Bert van der Helm buigt voor J ulien n iTj 1 jl Hf 11 5 Jeugdteam zorgt voor de enige Leidse zege Regionale „Sportief" Prima verrichting van Carlos Pluto (1.20.4) Verhagen en Sleeswijk waren klasse apart Polo-dagen LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 31 MEI 1965 Aardbeientoernooi duurt dertien uur (Van één i redacteuren) Te laat Misnoegd schudt Van der Helm eijn hoofd. „Het gaat niet Een minuut later lukt het wel. Dan is het echter al te laat. Terwijl de zweetdruppels op het gezicht van Perrie Julien schitteren, loopt de Scylla-speler punt voor punt in. Ech ter juist niet genoeg om de set en de zege te grijpen: 1721. Deze finale, één van de veertig uit het monstertoernooi van De Treffers, vormde het spectaculaire einde van een dag tafeltennissen. Vanaf tien uur 's morgens hadden zo'n zeven honderd spelers en speelsters op 65 tafels dertien uur lang hun krach ten met elkaar gemeten. CRICKET Te weinig cricketers LCC trekt zich terug LCC zal dit jaar niet aan de cric ketcompetitie deelnemen. De Leddse vereniging kampt met spelersmoei lijkheden, waardoor het met mogelijk is een elftal op de been te brengen, LCC zal, zo vertelde secretaris Henk Laman ons, proberen dit seizoen een nieuw jong team op te bouwen om volgend jaar weer met frisse moed te starten. Ton Kantebeen, één van de sterk ste LCC'ers die tevens trainer is van het voetbalelftal van ASC, zal dit seizoen waarschijnlijk voor Ajax uit komen. Cricketuitslagen lste klasse A: VOC—HCC: gew. door VOC met 111 runs (VOC 218, HCC 107); Quick H—HBS: gew. door Quick met 5 wickets (HBS 84, Quick 105 voor 5); RW—ACC: gew. door ACC met 163 runs (ACC 221 voor 71 gesl., RW 58); VRA—Haarlemdraw (Haarlem 201 voor 7 gesl., VRA 146 voor 8, tijd). lste klasse B: Excelsior—RW 2: gew. door Excelsior met 50 runs (Ex celsior 189, RW 139); Quick N—De Krekelsgew. door Quick met 3 wickets (De Krekels 76, Quick 86 voor 7); SCHC—Sparta: gew. door SCHC met 126 runs (SCHC 174 voor 8, gesl. Sparta 48); HCC 2—HDVS: tie (HCC 180, HDVS 180). 2de klasse B: HilversumAjax: gew. door Hilversum met 4 wickets (Ajax 84, Hilversum 86 voor 6). 2de klasse E: Ajax 2—HDVS 3: gew. door HDVS met 8 wickets (Ajax 122, HDVS 126 voor 2). Hilversum 1-Ajax 1 Ajax heeft het niet tegen Hilver sum kunnen bolwerken. In een wed strijd, waarin de aanval van beide zijden sterk overheerste, heeft Ajax met 4 wickets het onderspit moeten delven. Ajax werd het eerst naar de wickets gestuurd en kwam niet ver der dan 84 runs, voornamelijk ge scoord door F. Olthuis 26 en aan voerder C. Smits 19. De uit ACC overgekomen D. Ohm bowlde voor Hilversum 7 voor 30. Han Willink was zo ongelukkig een fel opkomende bal in het gezicht te krygen, waar door hij in een ziekenhuis moest wor den behandeld. Gelukkig kon hij later de thuisreis aanvaarden. Een goed fieldend Ajax team kon niet voorkomen, dat Hilversum voor het verlies van 6 wickets het Leidse totaal overschreed. B. Spiering 1 voor 16, R. Veldhuizen 3 voor 18 en V. February 2 voor 40 deden er alles aan, doch ditmaal lukte het niet. Op 86 voor 6 was de strijd gestreden. A.s. zondag Rood en Wit 3Ajax 1; hopelijk slagen de Leiden aars er dan in het verloren terrein te herwinnen. Ajax II-HDVSIII De captain van Hennes DVS 3 won de toss en verkoos eersit te gaan fiel