Rijnmond: unieke verkiezingen Krant te goedkoop Wat doet Rotterdam? 41/2°/O IN OOST-PAKISTAN 30.000 DODEN? Algemene Bank Nederland Spanning bij politici EXPERIMENT MAN BIJT HOND eidoe0*T genda Van 1 juni a.s. af verhoogt de Algemene Bank Nederland de rente op spaardeposito's van 4% tot 01 per jaar JAARVERSLAG NED. DAGBLADPERS: Pers wil deelnemen in reclametelevisie MET EEN ENKEL WOORD HAAG SI AGENDJ Is f te fl-rt LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 31 MEI 1965 Vierentwintig gemeenten gaan ivoensdag ter stembus (Van onze parlementaire redacteur) Woensdag gaan in het Waterweggebied de stembussen open voor een unieke verkiezing. Ongeveer 600.000 Rijnmondelingen kiezen dan de 81 leden van de eerste Rijnmondraad, die aan het hoofd zal staan van het „openbaar lichaam Rijnmond", bestaande uit Rotterdam, Schiedam, Vlaardingen en nog 21 andere gemeenten. Rijnmond is het eerste district in Nederland, een nieuwe tak aan de bestuurlijke boom ergens halverwege tussen de gemeenten en de provincies. Over deze nieuwe bestuursvorm is de afgelopen jaren bijzonder veel te doen geweest. Loodzware commissies hebben er hun tanden op stukgebeten. Rapporten en adviezen zijn ingediend, besproken, veranderd en dikwijls ter zijde gelegd. Ministers en Kamerleden heb ben er slapeloze nachten aan beleefd. Vorig jaar is het eerste begin van de grond gekomen ,toen de Tweede Kamer na veel vijven en zessen het wetsontwerp tot instelling van het openbaar lichaam Rijnmond aanvaardde. Het is voorlopig niet meer dan een experiment, dat op 2 juni aan de be woners van het Waterweggebied wordt voorgelegd. Maar het is wel een belangrijk experiment In de 24 gemeenten, die samen de Rijnmond vormen woont ongeveer tien procent van de Nederlandse bevolking. Als bUikt dat de Rijnmond meer is dan een naam en een flinke bijdrage kan leveren tot de oplossing van de ruimtelijke problemen, die in het dichtbevolkte gebied bestaan, zullen er meer openbare lichamen volgen. Dan kan de Amsterdamse agglome ratie op iets dergelijks rekenen. Den Haag zal wellicht volgen. Ook het stadsgebied van Eindhoven staat op het programma. Goede moed De politici, die de Rijnmond-ge dachte waar moeten maken zijn vol goede moed. Maar wie denkt, dat men in Rotterdam en omstreken aan niets anders denkt dan aan de Rynmond heeft het mis. Van een verkiezingsstrijd was in het Water weggebied nog bijna niets te merken. Waar zou de strijd zich ook mee bezig moeten houden? De Rijnmond heeft geen verleden er zijn dus weinig twistpunten. De toekomst is vaag en onduidelijk en wat de pro gramma's van de verschillende par tijen daarover te melden hebben loopt niet erg uiteen. De meeste be langstelling trekt de verkiezing nog als thermometer van de politie ke temperatuursverandering door de recente kabinetswisseling. Heel wat Haagse heren kijken met argusogen naar wat de Rijnmondelingen er de ze week van zullen maken. Natuur lijk doen alle partijen net alsof zij alleen denken aan de Rijnmond problemen. Maar alleen een kind in de politiek gelooft, dat de uitslag niet van invloed zal zijn op de landelijke politiek, op de kracht van de op positie en op de samenwerking tus sen de regeringspartijen. Bevoegdheden Er is vorig jaar in de Tweede Ka mer heel wat te doen geweest over de bevoegdheden van Rijnmond. Een deel van de Kamer vond, dat aan Rijnmond veel te weinig macht ge geven werd. De toenmalige minister van Binnenlandse Zaken, mr. Toxo- peus, weigerde echter Rijnmond meer te geven dan de bevoegdheid om een streekplan van het Rijnmond-gebied te geven. Daarnaast kreeg Rijnmond dan nog de bevoegdheid om richtlij nen vast te stellen, waar de gemeen ten zich aan moeten houden. Als een van de gemeenten weigert zich aan deze algemeen gestelde richtlijnen te houden kan Rijnmond een duidelijk omschreven aanwijzing