Vlotte start van Leidse teams in promotiestrijd L.G.B. stelt teleur in NKS-titelstrijd Kardolus schitterend op dreef in Noordwijk Jim Clark superieur in Franco champs De Doeszaterdag officieel 50 meter Tenniscompetitie Dominica net geklopt door Dliarma Mago wan Tsjegolew winnaai toernooi Hoogezam LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 14 JL'NT 1965 Mar van BeukeringCor Prins en Hans Dieben prolongeren titels Matig Zelfs de tijden, waarmee de „oud gedienden" Prins (1.12.8 sec.), Van Beukering (1.17.1 sec.) en Dieben <2.55.1 sec.) hun nationale titels pro longeerden. waren enigszins teleur stellend. Al waren de omstandighe den fris water, wind recht over de baan en een „zwaar" zwemmend bad niet ideaal te noemen. Jopie de Heijde kon het stuk op de 200 meter schoolslag dames niet red den. In een weinig glijdende slag kwam zij niet verder dan 3.21.9 sec. Dat was bij lange na niet voldoende voor de eerste of tweede plaats, want Ankie Zaaijen en Marian Meijerink zweepten elkaar op naar snellere tij den. Bij de heren was Hans Dieben oppermachtig. De Leidenaar nam direct een kleine voorsprong en liep daarna steeds verder van zijn tegen standers vandaan: 2.55.1 sec. Cor Prins op de 100 meter vlinder slag en de door examenzorgen ge plaagde rugslagzwemmer Mar van Beukering staken in een „doorde weekse vorm" nog ver boven hun te genstanders uit en zorgden voor de overige Leidse titels. Uitslagen Meisjes: 50 m rugslag: 1. J. Bron kers (Mosa)37.9 A. v. Geest (LGB) 45.8: 50 m vlinderslag: 1. E. Souren (Kimbria) 35.4; L. Kitselaar (LGB) 41.1: 100 m. schoolslag: 1. B. Verkui len (Eszet) 1.34.7: L. Kitselaar (LGB) 1.40.2: 100 m. vrije slag: 1. M. Jan zen <Mosa> 1.13; E. Julien (LGB) 1.28.6. Jongens: 50 m. rugslag: 1. E. Schelling (Kimbria) 34.1; P. van Leeuwen (LGB) 41.2: 50 m. vlinder slag: 1. E. Schelling (Kimbria) 32.8; P. Zandvliet (LGB) 46: 100 m. schoolslag: 1. W. Muller (Kimbria) 1.24.3: H. de Graaf (LGB) 153: 100 m. vrije slag: 1. E. Schelling (Kim bria) 1.07.7; P. Zandvliet (LGB) 1.29.2. Dames: 100 m. rugslag: 1. J. van der Putten (Mosa) 1.19.8: 200 m. schoolslag: 1. A. Zaaijen (Mosa) 3.10.6: 3 J. de Heijde (LGB) 3.21.9; 4. T. Heemskerk (LGB) 3.24.6: 100 m. vlinderslag: 1. A. Zaaijen (Mosa) 1.21.5; A. Heemskerk (LGB) 1.44.5: 100 m. vrije slag: 1. T van Sibbilen (Kimbria) 1.08.8; J. Aalders (LGB) 1.23: 200 m. wisselslag: 1. T. van 'Sibillen (Kimbria) 3.03.6; 2. A. Heemskerk (LGB) 3.28.2. HENGELSPORT „Sport en Genoegen" hield haar eerste wedstrijd in dit seizoen op de Westeinderplas. De vangst was goed. Uitslag: 1. P. Stavleu, 2. C. Jongeleen, 3. A. Sin- geling, 4. G. v. d. Meer, 5. M. Sierat, 6. D. Wallaart, 7. Vogelenzang, 8. H. Mieloo, 9. M. de Roode, 10. W. v. d. Meer. (Van onze zwemmedewerker) ..Goud'' voor Cor Prins. Mar van Beukering en Hans Dieben, „zilver" voor Antoinette Heemskerk en Hans Dieben en ..brons" voor Jopie de Heijde en (na loting) Mar van Beukering. Dat was de wat tegen vallende oogst aan medailles, die de zwemploeg van de Leidse Golfbrekers gistermiddag in het Wassenaarse Sport- fondsenbad op de Nederlandse NKS-kampioenschappen