blijf jong, blijf fit fiets! Zuid-Afrika wil ook u Nederlanders uit de intellectuele beroepen Lucht vervuiling D belaagt uw huid Aartsbisschop Ramsay versterkt contact Oosteuropese kerken Zilvervos en Zaliir B gaven verrassingen LETDSCH DAGBLAD DONDERDAG 3 JUNI 1965 Het Zuidafrikaanse dagblad „Die Transvaler" pleit voor het werven van meer intellectuele immigranten in Nederland. Het blad wijst er op, dat er op het ogenblik meer immi granten naar Zuid-Afrika komen dan ooit tevoren. Het wordt echter betreurd dat het land, dat voor de stichting van de blanke volksplan ting aan de zuidpunt van Afrika verantwoordelijk is, Nederland, op het ogenblik een zeer geringe bijdrage levert tot de immigratie in Zuid- Afrika. '47. ,.Die Transvaler" verwijst dan naar de snelle bevolkingsaanwas in «Nederland en schrijft dat men daar *in 1970, dus slechts over vijf jaar, in de beroepen die op de geesteswe tenschappen gebaseerd zijn, meer J Franse arts, die hulp weigerde, veroordeeld Een rechtbank in Nancy heeft de jonge Franse arts Gerard Colin uit het departement Meurthe-et-Mosel- le gisteren tot vier maanden voor waardelijke gevangenisstraf en een m boete van 1.000 franken veroordeeld, omdat Colin op 28 november van het vorige jaar had geweigerd medische hulp te verlenen aan een geAvonde jongeman. De jongeman, de 26-jarige Robert SFleury, was volgens de getuigever- klaringen 's nachts om vier uur op ongeveer 200 meter van de woning van de arts in elkaar gezakt, nadat hij bij een vechtpartij was gestoken. Een getuige van dit voorval had zich naar de woning van de arts begeven en deze verzocht de gewonde te hel- Dpen. Colin had geweigerd en gezegd dat de jongeman oaar zijn (Colins) wo ning te brengen. Toen veertig minu ten later een ziekenauto op de plaats van het drama aankwam, was Fleury reeds overleden. Zes jongemannen die betrokken waren geweest bij de vechtpartij werden aangehouden en kort daar na werd door de officier van justi tie tegen Colin een aanklacht inge diend wegens het niet verlenen van medische hulp. Het feit dat Colin werd beschul- digd, heeft onder de medici tot fel le protesten geleid. In het gebied van Meurthe-et-Moselle hebben de art- o: sen zelfs een dag gestaakt, he De zes jongemannen dit aan de vechtpartij hadden deelgenomen zijn tot gevangenisstraffen van 15 tot 8 dagen veroordeeld. Advertentla De lucht is vol met miljarden microscopisch fijne vuildeeltjes die diep in de poriën van uw huid dringen. Op het punt van poriën- reiniging schiet iedere toiletzeep te kort. Want zeep en hard water vormen kalkzeep. Kalkzeep die de huidporiën verstopt, het vuil vast houdt. Maar nu is er Du-Ny! Iets heel anders. Du-Ny vormt geen kalkzeep en reinigt diep in de poriën. Eindelijk kan Uw huid weer ademhalen. Eindelijk bent u werkelijk schoon. Zie het zelf: ook uw boorden en manchetten blij ven langer schoon. Du-Ny is van het allergrootste belang voor elke vrouw, elke man, elk kind. Schenk uzelf weer zo'n gezonde, frisse, Ij gave huid. Was u, baad u en douche met Du-Ny 1 Ook ideaal voor haar- Amerika wijst f Sowjetrussische diplomaat uit De eerste secretaris van de Rus sische ambassade in Washington, Stefan Kirsanow, is „persona 'non grata" verklaard wegens „activiteit, die onverenigbaar is met zijn diplo matieke status", zo heeft het Ame- uy rikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken gisteren bekend gemaakt, Volgens gezag hebbende kringen be- treft het hier een vergeldingsmaat regel naar aanleiding van de uitwij zing van de Amerikaanse diplomaat Norris D. Garnett, de vorige maand, door de Sowjet-Unie. Garnett, een neger zou volgens de Russen een anti-Russische