den. Ajax scoorde 121 runs, waarvan P. Menses 32, E. Oudshoorn 33, F. Tatter sail 19 en J. Hoes 9 not out. De Schiedammers passeerden dit totaal voor het verlies van slechts twee wickets, beide genomen door F. de Jongh ten koste van 37 runs. F. Tat- tersall bowlde vrijwel onafgebroken en goed, doch had weinig geluk. Op tijd In de grote hal van de oude veiling in Roelofarendsveen klinkt af en toe applaus op. Het is met het monotone tikken van het celluloid balletje en de gespannen kreten van twee spelers het enige geluid. Al meer dan een half uur lang is het zo. De strijd om de zege in het dertiende Aardbeientoernooi van De Treffers is in volle gang. FELLE STRIJD Twee spelers, de kleine, wat gezet te maar watervlugge Belgische kam pioen Pierre Julien en de tengere, steeds beter spelende Bert van der Helm zün aan hun derde set bezig. Dc Belg had de eerste met 23—21 gewonnen en in de tweede zegevier de de Scylla-speler met 2118. Gespannen is de Zoeterwoudse Leidenaar aan de derde, beslissende set begonnen. Driemaal slaat hij keihard raak. Evenzovele malen klinkt een daverend applaus op. Dan gaat het plotseling mis. Wanhopig vecht Van der Helm verder. Tegen zichzelf en tegen Julien. Met 5—10 komt hij achter. Het wordt zelfs 8—15. De strijd is beslist. Het was een op het oog nogal rom melige bedoening van door elkaar hollende spelers. Maar hoe verward alles ook leek, de 1833 wedstrijden van Nederlands grootste toernooi werden precies volgens het tijdsche ma afgewerkt. Bij de heren vielen in de ere-afde- ling enkele verrassingen. Zo bereik te Bert van der Helm onverwacht de eindstrijd door in de halve finale af te rekenen met de hardslaande Ca- rel Deken. Daarvoor had de Scylla- speler reeds van Klooster, Schaefer en Geerling gewonnen. Ook de wat clowneske Belg Norbert van der Wal- le (die Dick Springer had gewipt) moest de kracht van Van der Helm ondervinden. Favoriet Gé Bakker, de grote favoriet voor de eindzege, heeft het niet kunnen redden. Wel kwam hij zegevie rend uit zijn poule (met Ouwersloot en Bonte) en versloeg hij ook de Belgische nummer vijf Bierkens, maar tegen de Smash-speler Habes liet hij het afweten. Beter deed Gerard Bakker het met zijn vrouw, Truus Bakker-Ham, in het gemengd dubbelspel. Samen drongen zij door tot de finale, waar in zij verloren van Ria Bogmans en Gerard Geerlings. Er waren overigens nog meer Scyl- la-lcden, die in de eindstrijd hun „Waterloo" vonden. In het dames enkelspel eerste-klasse, kreeg een zonder overtuiging spelende Ellen Kort geen schijn van kans tegen B. van Diesen (Roter). Met 21—19 en 21—17 werd het Leidse meisje naar een nederlaag gespeeld. In de eerste klasse junioren kwam het ScyllaSteeds Vooruit duo N. Broxterman—E. Fallaux ook al niet verder dan de tweede plaats. Zij ver loren van Van der WeijerTmo- feeff. Succes Meer succes hadden Kees Vesseur, Herman van Ruiten, F. van Rijn en Mary van Ruiten van de Treffers. De 14—jarige Nederlandse junior kampioene Mary van Ruiten bleef in het enkelspel zonder nederlaag en behaalde met Nelly Elstgeest de tweede plaats in het meisjes dubbel achter Lian Roodenburg (DOCOS) en Ten Broek. Kees Vesseur en Herman van Ruiten zorgden voor de tweede Treffers-zege, terwijl Van Rijn met de Salamander-speelster Heyenoord goed genoeg bleek voor de