Derde zoon vrij scientisten zoeken H naar kerkeliike contacten „Goddelijke liefde kent geen ras of geloofsbelijdenis Nieuw plan Air Union? Jbij jpijn JVSCÖ Willemstad viert 400-jarig bestaan Conferentie Algiers wordt drnk bezocht Nederlandse regering machteloos in Kongo Statendam wachtte half uur LEIDSCH DAGBLAD WOENSDAG 9 JUNI 1965 ren 34 J >4 7 77, 55 lliStl niet. veral hunkeren de t zi fting genezing in zy kenis: het overwinnen van zon es, van onwetendheid en op Mg of Iaat moeten zowel de en- "liE ig als de gemeenschap ertoe ko- i om de armzalige en tragisohe Itaten onder de ogen te zien van baseren van hun geloof op de Artffcrstellende beloften van de stof. De Kamer was in meerderheid met de maatregel ingenomen, omdat de dienstplicht de grotere gezinnen thans onevenredig grote lasten oplegt. Volgens de K.V.P.-er Maenen is het zelfs geen uitzondering, dat dieze gezinnen daarvoor f 10.000 en meer aan inkomsten derven. De VVD-er Couzy was het daar mee evenwel niet eens. Hij vond, dat de voorgestelde vrijstelling wegens broederdienst de grotere gezinnen in een gunstiger positie brengt dan de gezinnen met een enkele dienstplich tige zoon en stemde dan ook tegen de wetswijziging. ns Bols ward, die dit beroep heeft jO Women te Anna Jacobapolder :rd|eedijk, kand. te Katwijk a/d Rijn KERKEN (VRIJGEMAAKT) t voor Vollenhove-Oadoelen P. |s (tra te Leerdam. ZF. GEMEENTEN dankt voor Rotterdam-Z. G. J^rt, Oud-Geref. pred. te Cerkelijk Leven H.I. BAPTISTEN GEMEENTEN i te Nieuw-Weerdlnge C. Eier, ln^RUE EVANG. GEMEENTEN igenomen naar Kampen (2e be- A. Jonkman te Musselkanaal. Woord der waarheid W jna 4.000 mensen zijn voor het 00 6 internationale jaarcongres van U ivah's getuigen naar Dublin ge us Het congres wordt in het je van de stad in een voetbal en gehouden, lel 'Schotse Jehovah's getuigen zijn man sterk te Edinburgh bij- Andere regionale vergaderingen ^houden in Oslo, Helsinki, 151 1611 en Luxemburg. .fj br alle vergaderingen is een uni- Programma opgesteld geba- hrj[ op het bijbelse „Woord der JJ rheid". Dit steunen op de stof, aldus de boodschap, vervreemdt de mensen niet alleen van God, maar trekt hen omlaag en maakt scheiding tussen hen. De werkbasis van Christian Scien ce is, dat het begrip van God als de oneindige Liefde, de alles omvatten- n de monumentale Moeder-kerk in Boston (V.S.) kwamen [ft iede pinksterdag duizenden christian scientisten in jaarvergade- bijeen. Tijdens deze vergadering is een boodschap voor- fezen, waarin de Christian Science Raad van directeuren er bij kerkleden op aandringt om met andere kerkgenootschappen '*aTlj iten van overeenstemming te vinden in plaats van zich als ver- wac illend of apart te beschouwen. "'rt ÏNSHEID HUNKERT NAAR GENEZING maf haar eerste begin, aldus ïoodschap, heeft de kerk zich hi tig bezig gehouden met het Jobi [en naar de werkelijke oor- •orS van een^id. n. P basis van haar geestelijk- li I heeft Christian Science (De istelijke Wetenschap) veel ge- a'aj® n met andere kerkgenoot- üppen. iedere eerlijke aanhanger >n op God gericht geloof, die ■echt naar streeft het men- üacht op te heffen en de \eid daarvan te bevorderen, t ïJfin Christian Scientisten hun •derschap en steun aan. !lk s den ten dage, aldus gaat de rac schap verder, zien wij ons ge- tegenover een van de diep te en de grootste verdeeldheid ide sociale beroeringen uit de nmerkend voor deze beroering is ernstig streven van vele mensen de werkelijke betekenis van het 1 te vinden en hun rechtmatige identiteit te vestigen in n ^gemeenschap die steeds ingewik- er en onpersoonlijker wordt. en overheidsorganisaties igen als zodanig niet de noodza- it l ke binding met de individuele s tot stand en evenmin stellen hem in staat in zijn werkelijke ie j n te voorzien. Hoe helpend en ad ignjk deze pogingen ook mogen toch zijn zij niet