„Koraalbank" K.W3 wint door pech L.D.-plaquette Krantenbezorger Ronde- en platbodems streden op de Kaag rrokers ^eigew stijl Corn. Vrolijk Fzn. Sch. 171 als eerste IJMUIDEN m VVS PROMOVEERT Voetballen voor schoon doel LEÏDSCH DAGBLAD MAANDAG 31 MEI 1965 Eerst aangekomen Katwijker De Koraalbank KW. 3 is de eerst aankomende haringvaarder van de Katwijkse vloot geworden. De 40-jarige schipper Arend Hoek uit Katwijk aan Zee, zijn Noordwijkse stuurman A. Haze- noot en zijn verdere bemanning werden noodgedwongen winnaar van de groep Katwijkse schepen in de jaarlijkse haringrace, die eigenlijk geen echte race meer is, maar waarin de schippers elkaar toch elk jaar nog de eer blijven betwisten van de eerste te zijn geweest met de Hollandse Nieuwe in de nieuwe teelt. Zondag middag drie uur meerde de Koraalbank KW. 3 in IJmuiden af voor de nieuwe hal E. De kantjes haring konden vannacht wel door de markt worden gerold naar de gereedstaande vrachtauto. En de overige vangst kon direct in de afslag worden gelost voor de nor male verkoop in IJmuiden. Schipper Arend Hoek, die nu acht Jaar als schipper vaart, waarvan de laatste twee jaar by de redery Meer burg-, heeft nog: nooit de haringTace gewonnen. En hij zou hem ook nu niet, althans wat de Katwükers be treft, hebben gewonnen, als pech hem niet had gedwongen de reis af breken. Moeilijkheden met de wlnch maakten zaterdagmorgen ver der vissen onmogelijk zodat er niets anders opzat dan aan de thuisstoom te beginnen. Als pleister op de wonde ran deze afgebroken reis komt de rederij Meerburg nu voor een jaar in het bezit van de fraaie L.D.-pla quette, waarvan de schipper een verkleind model definitief in zijn bezit krijgt. En bovendien ontvangt de schipper een bedrag van f 200 te verdelen onder de bemannings leden. Weinig vertrouwen Bij binnenkomst in IJmuiden ver telde schipper Arend Hoek zondag- De nieuwe smaakt weer best! middag hoe het allemaal was ge gaan. Woensdagmorgen om 9 uur was de Koraalbank KW 3 uit IJmuiden vertrokken. Donderdag werden op 56.30 graden noorderbreedte twee trekken gedaan, maar het leverde niets op. Een derde trek bracht 11 kantjes haring aan dek, maar de schipper had toch te weinig ver trouwen in dit „stekkie" en besloot daarom noordwest over te gaan. Vrijdagmorgen werd de visserij hervat. Op 57.10 graden noorder breedte, vlak bewesten de O meri diaan. Zes trekken werden er ge daan en het leverde alles bij elkaar maar 5 kantjes haring op. Geen beste visserij, al werden naast de haring nog 50 kisten hoops scheepgehaald. Vrouwe Fortuna was niet met de Koraalbank mee uitgevaren. Zaterdagmorgen bij de eerste trek kwam de narigheid pas goed. Het lij raam van de winch raakte defect. In de stuurboordstrommel van de winch zat veel ruimte. De zaak sloeg tegen de „klus" aan en Ijet bleek onmogelijk dit op zee te verhelpen. Met maar 16 kantjes harjng en 50 kisten hoops aan boord moest de visserij worden afgebroken. Een mis ser, deze reis en dat kost altijd geld. Vandaar, dat schipper Arend Hoek helemaal niet gelukkig was, dat hij moest gaan thuisstomen. Maar mis schien wordt iets vergoed door de LD-prijs, die rederij en bemanning nu in de schoot is gevallen. Prima kwaliteit „Hoe is het met de haring?" vroe gen wjj de schipper en hij zou wel een heel slechte schipper zyn ge weest, als hy niet had verklaard, dat 330 kantjes in Vlaardingen In Vlaardingen zijn vanmorgen door vier schepen 330 kantjes Hol landse Nieuwe aangevoerd. Om half acht werden de eerste 90 kantjes af geslagen. De prijs hiervoor bedroeg voor kleihe maatjesharing van 490 tot 515 gulden en voor grote maatjes haring 350 - 360 gulden. De bemanning van de Koraal- bank", dat als eerste Katwijkse schip de haven