overwinning in de tweede en der de klasse. Met zijn clubgenoot Aker boom (tweede in de tweede klasse) had Van Rijn reeds een tweede plaats in het jongens dubbel in de wacht gesleept. De belangrijkste uitslagen lui den. heren: ereklasse: 1. Pierre Ju lien (België); 2. Bert van der Helm (Scylla). Hoofdklasse: 1. J. Kramer (WGA); 2. P. Schrekker (AVGA). Eerste klasse: 1. A. v. d. Helm (PIT); 2. D. Boer (Service). Dames: hoofdklasse: 1. U. Stuh- lemeijerArtz; 2. R. Bogmans. Eer- Ursula Stuhlemeijer.Artz en Pierre Julien (l.) Heren dubbel: 1. Julien/Van der Walle (België). Dames dubbel: 1. Bogmans/Stuhlemeijer. Gemengd dubbel: 1. Bogmans/Geerlings; 2. Gé Bakker/Truus Bakker-Ham. Tennisnieuws Betty Stöve heeft zaterdag in de finale van het damesenkelspel van het toernooi om de tenniskampioen schappen van Worcestershire op grasbanen eervol verloren van de En gelse Elizabeth Starkie: 46, 26. Als troost won zij samen met Elly Krocké het damesdubbelspel. Zij ze gevierden met 61, 75 over Trudy Groenman en haar Engelse partner Mills. De Nederlands/ Zuidafrikaanse combinatie Tom Okker/Fred McMil lan is zondag in het dubbelspel win naar geworden van het internatio nale tennistoernooi, dat door de Bel gische club Rasante in Brussel werd gehouden. In de finale zegevierden Okker en McMillan met 6—1, 6—3 over de Belgen Eric Drossart en Claude de Gronckel. Matige resultaten van Leiden in bondenstrijd (Van onze correspondenten) Het Leidse jeugdelftal heeft zaterdagmiddag in Hillegom voor het enige Afdelingssucces gezorgd in de verschillende drie- en vierbondentoernooien, die dit weekeinde zijn gehouden. Op de terreinen van Sizo wonnen de Leidse junioren al hun wedstrijden. Minder goed deden de zaterdag- en zondagvoetballers het. Het zaterdagteam eindigde in Boskoop op de vierde plaats en ook de zondagvoetballers kwamen in de Kikkerpolder niet verder dan deze klassering. Schoenmaker in de eerste en Pelle in de' tweede helft velden het vonnis ver Leiden: 2-6. De overige uitslagen luiden: Den Haag—Dordrecht 2—1; Gouda-^Den Haag 1—1; Goudar—Dordrecht 10. Eindstand: 1. Gouda 5 pnt; 2. Den Maag 5 pnt.; 3. Dordrecht 1 pnt.; 4. Leiden 1 pnt. Zaterdagvoetbal In Boskoop is het Leidse zaterdag elftal niet aan een overwinning of een gelijkspel toegekomen. Tweemaal was men er heel dicht bij, maar beide keren moesten de roodwitten de eer met één doelpunt verschil aan hun tegenstanders laten. Den Haag versloeg de Leidenaars met 1—2 en ook Gouda toonde zich juist iets schotvaardiger: 4—3. Dor drecht klopte de Leidenaars in de eerste wedstrijd van het toernooi met 20. De overige uitslagen luiden: Den HaagGouda 00; GoudaDor drecht 33; Den HaagDordrecht 1—1. Eindstand: 1. Dordrecht (na strafschoppen) 4 pnt; 2. Den Haag 4 pnt; 3. Gouda 2 pnt; 4. Leiden 2 pnt. Jeugd SCHUTTERS Vooral van het zondagteam was de vierde en tevens laatste plaats een teleurstelling. Dit elftal, grotendeels samengesteld uit spelers van Afde lingskampioen Teylingen, speelt zeer behoorlijk, maar mist enkele „afma kers" in de voorhoede. Tegen Gouda gaven de roodwitten bijna de gehele wedstrijd de toon aan, zonder echter tot doelpunten te komen. Gouda scoorde daarentegen wel. In de slotfase schoot Van Vliet zijn ploeg naar de zege. De tweede wedstrijd, met Dor- Een spelbeeld uit de