Sieuwelingen Acht van NJORD F IN T hoofdnummer op Bosbaan r Vlotte wedstrijden op Buiten IJ Wedstrijden Amsterdamse Roeiboml Pijlsnel Jongen van twaalf doet examen hbs-b LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 14 JUNI 1965 'TWS-' (Van onze roeimedewerker) het hoofdnummer van de wedstrijden van de iterdamse Roeibond heeft de Nieuwelingen |t van Njord zich op schitterende wijze gerevan- :rd voor de zware nederlaag van twee weken kend moet worden, is niet geheel duidelijk. Alleen DDS was in staat redelijk party te geven. By de oude achten wonnen de da mes van Argo de eerste race met een straatlengte van Willem II, zon dag zouden de roeisters von de Vliet, die het jonge nummer met ruim verschil hadden gewonnen, in het en op de eigen Hollandiabaan tegen twee oude nummer starten. .Na enige moeilijkheden met tnsploegen. JJe laatste race van dit eerste roei- li JFERS VAN BOSBAAN 2000 meter). Ttwee zonder stuurman: 1. La- 31; 2. Willem-3 7.11,02. ikiff1. Wienese (De Amstel) Blinoh (Aegir) 7.33,4. twee met stuurman: 1. Tri- louwe-Hartsuiker) 7433". 2. 146,6; 3. Triton-2 7.46,8. pcht: 1. Nereus-1 6.06,6; 2. 2 6.12,8; 3. Laga; 4. Aegir. I dubbel twee: 1. Willem-3 Poelen) 6.53,5; 2. De Hoop/ I 6.56,4. lingen acht (hoofdnummer 1. Njord 6.07,5; 2. Nereus-2 Triton; 4. Nereus-1. j twee: 1. Njord 7.42,8; 2. Laga twee zonder stuurman: 1. 7.06,0; 2. Laga 7.11,0. vier zonder stuurman: 1. 2. Triton 6.46,2; 3. Laga twee: 1. Triton 7.483", 2. 48.4; 3. Argo 8.15.4. zonder stuurman: 1. Ne- 2. Triton 6.26,8; 3. Njord lichte achten waren twee Laga-ach- ten de tegenstanders van Triton. In de start was Laga het snelste, maar een tussenspurt van Triton bracht de ploegen na de eerste kilometer weer naast elkaar. Na een verwoed boord - a an - board - ge vecht gedurende de tweede kilometer slaagden Triton er tenslotte in met miniem verschil te winnen. Waren de lichte ploegen van Laga onfortuiniyk, in de jonge en over- naadse nummers gingen de meeste blikken naar Delft. Opvallend goed zat de nieuwel.-twee van de Delf- tcnaren bü elkaar. Hun tyd 7.44.6, had ook in het oude nummer een goed figuur geslagen. Verder bleef Laga onveranderd superieur by de overnaadse vieren, evenals bü Hol- lcndia een dubbele overwinning. Ook Triton kan tevreden zyn, de oude twee. Rouwe en Hartsui ker won van Aegir en een tweede Triton twee, terwyl ook de andere ploegen uit de Domstad tot goede prestaties kwamen. Dames 'keinde op de Bosbaan was behalve het hoofd j mier ook een van de meest enerverende wed den. «Amsterdamse studenten heb- Kh de laatste jaren de repu- rerworven pyisnel te kunnen Njord echter trok zich daar van aan en ging met nog iter te roeien fier an het veld. onveranderd een npo van 38 handhavend. Ne- roeide tenslotte zo uitgeblust »n, dat in de race geen en- had gespeeld de Amsterdam- yg inliep. Njord zegevierde lengte licht tussen de boten. 