geven, waar de gemeente zich aan moet houden. Eigen uitvoerende bevoegdheden heeft Rijnmond niet. Het kan die voorlopig alleen krijgen als de ge meentebesturen eigen bevoegdheden aan Rijnmond overdragen. De ge meenten hebben het dus grotendeels in eigen hand om van Rijnmond een succes te maken. Richtlij Kavenaanleg, industrievestiging, woningbouw, verkeer en vervoer, re creatie en bestrijding van water- en de voornaamste onderwerpen, waar voor Rijnmond richtlijnen mag ge ven. Vooral bij de vaststelling van deze richtlijnen zullen zich de nu nog onduidelijke verschillen tussen de partijen manifesteren. De Partij van de Arbeid (gezien de laatste verkiezingen goed voor 43% van de stemmen) beschouwt de bestrijding van de water- en luchtvervuiling als het voornaamste onderwerp. De WD (naar schatting 11 procent) richt zich vooral op een evenwichtige op bouw van het gebied. Evenals de KVP (14 en de protestants-chris telijke combinatie (17 vindt zij, dat Rijnmond niet teveel in eens moet willen De kleintjes Als de Rijnmondelingen zelf na denken over het nieuwe bestuurlij ke lichaam, dat hen straks wordt toegeschoven zuUen zij zich vooral bezighouden met de vraag of Rot terdam de dienst gaat uitmaken dan wel op de 23 kleintjes ook nog iets in d3 melk te brokkelen krijgen. Ver uit de meeste stemmen komen uit Rotterdam:72 procent. Telt men bij- deze Rotterdamse stemmen die van de twee andere steden in het gebied, Schiedam en Vlaardingen, dan groeit het totaal aan stedelijke kiezers tot maar liefst 87 procent. De 21 agrari sche gemeenten in het Rijnmondge bied zijn dus met huid en haar over geleverd aan de stedelijke kiezers massa's. Minister Toxopeus heeft dit gevaar ook ingezien. Hij stelde daar om voor om een deel van de Rijn mondraad te kiezen uit de raden van de deelnemende gemeenten. Maar de meerderheid van de Tweede Kamer wilde anders. En dus zal straks al leen de macht van het getal spre ken. Overigens tonen de politieke par tijen een hardroerende bezorgdheid voor de belangen van de kleintjes. Op de kandidatenlijsten zijn oneven redig veel niet-Rotterdammers ge plaatst. Er wordt verder nogal eens op gewezen, dat juist Rotterdam of fers zal moeten brengen om van de nieuwe bestuursvorm een succes te maken. Als Abbenbroek een ge meentelijke taak aan Rijnmond wil overdragen zal dat weinig indruk maken, maar als Rotterdam dat doet wordt het menens met de bevoegd heden van Rijnmond. Vooral Rot terdam moet leren Rijnmondiaal te denken. Uitdaging De nieuwe Rijnmondraad, 81 leden onder voorzitterschap van mr. V. G. M. Marijnen, die door de kroon is benoemd, zal slechts een jaar zitting houden. Volgend jaar zal de raad bij de gemeenteraadsverkiezingen worden vernieuwd. Dan zal de eer ste experimentele fase zijn afgesloten. De 1,2 miljoen Rijnmondelingen krij gen dus bijzonder snel al weer de kans om hun zegje over het nieuwe orgaan te zeggen. Rijnmond wordt wel eens een bestuurlijke en politie ke uitdaging genoemd. Wie zich ver diept in de bestuurlijke opbouw van de andere stedelijke gebieden ter wereld, zoals Parijs, Londen en New York komt tot het besef, dat het grootste havenbekken ter wereld met deze Rijnmond rijkelijk laat is. Laat het Waterweggebied spoedig wer kelijk Rijnmondig worden! Gevaarlijke epidemieën grijpen om zich heen In Oost-Pakistan, dat eerder deze maand zo hevig door een wervelstorm werd getroffen, vechten 6p dit moment talloze medische teams tegen cholera- en dysenterie-epidemieën hoogst gevaarlijke ziekten in dit onder voede deel van de wereld. Offi cieel heeft de wervelstorm reeds 12.762 levens gekost, maar ge vreesd wordt dat het totaal ten slotte het dubbele zal blijken te zijn. Een lid van de Pakistaanse Natio nale Vergadering heeft na een rond reis in de gebieden zelfs het cijfer 30.000 genoemd. Tien miljoen mensen hebben nog gebrek