-Vlaanderen de tweede plaats. i Het algemeen klassement van de zaterdag begonnen Ronde van Bel gisch Limburg luidt: 1. Wim Sche pers (Ned.) 7.00.57: 2. André Swaene poel (Belg.) 7.00.57; 3. Fernand Gelen (Belg.) 7.01.15; 4. Mader Schepens (Belg.) 7.01.21; 5. Drummen (Ned.) 7.01.36; 14. Geraeds (Ned.) 7.01.57; I 50. Willemsen (Ned.) 7.06.22; 59. I Wolfs (Ned.) 7.07.54; 64. De Geus (Ned.) 7.11.43; 65 Motke (Ned.) 7.12.26. NOL KLOOSTERMAN Denson draagt leiderstrui in Luxemburg I De Engelsman Vis Denson heeft I gisteren in de derde en tevens voor laatste etappe van de Ronde van Luxemburg de leiderstrui veroverd. De Brit won de 214 kilometer lange I etappe van Bettemburg naar Die- kirch in 6.17.04. Hjj had een voor sprong van 1.39 op de Belg Willy Bocklandt. Jo de Roo en Cees Lute legden resp. op de d*rde en vierde plaats beslag. Zaterdag had Rik van Looy op- I nieuw een zege aan zijn reeds lange (Van onze wielermedewerker) ,.lk wisl «lat ik ging winnen ik voelde "t Mol kloosterman, dolgelukkig na zijn zege in de tweedaagse „klassieke" Ronfle van Brabant, ver- teltle het laeliend en met een grote lauwerkrans om z*n nek: „Toen we Nico Lute losreden. kon liet immers niet meer mis gaan Ik ivist V Nol Kloosterman, de 23-iariqe Leidse renner, heeft dit week einde de KNWU enigszins in haar hemd gezet. Kloosterman niet geselecteerd voor de Tour de l'Avenir bewees in de tweedaagse Ronde van Bra bant nogmaals dat hij tot de sterkste Nederlandse amateurs behoort. De Leidenaar. die ook in bijna alle „klassiekers" zijn woordje meesprak, maar het door zijn miserabele eind sprint nooit tot één van de ereplaat sen heeft gebracht, zegevierde in de slag. N£ in Brabant met veel machtsvertoon, terman deel uit van de kopgroep. Van de „uitverkorenen" voor de Ronde van de Toekomst wisten alleen Nico Lute, Henk Schouten en Jan Hoogland hun gezicht te redden door op de eerste dag in de slag mee te gaan Veldheer Verdeel en heers. Als i veldheer heeft Nol Kloosterman de strijd door het Brabantse land over- Toen in de eerste etappe, nadat een brug de plannen van een grote kop groep had verstoord, in de straten van Eindhoven Nico Lute, Henk Schouten, Jan Hoogland en Bas van der Bom uit het peloton ontsnapte ,rook" de 23-jarige Leidenaar de ;en korte jacht kreeg Kloos- aansluiting Beide etappes maakte Kloostermanvluchters en de voorsprong de graven. De talentvolle Rinie Wagt- mans gaf met André van Middelkoop Jo van Seggelen en Frank Ouwerkerk de eerste stoot tot een vroege ont snappingspoging. Toen ook Nico Lute Cees van Dorst. Adrie Drop. Piet Heijnig, Freddy Liebrechts en de Belg Gerard Verbist zich bij de re bellen aansloten, leek de strijd be slist en scheen ook de eindzege in de Ronde van Brabant vast te staan. koplopers bedroeg op de streep in Goirle, waar Lute in de sprint zege vierde en Kloosterman zich met een vijfde, plaats tevreden stelde, ruim één minuut. Ook in de tweede etappe sloeg de Leidenaar op het goede ogenblik toe. Nadat acht renners zich hadden los gemaakt uit de grote groep demar reerde Kloosterman op een slinge rend landweggetje naar Steenwijk en verraste daarmee de overige kans hebbers. Na zijn enige overgebleven concurrent Lute in de kopgroep te hebben losgereden, kon de eindzege in de „klassieke" Ronde van Brabant hem niet meer ontgaan. Juichend, met de armen omhooggestoken schreef Kloosterman in het feeste- ÜJUV °ss"ltlrecht ?'jn n,aaf ™et werkte de Leidenaar tich dikke letters op de ere-lijst onder Ouwerkerk (winnaar 1964De Wit (1963) en Van Espen (1962). Schijn Hoog tempo De Ne«lerlan«lse ploeg, «lie zal uitkomen in «le Ronde van «le Toekomst (start op zondag 20 juni in Keulen) ziet er als