voldoende. raken de kern van de moeilijk- De Moeder Kerk van de Christian Science in Boston, met de daarom liggende gebouwen, waarin het hoofdkwartier van deze wereldkerk is gevestigd. de Geest, de enige kracht is die waarlijk de mensen in begrijpen en harmonie kan samenhouden. Jezus was nooit exclusief; hij pre dikte het wereld-evangelie. Zyn le ven van liefde trok de menigten aan en legde de grondslag voor het chris tendom de godsdienst van liefde, de godsdienst die in staat is om alle i alle tijdien te verenigen, tij ns Amerika. Nieuwe president De jaarlijkse verkiezing door de Raad van Directeuren van een nieuwe kerkpresident werd eveneens cp de bijeenkomst bekend gemaakt. Mevr. Frances S. Wells uit San An tonio (Texas), nam de leiding van de vergadering over van de aftreden de president, Edward Froderman uit Chicago. In haar toespraak tot de verga dering legde mevr. Wells er de na druk op, dat de goddelijke liefde geen ras of geloofsbelijdenis kent. Zij merkte verder op, dat de weer stand tegen de christelijke idealen zich heden ten dage sterk in de ge dachten der mensen doet gelden, doch dat daarentegen de gedachte der mensheid nog nooit zo is wakker geschud en dat het verlangen om te helpen nooit zo actief is geweest. Jezus voorspelde storingen in het wereldgebeuren. Hij voorzag de gis ting die in de sterfelijke gedachte zou plaats vinden. Wanneer wij leren elkander als Gods volmaakte ideeën lief te heb ben en te begrijpen, zullen wij in vrede leven, aldus de nieuwe presi dente. In de verslagen, welke door de hoofden der verschillende kerkafde- lingen in deze bijeenkomst werden uitgebracht, werd medegedeeld dat het aantal Christian Science doch- tei kerken en verenigingen de 3.300 had bereikt. Hferonder bevonden zich recente nieuwe vertakkingen in Argentinië, Nederland, Nieuw-Zee- land en voor het eerst ook in Guate- male en Korea. Van de 15 Christian Science doch terkerken en verenigingen in Ne derland, die alle geregeld kerkdien sten houden, werd de vereniging in Eindhoven dit jaar erkend. Aan acht van hen is een openbare leeskamer verbonden, nl. In Amsterdam, Arn hem, 's-Gravenhage, Haarlem, Laren NU, Leeuwarden, Rotterdam en Utrecht, waar alle geautoriseerde Christian Science literatuur kan worden gelezen. Vele kerkleden, zo bleek uit de verslagen zijn begonnen him leven te wijden aan de praktijk der Chris tian Science genezing. In verschillende landen is het aantal nieuwe aanvragen voor het lidmaatschap toegenomen, met name in de Congo, Nigeria, Zambia, Oost- Duitsland, Polen, Zuid-India, Cuba en andere delen van Azië en La- Kenner akkoord met broederdienst (Van onze parlementaire redactie) De Tweede Kamer heeft gisteren een door minister De Jong (Defensie) voorgestelde wijziging van de dienstplichtwet goed gekeurd, die voorziet in de vrijstelling van dienstplicht voor de derde zoon uit een gezin, waarin eerder reeds twee kinderen dien den. De vrijstelling wegens broederdienst wordt alsook de Se naat akkoord gaat met ingang van de lichting 1966 van kracht. De Europese Commissie (het dage lijks bestuur van de E.E.G.) zal wel licht een nieuw initiatief onderne- om de onderhandelingen over de Air Union, die in het slop zijn ge- aakt, nieuw leven in te blazen. Voorwaarde daarvoor is evenwel een unanieme beslissing van de Europese i van ministers, zo heeft staats secretaris Posthumus (Verkeer en Waterstaat) gisteren meegedeeld in Tweede-Kamercommissie voor Buitenlandse Zaken. De Nederlandse regering beraadt zich thans over de houding, die zij ten opzichte van ■n dergelijk initiatief zal innemen. De staatssecretaris noemde de hui dige situatie rondom de plannen voor de Air Union nogal mistig en ver heelde niet dat de pogingen om de Europese luchtvaartmaatschappijen tot samenwerking te bewegen volle dig zijn mislukt. De suggesties van zijn