ALLES IS GOED Overweldigend weerzien Leidse Universiteit herdacht Alh. Verwey Elizabeth-brug in Boedapest Berm in brand BEURS VAN AMSTERDAM Half jaarlijkse S.E.R. - rapport: LEIDSCH DAGBLAD VRIJDAG 21 MEI 1965 Geen verdere loonstijging Wellicht uitkering ineens (Van onze Haagse correspondent) )e Sociaal-Economische Raad (werkgevers, werknemers en fhankelijke deskundigen) heeft in zijn thans vastgestelde half- [lijkse rapport het Centraal Planbureau op de voet gevolgd in iptimistische draai, die de meningen over de ontwikkeling van lationale economie hebben genomen, beeld Is gunstiger dan de S.E.R. een half jaar geleden verwachtte, zegt het rapport, „zonder dat dit op zichzelf leidt tot de conclusöe, een ruimte voor verdergaande loonstijging aanwezig zal zyn". Daaruit niet de conclusie worden getrokken dat van een „uitkering ineens" sprake zal zjjn. mt zelfs de onzekerheden in het ■rapport dragen een rooskleuri- Ij GS te gen int. De SER spreekt van on- De reële werknemerstakomens rijn heidsmarges in de geraamde al gestegen, aldus de SER, ofschoon ülrtiestij ging. Maar hij haast toe te lichten dat daarmee bedoeld, dat de ramingen thien wat aan de voorzichtige zijn. De conclusie lijkt daarom ttigd, dat ook uit een dergelijke iktiestyging een „uitkering in- kan worden betaald. Met zo- woorden staat dat echter niet in jongste SER-rapport. LEIDERDORP RESTAURATIE HERV. KERK or de kerkvoogdij van de her- ide gemeente van Leiderdorp in de zondagavonddienst me- ingen worden gedaan over de uele restauratie van het kerk- iw. Kindermiddag in liet Zijlkwartier or de buurt- en speeltuinvereni- „Zylkwartier" in Leiderdorp zaterdag een kindermiddag ge iden op de speelweide aan de terlaan. De wedstrijden begin- om half drie. eidse huisvrouwen ronnen eerste prijs op zangconcours jaar gaat het koor van de Ing Leiden van de Ned. Ver. van Irouwen een dagje gezellig uit. Remming is steeds opperbest, j j dit jaar wel in het bijzonder. namelijk een concours ge- door de Afdeling Woer- de koren uit het gewest en Utrecht, j afdeling Woerden had voor por treffelijke organisatie ge- Om half 11 werden de koren afdelingen ontvangen met door de presidente gewest. was de vreugde toen na het bleek, dat de Leidse huis- fen onder de voortreffelijke t van mevrouw T. Massaar oriel, met aan de piano mevr. Blok, een eerste prijs met hadden behaald. In het stond ondermeer: uw laat muzikaal en vakkundig afloop werd de tocht voortgezet het Gooi, waar het goed toeven wet een uitstekend verzorgd in Hilversum, werd deze dag, begunstigd door mooi weer, VOORSCHOTEN Zaterdagmrogen om 11 uur [de officiële ontvangst in het (lis van Voorschoten plaats van leden van de Rota- Leden van deze Rotaryclubs en Duitsland brengen door in Voorschoten. jet reisje van de Voorschotense jden wordt niet, zoals wij gis- berichten, op 16 Juli, maag op gehouden. WASSENAAR «etbaltoernooi voor poliobestrijding plag wordt op het Blauw aan de Dr. Mansvelt- poliovoetbaltoernooi van de georganiseerd, waaraan door van jeugdige spelers van 16 jaar zal worden deelgeno- Onder meer komen elftallen plaatselijke voetbalclubs Was- en Blauw Zwart uit. Het toer- egint om 2 uur. De opbrengst entreegelden komt ten goede fet Prinses Beatrix Poliofonds. ÏAVI-collectie ja Wassenaar gehouden collec- Simavi heeft een bedrag van opgebracht, dat is ruim peer dan vorig jaar. Ig wordt aanbesteed njjdag 4 juni a.s. zal namens heester en wethouders van kar worden aanbesteed de tan een brug over de Zylwa- in de Van Cranenburchlaan