in de wacht sleepte. Leidse ploeg is toppositie kwijt De LGB is haar toppositie in de NKS kwijtgeraakt. De Leidse ploeg, die eens grossier in gouden plakken was, moest dit keer met in totaal zeven medailles genoegen nemen. Goed, Rob Kortekaas greep na overzwemmen naast de prijzen en ook Ted Heemskerk en Rob Toet kwam enkele meters te kort, maar toch is de gedachte, dat er op het ogenblik een zekere stilstand in het peil van de LGB-prestaties is, niet uit de lucht gegrepen Heren: 100 Beukering (LGB) 1.17.1; 2. R. Smit (Wilskracht) 1.19.1: 200 m. school slag: 1. H. Dieben (LGB) 2.55.1; 2. W. Roeffen (Mosa) 3.04.8; R. Toet (LGB) 3.08.4: 100 m. vlinderslag: 1. C. Prins (LGB) 1.12.8; 2. K. van dei- Schaft (LAC) 1.20.8: 100 m. vrije slag 1. G. Fischer (Natando) 1.02; 3/4. R. Kortekaas (LGB) 1.05.4: 200 m. wis selslag: l p. Smit (Wilskracht) 2.49.9; 2. H. Dieben (LGB) 2.55.4; 3/4. M. van Beukering (LGB) 2.57.5. Vier Leidenaars in NKS-ploeg Jopie de Heyde, Cor Prins, Mar van Beukering en Hans Dieben hebben een plaatsje gekregen in de Nederlandse NKS-zwemploeg, die op de FICEP-kampioenschappen tegen Spanje, West-Duits- land, Frankrijk, België, lta- lië en Oostenrijk uitkomt. De wedstrijden ivorden van 30 J juni tot en met 3 juli in Den J Bosch gehouden. Als ploeg- J leidster zal Joep Heemskerk J (IGB) fungeren. Als trainer J i van de NKS-ploeg is Ton J Pley aangewezen.J SCHERMGALA PARADE ET RIPOSTE Slechts twee uur nachtrust ge noot Kasper Kardolus in de nacht van vrijdag op zaterdag. De Haagse sabreur, werkzaam bij het rijksinstituut voor drink watervoorziening, werd voor een spoedgeval uit zijn bed ge beld en kwam daardoor nauwe lijks aan slapen toe. In een allesbehalve goede conditie arriveerde hij zaterdagmorgen in Noordwijk en niemand verwachtte nog grote daden van hem. Kardolus is echter een onberekenbare sport man. Zoals hij vaak faalt wanneer hij als favoriet wordt beschouwd, komt hij tot uitschieters wanneer hij kansloos wordit geacht. Zo ook nu. In de voorronden ging het nog niet op rolletjes, maar in de eind strijd, die pas 's avonds plaats vond, was Kardolus schitterend op dreef. Zijn zonder uitzondering Nederland se tegenstanders waren eenvoudig kansloos tegen hem, hetgeen blijkt uit de resultaten: Van Beem verloor met 51, Van Gelder met 53. Haenen zelfs met 50, Van Brakel met 53 en Mosman tenslotte met 51. Ongeslagen, met slechts 8 tref fers tegen in vijf duels, werd Kardo lus eerste vóór Hans Haenen en Fran Mosman jr., waarmee hij bij de internationale wedstrijden in Noord- wijk voor de zesde maal winnaar werd. Minder allure Het jaarlijkse evenement van Parade et Riposte in Huis ter Duin had ditmaal overigens beduidend minder allure dan gebruikelijk. In de eerste plaats kwam dit, doordat de organisatoren concurrentie onder vonden van internationale wedstrij den in Göppingen (voor de Duitse en Franse top verplicht gesteld) en in Eupen. Daarnaast liet men wegens gebrek aan ruimte de sabreurs hun voorronden schermen in een zaal aan de andere kant van het dorp. een allesbehalve geslaagd experiment. Door de scheiding ging namelijk de sfeer voor een groot deel verloren. Uitslagen Sabel: 1. Kaspar Kardolus (Ned.) 5 overw.; 2. Hans Haenen (Ned.) 3 overw., 15 ontv. treffers; 3. Fran Mosman jr. (Ned.) 3 overw. 