campagne onder Afrikaanse studenten hebben ge voerd. Nieuwe uitgaven Kaart „Meer en Plas" Beoefenaars van de watersport zul len zich verheugen over de verschij ning van een nieuwe kaart „Meer en Plas", welke het gehele Noord- en Zuidhollandse merengebied in beeld brengt benevens gedetailleerde kaart- jes van afzonderlijk gelegen plassen en de onderlinge verbindingen. De uiterst overzichtelijke kaart is een uitgave van Born N.V. Uitgeversmij. in Assen Amsterdam. dan voldoende werkkrachten zal hebben. „Het vooruitzicht dat er bin nen een paar jaar een overschot aan mensen in bovengenoemde be roepen in Nederland zal zijn, moet door de Republiek van Zuid-Afrika benut worden. Hier is reeds lang een tekort aan mensen in intellectuele beroepen. Ondanks het feit dat elk jaar duizenden jonge mensen in het onderwijs gaan, heerst er nog steeds gebrek aan leerkrachten. De repu bliek moet haar universiteiten uit breiden en er nog een of twee stich ten, maar er zijn al lang te weinig docenten. Nederlanders leverden in het ver leden belangrijke bijdragen tot de geestelijke en intellectuele ontwikke ling van Zuid-Afrika. Men behoeft in dit verband slechts te verwijzen naar de onderwijzers, die in de negentien de eeuw naar de Transvaalse repu bliek kwamen. Het zal voor Zuid- Afrika ongetwijfeld geweldig veel be tekenen als er jaarlijks enige hon derden of zelfs duizenden beoefe naars van de geesteswetenschappen uit Nederland zouden komen. Ofschoon de Republiek ook nu be hoefte heeft aan de Nederlandse tim merman of metselaar, kan zij in de zelfde mate gebruik maken van een Nederlandse onderwijzer, teitsdocent, Kerkelijk Leven H. van Kooten) J. den Hoed te Wijk bij Heusden en (vac. G. Boer) (toez.) J. Kooien te Reeuwijk door de classi cal e vergadering van Delft, tot pred. v. bultengew. werkz. (zlekenhulspred.) E. Saraber te Voorschoten. Aangenomen naar Wijchen en Leur (toez.) F. Don te Burgh naar Nijkerk (3e pred.pl.) P. den Jong te Veenendaal. Bedankt voor Oegstgeest (vac. G. F. Callenbach) J. T. Wlersma te Wassenaar. Benoemd tot bijstand in het pastoraat te Yzendijke J. G. U. van Hoogstraten, em. pred te Den Haag. CHR. GEREF. KERKEN Bedankt voor Noordeloos J. Brons te Ds. Y. van der Zee 50 jaar predikant Pinksterzondag is het vijftig Jaar geleden, dat ds. Y. van der Zee uit Castricum werd bevestigd als predi kant in de Geref. Kerken. Ds. Van der Zee werd op 0 Juni 1915 door zijn zwager, ds. H. P. M. G. de Walle, bevestigd als predikant van Geref. Kerk van Zwagerveen (Fr.). Op 14 juli 1918 verwisselde de jubila ris deze kerk met die van Nieuw Vennep in de Haarlemmermeer, van- hij op 15 april 1923 naar die Amsterdam-West vertrok. Op 17 maart 1946 werd ds. Van der Zee door ds. J. G. Feenstra uit Scheve- ningen voor de tweede maal bevestigd als predikant van de Geref. Kerk van Nieuw Vennep welke hij toen heeft gediend tot 1 oktober 1958, toen hem ruim drieenveertig volbrachte dienstjaren op ruim 70-jarige leeftijd emeritaat werd verleend. Na zijn emeritaat vestigde ds. Van der Zee zich te Castricum, waar hij de Geref. Kerk nog enige jaren als hulppredi ker heeft gediend. Ds. D. Drenth 80 jaar Ds. D. Drenth in Schiedam .eme ritus predikant van de Geref. Kerken, hoopt pinksterzondag tachtig jaar te worden. Ds. Drenth werd op 19 september 1915 door ds. F .G. Petersen beves tigd als predikant van de Geref. Kerk van Leimuiden. Op 21 april 1921 ver wisselde hij deze kerk met die van Zuidlaren in de classis Assen, welke hij heeft gediend tot 1 november 1945, toen hem op ruim 60-jarige leeftijd om gezondheidsreden vervroegd eme ritaat werd verleend. Na zijn emeri taat vestigde