HiMè VERSCHILLEN ZIJN GERING 3 Verwarring en tegenspraak TABLO W Piet Deenen leidt m .utivrfxi na twee dagen t- ymu® i i r hard f ietsen in Olympiads Tour W' Vlakke eerste akte zonder uitschieters RITMEESTER win De ronde in cijfers Karate LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 28 MEI 1965 ZEVENDE BLAD u Eén gulden t Tien juryleden, officieel aan- a f gewezen door de KNWU, zijn A f er op Hemelvaartsdag in het cri- A t terium in het Haagse Zuiderpark i t in geslaagd zegge en schrijve de eerste vijf renners te klasseren. Nu was het wel moeilijk omdat een veld van 90 coureurs op de finish afstormde, maar slechts t vijf renners is toch wel een re- f cord in de wielerhistorie. De f consequentie wks dat 85 renners f ex aequo op de zesde plaats moesten worden geklasseerd. Zij f v delen nu met zijn vijfentachti- r gen de vijftien prijen voor de r zesde tot en met de twintigste J plaats. Dat kwam neer op ruim f een gulden de man Pijl van het Zuiden De sterke Luxemburger Schutz heeft in de derde etappe van de vijf daagse, door het groothertogdom voe rende pijl van het Zuiden, zijn lei dende positie in het algemeen klas sement door een ritzege verbeterd. Schutz won na een solo de derde etappe, die over een afstand van 160 kilometer van Dudelange naar Ettebruck voerde. De tweede etappe van de Pijl van het Zuiden, was woensdag gewonnen door de Duitser Dieter Koslar, die de 145 km van Differdange naar Dude lange aflegde in 3 uur 37 minuten en 34 seconden. et algemeen klassement luidt: 1. Schutz 11.18.45; 2. Guyot 11.20. 30; 3. Koslar 11.25.10; 7. Wijdenes Na twee dagen strijd zijn de verschillen in de veertiende Olympia's Tour floor Nederland nog steeds minimaal. Riet Deenen, die in dit „midden* weekse weekeinde" de leiderstrui om zijn schouders heeft gedragen, staat slechts 22 seconden voor op zijn naaste belager Gerard Koel. De overige renners staan, een enkele uitzondering daar gelaten, nog geen twee minuten achter op de 25-jarige Vlijmense renner. Adorni leidt in Ronde van Italië Dankzij een schitterende overwin ning in de gisteren gereden tijdrit t Catania naar Taormina de dertiende etappe van de Giro heeft de Italiaan Vittorio Adorni de leiding in de Ronde van Italië over genomen van zijn landgenoot Bruni Mealli. Adorni legde 50 km af in 1 uur 13 min 2 sec en was 1 mih 22 sec sneller dan Felice Gimondi, die twee de werd. Guido de Rosso werd in 115.34 derde. De Italiaan Raffaele Marcole had woensdag de twaalfde etappe gewon- Hij legde dé 223 kilometer van Agrigente naar Syracuse af in 6 uur 56 minuten en 49 seconden. Tweede werd zijn landgenoot Melfolesi, derde de Belg Willy Vandenberghe. (Advertentie) De borrel die U „toelacht" Zie uw gasten genieten van die tongstrelend zachte WF ge- never. Jaeen rondje WF. Daar is iedereen vierkant voorl JONGE GENEVER f8.25 per liter WYNAND FOCKINK Willy Spuhler, die nota bene na Olympia's Tour prof wil worden) werd reeds direct gelost, er vormde zich even een kopgroep van ruim tien i en tenslotte raakten bij Mon nikendam tal van coureurs, o.a. Tier i Groen, Rinus van der Klooster, Cees Brugel en een aantal buiten landers, betrokken bij een groot- ;epse valpartij. Allen konden weer vertrekken, met uitzondering van mi litair Arie van der Lans, voor wie de ronde meteen was afgelopen. De overige achterblijvers kwamen, onder de bezielende leiding van de felle Groen bijna allemaal weer bij Oosthuizen, na 30 km. Koel tweede Er stond de 108 gestarte ren ners deze eerste twee dagen een zeer gevarieerd programma te wachten. De eerste dag een 158 kilometer lange rit van Amster dam naar Beverwijk. De tweede dag moest een ploegentijdrit van 24 kilometer worden gereden en een criterium van 75 kilometer in het Haagse Zuiderpark. De felle Vlijmenaar Piet Deenen logde "de basis voor zijn toppositie reeds op de eerste dag. Met Hans den Hartog en Gerard van Vianen nam hij toen in de laatste fase een