demi GEARRESTEERDE ONTKENT TEVEEL Weer 1700 militairen uit San Domingo Mislukking en succes bij verkenningen en gebruik van de ruimte Purol SCHUDEL* CITROEN Canon ,eidó& CïQcjencla Uiterst scherpe aanval van Moskou op Peking MET EEN ENKEL WOORD HAAGSE AGENDA 1 LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 28 MEI 1963 Vervolg van pag. 1 Vrijwel elke dag maakte de heer Van Hoey-Smith een inspectietocht in een open auto, over zijn landgoed Stypemonde, waarbij hij meestal was vergezeld door twee jachthonden. Woensdagmorgen had hij echter die honden niet bij zich. Omstreeks half negen had hij, zoals hij vaker deed, de voorman C. Hartog bij zich laten komen, om over de werkindeling te praten. Daarbij was ook gesproken over verdachte, die de laatste tijd het uitbaggeren van sloten tot zijn hoofdtaak had. De tijd werd geschat die de man nodig zou hebben met het uitbaggeren van enkele sloten. „Als dat is gebeurd, stuur ik hem wel naar je toe", had de heer Van Hoey-Smith de voorman nog ge zegd, „Ik moet hem toch nog even spreken". Daarna is hij vijf voor ne gen in zijn auto gestapt en wegge reden. Furieuze aanval Op zijn tocht ontmoette de heer Van Hoey-Smith twee bosarbeiders. Hij vroeg hun, waar hij verdachte kon vinden. Die bevond zich hoog stens enkele honderden meters ver der. Ongeveer op die plaats heeft zich het drama voltrokken. Daar is de heer Van Hoey-Smith op een verschrikkelijke wijze aangevallen. Alles wijst erop, dat hij in de sloot is getuimeld, onder het geweld van de furieuze aanval. Zijn kostuum was nat en onder z'n schoenen zat kroos. Hoe scherp het voorwerp is geweest waarmee de steken werden toege bracht, blijkt ook uit de diepe sne den in de hoed, die hij droeg. Met een bovenmenselijke krachtsinspan ning is de aangevallene hevig bloe dend in zijn auto geklommen. In zijn linkerbeen zat nog de punt van het scherpe voorwerp, waarmee de moord Kilometer De politie heeft de afstand nage meten, die het zwaargewonde slacht offer in de auto heeft afgelegd, voordat hij omstreeks half tien luid- claxonnerend voor het jachthuis ver soheen. Het was 943 meter, bijna 'n kilometer dus. En dat over smalle bospaden. Hij moet er tenminste zes minuten over hebben gedaan. Voor- V.S. en Engeland werken aan verdrag anti-kernwapens De V.S. en Engeland werken op het ogenblik samen voor de opstelling van een verdrag om de verspreiding van kernwapens te verhinderen, al dus heeft de Engelse premier Wilson in Londen meegedeeld. Het ontwerp zou binnen korte tyd gereed zijn voor bespreking met andere geal lieerde landen. Engeland is ook van plan aan te dringen op een internationaal op treden om alle proeven met kern wapens ook de ondergrondse te verbieden. Dit de nieuwe voorstellen om van het be perkte kernstopverdrag van 1963 een verdrag voor een volledig verbod te maken. Om dit te bereiken zou de Britse regering bereid zijn de Weste lijke eis van tenminste zeven inspec ties ter plaatse per jaar aanzien lijk te verminderen. Deze eis, die door de Sowjet-Unie werd verworpen, heeft de onderhandelingen over een volledig verbod van kernproeven verhinderd. In het algemeen is de Brits-Ame rikaanse doelstelling: 1. De nucleaire landen te binden nooit kernwapens, de kennis om ze te maken of het toezicht op de wapens over te dragen aan landen die ze nu met bezitten. 