wedstrijd Leiden-Den Haag van het vier- bondentoernooi. De kopbal van de Leidse linksbinnen zal net overgaan. (Foto L.D./Holvast) drecht als tegenstander, was (bijna) een getrouwe kopie van de eerste ont moeting. Het verschil zat in het ene doelpunt van de Leidse ploeg. Van Dam scoorde deze treffer in de eer ste helft. Ook nu moest de roodwitte verdediging in de slotfase een treffer toestaan: 1—1. Den Haag was duidelijk sterker dan het Leidse Afdelingsteam. Met spil Haasnoot (Quick Boys), linksachter Van Kesteren en links half Marijt (beiden Noordwijk) als uitblinkers heeft het Leddse jeugd elftal de eerste plaats veroverd in het driebondentoernooi met Gouda en Haarlem. Het Leidse jeugdteam was dit keer alleen samengesteld uit spelers van zaterdagverenigingen. Spelers van Katwijk waren echter niet beschik baar. Gouda werd met 1-0 aan de Leidse zegekar gebonden. Doelman Van Rooyen had het in de eerste helft niet al te moeilijk en omdat ook de Goudse doelman van geen wijken wist, duurde het heel lang, voordat de score werd geopend. Dit gebeurde een minuut voor het einde. Pluymgraaff rondde een vrije trap doeltreffend af. Haarlem heeft het de Leidse rood witten bijzonder lastig gemaakt. In de eerste helft kwamen de jongens uit de Spaarnestad weliswaar spora disch over de middenlijn, maar de fensief bleef Haarlem heel wat mans. Na de wisseling nam Leiden reeds in de eerste minuut de leiding door Van der Heyden. De roodwitten lie ten hierna de teugels wat vieren. Haarlem kreeg kansen, maar een doelpunt viel er niet. Dit gebeurde wel toen Van der Plas na een snelle uitval de bal kreeg en hard raak schoot. Het nonstop atletiekprogramma van de LDAV „Sportief", dat gisteren op de Leidse Hout sintelbaan van 12 tot 6 uur werd afgewerkt, trok totaal ruim 500 deelnemers naar de Sleutel stad. Het programma was wel wat overladen en te langgerekt om voort durend interessant te zijn. Het mooiste nummer was de 800 meter heren B tussen Rietveld Woverlingbeiden van Sparta Den Haag. Zij finishten in 1.57.7, precies gelijk. Piet Beelen van Spartaan Lis- se ging goed mee in de race en kwam tot een persoonlijk beste tijd 1.58.2, een uitstekende basistyd zyn langere afstanden. Op de 400 meter eindigde Ton van Rooyen (Ba taven) als tweede in 50.5 adhter de Rotterdammer Slootweg van Patria, die 49.9 nodig had. MalJaard v. d. Gugten (Holland) was een sterke winnaar van de 80 meter jongens B in 9.3 sec., na ir de halve finale al 9.2 seconde te heb ben gelopen. Ook de 100 meter jon gens A was de moeite waard: Buiten man (AAC) won in 10.8 sec. voor d< kleine Haarlemmer Lamde in 11.- sec Aan de 1500 meter steeple chase jongens A was het Zuidhollands kam pioenschap verbonden. Jack Vernooy (Spartaan) toonde zich de sterkste (4.41.8) met clubgenoot Frans Dames op de tweede plaats. Wim van Gerven (Spartaan) de 3000 meter steeple heren, na goede strijd met Adri v. d. Molen (Holland) en Arnold v. d. Brink (Holland). Het hoogspringen was het enige r mer met goede resultaten. Jan Heek (Holland) juist terug uit Spanje sprong 1.85, een hoogte die ook bij de junioren A door de VSL-e Van Vliet werd gehaald. Bregman vierde Piet Bregman hezeft gistermiddag in de Grote Palmenprys van Bree- donk (België) de vierde plaats ver overd. De Benthuizense renner, die in de