voor sprong van 22 seconden en met de minuut bonificatie, die hij kreeg voor zijn in de spurt veroverde eerste plaats, betekent dat voldoende winst om op Hemelvaartsdag in Den Haag alle aanvallen te kunnen opvangen. Het Zuiderpark-criterium, dat ove rigens weinig om het lijf had, werd eerst in een massale spurt beslist ten gunste van baanrenner G. Koel. De bescheiden, vriendelijke Amsterdam mer bleek te snel voor wegspurters als de Limburger Harry Steevens (tweede) en nationaal kampioen Eef Dolman (derde). Rodeo pia's Tour was de 158 km lange ope- ningsrït van Amsterdam naar Bever wijk. Nadat de renners eerst op het Rembrandtplein officieel en later in Amsterdam-noord werkelijk waren gestart, kreeg deze etappe aanvan kelijk het karakter van een onverval ste rodeo. Als eerste flitst Gerard Koel over de streep in het Haagse Zuiderpark. Hij bleef al zijn 6e- lagers tenminste een lengte voor. Kloosterman Voorin bleef het voornamelijk door het hoge tempo van bijna 43,5 km per uur vervolgens lange tijd rustig. Pas na 62 km waagde Roel Hendriks, lid van de militaire formatie een schuchtere poging, welke op niets uitliep. Meer kans had een uit Kloos terman, Van Vianen, de Deen Lander, Rini Wagtmans en Henny Schouten bestaande formatie, die er bij Wer- vershoof (83 km) tussen uit trok. Vooral toen Van Geel, Groenewegen Steevens en Beugels korte tijd later genegen bleken hun steun aan deze poging te geven. Tooh werd in Wog- num (102 km) de orde weer hersteld, omdat met name de door Eef Dolman geleide en eendrachtig samenwerken de Trio-ploeg met de aanwezigheid van zoveel vedetten voorin geen vre de had. Ondanks alle minder inspirerende voorbeelden probeerden in Egmond (15 km voor het einde) drie coureurs het opnieuw: de opvallend actieve Gerard vair Vianen en twee mannen die aan de pas geëindigde Vredes- k.oers hebben deelgenomen, Piet Dee nen en Hans den Hartog. Voorsprong Even bleef de tegenaanval van het peloton uit en in deze korte spanne tijds nam het trio zoveel voorsprong, dat het verder niet achterhaald zou worden. Op de Laan der Nederlanden in Beverwijk won blonde Piet Deenen van kop af moeiteloos een spurt, die eigenlijk nauwelijks als zodanig be titeld kon worden. Daarvoor waren de verschillen bij het ingaan van de laatste 200 meter reeds te groot. Deenen, een coureur die volgens eigen zeggen klasse tekort komt, was zelf nogal verrast over zijn triomf. Tachtig km voor het einde had hij namelijk een zware inzinking gekend, die hem zelfs even had genoopt het peloton te laten gaan. Waarmee maar weer eens bewezen is, dat in een amateurskoers vreemde dingen kun nen gebeuren. De voor een groot deel in de regen verreden ploegentijdrit in Beverwijk kende gistermorgen een nogal chao tisch verloop. Motorrijders, die de ploegen begeleidden, werkten niet al tijd feilloos, de route was volgens ve len op talloze plaatsen onvoldoende aangegeven en functionarissen van de met de organisatie belaste wielerclub Kennemerland werkten vaak onvol doende. Na afloop volgden dan ook onver mijdelijk de protesten. Renners zou den enkele malen een verkeerde weg ingestuurd zijn en er werd zelfs ge mompeld, dat de winnende Flam en- co-Peugeot ploeg evenals de Poolse equipe een kilometer te weinig had gereden. De protesten haalden echter niets uit, waarbij dat van kapitein Zweedijk, leider van de militairen, werd verworpen omdat het reglemen tair onjuist was ingediend. Dit was nogal opmerkelijk, omdat kapitein Zweedijk tevens consul van de KNWU in Gelderland is en van zo iemand mag men toch wel verwach ten, dat hij de juiste procedure kent. Chaos 'n nieuwe telg uit 'nfier geslacht! Zuiderpark Dat ln het Zuiderparkcriterium de flyers de troeven in handen zouden hebben, stond vast. Gedurende de 75 km lange rit noteerden we slechts een belangrijke vlucht, die van Eddy Beugels en de Pool Zygmunt Hanu- sik. Dit tweetal nam halverwege 30 seconden winst, maar