Delft se zege in steden wedstrijd Roomburg heeft nog een kans in de degradatiewedstrijden Leiden met Amersfoort op de tweede plaats Matige prestaties van judo- en badmintonteam ACHTERSTAND MI DAS G klopte Xuthus T en Olivier B Tennisuitslagen Organisatie mank interesse gering.... KORFBALCOMPETITIE KNS moet op uitslag van protest wachten Nieuwe nederlaag tegen ELTV 2 NOORDWIJK, FORESCATE DE MUNNIK EN UNICUM BEHALEN KAMPIOENSCHAP COMPETITIE CKB ATLETIEK van hier en daar KORFBALLERS OP SCHOT IN BUSSUM Pupillentoernooi LEIDSCH DAGBLAD MAANDAG 24 MEI 1965 (Van èén onzer redacteuren) Leiden is er zaterdagmiddag in Amersfoort niet haar overwinning in de stedenwedstrijd met Delft en Amersfoort te prolongeren. De Leidse afvaardiging kwam met negentien pun ten niet verder dan de gedeelde tweede en derde plaats. Delft al tijd figurant in deze wedstrijd, sleepte verrassend de eindzege in de wacht. ten te sterk voor Delft en Amers foort» Delft slaagde er nog wel in de oranjezwarten het vuur na aan de schoenen te leggen (128). Amers foort kwam hier niet aan toe: 3426. Met nog twee (van de elf) onder delen voor de boeg had de vertegen woordiging van de Keistad de leiding stevig in handen» Delft had op dat ogenblik twee punten achterstand. Maar toen gebeurde wat eigenlijk onmogelijk leek. De Amersfoor- ters vergalloppeerden zich bü de en semble-oefening (geen inschrijving) en Leiden ging bij het juniorenvoet bal in de fout. De outsider Delft kwam hierdoor in kansrijke positie en greep met 21 punten de eindzege. Het Leidse verlies is voornamelijk toe te schryven aan de bijzonder ma gere verrichtingen van het voetbal, judo- en badmintonteam. Alleen de basketballers van The Bona Stars gingen met de eerste plaats strij ken. De tafeltennissers en de korf ballers moesten deze positie met Delft delen. Basketball De prestaties van de basketballers waren verreweg het beste van de ge hele Leidse afvaardiging. Ook zonder topscorer Kees Pley bleken de lyceis- De Leidse dames wilden niet voor de heren onder doen. Met Mieke Zandbergen en Marijke de Groot als productiefste speelsters werden Delft (5222) en Amersfoort (166) naar kansloze nederlagen gespeeld. Tafeltennis De gedeelde eerste plaats van de tafeltennisploeg waarin overigens alle erkende Leidse topspelers ont braken kwam grotendeels voor re kening van de jeugd. Het duo Van Zoelen-Snik bleef ongeslagen. Brou wer/Vreeburg (eerste klasse), Jans sen/Zitman (tweede klasse), en Van Dijk/Vul tink (vierde klasse) won nen één wedstrijd en legden hierdoor beslag op de tweede plaats in hun afdelingen. Korfbal De adspirantenploeg heeft het grootste aandeel gehad in de goede korfbal klassering. Met 60 en 62 Koersen Duindigt (Van onze medewerker) De reeds lang in Nederlands bezit zfjnde Franse hengst Olivier B kon gisteren op Duindigt nog niet tot een zege komen. Yewel Boy en Yankee Maid gaven op kop in hoog tempo de toon aan, waarbü Midas G, in handen van Jan van Dooyeweerd at tent als derde volgde. In het rechte eind ontspon zich een felle strijd. Vier paarden stoven vrijwel op één lijn op de finish af. Midas G werd in een fraaie 1.21.7 km.