derde van de 26 af te leggen ronaen in gezelschap van de Belgi sche amateurkampioen Jos Boons en diens landgenoten Herman Fruikers, Waler de Groott en Frangais Her mans uit het peloton was gedemar reerd, slaagde er niet in zijn mede vluchters in de slotfase te verras sen. In de eindsprint zag Bregman alleen kans om de leeggereden De Groot achter zich te houden. Ker- s versloeg kampioen Boons in de felle spurt om de zege met een half wiel. De derde plaats was voor Frui kers. Het peloton eindigde op ruim twee minuten. MEER VEILIGHEID voor u met de SCHOKBREKER met automatische 3-traps instelling voor SNELHEID WEGDEK GEWICHT j verkrijgbaar bij uw garage Koersen in Hilversum (Van onze medewerker) Carlos Pluto (A. Siderius) heeft zondagmiddag de Sterrensprinters- prys gewonnen, in een recordtijd een ster-sprinter waardig: 1.20.4 over de kilometer. Nu had Carlos ook wel de omstan digheden mee: een klein select ge zelschap van vijf sprinters, van wie C Alkestis van E en Cherie Spencer het al bij de start lieten afweten. Van de drie overbly venden deed Chantiago het „vuile werk", deze als driejarige destijds nagenoeg onver slaanbaar, nam direct de kop en trok Carlos mee in zyn snelle kielzog. Op afstand volgde Caracara S. Carlos toonde bijzonder veel interesse voor de leiderspositie, maar pikeur Side rius wist de opvallend heftige Carlos tot en met de laatste bocht achter Cnantiago te houden, zij het ten koste van een enkel galop je, dat het dienstdoende draverij comité tolereer de. Op het rechte eind voor de tri bune vloog Carlos langs Chantiago eindelijk kreeg deze snelle zoon van de beroemde Olga Pluto zijn zin een nieuw record. Chantiago werd voor de streep nog gepasseerd door de goed gespaarde Caracara S. Midas G won internationale koers Midas G, gereden door zijn „gast- pikeur" J. van Dooyeweerd, won het internationale hoofdnummer, waarin Xuthus T alles meeviel, daarentegen Quicksilver S en Z the Saint het allervoorste gelid niet konden belo pen Jour de Java kwam goed i maar zijn slotaanval eindigde in gulop en pikeur Vergay had zijn niet geringe talenten nodig om tenminste nog als derde te eindigen, pal Quicksilver S. Boyke Hollandla. Tot.: Lady Sylvia-prJJs, 2e afd.: 1. Don Faune (D. Suykerbuyk) (1.32.4); 2. Dazy H; 3. Dutch Light A. Tot.: wl. f 12.80, pl. 5.90, 7.70, koppel 53.80, cov. 8.10. Lente; 3. Brown Bomber. Tot.: wl. f2.90, pl. 1.20, 1.30, 1.50, koppel 6.50, cov. 5.50. Grlmson Glory-prljs: 1. April Love (G. v. d. Wal) (1.26.2); 2. Adua Scotch B; 3. Boyke Dear. Tot.: wl. f6.40, pl. 1.90, 1.60, 2.10, koppel 4.80, cov. 7.60, trio 146.20. s Pluto (A. Dooyeweerd) (1.22.2); 2. Xu- Heny (P. M. Smit) Reiger S; 3. Bea. Tot.: wl. I 2.30, 1.40, 1.90, koppel 11.50, trio 68.80. Suittergoldprys: 1. Yataghan (J. van Dooyeweerd) (1.23.9); Uitslagen De uitslagen luiden: Lady Sylvia-prys, WV 1. Suneetprijs: 1. Brahmapoetra S (J Wagenaar Jr.) (1.26.9); 2. Anita; 3 Schepers leidt in Oostenrijk Na het eerste weekeinde var wielerronde van Oostenrijk, in het verleden vaak bijzonder succesvol voor Nederlandse amateurs, draagt de Limburger Wim Schepers de lei derstrui. De individuele tijdrit leverde zater dag een zege op vóór Schepers, die een klasse apart bleek. Hij verdedigde mft steun van een andere Limburger Willy Geraeds die