JACQUES ANQUETIL Steevens na Limburgs weekeinde bijna zeker van de overwinning I Na hazeslaapje van vier uur BINNEN 24 UUR Dauphiné Liberé GROENE TRUI VOOR JANSSEN VIER UUR „VANDAAG IK..." Jan van Amsterdam hield woordzege in Zwijndrecht Winnaar van Dauphiné Liberé. winnaar van Bordeaux-Parijs 'J* Van Espen zegeviert Ronde van Italië Eef Dolman kansloos in Olympiads Tour KOELE HARRY WIELERNIEUW^ De Ronde in cijfers LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 31 MEI 1965 VIJFDE BLAD De door zijn bezetting en samen stelling interantionaal hoog te waar deren negentiende Dauphiné Liberé ls zoals verwacht een zege ge worden van Frankryks's vyfvouddge tourwinnaar Jacques Anquetil. De tiende en laatste etappe leverde voor de onwaarschijnlijk sterke Norman- diër geen enkel probleem op. De 61 renners, die de zware omloop uit reden, arriveerden gezamenlijk in Avignon waar de Belg Van Conings- loo de spurt won. Achter „Vanco" en de Italiaan Marcarini werd de Nederlandse we reldkampioen Jan Janssen derde. De Ossendrechter ,die zich in de zware bergetappe van donderdag samen met zijn ploegmaat Anglade spaarde zich op de groene trui concen treerde, bereikte daarmee zijn doel. In het puntenklassement werd hij met ruime voorsprong eerste, gevolgd door Anquetil die drie etappes won. Uitslag De uitslag van de tiende en laatste etappe, een rit van Macon naar Avignon over 227 km, luidt: 1. Van Coningsloo (België) 5.57.24; Marcarini (Italië) zt.; 3. Janssen (Nederland) zt.; 4. Magni (Italië) zt.; Lemeteyer (Frankr.) en vervogens het voltallig peloton. Eindklassement: 1. Anquetil (Fr.) 42.04.36; 2. Poulidor (Fr.) 42.06.19; 3. Kunde (WstDuld.) 42.10.34; 4. Almar iFr.) 42.13.39; 5. Pingeon (Fr.) 42.14.58 Manzaneque (Sp.) 42.15.52; 7. Cas- tello (Sp.) 42.18.03; 8. Garcia (Sp.) 42.19.01; 9. Foucher (Fr.) 42.20.24; 10. Mastrotte (Fr.) 42.21.08: 18. Knops (Nederland) 42.31.36; 24. Janssen (Ned.) 42.47.29. Het puntenklassement: 1. Janssen 199; 2. Anquetil 176; 3. Poulidor 157; 4. Otano 137. Jacques Auquetil heeft meer dan ooit tevoren in het afgelopen weekeinde zijn grootheid bewezen. Binnen 24 uur werd hij tweemaal als winnaar ge huldigd van een groot wielerevenement. Zaterdag stapte hij in Avignon van zijn fiets als triomfator van de zware tiendaagse etappewedstrijd, het crite rium van de Dauphiné Liberé, en zondag reed hij de ereronde in het Pare des Princes als winnaar van de „klassieker" Bordeaux-Parijs, de 557 km lange monsterrit waarvoor in de nacht van zater dag op zondag 0111 twee uur het startschot klonk. Fransman Frantjois Ma-hé, die in 1960 en 1962 zich met de tweede plaats had moeten vergenoegen. Anquetil kon op sterke tegenstand rekenen. Reeds spoedig na de start begon het te regenen en het hemelwater zou gedurende de nachtelijke uren en ook overdag de hoofden koel houden. Er stond bovendien een stevige wind, die de renners in het gezicht blies. In het begin bleef de strijd beperkt tot die tegen de elementen. Na 160 km had nog niemand de moed kun nen opbrengen op avontuur te gaan. Jacques Anquetil had nauwe lijks gelegenheid om een oog dicht te doen. Dadelijk na de fi nish in Avignon was hij naar Bor deaux gevlogen, waar hij vier uur te bed lag. „Van slapen is echter niet veel gekomen. Een goed uur, maar meer ook niet", verklaarde Anquetil voor de start in Bor deaux. Anquetil. die voor de eer ste maal aan deze monsterrace deelnam, deed slechts 35 minuten langer over