grond- en ver har- De brug zal in ge- beton worden uitgevoerd en belangrijke schakel in de van het terrein waarop plan Wissing voor 217 wo- f zal worden verwezenlijkt. de faculteit economische ippen van de Nederlandse Hogeschool in Rotter - voor het kandidaats- de heer F. O. van Kregter het een half jaar geleden de bedoe ling was ze geljjk te laten blijven. Maar toch is alles goed gegaan. In 1965 wordt nauwelijks meer dan f 100 miljoen tekort op de betalings balans vernacht. De ontwikkelingen kunnen nog beter zijn dan werd verwacht. De economische groei is goed. Voorraad- vorming, die destijds de vooruitzich ten voor de betalingsbalans zo don ker deed lijken, kan nu juist de im port blijven drukken. De export po sitie is zonder meer goed gebleven. De SER verwacht ook dit jaar geen ontspanning op de arbeids markt. In het rapport worden, tegen de gewoonte in, geen voorspellingen gedaan voor het volgend jaar. Over 1966 valt nog weinig te zeggen meent de raad, met name in verband met het optreden van een nieuwe re gering. KATWIJK AAN ZEE j Boete voor diefstal van zand op het strand Het leek erger dan het was, de diefstal van zand, welke aan een 40- jarige chauffeur in Katwijk aan Zee tenlaste was gelegd. Samen met een collega had verdachte het zand van het strand gehaald. Wat hij echter volgens zijn verklaring regelmatig doet. Maar dan heeft hij er een bon voor van de gemeente. Dit was evenwel op 15 febr. niet het geval en dit bracht de chauffeur nu in moeilijkheden en voor de Haag se politierechter. Volgens verdachte gebeurd het wel vaker, dat hij eerst het zand gaat laden en pas later gaat betalen als hij de bon haalt. Doch het kantoor was die dag gesloten. De officier vorderde, f 25,boete, hetgeen verdachte een duur vrachtje zand vond. De rechter kon wel ge loof hechten aan het verhaal van verdachte en veroordeelde daarom tot f 5,boete. De Leidse Universiteit heeft giste ren het eeuwgetij herdacht van de geboorte van de dichter Albert Ver wey, die hier van 1925 tot 1935 hoog leraar in de Nederlandse letterkunde is geweest. De herdenkingsrede, bij gewoond door een zeventigtal per sonen, onder wie een dochter van Verwey, werd uitgesproken door de Groningse hoogleraar prof. dr. K. Heeroma, die van 1928 tot 1935 in Leiden onder Verwey heeft gestu- Prof. dr. P. Minderaa, die tot zijn emeriaat in 1964 de Verwey-leer- stoel bezette, zei in zijn openings- Duiven vlogen De P.V. „De Rijnmonders" hield een wedvlucht met oude duiven vanaf Noyon. Afstand 308 km. In concours 237 duiven. D euitslag luidt: Th. de Kluyver 1; M. Souverein 2, 3, 4, 7, 9; B. Paauw 5; Kruistum/van Egmond 6; J. van Zanten 8; G. Noteboom 10. Indrukken bij een terugkeer in Nederland door prof. dr. N. Greitemann onze correspondent in WENEN Toen het K.L.M.-vliegtuig over het IJsslmeer scheerde, hoorde ik de Amerikaan naast mij zeggen: „Wat een lieve kleine huisjes", maar hij zal wel op andere ge dachten zijn gekomen, toen hij de nieuwbouw in de Randstad Hol land te zien kreeg. Na een lange afwezigheid waren mijn eerste in drukken overweldigend, maar soms ook verontrustend bij de gedachte aan de toekomst en, de bevolkings aanwas. In Oostenrijk blijft het aantal inwo ners stabiel. In ons land struikelt men over de mensen en vooral in het wqsten ziet men nauwelyks nog 'n groen plekje. Waar brengen die miljoenen mensen in de zomer hun weekeinden door? Openbaring Een openbaring was bijvoorbeeld Amstelveen, dat ik uit mijn jeugd alleen als een boerenplaats kende midden tussen de