6.07.5 bleek slechts 0.9 sec. er dan die van de Oude an Nereus, die korte tyd er- fender veel strijd de junior de eigen vereniging, had 'ten. Nu is het vergeüjken van nooit geheel betrouwbaar, te durven toch wel te zeggen pe Njordploeg. die uit oude roeiers bestaat, kenneiyk de formule heeft gevonden. De roeiers, waarvan Njord het kte jaren moest hebben, won- ichts de oude twee. Sterk andere oude nummers toon- jeus zich zeer sterk. De oude |èrd zelfs een dubbele Amster- [zege, zy het zonder grote iDe oude acht roeit als een toliede machine. Het was jam- at Njord zyn oude acht niet water bracht om de Am- fee ploeg revanche voor Hol- !te gunnen, dan was er wel- felle stryd ontbrand, de oude vier zonder stuur- ls voor Nereus, dat Triton en Ier achter zit liet. jude nummers, die bU vol- inschrijving zowel zaterdag Idag werden geroeid, gaven I niet veel spannende wed- i te zien. Slechts by de twee ier, waar beide keren Willem Laga aan de start kwamen, re twee winnaars. Zaterdag en Enters van Willem III, Van de Graaff en Van de van Laga. Beide keren was schil ongeveer vyf seconden. Invitatie Ifle eerste keer werden de lich ters „oud" als invitatiewed- gegroeid. By de oude lich- Ei versloeg Aegir het fel weer- iedende Laga. By de oude Bij de clames gingen de meeste overwinningen naar Argo en de Vliet, terwijl Nautilus zonder veel stryd het hoofdnummer, de nieuwelingen- dubbelvier, won. In hoeverre deze ploeg nog tot de nieuwelingen gere- de oude skiff dames. het blad van één van de Vlietroeisters gingen drie ploegen van start, met een werd echter wegens vals starten van dc Vliet afgebeld. Toen even later ten tweede male was gestart, werd weer gebeld. Niemand, behalve de kamprech ter blijkbaar, begreep waarom. Van ae kant af gezien was Willem II het snelste weg, waarna de Vliet de leiding overnam. De kamprech ter besliste echter dat De Vliet ten tweede male vals was gestart en zeer teleurgesteld verlieten de Leid- se meisjes de start. Toen de kamp rechter later toegaf dat zyn beslis sing wellicht op een vergissing be rustte, had Argo al voor de tweede maal van Willem III gewonnen, in een tyd overigens, die 2.8 sec. bo ven die van de Vliet in het jonge nummer lag. In ieder geval zou de ze race met de Vliet een aantrek kelijker schouwspel hebben opgele verd. Uitstekend vrouw Cohen) op slag zat. Volgende week in Duisburg zullen de beide meisjes van De Vliet kunnen be wijzen of ze ook op internationaal i.iveau, waarop de dames Brans en Sprangers vorig jaar roeiden, kun nen meekomen. De slag van deze twee, Hennie van der Veen, voegde nog een derde blik aan haar verzameling toe, door de jonge skiff te winnen. Dat deze Vliet- roeistcr tot onze beste scullsters ge rekend mag worden, bewyst het feit, dat Meike de Vlas, onze nationale kampioene en winnares van het zilver op de laatste Europese kam pioenschappen, die korte tyd later De Vliet heeft het in de scullnum- mers uitstekend gedaan. De dub- beltwee, bestaande uit de dames Van der Veen en Westra, wist na het jonge nummer gewonnen te hebben, tot grote verrassing van velen ook in het oude nummer te zegevieren, terwyl in de dubbeltwee van Posei- don/de Hoop toch niemand minder dan Ineke Brans (tegenwoordig me- Meike de Vlas lacht tevreden naar haar overtuigende zege in tw twee zonder stuurman: 1. 63; 2. Phocas 7.18,6; 3. Ska- skiff: 1. Nautilus 7.28,0; 2. 7.34,8; 3. Aegir. skiff: 1. Triton 7.50,4; 2. 