binnenliep. ze van prima kwaliteit is geweest. Maar hy meende het. En hij mocht het ook menen. De haring is bij zonder klein van stuk dit jaar. Dat kan straks wel beter worden, maar als men spreekt van een kantje klei ne haring, dan rekent i I zo'n duizend in een ton zitten. Van de haring, die nu werd gevangen, zitten er naar schatting 1.200 in een kantje!. Al is een afgebroken reis geen pretje, schipper Hoek vond het toch wel plezierig zijn jongens al zo gauw weer terug te zien. Arend van 13 jaar, die op het lyceum zit, Comelis van 10 en André, die nog maar 4 jaar oud is. Gaan ze straks ook ter visserij? Schipper Hoek weet het niet. Misschien moet je straks wel een uni versitaire opleiding hebben voor de visserij, zegt hij lachend. En dan zou zijn oudste mogelijk op de goede weg zijn. Trixie De Koraalbank KW 3 had deze reis een extra-bemanningslid aan boord, de 8 weken oude scheepshond Trixie, die zijn eerste reis maakte. Voor hem was het dus wel ple zierig om zo gauw weer thuis te zijn, al moet gezegd, dat het dier geen spoortje last heeft gehad van zee ziekte. En het is een echte allemans vriend. Iedereen aan boord bleek er gek op te zijn en er is zowat al geen kooi meer aan boord of Trixie heeft er in geslapen. Volgende reis monstert hij dus zeker weer aan. Heel lijstje Toen de Koraalbank KW 3 in IJ muiden binnenliep lag daar al een half etmaal de Corn. Vrolijk Fzn. met 100 kantjes. En ondertussen had de havendienst al een heel lijstje van schepen, die in de nacht en vroege ochtend zouden volgen. Dat waren dan de Bellatrix KW 139 met 49 kantjes, de Jan Marie 171 met 90 kantjes, de Brittenburg KW 121 ook met 90 kantjes, de Corn den Duik KW 144 met 79 kantjes, de Marian Ellen KW 159 met 87 kantjes en verder de Cornelia Maria SCH 135 met 96 kantjes, de Willem VL 121 met 84 kantjes, de Elly VL 73 met 92 kantjes en de Liesje en Rut- ger VL 153 met 100 kantjes gezouten haring. Slechts een klein deel werd in het begin van de reis gevangen en dat er mag maandag al worden verkocht. Plassen boden ander aanzien (Van onze zeilmedewerker) De Kagerplassen boden gisteren een geheel ander aanzien dan de laatste weken het geval is geweest. Nu waren het niet de gebruikelijke wedstrydklassen, die de aandacht vroegen, maar de ronde- en plat- bodemjachten. De deelname was niet zo bijzonder groot. Dit is op de be perkte ruimte van de Kagerplassen allerminst een bezwaar. Voor de start kreeg de hoogaars „De Vrouwe Alize" van K. H. Beuke- ma thoe Water averij. De motor werd gestart om uit de gevaarlijke zone van de startlijn te komen, teneinde andere deelnemenrs niet te hinderen. Officieel is het gebruik van de motor na het vijfminutensein verboden, maarmen zou het in dit geval nog door de vingers hebben kunnen zien. Verkeerd De Vrouwe Alize en de tjalk Vrouwe Jacoba, van C. A. Ruigrok, hebben echter de boei bij het ingaan van de tweede ronde verkeerd geno men en beide werden dan ook uit gesloten. Een attractie bij deze wedstrijden was de prijs voor de beste start. Soms kan het zeer lang duren, voordat een deelnemend schip over de startlijn gaat. In klasse 1 werd deze prijs ge wonnen door de B2 een sloep van H. S. Poppe, in klasse 2 veroverde de tjalk Honesta van J. F. J. ten Bergen de prijs. Uitslagen De resultaten zijn: Klasse 1: 1. Zuiderzee, zeeschouw van R. van Asten, in 2.23.47 gezeilde en 1.54.59 berekende tyd; 2. Vliet- stroom, kajuitschouw van L. Noote- Dieuwertje, OC 69, boeier van F. W. Frets, 2.11.57 en 1.57.41; 4. Vrouwe Wilhelmina, grundel van K. Rol, 2.19.30 en 1.59.28; 5. B 2. sloep van H. S. Poppe 2.00.23 en 2.00.23. Klasse 2: 1. Swanneblöm, tjalk van J. P. Zwaneveld, 2.16.23 en 1.59.13; 2. De Vrouwe Cornelia, tjalk van W. H. Taconis, 