2. De niet-nucleaire landen te binden nooit wapens te maken, ko pen of er op andere wijze de be schikking over te krijgen. De Brit ten en Amerikanen zijn vermoede lijk ook bereid maatregelen te ne men om communistisch China te la ten deelnemen aan onderhandelin gen die tot doel hebben de versprei ding van kernwapens te verhinde- dat de heer Van Hoey-Smith ook maai- iets had kunnen zeggen, over leed hij. Van de veertien steken, die hem waren toegebracht, waren er drie zeer ernstig. Op het moment van zijn aanhouding, bevond hij zich bij een sloot 250 meter verder. Uit de sporen van de auto van de heer Van Hoey- Smith en de bromfiets, waarop ver dachte omstreeks half zeven naar Strypemonde was gekomen, bleek dat werkgever en werknemer zich op dezelfde plaats hadden bevonden. Zo op het oog zaten op de overall van verdachte geen bloedspatten. Men heeft zijn kleding naar het Ge rechtelijke Laboratorium in Den Haag gezonden om die te laten on derzoeken op stille getuigen. Begraven Twee speurhonden waraonder Ro land van de opper-wachtmeester Fiersen uit Noordwijkerhout, kon den het steekvoorwerp niet vinden. Het is uiteraard heel gemakkelijk ge weest 't scherpe voorwerp te begraven temeer daar bosarbeiders een schop bij zioh hebben. Men twijfelt er aan, of men ooit het voorwerp tevoor schijn zal brengen. Het was bekend, dat verdachte een mes in een schede bij zich droeg, welke schede hij had zitten in de duimstokzak van zijn overall. Dit werd hem tijdens het verhoor gezegd. „Het ding ben ik 14 dagen kwijt", verklaarde verdachte, die wel zonderling doet, maar vol gens zijn ondervragers geen debiele Franse miliciens slechts zestien maanden in dienst (Van Parijse correspondent) Aan het einde van langdurige de batten over de hervorming van het Franse leger heeft de Nationale Ver gadering besloten de Militaire diensttijd van twintig tot zestien maanden te verkorten. De regering had in haar plan achttien maanden voorgesteld, ter wijl een groot deel van de Kamer die tyd tot slechts een jaar wilde reduceren. Behalve de diensttijd zal ook de omvang van het Franse leger dras tisch worden ingekrompen. Het zal voortaan uit drie categorieën be staan. Terwijl het contingent dienst plichtigen steeds geringer in aantal wordt, zullen, naast het beroepska der, in de toekomst ook nog vrijwil ligers worden aangetrokken, die zich voor tenminste drie tot vijf jaar bin den. Bij de oppositie hebben deze bepa lingen nogal wat bedenkingen ge wekt. De regering werd met name verweten met haar reorganisatie in feite de basis te willen leggen voor een beroepsleger, waarin men een groot gevaar ziet voor de democratie. De Gaulle is altijd voorstander van een beroepsleger geweest. Kerkelijk Leven NED. HERV. KERK Oosterwolde (Gld.) J. C. Sohuur- indruk maakt. Hij ontkent echter te veel, vindt de politie. Hij zou zijn patroon zelfs niet hebben gezien. En diat terwijl de voorman en twee van zijn collega's de heer Van Hoey- Smith in de richting hebben zien rij den, waar verdachte zich bevond. En er was geen zijpad. Nog geen oplossing in zicht President Johnson heeft van daag meegedeeld, dat opnieuw 1700 Amerikaanse militairen uit de Dominicaanse Republiek zul len worden teruggenomen. De afgelopen twee dagen zijn er al 1600 vertrokken. Hoewel de strijd tussen de volgelin gen van resp. generaal Imbert en ko lonel Caamano is gestaakt, is er nog geen politieke oplossing van het ge schil in zicht. Dit is voornamelijk te wijten aan de volharding van de „re gering voor nationaal herstel" (gene raal Imbert) in de eis, dat aanhan gers van Caamano zich moeten over geven en dat de „Imbertisten" de enige regering in het land moeten gaan vormen. Caamano, de leider van de „constitutionelen" heeft ge zegd, dat hij Bundy, president John sons speciale adviseur, vijf punten had voorgelegd, die