weilanden. Nu is het een satellietstad geworden, waar slechts weinigen de weg ken nen. Om de haverklap hoort men het woord „flatje". Al kan ik mij voorstellen, dat een jong paartje dolgelukkig is met zo'n woongele genheid, toch kan ik ook geloven dat de intimiteit van het vroegere gezinsleven geheel verloren gaat. Deze prijs moet ons land betalen, maar van de andere kant wordt er niet alleen veel meer gebouwd, maai- ook met meer fantasie en variatie dan in Oostenrijk. De broek aan Geboorteregeling is ook ln ons land een brandend actueel vraagstuk, maar toch beheersen kinderen de straat. Vroeger zei men wel eens van Wenen, dat het een stad was zonder kinderen, maar met veel honden. In ons land schynt de modehond nu, naast het kroost, een kans te krijgen. Daar men in Wenen vrijwel geen nozems kent. viel mij hun aanwe zigheid ln ons land wel op, maar ik vond hun aantal toch niet groot. Veel meer indruk maakte, dat ik noch in Oostenrijk of Duits land noch in België of zelfs in Parijs zoveel jongens heb gezien met een Beatle-haard os. Ook vie len de vele meisjes in spijker- en andersoortige bi-oeken op. De imi tatie-Beatles en de begeleidende meisjes gedragen zich alsof hun verschijning de gewoonste zaak van de wereld is. In Wenen zou men blijven staan en ze uitlachen. In ons land doet men, alsof men ze niet ziet. Toch maken de jongeren in het al gemeen een serieuze indruk. Ze -• praten veel eerlijker en openharti ger dan vroeger en echte proble men zijn voor hen geen taboe's meer. Belangstelling Opvallend is de grote belangstelling voor litteraire en ook wetenschap pelijke pockets, die zelfs in de sta tionskiosken te koop zijn en in derdaad aftrek vinden. Ondanks radio en televisie moet er in ons land onwaarschijnlijk veel worden gelezen, speciaal door de Jeugd. Gemiddeld hebben goede boeken bij ons een hoger oplagecijfer dan in Oostenrijk of Duitsland en het verwonderde mij dan ook niet dat het boek van professor Presser dadelijk was uitverkocht. In jeugdkringen en onder studenten wordt er veel zakelijker en feller gediscussieerd over letterkundige en zelfs religieuze vraagstukken dan in Oostenrijk. Ofschoon dit land zich voorminstens 90 procent katholiek noemt, besteedt de pers er veel minder aandacht aan godsdienstige kwesties. Het valt op dat zelfs de zogenaamde neutrale pers van ons land deze vraagstuk- 'ken uitvoerig behandelt, terwijl vroeger alleen de confessionele bladen zich ermee bezighielden. Op dit punt is er in ons land veel veranderd: er heerst een grote openhartigheid en vrijheid. En al is de godsdienstige praktijk niet meer zo gereglementeerd als vroe ger, zodat het regelmatige kerk bezoek afneemt, toch schijnt de innerlijke overtuiging bij velen die per te zijn geworden. Wat dit be treft zijn de mensen in Oostenrijk veel passiever. In ons land voelt men zich gegrepen verontrust en soms gaat men ook te ver. „Kijk uit! Tegelijkertijd schijnt ons volk in het commerciële leven nog zakelijker en korter-af te zijn geworden. Vroegere uitdrukkingen als „ge lieve" of „verzoeke" dit of dat te doen zijn vervangen door korte aanwijzingen, die op een bevel lij ken: „let op", „kijk uit". In de telefoongids staat op de eerste bladzijde nog wel: „verzoeke de on derstaande wijzigingen aan te brengen", maar achter op de om slag is de beveltoon troef: geef de gewenste wijzigingen bij tijd op gebruik de letter o neem de telefoon niet van de haak, voordat u het nummer precies weet, enz. Natuurlijk, het automatische tele foonnet eist beknoptheid, en