2.13.41 en 1.59.45; 3. De Drie Gebroeders, tjalk van B. W. Oost hoek. 2.00.27 en 2.00.27; 4. Norremeer BO 32, botter van L. C. M. Eenden burg 2.16.02 en 2.01.42; 5. Nonesta, tjalk van J. F. J. ten Bergen 2.24.50 en 2.11.50. Bxclustej.'D»^ genets ^o°TÜte ■onder! Qéèn er'foaan- Virginia van Pur Bovendien nal voegd aroma- dJSZ0 i-en toch wci Riip,«0U«^Wt ht! Voor zover er nog gesproken kan worden van een haringTace is de in IJmuiden thuishorende treiler Corn. Vrolijk Fzn. SCH 171 de eerst aan komende in IJmuiden geworden. An ders dan in Scheveningen, waar za terdag al de Jacob Pronk SCH 52 binnenliep, maar direct weer naar zee werd gestuurd omdat binnenlo pen voor zondag 0 uur niet was toe gestaan, kwam de Corn. Vrolijk Fzn SCH 171 in de nacht van zaterdag op zondag, vijf minuten voor half drie voor de wal in de vissershaven. Aan boord 100 kantjes gezouten ha ring, 30 tonnen met geüsde toters, 20 kisten kabeljauw en 40 kisten ver se haring. Eerste kantje in Katwijkf 650 De eerste twee kantjes haring zijn vanmorgen in Katwjjk van de hand gegaan voor de prijs t J van f. 650 per kantje. Koper was J t de firma Ouwehand. Dit was dus 9 het bedrag, dat de deelnemers aan onze haringprijsvraag moes- 2 ten raden. De uitslag van de j prijsvraag zullen wij zo spoedig 2 mogelijk bekend maken. In Scheveningen bracht liet J 1 eerste kantje, afkomstig van de 9 Sch. 52, f. 711 op. Het tweede kantje werd verkocht voor f. 539. 9 VOLLEYBALCOMPETITIE V.V.S. heeft ook de tweede wed strijd van de promotiecompetitie in winst weten om te zetten. In de fraaie Twentehal in Enschede bleven Henk Kleingeld en zijn mannen met 3—1 (setstanden 15—11, 7—15, 15—6 en 1512) de baas over Vredestein en dat betekent dat onze stadgeno ten de stap naar de hoofdklasse met succes hebben gedaan. Vredestein heeft namelijk tweemaal gewonnen van Animo uitsneek en met de vorige week in het gymnasium tegen V.V.S. geleden nederlaag, zijn de Snekers dus kansloos voor de promotie. Twee ploegen konden een plaatsje in de hoofdklasse veroveren en dat zijn dus Vredestein en V.V.S. Naar wij vernemen moeten Henk Klein geld c.s. toch nog tweemaal in actie komen en wel tegen Animo uit en tegen Vredenstein thuis. Een vreemd besluit van de Nevobo, nu het re sultaat al vast staat. V.V.S. was in de ereste set niet boom, in resp. 2.12.47 en 1.57.13; 3.direct op temperatuur. Bovendien Enige prominente Rotterdammers hebben zaterdagmiddag hun jasje uitgetrokken om op een miniatuur voetbalveld aange legd op de Coolsingel in de Maasstad te proberen Feyen- oord-doelman Eddy Pieters Graafland vanaf elf meter met listige schoten te verschalken Dit gebeurde tijdens een de monstratieve opening van een nieuwe campagne tegen de vui le straat van het plaatselijk actiecomité „opgeruimd staat netjes". Het was, zoals het comité had ge hoopt, voor de Rotterdammers 'n evenement van de eerste or de, want vele duizenden sloegen rond het groene stukje Coolsin gel de voetbalverrichtingen van o.m. burgemeester Thomassen, gemeente-secretaris Knap en oud-voetbalinternational Wim Lagendaal, thans commissaris van politie, met groot plezier gade. De maker van het doel punt, hoe kon het ook anders, was commissaris Lagendaal. De Feyenoord-doelman werd zo de eerste Rotterdammer, die zich lid kan noemen van de „Orde van de zilveren bezem", een onderscheiding die hem ten deel viel „omdat hij iveer eens had getoond zijn doel zo mooi schoon te kunnen houden". De versierselen toerden hem door burgemeester Thomassen uitge reikt. Vóór dit evenement bood wethou der J. U. Schilthuis, voorzitter van het plaatselijk actiecomité „Opgeruimd staat netjes" bur gemeester Thomassen „een schoon stukje stad" aan: enige honderden vierkante