HOOFDSCHOTEL? VLEES BS TABLO REGERINGSCRISIS VAN LANGE DUUR? Conferentie op komst tussen EVA en EEG? MET EEN ENKEL WOORD RITMEESTER eidóe cjencla LEIDSCH DAGBLAD DINSDAG 25 MEI 1965 verieniif Na Belgische verkiezingen <Van onze Brusselse correspondent) De Belgische grondwetswijziging staat op losse schroeven. Dat is de eerste conclusie waartoe men komt, nu de officiële uitslag van de ver kiezingen voor kamer en senaat be kend z\jn geworden. De katholieke CVP en de socialistische BSP hebben nl. 77 en 64, dus 141 zetels in de kamer en dat is precies een stem minder dan de door de grondwet vereiste meerderheid (2/3 van 212, afgerond tot 142). Premier Lefèvre, die gistermiddag, nadat hij 's ochtends bij Koning Boudewjjn het ontslag van zijn binet had ingediend, voor de laatste keer als premier de journalisten ontving heeft als zijn mening gege ven, dat hij niet geloofde dat de liberale PW zich maar zo zou aan sluiten bij de overeenkomst die so cialisten en katholieken over d< grondwetsherziening hadden geslo ten. Hij is van oordeel dat de kabi netscrisis wel eens lang zou kunnen duren en hij acht het niet uitgeslo ten dat de Belgische kiezers binnen afzienbare tijd weer ter stembus zouden moeten trekken. Minister Spaak heeft hetzelfde ge zegd: „Wij zijn in een toestand die als een klassiek voorbeeld van een doodlopende weg kan gelden". Op de vraag of hij een regering, waarin de drie grote partijen zitting zouden Boeiende tentoonstelling Herdenking van dr. Jac. P. Tliij sse (Van onze A'damse correspondent) De honderdste geboortedag van dr. Jac. P. Thijsse, die in de eerste helft van deze eeuw de pionier is geweest, op het gebied van de natuurbescher ming in ons land, is gisteren in Artis in Amsterdam herdacht. Tal van sprekers, onder wie mr. M. Vrolijk, minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, en de heer J. A. Njjkamp, voorzitter van het in stituut voor natuurbeschermings- educatae hebben gewezen op de en thousiaste en on/volgbare wijze, waar op dr. Thijsse de mens heeft ge bracht tot de natuur en de natuur tot de mens. Belangrijker dan de plechtigheid in deze zaal was de opening van de tentoonstelling „Jac. P. Thijssen 1865-1965", waarmee de bijeenkomst werd besloten. Deze Jac. P. Thijsse- tentoonstelling, die is ingericht in het Zoologisch Museum (Plantage Middenlaan 53) verdient de komen de maanden zeer druk bezocht te worden. De tentoonstelling toont niet alleen hoezeer de levende natuur een troost, een verpozing en een bron tot le vensinspiratie kan zijn voor de mens, maar vooral hoezeer Thijsse en zijn medenatuurvorser Heimans destijds hun tijd ver vooruit wa ren. Thijsse was een der eerste, die de mensen leerde kijken, hoe het in de natuur toegaat. Voor hem be perkten de natuurvorsers zich tot het verzamelen van curiosa, maar zij hadden geen oog voor de schoon heid van de werkelijkheid. Kleine incidenten bij Elizabeths bezoek aan Stuttgart Koningin Elizabeth van Engeland lieeft gisteren, de zevende dag van haar staatsbezoek aan West-Duits land, de hoofdstad van Baden-Wiir- temberg, Stuttgart, bezocht. Staande in een auto met aan haar zijde de minister-president van de deeïstaat, Kiesinger, maakte zij een rijtier van 27 kilometer door de stad. Volgens officiële schattingen ston den meer dan 500.000 personen langs de route om de Britse vorstin toe te juichen. In een andere auto volgde prins Philip met de echtgenote van premier Kiesinger. Tijdens de rijtoer had een klein incident plaats. Een vrouw doorbrak de politie-afzetting en rende op de auto van prins Philip toe, aan wie zij een brief overhandigde. Over