GF GF Consultatiebureau beter gehuisvest IDEMPING VAN SLOOT LANGS MARISLAAN golden fiction ULDEN Veelzijdig schip naar Zuid-Afrika Bel op voor gratis proefrit rokers met een eigen stijl Geslaagd voor het eindexamen m.m.s. Van Biimenvestgraclit naar de Marislaan In het (verbouwde) pand Marislaan no. 7 is gistermiddag het nieuwe consultatiebureau voor baby's van het Groene Kruis geopend. Het betreft hier geen uitbrei ding van het consultatiewerk, maar de vervanging van het con sultatiebureau aan de 1ste Bin nenvestgracht, dat reeds geruime tijd niet meer voldeed aan de eisen van moderne volksgezond heid. Het nieuwe consultatiebureau ls tot stand gekomen dank zU de mede werking van het gemeentebestuur, waarvan P. S. Harmsen als verte genwoordiger bereid werd gevonden de officiële opening te verrichten. Het consultatiebureau bevat een royale wachtkamer, een onderzoek- kamer met zes „babyboxen" en een dokterskamer. Al deze vertrekken staan op bijzonder harmonische wijze met elkaar in verbinding. Voorts is er in dit verbouwde pand veel aan licht en ruimte gewonnen. Woonruimte Aangezien er geen woonruimte aan de gemeente onttrokken mag worden en anderzijds twee wijkver pleegsters van het Groene Kruis diingend hulsvesting behoeven, zijn de twee bovenverdiepingen van dit voormalige woonhuis elk voor aparte bewoning geschikt gemaakt. Het Groene Kruis heeft fleze verbouw, naar een ontwerp van de architect W. L. Landman, uit eigen middelen weten te financieren. De werkzaam heden zijn uitgevoerd door de firma L de Wit en Zoon te Leiderdorp. Voordat het nieuwe bureau offi cieel in gebruik werd genomen-wet houder Harmsen mocht als „eerste" de sleutel in het slot steken was er een bijeenkomst in het café-res taurant „In den Vergulden Turk". Dokter C. G. J. van Alphen dankte tijdens deze bijeenkomst als voorzit ter van de afdeling Leiden van het Groene Kruis het gemeentebestuur voor al hetgeen de gemeente voor het kruiswerk doet. Hij memoreerde voorts de vele moeilijkheden, die voor en tijdens de eind vorig jaar begon nen verbouwing overwonnen moes ten worden. Gelukkig echter is alle moeite niet tevergeefs geweest, gezien het resultaat. Gelukwensen Wethouder Harmsen op zijn beurt vond een woord van gelukwens zeker op zijn plaats, vooral ook omdat twee wijkzusters in het verbouwde pand kunnen worden gehuisvest. „Het ge meentebestuur deelt oprecht in uw vreugde", aldus de wethouder. Namens de Leidse zusterver enigingen van het Groene Kruis, het Oranje-Groen Kruis en het Wit-Ge- le Kruis, bood de heer W. Doeven zijn gelukwensen aan. Het deed hem veel genoegen, dat één van de con sultatiebureau^ van het Groene Kruis een betere accommodatie heeft verkregen. De heer J. W. Noteboom, voorzit ter van de Zuidhollandse vereniging, liet zijn felicitaties vergezeld gaan van een cadeau. Het geschenk leek een grote klok te zijn, „die", aldus de heer Noteboom, „de economische taakopvatting van het Leidse Groene Kruis-bestuur ongetwijfeld zal sym boliseren". Na dit officiële gedeelte begaf het gezelschap zich te voet naar de Ma» rMaan om het nieuwe consultatie* bureau te bezichtigen. IN LEIDEN GEBOUWD Het m.s. „Gemsbok" heeft van middag uit Ylaardingen zee gekozen voor een reis naar Zuid-Afrika. Het schip, dat onder Engelse vlag vaart, is gebouwd by de Scheepswerf Boot In Leiden, waar op 1 oktober 1963 de kiel werd gelegd. De Engelse be naming voor dit schip, dat een leng te van 35 meter, een breedte van 7'i meter en 3.70 meter maximale diep gang heeft en een voortstuwing van een Lister Blackstone motor van 495 pk is „general purpose ship". Het schip met als basishaven Kaapstad in Zuid-Afrika zal dienst doen op de kust van Zuidwest- Afrika. Het zal meerboeien vervoe ren en plaatsen op de kust van Zuid- west-Afrika. De „Gemsbok" is onder meer hiervoor zowel voor als achter met een slip-way uitgerust. De boeien dienen om de grote zee tan kers af te meren, dis via een pijp- Leidsche Spaarbank In de maand mei werd er by de Leidsche Spaarbank ingelegd f. 4.499.867,84 en terugbetaald f. 3.285.577,85. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 396 en het aantal afbetaalde boekjes 286. Op 6.148 rekeningen van deel nemers aan de Afhaaldienst werd f. 190.205 bygeschreven. Er werden 1.220 spaarbusjes ter lediging aangeboden met een geza- meniyke inhoud van f. 48.761,65. Het tegoed der 59.300 inleggers be droeg aan het einde der maand U 70.345.751,69, leiding hun olie vanaf de rede los sen. Om deze pypleiding aan en los van het schip te koppelen is een volledige duikerinstallatie aan boord van de „Gemsbok". Tevens kan het schip pijpen vervoeren en leggen. Ook gaat het ter plaatse dienst doen als loodsvaartuig. Naast een kleine bankwerkerjj is een onderwater snij- en laslnrichting aan boord. Het schip is voorts nog uitgerust met hydro- en seismogra- fische installaties, die het geschikt maken voor bodemonderzoek en cartografie. Zoekt u moderne of klassieke modellen gouden verlovingsringen Constant, Love, Anjer, Desiree. Juwelier v. d. WATER heeft ze. Haarlemmerstraat 181 Zeer grote keuze. Op het graveren kunt U wachten en zonder kostenverhoging. ALTIJD VOORDELIG. Tentoonstelling in technische school De lokalen van de gemeentelyke bedrijfstachnische school in de Me dusastraat bieden deze dagen een ongewone aanblik. Uit het werk van de leerlingen van deze school is een uitgebreide tentoonstelling ingericht, die gisteravond werd geopend. Er is letterüjk van alles te zien, van ledikant tot kaptafel. Tientallen ge bruiksvoorwerpen bewijzen dat de 1 Jongelui zich de verschillende tech nieken goed eigen hebben gemaakt. Metaalbewerken, houtbewerken, te- Ql kenen, schilderen, vrije expressie: op I vele terreinen tonen de leerlingen hun kunnen. De tentoonstelling is samengesteld uit werk van leerlin- m gen van de oriëntatieklas, de tweede an en derde klas. Vanavond is de ten- i j toonstelling open van 7 tot 10.30 uur. m> Tegelijkertijd wordt in de schooi edi aan de Timorstraat een openbare all les metselen gegeven. Leerlingen :ac tonen daar hun vaardigheid in dit gespecialiseerde vak. Vanavond zijn i de leerlingen van het derde leerjaar iln aan de beurt, eveneens van 7 tot i 10.30 uur in de Timorstraat 41a (in gang hek Sumatrastraat) - Bijbelonderricht it op school Met ingang van 15 augustus ls de heer B. Werther te Amersfoort be noemd tot catecheet van de Leidse Hervormde Gemeente, speciaal belast met het geven van bijbelonderricht 1 6 op de openbare scholen. 23041 °fni DEN FICtFoN fÏuTEr! beide getuigen GOLDEN FIG iivji t. Géén Virginia, Rijp, vol smaak en tóch zachtl ST.-AGNES LYCEUM: &EBR. V. Verdamstraat 6 Leiden De volgende leerlingen van het St.-Agnes Lyceum zijn geslaagd voor het eindexamen M.M.S.J. W. Th. Beckers, Sassenheim; C. M. Boog- mans. Leiden: M. F. Doornweerd, Voorschoten; F. M. van Egmond, Aarlanderveen; B. H. M. Elemans, Leiden: H. A. Flohr. Leiderdorp; C. M. Th. de Groot, Leiden; B. de Haas, Leiden; I. L. M. van der Hoorn, Lei den; E. C. A. Jansen, Leiden; A. M. Kras, RoelofarendsveenC. P. M. Muskens, Roelofarendsveen; J. C. Ne ve,» Leiderdorp; C. M. Oude Elferink, Leiden; A. van de Poel, Leiderdorp; C. G. P. Witeman, Oegstgeest; M. J. J. van der Zalm, Warmond; M. Th. A. Bel jon, Sassenheim; M. H. J. Buis, LeidenS. M. van 't End, Alphen a/d Rijn; A. H. M. Gottenbos, Leiden; R. A. M. Gouverneur, Sassenheim; T. C. M. Huiberts, Oegstgeest; L. E. M. Kaizer, Leiden; P. M. P. van Pari don, Katwyk aan Zee; Th. E. M. Pieterse, Leiden; W. E. M. Pieterse, Leiden; M. M. Polane, Rynsburg; M. L. Schlatmann, Voorschoten; M. W. H. Sommeling, Oegstgeest; J. A. A. van Tongeren. Warmond; M. A. C. W. Vink, Noordwyk; C. M. Vuurpijl, Lei den; W. C. J. Wall aart, Leiden. Toegelaten Aardweg, Voorhout; M. Aggenback; M. Alkemade, Noordwyk; G. v. d. Boog, Leiderdorp; L. Boonekamp; C. Boot, Noordwij k; M. Brand, Bos koop; M. de Bruyckere. Leiderdorp; L. v. d. Buig. Voorschoten; H. van Buul, Voorhout; A. Coster; N. Da- men, Voortiout; F. Dekkers, Voor hout; D. Devilee; G. Devilee; I. Die ben; L. Dool; G. Doorn weerd, Voor schoten; C. Duindam; G. v. Duursen; C. Elstgeest, Hoogmade; R. Ernst, Bodegraven; J. v. Estrik; T. Flohr, Leiderdorp, C. Frankeh; J. v. d. Geest, Oegstgeest.; N. v. d. Geest; R. Geijer; A. v. Gen.t Voorhout; M. Gerritsen. Zoeterwoude; E. Gerrits- ma, Voorschoten; M. Graafland, Lei derdorp; S. Groenewegen, Voorhout J. v. Haasteren; M.