ds. Drenth zich in Schiedam en heeft hij speciaal voor het pastorale werk nog veel hulp diensten verriciht in Schiedam, Maas land, Oversohie en ook nog korte tijd in Middelburg. Koersen Duinrligt FAMILIEBERICHTEN (Overgenomen uit andere bladen) Overleden A. de Groot, 69 Jr., Schiedam. W. H. v. Haaften, 53 jr., Drempt. F. Pietersen, 59 jr., Rotter dam. Mej. F. v. Leer, 82 jr., Califor- nië. J. Kleynenberg, 69 jr., Ooster beek. Op de fiets geniet je méér li: gazonder! Grote oecumenische activiteit (Van onze correspondent) Het bezoek dat de aartsbisschop van Canterbury, dr. Michael Ramsay, deze week als gast van de Roemeense, orthodoxe pa triarch Justinianus, aan Roemenië brengt, is een antwoord op het bezoek van pattriarch Miror Cristea aan Engeland in 1936, maar in werkelijkheid is het veel meer dan een kwestie van routine. Dr. Ramsay is geestdriftig over de contacten, die hij sinds zijn benoeming met de Oosteuropese orthodoxe kerken heeft gelegd. BEZOEK AAN ROEMENIË Als één van de voorzitters van de Wereldraad van Kerken is hij voor al gegrepen door de oeucumenische gedachte. Zijn deelneming aan de conferentie van de Wereldraad in New Delhi in 1961 was een grote in spiratie voor hem. Hij zei toendat de tijd voorbij is dat het christendom uitsluitend tot de Europese cultuur behoorde en hij wijdde dan ook bij- zondere aandacht aan de christelijke kerken buiten Europa. Tevens beschouwt hij de traditie van de orthodoxe kerken als een bron voor de verdieping van het westerse christendom. Daarom ver heugde hij zich op het bezoek aan Roemenië. In Boekarest bevindt zich bovendien een Anglicaanse Kerk waar dr. Ramsay op Pinksterzondag de heilige communie zal celebreren en 's avonds zal preken. Van grote betekenis was dr. Ram say's bezoek in 1962 aan de Sow jet-Unie dat leidde tot uitwisseling van Russische en Engelse geestelij ken. Bij die gelegenheid werd dr. Ramsay tot ere-lid benoemd van de Moskouse theologische academie, één van de nog steeds in de Sow- j et-Unie functionerende theologische hogescholen. PORTRET VAN DE AARTSBISSCHOP De 59-jarlge forse, zwaargebouwde enigszins gereserveerde maar toch gemoedelijke dr. Arthur Michael Ramsay, maakt op 't eerste gezicht 'n ouderwetse indruk. Zyn hoge, ietwat lijzige stem en zijn onpersoonlijke preektoon schijnen dat nog te beves tigen. Hij is echter een vooruitstre vende man, hoewel met mate. Hij bezit grote humor en zelfkennis, is buitengewoon eerlijk en iemand met groot geduld. Hoewel een geleerde met diep theo logische inzicht, is zijn geloof simpel en robuust. Ramsay zegt dat het niet waar is dat de kerk het contract met de mensen heeft verloren, maar dat de mensen hun contact met het geloof hebben verloren. In de controverse over het ge ruchtmakende boek „Honest to God" van de bisschop van Woolwich, dr John Robinson, waren velen in Ram say nog al teleurgesteld omdat hij niet zou hebben getoond, de gees telijke nood te beseffen waaraan Robinson trachtte tegemoet te ko men, noch begrepen zou hebben waarom dit boek voor velen zoveel betekent. Dr. Ramsay verklaarde voor de te levisie dat het boek in werkelijkheid een karikatuur geeft van hoe de ge wone christen God ziet. Voorstander kerkelijke eenheid Wat de oecumene betreft, Is Ram say er van overtuigd dat de Angli caanse Kerk het aangewezen lichaam is om een bemiddelende rol te spe len in de groeiende ke^k-eenheid. In Engeland zelf is de aartsbisschop met succes bezig de eenheid met de me thodisten voor te bereiden. Hjj is er van overtuigd, dat er tenslotte één kerk tot stand zal komen, hoewel hjj dat niet meer zal beleven. Die eenheid ziet hij als een synthese tus sen