enkele weken geleden de Ronde van Neder-Oosten- rijk op zyn naam bracht en Brabanders André Leijten en Jan Gisbers die positie zowel in het twee de gedeelte van de eerste etappe in de tweede rit met succes. Zaterdag werd na de Nederlandse zege in de tijdrit het tweede deel een Poolse aangelegenheid en gisteren slaagde Oostenrijker Robert Csenar erin de slotfase alleen weg te komen. In het peloton zaten de Nederlanders. Het algemene klassement luidt: 1. Schepers (Ned.) 8.16.41; 2. Blawdzin (Polen) 8.18.14; 3. Furian (Oost) 8.18.17; 4. Beker (Polen) 8.18.53; 5. Frisch (Oost.) 8.20.42; 6. Inthaler (Oost.) 8.20.52; 7. Csenar (Oost.) P.21.30; 23. Gisbers (Ned.) 8.26.06 24. Geraeds (Ned.) 8.26.19; 29. Leijten (Ned.) 8.27.47. Algemeen ploegenklassement1. Polen 20.33.23; 2. Oostenrijk 20.33.39; Nederland 20.36.04 4. Oost-Duits- land 20.36.32. Selectiewedstrijden op IJsselmeer Op het IJsselmeer bij Medemblik hebben het afgelopen weekeinde de sterkste Nederlandse Flying Dutch- - en Finjollenzeilers hun eerste selectiewedstrijden gehouden. Nadat in totaal acht wedstrijden zijn ge- o de slechtste twee resulta- van elke deelnemer worden af getrokken zal worden bepaald wie Nederland bij de wereldkampioen schappen Flying Dutchman-klasse in Italië en de Europese titelwedstrij- den van de Finjollenzeilers in Por tugal zal vertegenwoordigen. Na de eerste drie wedstrijden heeft Ben Verhagen, zesde tijdens de Spe- mi Tokio, bij de FD's een ruime voorsprong. Hans Sleeswijk leidt bij de Finjollen met groot verschil. Za terdag, toen de wind wat al te krach- iver het woelige IJsselmeer blies, het wedstrijdcomité van de or ganiserende Koninklijke Zeil- en Roeivereniging Hollandia het ver standige besluit de eerste start enke len te verplaatsen. Desondanks had de wind nog zoveel kracht, dat aantal zeilers het verstandiger vond binnen de pieren van het ha- entje te blijven. Klasse Ben Verhagen toonde in deze eer- e race al dadelijk zijn klasse. Di rect nam hij de leiding, die hij niet meer afstand. Ook zondag was de Rotterdamse garagehouder opper machtig. In de ochtendwedstrijd startte hij niet al te goed, maar in het voordewindse rak liep hij zoveel in op zijn tegenstanders, dat hij de leiding kon nemen. Toen de Rotter dammer in de middaguren door de aankomstlijn ging was zijn voor sprong niet in lengten uit te druk ken. Goede tweede waren de gebr. Bellinga, die ook nu door pech wer den achtervolgd, maar zich uitste kend herstelden. Zondagmiddag le verden de Almeloers felle strijd met Fred Imhoff, die na dit eerste week einde op de derde plaats staat. Moeite Hans Sleeswijk was heer en mees ter by de finjollen, al kostte het hem zondagmorgen veel moeite om als eerste te worden afgeblazen. In de middaguren bouwde hij, mede dank zij een sterke start, een grote voorsprong op. In het laatste kruis- rak naar de finish liep Dick Way- boer echter sterk op hem in. FD KLASSE: Eindstandl. Verhagen 3993 pnt., 2. Bellinga 2914 pnt., 3. Imhoff 2437 put. FINJOLLEN: Emdstand: 1. Sleeswijk 4596 pnt., 2. Van der Eist 3216 pnt., 3. A. Been 3119 pnt. Vierde plaats Joop Zoetemelk mist slag in de Flevo-toer De klassieke Flevo-toer voor nieu welingen, die zaterdagmiddag in Oos telijk Flevoland is verreden, heeft een overwinning opgeleverd voor de sterk rijdende Hans