essentieel waren voor een regeling: eerbiediging van de grondwet van 1963 (door oud-president Bosch op gesteld), handhaving van de in 1962 gekozen parlementsleden, een nieuwe legering van uitsluitend „democrati sche burgers", terugtrekking bezet tende strijdkrachten en het leger on der bevel van de „constitutionelen". Over die punten is geen overeen stemming bereikt. Vrijwel het enige, waarover men het eens is geraakt, is dat elke eventuele nieuwe regering sterk anti-communistisch en geen rechtse dictatuur moet zijn. Bundy is na tien dagen vruchte loos onderhandelen naar Washington teruggekeerd. Bij de verdere bespre kingen zal Mora, de secretaris-gene raal van de Organisatie van Ameri kaanse Staten, de leiding hebben. Bundy had gepoogd een coalitie-rege ring te bevorderen onder Antonio Guzman, gewezen minister in de omvergeworpen regering van Bosch. Caamano juichte dit toe, maar Im bert wees het voorstel af. Terwijl het in San Domingo rustig is, heeft generaal Imbert over het gehele land arrestaties gelast. Een er van betrof de vader van een der voornaamste leiders van kolonel Caa mano, namelijk kolonel Montes Ar- rache. Verwacht wordt dat deze ar restatie heftige reacties zal veroor zaken. Mora heeft na een klacht van ko lonel Caamano voorts een onderzoek gelast naar beweerde schendingen van mensenrechten in de Domini caanse Republiek. Het onderzoek zal worden verricht door een autonome OAS-commissie. Het Witte Huis heeft meegedeeld, dat 6154 personen uit de Domini caanse Republiek zijn geëvacueerd, onder wie 2475 die de nationaliteit van de republiek bezitten. Onder de geëvacueerden zijn 115 N e d e r 1 a n- Veroordeling De Franse minister van voorlich ting, Peyrefitte heeft gezegd dat de Franse regering met kracht de in menging zowel van de VS als van de Organisatie van Amerikaanse Staten in de Dominicaanse Republiek ver oordeelt, maar volledige steun ver leent aan de maatregelen van de VN en van hun vertegenwoordiger in San Domingo, Mayobre. De jongste Franse kritiek, die vol gens Reuters correspondent in Parijs door presiden tDe Gaulle zelf is ge uit, is de scherpste die tot dusverre geleverd is op de Amerikaanse troe penzending naar San Domingo. De Amerikaanse minister van Buiten landse Zaken, Rusk, heeft in scherpe bewoordingen op de Franse kritiek gereageerd. De Amerikaanse minister van De fensie, McNamara heeft onverwacht zijn voorgenomen bezoek aan Bonn afgezegd wegens „belangrijke andere verplichtingen". GEREF. KERKEN (VRIJGEMAAKT) Kapteyn, H. R. Timmerman te A'dam-West. Poolse r.-k. hopen op komst van Paus Kardinaal Wyszynski heeft 60 uur voor het begin van de Poolse verkie zingen verklaard: „Wij hebben vele regelingen gekend koningen, prin sen en politici. Zij zijn allen geko men en gedaan, maar de kerk is nog steeds waar zij in den beginne De primaat van Polen maakte be kend, dat op 3 mei 1966 het hoogte punt zal zijn van de viering van Polen's 100-jarige christendom een feest, waarop de Poolse r.- katholie ken Paus Paulus hopen te begroeten. De primaat, die de vorige week uit Rome is teruggekeerd, gaf uit naam van de Paus de apostolische zegen. Hij zei: „De heilige vader heeft me verzocht u te zeggen hoe hij de trouw aan de kerk ondanks de tal loze aanvallen van de godlozen waar deert". F.en Atlas-raket, draagster van een veertig kilo wegende namaak-ruim- tevaarder, is gisteravond twee minu ten na de lancering op de in Califor- nië gelegen luchtmachtbasis Vanden- berg, uit elkaar gesprongen. De Ame rikaanse luchtmacht zag daarmee haar verwachting de bodem ingesla gen, dat de „Torso Tom" gegevens over radioactieve straling in de ruim te zou verkrygen. De plastic pop zat in een kegel aan de buitenkant van de Atlas-raket en moest zichzelf In de ruimte schieten als de raket was uitgewerkt. Een soortgelijke poging, die in januari van dit jaar werd gedaan, mislukte eveneens. De NASA (het Amerikaanse Natio nale Bureau voor lucht- en ruimte vaart) maakt bekend, dat van een drievoudige Russische lancering niet drie maar 26 satellieten of stukken van satellieten in de ruimte draaien. Op 15 maart deelde de Russen me de, dat zij, met één enkele raket, de Cosmos 61, 62 en 63 hadden gelan ceerd. De NASA heeft geconstateerd dat de drie ruimtesatellieten van het type Cosmos en de verschillende stuk ken zich in vrij excentrieke banen tussen hoogten van 200 en 1500 km bewegen. Kleurentelevisie per kunstmaan De Sowjetrussische communicatie kunstmaan „Molnija-1" (in april gelanceerd), heeft volgens het pers bureau Tass met succes kleurentele- visiebeelden uit Moskou doorgezonden naar een grondstation op duizenden kilometers van Moskou verwijderd. Deskundigen waren van mening, dat de beelden, die per draad naar Moskou teruggezonden werden, van uitstekend gehalte waren. Dit gold voor de gehele duur van een reeks da gelijkse uitzendingen van acht tot negen uur. De Mariner-4 functioneert goed Het Amerikaanse ruimteschip Ma riner-4 had gisteren op zijn vlucht naar Mars om foto's van deze pla neet te maken 145 kilometer afgelegd. gelanceerd, functioneert normaal, met uitzondering van twee reeds eer der bekendgemaakte fouten van min der belangrijke instrumenten, en is nu 20 miljoen km van Mars verwij derd Milton Goldfine, leider van de lan cering, is gematigd optimistisch over de kans, dat de Mariner inderdaad foto's zal maken. Er is een kleine kans, dat dit door de intense straling bij Mars niet lukt. dient heel de huid EEUWFEESTVIERING LEGER DES HEILS Ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het internationale Leger des IKeils is gisteravond in het Con certgebouw in Amsterdam een natio nale eeuwfeestviering gehouden. In zijn toespraak zei de territoriaal leider van het Leger des Heils in Ne derland, commandant W. F. Palstra, ondermeer: als 100-jarige is onze we reldorganisatie en onze landelijke or ganisatie (het Leger bestaat in Ne derland sedert 1887) vitaal en levens lustig. Sprankelende plannen en ge durfde initiatieven vinden verwezen lijking. Buiten onze landsgrenzen ontplooit de legerarbeid in snel tem po met name in de pas kort geleden tot zelfstandigheid gekomen staten in Azië en Afrika. Tientallen Neder landse heilsofficieren nemen deel aan dit werk in den vreemde. In ons eigen land slaagt het Leger erin zich aan te passen aan de nog steeds snel wisse lende omstandigheden in onze sa menleving, zo vervolgde spreker, en dit alles gedreven door de liefde van Christus". Commandant Palstra gaf vervol gens een overzicht van de huidige situatie bij het Leger der Heils in Ne derland, dat thans 10 korpsen heeft met geschakeerde arbeid onder vol wassenen, tieners en kinderen. Hij deelde voorts mede, dat de plannen tot de bouw van een nieuw hoofd kwartier ter vervanging van het ou de op de Prins Hendrikkade te Am sterdam een beslissende face zijn in gegaan. In voorafgaande bijeenkomsten in de ochtend en middag ontvangen dertien heilssoldaten een benoeming tot officier en werd aan 32 kadet- officleren hun eerste praktij k-aan- De Mariner werd 28 september 1964 stelling uitgereikt. DUBBEL GESTOOKTE N.V. DE CONDOR - DISTILLEERDERIJ - LEIDEN Advertentie Elegant, niet veel groter dan een pakje sigaretten, zéér gemakkelijk te bedienen, dat zijn zo enkele eigen schappen van de voortreffelijke CANON DEMI, do halfformaatcamera met Ingebouwdo belichtingsmeter! Het objectief is rag- scherp en u maakt 72 perfekte opna- normale kieinbeeldfilm. f 195.