rooms-katholicisme en de niet- roomse opvattingen. Sommigen in de Church of Eng land denken aan een schriftuurlijk katholicisme, zonder Paus. Maar het is bekend, dat de aartsbisschop de gedaante heeft geopperd, dat de her enigde kerken eventueel een consti tutioneel, zuiver symbolisch paus dom zouden kunnen aanvaarden, dat echter geen zeggenschap zou mogen uitoefenen voor de diverse aangesloten kerken, evenmin als de aartsbisschop van Canterbury zeg genschap bezit over de kerk van Schotland. Dr. Ramsay wil de ker kelijke eenheid bevorderen door uit te gaan van de punten waarover tussen de Engelse kerk en de kerk van Rome overeenstemming bestaat, maar hij erkent dat daar nog grote fundamentele verschillen tussen zijn. Ramsay is de zoon van een hoog leraar in de theologie, die een con- gregationalist was, 'n lid van hetgeen men misschien het best de Engelse protestanten-bond zou kunnen noe men en zijn moeder was de dochter van een Anglicaanse priester. Als student was Ramsay president van de Cambridge Union, de bekende de- batteerclub en politiek, liberaal. Grotere autonomie voor kerk Velen vinden dat Ramsay niet snel genoeg de invloed van de leken in de kerk heeft versterkt, maar zijn critici vergeten wellicht dat de machinerie van de kerk log en omslachtig is en dat de ook door Ramsay voorgestane hervormingen slechts geleidelijk kunnen worden verwezenlijkt. Dr. Ramsay zelf verklaarde bij de be stijging van de aartsbisschoppelijke troon dat ook hij voor de kerk, wat haar inwendige zaken betreft, grotere autonomie opeist. Maar hij wil dat zij staatskerk blijft. Hij streeft dus ook hier naar een compromis, de ge bruikelijke oplossing van een Engels probleem. Het eerste doel van de hervormers is een algemene synode, waarin de leken een belangrijke in vloed moeten krijgen, doch Ramsay wenst dat in beslissende kwesties de beslissing bij de bisschoppen zal blij- (Van onze medewerker). De verrassingen waren gisteren op Duindigt niet van de lucht. In de in ternationale draverij, waarin Attila en Olivier B het meeste vertrouwen genoten, leidde Taky Erebus steeds voor Attila. In het rechte eind ging de laatste in de aanval doch raakte van de benen en werd uitgeschakeld. Jan van Dooyeweerd sprintte toen fel met de veel verbeterde Zilvervos en deze zegevierde verrassend in 1.23.8 km tijd (w. f 16.20, f6.30). Daar ook de tweede plaats van Zahir B een surprise was, gaf het koppel f 82.60 voor f 1,Yberflöte werd derde. Oli vier B toonde veel aanvangssnelheid, doch de 60 meter handicap op de In de openingsdraverij, waarin de debuterende tweejarigen goede ver richtingen lieten zien, bracht Eems- boy (B. Neef) in 1.31.3 de surprise (w. f26,gevolgd door Europa en Ellen Tinca. plaats kwam, niet voor de plaats was gespeeld (een zeer zeldzaam voorkomend geval) ontving de enige gelukkige bezitter van het juiste trio-biljet niet minder dan J 10.079,60 voor fl,—. Uitslagen 1.31.3); 2. Europa; 3. Ellen A. Hartman) (1.24.4); 2." Zelda's Hap piness; 3. Zonnestraaltje. Tot.: wt. f9.30, pl. 3.30, 5.10. 6 90, koppel 13.50, (1.30.7); 2. Benjamin Kamperfoelleprljs f Y. Anast-asla Hano ver (J. Zuyderduin) (1.23.8); 2. Annle Norma; 3. Ylogie M. Tot.: wl. f4.30, pl 1.70, 2.30, 2.80, koppel 8.40, cov. 7.60, ger S (E. de Visser) (1123.2); 2. Comte Aanrijding In de Serlngenprijs reden Xeno- phon Scott en Adeltrant M elkaar in de wielen. M. v. Leeuwen maakte een complete salto mortale en zijn paard ging er rijderloos vandoor, gelukkig zonder ernstige gevolgen. Zephyr Scotch (Hartman) won verrassend en daar Zelda's Happines en Zonne straaltje onverwacht tweede en derde werden, bracht het trio f 5071,20. Eerenberg