de 557 km dan de winnaar van het vorige jaar, zijn jonge landgenoot Michel Nedelec, die toen tot een nieuive recordtijd van 14 uur 28 min. 46.6 sec. kwam. Uitbundig Nimmer tevoren is Jacques Anque til, die toch vijfmaal als winnaar van de Tour de France Parys binnen kwam, zo uitbundig in de Franse hoofdstad gehuldigd als zondagmid dag. Toen hij de baan van het Pare des Princes opreed, verhieven 20.000 mensen zich en schreeuwden het minutenlang uit: „Anquetil, Anque til. Anquetil..,.". „Het was een van de mooiste over winningen, die ik °°it heb behaald. Ik ben er intens gelukkig mee'", al dus Anquetil in het Pare, waar hy handen tekort kwam om alle geluk te beantwoorden. Moeilijk Het is geen gemakkelijke Bordeaux Parijs geweest, deze 64ste editie, waarvoor elf renners aan de start kwamen, onder wie de winnaar van 1963, de Brit Tom Simpson, de oud wereldkampioen Jean Stablinski, die het vorige jaar tweede werd, en de Lont Als eerste stak de Brit Densen de lont in het kruitvat. Het gebeurde by het binnenrijden van Chatelle- rault (258 km), waar de renners Ingelopen achter de der nies gingen. In Ingran- des <265 km) bedroeg zijn voorsprong 1 min. 5 sec., maar kort hierna zet ten Pamart en Lefebvre de achter volging in. Er kwam meer actie en na 300 km lagen van de elf renners alleen nog Simpson, Anquetil en Mahé achter, zij het slechts 45 sec. Het verwonderde dan ook niemand, dat 10 km verder de hergroepering volledig was. Het bleef echter onrustig in de gelederen. Denson probeerde het op nieuw, nu in gezelschap van Mahé. Bij het uitkomen van Tours <327 km) lagen de twee leiders 2', '2 minuut voor op het peloton. Alleen Denson, ploeggenoot van Anquetil, liet vrij spoedig op kop Mahé in de steek. Alleen moest Mahé zich zien te handhaven, wat hem voorlopig wel lukte. Zyn voorsprong op Anque til. Simpson en Stablinski bedroeg na 390 km 5 min. 40 sec. en in Chateau- dun (421 km) 6.10. Door een val, waardoor hij even uit zijn ritme raakte, moest Mahé terrein prijs geven, maar op 125 km van de eind streep lag hy toch nog 5»2 minuut voor op zijn grootste concurrenten, die inmiddels Le Menn en Denson hebben „verloren". Het was Sta blinski, die de eindstrijd inluidde. Mahé zou onder het geweld, dat hem uit de achterhoede bedreigde ten slotte bezwijken. Op 70 km van de finish was zijn voorsprong geslonken tot 2V2 minuut. Mahé werd tenslotte ingelopen door Simpson en weldra ook gepas seerd door Anquetil en Stablinski. Al zijn moeite is voor niets geweest, 205 km reed hij alleen op kop en nu is hij verslagen. De strijd zal verder worden uitgevochten door Anquetil, Stablinski en Simpson. De een voor de ander waagt een poging, maar geen van drieën slaagt erin een bres te slaan. In Versailles is het drietal nog bijeen, maar dan springt Anquetil weg, Simpson heeft dit maal geen antwoord, evenmin als Stablinski. Met bijna een minuut voorsprong gaat Jacques Anquetil als winnaar over de eindstreep. Sta blinski en Simpson leveren tot de laatste meters een felle strijd om de tweede plaats, die Stablinski ten deel valt. Voor de tweede achtereenvol gende maal. De moedige Mahé komt als vierde binnen, ruim zeven minu- i de Uitslas 1. Jacques Anquetil (Fr.) 557 km in 15 uur 3 min. 3 sec.; 2. Stablinski <Fr.) 15.04.00,4; 3. Simpson (G.-B.) 15.04.02,4; 4. Mah (Fr.) 15.10.37,2; 5 Lefebvre (Fr.) 15.12.50; 6. Denson (G.