werd elf ronden voor het einde toch weer achterhaald. Daarna vormde nog slechts een drie 20 STUKS 1.60 licht en geurig ronden (7,5 km) voor het einde door zit. de Belg Willy van Elsuwe geplaatste demarrage een bedreiging voor leider Deenen en zijn makkers. Van Elsuwe had echter zijn sprong niet juist ge timed en toen dit eenmaal bewezen was, kon niets een massaspurt meer verhinderen. Dit was naar de zin van Gerard Koel, die ruim zegevierde en daardoor opklom naar de tweede plaats in het klassement. Bovendien kreeg hij de groene trui in zijn be- De dug nu het kortste gevecht om de titel in het zwaargewicht dT-, k n Eerste etappe: 1. Piet Deenen (Schapers) de 158 kilometer in 3.37.08 met bon. 3.36.03 2. Hans den Hartog (Caballero) z.t. met bon. 3.36.38; 3. Gerard van Vianen (De Ron) z.t. met bon. 3.36.53; 4. Gerard Koel (Dextro) 3.37.30; 5. Harry Steevens (Amstel); 6. Henny Schouten (Amstel)7. Joop Hoogland (Vredestedn)8. Wim Emo (De Ron)9. Piet Snoeys (Unie) 10. Evert Dolman (Trio), allen z.t. als Koel: 3.37.30. Criterium: 1. Gerard Koel (Dextro) de 75 kilometer in 1.47.46 (met bon. 1.46.46); 2. Harry Steevens (Amstel) z.t. (met bon. 1.47.16); 3. Evert Dol man (Trio) zjt. (met bon. 1.47.31); 4. Van Rooy (Amstel) 1.47.46; 5. Pe ters (Caballero) z.t.; 6. ex aequo: 85 renners onder wie Deenen (Scha pers), Den Hartog (Caballero), Van Vianen (De Ron), Wagtmans (Dex tro), Pellenaars (Vredestedn), Koop- mans (Dextro), Braspennincx Am stel), Schouten (Amstel), Vogels (Dextro), Beugels (Schapers) en Hendriks (Mil.). Algemeen klassement na de tweede etappe: 1. Deenen 5.23.54; 2. Koel 5.24.16; 3. Den Hartog 5.24.24; 4. Van Vianen 5.24.39; 5. Steevens 5.24.46; 6. Dolman 5.25.01; 7. Schouten C.25.16; 8. Hoogland 9. Emo; 10. Wagtmans; 11. Pellenaars; 12. Van Rooy; 13. Koopmans; 14. De Wilde; 15. Van der Horst, allen zelfde tijd als Schou ten: 5.25.16. Allen uit Nederland. Ploegenklassement eerst etappe: 1. De Ron 10.52.08; 2. Caballero z.t.; 3. Schapers en De Bont z.t.; 4. Am stel Bier 10.52.30; 5. Dextro-Energen z.t. Ploegentijdrit tweede etappe: 1. Flamenco-Peugeot, de 24 kilometer in 29.49.- met bon. 27.49.-; 2. Vredestein 29.20 met bon. 28.50; 3. Polen 29.29 met bon. 29.14; 4. Breda 29.32; 5. Denemarken 29.58; 6. Tsjecho-Slo- waikije 30.26; 12. België 31.05; 13. Joe- go-Slavië 31.15; 16. Zwitserland 31.30. Het algemeen ploegenklassement ziet er als volgt uit: 1. Flamenco 11.20.19; 2. Vredestein 11.21.20; 3. Bre da 11.22.02; 4. Denemarken 11.22.28; 5. Tsjecho-Slowakije 11.22.56; 11. Bel gië 11.23.35; 14. Zwitserland 11.24.00; 17. Polen 11.32.35; 18. Joego-Slavië 12.14.38. Algemeen sprintklassement: 1. en 2. Hanusik en Groenewegen beiden 4 pnt.; 3. t/m 6 Vermeulen, Steevens, Braspennincx en Beugels allen 3 pnt.; 7. Lander 2 pnt. Het puntenklassement luidt: 1. Koel 37 pnt.; 2. Steevens 35; 3. Dee nen 35; 4. Den Hartog 34; 5. Van Vianen 33. De felle schijnwerpers boven de, boksring in Lewiston zijn gedoofd. De ruim vierduizend toeschouwers hebben het imposante slagveld al lang weer verlaten. Hier en daar lopen nog wat mannen rond, die de laatste restanten van het vuil opruimen. De recette (201.000 dol- WIELERNIEUWS De Limburgse prof. Huub Ha- rings heeft gisteren de Belgische wielerwedstrijd Brussel-Nandrin op zijn naam gebracht. Harings was in deze 2/00 kilometer lange koers samen met de Belg Albert Lacroif uit het peloton ontsnapt en versloeg zijn de eindspurt. Nederlandse hebben een op de wielerbaan van Solingen gehouden omniivm-landen- ontmoeting met Duitsland met 5—7 verloren. De sprintwedstrijden wer den door de Duitser Stenzei en de Amsterdammer Jan Janssen gewon- De eerste etappe van de Vier daagse van Berlijn is in de sprint van het peloton beslist. Gottschalk won voor Ebert en Leitner. De Ne derlanders, eindigden eveneens in het peloton (Hans Hesen werd 27e, Ted Blom 36e en Piet Ketten 39e), lar) en de ontvangsten van radio en