-tjjd eerste en Xuthus T, prima in vorm, zag zijn uitstekende eindrush met een tweede plaats bekroond voor Olivier B, die eerst op het laatst ruimte kreeg, en Yankee Maid. In de openingsdraverij, waarin de koplopers Discovery en Caran d'Ache in het laatste eind werden uitgescha keld, boekte Dean Hollandia (Harm- sen), van de Leiderdorpse stal Anjo, zijn eerste zege. Duchesse Mac werd tweede voor Chantina. Wagenaar jr. won met Baron Heny van kop af de Minervaprüs, gevolgd door Butch Hollandia en Zica H. Ook de koers voor driejarigen werd een succes voor de jonge Wagenaar. Hij bracht de favoriet Deter d'Aster vrij spoedig op kop en zegevierde on bedreigd in 1.24.8 km.-tijd. De door Matthijs Lange gereden Diogen werd eer. uitstekende tweede voor Dirk de V De Venusprijs gaf nogal wat sen satie. Alpenraaf S passeerde als eerste de eindstreep, doch na een protest en vrij langdurig beraad werd deze wegens veelvuldig hinde ren in het laatste eind naar de vijfde plaats teruggesteld. Boyke Dear (Blokdijk) werd nu verrassend eerste (w. f 21.30) voor Zaita Hanover en Arion Athel. Schoonhoven jr. won met Claudy Williams van kop af de Junoprijs, waarin Akino K met een tweede plaats een uitstekende indruk maakte. De slotdraverij werd op foto ge wonnen door Athos the Saint (De Visser), die op de streep een neusje voordeel had op de veel verbeterde Zilvervos. De start bij de rennen is veelal een hopeloze geschiedenis. In de Mijl van Duindigt waren meerdere paar den bij het vertrek al gedupeerd. Sapristi (Rowan) triomfeerde na felle strijd over Happy Time en Lucky Legs. In de koers voor amateurs en ama- trices zegevierde, na een valse start, Royal Flash (Slotboom) voor Ex Gratia en Antonio Tatti. kuru; 3. Mangano. Tot.: wi f2. pl. 1.50, Happy Time; wi. f 2 koppel 13.50, wi. f2.10, pl. 2.50, 2.1 Kalibanprijs v Slotboom): 2. Ex Gratia; 3. Antonio TattlTot.: wi. f7.50, pl. 2.20, 4.80, versloegen de jeugdige speelsters en spelers hun Delftse en Amersfoortse tegenstanders. De junioren deden het in vergelijking met de adspiranten veel minder. Tegen Amersfoort verreweg het zwakst met korfballen kwam de Leidse ploeg niet ver der dan 22. Delft klopte de Leidse roodwitten met 42. Handbal Het handbalteam veroverde dank zjj een beter doelgemiddelde de twee de plaats achter het vooral bü de heren keihard spelende Amersfoort. Slechts éénmaal kwam de versterkte SVL-afvaardiging tot winst. De heren zorgden tegen Delft voor deze prestatie (62). Wim Wang en Walter Gortz hadden hier een groot aandeel in. Tegen Amersfoort miste de Leidse ploeg de noodzakelijke hardheid. Het roodwitte damesteam kwam helemaal niet tot een zege. Zowel van Amersfoort als van Delft werd verloren. De cijfers waren 54 en 5—3. Turnen De turnwedstrjjden hebben bij de dames een zege opgeleverd voor Amersfoort (209.60) met Leiden op de tweede plaats (202.20) en Delft op de derde (194.95). Bjj de heren won Delft (290.75) met opnieuw Lei den als tweede (277.95) en Amers foort als derde (275.40). Kan men van de Leidse heren zeg gen, dat zij zich naar vermogen heb ben geweerd om een zo goed mogelijk resultaat te boeken, van de dames moet men helaas concluderen, dat zij ver en ver beneden haar kunnen zijn gebleven. Dat turnsters als Anke Platteel en Kitty Nieboer aan de brug niet verder kwamen dan 6.95 en 6.80 spreekt in dit opzicht wel boekdelen. De uitzondering op de regel was Fransje van Deursen, die zeer zuiver en geconcentreerd werkte, waarbij vooral haar magnifieke brug- oefening moet worden genoemd. Zij werd met 36.75 eerste in het per soonlijk klassement. Opvallend was voorts de voortreffelijke paardsprong van Tjits Regeer: 9.20, de beste van het gehele veld. Bij de heren bezette de Delftenaar De Ruyter de eerste plaats in de in dividuele rangschikking met 50.80 pnt., met als tweede en derde de Leidenaars Henk de Vries (50.45) en Henny Sieval (49.50). 