-B.) 15.21.17,4; 7. Le Menn (Fr.) 15,27.01.6; 8. Annaert (Fr.) 15.29.27. De gemiddelde snelheid van win naar Jacques Anquetil was 37.007 km per uur. Uw** w Monsieur Jacques glimlacht breed na zijn zege in Bordeaux- Parijs. (Telefoto) I Italië). Karstens vijfde wegwedstrijd gereden, die door de wegwedstryr gereden, die door de Arnhemmer Cees van Espen met een voorsprong van 12 sec. op het pelo ton is gewonnen. Hij legde de 130 km af in 3 uur 5 min. 16 sec. De wedstrijd werd gekenmerkt door een groot aantal ontvluchtingspogin gen. Drie ronden Voor het einde sprong Cees van Espen uit de hoofd groep weg en nam een flinke voor sprong. die aan de finish, na een felle jacht nog altijd 12 sec. bedroeg. Bas Maliepaard won de spurt van het peloton en eindigde tweede. Ongeveer 7.000 toeschouwers woonden de wed strijd bij. De uitslag luidt: 1. Cees van Espen (Arnhem) 130 km in 3.08.16; 2. Bas Maliepaard Willem stad) op 12 sec.; 3. Henk Nydam (Zundert); 4. Cor Schuuring (Am sterdam); 5. Gerben Karstens (Lei den); 6. Henk Cornelisse (Amster dam); 7. Dick Groeneweg (Breda); 8. Jo de Roo (Kruiningen)9. Piet v. d. Lans (Den Haag); 10. Jan Boog (Laren) allen in dezelfde tijd als Maliepaard. Victorio Adorni heeft nog steeds de leiding in de Ronde van Italië. De veertiende etappe, die zaterdag werd gereden over een afstand van 100 ki- j lometer van Milaan naar Novi Lugre werd gewonnen door Danilo Grassi. Gisteren leverde de vijftiende etappe, van Novi Lugre naar Diano Marina een zege op voor Bruno Mealli. Hij won de sprint van het grote peloton voor Vito Taccone. Het algemeen klassement luidt: 1. Adorni 77 uur 58 min. 12 sec.; 2. Nealli op 3 min. 16; 3. Gimondi op 5.21; 4. Piggiali op 6.46; 5. Zilioli op 6,50; 6. De Rosso op 7,10; 7. Negro op 7.12; 8. Dancelli op 7.25; 9. Mugnaini op 7,53; 10. Balmanion op 8.05 (allen (Van onze wielermedewerker). „Vandaag ga IK winnen..." Jan Iran Amsterdam, de Leiderdorpse ren ner vertelde het voor de start van de Ronde van Zwyndrecht aan iedereen die het maar wilde horen. „Ik ga met m'n „koppie" ryden, tussen de wiel tjes. Twintig ronden voor de finish sla ik myn slag De meeste renners gewend aan de „mopjes" van de grootspraakse Van Amsterdam lachten er maar eens om. Het zou wel zo'n vaart niet lopen. Ze kenden de Leiderdorper im mers. Een harde werker van het vroege uur. een sterk coureur ook. kaar winnen, nee Het is hen allemaal tegengevallen. De zorgeloze glimlach van voor de start was na afloop van de 100 km lange wedstrijd enigszins „zuur" ge- torden. Wanttoen de man aan het rondebord met een geroutineerd Pijl van het Zuiden Wijdenes wint laatste rit gebaar „23" in „22" veranderde, had Jan van Amsterdam, die daarvoor rustig tussen de wielen was gebleven, zijn slag reeds geslagen. Met een felle demarrage was hy uit het peloton ontsnapt. Niemand had kans gezien zijn wiel te pakken. In één rush was de Leiderdorper naar de zege gere den. De uitslag luidt: 1. Jan van Am sterdam (Leiderdorp) de 80 km in 2.05.12; 2. op 35 sec. Van den Adel; 3. Oudshoorn; 4. Samson. Kettenis wint derde etappe Hesen beste Nederlander in Berlijn De Duitse amateurrenner Luts Löschke is winnaar geworden Vierdaagse rond Berlyn, waarvoor gisteren de laatste etappe werd ge reden. De Limburger Hans Hesen was de beste Nederlander. Hy eindigde op de „Pyl van het Zuiden", is gewon- de vierde plaats. De Hagenaar Piet Zonder ook maar de geringste emotie te tonen is Harry Steevens dit weekeinde tweemaal gehuldigd als etappewinnaar in Olympia's Tour door