Cassius rootste Niemand kan tegen me op BRYLCREEM EERSTE HARDE STOOT VELT SONNY LISTON VERWARRING OVER DE DUUR VAN DE K.O. GEVECHT DUURT SLECHTS EEN MINUUT Brullende Cassius Clay: Voor hem...voor haar Fraaie eindsprint gaf Attila 1.22.4 zege TURNKAMPIOENSCHAPPEN IN STADSGEHOORZAAL LEIDSCH DAGBLAD AVOENSDAG 26 MEI 1965 Advertentie CassiuB Clay, de wereldkampioen in het zwaar gewicht heeft gisteravond in Lewiston zijn titel met succes verdedigd tegen zijn uitdager Sonny Liston. In de eerste minuut van de eerste ronde sloeg Clay zijn tegenstander knock out. Het was de snelste knock out overwinning in de geschiedenis van het wereldkampioenschap zwaargewicht. EERSTE SLAG Clay's eerste harde stoot be sliste het gevecht. Nadat de we reldkampioen met een links- rechtse combinatie het initiatief had genomen en Liston na een gemiste linkse toch nog twee maal een linkse directe kon plaatsen op Clay's onbescherm de gezicht, kwam het onver wachte en plotselinge einde van het gevecht. Toen Liston instapte, ving Clay hem op met een rechtse hoek on middellijk gevolgd door een korte linkse. De uitdager sloeg daarna als een blok tegen het canvas. Toen Liston op het canvas lag, bleef Clay boven zijn verslagen tegenstander staan, waarop Jersey Joe Wal cot, de voormalige wereld kampioen, die het gevecht leidde, Clay naar de neutrale hoek trachtte te duwen. Tellen Tijdwaarnemer Francis McDo- nough begon daarop met tellen. Ter wijl Clay naar de neutrale hoek ging, probeerde Liston overeind te komen. De uitdager rolde echter terug op zijn rug, waarna hij er toch in slaagde overeind te komen en het gevecht voort te zetten. Liston was echter door Mc- Donough al uitgeteld. Walcott, die het tellen kennelijk niet gehoord had, keerde zich daar op naar de tijdwaarnemer, die hem beduidde dat de strijd afgelopen was. De scheidsrechter liep daarna op de beide boksers toe om hen te schei den, waarna Clay zijn handen in de Daupliiné Liberé De Fransman Pierre Martin heeft de gisteren gehouden vijfde etappe van het Criterium van de Dauphiné Liberé, een rit over 208 km van Nan- tua naar Thonon les Bains, gewon nen. De Nederlander Jan Janssen fi nishte als tiende in het grote pelo ton, dat een achterstand van ruim een minuut had op de winnaar. Onze landgenoot Cees Lute plaatste zich als veertiende. De Fransman Jacques Anquetil behield de leiding in het algemeen klassement. Driebondentoernooi korfbal in Velsen Het jaarlijkse driebondentoernooi tussen de vertegenwoordigende korf balteams van de Noordhollandse, de Haarlemse en de Leidse korfbalbond zal morgen op het terrein van Wa tervliet in Velsen worden gehouden. De Leidse twaalftallen zijn als volgt samengesteld: KNKB: dames: L. Link (VO), C. 'an Polanen (VO), C. Planje (Fluks) S. de Vink (Zkw), S. Verhoekx (Da naïden) en M. Zirkzee (KNS), he- H. Filemon (Algemene), P. de Haas (Fluks), W. Meyer (VO), G. Nap (Danaïden), B. Zirkzee (KNS) H. Zierikzee (Zkw). Reserves: de dames: J. Onderwater (Zkw) en L. den Hoed (Algemene) en de heren: F. Pasman (Danaïden) en H. v. Zonneveld (Alg.). Junioren: Dames: G. Penseel (VO) A. Smittenaar (VO), I. de Klerk (Fluks), J. Roedoe (Zkw), E. Roo- senschoon (Danaïden) en I. Thijs- (Alg.). Heren: D. Carree (VO), C. de Haas en H. Duym (beiden Fluks), N. v. Leeuwen (Zkw), R. van Vliet en W. van Vliet (beiden De Algemene). Reserves: de dames M. Nap (Danaïden) en H. Zitman (KNS) en de heer P. van Westrie- nen (De Alg.). Regionaal: Dames: E. Boom en J. van Duuren (beiden De Alg.), M. Hogenes en I. Verstraten (beiden KNS), T. van Lummel (Danaïden) „1 G. Mulder (Crescendo). Heren: A. Boezaard (Fluks), T. Fallaux (Alg), J. Ober en T. Griensven (belden KNS). I. de Jong (Crescendo) en W. Meylink (Danaïden). Reserves: de dames E. de Haas Oudshoorn (Fluks) en Y. Pasman (Danaïden) en de heren A. Baartwijk (Algemene) en G. Philipsen (Danaïden). Het Nederlandse tennismeisje Lydia Ja nssen Venneboer is gisteren in de tweede ronde van een inter nationaal toernooi in Surbiton uit geschakeld. Zij verloor met 1-6 5-7 van de Britse Wade. |lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll!£ Twaalf maal Het tweede gevecht om het 1 wereldkampioenschap zwaarge- i| wicht tussen Cassius Clay en Sonny Liston, is de twaalfde ti- telstrijd, die in de eerste ronde werd beslist. De ontmoeting in Lewistone g was tevens de kortste uit de ge- g schiedenis van de strijd om de g wereldtitel in het zwaargewicht, g Het treffen tussen Clay en 1 Liston duurde slechts een mi- g nuut, achtentwintig seconden g korter dan de tijd, die Tommy g Burns op 17 maart 1908 in Du- §f blin nodig had om Jim Roche M k.o. te slaan. Illlllllllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ lucht stak en een vreugdedans Sensatie Cassius Clay, op de biljetten voor zijn tweede gevecht met Liston of ficieel aangekondigd als Mohammed All, de naam, die hij aannam na zijn overgang tot de „zwarte mos lims" heeft dinsdagavond in het kleine textielstad je Lewiston in de Amerikaanse staat Maine dus op nieuw voor een sensatie gezorgd. Nauwelijks 4000 toeschouwers in het centrale jeugdcentrum van Main hebber de snelste knock out over winning in de geschiedenis van het wereldkampioenschap zwaargewicht gezien. Culinaire horoscoop voor de komende 2 weken voor u die geboren is onder het teken AC M Bami goreng met kroepoek en spiegelei D Gesloofde niertjes in madeirasaus, doperwten en rijst W Gebraden saucijsjes, bloemkool, aardappelpuree D Gepaneerd Jralfslapje, »erse groente, aardappelpuree V Tongfilets la meunière, salade, gekookte aardappelen Z Nasi goreng met spiegelei, kroepoek en pisang goreng Er staat u deze week veel verandering van spijs te wachten. En dat doet eten. U zult vlot worden bediend en veel geld sparen, want eten in Albert's Corner is voordelig. CORNER Stationsplein 24 Leiden Chinees verbetert wereldrecord Tijdens een gewichthefwedstrijd in de Roemeense hoofdstad Boeka rest heeft de Chinees Lioe Tien-woe het wereldrecord tweehandig druk ken in het middengewicht met een halve kilogram verbeterd. De 25-ja- rige oosterling uit de provincie Liao- ning in het noordoosten van China bracht 149 kg omhoog en verbeterde daarmee het wereldrecord, dat sedert 28 maart met 148,5 kg op naam stond van de Rus Kozlow. Pijl van het Zuiden De sterke Luxemburgse amateur wielrenner Edy Schutz heeft na de eerste dag van de door het groot hertogdom voerende vijfdaagse „Pijl van het