2r werd in Amersfoort bijzonder strikt en strak gejureerd; men aar zelde bij de heren zelfs niet om vijven uit te delen. In totaal (da mes en heren) werd slechts 19 keer hei cijfer negen (of hoger) gegeven. Een naar onze mening zeer juiste handelwijze. Bij de ensemble-oefening, waarin Nieuw Brunhilde Leiden vertegen woordigde, werd Delft eerste. „We take five" van Nieuw Brunhilde was voor deze gelegenheid aangpeast aan de wedstrijdnormen en daarmee had dit spectaculaire stukje werk veel aan kracht verloren. Zonder de solo van Saskia Piena schiet het werk zowel in vlakverdeling als aan pure inhoud tekort. Badminton Badminton bleek zaterdag in de Amersfoortse markthal de stiefkinde ren van de Leidse afvaardiging te zijn. Van de zestien partijen eindig den er slechts twee in een Leidse zege. Dit aantal had ongetwijfeld groter kunnen zijn, maar het gebrek aan zelfvertrouwen was ontstellend groot. Hofsteede zorgde zowel tegen Amersfoort als tegen Delft voor één winstpunt in zijn enkelspel. Judo Judo was het tweede stiefkind. Met slechts acht man trad de Leidse formatie aan, hetgeen zowel tegen Delfs als tegen Amersfoort op een 20-0 achterstand kwam te staan. Daarbij bleek nog dat Sieders uit gezonderd de judoka's uit de Sleutelstad te zwak waren voor hun hoger gegradueerde tegenstanders. Tegen Amersfoort kwam dit wel heel duidelijk tot uiting (72—10). Al leen Sieders won zijn partij. In de Hoofdklasse A: LeimoniasDDV 110; ELTVDe Metselaars 101; Quick NijmegenHilversumse LTC 4—7. Hoofdklasse B: DDV 2Ensche- dese LTC 6—5; Thor RW—Festina 45 gest.; DashVictoria 83. Eerste klasse, afd. 2: ALTB Oranje TC 56; ELTV 2Room burg 83 (ELTV 2 kampioen). ontmoeting met Delft ging het iets beter maar ook deze wedstrijd ein digde in een nederlaag: 6040. Be halve Siebers waren ook Groenhuizen en J. en F. van der Steen goed voor tien punten. Voetbal Het Leids junioren voetbalelftal zonder de regionalen van UV slaagde er niet in de toppositie van verleden jaar te bestendigen. De eer ste wedstrijd tegen Amersfoort le verde nog een gelijkspel(00) op. Amersfoort en Delft hadden even eens gelijk gespeeld (11), zodat Delft - Leiden de beslissing moest brengen. Delft liet er geen twijfel over bestaan wie de sterkste was en won met 50. Uitslagen Uitslagen: badminton: 1. Amers foort ,2. Delft, 3. Leiden; basketball: 1. Leiden, 2. Amersfoort. 3. Delft; handbal: 1. Amersfoort, 2. Leiden, 3. Delft; judo: 1. Amersfoort, 2. Delft, 3. Leiden; korfbal: 1. en 2. Delft en Leiden, 3. Amersfoort; tafeltennis: 1 en 2 Delft en Leiden; 3. Amersfoort; turnen dames: 1. Amersfoort, 2. Lei den, 3. Delft; turnen heren: 1. Delft, 2. Leiden, 3. Amersfoort; turnen en semble oefening: 1. Delft, 2. Leiden; voetbal: 1. Delft, 2. Amersfoort, 3. Leiden. (Van één onzer redacteuren). Het is zaterdagmiddag in Amersfoort weer duidelijk geble ken. Er is nauwelijks nog be