Neder land. Met een stalen gezieht nam de onverstoor bare 20-jarige Limburger zowel in Heerlen na het eerste gedeelte van de vierde rit als in Geleen, aan het eind van de vijfde etappe, de bloemen en prijzen in ontvangst. Koele" Harry houdt niet van poespas en huldigingen doen hem totaal niets. In de koers echter is de stille, wat in zichzelf gekeerde coureur uit Elsloo een bijzonder spectaculair element, zoals zijn streekgenoten zater dag en zondag hebben kunnen aanschouwen. Op een geweldige manier presteer de Larry het om in twee door een prestigeduel tussen hem en zyn streekgenoot Eddy Beugels geken merkte „zuidelijke" dagen al zijn concurrenten in het algemeen klas sement een forse achterstand te be zorgen. Met een voorsprong van bijna vyf minuten op nummer twee, de Zeeuw Dies Kosten, Ls Harry Steevens twee dagen voor het einde van Olympia's tour een „zekere" winnaar van deze wedstryd, waarin hy vorig jaar als derde eindigde achter Cor Schuu- nng en Jos van der Vleuten. Limburger; Drama Voor verscheidene ploegen werd de rit van Veldhoven ondanks de be trekkelijk geringe afstand van 122 km een drama. Toen na 20 km reeds een kopgroep ontstond, die met mannen als Steevens, Schouten, Kos ten, Lute, Peters, Holst, Van Ke- menade, Pellenaars, Ouwerkerk, Hoogland, en de Belg Geeraerts bij zonder veel levensvatbaarheid had. misten om te beginnen Eef Dolman en zijn ploeggenoten de aansluiting. Verder was ook de ploeg van Wim van Beek op dat moment in disorde, omdat achtereenvolgens De Wilde en Koel een lekke band kregen, de kans. door een val terug werd geworpen, en de Australiër Henk Vogels zo ern stig kwam te vallen, dat hij een her senschudding opliep. Met Koel en De Wilde bereikte Wagtmans vele kilo meters later de staart van het in middels totaal uiteengevallen pelo ton, maar juist op dat moment werd hij opnieuw geremd. Ditmaal door een lekke band. Dat betekende het definitieve eind voor de Brabander, die van zijn ploegleider Wim van Beek de verstandige raad kreeg zich verder maar te sparen voor de vol gende ritten. De kans om terug te komen was namelyk toch reeds ver keken. Kans Die mogelykheid bestond voor Dolman en zyn makkers nog wel. In Roermond trokken de in fel geel gestoken trio-renners aan het hoofd van een tweede groep slechts één minuut na de leiders langs de talryke kijkers. Toen was de stryd nog niet be slist, maar even verder wist Eef Dol man dat hy Olympia's Tour dit jaar niet zou winnen. Een valparty ver stoorde zijn illusies op een geslaagde Harry Steevens suist als rijk geklasseerde Rini Wagtmans naar over de finishlijn jacht. Met een gescheurd shirt doch zonder ernstige verwondingen krab belde de Rotterdammer overeind. Na de/e onderbreking was het ritme bij de jagers verstoord en een bleke Dol man kwam tenslotte pas zes minu ten na Steevens in Heerlen aan. Toch was Steevens. die zijn lei derstrui pleegt te verdedigen door zelf ten aanval te trekken, nog niet tevreden. Hy had nog een „coupe" in gedachten: in Nuth (15 km voor Heerlen) wachtte de kopgroep een venijnige klim en daar, zo had Stee vens reeds voor de start zyn ploeg genoten uitgelegd, had een demarrage goede kans van slagen. Kenny Schouten had de woorden van zijn leider goed ingeprent en was paraat, toen Steevens inderdaad tijdens de klim sprong. De twee le den van de Amstelploeg zagen hun laatste actie in Heerlen beloond met een winst van 1 min. 35 sec. op de kopgroep, die ondanks de