aan voedsel, wa ter, kleding en geneesmiddelen. De wervelstorm en de daaropge- volgde Vloedgolven hebben het water in duizenden bronnen besmet, de oogst vernield en vele gebieden on toegankelijk gemaakt. Waar de me dische teams per rivierboot of langs smalle paden kunnen komen, worden de mensen op grote schaal ingeënt. De wervelstorm, die in de Golf van Bengalen is ontstaan, is op 12 mei voor het aanbreken van de dag zijn verwoestende weg naar het noorden begonnen. De Pakistaanse minister van verbindingen, Soboer Khan die zelf door de wervelstorm van de bui tenwereld werd afgesneden, verbelde vol afgrijzen hoe een negen meter hoge vloedgolf de kust bereikte en daar het ene dorp na het andere verpletterde. Functionarissen in Dacca, de hoofdstad van oost-Pakistan, schat ten dat van elke tien primitieve wo ningen in het district er negen wer den verwoest en deze verhouding geldt ook voor de steviger gebouwen als scholen. Tienduizenden sbuiks vee, waarmee men in deze streek de welstand meet. zijn verdronken. De storm en de vloedgolven hebben een groot gedeelte van de jute-oogst, die oost-Pakistan voor een belang rijk deel aan deviezen moet helpen, vernield evenals de rijst-, bananen- en kokos-aanplantingen. Uit de gehele wereld stroomt hulp toe Washington heeft verscheidene West-Irian en de Indonesische revolutie Honderd geestelijke leiders, onder wie 78 buitenlanders, zijn zaterdag uit West-Irian naar Djakarta ver trokken „om zich vertrouwd te maken met de Indonesische revolu tie", aldus het persbureau Antara. Zij zullen lezingen volgen, die ge geven worden door de Indonesische minister van Buitenlandse Zaken, dr. Soebandrio, de coördinerend minister voor Openbare betrekkingen Roeslan Abdoelgand, de minister voor Religieuze zaken Saifoeddin Zoehri (alle drie mohammedaan), ds. Roemambi en aartsbisschop Darmo- joewono. Er zijn thans 482 buitenlandse geestelijke leiders in West-Irian, af komstig uit N e d e r 1 a nd de V.S. Australië, Nieuw-Zeeland, Spanje Groot-Brittannië en West-Duits- land. on rijst voor de gedupeerden gere- ierveerd. Maar de giften zijn tot dusver niet neer dan een enkel zakje zand om le zee van ellende in oost-Pakistan n te dammen. Clement Inhango zit een gevangenisstraf van vijftien maanden uit: een rechtbank in Nairobi heeft hem veroor deeld voor het bijten van een hond! Het slachtoffer is een felle politiehond, een Duitse her der die Judge heet en die al meer dan 500 keer heeft ge assisteerd bij arrestaties. Een politiepatrouille zag Inhango onlangs in het duis ter op verdachte wijze rond scharrelen. Judge werd op hem afgestuurd, maar de man greep de hond beet en zette zijn tanden in de hals van het dier, terwijl hij Jud ge met een mes op de kop sloeg. Judge jankte van schrik bij deze onverwachte behandeling, maar belette de man weg te lopen. De rechter bevond Inhan go schuldig aan het opzette lijk en wederrechtelijk ver wonden van een politiehond in de uitoefening van zijn functie. Vijftien maanden lang kan hij nadenken over zijn misstap, die leidde tot het eindelijk werkelijkheid worden van de klassieke de finitie van journalisten over nieuws: man bijt hond. Het openbaar lichaam Rijn mond omvat 24 gemeenten: Ab benbroek, Barendrecht, Brielle, Capelle aan de IJssel, Geervliet, Heenvliet, Hekelingen, Helle- voetsluis. Krimpen aan de IJs sel, Maassluis, Oostvoorne, Oudenhoorn, Poortugaal, Rhoon, Ridderkerk, Rockanje, Rotter dam, Rozenburg, Schiedam, Spijkenisse, Vierpolders, Vlaar dingen, Zuidland en Zwartewaal. Het gebied behoort tot de dichtsbevolkte van Nederland: 1,2 miljoen inwoners, die veelal in eikaars gemeenten wonen, werken, reizen en vrije tijd be steden. Woon- en werkgebieden zjjn aan elkaar vastgegroeid, zodat de gemeentegrenzen dik wijls hun historische betekenis hebben verloren. Daarom zal de nieuw Rijnmondraad