langstelling voor de jaarlijkse stedenwedstrijd Amersfoort DelftLeiden. Slechts bü een enkel onderdeel bestond de toe- schouwersschare uit meer dan leiders, reserves en niet-spelende deelnemers Er zijn verschillende oorzaken voor deze tanende belangstel ling. Een „echte" stedenontmoe- ting met de sterkste vertegen woordigende teams is het reeds lang niet meer. Namen die de toeschouwers trekken worden angstvallig buiten de uitwisse ling gehouden. Zij zouden eens te sterk zijn voor de andere ste den. Het niveau van de sport- ontmoeting beweegt zich een enkele uitzondering daar gelaten op C- en zelfs D-niveau. En kele sporten (voetbal, korfbal en judo) vinden een krachtmeting van de jeugd (adspiranten en junioren) reeds voldoende. En hier loopt men beslist niet warm Een ander, zeker niet minder belangrijk punt, is de organisa tie. Ook dit jaar ging deze op verschillende punten weer danig mank. De wedstrijden begonnen zonder uitzondering bijna een uur te laat. Er ontbraken scheidsrechters, scoreboeken en wedstrjjdklokken voor de bas ketballwedstrijden. Daarnaast bleek de overigens uitstekende houten vloer van de nieuwe Amersfoortse sporthal pas ge- j boend levensgevaarlijk. i Ook bjj het turnen was niet f alles zoals het behoorde te zün. I Er was geen wasgelegenheid en bü de dameswedstrüd werden I de onderdelen vrije cefening (op muziek) en evenwichtsbalk tege- I lijkertijd afgewerkt. En juist or- ganisator Klaas Boot had toch f moeten weten, dat dit bepaald niet de ideale combinatie is. J De tafeltenniswedstrüd bleef voor büna iedereen in het niets verscholen. Nu zullen er wel niet J zo veel personen zün geweest, J die interesse hadden in de strüd J van „stedenteams" op Afdelings- J niveau, maar toch heeft een en- j keling naarstig gespeurd naar de 1 plaats van handeling. Het hielp i hem niets. Het bleek - 's avonds i de prüsuitreiking - dat j de speelzaal op het laatste ogen blik was gewüzigd. Het is voor de diverse (sport stichtingen in Leiden, Amers foort en Delft zaak zich eens te beraden over de huidige vorm van de stedenwedstrijd. Als sportwedstrüd houdt hü nog maar weinig perspectief in zich. Het is, zoals zaterdag uit ver schillende Amersfoortse monden was te beluisteren, wel leuk en gezellig, maar voor de rest niets zeggend. De beslissing over het kampioen schap van de derde klasse A is na de laatste wedstrijden van KNS en Animo nog steeds niet gevallen. Bei de twaalftallen wonnen hun laatste duel en moeten nu afwachten hoe de uitslag van het protest wordt, dat KNS na afloop van de wedstrüd te gen Kwiek heeft ingediend. De wed strijd eindigde in een gelükspel (5-5). KNS hacl gisteren overigens weinig moeite met Houtsnippen. Na een 1-0 achterstand liepen de Leidse oranje- witten zonder noemenswaardige te genstand tot 1-9 uit. Via 2-9 kwam Uitslagen De uitslagen lulden dia; 3. Zita H. Tot.: wl. f5.80 pl. 2.30, 1.50, 2.20, koppel 14.20, cov 4.10 Prijs der 3-jarlgen: 1. Deter d Wagenaar Jr.) (1.24.8); Diogen; Dirlf de V. Tot. wl. 'f 2, pl^ 1.40. 2.70. 2.60, koppel 9.80. Boyke Dear (C. J. Blokdijk) 1.24.92. Zaita Hanover; Venusprijs: okdijk) (1.1 Arion Athel. Tot.: }.10, 2.50. koppel 48.80. trio' 2.710.80. Junoprijs: choonhoven Blauwe Valk S. Tot.: wl. f6, pl. 2.70. 