8.02,4; 3. De Hoop 8.13,0. acht: 1. Nereus 6.04,4; 2. M. 6.07,0; 3. Aegir. lichte acht: 1. Triton 6.17,4; ■1 6.17,8; 3. Laga-2. ILl|i (1000 meter) vier met stuurvrouw: 1. Nau- 02; 2. De Hoop 3.54,5. skiff: 1. Meike de Vlas (Wil- BRf400,5; 2. mej. Klaasse (RIC) dubbel twee: 1. De Vliet (Van ;n-Westra) 3.46,8; 2. Posei- Hoop (Cohen-Brons) 3.52,7; itrel 3-68,3. (acht: 1. Argo 3.26,8; 2. Wil- (38,!). lelingen dubbel vier (hoofd- lr dames): 1. Nautilus 3.41,5; 3.49.2; 3. Viking 3.59,4 oude acht: 1. Argo 3.22,8; pn-3 3.34,7. onder dezelfde omstandigheden roei de, minder snel was. Rest te vermelden dat er veel en enthousiast jeugdroeien te zien was, waarby Boudewyn Sprong van Die Leythe, door de overnaadse skiff 17/18 jaar na sterke tegenstand van Nau tilus te winnen, ook de derde Leidse vereniging in de prijzen deed val len Ajax II verliest van CCG Laatste bezoekdag aan Oost-Berlijn: 70,000 pasjes Ongeveer 70.000 Westberlyners hebben gisteren van de laatste gele genheid gebruik gemaakt om hun verwanten in het oostelijke stadsdeel onder de huidige pasjesovereenkomst te bezoeken. Deze overeenkomst, in september 1963 gesloten, heeft de Westberly ners in staat gesteld gedurende vier afzonderiyke periodes een bezoek aan Oost-Berlyn te brengen, laatste van deze periodes eindigde gisteren. Nieuwe onderhandelingen tus sen Oost-Duitsland en West-Beelyn over een mogelyke voortzetting van deze regeling zullen eind deze maand beginnen, maar waarnemers in West- Beriyn achten het onwaarschynlyk dat de overeenkomst in de huidige vorm zal worden gehandhaafd. Men verwacht dat de Oostduitsers met nieuwe eisen zullen komen, die mo gelijk zyn gericht tegen bijeenkom sten van het Westduitse kabinet of de Bondsdag in West-Beriyn. Onder soetoland economisch geheel afhan- Alhoewel Ajax II met ruime cyfers de huidige overeenkomst zijn in to- i keiyk van Zuid-Afrika. do°r welk* verloor waren er toch wel positieve taal twee-en-een-half miljoen dag- I grondgebied het geheel Is omringd. Zuid-Afrika helpt hongerig Basoetloland Premier Verwoerd van Zuid-Afri ka heeft in antwoord op een verzoek van stamhoofd Leaboea Jonathan onmiddeliyk hulp aangeboden ter bestrijding van hongersnood in Ba- soetoland. Hy heeft bevel gegeven 199.000 zakken graan ter waarde van 440.000 dollar per spoor naar Basoe- toland te zenden. Basoetoland is tot voor kort evenals nu nog Swaziland en Beet- sjoeanaland, een Briti. protectoraat geweest. Op 30 april is een nieuwe grondwet van kracht geworden en er zyn verkiezingen gehouden. Het is thans een half-autonoom ge bied, dat over een jaar als koninkryk Lesotho onafhankelyk zal kunnen worden. Engeland heeft de verant- woordeiykheid voor Buitenlandse Za ken en Defensie. Overigens is Ba- Cricketuitslagen lste kiasse a: Rooa en vüC. gew. door VOC met 3 wickets en 104 runs (R.W. 85 en'66 voor 2, VOC 189 voor 7 (gesl.)Quick H.Haariem: gew. door Haarlem met 39 runs (Haarlem 133, Quick 94); HBS— ACC; gew. door HBS met 82 runs ACC 72, HBS 154 voor 6, gesil.) VRAHCC: gew. door HCC met 5 wickets (VRA 133, HCC 134 voor 5). lste klasse B: HCC 2—SCHC: gew. door SCHC met 3 wickets (ACC 148, SCHC 149 voor 7); De Krekels— HDVS: gew. door Hermes met in nings en 39 runs (HDVS 182, Krekels 55 en 88SpartaRW 2draw (Sparta 197, RW 130 voor 9, tyd); ExcelsiorQuick N.: gew. door Ex celsior met 68 runs (Excelsior 142, Quick 74). 2de klasse B: Haarlem 2—Ajax: gew. door Ajax met 3 wickets (Haar lem 87, Ajax 88 voor 7). 3de klasse B: Ajax 2CCG: gew. door CCG met 129 runs (CCG 175, Ajax 46). 