Zuiden" de leiding in het al gemeen klassement. De beste Neder lander is de Zeeuw Richard Bukacki, die de tiende plaats inneemt. Bruno Deserti, een 23-jarige Italiaanse coureur is gisteren op Monza verongelukt, toen hij met zijn Ferrari van de baan raakte en tegen een muur botste. Deserti was op slag dood. Uitzinnig van vreugde schreeuwt Cassius Clay het uit: ,,ik ben de grootste Nauwelijks een minuut heeft Son ny Liston, die in februari van het vorig jaar in Miami Beach zijn titel aan Clay verloor, in de ring ge staan. issius Clay, de man, die in de afgelopen jaren eenentwintig maal als professional in de ring kwam en eenzelfde aantal keren meestal door k.o. won heeft behalve als bokser ook als „waarzegger" grote n gemaakt. Ditmaal was Clay onder dwang van zijn manager om de voorverkoop niet te schaden, af geweken van de gewoonte om de ronde te noemen waarin hij zijn tegenstander k.o. zou slaan. Sneller dan het nu gegaan is zal niemand het evenwel verwacht heb ben. Ook Clay niet, die zich welis- na afloop onmiddellijk over de ringtouwen boog en schreeuwde: ,r is Floyd Patterson. Ik had toch gezegd dat ik een verrassing had, maar jullie wilden het niet ge loven." In de kleedkamer na afloop van zijn snelle nederlaag zei een schijnbaar onverstoorde Sonny Liston: „het was een rechtse, toen ik op kwam dacht ik, dat het gevecht nog aan de gang was. Ik heb het tellen niet gehoord. Neen, ik dacht dat we nog bezig waren. Zag u niet dat we op nieuw begonnen Toen Walcott, tus senbeide kwam, dacht ik dat de gong was gegaan". Liston en winnaar Clay werden op een paar meter afstand van elkaar geïnterviewd. Liston stond op een podium voor 12 microfoons die geen van alle aan stonden. Vragen en Niets Neen, zei Liston, ik heb niet opge geven. De slag kwam op mijn lin ker juk* sen. Ik probeerde het tel len te horen, maar hoorde niets. Ja, het was een eerlijke slag. Ik werd groggy. Maar ik heb wel een hardere klap gehad, dat tegen Cleveland Williams. Ik werd door de rechter verrast. Daarvoor ben ik niet geraakt. Ik kwam op mijn knieën, maar viel weer omdat Het geheim van een goed verzorgd uiterlijk? Brylcreem - de wereld beroemde Engelse haarcrème! Brylcreem houdt het kapsel de hele dag perfekt in model, Brylcreem houdt haar en hoofdhuid fris en ge zond. Brylcreem - ook voor Uw haarl The perfect halrdressing Koersen in Hilversum (Van onze medewerker). Het met 15 deelnemers goed bezette hoofdnummer gaf een fraaie strijd. Alkestis van E speelde lange tijd de eerste viool, maar moest ten leste toch het hoofd buigen voor de mach tige slotaanval van Wagenaar jr met Attila die een mooie 1.22.4 triomf be haalde. Yackle Moore werd derde. De Amerikaanse import Cedar Crest Jet, zoor het eerst uitkwam, liet mo menten van veel speed zien, doch viel tenslotte toch terug. Dibbels W, die tot nog toe vrijwel niets had getoond, werd in de ope ningskoers door de succesvolle jonge trainer-pikeur M. Bouwhuis met gro te voorsprong op Cowoy Heny VS Dora Williams naar een 1.31.6 zege gevoerd. Kooyman triomfeerde in de tweede afdeling met Dubio over Diana Vo- lann en Double Six II. Baronesse JW, die kort voor de streep werd uit geschakeld, maakte niettemin een uitstekende indruk. Wagenaar jr. won met Bretteur P de Slobeendprijs in 1.25.