-J. Haijes; M. Hartwijk; C. Haze voet. Katwijk; B. Heemskek. Zoeterwoude; A. v. d. Heij den; I. Heyiigers. Katwijk; H. Her der, Voorschoten; J. Hoogeboom, Aar landerveen: A. Hooymans, Voorscho ten; M. de Jong. Voorschoten; M. Josemans; J. Kaptein, Hazerswoude; T. Kerkvliet, Hazerswoude; N. Ker sten, Noordwijkerhout: I. Kettenis; H. v. Klarenboseh; M. de Koning, Leiderdorp; M. Kooien, Noordwijk; M. Kramp; J. Lager berg; R. Lager- berg; M. Lankreijer, Katwyk; T. v. Leeuwen, Zoeterwoude; W. Loenen; M. Lohman; C. Luyten; M. v. Maarle, Leiderdorp; N. Maassen; A. v. d. Meer, Leimuiden; M. v. d. Mey; T. Veertig jaar bij PTT De heer C. W. Louisse, dienst- kringleider van de binnendienst van de PTT, herdenkt dinsdag het feit, dat hy voor veertig Jaar by dit staatsbedrijf in dienst trad. Ter ge legenheid van dit Jubileum wordt die dag van 3.30 tot 5 uur in het Dansinstituut De Groot, Plantage 2, een receptie gehouden. v. d. MeiJ; L. Meyer, Noordwyk; H. Meyers; C. Mom, Leiderdorp; H. Mouwen, Abbenes; K. v. Niekerk, Bo degraven; M. Noordman; J. v. Noort; L. Nouwens, Oegstgeest; E. Olierook, Hazerswoude; R. Oostveen, Lisse; A. Opdam, Valkenburg; B. Otto, Lange- raar; G. Ouwerkerk. Oegstgeest; E. Paardekooper, Zoeterwoude; A. Plomp, Voorschoten; L. Portier; A. v. Reisen. Voorhout; C. Reuvers, Nieuw koop; I. de Roode, Noord wy kerhout T. Ruiter, Voorhout; E. Rust, Oude Wetering; E. Samson, Oegstgeest; O. v. Schaick, Leiderdorp; R. Schelvis, Noordwyk: M. Schiphorst, Leider dorp; J. SchoonderwoerdHazerswou de; T. v. d. Spek, Katwijk; M. Stal- linga; M. v. Steenbergen; E. Tieken, Leiderdorp; E. Tolenaar; I. v. d. Valk, Zoeterwoude Th. Verdegaal, Zoeter woude; A. Vink, Noordwijk; D. Vin- kesteyn; R. v. Vonderen; M. Walter; P. Walter, Oegstgeest; A. v. d. Weij- den; M. Weijermars, Oegstgeest; S.- M. v. wyk, Rynsburg; C. de Winter; A. Wttteman; E. v. d. Zant, Zoeter woude; A. v. Zoest, Zwammerdam; A. Zonderop, Alphen a/d Rijn; H. Zwartjes. Afgewezen: tien kandidaten. Met zeven kandidaten wordt het Blijdschap bij het Groene Kruis B. en W. van Leideti stellen voor i Een interieurfoto van het nieuwe consultatiebureau aan de Marislaan. (Foto LD./Holvast} Klok De sloot langs de Maris laan wordt gedempt! Wethouder P. S. Harm sen, die zelf van een „open riool" sprak, deed deze ver rassende mededeling gister middag bij gelegenheid van de officiële opening van het nieuwe consultatiebureau. Met deze demping zal In rui me mate tegemoet worden ge komen aan de wens van het Groene Kruis-bestuur, dat on langs nog aan het gemeente bestuur om verwUderlng van het vuil uit deze sloot had verzocht. Ook de bewoners van de Maris laan zullen het dichtgooien van dit „openriool" ongetwyfeld van harte toejuichen. Reeds lange tyd immers, is deze smerige sloot een doorn in hun oog. De heer Harmsen verklaarde tydens de bijeenkomst van gis termiddag, dat een desbetref fend voorstel de raad binnen kort zal bereiken. Als de raads leden het voorstel van B. en W. goedkeuren, kan nog dit jaar met de riolerings- en bestra tingswerkzaamheden een begin worden gemaakt. Op 1 juni j.l. bereikte het col lege een rapport van gemeente werken, waarin deze dienst met betrekking tot de Marislaan twee mogelykheden opperde: de sloot grondig schoonmaken en de beschoeiing vernieuwen óf rioleren en bestraten. Het heeft het college weinig moeite gekost om voor dit laat ste te kiezen, temeer daar dem ping twintigduizend gulden goedkoper is dan reiniging De sloot langs de Marislaan. die behoudens goedkeuring van de gemeenteraad zal worden ge dempt. Uiterst links op de foto het nieuwe consultatiebureau van het Groene Kruis. (Foto LD./Holvast)

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 3