numerieke meei derheid de kracht miste om deze aanval te weerstaan. Reeds na deze rit stond het vast dat het zeer mceiiyk zou worden Steevens nog te onttronen. Te kort nen door de Luxemburger Schutz. De laatste rit, over 160 km van Rume- lange naar de hoofdstad van het froothertogdom, leverde een uitste ovenvinning op voor de jonge, Amsterdammer Bas In het algemeen eindklassement is de beste Nederlander. Hij is Buckaki werd negende De van de vyfde en laatste etap pe luidt: 1. Wijdenes (Ned.) 4.17.93: 2. Jacobs (Lux.) 4.17.19; 3. Campedelli (Belg.) 4 Cl Guy it <Fr> 4.20.28; 5 (Ned.) z.t. Eindklassement: 1. Schutz (Lux.) 10.06.592. Buyot (Fr.) 20.08.44; 3. (W.-Dld) 20.13.32; 4 Frisch Kettenis bezet de 29ste plaats eindrangschikking. De pas 18-jarige Hagenaar had za terdag reeds een uitstekende presta tie geleverd door de derde etappe op zijn naam te brengen. Met vier se conden voorsprong op de sterke Duit ser Dieter Leitner finishte hy na 90 kilometer in 2 uur 8 minuten en 4 seconden. De individuele eindrangschikking luidt: 1. Löschke (W-Dld.) 13.00.44 2. Czarnowski (W-Dld 13.03.47; 3. Rossel (Zwits.) 13.04 20; 4. Hesen (Nederland) 13.04.22; 5. De Sutter <Belg 13.04 28; 29. Kettenis (Neder land) 13.17.21. Algemeen ploegenklassement Met Harry Steevens was Eddy Beugels de grote man in dit week einde, hoewel de Sittardenaar tussen Veldhoven en Heerlen zes minuten op de leider verloor. Na met enkele an dere favorieten in het begin de slag te liel,'ben gemist gaf hy in de laatste 25 km een spectaculaire solo ten bes te, die hem weliswaar niet meer kon redden, maar waarmee hy zijn grote I klasse toch duidelijk bewees. ,or Kilometers lang joeg Beugels met een snelheid van vyftig a vyen- vijftig km per uur achter een uit 21 renners bestaande kopgroep aan. Twee, driemaal leek hy de ongelyke strijd toch in zijn voordeel te gaan beslissen, toen hy tot op driehonderd meter naderde. De wind sloopte ten slotte de dappere eenling, maar ook nadat de koplopers definitief uit hel gezicht waren verdwenen, ging Beu gels door. Ver na de eersten, doel (lux 2015 08" 5. Cl. Guyot (Fr.) I West-Duitsland 3 26.07.52; 2. Neder - 7. Wy'denes (Ned.) 20.20.41; land 26.07.57; 3. West-Duitsland 2 L.Buckaki (Ned.) 20.30.39. 26.08.30. Na de derde etappe van de Ste van Henegouwen bezet de Nedei landse amateur Jan Willemse de vyf de plaats in de algemene rangschik king. De Belg Gorez heeft de leidin Het algemeen klassement na derde etappe van de Ronde van d Oise luidt: 1. EUiot (Ierl.) 11.48.57; Raymond (Fr.) 11.49.08; 3. Salmoi (Fr) z.t.; 10. Hugens (Ned.) 11.43.24, 18. De Jager (Ned.) 11.54.24. Het „bergcriterium" in Heerlen bleek later in de middag ondanks deze veelbelovende naam niet zwaar genoeg om belangryke verschuivin gen in het algemeen klassement te il weeg te brengen ook al omdat de af- stand slechts 35 km bedroeg. Het bleef by schermutselingen tot- I dat kort voor het einde Jan Bode j in jeugdige overmoed de strijd aan- bond met de gehele groep. Zyn speels i| veroverde voorsprong behield de cou- 4 reur uit Nijverdal tot enkele hon- 1 derden meters voor de streep. Daar verd hy i flits gepasseerd door tweede mislukt. Eddy Beugels, die na zyn eerder ge leverde inspanningen toch weer tot een explosie in staat was. Bode restte behalve een tweede plaats de pres- tatleprys. Vier seconden Ook gisteren gunden de Limbur gers in een rit die veel beloofde, maar tenslotte weinig bracht een „indrin