- incl. polsrlem en etui van leder. Wilt u meer weten? Vraag uw fotohandelaar en koop zo'n echte Canon-Camera voor weekend'en vakantlel Canon-Camera's: objectief bezien beter! IMP. N.V. BORSUMIJ-WEHRY DEN HAAt Balletschool Hendrichs. 8 Extra vuilophaaldienst: Leiden Noord (de Kooi en de Waard). Oude Vest 13: Evangelisatie Chris- tengem. „Ecclesia". 8 uur nm. St.-AntoniusclubhulsFeestavond Kon. Ned. Ver. voor EHBO. 7.30 uur ZONDAG Bevrijdingskerk: Geref. Evangelisatie Dt. Van Voorthuijzenschool (aula) i Jehovah's getuigen. 4 i zending. Spr. dhr. J. Zijlstra, 10 Pieterskerk. Open Deurdienst, 7 Volkenkunde Vertoning van film „Land van de laatste dagen. 10.30 uur vn>. MAANDAG Boerhaavelaan 44: Dlploma-uitrei- ng ^r.-k. Technische Haagweg 4: Diploma-uitreiking Tech- 'ische School. 8 uur nm. Rest. Van der Heijden: Jaarvergade ring VW. 5.30 uur nm. DINSDAG Hoge woerd 175Dienstvergadering Technische School „Don het hervormde jeugd- Westerveld over „Mensen achter tra- "es", 7.45 uur nm. Kleine Burcht. Filmavond Bataafse i O. Haagsche Co- Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. „Een geboren leuge- Mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst overleden Op 84-jarige leeftijd is gisteren in Rotterdam overleden mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst, van 1925 tot 1946 met een onderbreking in de oor logsjaren, commissaris van de Ko ningin in Overijssel. De begrafenis geschiedt dinsdagmiddag 1 juni op het kerkhof van de H.-Landstichting in Nijmegen na een rouwdienst In Rotterdam-Hillegersberg. Alexander Eppo baron van -Voorst tot Voorst studeerde aan de Rijks Universiteit in Utrecht, waar hij in 1905 slaagde voor het doctoraal exa men in de rechtswetenschappen. Hij was gewezen reserve majoor voor speciale diensten, Malthezer ridder en van de ridderschap van Gelder land. Baron van Voorst tot Voorst was commandeur in de orde van Oranje- Nassau en ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw.. BINNENLAND ting Corporation uit Illinois trackmo- btles vervaardigen. Bij een demonstra tie op het terrein van Spoorljzer werd meegedeeld, dat de trackmobile in Amerika reeds 15 Jaar in produktie is. Zij kan zowel op de weg als op de rails worden gebruikt. Van de cabine Het Russische partyblad „Prawda" schreef gisteren dat communistisch China aanstuurt op een wereldoorlog inzake Vietnam, als een methode om de eenheid binnen het wereldcom munisme te herstellen. Het is een va.i de scherpste aanvallen op de Chinese politiek van de laatste we ken. „Het zou onjuist zijn om te zeg gen, dat slechts een wereldoorlog de eenheid in het socialistische kamp en in de gehele communistische we reldbeweging teweeg kan brengen", aldus de Prawda. „Echte communis ten wachten niet op het uitbreken van een wereldoorlog, maar proberen een kettingreactie te voorkomen die deze zou kunnen veroorzaken". De Chinese weigering om de ge schillen met Moskou bij te leggen werden veroordeeld met de woorden „verwijzingen naar bestaande ge schillen kunnen op geen enkele wijze de rechtvaardiging vormen voor de weigering gezamenlijk te strijden tegen imperialistische agressie". Het conflict Moskou-Peking gaat volgende maand een kritieke fase in. Beide partijen ijveren voor aanhang in hun krachtmeting op de tweede Bandoeng-conferentie van