de inhoud van de brief is niets bekend. Op het oude plein van de Schwü- bische Halle in Stuttgart keek Eliza beth naar volksdansen in traditioneel kostuum. Plotseling werd de atmosfeer van de oude wereld verstoord door een enorm bord dat door een groep stu denten op het plein omhoog werd gestoken. Er stond in het Engels op „De Gaulle slaat u, wU houden Elizabeth kan dit hebben gezien, maar zij liet hiervan niets merken. Op de achterkant van het bord, dat de koningin niet te zien kreeg, stond: „Wij willen onze oude keizer Wilhelm terug". De politie arresteerde vier studen ten Later werd meegedeeld dat zij alleen vastgehouden werden voor on dervraging. hebben, voor mogelijk hield, ant woordde hij: „maar op basis van welk regeringsprogramma?" Natuurlijk kon men gisteren in Brussel de nodige speculaties over de ontwikkeling van de toestand ver nemen. Nadat Koning Boudewijn heft ontslag van het kabinet-Lefe- vre-Spraak had aanvaard, heeft hij overeenkomstig de traditie de voor zitters van senaat en kamer voor advies ontvangen. Vandaag zal een rij van politici, met aan het hoofd de fractie-voorzitters van de kamer, naar het paleis van Laken trekken. In het algemeen denken de deskun digen, zowel als de politieke tinne gieters dat toch een drie-partijen- regering voorlopig wel de enige mo gelijkheid zal moeten zijn. Zij me nen ook dat Vanaudenhove, de voor zitter van de PVV in dat geval de kabinetsformateur zou moeten zijn, hoewel hij ook met een informatieve opdracht zou kunnen worden belast en dus een andere liberaal premier zou worden. Geen lang leven Er is natuurlijk ook gesproken over een liberaal-rode coalitie. Maar die wordt algemeen verworpen en zij zou trouwens toch geen lang le ven zijn beschoren. Beide partijen hebben overigens reeds vóór de ver kiezingen duidelijk laten weten dat zij er niets voor voelden. Meer kans heeft misschien een katholiek-libe rale coalitie. Ingewijden menen te weten dat met name ex-premier Le fèvre daar wel iets voor zou voelen en zij zijn van oordeel dat de tegen stelling tussen de doctrines van bei de partijen minder groot is dan men wel veronderstelt. Opmerkelijk is het dat de liberale .Demiere Heure" van gisteravond in een hoofdartikel de mogelijkheid van een samengaan tussen CVP en PVV opwerpt. Op het ogenblik is het allemaal een kwestie van afwachten. De kaar ten liggen in elk geval nu meer of minder open op tafel en het is dui delijk dat noch de volksunie noch de communisten ze door elkander kun- halen. Daders aanslag op De Gaulle gearresteerd De Franse politie heeft zes perso nen gearresteerd die vorig jaar 15 augustus een aanslag op generaal De Gaulle hadden beraamd, zo is van daag bekendgemaakt. De organisatoren zijn Jean- Jacques Susini, adjudant van ex-ge neraal Salan en Awdré Rosfelder, prof. in de natuurkunde, ex-adju dant van de „Zwarte monocle", Ca nal. Ten huize van een der gearres teerden Luciani, in Lancon bij Sa- lon-ae-Provence, is een bom aange troffen. Deze wilden zij tijdens de reis van generaal De Gaulle door de Vendée laten ontploffen aan de voet van het standbeeld van Clemenceau in Seinte Hermine. Beide aanslagen waren volgens een andere gearresteerde Rossignol, be raamd door Susini. De tijdbommen waren door een radio-technicus ver vaardigd, een voormalig lid van het Vreemdelingenlegioen, de Zwitser Lehman. Kwaliteitsnormen voor kaas Honderd deskundigen uit 35 landen zijn gisteren in Rome begonnen aan besprekingen om te komen tot inter nationale kwaliteitsnonnen voor de voornaamste kaassoorten van de we reld. De conferentie, die een week zal duren, wordt gehouden onder