volgt uit: Karei Leyten (Breda), Harrv Stevens (Elsloo), Harm Ottenbros (Alkmaar), Nico Lute C-Graveland), Hennv Schou ten (Badhoevedorp), Wim Schepers (Stein), Jaap JJ Hoogland (Aalsmeer), Eddy Beugels (Sittard). Reserves: Henk Peters (Heemstede) en Andre van Mifhlelkoop (Rotterdam). Afgevallen J Alleen Nico Lute af jjr Van deze ploeg met zeven ama teurs Karei Leyten is de enige on- jafhankelijke heeft alleen Nico al eerder in de Ronde van de 'oekomst gereden. Bij de keuze van iddy Beugels heeft de sportcommis- roie. die in overleg met de coach 'Joop Middelink en ploegleider Jefke 3|Janssen handelde, een slag om de g'jarm moeten houden. De Limburger 3, namelijk zaterdag de eerste ^'letappte van de Ronde ban Brabant 2,^gevallen en heeft daarbij een ernstig OJuitziende knie-blessuie g'j Daarom zal pas morgen i opgelopen, i een laat ste onderzoek door KNWU-arts J. L. Strikwerda, een definitieve beslis- Ojsing over het uitkomen van Beugels .^lwnrden genomen. Mocht hem op me dische gronden het starten worden ontraden, dan zal zijn plaats worden ingenomen door eerste reserve Hen- Iny Peters. Het IJ zwemt j) recordtijd j oj) 4 x 200 meter 2) Tijdens de nationale zwemwedstrij- den die gisteren in het nieuwe Hcem- Tsteedse 50 meter bad door HPC wer den gehouden, heeft de herenploeg van het IJ het Nederlands record 4x200 meter vryc- slag veroverd. Het is een nieuw record waarvoor de limiettijd door de KNZB op 9.08 was gesteld. Het viertal van het IJ legde de afstand af in 9.04,8. De in dividuele tijden waren: Vroegop '2.18.5; Jiskoot 2.17.2; Sitters 2.16.9 en fRanzijn 2.12.2. Het IJ zwom met in- Tvallers voor Van Oest en Bouman. Zian wer tweede in 8.13.- en HPC eindigde als derde in 9.39,5. Opzienbarende prestaties werden er verder niet geleverd, omdat het water zeer koud was. De tijd van 1.03.4 op de 100 meter vlinderslag van Jan Jis koot was onder deze omstandigheden niet eens zo slecht te noemen. Op merkelijk was het falen van Adri Lasterie (Naarden). Op de 100 meter vlinderslag werd zij met 1.14.2 twee rnt) de achter Els Hulsebos GDZ (1.13.8) en op de 100 meter vrije slag kwam tij niet verder dan de vierde plaats. Van de twaalf geselecteerden, die ruim een week geleden door de sportcommissie bekend werden ge maakt, zijn Dies Kosten, Piet Bras- pennincx en de Nederlandse kam pioen Evert Dolam afgevallen. De eerste twee vonden zichzelf nog niet rijp genoeg voor een dergelijke zware wedstrijd en sloegen de uitnodiging af. Evert Dolman echter, die dol graag naar de Ronde van de Toe komst had gewild, moest op medi sche gronden buiten beschouwing blijven. Hij ondergaat namelijk thans een nogal slopende kuur en daarom vond de sportcommissie het niet verantwoord hem zelfs maar bij de reserves te plaatsen. De keuze van Wim Schepers, die beschuldigd is van doping in de Ronde van Oostenrijk, zou verwon dering kunnen wekken. Het stand- -O i Jefke Janssen, vergenoegd met de j uiteindelijke keuze, zal vooralsnog geen kopman aanwijzen. „Dat kun je met zulke jonge gastjes niet. „We zullen wel zien wie er na een paar dagen het best voorstaat". Wel is Janssen van plan om nog voor de start van de Ronde van de Toekomst kwartetten samen te stellen, renners elkaar steun moeten verlenen. Hoe die viertallen kruit zullen zien? „Daar moet ik nog sen paar nachtjes over slapen". WIELRENNEN Bregma» vijfde in BELGIË De Ronde van Brabant zal vooral bekend blijven om het hoge tempo. Vooral in de eerste etappe van Etten naar Goirle (185 km) ging het hard. Door het verbluffend hoge tempo liepen de renners ruim twintig mi nuten op het schema uit en daardoor raakte alles in de war Nadat Bols. Barten en Heijnig in Lageweg de