Afro- Aziatische landen in Algiers. De Chinezen verzetten zich tegen Russische deelneming omdat Rus land een Europees land is. Maar Moskou heeft al een voet tussen de deur, daar is toegezegd dat de kwes tie van deelneming op een voorbe spreking zal worden behandeld. De Russen worden gedwarsboomd door het pro-Chinese blok en wellicht door andere deelnemers, die benauwd zijn om door steunverlening aan de Russen de Chinezen tegen zich in het harnas te jagen. Ondanks de conflictsstof is vorige maand tussen China en Rusland een nieuwe handelsovereenkomst ge tekend. die voor het eerst in de laat ste jaren gaat in de richting van een uitbreiding van de handel. Ook de culturele uitwisseling en de we tenschappelijke samenwerking du ren op kleinere schaal voort. Maar het ontbreken van belang rijke partij-betrekkingen is de vori ge maand duidelyk bewezen door de benoeming van Serf ei Lapin tot am bassadeur in Peking. Lapin heeft by na geen betekenis in de party, in duideiyke tegenstelling tot zyn voor ganger. de verwisseld 1 Hinderlaag Rebellen In Zuid-Soe- an hebben in Bibor een militair de tachement uit het noorden in een hinderlaag gelokt. Een legerarts Kettingbotsing Op Rijksweg 12 jurisdictie geheel Nederland. ■stopt ln politieauto In werden e <n een 2 houden die bureau overgebracht, BUI ;r heen gezonden omdat het boekje niet werd gevonden. Later vond men het spaar bankboekje echter ln de politieauto tal en hield hen opnieuw aan. Na val overleden In het Haven ziekenhuis ln Rotterdam is de 61-Ja rige controleur M. Broersen overleden De man was ernstig g-mmm jW tijdens werkzaamhede landse schip Alnitak e het Europese parlement is benoemd de heer R. Laan Jr. Hij zal in de socia listische fractie de heer S. A. Post humus, die tot staatssecretaris van Verkeer en Waterstaat is benoemd, op volgen. ié begraven Vandaag is de Zes weken geleden legde hij de zittersfunctie wegens ziekte neer. ue heer Brasse was ook voorzitter van de landelijke examen regellngscommissle HIJ was ridder in de Orde van Oranje hen mochten na behandeling het ziekenhuis weer verlaten. Gedood door rol balatum De ze venjarige Milly Glelissen is in Helmond bij een ongeluk om het leven gekomen. Het meisje was met andere kinderen krijgertje aan het spelen in een op slagplaatsje. Op een gegeven moment jarige Bredanaar is ln conflict geko men met de Justitie, omdat hij een kleindochter bij de burgerlijke stand aangaf als zijn eigen dochter. Deze vrij unieke procedure was hem ingegeven had de geboorte m meisje tot gevolg. Omdat de niet wilde, dat haar kind de haar onwettige echtgenoot in Breda legde 75 gulden boete tyfoon, gepaard met uren regenval. Voorts worden j gevaagd werden. Ongeveer 30.000 zeshonderd Jaar geleden i_ homofilie straf- Korfoe, zijn gisteren in rdlgheld van de Cyprisch* bevelhebber, generaal Grlvas, Griekse generaals belangrijke r ie-oefeningen gehouden, waar twintig Russische stukken veldgeschut deelnamen. Het doel van de oefenin- tische hoofdstad ls bekendgemaakt, le Kongolese rebellenleider Gbenje niet langer „president van de repu- persconferentie gezegd, dat de r Proefperiode Het Britse Lagerhuis leeft met een meerderheid van 48 acht soldaten Achttien militairen werden gewond. Versterkingen die naar het gebied zijn gezonden nomen een aantal rebellen gevangen. Grew overleden In Manchester in i Amerikaanse staat Massachusetts is woensdag overleden Joseph Clark Grew, die ambassadeur van de Ver. Staten ln Tokio was van 1931 tot 1941. gisteren 85 Jaar geworden zijn. het Lagerhuis kan betekenen, dat de wet alleen maar tot 31 