meters Coolsingel. Daarna hees de bur gemeester aan een hoge mast voor het stadhuis een witte be zem, het symbool van de nieu we campagne „Centrum-bezem- schoon". Nadat de demonstratie van „op geruimd staat netjes" zoas ge ëindigd, en de duizenden de stad weer waren ingetrokken, joeg de wind het door het pu bliek achtergelaten afval op de Coolsingel voor het stadhuis. Het schone stukje stad van kort tevoren moesten de pupillen van coach Van Egmond wennen aan het spelen in de ruimte van de sporthal. Dat de set na wel spanning met 1511 door V.V.S werd gewonnen lag aan het furieuze geweld van de Leidse aan val, die het blok van Vredestein ook later zou dat steeds wanneer de punten nodig waren het geval zijn duidelijk aftroefde. De tweede set ging weliswaar naar Vredestein, maar dat was eerder het gevolg van misverstanden bij het stoppen van de service bij V.V.S. (men verkeek zich nogal eens op ballen, die ach terin het veld werden geplaatst- dan aan sterker spel van de gastheren. De derde set gaf een V.V.S.-aanval op zijn best en tegen de explosie van smashes kon Vredestein het op geen stukken na redden. Een reactie op dit vuurwerk bracht nog mogelijk heden voor Vredestein, maar bij tijds vond de V.V.S-slaglinie het juiste ritme weer. V.V.S. kwam als volgt binnen de lijnen: spel ver delers, Nico van Biemen en Jan de Vries, smashes, Henk Kleingeld, Gerard Kolschijn, Frans Sieval en Kees Monster. Koolhoven stelt record scherper Tijdens de zaterdag in Sneek ge houden wedstrijd noord-Nederland— rest van Nederland gewichtheffen heeft de Hagenaar Cees Koolhoven zijn eigen Nederlands record verbe terd. De liohtgewiohtkampioen van Nederland, die op 11 april in Den Haag tijdens de nationale kampioen schappen tot een totaal van 335 kilo kwam, bracht nu 345 kilo omhoog. Een verbetering dus van tien kilo. De 25-jarige Hagenaar verwerkte bij het drukken 105, bij het trekken 105 en bij het stoten 135 kilo. als een van de laatsten uit IJmui den vertrokken. Donderdagmorgen al werden op 55 graden noorderbreedte een paar trekjes gedaan, maar dat leverde, niets op. De Com. Vrolijk Fzn. is toen noordelijker gaan sto men en op 57 graden werd het op nieuw geprobeerd. De eerste trek le verde weinig haring op, de tweede ook niet veel. Maar de derde en vierde trek waren goed. Er werden 25 kantjes grote en 75 kantjes kleine haring gezouten. En zo kon vrijdag avond om 8 uur aan de thuisreis worden begonnen. Met een stijve noorderbries kwam het schip in snelle vaart op IJmui den aan. Zaterdagmorgen om 10 uur meldde de schipper aan de rederij, dat hij 's nachts om half drie bin nen zou zijn. Ondanks de nog reste rende I6V2 uur had hij zich slechts 5 minuten misrekend. Over de serfj wist de schipper niet veel te vertellen. Wel dat er bij de vangst veel ondermaatse haring was ge weest, die weer overboord gezet moest worden. En daarna stapte de be manning gauw in de gereedstaande bus. Het weekeinde thuis, maandag ook nog. Maar dinsdag moest er weer gevaren worden. En dan zijn uurtjes thuis kostbaar. Hollandse Nieuwe 65 tot 75 cent De Hollandse Nieuwe zal van daag op straat te koop zijn voor 65 tot 75 cent per stuk. Tot deze conclusie kwamen vanmorgen de handelaren in Scheveningen, die tamelijk goede prijzen moesten betalen voor de eerste aanvoeren. De markt in Scheveningen iverd gezet door de fa. Wei van rederij Jac. den Duik en Zoon, die f 539 neertelde voor een vaatje kleine maatjesharing van de Jacob Pronk", die de haringrace won. In de loop van de vroege mor gen liepen in Europa's grootste haringhaven, langs Europa's grootste visaf slag gebouw de laat ste van de achttien schepen bin nen, die aan de haringrace had den deelgenomen. Zij voerden 1400 kantjes