1.70. koppel 520 cov, 6-20- Marsprijs: 1. Midas G (J. van U°°ye- weerd) (1.217): 2. Xuthus T; 3. Oli- vi?B. Tot.: wi f3.30. pl. 1.50. 3.80. 1.60. koppel 18.50. cov. 9.50. Plutoprijs: 1. Athos the Saint (E. de Visser) (1.25.6); 2. Zilvervos; 3 Ana conda. Tot.: wl. f5.10, pl. 3.10, 4.70, koppel 38.10, cov. 10. De rennen: Marjollnoprys: 1. Inde pendent S (A, W. van Dijk); 2. Wal- Roomburg 2 De Roomburg-reserves zijn door een 5-3 zege op HLTC 2 veilig voor degradatie. Deze zege kwam tot stand door een 3-1 resultaat uit de enkel spelen. Jan Ufkus was met zün vaste base line-spel een te groot obstakel voor de geroutineerde Weidema, vorig jaar nog vaste speler van HLTC 1. Harry Mulder bleek een net iets trefzeker der forehand te hebben dan Schlat- mann en dat gaf een 7-5, 8-6 winst voor de Roomburger. Els Heümans had met haar allround-spel geen enkele moeite met mej. Knottenbelt: 6-2, 6-4. Alleen mevrouw Kasten moest haar partü in twee sets ge geven aan mevrouw T jaar da (6-8, 1-6). Via het dames dubbelspel en het eerste gemengde dubbelspel behaalde Roomburg 2 de kostbare winst binnen. Noordwijk (Van onze tafeltennismedewerker) Roomburg heeft opnieuw met een nederlaag genoegen moeten In Eindhoven kwam de Leidenaaars tegen de reserves van ELTV niet verder dan drie winstpartijen. ELTV won met 8-3 en sleepte hierdoor de titel van de eerste klasse (afdeling 2) in de wacht. De Roomburg-ploeg heeft zich echter niet zonder slag of stoot ge wonnen gegeven en kan zich in de komende degradatiewedstrijden mis schien nog redden. Evenals tegen ALTB waren er weer de nodige 3 sets-partüen. Jean Monod de Froideville had met 4-6, 6-2 tegen Westhoff de kansen nog volop in de hand, maar zakte onbe- grüpelijk terug in de derde set: 1-6, Joly Overdykink kwam tegen Lies- beth Rinkel op 4-6, 6-2. De Eind- hovense speelster verdween toen naar de kleedkamer wegens een krampaanval. Toen zü weer op het gravel terugkeerde was de nummer twee van Roomburg uit haar spel- ritme: 2-6. Dick Bouman verloor in twee sets van Van Brunschot: 4-6, 6-8. Anjo Pino versloeg voor de tweede maal de oud-kampioene van Nederland, Mien de Vletter-Tette- laar, (6-4, 2-6, 6-2). Met Joly Over- dijkink won zij ook het damesdubbel van Mien de Vletter en Liesbeth Rin kel: 6-4, 6-2. De Noordwijkse LTV werd gisteren In Utrecht kampioen door een 7-1 zege op IJLTC. De zege stond eigen lijk al zo goed als vast na de enkel spelen. Daaruit kwam een 4-0 voor sprong voor Noordwük. Gemakkelijk was de winst van Josine van der Koogh en Urlus op resp. mej. Van Reelen, (6-3, 6-3) en F. Meelissen (6-1, 6-0). De aanvoerder van de Noordwykse LTV good-old W. Karsten (57 jaar) had veel moeilijker. Pas in de derde set versloeg hü Schepers: 10-8, 3-6, 6-4! De h.d. was het enig verlies- punt voor de Noordwijkse LTV 8-10, 3-6. Leidsche Hout De Leidsche Hout kon het in Bus- sum tegen De Meent, dat gisteren kampioen werd, net niet redden. Bob Lim en Aad van Zuuren deden ove rigens goed werk door ditmaal hun enkelspelen in winst om te zetten. Bob Lim won van Van Boeschoten (3-6, 7-5, 7-5) en Aad van Zuuren gaf De Wolff geen schyn van kans (6-2, 6-3). De dames Inge Nyeboer en Co van Berge-Henegouwen begonnen tegen resp. Wil van der Biessen en Cor van der Biessen met de eerste set te winnen (6-4), maar verloren de volgende sets. Er volgden nog drie sets partü