20 ontv. treffers. Floret dames: 1. Isgard Kapune (Did) 4 overw.; 2. Leny Kokkes (Ned.) 3 gewonnen 13 ontvangen treffers 18 gegeven treffers: 3. Dany van Rossem (Ned.) 3 gew. 13 ontv. treffers. 16 gegeven treffers; 4. Elly Botbijl (Ned.) 3 gew. 14 ontv. tref fers; 5. Jutta Grothces (W.-Dldi 1 gew. 16 ontv. treffers; 6. Jerry Har ding (G.-B.) 1 gew. 19 ontv. treffers. Degen: 1. Rudolf Trost (Oosten rijk) 5 gewonnen partijen: 2. Frits van Kregten (Ned.). 3 gewonnen partijen, 20 ontv. treffers: 3. Raoul Popken (Ned.) 3 gewonnen partijen, 21 ontv. treffers; 4. Fritz Zimmer- mann (Did), 2 gewonnen partijen 18 ontv. treffers; 5. Guenter Bohnen (Did), 2 gewormen partyen 19 ontv. treffers; 6. Johan Blokhuis (Ned.) 0 gewonnen partijen. Nederland tweede Nederland is gisteren als tweede geëindigd in de drielandenwedstrijd snelwandelen over 35 km., die in de omgeving van de Zwitserse plaats Lutry werd gehouden. Zwitserland behaalde 63 pnt., Nederland 32 pnt. en België 26 pnt. De Zwitsers domi neerden de race. Vijf van hun atle ten eindigden onder de eerste zes. De uitslag was: 1. Willy Stihl (Zw.) 3.14.50; 2. Erwin Stutz <Zw.) z.t.; 3. Roger Shoukens (Belg.) 3.16.05; 4. Manfraed Aeberhard (Zw.) 3.17.53; 5. Max Grob (Zw.) 3.24.10; 6. Franco Calderari (Zw.) 3.17.53; 7. Jan van Dijk (Ned.) 3.26.24 8. Jan Cijs (Ned.) 3.27.21; 10. Cees den Elzen (Ned.) 3.29.21; 11. Arie Koster (Ned.) 3.31.37. im Luiten naar Congres in Züricli De Leidse judoleraar W. Luiten is door de F.N.J.J.B. aangewezen om voor Nederland deel te nemen aan het technisch congres van de Euro pese Judo Unie. hetwelk op 26 juni a.s. te Zürich zal worden gehouden. Er zullen o.a. voorstellen worden behandeld tot wijziging van het judowedstrijdreglement. afkomstig van de Franse Bond en een oni- werp-schema over de wijze waarop de wereldkampioenschappen zullen worden gehouden, welke in Rio de Janairo in oktober van dit jaar plaats vinden. Jim Clark, de 29-jarige Schot se herenboer, trok zich zondag niets aan van het natte, gladge- worden parcours en won in Francorchamps de Grote Prijs van België voor de vierde ach tereenvolgende maal. Clark bracht zijn Lotus al in de eerste van de 32 ronden aan de leiding en reed vervolgens met superieur gemak zijn tegenstanders op ruime achterstand. In de stand van het wereldkam pioenschap bezet Clark nu de eerste plaats met 18 punten, gevolgd door Hill (15 pnt) en Stewart (11 pnt). De huidige wereldkampioen John Sur- tees (G.-B.) staat vierde met 9 pnt. Hij trok zich zondag in de zesde ronde terug wegens moeilijkheden met de Ferrari waarin hij uitkwam. De uitslag van Francorchamps was: 1. Jim Clark (G.-B.) met Lotus 2.23.34,8 (gem. snelheid 188.550 km/u.); 2. Jack Stewart (G.-B.) BRM 2.24.19.6 (187.574 km/u.). Op één ronde: 3. Bruce McLaren (N.Z.) met. Cooper Climax: 4. Jack Brac- ham (Austr.) met Brabham-Climax; 5. Graham Hill (G.-B.) met BRM: 6. Ritchie Ginther (V.S.) met Hon da: 7. Mike Spence (G.