-. Zijn vader, die Canard S achter hem over de streep bracht, werd wegens springen door het stek uitgeschakeld, zodat Bajadère tweede werd voor Boyke Hollandia. Bij de leerlingen hield Plagge Ceci lia Magowan van start tot finish op de ereplaats, met Black Hollandia en Cnsante als tweede en derde. In de Raafprijs bleef J. Leeuwen kamp met Calumet Bulwark na felle strijd Baron Heny de baas en in de Wachtelprys bracht Ysbrandine de verrassing (w. f 15.door Zaita Hanover en Bram Williams te klop pen. In de slotdraverij tolden de zeven deelnemers op een kluwen de baan rond. Alice van Hagheweyde lag steeds op kop, en scheen bijna zeker van de zege. In het rechte eind kreeg de uitstekende Anastasia Hanover echter even de ruimte en besloot haar daverende eindrush met een prima 1.26.8 triomf. Uitsla: £cn 14.40. (1.34.5); afdeling: 1. Dubio !>iana Volann;^3. double II. Tot. w. 3., pl. 1.40, 1.50, 1.80, 4.70, koppel 6.10. Bretteur P (J. Wa- Jr. (1.25); 2. Bajadère; 3. Boyke Hollandia. Tot. w. 5.90, pl. 1.80, 2.10, 6.20. koppel 15.90, trio 131.30. xlprijs: 1. Ceollla Magowan (1.28.)9; 2, Black Hollandia: 1.50, Tot. 9.90, Raafprijs: Leeuwenkamp ny; 3. Ch van r pl. 1.50, 1.40, c Wachtelprijs pl. 1.40, 1.9 Calumet Bulwark (J. .5); 2. Baron He- Rood en noot. Tot w. 4., cov. 8.60. koppel 3.50. Ysbrancune (S. J. Leeuwen) (1.25.8); 2 Zalta Hano ver; 3. Bram Williams. Tot. w. f 15. pl. 3.60, 3,50, 2.70, cov. 7.40, koppel 13 80, trio 920.50. Fakkellngprljs: 1. A Ir.) (1.22.4); 2 Alkr Yackle Moore. Tot. v. 1.70, 1 60, cov. 6 80. ko Valkpr(]s: 1. Anastasia Hanover (Van der Pijl) (1.26.8), 2. Allee van Haghe- weljde; 3. Astra T Tot. w. f 3., pl. 1.70, :1a (Wagenaar Is van E; 3. 2.70. pl. 1.30, 2 .60, kop; Totalis 7.40, f 155,507. 4.60, WATERPOLO Voor de zomercompetitie water polo van de KNZB werd gisteravond in Waddinxveen de dameswedstrijd De GouweDie Haghe (derde klasse D) gespeeld. De Haagse dames trok ken na reeds bij de rust met 02 te hebben voorgestaan met 12 aan het langste eind. Willie Rupkcn scoorde het Waddinxveense doel punt. Het reserve-team van De Gou we versloeg in de res. derde klasse A Nereus (Zaandijk) 3 met 2—1. Voor het Europees amateurkam pioenschap draven, dat op donder dag 17 en zaterdag 19 juni in Wenen wordt gehouden, zijn uit ons land de volgende dravers ingeschreven: l'Espoir B, Bravour S, Bromelia, Zanto, Anaconda, Barry Williams en Zahir B. Daar er slechts twee paar den per land mogen starten, moet uit dit zevental nog een nadere keuze worden gemaakt. Voor het eerst in de historie van de Turnkring Leiden zullen vrijdag avond (aanvang half acht) de plaat selijke kampioenschappen in de Stadsgehoorzaal worden georga niseerd. Een grote verbetering, want tot dusver was de titelstrijd een ge noeglijk onderonsje van turners en tmnsters in een of andere gymnas tiekzaal, waar door gebrek aan accom modatie voor de belangstellende leek nauwelijks plaats was. Als men er op den duur in slaagt het turnpeil nog wat verder omhoog te brengen dan mag men in de toekomst zeker een behoorlijke belangstelling voor dit soort wedstrijden verwachten. De vrijdagavond zal worden ge vuld met de