ambtsvoorganger, de heer De Keijzer, om de oplossing te zoeken in Europese luchtvaartmaatschap pij met nationale dochteronderne- ngen en een evenredige verdeling n de frequenties, noemde hij ge dachten, die nadere bestudering ver dienen. De staatssecretaris ontkende echter dat de heer De Keijzer hier- een rapport zou hebben achter gelaten, waarin concrete voorstellen geformuleerd zouden zijn. Minister De Jong weersprak in zijn antwoord de angst van de Kamer, dat het ruimere vrijstellings- beleid de wenselijk geaohte verkor ting van de diensttijd nog verder op de lange baan zal schuiven. Dienst- tijdverkorting is in de eerste plaats afhankelijk van het aantal beroeps militairen, dat voorhanden is om de technische functies in het leger, die een uitgebreide opleiding vergen, aan op te dragen. Het aantal op roepbare dientplichtigen speelt wel iswaar ook een rol, maar die is min der belangrijk. De bewindsman ver zekerde de Kamer voorts, dat hij ook ten aanzien van jongeren, die bij de ontwikkelingshulp worden ingezet, een soepel vrijstellingsbeleid wil hanteren Nederhorst wil onderzoek concentratie- verschijnsel De socialistische fractieleider in de Tweede Kamer, drs. G. M. Nederhorst, acht een regering onderzoek naar het concentratie verschijnsel in het Nederlandse bedrijfsleven op zijn plaats. Een pleidooi voor een dergelijk onder- I zoek hield hij gisteren in de Ka mercommissie voor Buitenlandse Zaken. Staatssecretaris Bakker (Economi sche Zaken) leek dat geen eenvou dige opdracht. Een onderzoek zou al leen ingesteld kunnen worden als de regering daarvoor bij speciale wet de bevoegdheid krijgt, meende hij. De wet economische mededinging laat voor een dergelijk onderzoek name lijk alleen ruimte als aangetoond kan worden, dat de situatie zich in strijd met het algemeen belang ontwikkelt. De staatssecretaris toonde zich wel bereid met een nota te komen, waar in een overzicht wordt verstrekt van de concentraties, die zich tot dusver in de openbaarheid hebben voltrok ken. Het pleidooi van de heer Neder horst voor de Instelling van een apart Europees kartelbureau, die de uitvoe rende taak van de Europese commis sie ten aanzien van het kartelbeleid zou moeten overnemen om de drei gende stagnatie in de behandeling van aanvragen te voorkomen, werd door minister Den Uyl (Econ. Zaken) als een premature suggestie van de hand gewezen. De bewindsman vond delegatie van de uitvoerende taak van de Europese commissie op zich zelf niet verwerpelijk, maar meende evenwel dat de tijd daarvoor nog niet rijp is zolang het Europese kartelbe leid niet duidelijker omlynd van de grond komt. Nieuwe kamerleden (Van onze parlementaire redactie) De voorzitter van de Tweede Ka mer heeft gistermiddag de heren W. van der Gevel uit Amsterdam en J. T. Vellenga uit Leeuwarden geïn stalleerd als lid van de Kamer voo Aartsbisschop Ramsey terug uit Roemenië De aartsbisschop van Canterbury, dr. Michael Ramsey, is van een be zoek aan Roemenië in Londen te ruggekeerd. Hy deelde mee, dat pa triarch Justinian van de Roemeense Orthodoxe Kerk als zijn gast naar Engeland zal komen. Ook zal er een uitwisseling komen van Britse en Roemeense theologische studenten. De aartsbisschop zei, dat de Roe menen duidelijk getoond hebben dat zij eenheid wensen tussen hun Or thodoxe Kerk en de Anglicaanse Kerk. Voor zijn vertrek uit Boekarest had dr. Ramsey tegen Roemeense ver slaggevers gezegd: „er zyn veel ver schillen tussen de Orthodoxe en de Anglicaanse Kerk, maar de basis eenheid is zo groot, dat we ons aan gemoedigd voelen verder te gaan by het zoeken van eenheid. Dr. Ramsey zei dat de Roemeense bevolking sterk verlangde naar vriendschap met andere landen, nok met Groot-Brittannië. Dr. E. Emmen maakt Wereldreis De secretaris-generaal van de Ned. Herv. Kerk, dr. E. Emmen, zal van 23 juni tot 1 juli