auspi ciën van de FAO (voedsel- en land bouworganisatie van de V.N.) en de WHO (Wereldgezondheidsorganisa tie». Het doel is een beginselcode voor melk en melkprodukten. Op de kaas markt, waar een enorme concur rentie heerst, hebben de landen, die grote hoeveelheden exporteren, een goed reputatie gevestigd voor de kwa liteit van hun bekendste kaassoorten. Thans wil men de kwaliteitsvoor schriften voor kaas overal op dat peil brengen. advertentie Examen doen? Mijnhardt's Zenuwtabletten „Om crisis te voorkomen' De ministersconferentie van de Eu- de secretaris-generaal van de EVA, Kerkelijk Leven Beroepen te Warmond (toez.) W. F. Kuil te 't Woudt. Aangenomen naar Raamsdonk C. J. Baart te Rijnsater- woude. Bedankt voor Gameren (toez.) S. de Jong te Houten (U.) GEREF. KEKKEN Beroepen te Wildervank en te Zwijn- drecht (vac. H. J. van Duinen) G. Gommer te Oostkapelle, die bedankte voor Poortugaal te Llsse A. Wler- slnga te Winschoten. Aangenomen naar West-Soubi Meijer Bohlmeijer) P. C. CHR. GEREF. Tweetal te Amsterdam-West. C. Lang broek te Veenendaal en dr. W. H. Ve- lema te Lelden. Beroepe Nieuwe functie voor It.-generaal Den Toom Luitenant-generaal W. den Toom ■an de Koninklijke Luchtmacht, oud-staatssecretaris voor dit krijgs machtdeel is benoemd tot voorzitter de bestuursraad (policyboard) het N.A.D.G.E.-project (N.A.T.O. defence ground environment).Dit project beloopt meer dan een miljard gulden. Het heeft tot doel het mel- dings- en gevechtsleidingstelsel van de luchtverdediging va. het N.A.V.O. door modernisering en automatise ring aan te passen aan de mogelijk heden van de moderne wapensyste- zoals supersone jachtvliegtui- van de Starfighterklasse en ge leide wapens van het type Nike en Hawk ter bestrijding van vijande lijke vliegtuigen. Generaal Den Toom heeft vorig jaar als staatssecretaris voor de luchtmacht reeds het initiatief ge- en om een belangrijk deel van het N.A.D.G.E.-systeem omvattende België. West-Duitsland en Nederland spoedig gereed te laten komen. Dit partiële stelsel zal later in het geheel worden opgenomen. ropese Vrijhandels Associatie (EVA) heeft gisteren in Wenen de uitvoe- vnerende raad mandaat gegeven we gen te zoeken om een gezamenlijke conferentie op ministerieel niveau met de EEG tot stand te brengen zodra de mogelijkheid tot een vrucht baar gesprek zich voordoet. De be doeling is te voorkomen, dat het naast elkaar bestaan van de twee blokken (de Zes van de EEG en de Zeven van de EVA) tot economische en politieke desintegratie in Europa Tot de EVA behoren: Noorwegen, Zweden, Denemarken, Engeland, Portugal, Zwitserland en Oostenrijk, terwijl Finland geassocieerd lid is. In 1967 zal zowel de EVA als de EFG zich zo sterk hebben ontwikkeld, dat alleen nauwere samenwerking tussen deze groepen een oplossing is om een onvermijdelijke crisis te voorkomen. De samenwerking zou ook de EEG in niet geringe mate ten goede komen, omdat de EVA de grootste afnemer is van de EEG. De besprekingen in Wenen hebben ten doel om wegen en middelen te zoeken die leiden tot Europese inte gratie, waarbij de twee economische gemeenschappen voorlopig nog onaf hankelijk naast elkaar blijven be staan. Daar de EEG als zodanig ster ker is, hoopt men de EVA enerzijds te versterken, vooral door een oplos sing te vinden voor de invoerbelas- ting die Engeland ook van de EVA- lander. eist. Van de andere kant wil men echter ook alles vermijden om de kloof tussen EEG cn EVA te ver groten. Oostenrijk blijft zelfs pogin gen in het werk stellen tot een nauwer contact of arrangement met de EEG te komen. Vooral Engeland zcu ook gaarne deze weg