Juli 1970 geldt low, lid van het Sowjetrussische par tijpresidium, heeft woensdag een derhoud gehad met de voorzitter de Bulgaarse communistische partij ZJiwkow „over kwesties betreffende de „verrassingsaanval" van Japan op de Jehovah's Getuigen, 7.25 1 TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; Legermuseum (Pesthuislaan): Met litzonderlng van zaterdag van 10- 4 u zondag 1-4 uur). Rijksmuseum voor Volkenkunde; Steenstraat 1): Dag. 10-17 u; 's zon. lags 13-17 uur. Rijksmuseum van Oudheden: Ten- oonstelllng „Opgravingen in bijbelse grond Werkd. 10-6 uur; zon- en feest UJks 10-5 Rijksmuseum der natuurwetenschappen: Dag. 10-4 zond. 1-5 i de geschiedenli wetenscnac BIOSCOPEN CameraVan vrijdag af Beschuldigd 9.15 i 9.15 Zondag 2.30, 4.45, 7 dag 2.30, 4.45, 7 en Luxor: „Allez France". Dag. 2.30, 7 5 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7 4.30, 7 e Rex: Van donderdag t/m zaterdag „Wilde haren". 14 jr. Van zondag t/m woensdag „Met één voet in de hel". 14 Jr. Dag. 2.30, 7.15 en 9.15 u. Zondag 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Astra-th eater - Wassenaar: Vrijdag n 9.15 uur, zond. 2.30, „Cartouche". 14 Jr. Avond- en nachtdienst der apotheken voor spoedeisende gevallen Zuider Apotheek, Lammenschansweg waargenomen door de Zuidet sel geopend, BM geen gehoor eciaiir Smallenburg te Leiderdorp wordt e eens waargenomen door de Zi Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek li r halsarte -- nemers), b op dokterstelefoon 22222. VRIJDAG 28 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Haag- sohe Comedie, „Na de zondeval". Kurzaal: Concert R.-K. Residents Kamerkoor. 20 uur. Dlligentia. 20.15 uur. Haags Studen tencabaret. ZATERDAG 29 MEI Kon. Schouwburg20.15 uur. Haag- ihe Comedie, „Galante listen". ZONDAG 30 MEI Kon. Schouwburg: 14 uur. Haagadhl Comedie, „Ardèle". 20.15 uur „Konlm Dlligentia: Louis Gabowlta (viool) 20.15 uur. MAANDAG 31 MEI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Toneel groep Centrum, „Polyester Polka". Kurzaal: Concert „Musica". 20.16 1 DINSDAG 1 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Haag 20 i WOENSDAG 2 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Haag' che Comedie, .Koning Lear". Paaskerk: Orgelooncert Hen'.: C. Hef sohe Comedie, „Candida". VRIJDAG 4 JUNI Kon. Schouwburg: 20.15 uur. Haaf sche Comedie. „Ardèle". ZATERDAG 5 JUNI Kon. Schouwburg: Eindexamen Am WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 uur) worden heeft gebrek aan "water. Sedert Jaar is steeds minder neerslag in het New York gevallen de helft geslon- geleden welke het werk Chinese en liberale elementen ln de Bulgaarse partij. watervoorraad i hun reeds vijf ig te beëindig* genen bevinden ondersteuning arbeidsvoorwaarden. Turks-Syrische Incidenten 48 uur hébben zich twee v orgedaan aan de Turks-Syrische grens. Het laatste Incident heeft vol gens Turkse persberichten aan twee Syrlërs het leven gekost. Twee andere Syrlërs werden gevangen genomen. Syriërs zouden de Turkse grenspost Amsterdam Den Helder f Ypenburg t Zuld-Llmb. regen onbewolkt 16 Stockholm licht bew. 17 Oslo geh. bew. 18 Kopenhagei half bew. 8 Aberdeen regenbui 11 Londen regen 15 Brussel regen 12 Luxemburg motregen Parijs regenbui 17 Bordeaux zwaar bew 17 Grenoble regenbui 18 Nice licht bew. 19 Frankfort Mtlnchen' Zürlch regen 16 8 Genéve regenbui 16 7 Locarno zwaar bew 19 11 Wenen regen 17 9 Innsbruck regen 17 8 Belgrado zwaar bew 24 12 Athene onbewolkt 26 19 onbewolkt 25 11 zwaar bew 25 17 onbewolkt 31 18

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2