in Manilla als vice- president de jaariykse vergadering van het internationale dagelykse be stuur van de wereldbond van her vormde (presbyteriaanse) kerken bijwonen. Op deze vergadering zal o.m. aan de orde komen toetreding tot de We reldraad van Kerken. De Presbyte riaanse Wereldbond geeft sterke steun aan de Wereldraad, terwyl de meeste van de plm. 50 aangesloten kerken, ook lid zyn van de Wereld raad van Kerken. Dr. Emmen is maandag vertrok ken om eerst een bezoek te brengen aan de Raad van kerken in Indo nesië. Na afloop van dit bezoek gaat hy naar Japan om daar de Ver enigde Kerk van Japan te bezoeken. de beste medicijn M.MWHiflilAgglM Het ruim 2000 inwoners tellen de Willemstad gaat zaterdag be ginnen met de viering van he 400-jarig bestaan van dit stadje, dat oorspronkelijk de naam „het dorp aan den Ruyghenhil" droeg. De festiviteiten zijn verdeeld over vijf achtereenvolgende zater dagen. Voor de viering van het vier-eeuwenfeest zal Willemstad feestelijk worden uitgedost. Onder meer zullen tweehonderd ouderwetse lantaarns in de stad geplaatst worden, die voor een feeërijke verlichting zullen zorgen rondom alle gebouwen. Willemstad dankt zijn ontstaan aan de grootscheepse inpoldering, die in het midden van de 15de eeuw be gon en die in de loop van de drie daaropvolgende eeuwen de westhoek van Brabant heeft gevormd. Kort na de ophefing als vestingstad in 1926 eindigde de militaire bewaking en de toezicht-vestingstaken, waardoor alle vrienden van natuur en historie bezit van dit stadje aan het Hollands Diep konden nemen. De toekomstige struc tuur van Willemstad is geheel op toerisme ingesteld. De bezoekers aan het vier-eeuwen- feest in Willemstad zullen dat de ko- Delegaties onder leiding van vijfenzestig staatshoofden Vijfenzestig staatshoofden zullen deelnemen aan de tweede conferentie van Afrikaanse en Aziatische lan den, die op 29 juni in Algiers be gint. De topconferentie zal worden voorafgegaan door een byeenkomst van de ministers van Buitenlandse Zaken, die op 24 juni begint. Daar op zal voornamelyk over het al dan niet toelaten tot de conferentie van de Sowjet-Unie, Maleisië, Zuid- Korea en Zuid-Vietnam worden ge sproken en een ontwerp-agenda wor den opgesteld. Negentien Afrikaanse bevrijdings- bewegingen zullen op de conferentie door waarnemers worden vertegen woordigd. Ongeveer 335 villa's In Club des Pins, even buiten Algiers en vyftien hotels in de AlgerUnse hoofdstad zullen de delegaties her bergen. Intussen heeft de voorberei dende commissie voor de conferentie in principe besloten dat Zuid-Viet- nam en Zuid-Korea niet dienen te worden uitgenodigd, daar de regering van deze landen niet representatief voor het volk wordt geacht. In Brussel De communistische partyen uit de „Europese kapitalistische landen" zyn van mening, dat het afsluiten van een niet-aanvalsverdrag tussen de landen van de NAVO en van het Verdrag van Warschau „een zeer be langrijke stap zou zyn in de richting de Party van de Arbeid. De nieuwe volksvertegenwoordigers nemen de plaatsen in van de heren Posthu mus en Egas, die resp. zyn benoemd tot staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat en van Cultuur, Recrea tie en Maatschappeiyk Werk. Minister Luns over moord op vijftien missionarissen van een stelsel van Europese collec tieve veiligheid". Volgens een communiqué van de Belgische party is deze kwestie aan de orde geweest op een vorige week in Brussel gehouden conferentie, die tot doel had een gedachtenwissellng en uitwisseling van ervaringen over de „brandende vraagstukken van het ogenblik". De delegatie van de Communis tische Partij Nederland, die wel aan de besprekingen heeft deelgenomen, besloot geen enkel document of pu- blikatle, uitgaande van de conferen tie, te ondertekenen, aldus de mede deling van de Belgische communis tische