willen in slaan. (Tot ontstemming van de an dere EVA-landen, heeft premier Wil son gisteren meegedeeld, dat er geen directe mogelijkheid bestaat voor ver mindering van de Britse extra-hef fing op import). Inmiddels Is bekend geworden, dat Frank Figgures als zodanig sal heen gaan om een hoge post bij de Brit se schatkist te gaan bekleden. Vol gens een welingelichte zegsman zou de vroegere Britse minister van Bui tenlandse Zaken, Gordon Walker, voor de vakantie post zijn voorgedra gen door de Deense premier Krag. De Engelse premier Wilson zou daarop hebben gezegd dat Walker niet be schikbaar is. NKV vindt plannen tot huurverhoging toch te ver gaan Het voornemen van minister Bo- gaers om thans een plan geaccep teerd te krijgen, waarbij voor de komende twee jaren de huurver hogingen prioriteit krijgen boven de lonen, kan volgens het Nederlands Katholiek Vakverbond moeilijk wor den aanvaard. Wil een plan om de huren te verhogen succes hebben, dan zal naar de mening van dit verbond meer rekening moeten wor den gehouden met net loonbeleid. Het zou het daarom prefereren, de huurverhoging te spreiden in enkele jaarlijkse verhogingen van bijvoor beeld vijf procent. Als men dit drie jaar volhoudt, kan men nadien bepa len of een verdere verhoging met vijf procent nog nodig is in verband met de dan bestaande onderlinge verhoudingen op de huurmarkt. Op die manier, aldus het N.K.V., kan men de hele zaak van de even tueel nog noodzakelijke huurverho gingen op de voet volgen om te ver mijden, dat men te ver doorschiet ten aanzien van een aantal catego rieën woningen, waarvan geenszins vaststaat, dat zy op de duur nog een nuttige functie zullen blijven ver vullen voor het lenigen van de woon behoefte. Aldus ..Ruim Zicht", het blad van het N.K.V. BINNENLAND dienst van de H.A1., werd kapitein De Jong gistermiddag op brug van ztfn schip In k het c commodorevlag Staking i teststaking de N.V. koninklijke Deutsche- werkfabriek ,,De porcelevne fle& uic vorige week donderdag begon. Is gls- geëindigd. De 70 bij de actie be- ..ïn schilders hebben het werk her- Öp korte termijn zullen zij met de vakbonden overleg voeren over wat thans moet gebeuren. Zoals gemeld vijfde maal het bierfestival. De Haver- gen. terwijl kelners gekleed 1 de Nijs verzorgen amusementsprogramma's. Wet ziekenhulstarle' al de nieuwe wet zi i werking treden. In verband hiermee zal de prijzenbeschikking ziekenhui- i revalidatiecentra ko zijn. de verwachting bestaat dat ln de naaste toekomst de walvisvaarder ..Wil lem Barendsz" aan een Zuldafrikaanse maatschappij zal worden overgedragen. In deze maatschappij zal de Neder landse Maatschappij voor de Walvis vaart N.V. participeren, terwijl een be langrijk deel van de koopprijs in con tant zal worden betaald. Het is de be doeling de „Willem Barendsz" te ge bruiken als visserij-fabrieksschlp. Beroepen wedstrijden Voor de der de keer worden dit Jaar, van 1 tot en met 4 Juni a.s.ln Utrecht nationale beroepen wedstrijden gehouden, die de .„en moet,en aanwijzen tionale wedkamp van Glasgow. Dat ls i doel. Het comité, binnenland. Het wil een beeld geven van de vele mogelijkheden tot beroeps opleiding, die ons land kent en meer in het algemeen de liefde en het respect voor het ambacht als zodanig stimu leren. Aan de wedstrijden wordt deel genomen door ongeveer tweehonderd jonge vaklieden, meisjes en Jongens in de leeftijd van 17 tot 21 jr. BUITENLAND lontreal da) zijn gisteren 1 nog geen i de stad het cen- >m deuren verbrijzeld. Door de ontploffing, die deuren afrukte ln het twaalf verdiepingen tellende gebouw van Prudential of England en de