zich voor al bezig gaan houden met die onderwerpen die voor het hele gebied van belang zijn. De voorzitter van Rijnmond is de oud-premier mr. V. G. M. Marijnen. Uit de raad van 81 leden zullen zes bestuursleden worden gekozen. Zij zijn te ver gelijken met wethouders van een gemeente, of gedeputeerde van een provincie. De kosten, die Rijnmond gaat maken, zullen betaald worden door het Rijk en door de 24 gemeenten op ba sis van het inwonertal. Waar de raad gaat vergade ren is nog niet bekend bekend. Ook de administratieve zetel moet nog worden bepaald. Senoritas 16 ct Corona 20 Ct Bolknak 25-30 album sigaren met prachtige sigarenbandjes ROZEN - PADDESTOELEN TULPEN - ZEILJACHTEN MAANDAG Boerhaavelaan 44: Diploma-uitrei king r.-k. Technische School „Don Bosco". 8 uur n.m. Dlploma-ultrelking Tech- ichool. 8 uur nm. Rest. Van der Heijden: Jaarvergade ring VW. 530 uur nm. Steenschuur 6: Spirftlaoh Genoot schap. 8 uur n.m. DINSDAG Hoge woerd 175: Dlenstvergadertng van Jehovah's Getuigen, 7.46 uur nm. In de Moriaan (Hoogl. Kerkgracht). Gesprek over het hervormde Jeugd- Jeugdhuls (Breestraat 19) Contact avond Jeugd en Evangelie. Spr. ds. D. Westerveld over .Mensen achter tra lies". 7.45 uur nm. Kleine Burcht. Filmavond Bataafse Aocufabriek. 8 uur nam. Over saldi op deze spaardeposito's kan alleen worden beschikt met een opzeggingstermijn van 3 maanden voor bedragen t/m f. 5.000,- en van 6 maanden voor bedragen boven f. 5.000,-. N.B. Rente op spaarboekjes en spaarrekeningen blijft 3'h'b (Nededandsche Handel-MaatschappJJ Ds Twentsche Bank) (Van één onzer redacteuren) Steeds meer mensen gaan kranten lezen. Het aantal abonnees van de Nederlandse dagbladen steeg sinds 1952 van 2.620.000 tot ruim 3.465.000 in eind 1964. Dat is een belangrijk grotere toe neming dan die van de bevolking en het aantal gezinnen. Gemid deld worden thans per 100 gezinnen in ons land dagelijks 114 kranten gelezen. Reelame-tv Deze cijfers zijn ontleend aan het jaarverslag van de vereniging „De Nederlandse Dagbladpers", waarvan alle Nederlandse dagbladen lid zijn, met uitzondering van De Waarheid en het bouwvakdagblad Cobouw. De dagbladpers heeft zich verleden jaar niet ongunstig ontwikkeld. De grote kostenstijgingen, vooral door de loon ontwikkelingen, konden in het alge meen redelijk worden opgevangen, dankzij de toeneming van het adver tentievolume. Niettemin werpen donkere wolken aan een toch al niet vlekkeloze hemel hun schaduwen over de pers. De NDP ziet de toekomst niet al te opti mistisch tegemoet. De concentraties in de dagbladwereld baren enige zorg. Het aantal zelfstandige dag bladondernemingen verminderde vo rig jaar van 53 tot 47. Maar wat de NDP vooral dwars zit is het vraagstuk van reclame in de televisie. Wellicht tegen het einde van het jaar is het zover. De dag bladpers wil in de exploitatie daar van deelnemen en zij kan dat ook, volgens de NDP, op grond van haar ervaring ten aanzien van een strikt 'gescheiden redactioneel en adver- tentioneel beleid. Het „Plan-Cals" voorziet wel in een financiële com pensatie voor de pers, indien als ge volg van de televisiereclame een dui delijk aantoonbare vermindering van de normale stijging van haar inkom sten uit advertenties mocht optreden. Maar deze compensatie dient, volgens het „plan-CaJs", „om de aanpassing van de pers aan de nieuwe situatie mogelijk te maken". BINNENLAND Schaap op zijn rug Machinist en conducteur van de trein, die gisteren om kwart over zes to Groningen moest aankomen zagen even voorbij Sauwerd een schaap op de rug liggen. Om het dier. dat waarschijnlijk niet op eigen kracht overeind zou li helpen, werd de treil resultaat echter. Een scheidde de conducteur van het hulpe loze dier. De trein reed toen even ver- ri'Ar naar een boerderij, waar de bewo- werden gewaarschuwd. Toen pas werd de reis i