party. Volledig verbod Communistisch China en Tanza nia hebben tezamen opgeroepen tot het houden van een wereldtopconfe rentie om te spreken over „volledig verbod en grondige vernietiging van kernwapens". In een gemeenschappe lijk communiqué, getekend door president Nyerere en premier Tsjoe- en-lai, die een bezoek aan Tanzania brengt, doen de twee leiders een be roep op alle landen die kernwapens bezitten en op landen welke die wa pens spoedig gaan bezitten om zich te verbinden geen kernwapens te ge bruiken. WEERMINDER WERKLOOSHEID De arbeidsreserve in Nederland Is in mei gedaald van ruim 27.000 tot nog geen 23.000. De werkelyke werk loosheid, waarvoor dus geen opvang was op werkobjecten, daalde van ruim 24.000 tot ruim 20.000. De werk loosheid daalde vooral onder bouw vakkers, landbouw- en horeca-perso- neel. Het aantal aanvragen om man nelijk personeel steeg van een kleine 83.000 tot ruim 88.000. (Van parlementaire redactie) De regering was niet op de hoogte van het feit, dat in de afgelopen maand onmiddellyk gevaar bestond voor het leven van vyftien Neder landse missionarissen in de Kongo lese stad Boeta. Maar ook al was dat wel het geval geweest, dan nog zou het moeiiyk zijn geweest de missio narissen effectieve hulp te verschaf - fen. Dit deelde minister Luns (Buiten landse Zaken) de Tweede Kamer gistermiddag mee in antwoord op mondelinge vragen van de heer Aar den (KVP). De bewindsman zei, dat in samenwerking met andere landen nog is gepoogd de Kongolese rebel len te bewegen zich niet aan het le ven van gyzelaars te vergrijpen, doch deze interventie Is vergeefs ge weest. Minister Luns legde een verklaring af, waarin hy namens de regering de slachtoffers van het bloedbad in Boeta herdacht. De regering hoopt, dat spoedig het moment zal aanbre ken, waarop in de Kongo weer geor dende toestanden zullen heersen en het leven van ieder, ongeacht na tionaliteit, geloof of huidskleur, vei lig zal zyn, aldus de bewindsman. Beperkt Volgens de minister van Buiten landse Zaken stelt de regering alles ln het werk om herhalingen van de tragische gebeurtenis te voorkomen. Maar de mogelijkheden zyn helaas beperkt. De regering beschikt niet over nauwkeurige gegevens over het aantal Nederlanders, dat zich nog in de bedreigde gebieden bevindt. Eind 1981 waren er 800 landgenoten, voor de helft werkzaam by de missie en vcor de andere helft by de zending. Interventie vanwege de Nederlandse ambassade kon volgens de bewinds man niet van onze diplomatieke vertegenwoordigers in de Kongo wor den verwacht, omdat zy zich daar mee zelf in levensgevaar zouden heb ben gebracht. Zodra de gelegenheid zich voordoet zal Nederland de aan tasting van de rechten van de mens in de Kongo in VN-verband aan de orde stellen. Controle op huisvesting buitenlandse arbeiders (Van onze parlementaire redactie) Aan werkgevers, die buitenlandse arbeiders aantrekken, moeten wat de huisvesting van die arbeiders be treft bepaalde eisen worden ge steld. Op de naleving van die eisen wordt van overheidswege controle uitgeoefend, zo verklaarde staatsse cretaris De Meyer (Sociale Zaken en Volksgezondheid) gisteren in de Tweede- Kamercommissie voor Bui tenlandse Zaken. De commissie, die zich bezig hield met Europese zaken, stak haar on rust over de wyze, waarop de bui tenlandse werknemers in ons land vaak worden gehuisvest, niet onder stoelen of banken, maar de staats secretaris wees er op, dat ook de buitenlandse arbeiders, van wie slechts een klein aantal zich hier blyvend vestigt, moet delen in de bestaande woningnood, de vrije mi gratie in de E.E.G. ten spyt. De over heid tracht evenwel door de inrich ting van kampen in de behoefte aan woonruimte te voorzien. Als voor beeld van een doeltreffende tyde- ïyke behuizing haalde de staatsse cretaris de inrichting van het ca ravankamp in Enschede aan. mende