met crack Hollandia won na felle eindstrijd tegen Benjamin Olivier de Korenbloemplijs in niet te beste 1.30.7 km tijd. Jaap Zuyderduin triomfeerde twee maal. Met de succesvolle Anastasia Hanover klopte hij op zekere wijze Annie Norma en met Büermann B gaf hij Comet Volann en Double v. d. Lente het nakijken. De Visser hield in de Klaproosprijs Blauwe Reiger S van start tot finish op de ereplaats en in de tweede afde ling eindigde een fel slotduel in 1.24.4 m het voordeel van Cyrano Silk (Smit), die Brion v. d. Lente met een neusje klopte. Bij de debuterende tweejarige vol bloeds bleef Andries van Dijk na een spannende finish met Lady Good S de baas over Pampered Quin. Trio van f 10.079,60 Ook de met 14 paarden best be zette tweede ren werd een zege voor Van Dijk. Met Fair Quota klopte hij met gering verschil Cambrousard. De derde aanko mende Armada werd wegens hin derlijk rijden teruggesteld en daar Bianca, die nu in diens Goudenregenprljs1. Büermann B (J. Zuyderduin) (1.27.3); 2. Comet Volann; 3. Double v. d. Lente. Tot.: wl. f3.10, pl. 1.20, 1 60, 1.30, koppel 8.10, cov 5. 1.23.8); 2. Zahir Dooyeweerd Yberflöte. Tot.: 6.10, 5.10, koppel 82.60, cov lS.2 Klaproosprijs, 2e afd.: 1. Cyran f6.50, pl. 1.50, 1.70, 2.10, koppel 14.90, cov. 5.10. Heraut-prijs: 1. Lady Be Good S (A. Cam bro visard; 3. Marina Oswald, de weduwe van de vermoedelijke moorde naar van president Kennedy, die op zijn beurt vermoord werd, is hertrouwd. Op de foto Marina en haar echtgenoot, de technicus Kenneth J. Porter. 5.60. trio f 10.079,6 Sportsplinters Op de jaarvergadering van de internationale schaatsrijdersbond wil Noorwegen voorstellen het voort durend groeiende aantal deelnemers aan Europese en wereldkampioen schappen hardrijden op de schaats te beperken tot maximaal 24 rijders. Aan de Kieler week, de grote internationale zeilwedstrijd, die van 19 tot 26 juni wordt gehouden, zullen ruim 700 boten uit 18 landen deel nemen. Nederland zal vertegenwoor digd zijn met 15 boten. Motherwell is gisteravond on danks een nederlaag van 10 tegen Dundee, Schots bekerkampioen ge worden. De eerste ontmoeting had Motherwell met 31 gewonnen. 9 Door de Haagse eredivisieclub ADO zijn de volgende spelers op de transferlijst gezet: Wim van Buuren, Donald Feldman, Theo Kleindiuk, Peter Hoet en Jan Vos. Op eigen verzoek zijn op de lijst gezet: Michel van der Loop en Theo Verlangen. C> De Italiaanse bokser Forunato Manoa, drager van de Europese wel- tergewichttitel, heeft zijn kampioen schap, gisteravond geprolongeerd door een knock out zege op zijn Spaanse uitdager Carmelo „Gancho" Gracia. Speciaal overgekomen uit Spanje Ran speelt morgen mee met de LZC In de vrijdag a.s. te spelen water- polo-ontmoeting tegen Rotterdam in zwembad De Vliet heeft de LZC de beschikking over de oud-in ternational Haro Ran. Ran is speciaal voor deze wedstrijd overgekomen uit Spanje, waar hij werkzaam is. Gistermorgen om 8 uur vertrok hij uit Allicante per auto naar Madrid (400 km) en vloog ver volgens via Parijs naar Schiphol waar hij gisteravond om 8 uur arri veerde. Zaterdag gaat hij weer terug naar Spanje. Het ligt in het voorne men van het LZC-bestuur Haro Ran voor het gros van de competitiewed strijden over te laten komen. Een om vangrijke en kostbare onderneming, maar het behoud van het eersteklas- seschap is de LZC heel wat waard. De veelbelovende speler Hans Par rel bijvoorbeeld gaat in augustus naar Italië om een maand de training (e volgen bij de Westeuropese kampioen Pro Reggio. TOM OKKER IN DERDE RONDE De Nederlandse tenniskampioen Tom Okker heeft gisteren in Man chester ook de derde ronde van het internationale toernooi om het kam pioenschap van Noord-Engeland overleefd. De 21-jarige Haarlemmer, als nummer twee geplaatst, versloeg de Welshman Gerald Battrick met 10-8. 