eerste ontsnappingspo ging hadden gewaagd, ontstond en kele kilometers verder een grote val partij, waarbij o.a. de Belg De Raat en Jan van Veen ernstige verwondin gen opliepen. Het peloton viel hierbij in drie grote groepen uiteen, waaruit ten slotte een kopgroep tot stand kwam groot (22 renners) en sterk (Lute, Wagtmans, Kloosterman, Pellenaars. Steevens en Ouwerkerk) genoeg om de strijd te beslissen. De voorsprong liep zienderogen op. Maar de brug over het Wilhelmina-kanaal bij Breugel de achterstand van het peloton was bijna anderhalve minuut verstoorde wreed alle mogelijke illusies oorsprong In de straten van Eindhoven ont snapte Lute, Van der Bom. Hoogland en Schouten uit de onoplettende, langgerekte karavaan. Slechts Kloos terman zag tijdig het gevaar in. Om dat niemand met hem de achtervol ging wilde inzetten, deed de Leide naar het toen maar alleen. Na een korte jacht kreeg hij aansluiting met de vier koplopers en in de resterende kilometers stonden de vluchtelingen hun voorsprong niet meer af. Lute schreef de eerste etappe op zijn naam door in de sprint Schouten te ver slaan. In de tweede etappe van Goirle naar Ossendrecht (155 km) werd de strijdbijl al direct na de start opge- De schijn bedroog echter. Op een smal en slingerend landweggetje naar Steenwijk bracht „veldheer" Nol Kloosterman zijn geschut in werking. Op een verraderlijk stukje koolas Piet Cooremans en Lute's ploegmaat Dies Kosten als „bewaker" naar voren en ging toen op jacht naar de koplopers. Pas in de buurt van Steenbergen ruim 70 km voor de finish was het „gat" gedicht. Kloosterman was echter nog niet tevreden. Met de winnaar van de eerste etappe (Lute) aan zijn wiel begreep de Leidse tempo-rijder dat, wilde hij de tweedaagse strijd op zjjn naam schrijven, hij ook nog met de 's Gravenlander Lute moest afreke nen. Door herhaaldelijk te demar reren en zijn overige vluchtmakkers tot groter spoed aan te zetten lijst met successen toegevoegd. Belg zegevierde in het tweede gedeel te van de tweede etappe, een rit van Remich naar Bettemburg over 141 kilometer. Gerben Karstens eindigde als vierde. In de ochtenduren was de Leide naar als negentiende uit de strijd te gen het horloge gekomen. De tijdrit leverde een zege op voor de Frans man Lebaube, die voor de 30.8 kilo meter 43.54 seconden nodig had. Arie den Hartog eindigde met achttien se conden achterstand als tweede. Het algemeen klassement luidt na drie etappes: 1. Denson 15.55.50; 2. Lebaube <Fr.) 15.56.01; 3. De.i Hartog (Ned.) 15.56.07; 4. Anglade (Fr.) 15.56.22; 5. Frans Brands (Belg.) 15.56.38; 6. Bocklandt 15.56.59; 10. Rik van Looy (Belg.» 15.57.36. Ronde van Zwitserland Jos Huysmans herovert de eerste plaats In de vierde etappe van de Ronde in Zwitserland, een individuele tijd- t over 13 kilometer (gewonnen door erd de Zwitser Vlagmann), is de jonge de moegestreden Lute losgereden. Ei toen stond niets de eindzege van d Leidenaar meer in de weg Uitslagen Eerste etappe: 1. Nico Lute ('s Gra vel and) 185 km in 4 uur, 26 min. en 18 sec.; 2. Henny Schouten (Badhoe vedorp) z.t.3. Jan Hoogland (Aals meer) z.t.; 4. Bas v. d. Bom ('s-Gra- vendeel) z.t..; 5. Nol Kloosterman (Leiden) z.t.; 6 Arie Drop (Vlaar- dingen» 4.27.32; 7. Dies Kosten (Ka- pelle) z.t.; 8. Van Rooy (Zeelst) z.t.; 9. Van Seggelen Budelschoot) z.t.; 10. Henny Peters (Heemstede) z.t. Tweede etappe: 1. André van Mid delkoop (Rotterdam) 3.46.00; 2. Jo v. Seggelen (Budelschoot) 3.46.06; 3. Frank Ouwerkerk (Rotterdam) z.t.; 4. Dies Kosten (Kapelle) z.t.; 5. Cees van Dorst (Roosendaal) z.t.: 6. Adrie Drop (Vlaardingen) z.t.; 7. Piet Heij nig (Rotterdam) z.t.; 8. Freddy Lie brechts (Vlijmen) z.t.; 9. Gerard