in een l.and met zulk intensief verkeer kan men geen beleefde aanwijzin gen verwachten De welvaart is in Nederland niet alleen zeer groot, maar zelfs over stelpend. Men ziet het in de win kels. waar niet naar de prijs wordt gevraagd. In de restaurants, waar een etentje veel duurder is dan in Oostenrijk. En ook in de treinen die volgepakt zijn met goed ge klede heren. Hun regenjas mag dan, zoals gebruikelijk, van oudere datum zijn, maar het kostuum is van uitstekende stof en snit. In tegenstelling met Oostenrijk be- Waar de meisjes zijn De Nederlandse meisjes, die opval lend groot en welgeschapen zijn, hebben haar vroegere bedeesdheid en verlegenheid verloren en gaan met het andere geslacht veel on- gedwongener om, meer op voet van gelijkheid. De meisjes zijn niet al leen knapper, maar ook aardiger, natuurlijker en opener geworden. Ze komen voor hun mening uit en geven blijk van een grote intelli gentie. De ouders maken zich over deze ontwikkeling soms wel zorgen. Maar toch blijken de jongeren ge noeg zelfkennis en zelfkritiek te hebben, want zij weten, dat hun mooie tijd niet altijd kan duren en dat zij binnenkort zelf de verant woordelijkheid moeten overnemen. De Hongaarse hoofdstad Toe staat uit twee gedeelten: Boeda en Pest, rechts en links van de Donau gelegen. Ofschoon de ka den langs de rivier ook nu nog kale plekken vertonen, zijn zij het toch die deze stad aan het water aantrekkelijk maken. Er zijn toe risten die Boedapest vanivege de fraaie oevers tot de moeiste ste den van de wereld rekenen. De twee gedeelten van Boedapest waren oorspronkelijk door vijf nor male verkeersbruggen en twee spoor wegbruggen met elkaar verbonden. Toen de Duitsers in 1945 Boedapest moesten ontruimen, lieten zij ze alle in de lucht vliegen. Ze zijn nu alle maal hersteld of door nieuwe con structies vervangen. De voornaamste en meest centraal gelegen Elizabeth- burg liet 't langst op zich wachten. Deze wordt ook nu nog zo genoemd, namelijk naar de echtgenote van Keizer Frans Josef. Zij staat nog altijd hoog in aanzien, omdat zij haar sympathie voor dit volk niet verborg en het grootste gedeelte van haar leven als keizerin in Hongarije doorbracht. Pas in 1962 begon men definitief met de vernieuwing van de brug die bovendien breder werd, namelijk 27 Ddohte rookwolken verduisterden vanmiddag omstreeks half twee 'n deel van het Stationsplein. De rook kwam uiit de richting van het in aanbouw zijnde belastingkantoor, ter hoogte waarvan de grasberm van de spoor- Daan in brand stond. De vlammen grepen zo gretig om zioh heen, dat de grasberm over een lengte van vele meters zwartgeblakerd werd. De brandweer moest er aan te pas komen om het vuur, dat waarschijn lijk door Jongens is aangestoken, te doven. meter. Het eigenlijke brugdek is 350 m lang en heeft tweemaal zoveel draagkracht als de vroegere. Toch ziet de nieuwe constructie er veel sierlijker en eleganter uit. De bewo ners van de hoofdstad zyn er nog trotser op dan op de oude brug. Ofschoon hij in november 1964 offi cieel werd geopend, maken veel in woners nog altijd op zondag een wandeling naar deze brug om dit wonderwerk van ingenieurskunst en bruggebouw te bewonderen. Op de linkeroever heeft men ook andere overblijfselen van de oorlog verwijderd en de oude burcht, die totaal vernield was, geheel in de oor spronkelijke stijl hersteld. Vroeger verbleef hier de keizer of zijn plaats vervanger, nu is het de zetel van de regering. Vooral 's avonds maakt de brug met zijn elegante zilveren lij nen een toverachtige indruk, die nog wordt verhoogd door de weerspiege ling in de Donau. NOORDWIJK VOLLEYBALLERS KIEZEN BESTUUR Nu de vroegere afdeling Bollen streek ln oprichting definitief ln de NeVoBo is opgenomen, dient er ook een definitief bestuu'r te worden ge kozen. Dit zal gebeuren in de verga dering van de afdeling Bollenstreek op 26 mei a.s. 