3de klasse G: Ajax 3VCC 2: gew. door VCC met 14 runs (VCC 78, Ajax 64). Ajax I nog ongeslagen Opnieuw is Ajax sterker gebleken dan de reserves van Haarlem. Ajax, het eerst het veld ingestuurd, trad met een onvolledige aanval aan, doch dit belette niet dat Haarlem voor 87 runs aan de kant zat. V. February (5 voor 18) werd goed gesteund door H. de Goey (2 voor 20) en H. de Jongh (2 voor 24); G. Spiering 1 voor 21. De overwinning van Ajax is geen moment in gevaar geweest, al was het bowlen van Haarlem accuraat en het fielden goed. J. J. de Jongh 15. A. Kantebeen 32 en P. Kantebeen 12 zorgden voor de basis. B. Spiering en F. Olthuis droegen aan de score zoveel by. dat de Ajax-captain op 88 voor 7 kon sluiten, daarmede de vierde overwinning boekend, waar door Ajax lystaanvoerder kon bly- ven van 2B. A.s. zondag Ajax—VUC (terrein de Kempenaerstraat. aanvang 11 uur). Knoek-ou t-competitie De loting voor de tweede ronde van de „knock-out-competitie" heeft de volgende wedstryden opgeleverd: Ajax (L)—VUC. ACC—Sparta, VOC —HBS, Hilversum—Excelsior, Rood en WitKampong, Hermes DVS HCC, VRA—Haarlem, Quick <N>— Quick (Den Haag). Ajax III verloor wederom Door slecht batten heeft Ajax m ook haar vierde wedstrijd verloren. Het fielden was ditmaal ook niet goed. VCC. dat eerst ging batten, kwam via 64 voor 4 bij de lunch tot 78 all out. In slechts enkele overs werden de laatste 6 wickets veroverd. K. Prah met 2 voor 7 en W. van Roijen met 6 voor 18 hadden goed gebowld. T. Eldering 2 voor 15. Bij 57 voor 4, toen de thee werd gedronken, had Ajax een goede kans. Na de thee echter vielen de wickets ste dochtertje. Prinses Elena, is acht zeer snel en kwam Ajax slechts tottien maanden oud. 64. Dubbele cijfers hadden: C. Metse- Het meisje zal by de doop de na- laar (lOie K. Prah (16), D. Eldering Imen Christina Federica. Victoria An- <13i en W. van Roijen (18 not out), tonio en Santisima Trinidad krijgen. punten aan te wijzen in het spel van de Leidenaren. Zowel het veldwerk als de aanval waren beter dan in het ulteindeiyke resultaat tot uitdruk king kwam. Het batten was echter wederom zeer pover. Alleen F. Tat- tersall (13) en F. de Jongh (20) wis ten enige weerstand te bieden. Totaal 46. Daarvóór hadden de CCG-ers 175 punten gemaakt. R. Baak was de beste bowler en veroverde in 29 overs 5 wickets voor 65 runs: F. de Jongh bowlde ook goed (338». Aangezien er veel speeltyd over was, stuurde de CCG-aanvoerder Ajax ten tweede male in het veld. Dank zij F. de Jongh. E. Oudshoorn, H. Steinmetz en P. Menses wist Ajax stand te houden en na ruim een urn- spelen gaf CCG, de poging om Ajax met innings te verslaan op. CCG won derhalve met 129 runs. HANDBAL SVL BESLUIT COMPETITIE MET ZEGE SVL heeft na de minder goede resultaten van de afgelopen weken nederlaag o.a. tegen degradatie kandidaat Animo de laatste wed strijd van de handbal-competitie kennelyk met een zege willen afslui ten. Dat was niet eens zo'n gemak kelijke taak, want de tegenstander was het Haagse Wings dat de pun ten in de laatste fase byzonder goed kon gebruiken. Het zwaard van Da mocles hangt aan een haartje boven het Haagse hoofd. Daarby kwam dat onze stadgenoten het zonder Walter Gortz en Bert Martyn moesten stel len en dat zy ook nog het ongeluk hadden, dat Jan Schuuring al in de eerste helft geblesseerd raakte, waar