aan. Daarvan wer den 900 gelost. Slechts even meer dan 160 kantjes bevatten een ge reed zeebanket, zodat dit kwan tum werd geveild. CKB-com petitie V ES na zege op Fiks kampioen De laatste beslissing in de CKB- competitie is zaterdag gevallen. VES veroverde door 'n forse 310 zege op degradant Fiks de eerste plaats in de hoofdklasse west. De overige wedstrijden hadden geen enkele betekenis meer. Snel deelde de punten met Rotterdam Zuid (44), HKC versloeg PKC (53) en Pemix behaalde in Bolnes een 95 overwinning. Met de rust stonden de oranjekra gen door doelpunten van Toos G06- linga, Fred Breedveld en Kees de In Leidse Hout Jeugdcompetitie Zaterdagmiddag organiseerde de KAV „De Bataven" op de sintelbaan Leidse Hout een nieuwe ronde in de jeugdcompetitie van het District Zuid-Holland voor jongens en meis jes C D. Ondanks de vrij koude wind, die haaks op de looprichting stond, kwamen er enige goede tijden uit de bus. De Bataven C-jongen W. van Niel kwam op de 60 meter tot een Uitstekende tijd van 7.4 sec. Bij de D-jongens zegevierde de Larie (Hol land) in 8.6 seconden. Het versprin gen werd door H. Hoekstra (Holland) gewonnen mét 4.70. Bij de meisjes werden alle num mers gewonnen door de Haagse ver eniging Sparta. De 60 meter C werd gewonnen in 8.3 door G. Moen, bij de meisjes D in 8.5 sec door E. de Hoogh. Enkele uitslagen: 60 m meisjes D: 1. E. de Hoogh (Sparta) 8,5; Ver meisjes C: 1. M. Luyt (Sparta) 4.43; 60 m meisjes C: 1. G. Moen (Sparta) 8.3; Kogel meis jes C: 1. M. Luyt (Sparta) 11.24; Hoog meisjes D: 1. M. Hooymams (Sparta) 1.22; 4 x 60 m meisjes C D: 1. Sparta 33.0 sec; 2. Nw.-Brunhilde 35.6 3. Sportief 36.5. 60 m jongens D: 1. L. de Larie (Holland) 8.6; Ver jongens D: 1. H. Hoekstra (Holland» 4.70; 60 m Jon gens C: 1. W. v. Niel (Bataven) 7.4; Kogel jongens C; 1. A. Rozebrand (Trekvogels) 10.61; Hoog jongens C: 1. J. Klad (Trekvogels) 1.50; 4 x 60 m Jongens CD: 1. Bataven 30.5; 2.Trek vogels 30.5; 3. Holland 31.1. Uitslag meisjes CD: 1. Sparta 6898; 2. Sios 5543; 3. Nw Brunh. 5459; 4. Spartaan 1 4763; 5. Spartaan 2 4723; 6. Sportief 4675. Uitslag jongens CD: 1. Holland 1 8040 2. Trekvogels 7777; 3. Bataven 7075; 4. Holland 2 7007 5. Spartaan 3 6174; 5. Spartaan 4 5305. Dameshandbalteam wint van Oostenrijk Het Nederlands dameshandbalel f - tal heeft zaterdag in Eisenerz de in terland tegen Oostenrijk met 54 ge wonnen. Bij de rust hadden de Ne derlandse dames een 4—1 voorsprong. De doelpunten werden gescoord door Tjits de Groot (Hygiea) tweemaal en door Dinie Kamp (Brunhilde), Cis van Emmerik (Heerlen) en Lonnie Wessels (Donar). Voor Oostenrijk waren Krug (3) en Migschitz succes vol. Er waren 2000 toeschouwers. HENGELSPORT De Ruisvoom hield de eerste wed strijd in Aalsmeer. De vangst was matig. Er werd 10.654 gram vis aan de schaal gebracht (115 stuks). Uitslag: 1. J. Hollebeek met 1135 gram, 12 stuks; 2. W. van Welsen met 1098 gr.. 13 st.: 3. Th. Voskuil met 1007 gr., 9 st.; 4. S. Pouw met 883 gr., 8 st.; 5. J. Lengering jr. met 710 gr. 6 st. De grootste voorn werd gevangen door P. Oudshoorn, de grootste blei door N. Dorrepaal. Rooy reeds met 3—0 voor. Na de her vatting liepen de Leidenaars door Kees Vreeken en Alice van der Kwaak tot 50 uit. Hierna scoorden de ploegen om beurten tot de 9—5 eindstand werd bereikt. Nel van Dal- sen, Agnes Boter, Ton Tieleman en Gé van Zwieten namen de laatste vier Pemix-treffers voor hun reke ning. VES Pemix PKC Bolnes 17—31 HKC 15—14 1727 Vr'schaar 1714 17—20 Excelsior 17—13 15—17 Snel 18— 8 Rotterd Z 18—17 Fiks 17— 7 GEVRAAGD. Leeftijd 1650 jaar. Aanmelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD. Witte Singel 1. Leiden

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 17