's avonds 8 uur in ho tel-rest. „Royal' in Noordwijk. Voorts moet er uit de deelnemende vereni gingen een afdelingsraad benoemd worden, waarin elke vereniging één vertegenwoordiger zal hebben. In deze zeer belangrijke vergade ring zullen verder voorzieningen wor den getroffen om het komende vol leybalseizoen, dat op 1 september as. begint, vlot te laten verlopen. Onder meer moeten er een wedstrijdcom missie, een zalencommlssie en een keuzecommissie komen. De nieuwe Elizabeth-brug, links op de voorgrond de herstel de ..burcht". RUNSBURG PAARDENMARKT EEN SUCCES Zoals wü gisteren reeds schreven is de traditionele paardenmarkt dit jaar een succes geweest wat de aan voer en de handel betreft. Om twaalf uur werden door burgemees ter B. H. Koomans, die vergezeld werd door wethouder H. de Mooij, in de zaal Vliethof de prijzen ge trokken van de verloting, die het ac tieve comité van instandhouding van de paardenmarkt ieder jaar or ganiseert voor de dekking van de onkosten. Dit jaar waren het twee pony' sen twee poppewagens met pop die wer den verloot. De gelukkige winnaars van een pony werden de heren R. Lottoi en J. de Mooij beiden uit Oegstgeest. Eén poppewagen werd gewonnen door het zoontje van Nic van Egmond, Oegstgeesterweg 38, Rijnsburg en de tweede viel op lot 151, doch daarvan is de gelukkige winnaar nog niet bekend. Nadat de markt afgelopen was, was 't 's midadgs nog een gezellige drukte in het dorp. Vooral bij de vermake lijkheden in de omgeving van het winkelcentrum „De Hoftuin" was het zeer druk. Tot slot van deze hoogtijdag voor Rijnsburg gaf de muziekvereniging „W-ilhelmina" in de tent een mars concert, waarvan velen en vooral de jeugd genoten heeft. Al met al is het weer een gezellige dag geweest, waarop het comité met genoegen te rug kan zien. rede onder meer, dat Verweys behan deling van letterkundige werken in veile opzichten een vernieuwing be tekende. Zeer belangrijk noemde hy het feit. dat voor de eerste maal de leerstoel werd bezet door een dich ter, door iemand die nooit een we- tenschappeiyke opleiding als Neder- landicus had genoten. Kenmerken van Verwey zag prof. Minderaa in diens strijdbare dichterschap en zyn wens een dienaar te zyn van zijn tyó. Prof. Heeroma bracht naar voren, dat hy de leerling was van een dich ter die professor was geworden en als professor dichter bleef. Heeroma heeft van Verwey geleerd om als dichter in de wereld van de weten schap zichzelf te biyven. Hij vroeg zioh af, of de professo ren in het algemeen en Leidse pro fessoren in het byzonder ambtshalve onsterfeiyk zyn. „Neen, om zinvol herdacht te worden moeten zy nog tot ons kunnen spreken lang nadat zy het spreekgestoelte hebben ver laten", zei prof. Heeroma. Jledische diensten Leiderdorp: dr. Bakema., Hoofd straat 2, Leiderdorp, tel. 24828. Zr. v. d. Holst, Wit-Gele Kruis Hazers- woude, H. Ryndyk 200, tal. 01714— 255. Oegstgeest: dokter Reterink, telef. 