Verbist (België) z.t.; 10 Nol Klooster man (Leiden) z.t. Het algemeen klassement luidt: 1. Kloosterman (Leiden) 8.12.34; 2. Schouten (Badhoevedorp) 8.13.32; 3. Van Middelkoop (Rotterdam) z.t.; 4. Van Seggelen (Budelschoot) 8.13.58; 5. Kosten (Kapelle; 6. Drop (Vlaar dingen); 7. Ouwerkerk (Rotterdam); 8. Heijnig (Rotterdam); 9. Van Geel (Breda); 10. Cooremans (Breda) al len z.t. Belg Jos Huysmans erin geslaagd zyn een dag eerder aan zijn landgenoot Messelis kwijtgeraakte leiderstrui te heroveren. Huysmans werd in de begrklim tegen het horloge vierde en leidt in het algemeen klassement met een voorsprong van 1.41 op Messelis. Van de Nederlanders rijdt de Lim burger Jan Hugent wisselvallig. Za terdag maakte hij deel uit van de kopgroep, maar in de tijdrit stelde hij teleur door slechts de 36ste plaats te bezetten met een achterstand van bijna vijf minuten. Eugene Beckers werd in de tijdrit 26ste, in het alge meen klassement neemt hij de der tigste plaats in. Het algemeen klassement luidt: 1. Huysmans (Belg.) 14.17.53; 2. Messe lis (Belg.) op 1.41; 3. Boucquet (Belg.) op 2.18; 4. Wiedemann (Did.) op 3.45; 5. Fatton (Zwits.) op 4.19; 17. Hugens (Ned.» op 7.33; 30. Beckers (Ned.) op 1044. Het Nederlandse zaterdag-korf baltwaalftal heeft zaterdag in Ant werpen met 55 gelijkgespeeld tegen de Rode Duivels, het officieuze Bel gische twaalftal. Omdat de wereldkampioenschap pen zweefvliegen wegen slecht weer in Engeland, zaterdag niet konden worden voltooid, is de Pool Jan Wro- blewski tot wereldkampioen uitge roepen. De Fransman Francois Henri won de standaardklasse. WIM SCHEPERS mag mee punt van de sportcommissie is ech ter, dat men Schepers niet mag bui tensluiten, zolang de KNWU niet van zijn schuld i ziet er niet naar uit dat ret ingestel de onderzoek snel resultaten zal op leveren. man De uitverkorenen zullen donderdag bij Jefke Janssen in Elsloo bijeen komen en dan de volgende ochtend gezamenlijk naar Keulen reizen. Piet Bregman (Benthuizen) heeft zaterdagmiddag in de Grote Prijs van Esschen (nabij Antwerpen) de vijfde plaats veroverd. Halverwege de 140 km lange wedstrijd sprongen Daan Holst en Hennie van Piere uit ertuigd is. En het j het peloton weg. In gezelschap van de Belgen Tonnie Mertens en Julen Arie den Hartog kopman van Ford-Gitane Nederlandse Kopi van der Vlaas wist ook Piet Bregman j genomen in een Franse fabrieksploeg aansluiting met de twee Nederlandse voor de komende Ronde van Frank- koplopers te krijgen. In de eindsprint I rijk. Arie den Hartog start als kop- kon de Swift-renner het echter niet I man voor Fordj-Gitane. Cees Lute verder brengen dan de vijfde plaats, i maakt eveneens deel uit van de De zege was voor de rappe Holst. Ford-Gitane-ploeg. Wereldkampioen die Van Piere met een half wiel ver- Jan Janssen is één van de leiders sloeg. Renée Pijnen won de sprint van de Pelforthploeg en Ab Gelder ven het peloton en klasseerde zich J mans is opgenomen in de formatie als zesde. van Margnat-Paloma. DRIE SPANJAARDEN EN EEN ENGELSMAN (ONDER WIE DE LEIDER) LIT DE STRIJD GENOMEN Voor de tweede maal in nauwelijks één week tijd is de Europese ama teur (wieier) wereld opgeschrikt door een dopingschandaal. Zater dag. vóór de start van de veer tiende en laatste etappe van de Ronde van Engeland, werden vier renners uit de strijd genomen, die gebruik hadden gemaakt van sti mulerende middelen, hetgeen uit een medisch onderzoek zou zijn gebleken. Vorige week vrijdag in de Oosten rijkse ronde trof een zelfde soort uitsluiting de Limburgse amateur Wim Schepers, wie op dat moment de eindzege vrijwel niet meer kon ontgaan. De situatie in Engeland was vrijwel gelijk: ook hier trof dit lot