ger" de zege niet op hun terrein. Weer was de over onbeperkte reser ves beschikkende Steevens paraat, toen Henk Peeters, Eddy Beugels (opnieuw) en Rini Wagtmans na 40 km ten aanval togen. Het sterke kwartet bezat in Meersen (74 km) een voorsprong van precies een mi nuut en op dat moment was de aan val van Peters op de tweede plaats van Dies Kosten in het klassement theoretisch geslaagd. Beugels zou met die stand van zaken eveneens wat hoger klimmen en voor Wagt mans betekende deze ontwikkeling een mooie compensatie voor zyn pech van de dag tevoren. Een lekke band van Peters op een erbarme- lyk slecht stuk weg dreigde even de kadans te verstoren. Het peloton na derde tot op 200 meter, maar viel wat verder weer terug. Toch was de slag voor de leiders nog niet gewon nen. want in Geleen, waar nog vyf ronden op een circuit moesten wor den gereden, naderde de hoofdmacht opnieuw dreigend. Slechts vier se conden hielden de koplopers over, en Steevens nam daarna nog een mi nuut door een felle Wagtmans spur tend ruim achter zich te houden. Aan de finish was van de vier eer sten alleen Peters niet erg tevreden. Doordat hij buiten de bonificatie viel en het peloton zo dicht was gena derd. was zyn aanval op Kosten's Vierde etappe: 1. Harry Steeven? Jan van der Horst (Vredestein)7. (Amstel) de 115 km in 2.44.16 (met bon. 2.43.16); 2. Henny Schouten (Amstel) z.t. (met bon. 2.43 46»; 3. Joop Hoogland (Vredestein» 2.45.52 (met bon. 2.45.37); 4. Salien (Belg.) 2.45.52 5. Peters (Caballero) z.t.; 6. Van Rooy (Amstel) z.t.; 7. Klooster man (De Ron) z.t.; 8. Holst Dextro) z.t.; 9. Brugel (Caballero) 2.46.02; 10. Van Kemenade (Schapers) z.t. Wim Emo (De Ron)8. Gustaaf Ver meulen (Belg 9. Gerard Koel (Dex tro); 10. Joop Hoogland (Vredestein). Algemeen klassement: 1. Stevens 15.3406; 2. Dies Kosten 15 38.56 3. Henk Peters 15.39.12; 4. Van Keme nade 15.39.26; 5. Pellenaars z.t.; 6. Holst 15 40.47; 7. Geeraerts 15 40 57; 8. Drop z.t.; 9. Beugels 15.41.01; 10. Schouten 15.41.42; 13. Dolman 15.43.25; 17. Kloosterman 15.44.26. Algemeen ploegenklassement: 1. Amstel Bier 38.43.43; 2. Breda Bier 38.49 03; 3 België 38 51.52; 4. Cabal lero 38.52.16; 5. Trio 38 55.18. Algemeen sprintklassement: 1. Beu gels 13 pnt.; 2. Braspennlcx 8 pnt.; 3. Steevens 6 pnt. Puntenklassement: 1. Steevens 95 pnt.; 2. Peters 78 pnt.; 3. Dolman 77 pnt.; 4. Hoogland 70 pnt.; 5. Beugels 67 pnt. De volgende renners hebben de - stryd sestaakt: Wim de Wilde. André Vyfde etappe: 1. Harry Steevens van Middelkoop. Pavle FYmovic. Lino (Amstel) de 112 km in 2.26.49 (met Sebelic, Zygmunt Hanusik, Beat Fi- bon. 2.25.49); 2. Riny Wagtmans scher en Henk Vogels (na'val). We- iDextro) z.t. (met bon. 2.26.19; 3. Ed- j gens overschryding van de tijdslimiet dy Beugels (Schapers) z.t. (met bon. werden de volgende renners uit de 2.26.34); 4. Henk Peters (Caballero) koers genomen: Badts Van der z.t.; 5. Eef Dolman (Trio) 2.26.53 6. Brink, Bronger en Ouwerkerk. Criterium Heerlen: 1. Eddy Beugels (Schapers) de 35 km in 56.54 (met bon. 55.54); 2. Jan Boode (Vrede- stein) z.t. (met bon. 56.24)3. Jan j Bols (militair team) 57.05 (met bon. 56.50); 4. Harm Ottenbros (Flamen co) z.t 5. Dies Kosten (Breda) 57.14; 6. Eef Dolman (Trio)7. Jan van der Horst (Vredestein) 8. Henk Peters (Caballero) allen z.t.; 9. Joop Hoog land (Vredestein) 57.14; 10. Daniël Grac (Tsj. SI.)15. Nol Kloosterman (De Ron).

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 9