vijf zaterdagen ook duideiyk merken. De bevolking zal in 16de- eeuwse klederdracht gekleed gaan. Burgemeester Bouman heeft aan gekondigd zich tydens de feesteiyk- heden in het kostuum van de schout aan den volke te zullen presenteren. De festiviteiten beginnen zaterdag middag met de opvoering van een openluchtspel, waarin de markantste punten uit de stadshistorie zullen worden opgevoerd. Dit drie uur du rende openluchtspel wordt gevolgd door een gemeenschappeiyke maal tijd in de open lucht voor welk „etentje" men circa 500 gasten ver wacht. Tijdens de vier daarop volgen de zaterdagen zal onder meer een concours hipplque gehouden worden, een watersportdag, brandweerwed strijden, skelterwedstrijden, een tie nerfestival, concerten, taptoes, kin derspelen en een gondelvaart. Document vergeten (Van onze R'damse correspondent). De 15-jarige Ursula Davidovski merkte gistermiddag om onge veer kwart over één, dat zij haar vreemdelingenregistratie- kaart was vergeten. Dit simpele feit was aanleiding tot een autorace en het een half uur later uitvaren van de staten dam" van de Holland Amerika Lijn. Ursula is een Duitse, die in Ame rika woont. Zij heeft afgelopen jaar gelogeerd bi) dr. Möldes in Duisburg. De hele familie was met Ursula naar Rotterdam ge komen om haar uitgeleide te doen. Bij de controle van de pa pieren bleek, dat Ursula haar vreemdeling enregistratiekaart had vergeten. Dit document is zó belangrijk, dat iemand zon der het papier Amerika niet binnenkomt. De HAL wilde het risico niet ne men, dat Ursula aan de andere kant van de Oceaan zou worden geweigerd. Men ging organise ren en telefoneren. Dr. Möldes belde naar een vriend in Duis burg, de garagechef Alfred Böhm. Om half twee vertrok de heer Böhm uit Duisburg met het roemruchte document in zijn sportauto. Om vier uur zou de Statendam officieel uitva ren. Men had Ursula een half uur res pijt gegeven en dus moest de heer Böhm binnen drie uur de afstand afleggen van Duisburg naar Rotterdam. Het is hem ge lukt. Om negen minuten voor half vijf draaide de wagen de Wilhelminakade op, later dan men verwacht had. Maar de heer Böhm was in Rotterdam de weg kwijtgeraakt. Het poli- tie-escorte, dat hem aan de stadsgrens stond op te wachten, heeft hem gemist. Zo is de Sta tendam had om half vijf ver trokken met aan boord een vol ledig gedocumenteerde Ursula, die nu vast wel bij haar ouders in Petulama terecht zal komen. Verbindingen met Soedan hersteld De verbindingen tussen Soe dan en de buitenwereld zyn her steld. Het bleek dat de stagnatie in het telefoon- en telegraafverkeer, die vier dagen heeft geduurd, een gevolg was van een actie voor hogere lo nen. Als gevolg van deze staking konden ook geen vliegtuigen het land verlaten. By het onderzoek naar de bestem ming van een lading Tsjecho- slowaakse wapens en munitie, die twee weken geleden door Syrische vliegtuigen Soedan was binnenge bracht, blyken twee ministers enige tyd vastgezeten te hebben, zy wer den vrijgelaten, nadat premier Kha lifa had verklaard te hebben gewe ten, dat de wapens bestemd waren voor bewoners van het voormalige Eritrea, dat nu deel uit maakt van Ethiopië. Deze Eritreanen wensen ouafhankelykheid voor hun gebied. Aanvankelyk had men gedacht dat er een staatsgreep in Soedan op handen was. Volgens de uitslagen van verkie zingen voor vyftien zetels ln de na- üe vergadering, hebben de com munisten elf zetels gekregen. Het is het grootste succes dat zy ooit in Soedan hebben gehad. Van de 156 zetels in de vergadering waarover de laatste tyd is gestemd, heeft de Oemmaparty er tot dusver 74 ge kregen en de nationale unionisten 51. Ir» de drie zuidehjke, provincies is nog niet «gestemd. Daar boycot de verkiezingen zolang de grondwettige toekomst van dit gebied niet vaststaat.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9