eindstrijden voor de da mes, heren, meisjes (16-17 jaar) en jongens. Bij de dames heeft Fransje van Deursen (Brunhilde) in de hal ve finales a! duidelijk haar kandi datuur gesteld voor een hernieuwde prolongatie van haar titel. Zij ver gaarde 36.55 pnt en heeft daarmee 2.55 pnt voorsprong op haar naaste rivale Anke Plattpel (DOS).Voorts plaatsten zich voor de eindstrijd: Kitty Nieboer Brunhilde i 31.50, Yvonne de Wolf (Concordia) 31.25, Netty van Wijk 'Nieuw Brunhilde) 31.05 en Nel Verzaal (WIK) 30 80. In de voorronde werden o.a. uitge schakeld Nel Koppers en Lidy Hal verhout (beiden Brunhilde). Bij de heren heeft Henk de Vries (DOS) zich verzekerd van een krach tige ruggesteun door zijn eeuwige aartsrivaal. Henny Sieval (Excelsior) op ruim vier punten achterstand te zetten (105.1 tegen 100.8). Verder plaatsten zich: Louis Taverne 95.6, Wim Meyers 94.6 (Exc.), Ben Bell (DOS, Noordwijk) 91.4, en Andries van Deursen (Exc.) 86.9 Bij de meisjes belooft de eind strijd een zeer spannend gevecht te v/orden tussen Magda Breedveld (Brunhilde) en Tjitske Regeer (DOS). Zij beëindigden de halve fi nales zonder elkaar zelfs ook maar eent.iende punt toe te geven: beiden verzamelden 33.50 pnt. In de finale kernen ook uit: Carla de Groot (Brunli.), Marjan v. Varick (Conc.), Ria v Soest en Anneke de Vries »DOS) en Lla Wendt (Conc.). Bij de jongens is Ton Wildenburg Ex.) een straatlengte op zijn te genstanders uitgelopen. De jury ken de hem in de voorronde 89.8 pnt toe, 4.4. pnt meer dan zijn clubge noot Koos Sieval, Max Delfos, Wim de Vries. Dick van Stadep en Mar tin Laman (de laatste buiten mede dinging), allen van DOS, complete ren het zestal voor de eindstrijd. ik mijn evenwicht kwijt was. „Ja, ik wil weer de ring in. Ik ben nu niet in een positie dat ik eisen kan stellen. Ik vecht nu tegen iedereen". Geheim „Dat was mijn geheim. Het was een spookstoot", brulde een opgewonden Cassius Clay na zijn overwinning. „Het was bliksem en donder snel als de bliksem en verpletterend als een donderslag uit de hemel". Er was een wilde blik in de ogen van de 23-jarige wereldkampioen, be kend als Muhammed Ali bij zijn zwarte moslim-broeders. Na wat in de ring te hebben rond gedanst, ving Clay de inkomende Liston op met een enorme rechtse. De knieën van zijn tegenstander hielden het niet. Zij zakten als stro onder hem weg, zijn lichaam leek een massa rubber. „ik..; „Ik ben de grootste", pochte Clay. „Niemand, geen Joe Louis, geen Rocky Marciano, niemand ter we reld had tegen me opgekund. Ik ben te snel en te goed." Maar weinig mensen in de arena za gen de beslissende slag. Zelfs An- gelo Dundee, de manager van Clay, wist het pas toen hij de televisie opname langzaam voor zich zag af draaien. Toen zei hij „het was een korte rechtse, de linkse hoek miste, omdat Liston al in elkaar zakte". Bondini Brow, de trainer van de kampioen zei „hij volgde de slag, daardoor zat er zo'n kracht in. Vroeger sloeg hU en viel dan terug. Maar dit keer bleef hij by. Het was moordend". Patterson Clay liet na het gevecht onmiddellijk Floyd Patterson omroepen. Dit is de enige man die ooit na hem te hebben verloren, de wereldtitel te rugwon. Waar is Patterson, waar ls Patterson, riep Clay aan