-B met Lotus: 8. Josseph Siffert <Zwits.) met Brabham. Wedstrijden Demonstraties Feestavond Met zwemwedstrijden, demonstra ties en een gezellige avond wordt zaterdag het vernieuwde Leiderdorp- se zwembad. De Does officieel in ge bruik gesteld. Van 's morgens tien uur tot 's avonds twaalf uur zal het feestgedruis opklinken. Het vormt de afsluiting van een ruim vüf jaar durende periode, waarin de plannen zyn gemaakt en een harde strijd te gen de tijd is geleverd. Ongeveer vijf jaar geleden kwa men de plannen voor de uitbreiding van het zwembad op tafel. Het mo derne Leiderdorpse bad was reeds na enkele jaren te klein (25 meter) gebleken voor de enorme toeloop. Er zou. wilde men niet verstikken in de vooral op hoogtijdagen krioelende mierenhoop van baders, een vijftig meter bassin bij moeten komen. Het afgelopen half jaar is het plan ver wezenlijkt. Wat nu nog rest is de water verwarming. Maar ook die zal er komen. Hoog tempo In een opmerkelijk hoog tempo werd het 50 meter-bad aangelegd. Op 15 mei konden de eerste zwemmers en 7.wemsters een duik nemen. Sinds dien hebben reeds enige tienduizen den dit voorbeeld gevolgd. Het programma van de offics opening doet het moderne bad i eer aan. Om tien uur klinkt z het eerste startschot voor de zwe wedstrijden, waaraan alle aboni groepen, terwijl daarnaast ook een scheiding is tussen wedstrijd- niet-wedstrijdzwemmers. 's Midda In de middaguren volgt officiële opening. Vanaf twee uur z len verschillende demonstra plaats vinden. Een drietal mei van de Haagse vereniging Joop I tijn verzorgt het schoonspringen, Amsterdamse zwemvereniging (Nederlands kampioen) neemt i kunstzwemmen voor haar reken Verder staan er een badpakkensh demonstraties zwemmend redden een waterpoiowedstrijd op het gramma. Dit laatste onderdeel bn de Haagse Hoofdklasser HZPC t< het Nederlands studentenzeventa het water. Na afloop van het officiële gede volgt om acht uur op het <e? tueel) overdekte terras zwembad een feestavond vo< nementhouders. - Boog verrassend sneldamkampioen Het toernooi om het sneldamkam- pioenschap dat zaterdag in Rotter dam werd verspeeld, is verrassend gewonnen door de Hagenaar F. H. Boog. Twee en drie werden respec tievelijk Ed Holstvoogd en Freek Gordijn. Jan Slingerland, die in zijn poule achter de latere kampioen Boog tweede werd, wist 's middags in groep- II de derde plaats te bemachtigen. Jan van Leeuwen kwam 's och- j Sportvereniging behaalden duide- tends niet verder dan een gedeelde j hike overwinningen. Forescate 1 tweede plaats en kwam na loting in j kreeg wel even de kriebels toen het groep III. waarin hij zich duidelijk i eerste H.E. van Jos Swart verloren revancheerde en de eerste prijs in ging tegen de koel spelende no 1 van de wacht sleepte. het bezoekende A.M.V.J. 1, Weste- Koersen in Groningen (Van onze tennisniedewerker) De Leidse teams die gisteren voor de promotie- competitie op het gravel moesten aantreden heb ben het er niet slecht afgebracht. Jammer was het dat de Leidsche Hout 3 het slachtoffer werd van de Forescate-reserves, maar we kunnen dat eigenlijk niet helemaal zien als een verlies voor