8-6. Okker was duidelijk beter dan de Britse juniorkampioen, maar ver speelde vooral in de eerste set een groot aantal gemakkelijke kansen. Mede daardoor duurde de party ruim Betty Stöve Van de drie Nederlandse tennis- m eis jes bereikte alleen Betty Stöve de derde ronde. De Rotterdamse speelster won met 3-6, 6-2, 8-6 van mevr. Robin Lloyd. Elly Krocké en Trudy Groenman werden gestuit door de beste speelsters ter wereld. Elly verloor met 0-6, 1-6 van Wimbledon- kampioene Maria Esther Bueno en Trudy met 3-6, 0-6 van de Australi sche kampioen Margaret Smith. Lidy Jansen Venneboer en Els Spruyt, de twee speelsters, die dit jaar hun eerste win ter training on dergingen, komen uit in het toernooi van Barnes, dat minder sterk bezet is dan dat van Manchester. Lidy Jansen Venneboer won er gisteren in de derde ronde van de Britse mej. Al lan: 5-7, 6-4, 6-3. Els Spruyt werd met 6-3, 4-6, 1-6 uitgeschakeld door de Britse mevr. Deloford. JONG ORANJE Het elftal van Jong Oranje (spelers tot 23 jaar) dat woensdagavond 9 Juni in het Eugen-Reintjesstadion in Emmerik tegen een Westduitse selec- tieploeg speelt, is als volgt samenge steld: Stuy (Telstar), achter: Warnas (Go Ahead) en Pijlman (DWS). midden: Van Gorp (NAC), De Vries (Enschede) en Vermeulen (NAC), voor: Drost (Wageningen), Venneker (Feijenoord), Brokamp (MW), Dul- lens (Sittardia) en Kleinjan (DFC). Reserves: Van Straaten (NOAD), Ter Horst (Sparta), Joch ems (ADO) en Roode (DWS). Ronde van Italië In de Ronde van Italië zijn de troe ven wel zo ongeveer uitgespeeld. Er verandert niet veel meer. Ook in de achttiende etappe, die van Biandron- ne naar het Zwitserse Kurort Saas Fee voerde, kon niemand de leidende Vittorio Adorni bedreigen. Na een rit van 178 kilometer schoot Zilioli wel geteld 16 seconden voor de roze-trui drager over de eindstreep. De uitslag was:l. Züioli 5.08,07; 2. Adorni op 16 sec.; 3. Bitossi z.t.; 4. Mugnaini z.t.; 5. Balmamin op 24 sec. Algemeen klassement: 1. Adorni 93.32.39; 2. Zilioli op 6 min. 34 sec. DAMT0ERN00I In Hoogezand/Sappemeer is giste ren het jaarlijkse damtoernooi be gonnen, dat een zeer sterke inter nationale bezetting heeft. Oud wereldkampioen Tsjegolew (Rusland) maakte op de openingsdag verreweg de meeste indruk. In enkele uren overspeelde hjj de Franse kampioen Hisard volkomen. De tweevoudige winnaar van Hoo- gezand Baba Sy had het tegen oud wereldkampioen Marcel Deslauriers zeer moeilijk. De Canadees hield de partij volkomen in evenwicht. De uitslagen van de eerste ronde luiden: Sybrands (Ned.)Nimbi (Kongo) 0-2. Germain (Haiti)Fa- nelll (It.) 2-0. Deslauriers (Canada) —Baba Sy (Senegal) afgebroken. Tsjegolew (Rusland)—Hisard (Fr.) 2-0. Okrogelnnik (Ned.)Cazemir (Zwits.) 0-2. Schotanus (Ned.)— Skretensky (Rusland) 1-1. DUIVENSPORT P.V. „De Blauwkras" Wedvlucht vanaf Corbeil. In concours 166 vogels, welke gelost werden om 7 uur. Eer ste vogel om 15.58 uur. Uitslag: W. Gijsman 1, 6, 10; J. Smit 2, 9; L. Gijsman 3; H. Moenen 4, 5; J. Noor- dermeer 7; H. Flippo 8. L.P.V. „De Rijnklievers" Wed vlucht Corbeil (420 km). In concours 216 duiven. Gelost om 7 uur. Eerste duif 16.03.11 uur. Uitslag: H. J. Ket- tenis 1; Van der Dop en Zn. 2, 3, 5; D. Zwaan 4; Gebr. Kok 6; J. de Pan 7; W. Hoogervorst 8; A. G. Holland 9; N. v. d. Linden 10. Voor de hoofdklasse van de korf balcompetitie werd woensdag één wedstrijd gespeeld. Ons Eibernest won daarin de uitwedstrijd tegen Spangen met 8—7.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 11