televisie (zo'n slordige viermil- joen dollar) zijn geteld.. De titel strijd tussen Cassius Clay, 's-we- relds grootste bluffer, en Sonny Liston is geschiedenis geworden. Vragen Een nogal verwarde geschiedenis overigens. Want nadat de kruit damp is opgetrokken, het emotio nele beleven heeft plaatsgemaakt voor het beschouwende, komen de vragen over bedrog en beschuldi gingen los. „Sonny Liston is neergeslagen door een karateslagTot deze op merkelijke uitspraak komt het En gelse blad „Sun" over het kortste gevecht om de wereldtitel, dat ooit is uitgevochten. De „Sun" kwam tot deze medede ling, nadat zij een telefoontje had den gekregen van de Britse karate- expert Dillon McCarthy, die het gevecht op de televisie had gevolgd. Dillon McCarthy heeft ook de Brit se boksbond hiervan op de hoogte gesteld in een telegram, waarin hij zei, dat Sonny Liston juist onder het oor werd geslagen. Dit is een klassieke karate-slag op de hals slagader, die een man kan doden. Advies scherm zag had veel weg van ka rate, vooral omdat Clay zijn vuist uit de pols liet wegschieten. En wanneer een tegenstander, zelfs met een bokshandschoen, vlak on der het oor wordt geraakt, gaat hij knock-out. Eddy Waltham, secretaris van de Britse bokbond, heeft daarentegen de bewering dat Cassius Clay met een karate-slag Sonny Liston heeft geveld afgewezen. Reacties De algemene reactie in Engeland op het titelgevecht van Clay en Lis ton, waarvoor honderdduizenden boksliefhebbers waren opgebleven om het via de Early Bird op de te levisie te zien, is bijzonder gereser veerd. De „Evening News" noemt het gevecht „60 sec stinker", en zei verder ook: „God save the king and heaven save boxingTommy Far, de man die eens onbeslist heeft gebokst tegen de legenda rische Joe Louis noemde het ge vecht de donkerste bladzijde uit de geschiedenis van het boksen. Een zwarte vlek op het toch al niet meer zo brandschone blazoen van de zogenaamde edele bokssport. Koud Het Engelse dagblad vroeg advies aan professor Tatsuch Su zuki, hoofdrnstructeur in karate aan de universiteit van Tokio, die op vakantie is in Londen. De pro fessor zei: „de stoot die ik op het De beroering rond het titelgevecht laat Cassius Clay betrekkelijk koud. Ilij is, zoals altijd, opvallend gevat. Zonder moeite weet hij op iedere vraag een bijzonder uitvoerig antwoord te geven. Ook zijn be ruchte uitbarstingen vergeet hfj niet. Cassius, ongeslagen in zijn nu al le gendarische loopbaan als prof., zwaaide voortdurend met een krant, waarin hij op de voorpagina stond afgebeeld met aan zijn voeten de neergeslagen Liston, een beeld dat hij de sportpers steeds had voorge houden. De 23-jarige ex-Olympi sche kampioen gaat zijn titel waar schijnlijk nog dit jaar voor de tweede maal op het spel zetten. Wie de tegenstander van „Moham med Ali" zal zfjn is nog niet be kend. „Misschien wel die Canadees George Chuvalo, die nog nooit is neergeweest. Of anders is er nog een zekere Floyd Patterson", legde Clay uit. „Ik weet niet wie ik zal nemen. Wat my betreft kiest het publiek uit wie met mij in één ring gaat staan. Het zal er wel op uit draaien dat we naar Cape Kennedy zullen gaan om te kijken of er op een andere planeet nog iemand is die het tegen mij durft op te ne men. Om maar te zwijgen van iemand die me zou kunnen ver slaan Glimlachend Clay was overigens zeer beminnelijk. Glimlachend keek hij voortdurend rond om te zien of iemand hem nog wat had te vragen. „Nee, ik noem mezelf niet meer de grootste aller tijden. Dat deed ik voor het eerste gevecht met Liston, toen wilde ik alleen maar een kans krij gen. Nu zegt iedereen tegen me. dat ik inderdaad de grootste bokser al ler tijden ben" stelde Clay, die geen enkel spoor van het korte gevecht droeg, met veel voldoening vast. Cassius Clay „Misschien is er op een andere planeet nog iemand die liet tegen mij op durft te nemen"

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 21