het Leidse tennis, meer als een verleggen van de kaarten. rink, 36, 46. De Voorschotense no 1 had kennelijk last van zenuwen, want hij kon ongetwijfeld veel beter spelen dan hij in dit enkelspel liet zien. Daarna ging het echter voor de gastheren bergopwaarts. Madera re kende af met Huisman, 6—1, 6—2, Gertie Doorenbos had wel de nodige tegenstand te overwinnen van Mej. Rrnooy. maar zij haalde het punt binnen voor haar ploeg, 75, 63 en Annie den Eisen gaf mej. Jager geen schijn van Kans, 6—1. 6—1. Van de dubbelspelen kon de Amster damse ploeg alleen het tweede G.D. tot een succesvol einde brengen. Re sultaat een 62 winst voor Fores- KRIEBELS. Zijspanrijder Cor van Heug- ten in actie tijdens een interna tionale cross in Veldhoven. Hij werd winnaar voor de Belg Leon Liekens. Bij de solomotoren werd Rudi Boom winnaar. Hij ver sloeg de Belg Teeuwissen en de Nederlander Jan Dirkx. (Van onze medewerker) Nu door de heersende hoestepide- mie de koersen in het westen waren afgelast was heel drafminnend Ne derland naar de fraai gelegen Gro ningse kunstbaan getogen en hoewel meerdere paarden verstek moesten laten gaan, was de strijd veelal toch uitermate spannend. De koers voor driejarigen, gedo teerd met een eerste prijs van f 2500 was zeer enerverend. De favoriet Dominica volgde de leidende Dharma Magowan steeds als een schaduw. Bij hei, ingaan van de rechte lijn lan ceerde ir. Oosting zijn aanval, doch toen fouteerde Dominica even en tot zijn uitbundige vreugde triomfeerde Klaas Woudstra met Dharma Mago wan in 1.27.7 km.-tijd. Dirk de V, die na dc start fouteerde, kwam sterk terug, doch moest met de derde plaats genoegen nemen. In de eerste afdeling van het Cri terium voor amateurs had de favo riet Anaconda (G. K. v. d. Veen) niet veel moeite haar meerderheid te tor.en over een verrassende Windy Hanover en Ziganita. De tweede af deling bracht P. Meinardi met Yvonne Magowan op zijn naam, die Ammettiena v. Ymuiden op afdoende wijze bedwong. Bij de tweejarigen gaf de grote favoriet Eemboy M 'n enorme teleur stelling door het missen van de start. Hier won Eiko T, in handen van Piet Eron, op zekere wijze van Euiogie II en Enterprise Dochter. De eerste draverij werd een fraai succes voor de jonge S. Siderius, die Danny Boy BS naar een goede 1.28.3 zege stuurde. Verrassend was de tweede plaats van Danilo Manin (pl. f7.40, cov. f57.50), die Don Stuer- mann W naar de derde plaats ver- Berendsen won met Chungo Be- roona van kop af de Zuleikaprijs voor Amour de Mitzi, die zich hier beter thuisvoelt dan in het westen. Kooyman triomfeerde met Arturo in de X Saintprjjs toen de leidende Bruine Lijster S werd uitgeschakeld. Bing Parisien werd een uitstekende tweede voor Bea Kinley. De Argonautprijs werd een 1.24.- tricmf voor de in prima vorm zijnde Balero Prise (Lugies). Aleph werd na de koers uitgeschakeld, zodat Zoagli TL nu tweede werd voor Yselstein Belwin. Dat de Groningse baan uiterst snel is bleek in de slotkoers, waarin Joop Ham met Anton met een hartver- overende eindsprint in 1.21.7 km.