Eckelboom. De 18-ja- rige Heerdenaar zegevierde in de eindsprint over zijn vluchtmakkers De Hertog en Pollart. Joop Zoetemelk ging als vierde over de streep. De 230 nieuwelingen, die in Rogge- botsluis aan de start verschenen voor de 90 km lange klassieker, hebben een bijzonder felle strijd uitgevoch ten. Reeds in de eerste van de zes af te leggen ronden (15 km) ontsnapten De Hertog, Eckelboom en Pollart uit het peloton en namen een kleine voorsprong. Eendrachtig samenwer kend liep de voorsprong van de kop lopers zienderogen op en halverwege de wedstrijd was de achterstand van de grote groep al by na één minuut. In de eindsprint ging de snelle Eckel boom met ruim verschil als eerste zegevierend over de streep. De Rijp- weteringer Joop Zoetemelk won van kop af de sprint van een zes man sterk groepje achtervolgers en klas seerde zich als vierde. De Leidse waterpolo-teams dit weekeinde hebben op de 47ste Utrechtse Polo-dagen aardige suc- cesjes geboekt. De Zyl behaalde in haar afdeling (na strafworpen) de eerste plaats en De Sleutelstad moest zich pas in de finale gewonnen ge- In het 15 graden koude water zyn traditie getrouw in de Utrecht se „Liesbos" de Polo-dagen van UZSC gehouden. Eerste klasser LZC verraste met een 10 overwinning op Nereus Zaandyk door een doel punt van Cees Schoof, maar moest in de volgende wedstrijd buigen voor het organiserende UZSC: 1—4. Hans Parrel scoorde het enige Leidse doel punt. De Zijl bracht het er in de twee de klasse bijzonder goed af. Na een 1—0 zege (Loek van Kampen) op het Vlaardingse VZC, weerstonden de kooibewoners door doelpunten van Bergman en Van Kampen in de eindstrijd het sterke Neptunus Zaan dam. Na het nemen van twee series strafworpen, waarbij zich vooral de Leidse doelman.Joop Bodt onder scheidde, sleepte De Zijl de eerste plaats in de wacht. De Sleutesltad liep in de eerste wed strijd dankzy doelpunten van Bek kering, Breedeveld, Van Hooidonk (2) Van zyi het Haarlemse HVGB onder de voet (5—2). In de finale tegen HZC Hilversum kwamen de Leidenaars echter niet verder dan gelykspel (3—3). Na het nemen strafworpen zegevierden de Hilversummers. De dames-ploegen van De Zijl en LZC werden reeds in de eerste ron de door 10 nederlagen uitgescha keld. In de eerste afdeling bij de heren werd HZ en PC winnaar. De Ha genaars versloegen in de finale De Robben met 43. Bij de dames ging de eerste prijs naar De Robben. In de finale wonnen de Hilversumse meisjes met 3—0 van HZC. Leids badminton wil betere zalen Tijdens de (tweede) lustrumvie ring van de Leidse badmintonvere niging Smash heeft de voorzitter, de heer Th. Blankendaal, een lans ge broken voor een betere accommoda- oor de in de Sleutelstad spelende verenigingen. De meeste Leidse clubs zijn, door het tekort aan geschikte zalen, genoodzaakt een ledenstop te handhaven, waardoor het spelpeil kwalitatief achter blijft bij het door- landelijke niveau. De heer Blankendaal vroeg zich af er ten opzichte van de zaalsporten geen dis- •iminatie bestaat in vergelijking met de veldsporten. Spreker zag het ïen plicht van de overheid, om de moeilijke omstandigheden, waaronder de badmintonsport hier ter stede zijn creatieve en opvoe- 1 dende werk moet verrichten, een op lossing te vinden.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 12