de leider in het algemeen klassement, de 22-jarige Spaanse student Pcdros Samtamarina, die in het algemeen klassement een voorsprong van bijna zes minuten had op de Pool Janusz Janiak. Met Santamarina verdwenen uil de strijd wegens hetzelfde vergrijp de Spanjaarden Salvador Canet en Angel Usementiaga en de Engels man Ken Hill. Ontkenning De Spaanse manager Hostensio Vidaureta ontkende dat zijn ren ners stimulerende middelen ge bruikt zouden hebben. Hij zei dat de beschuldigingen het gevolg moesten zijn van een urine-onder- zoek dat woensdag heeft plaatsge vonden. „Ik zou de monsters terug willen hebben voor controle", zo zei hij. Hill, de gediskwalificeerde Britse renner, zei: „Het is onzin: ik heb nog nooit stimulerende middelen gebruikt. Tijdens de wedstrijd rui len de renners wel eens een keer van drinkfles. Als er „dope" in mij zit. moet het er op die manier in gekomen zijn". De Spanjaarden trokken hun overige 1 renners terug uit de wedstrijd. Er j waren na de diskwalificatie nog I vier Spanjaarden over, maar die startten zaterdag niet. In het lan- I denklassement stond Spanje derde. Sponsor Aan de Ronde van Engeland namen dit jaar diverse buitenlandse ploe gen deel, o.a. uit Polen, Spanje en Denemarken. Nederland was niet vertegenwoordigd. De Britse melk- industrie trad op als sponsor. De slogan „met melk meer mans" schijnt echter door verscheidene renners ietwat verkeerd te zijn uitgelegdMet een prijzen V- drag van ongeveer 45.000 gulden is de Ronde van Engeland 's werelds hoogst „genoteerde" amateurkoers. <55? 0 De Spanjaard Santamarina heeft het woordje „melk" op zijn pet staan, maar bij een controle zou zijn gebleken dat hij aan zienlijk krachtiger drankjes tot zich zou hebben genomen De definitieve samenstelling van de Franse ploegen Ls als volgt: Ford-Gitane: Arie den Hartog, Cees Lute (beiden Nederland), Vic Denson (GB), Lucien Aimar, Pierre Everaert, Michel Grain, Jean-Claude Lebaube, Pierre Martin, Anatole No- vak en Louis Rostollan (allen Frame- ryk). Pelforth: Jan Janssen (Ned.), Wil ly Monty (Bel.), Johnny Schleck (Lux.), Henri Anglade, André Fou- oher, Hubert Ferrer, Joseph Grous- sard, Georges Groussard, Jean-Claude Lefebvre en Francois Mahé (allen Frankrijk) Mercier BPRaymond Poulldor, Robert Cazala, Georges Chappe, Jean Gainche, Jean-Pierre Gent, Michel Bodin (allen Frankrijk), Frans Aerenhouts, Roger Swerts, Vic van Schil (allen België) en Rolf Wolfs- hohl (Did.). Peugeot: Ferdinand Bracke (Bel.), Tom Simpson (GB), Angelino Soler (Sp.), Georges van Coningsloo (Bel.), Raymond Delisle, Henri Duez, De sire Letort, Michel Nedelec, Roger Pingeon en André Zimmerman (allen Frankrijk). Margnat Paloma: Federico Baha- montes. Gines Garcia, (beiden Span je), Ab Geldermans (Ned.), Hans Junkermann (Did.), André Darrigade, Jacques Bachelot, Raymond Mas- trotto (allen Frankrijk) en nog drie nader aan te wijzen coureurs. Els Sprayt verslagen In de geheel Nederlandse fi nale van het toernooi van Notting ham won Lidy Jansen Venneboer za terdag met 97, 63 van Els Spruyt. De twee Nederlandse meisjes kwa men daarna uit in de finale van het damtsdubbelspel. Zy werden daarin met 57, 6—4, 46 verslagen door de Blitse dames Bee en Tutt. ARIE DEN HARTOG kopman De Brabantse onafhankelijke Karei Leyten heeft de eerste etappe van de Driedaagse van Henin LJe- tardn (voor onafhankelijken) gewon nen. Leyten klopte in de spurt zijn Belgische medevluchter Willy Plan- ckaert. De Franse renner Louis Ros- tollon heeft gisteren de Franse weg wedstrijd „Boucles de la Seine" ge wonnen. Hij legde de 274 kilometer af in 6 uur 37 minuten en 56 secon den.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 7