rui ten van de eerste zes verdiepingen ver brijzelde, werd niemand gewond. Men neemt aan, dat de ontploffing het k was van de separatlsche beweging Quebec, die Fra; schelden Met vóór Juli Initiatief van Japan c moeting ;al elk ontmoeting tussen president ooeKarno en premier Abdoel Rahman van Maleisië te bewerkstelligen, gun stig ontvangen. Dit ls gisteren in Dja karta gezegd door de Indonesische mi nister van Buitenlandse Zaken, Soe- bandrio, na zijn bezoek van vijf dagen dergelijke ontmoetinf school, die be stemd "ls" voor Tibetaanse leerlingen en ls bekostigd uit gelden, Ingezameld door de eerste overwinnaar van de Mount Everest, Sir Edmund Hillary, ls n.l. gelegen op ongeveer 5600 zuidelijke hellingen i de Everest. Het ls de e t hun vaderland zijn gevlucht. Sir Edmund Hillary was bij de opening aanwezig. Derde groep naar Everest De In diase Everest-expedltie zal trachten een derde en mogelijk zelfs een vierde groep naar de 840 meter hoge top van de Mount Everest te brengen. De eer dag de top. Als er een vierde ploeg naar de top zou komen zou de pres tatie van de Amerikaanse expeditie overtroffen worden, die twee jaar ge leden drie ploegen van twee man elk de top heeft gezonden. Overigens hebben de Amerikani bijzonder resultaat kunnen boeken doordat zij de enigen zijn. die de westelijke hel ling hebben beklommen. De Indiërs volgen de traditionele zuidelijke route. Nieuwe vulkaan Een hevige ont- op 900 1 nd Sur geleden oosten van het eiland Surtsey, dat oppen-lakte tijd vulkani uitbarstingen gaan nog de plaats van de nieuwe vulkaan dfe nu nog beneden het zee-oppervlak is. Fan fan 1 1» ij Johnson De Italiaanse hebben gisteren in Washington e president Johnsc Italië over. Na zijn bezoek dent Johnson lunch bij zijn het oude Griekenland, kan tegenwoor dig toeristen herbergen, maar niet meer dan drie tegelijk. Het nog geen i1eiland bezit een onder- -soonskamer voor bezoekers van de R.-k. en protestantse samenspreking De R-K Kerk en de Wereldraad van Kerken, die samen meer dan 200 protestantse, anglicaanse. en orthodoxe kerken in 80 landen ver tegenwoordigen, hebben te Geneve tijdens het weekeinde de eerste ge heime besprekingen gehouden over nauwere samenwerking. In een bekendmaking wordt ge zegd. dat de besprekingen gevoerd werden in de gezamenlijke werk groep, die kort geleden door de twee organen werd gevormd. De secretaris-generaal van de We reldraad van Kerken, dr W. A. Vis ser 't Hooft en bisschop G. N. Wille- brandts, secretaris van het Vaticaan se secretariaat voor christelijke een heid, wisselden elkaar als voorzitter op de vergaderingen af. Daar de werkgroep geen gezag heeft en verslag uitbrengt aan de twee organen, werden bijzonderhe den over de besprekingen niet be kend. In de bekendmaking werd wel verklaard, dat de bijeenkomsten „ver liepen in een geest van christelijk be grip en dat duidelijk werd, dat er vele gebieden van gemeenschappelijk belang waren die in de toekomst be studeerd moeten worden. Men was in het bijzonder van mening, dat het werk van de groep zich moet con centreren op opheldering van de principes en methoden die richting moeten geven aan de gemeenschap pelijke oecumenische activiteiten". In de verklaring van de Wereld raad wordt er aan toegevoegd, dat de eerste besprekingen „een kans boden voor het verstrekken van wederzijd se gegevens, die van aanzienlijk be lang zullen blijken te zijn voor de ontwikkeling van de oecumenische betrekkingen en dat zij de grond slag legden voor het werk op toekom stige bijeenkomsten". De groep was zaterdag-, zondag- en maandagmorgen bijeen. Er is geen datum vastgesteld