en, die alle voor De Meent de volle buit opleverden. Het derde winstpunt van de Leidsche Hout kwam uit het tweede g.d. van Inge Nüeboer en Bob Lim. Met 6-3, 6-0 gaven zij de tweede combinatie van De Meent geen kans. De LLTC heeft het niet kunnen redden in de belangryke strijd tegen Sphaerinda. De Leidenaars verloren op vrij onfortuinlijke wijze met 2-6 en kunnen nu alleen nog degradatie ontlopen als straks de tweede strü'd tegen deze tegenstander in winst wordt omgezet. De cyfers, waarmee Sphaerinda de winstpunten binnen sleepte, waren wel enigszins aan de geflatteerde kant. Niet minder dan vier party en moesten in drie sets worden beslist mi voorts was er een aantal span nende twee-setsgevechten. Een re vanche in de returnontmoeting be hoort dan ook zeker niet tot de on- mogelykheden. In de wedstrijd van gisteren ver dient Jaap zowel als Han Temmink te worden genoemd voor de verbeten wüze waarop zü hebben slag geleverd. Het kampioensteam van De Munnik, staande v.l.n.r. de heren Van der Nat, De Groot en Enge lenburg, knielend de dames En gelenburg en Reef. (Foto L.D./Holvast) Kampi ïoenen In de tweede klasse behaalde het Voorschotense Forescate de titel bin nen door een 7-1 zege op Toeg-Hille- gersberg. Unicum en De Munnik werden kampioen van de derde klasse. Unicum versloeg Thor RW 8 met 7-1 en ook De Munnik bleef met deze cü'fers aan de goede kant va: score tegen Victoria 5. het einde met 2-11. J. Kooien (2), A. Riezenkamp (2), B. Zierkzee (2), Henny Zitman (2), Marry Zierikzee en Wim van der Bley zorgden voor de Leidse doelpunten. Fluks Met enkele invallers spelend heeft Fluks toch kans gezien Quick in Dordrecht te verslaan. Met 5-4 ble ven de Leidenaars aan de goede kant van de score en zün hierdoor defi nitief op de tweede plaats geëin digd. Frans de Haas, Rudi Niesing en Piet de Haas gaven Fluks een 3-0 voorsprong. Kort voor tijd kwam Quick naast de roodwitten, maar in de spannende slotfase grepen de Lei denaars door doelpunten van Henny Slechtenhorst en Piet Zandvliet de volle winst. Noorderkwartier beëindigde gister middag haar tweejarig verblyf in de KNKB met een 0-7 nederlaag tegen BKC uit Breda. Deze stand was bü de rust reeds bereikt. Uitslagen Hoofdklasse: RohdaZKC 11-5; Archipel—Spangen 7-8; HX.V-Dee- tos 2-6; 't ZuidenWesterkw. 4-8; LutoBlauw Wit 6-2. Overgangski. B.: Roda—Groen Geel 5-2; H.K.V. 2 Sportlust 8-4. Zuid West I: Sper wers—O.S.CJt. 9-1QuickFluks 4-5. 2B: OlympiaanMerwede 2-4. 3A: Houtsnippen—KNS 2-11; Velox—Ani mo 3-7; WionDKV 6-4. 3B: Noor derkwartier—BKC 0-7; Schiedam— Pams 4-10; TOV—Charlois 7-6; Schiebroek—HPV 7-6. Res. Ie kl.: Vic. Oriëntis 2—Zuiderkw. 2 3-4; Ready 2—Rozenburg 2 2-6; Rozen burg 2—Die Haghe 2 2-7 (Die Haghe 2 kampioen). Res. 2A: Sperwers 3— OSCR 2 2-2; Die Haghe 3—Deetos 3 7-5. Res. 2B: Fluks 3Trekvogels 2 4-3; 't Zuiden 3Ons Eibernest 4 7-3. Res. 3A: Rozenburg 3—Regenboog 3 1-7; Merwede 2Quick 3 7-1; Re genboog 3—Quick 3 2-2. Res. 3B: t Zuiden 4—Ons Eibernest 5 2-4. 