door uiteraard de defensie verzwakte. De gastheren vochten als leeuwen voor hun kleine kansje, maar SVL met Hans Kagie in blakende vorm, gaf hen vooral defensief zoveel werk te verzetten, dat zij het hoge tempo, waarmee zy de wedstryd inzetten, op geen stukken konden volhouden. Van hun inzinkingen profiteerden de roodwitten met snelle doorstoten, die via Hans Kagie, Kees Lucas en Ebe Duursma, definitief het pleit be slechtten. De rust ging in met 64 voor SVL, doelpunten van Hans Ka gie. Ebe Duursma, Kees Lucas (2x), Chris Peetsold en Dick Brandt. De eindstand werd 109. Een benauw de, maar verdiende zege, die bepaald hoger zou zyn uitgevallen, als het schot beter was geweest. pasjes verstrekt. „WONDERKIND" IN SOESTDIJK (Van onze correspondent in Hilversum) De rijksgecommiteerden. die op het nieuwe lyceum in Hilversum vrijdag en zaterdag de jongens en meisjes examineerden voor het diploma HBS-b. hebben hun ogen niet kunnen geloven: voor hen verscheen een 12-jarige jongen uit Soestleerling van de vijfde klas van het lyceum. Het is Mark Krusemeijer, die op zijn minst vijf jaar te vroeg eindexamen doet en als de beste leerling van de vijfde klas de minste zenuwen vertoont. Een wonderkind zoals Hugo de Groot en Christiaan Huygens in lang vervlogen tijden. Mark is een zoon van de fysicus dr. H. J. Krusemeijer (48). Vader en moeder zijn in Indo nesië geboren en huwden in 1947. In 1952 verhuisde het echtpaar naar Amerika, waar Mark werd geboren. In 1961 kwam het gezin naar Nederland en vestigde zich in IJsselstein. Drie jaar later kocht dr. Krusemeijer een huis in Soestdijk. De school, noch de ouders wen sen iets over de levensloop van Mark te vertellen. In Amerika moet hij al diverse klassen van de lagere school hebben overgesla gen en op een highschool inge schreven geweest zijn. Mark is in Utrecht op een middelbare school geweest en meldde zich vorig jaar in Hilversum voor de vijfde klas van het nieuwe lyceum. Om daar in geplaatst te mogen worden moest hij een proefexamen doen. Men liet hem een oud eindexa men uitwerken, dat hij in enkele kwartieren tot in de puntjes deed. Mark, die in november 13 wordt, weet alles heel erg goed, zeggen Een dochter voor prinses Sophie Prinses Sophie van Griekenland heeft een meisje het leven geschon ken. haar tweede kind. Het werd gisteren om half één 's middags in Madrid geboren. De Prinses is getrouwd met Prins Juan Carlos de Bourbon, de Spaan se troonpretendent. Moeder en kind maken het goed, zo wordt in een communiqué van de markies De Monde jar, het hoofd van de huishouding, meegedeeld. Het eer- Prins bij reünie Prins Bernhard heeft zaterdag middag ln Enschede een reünie bij gewoond van oud-leden van de staf der voormalige „Binnenlandse Strijd krachten" In de vroege namiddag werd na een lunch, aangeboden door de oud-minister van Defensie mr. J. J. Meynen, thans president-direc teur van de A.K.U., de technische hogeschool Twenthe bezocht. Ver volgens werd een autotocht gemaakt doT Twenthe en de Gelderse Ach terhoek. zijn medeleerlingen. ,tfeestal nog beter dan de leraren". Nooit op straat Niemand heeft hem ooit nog op straat zien spelen, een half jaar geleden leerde hij pas fietsen en de gymnastieklessen op zijn school doet hij niet mee. Zijn wit blonde kuif buigt zich al jaren over