voor hervatting van de besprekingen. KARDINAAL MOET BLIJVEN Volgens welingelichte kringen van de R-K Kerk in Spanje heeft de pri maat van Spanje, de aartsbisschop van Toledo kardinaal Play Deniel, enkele malen tevergeefs het Vati- caan verzocht van zijn taak te wor den ontheven. De kardinaal is 90 jaar en zijn gezondheid laat te wen- Rome zou echter de kardinaal in zijn functie willen handhaven en een coadjutor zonder recht van op volging naast hem willen benoemen. In dit verband merkt men in ge- noemde kringen op, dat een coadju tor kan worden benoemd zonder dat het Vatic aan 't Spaanse staatshoofd behoeft te raadplegen. Voor de be noeming van een nieuwe aartsbis schop- prima.at is dat wel noodzake lijk. Als toekomstig coadjutor wordt al gemeen de 61-jarige bisschop van Madrid-Alcala, mgr. Casimiro Mor- cillo, genoemd. VERZOENINGSKERK IN DACHAU „Jezus Christus is in Dachau meer dan dertigduizend maal gestorven, met ieder, die hier ter dood is ge bracht". Dit zei de voorzitter van de raad van de Evangelische kerk var Duitsland, dr. Scharf bü de ee stesteenlegging van de Verzoenings- kerk op het terrein van het voor malige concentratiekamp Dachau. Christus heeft", zo zei hij ver der, „met ieder afzonderlijk in Da chau geleden, zowel met de 80 joodse kinderen, die op uiterst gruwelfjkse wijze gedood zijn als met de pries ters en predikanten van alle kerken, met atheisten en communisten". De Verzoeningskerk wordt ge bouwd door de Evangelische kerk van Duitsland tezamen met de pro testantse christenen uit andere lan den, die in het kamp gevangen zijn geweest. Dr. Scharf riep op tot ver zoening met God - de medeschuldigen z!j die eens dit leed droegen en het nageslacht. Namens de voormalige gevangenen van Dachau van alle nationaliteiten heeft de Nederlander, mr. J. de Loos bij deze plechtigheid het woord gevoerd. (Advertentie) 'n nieuwe telg uit 'n fier geslacht! 20 STUKS l.f licht en geurig koers ln Bogalusa De bur- len worden aangesteld. Laatste rit De laatste stoomloco- otlef van Milaan zal dezer dagen een laatste romantische rit maken naar het naburige Mortara, zal worden. Zodra die oude Milaan verlaten heeft, zal het ;ehele spoorwegbedrijf daar met elek trische tractie worden uitgevoerd. De ïerste spoorlijn met stoomtractle ln Milaan werd in 1840 geopend. Zij liep i geheel Italië werd ln 1839 de communistische partij ls. Toogdag Kerk en Israël De Hervormde Raad voor de i houding van Kerk en Israël ho zijn jaarlijkse toogdag op zater 10 juli op het landgoed „Ter Vek te Wassenaar. Het hoofdthema „Thora - Het goddelijk onderric; Spreken zullen ds. S. P. Tabaksb over „De Thora en het joodse vo ds. S. Gerssen over „De Thora in christelijk geloof" en mr. S. C. Gi van Randwijck over „De Thora het heldendom". De dag wordt opend om 10.30 uur door de voor ter van de raad ds. H. Dekker Amsterdam en om 4 uur geslc door de vroegere secretaris ds. J, Grolle. Kerk en industrie „De kerk heeft niet het recht i in te dringen op het terrein van industrie. Het zijn de bedrijven en hun arbeiders, die moeten zeg of men wenst, dat wij de gebrul lijke grenzen overschrijden en de brieken binnenkomen", verklaarde aartsbisschop van Zweden, ds. G nar Hultgren, op een confere: over „Kerk en industrie", die in Z den is gehouden. De problemen van de kerk in geïndustrialiseerde maatschappij gen hierin, dat haar organisatie v gevormd in de oude maatschap „Het is noodzakelijk, dat onze j dikanten opgeleid worden voor taak in onze geindus trial ise< maatschappij", zeide de aarts schop. „Maar helaas schiet de hu ge predikantenopleiding aan de versiteiten