2e kl.: Beslissingswedstrijd: Ready—'t Zui den 2 6-3 ('t Zuiden 2 degradeert). L.K.B.: Junioren A: Fluks ADanai- den A 1-3 (Danaiden A kampioen). Pernix-reserves moeten degraderen Weer zün enkele beslissingen ge vallen: Fiks degradeert uit de hoofd klasse-West; evenzo Pernix 2 uit de eerste klasse A. Het vreemde was, dat beide ploegen winst boekten, maar daar ook de concurrenten punten be haalden, viel het doek toch. Fiks revancheerde zich tegen Vrien denschaar van de nederlaag van de vorige week in de uitwedstrüd. Thuis werd het 5—4 winst. HKC deelde de punten met Bolnes (5—5) en werd hierdoor onbereikbaar voor Fiks. VES kwam op één punt van de titel, nu werd Excelsior het slachtoffer: 12—3. VES Pernix PKC Bolnes R'damZuid 17—16 Snel 1629 Vriend.sch. 1714 1625 Excelsior 1713 16—20 HKC 14—12 14—17 Fiks 16—7 17-7 In de eerste klasse A werd de com petitie definitief afgesloten. Fluks heeft het op het nippertje gered. De nog te spelen halve wedstrüden te gen Ons Eiland (stand 4—0) en Velo- citas (stand 13) werden beide ge wonnen. Het werd resp. 51 en 53. Door deze uitslagen werd Fluks on bereikbaar voor Pernix 2, dat dus degradeert. Pehrnix 2 won de laatste wedstrüd tegen De Ijsvogels met Fred van Herpen, de beste Neder landse 400 meter loper, die in dit1 vroege seizoen reeds een tüd van 48.3 sec. op zün naam heeft staan, toon de in Groningen zün snelheid door zowel in de serie als in de finale van de 300 meter te winnen in 21.3 Geesje Soesbeek, een dag tevoren in Leiden met 55.3 sec. de beste atlete tydens de wedstrüden om de Gou den Spike won ook nu de 400 meter in 57.3 sec. Eef Kamerbeek probeerde het 1 het eerst weer eens op de horden. De Eindhovenaar kwam tot.16.: In Deventer weinig indrukwekken de prestaties, waarbü wü de 41.14 meter met de discus door Ankie Fa- ber aan de vergetelükheid willen ontrukken. Ook in Rotterdam geet overdonderende verrichtingen. der Kruk die in Leiden het k0' gelstoten verloor van Cees van Wees en tot 15.62 kwam noteerde nu 15.8' meter voor Herman Timme met 14.43 meter. Timme won het discuswer pen met 45.77 meter. Ook enige meisjes van Nieuw- Brunhilde namen deel aan de re gionale wedstrüden in Rotterdam. Wünande Taekema was zeer sue cesvol bü het kogelstoten meisjes B waar zü eerste werd met 11.05 Dat betekende een nieuw Leids cord, dat zü in april op 10.79 gebracht. Een royale verbetering dus! Op de 80 meter werd zü 4de la "1 seconden, welke tüd ook de nares, Eekhof (Victoria) noteerde! Marjon Huhnet werd bü het ko gelstoten meisjes B. 3de zü bereikt* een afstand van 8.96 m. Het Nederlands korfbaltwaalftil heeft in Bussem zonder veel moeit! een ruime zege behaald op de bel gen. Dc veel betere techniek, groter! snelheid en dito schotvaardigheid le verde de oranjeploeg een 82 zeg! op. Vooral het kwartet Annie vd 'Vel de, Nel Wagenmakers, De Voos i Van Lunteren had in de overwinning een groot aandeel. Him combinaties en hun opbouw van de aanvallen waren zo razend snel dat de Bel gische tegenspelers (sters steeds weei de Nederlanders moesten la ten „gaan". Het door Noorderkwartier georga niseerde pupillen korfbaltoernoo heeft in de eerste afdeling een winning opgeleverd voor de organi serende vereniging. Vicus lege de tweede plaats beslag. De winnaars van de overige afdelingen YN: II; 1. Fluks b; 2. Vicus Orient!* b III: 1: KNS a (na strafworpen); 2. Vicus Orientis c. De eindstand in deze klasse: VEO 18—29 Excelsior 2 18—U DeIJsvog. 18—23 VES 2 18—17 DES 18—22 Fluks 18—15 Ons Eiland 1820 Pernix 2 18—H Velocitas 1820 Tonego 18—0' 2 strafpunten.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 10