de studieboeken. Een wonderkind, die, zoals hij zelf heeft gezegd, van plan is om op zfjn zestiende jaar het docto raal examen wiskunde te behalen. Zal hij daarna nog eens de tijd vinden om een vlieger op te laten of te knikkeren? Examenschandaal in Frankrijk Voor het tweede achtereenvolgend» jaar zyn in Frankrijk de examen vragen voor de leerlingen van de middelbare scholen uitgelekt. Ge- rechteiyke autoriteiten stellen een onderzoek in om de oorzaak te ont dekken. Zy doen dit naar aanleiding van een desbetreffende klacht van het ministerie van Onderwys tegen „X", ingediend, nadat een Parijse krant had gemeld per po6t de vragen t» hebben ontvangen, vyf dagen voor de examens zouden plaatsheb ben. Het blad, „Esprit public", had aan- vankeiyk aan een grap gedacht, maar de vragen veiligheidshalve toe gezonden aan een gerechtsdeurwaar der. By vergelyking met de in de examens gestelde vragen bleken zaj dezelfde te zyn. H0LLANDIA ZEILT BIJ MEDEMBLIK De Alphense Zeil- en Roeivereni ging „Hollandia" heeft haar wed strijdterrein voor de zeilwedstrijden verplaatst naar het IJsselmeer, het geen haar veel trouwe „klanten" kostte. De inschrijving haalde de honderd deelnemers niet. (Van onze zeilmedewerker) De vier organiserende verenigin gen van de Buiten IJ-wedstryden zagen ditmaal ruim veertig deelne mers meer aan de start dan vorig jaar. De Vryheidsklasse met ruim twintig inschrijvingen en de Shar pies vormden ais steeds een belang rijk onderdeel van het wedstrydpro- gramma. In de 12-voets jollenklasse was L. Hommels nogmaals van de partij om de vorig jaar door hem verover de wisselbeker te verdedigen en te trachten deze definitief in zijn be zit te krijgen. Hy is daarin ten volle geslaagd, want met twee over winningen in de laatste twee wed stryden en een tweede plaats in de eerste wedstryd bleef hy met ruime puntenvoorsprong winnaar op de Kaagzeiler H. M. Reyers, terwyl E. Verweij Latenstein derde werd. In de Pampusklasse. die in twee wedstryden een zeebaan naar Pam pus kreeg toegewezen, waarby het door het heiïge weer voor sommige deelnemers niet gemakkeiyk was de boeien te vinden, werd ir. J. H. Brinkhorst winnaar in het eindklas sement door twee overwinningen en een negende plaats in de slotrace van zondagmiddag. J. Sieverts ver overde de tweede plaats en E. A. La- bouchère eindigde als derde. Fel Dat de stryd in de Vryheidsklasse weer zeer fel is geweest bewyst het eindresultaat, waar T. Hoogmoed en C. Arends met een gehjk aantal pun ten op de eerste plaats eindigden. Aangezien Hoogmoed de resultaten 5-1-2 had behaald en Arend 3-3-1 noteerde, was de eerste prys voor Hoogmoed. Derde werd M. Mole naar en vierde R. J. van Bennekom. De beste resultaten in de Finnjol- len werden behaald door C. de Waal met als uitslagen 2—12. hetgeen hem zes punten voorsprong oplever de op H. Brandt, die wel tweemaal als overwinnaar over de eindstreep was gekomen, doch in de tweede race met een negende plaats tevre den moest zyn. In de Sharpieklasse leverden drie deelnemers een vinnige stryd, nl. D. Kuin jr.. Tom Vlek en A. van Veen. Kuin was slecht begonnen, want hy moest in de eerste race de stryd staken, maar in de twee andere kwam hy als overwinnaar over de eind streep. Van Veen en Vlek wisselden goede met slechte resultaten af. want