voortgezet. UITENLAND twaalf j werden door het, door harde wind aangewakkerde vuur .Staatsgevaarlijk" Twee Amerl- Cuba zyn door wegens .staats- zendel ii een militaire gevaarlijke activiteiten' s Jaar gevangenisstraf veroordeeld. Zij waren In april met 50 protestanten ge arresteerd. Sjastri schrijft Johnson De Indiase premier Sjastri heeft in een brief aan president Johnson zijn voldoening ge uit. dat de Ver. Staten alles in het werk zullen stellen om Pakistan tel weerhouden van het gebruik van Ame- dicht bij de Albaanse grens rikaanse wapens tegen India. Incident In Kasjmier Pakistaanse militairen en een Indiase patrouille hebben zaterdag op 46 km van Jam moe een vuurgevecht geleverd, waarbij twee Indiase militairen werden gedood talrijke Pakistaanse militairen den aldus zoek zal premier Gerhardsen met blijft drie dagen Er is vandaag weer een stuk van de Adrl#.- tleche kustweg geopend zodat de be- Overstroming ln Polen Als gevolg ran hevige regenval ln de afgelopen dagen in Polen hebben zich ln Neder- Silezië overstromingen voorgedaan. Vijf personen, onder wie drie soldaten die aaui reddingsoperaties deelnamen, zijn verdronken. Talloze dorpen zijn ge- Hoogterecord De Russin Nathalie Prochanowa heeft met een straalles- v lieg tuig een hoogte bereikt van 24.300 meter, aldus meldt Tass. Zij verbeterde Conrad vliegt lusetts) opgei Nor- „United Missionary Foundland, op zijn 125ste er de Atlantische. Oceaan, vliegtuig afleveren aan Lonary Air training and Nairobi, Ke- tussenlandingen maken op de Azoren, to Ierland en Italië. Vliegtuigongeluk: 9 doden Ben particulier tweemotorlg vliegtuig van het type Beechcraft ls zaterdag kort na het opstijgen van een vliegveld te Oos- tc Mesa naby Newport Beach (Cali- farnië) verongelukt. Alle negen inzit tenden, onder wie de piloot en zijn twee zoons van 14 en 11 jaar, zijn om gekomen. De slachtoffers waren onder weg naar Baja California. Mexico, waar Onvoldoende De NDP zegt in haar jaarverslag: „Hieruit, en uit het feit dat het in deze opzet niet de bedoeling is de verkoop van reclame in de televisie de pers op te dragen, moet wor den geconcludeerd, dat het „plan- Cals" in onvoldoende mate met de belangen van de pers rekening houdt". Kolen- en oliemaatschappijen wor den betrokken bij de exploitatie van aardgas in ons land, maar de over heid snijdt de pers de pas af om deed te nemen in de exploitatie van recla metelevisie. En als de pers compen satie zou krijgen, omdat de onderne mingen hun advertenties aan de kranten onthouden (waardoor een belangrijke daling van de adverten tie-inkomsten optreedt) en die aan de televisie gaan slijten, dan zou die compensatie veel weg hebben van een subsidie. Want de pers levert dan geen prestatie voor die .compensatie. En subsidie wil de pers niet, want zij wil redactioneel en financieel onaf hankelijk en vrij blijven. Daarbij komt nog, dat de schadevergoeding slechts tijdelijk zou zijn. Maar vol gens de NDP heeft televisiereclame structurele, dus een voortduren de, invloed op de ontwikkeling van de advertentie-inkomsten van de pers. De NDP zal daarom het overleg met de regering blijven voortzetten om de pers bij het beheer van de tele visiereclame te betrekken, wat in vrijwel alle landen waar televisiere clame bestaat, is gebeurd. Goedkoop Voor gemiddeld 13 cent werd vorig jaar de zowel redactioneel als adver- tentioneel in omvang aanzienlijk toe genomen krant dagelijks thuisbe zorgd. Daarmee bleef de Nederlandse krant de goedkoopste in Europa. Tè goedkoop, volgens de NDP. De ge middelde abonnementsprijs van krant bedroeg vorig jaar 77 cent per week terwijl de kosten aan die krant per week gemiddeld f 2,19 be dragen. De lezer betaalt voor zijn krant nog steeds niet veel meer dan het blanco papier (51 cent per weck) en de bezorgingskosten (25 cent per week)De advertentie-opbrengst