-tijd Stevig Dezelfde uitslag boekte ook het re serve-team van de N oord wij kse Spiriver. tegen TOEG-Hillegersberg 5. De gasten hadden overigens wel van goede huizen moeten komen om hier de punten te veroveren. Met Biommendaal en Karsten jr. in de gelederen is het herencontingent van de Noordwijkse S.V. al zeer stevig voor de tweede klasse. De dames Zwart en Voorham deden niet onder voor de prestaties van de heren, die beiden in twee sets de winst binnen haalden op respectievelijk Hordijk, 7—5, 6—4 en Stuntisch, 6—0, 6—2. Zij zetten hun enkelspel eveneens in inst om. Met 40 uit de enkelspe- op de streep Bonny Gregor M klopte, len kon de zege de Noordwijkse Uitslagen Holloprijs: 1. Danny Boy De uitslagen luiden Nike van Holloprijs: ÏS (S. Siderius(1.28.3) Janin: 3. Dor 6,70, Don Stmermann W. ,70, pl. 2,40, 7,40, 2.80, 67X°'Hk<lfP' i23'40' Euiogie II; Mlt- I Eiico T (P. Bron) nterprtse pl. 1,80, 3,30; cov. 6,30, Zuleikaprijs: 1. Chungo Beroon; erendsen) (1 gd zi; 3. Aspacia. Tot. w. 4.30, 7.90, kopp. 5.80. trio 125 Toekomstpri) s1. Dh (K. Woudstra(1.27.7) V. 5.30, pl. 1.50, 1 40, 1.50 COV amateurrijders, (eer Anaconda (K. v. d .36); 2. Windy Hanover; 3 dochter. Tot. w kop. 14.40. Zufettcap' PPHI Berendsen) (1.25.7); 2. Amour 4^30, pl. 1,80, 2.20, 2.70. 5.80. trio 125 60. Toekomstprijs: 1. Dharma Magowan K. Woudstra(1.27.7); 2. Dominica. £>irk Tennisuitslagen Promotie hoofdklasse B: Hilver- heyde—Thor RW 2 7—4; Joy—ELTV 2 7—4. PAARDESPORT Ebben won in Fontainebleau S.öO^kopp. 11,60." 1. Anaconda" (K. Ziganita.. Tot. w. 2.20, pl. 1.40, 7. kopp. 9.80. (2de afdeling): 1. Yvonne Magowan (P. Meinardie) (1.23.9); 2. Ammettlen- na van Umuiden; 3. Broi Tot. w. 3,50. pl. 1.70. 5.80. kopp. 9.20. X Saint prijs: man) (1.2o.7); ïley. Arturo (Th. Kooy- Bing Parisien; 3. Tot. w. "3.20, pl. 1,60. 2,60, 2,10, 8,80, kopp. 3,70, Argonautprijs: Lugies (124.-); stem Belwin. Barones Nikeprijs: (121.7); Hanover. Tot. w. 3,80, pl. ,70. De Nederlandse ruiter Anton Ebben heeft zaterdag in Fontainebleau tij dens een internationaal concours hip- pique de „Prijs van de minister van landbouw" gewonnen. Ebben legde het parcours op het paard „Kai- rouan" foutloos af in de tijd van 89,2 sec. De Italiaan Angioni eindigde op Canio in 92,1 sec. op de tweede en de Duitser Winkler op Fidelitas in 93,8 sec. op de derde plaats. Beiden kwamen het parcours eveneens fout loos rond. Een kleine fout hield Ebben zon dag af van een tweede overwinning. Hij maakte wel de snelste tijd. De uitslag was: 1. Herman Schridde (Did.) op Dozent II. 0 strafpunten; 2. Anton Ebben (Ned.) op Kairouan, YY j 8 str.pnt.; 3. Pierre Jonqueres d'Orio- I la (Fr.) op Lubteur, 8 str.pnt.; 4. 3,8°' Hans Gunther Winkler (Did.) op Fi- I delitas, 10',i str.pnt. serves al vrijwel niet meer ontgaan, maar zij gaven van dé dubbelspelen alleen het H.D. en het tweede G.D. af. Het resultaat werd dus een 62 zegen. Gemakkelijk De derdeklassers Unicum en de Munnik waren evenmin in gevaar. Unicum 1 zette wel bijzonder gemak kelijk de eerste stap op de weg terug naai de tweede klasse. Batavieren 1 verloor zes van de acht partijen in twee sets. Kansloos waren de Haagse heren in hun enkelspel tegen H. Meyer en