het einde van het gevecht uit de ring. Pat terson was een van de toeschou wers. Zijn commentaar was: „Het was een goede overwinning. Hij heeft hem werkelijk goed geraakt. Natuurlijk wil ik het graag tegen hem opnemen." Later noemde Clay de winnende slag „de ankerslag", die hij indirect van de grote Jack Johnson had geleerd. Het was de slag, die Johnson mee nam in zijn graf, zei Cassius. Ste- pinfetchit heeft me er van verteld. Hij had Johnson gezien. Ik heb hem bestudeerd. Het was de slag, die ik nu gebruikt heb. Het was een Ronde van Italië FLLOYD PATTERSON volgende tegenstander van Clay? bovenhandse rechtse, zo snel dat lk er zelf bang van werd. Ik heb steeds geweten, dat als lk er mee door kwam, dit het einde zou zijn". Johnson was de grote negerbokser uit het begin van deze eeuw. Stepinfet- ohit is de vroegere filmdanser, die nu in de 70 ls en die tot het kamp van Clay behoort. Bulldozer „Ik nam Sonny toen hij inkwam" zei Clay. „Dat maakte het dubbel dodelijk. Het is alsof je op een bull dozer inrijdt". Clay zei dat hij van plan is een vechtende wereldkampioen te zijn. Hij zou Patterson over een maand of vier willen ontmoeten. Clay zei ook nog, dat de tegen hem geuite moorddreiging Liston meer in de war zou hebben gebracht dan hemzelf. Van al dat gepraat over bommen en revolvers en mensen, die me gingen vermoorden heb ik me niets aangetrokken. Maar Son ny was stijf van angst." JAN HUPPEN VERLIEST Jan Huppen heeft zich niet kun nen scharen onder de laatste vier van de Europese bokskampioenschappen, die ln de Werner Seelenbinderhalle in n® ii,ii r Oost-BerlUn worden gehouden. De "'"i h«'t 'If klein,, maar uiterst felle Amsterdam. se vlieggewicht, verloor na een pak kende wedstrijd van de fysiek ster kere Schot John McClyskey. gisteren gereden elfde etappe Ronde van Italië, van Parlemo naar Agrigente over een afstand van 146 km in de eindsprint gewonnen, hü maakte deel uit van een groepje van negen renners, da( een voorsprong had van bijna drie minuten op het peloton. Zijn landgenoten Vito Taccone Carlo Brugnami, Mario Zanchi, Gra- ziano Battistini en Sambi bezetten in deze volgorde de overige ereplaat- De tijd van Carlesi was 4 uur 20 minuten en 40 seconden. De Italiaan Adorni won de sprint van het grote peloton, waarmee hij zich tiende plaatste. Leider in het algemeen klassement bleef de Italiaan Bruno Mealli. Hij wordt op de tweede plaats gevolgd door Vittorio Adorni, die een achterstand op hem heeft van 36 seconden. Jan Huppen, die bewees een ta lentvolle bokser te zijn, had na de eerste ronde nog alle kans en bewees dat in de tweede ronde door met keiharde series op lichaam en gelaat van zijn tegenstander te teisteren. Het publiek laaiend enthousiast bij deze wervelende strijd, was duidelijk op de hand van de kleine Nederlan der en de Schot was blij toen de gong luidde, want dit offensief was hem kennelijk teveel. In de derde hervatting echter bleek dan Jan Huppen teveel van zichzelf had gevergd, want de Schot die ln de verdediging was gedrongen kwam terug en Dracht Jan Huppen vlak voor het einde van de partij voor aoht op zijn knieën. De zege van McCluskey was onbetwist.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 13