f 1,42 per week) is veel belangrijker. Ofschoon onze krant bijzonder goedkoop is, heft de overheid nog diverse belastingen, die in andere landen zijn afgeschaft, of niet be staan. Dit jaar is het besluit geno men de vijf procent binnenlandse omzetbelasting op krantepapier te schaffen. Dat is een begin, daarmee is de NDP ingenomen, nu zij is niet voldaan. Want het kran tepapier is dan nog door de omzet belasting bij invoer en de invoerrech ten 112 procent duurder dan nodig is, aldus de NDP, die naar afschaf fing hiervan streeft. Schouwburg: K. en O. Haagsche O media met „Candida". 8 uur njn. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal Zitting Bouwfonds Ned.. Gemeenten. IVOENSDAG Ant. Clubhuis. Toneelgroep „Eui pldius".^Opv. van „Een geboren leng Willem de Zwljgerlaan 105: Baba geepreksavond. 8 uur nm. DONDERDAG Gem. Bedrijfsteohn. school (Medus straat 24)Tentoonstelling werkstul ken van leerlingen. 7-9 AO uur nm. Hogewoerd 175Diens tvergaderli van Jehovah's Getuigen, 7.25 uur m VRIJDAG Gem. Bedrijfsteohn. school (Medus straat 24): Tentoonstelling werketu ken van leerlingen. 2-5 en 7-9 AO u Lodewlj kskerkOecumenische b(]ee: komst. Sprekers ds. H. van Bllderbe en pastoor J. van Well. 8 uur nm. Oude Vest 13: Evangelisatie chrlstei gem. „Ecclesia". 8 uur nm. ZATERDAG Doopsgezinde Kerk: Adventkerk. 1 n. bijbelstudie; 11-12 i Kerkvoort 1 i Voorech 11 heer M. ZONDAG Dr. Van VoorthuJJzenschool (aula Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstnd van Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 u nm. Openbare lezing. 2.45 uur nm. Steenschuur 6: Kerk van Jez Christus ven de heiligen der laats dagen. 10.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; dos Legermuseum (Pesfthulslaan) uitzondering van zaterdag 10- 4 (zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkxuw (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 'e zo dags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Te toonstelling „Opgravingen ln bijbel grond Werkd. 10-5 uur; zon- en fe< dagen 1-5 uur (t/m 20 september). Rijksmuseum van Oudheden: D&j l«ka 10-5 uur: Bond. 1-5 uur. Rijksmuseum voor de geschiede: der natuurwetenschappen: Dag. 1( uur; zond. 1-4 uur. BIOSCOPEN Camera: Van vrijdag af „Beschuldt en 9.15 uur. Zondag 2.80, 4.45, 7 9.15 uur. Studio: „For love ar money". 14 ja Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur. Zond dag 2AO, 4.45, 7 en 9.15 uur. Luxor: „Alles France". Dag. 2A0, 7 9.15 uur. Zondag 2.30, 4 45. T 9.15 uur. Lldo:^^ letechopgw^. AJ. Dag. 2J 9.15 uur. 2a0, 4.45, 4.30, 7 en 9.16 l Rex: Zondag t/m woensdag „Met 7 en 9.15 uur „Cartouche". 14 jr. Avond- en nachtdienst der apothet Geopend voor spoedeisende gevalU Centraal - Breestraat 20552. Apotheek R. van Breest Small* burg te Leiderdorp le geopend. BH geen gehoor van uw huisarts specialist (of diens waarnemers), I op dokterstelefoon 22222. MAANDAG 31 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Tone groep Centrum, „Polyester Polka". Kurzaal: Concert „Musica". 20.15 DINSDAG 1 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Hal •he Comedle, „Na de zondeval". Micro Theater: „Lach er maar ot 20 i WOENSDAG 2 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Hal he Oomedie, .Koning Lear". Paaskerk: Orgelconcert Hc C. H DONDERDAG 3 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. sche Oomedie, „Candida". VRIJDAG 4 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 sche Comedle. „Ardêle". ZATERDAG 5 JUNI Kon. Schouwburg: Eindexamen A erdamse Toneelschool. 14 uur. Hai sche Comedle, „Na de zondeval". 20 Hai WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 1 uur) Twente Eindhoven Zuid-Limb. Helsinki Stockholm half bew. onbewolkt regen half bew. onbewolkt licht bew. licht bew onbewolkt

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2