de laatste kreeg de tweede plaats door 1-9-4, terwijl Van Veen derde werd na de uitslagen 3-10-2. Uitslag De totaalresultaten der drie wed stryden zyn: Jeugdklasse: 1. F. Lubbe 37 p., 2. H. Anink 24 p., 3. B. Visser 13 p. 12 Voetsjollen: 1. L. Hommels 60 p., 2. H. M. Reyers 40 p., 3. E. Ver- wey Latenstein 37 p. Sternklasse: 1. J. H. Innemée 60 p.. 2. D. J. van Veldhoven 47 p., 3. J. Flanken 39 p. O. K. Jollen; 1. R. Verweymeren 51 p.. 2. B C. J. Zwart 37 p., 3. C. H. A. Baas 32 p. Pampusklasse: 1. Ir. J. Brinkhorst 60 p., 2. J. H. C. Sieverts 49 p.. 3. E. A. Labouchère 47 p., 4. O. P. Bes- seling 45 p., 5. D. Veerman 38 p. 16 m. Streepklasse1. Bisschop 41 p.. 2. C. van Swol 35 p., 3. J. J. Botterweg 35 p. Vryheidsklasse: 1. T. Hoogmoed 85 p., 2. C. Arends 85 p., 3. M. Mole naar 71 p., 4. R. J. van Bennekom 67 p., 5. P. H. de Wit 66 p. Flying Junior-klasse: 1. Dekker 69 p., 2. J. H. Liliohan 45 p., 3. J. Schouwe Jr. 40 p., 4. Ph. van Zan ten 30 p. Schakelklasse: 1. C. Smit 68 p., 2. E. R. de la Rie 63 p., 3. W. Goedege- buure 62 p., 4. A. P. Verweest 51 p., 5. P. Goelst 46 p. Finnjollen: 1. C. de Waal 60 p.. 2. H. Brandt 54 p.. 3. J. Proper 38 p., 4. J. H. Wuyts 36 p. 12 m2. klasse: 1. D. Kuin jr. 65p., 2. T. Vlek 62 p.. 3. A. v. Veen 58 p., 4. Chr. v. Swol 50 p., 5. Th. Goetjes 49 p. De Japanner Mono Shigematsu heeft zaterdag een marathon van Windsor naar Chiswick gewonnen. Hy liep de afstand in 2 uur 12 min., hetgeen 11,2 sec. sneller is dan de snelste tyd tot dusver gemaakt. Ty- dens de Ol. Spelen in Tokio won de Ethiopiëer A be be Bikila de marathon in 2 uur 12 min. 11,2 sec. Men had het weer ditmaal niet byster mee. Er stond een zwakke wind, die soms geheel verdween, het geen tenslotte tot gevolg had, dat de banen moesten worden ingekort. Toch by veel of by weinig wind, d® groten onder de deelnemers komen er by na alt yd weer goed uit. Dat bleek in de Drakenklasse, waar Oor Groot drie overwinningen op zyn naam kon schrijven. Hy veroverde daarmee definitief de wisselbeker, die by ook vorig jaar op zyn naam had ge bracht. Ed. R. Fech werd met de derde en tweede plaats goede tweed», maar de zesde in de eerste race le verde hierop aanvankelijk weinig uit zicht. Ook de FD-klasse kende een groot winnaar. Dat was Ben Verhagen, dl» driemaal zegevierde, waarby Helke Blok en F. H. Imhoff zich als goede tweede en derde klasseerden. Onze Olympische vertegenwoordiger in de Flnjollen, Hans WUlems, deed het evenmin slecht, want nadat hy za terdag niet was gestart, won hy zon dag tweemaal, hetgeen hem de eerste plaats opleverde vóór Henk v.d. Rest (tweemaal tweede) en H. Sleeswyk (tweemaal derde». Eindstanden Flying Juniors: 1. G. W. A. Lams- velt 2292 p., 2. J. v. Hellemond 1554 p., 3. G. P. Siebbeles 1378 p. Solo klasse: 1. J. Korswagen 2129 p., 2. A. F. van Vemde 1828 p., 3. W. de Knoop 1828 p. Vauriens: 1. F. Henry 2179 p., 2. C. J. in 't Veld 2082 p., 3. P. van Toen 1936 p. Finnjollen: 1. H. Willems 2778 p., 2. H. F. v.d. Rest 2126 p., 3 H Sleeswyk 1957 p FD-klasse: 1B. Verhagen 2886 p., 2. H. C. Blok 2284 p.. 3. F. H. Imhoff 2088 p. Hornetklasse: 1. J. Mueller 2008 p.. 2.. T TeUegen 1707 p, 3. F. Moes 1230 p. Drakenklasse. 1. C. Groot 1758 p., 2. Ed. R. Frch 980 p.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13