Callenbergh. Won de Uni cum no 1 met 61, 62, Callenbergh stond zijn tegenstander Verstrijden ze'fs geen set af. 6—0, 6—0. Gladjes wen ook Maureen van Gladbeek van Mej. Druyvensteyn, 64, 61. Ver loren gingen alleen het tweede D.E. van Helleen de Vries tegen Mej. de Groot, 57, 63, 26 en het eerste G.D. Zoals Unicum zich in deze wed strijd heeft geweerd hebben we goede hoop op de winst in de wedstrijd tegen de degradatiekandidaat, welke komende zondag op het programma staat. De Munnik 1 had ook een 62 zege kunnen boeken i.p.v. een 5—3. Grifstein 2 dankte deze gunstige uit slag aan een papieren winst in het eerste G.D. dat zeker door het duo Frans Engelenburg/Agnes Reef zou zijn gewonnen. Na de enkelspelen was de stand voor de Munnik 1 t ter al 3—1 en het H.D. en het r maakten de zege daarna tot 1 feit. Even leek een surprise in maak, toen Frans Engelenburgl zijn H.E. tegen v.d. Grijp de eel set met 46 moest afstaan en I daama nog lang bleef volhardeir het trage spelletje dat hem doorl tegenstander werd opgedrongen, l lukkig zag hij bijtijds het gevaaiL met zijn hoger slagtempo deed r getij zich nog ten gunste vanr Munnik keren, 46, 86, 62.r Inruim!, Hout 3 moest t# reserves op twee P De Leidsche Hout 3 moest de Forescate-reserves op twee de plaats in de derde klasse in}1, men. Triest vooral voor van wie eigenlijk geen was verwacht maar die de dag voor de Leidsche Hout redden. Ailaart en mevr. Giberius zei hun enkelspelen in drie sets m om. Vooral mej. Ailaart had 1 daarbij zwaar, want tegen ra» Koppert stond zij met 06, 3—L1 verloren positie. Zij won met ;-3. Verloren gingen de twee H.E.,. H.D. en het tweede G.D. Het 9 stige verloop hadden de Voorscbl naren voor het leeuwedeel te q ken aan de oud-eersteklassers Akker (Thor-R.W.), die uitenj driemaal triomfeerde. Baba Sy ontweek strijd De Russische we reldkampioen Tsjegolew heeft zaterdag het dam- toemooi van Hooge- zand/Sappemeer op zijn naam gebracht. Baba Sy, de enige die hem nog kon bedreigen, ont week in de laatste ron de tegen de Rus de strijd. Wel weigerde hij een remise-aanbod, maar even later accep teerde h(j een tweede. Ex-wereldkampioen Deslauriers legde beslag op de tweede plaats door in de laatste ronde te winnen van de falen de Fanelli. De jonge Amsterdammer Tonnie f Sybrands eindigde ver- rassend als derde door i winst op Germain. De jonge Nederlander over zag op een bepaald mo ment een directe winst- mogelijkheid, maar zijn stelling was toen al zo superieur, dat de man uit Haiti even later toch moest op geven. De uitslagen waren: 11de en laatste ronde: NimbiSkretenskl 02; Ca- zemirSchotanus 11Hisard Okrogelnik 20; Baba SyTsjegolew 11; FanelliDeslauriers 0—2; Sy brandsGermain 20. Eindstand: 1. Tsjegolew (Rusl.) 15 punten; 2. Deslauriers (Canada) 14; 3 Sybrands (Nederland) 13; I Baba Sy (Senegal) en Skretq (Rusl.) beiden 13; 6/7. (Haiti) en Hisard (Fr.) beiden 8 Cazemir (Zwits.) 11; 9. Sch (Ned.) 10; 10. Okrogelnik (N 11. Nimbi (Kongo) 8; 12. (lt) 2 Eindstand hoofdgroep: 1. (Fr.) 17; 2. Mostovoye (Fr.) Varkevisser (Nederland) 15 pun

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 10