schromelijk tekort wat betreft maatschappelijke orie: ring en psychologie. Hier is aan1 lende vorming op vrijwillige bi waarmede men nu een begin h gemaakt, dringend nodig". Een andere deelnemer, ds. E Sparrstedt .heeft studie gemaakt het contact tussen kerk en indus bij bedrijven in West-Duitsland Nederland. Hij pleitte voor het 1 van studiegroepen met ve genwoordigers uit verschillende soneelsgroepen ln een of meer dtrnemingen, en vertegenwoordig uit de kerk, waaronder actieve meenteleden. Het Initiatief zou de kerk moeten uitgaan. Extra vuilophaaldienst. Lelden Z.-W. egrensd door Witte Singel, Vliet en Rijn. Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng an Jehovah's getuigen. 7.25 uur njn. Janvossensteeg 17: Volle Evangelle- endlng. Spr. dhr. J. Zijlstra. 8 uur Rljnsburgerweg 70: Ledenverg. Ver. ot bestrijding der t.b.c. 7.30 uur nm. Schouwburg: Abonnementsvoorstel ling Haagsche Stadhuis (wachtkamer trouwzaal) Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten. binnen de singels. Gebouw Steenschuur 6Leldsche Ver. m Postzegelverzamelaars. 8 uur n.m. Pieterskerk: Avondgebed. 7.15 uur Willem de Zwijgerlaan 105: Babaï- gespreksavond. 8 uur n.m. Zoeterwoudseweg 1: Aandeelhouders- verg. N.E.M. 12 uur v.m. Zoeterwoudseweg 1: Aandeelhouders- verg. H.C.W. 11 uur v.m. DONDERDAG Hogewoerd 175: Dlenstvergaderlng in Jehovah's getuigen. 7.25 uur nm VRIJDAG Den Burcht: Leerllngenultvoerlng tengem. „Ecclesia". 8 -Antonlusclubhuls: Feestavond Kon. Ned. Ver. voor EHBO. 7.30 uur ZONDAG Dr. Van Voorthuljzenschool (aula) Pinkstergemeente. 3 uur nm. Hogewoerd 175: Wachttorenstudie an Jehovah's getuigen. 4 en 6.30 uur im.; Openbare lezing. 2.45 uur n.m. Steenschuur 6: Kerk van Jezus Jhrlstus van de heiligen der laatste agen. 10.30 uur vm. TENTOONSTELLINGEN De Lakenhal: Dag. 10-4 uur; zond (zondag 1-4 uur) Rijksmuseum voor Volkenkunde: (Steenstraat 1): Dag. 10-17 u: 's zon dags grond Werkd 10-5 uur; zon- en" feest dagen 1-5 uur (t/m 20 september) Rijksmuseum van Oudheden: Dage zond 1 -4 BIOSCOPEN Studio: „La vie a l'envers". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. ex: „Zorro contra Samson". 14 Jaar. Dag. 2.30. 7.15 en 9.15 uur; zond. 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Camera: „Sex, moord en thrills In Be verly Hills". 18 Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 uur; zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 zond. 2.30, 4.45, 7 i Llilo: „De veroord Jr. Dag. 2.30, 7 en 9.15 1 zond. 2.30, 4.45, 7 en 9.15 uur. Trianon„Goldfinger". 18^jr. SU 9.15 i i 9.15 1 a aio uï1 goudzoekers van Fort Benton". A Zond. 7 en 9.15 uur „De knuffell (Under the Yum-Yum Tree). 1( Zondag en woensdag 2.30 uur „K ker. de zoon van Rin-tln-tln". A Avond- en nachtdienst der apothc Geopend voor spoedeisende gev» (ook op Hemelvaartsdag)Zuider theek. Lammenschansweg 7, tel. 23 door de Zu eens waargen. Apotheek. De Oegstgeestse Apothee geopend. Apotheek Voors - Hemelvaartsdag gesloten op dokterstelefoon 22222. HAAGS AG E N D DINSDAG 25 MEI Kurhaus Paviljoen. 20 Theater Pepijn. 20.30 uur. WOENSDAG 26 MEI Theater Pepijn. 20.30 WEERRAPPORTEN (Van hedenmorgen 7 nor) Twente swaar bew. Eindhoven zwaar bew Zuld-Llmb zwaar bew Helsinki licht bew. Stockholm onbewolkt Oslo onbewolkt Kopenhage: licht bew. Londen onbewolkt Brussel regen Luxemburg zwaar bew Parijs zwaar bew Bordeaux zwaar bew Grenoble Nice Beriyn Ztlrlch Genéve Locarno half bew. half11 haLMjew! ëlgrado onbewolkt 23 onbewolkt 24 licht bew 21 onbewolkt 24 licht bew 24 onbewolkt 20 Madrid Mallorca Lissabon

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 2