50394. Voorschoten: dokter v. Schaik, Jul. v. Stolberglaan 62, tel. 3344. Tandarts Gastelaars, Schoolstraat 60, 9.30 uur. Zuiderapotheek, Lam- menschansweg 7, tel. 23553, Leiden. Warmond: dokter Bots, Voorhout, tel. 02532—7393. Zr. Konyn, Kerk- dam 2, Warmond, tel. 01711250. Wassenaar: dokter Janse, Kerk straat 42, tel. 3005. Dokter Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676. Was- senaarse Apotheek, Schouwweg 32, telefoon 2402. Tegenstelling De Inaugurele rede van Verwey in 1925 was getiteld: „Van Jacques Perk tot nu". Met deze titel gaf Ver wey aan, dat de Beweging van Tach tig bij Perk begon en tot zyn eigen dag duurde. Voor hem duurde deze pcriodé voort: hy bleef zich de be lichaming van de Beweging voelen, ook nadat hij (in 1888) met Kloos had gebroken. Verwey maakte in zyn rede een uitdrukkelyke tegenstel ling tussen de tekening van zyn eigen persoonlykheid en die van de Beweging waarin hy was opgegroeid. Hy droeg de Idee van de Beweging zozeer in zich, dat zyn studenten wel de natuurlyke voortzetters moesten worden van wat eens de Beweging van Tachtig was geweest. „In ons leerling-zyn van Verwey duurt de Beweging van Tachtig nog steeds voort", zei spreker, Verwey maakte zyn leerlingen allen tot Ver- weyenaars, echter niet tot Verwey- kenners. Hij sprak nooit meer dan incidenteel over zyn eigen werk en deed geen enkele moeite onder zyn studenten lezers van zyn gedichten te winnen. Consequent wees Ver wey de uitgave van een bloemlezing van zyn poezie af, omdat hy zijn dichtwerk als één geheel beschouw de Prol Heeroma besprak uitvoerig het jeugdwerk van de dichter uit de periode die de geboorte van de Be weging heeft begeleid. De verhouding tussen Verwey en de zes jaar oudere Willem van Kloos was tenslotte on derwerp van een anlyse. BEURSOVERZICHT Oplopende markt Amsterdam, 21 mei Het Damrak heeft vanmiddag af scheid van deze beursweek genomen met een licht verdeelde stemming bij de opening voor de internationale waarden. Voor Unilever bestond be langstelling van lokale zyde op een niveau van 141.40. Daarentegen lag Kon. Olie 60 cent lager op 142.90. Philips noteerde 20 cent lager op 139.80. AKU en Hoogovens waren zo goed als onveranderd op resp. 464% en 532. Zowel van Wall Street, waar de markt gisteren lager sloot, als van de overige Europese beurzen, ging vandaag geen enkele stimulans voor het Damrak uit. Later kwam enige vraag van publieke zyde waardoor Philips opliep tot 140.60, Unilever tot 141.70 en Kon. Olie tot 143.40. In de scheepvaartsector was de stemming prijshoudend. Van de lei dende cultures werden certificaten Deli hoger gewaardeerd. Dit als ge volg van de dividendverhoging tot f 7 (f 6). De Staatsfondsenmarkt was onregelmatig. De 5% lening lag zwak. In de lokale afdelingen werden aandelen Nederhorst lager geadvi seerd als nawerking op het dividend- voorstel. Ned. Vlas en Nierstrasz kre gen hogere advieskoersen op de divi dendverhogingen. Ook Ned. Kabel werd hoger gewaardeerd op het gepu bliceerde jaarverslag. Hoek's Machi nefabriek komt binnenkort met een converteerbare obligatielening met claimrecht. Claims Grasso verlieten vandaag de beurs. In Batava Marga rine werd geen notering opgemaakt in verband met een te verwachten bericht. De beurs verwacht een bod op deze aandelen. Menko lag iets la ger op de aanvraag van de directie tot het verkorten van die werktyd van 840 arbeiders. Vrijdag, 21 mei 1965 ACTIEVE OBLIGATIES Staatsleningen ad g 1.000.- vorige slotkoers koers v. hedeD Ned. '64 5% 98i7« 98A Ned '64 5 95% 95% Ned '68 4% 92U 93 V8 Ned. '59 4% 92' '2 93 Ned '60-1 42 92% 93 Ned '60-n 4% 91% 92% Ned '59 4% 91% 91A Ned '60 4% 89% 89% Ned '61 4% 89% 89% Ned '63 4% 89% 89 Ned '47 3% 80,*« 80% Ned. '53 1—n 3% 871/4 87% Ned '48 3% 79 79 Ned '50 I-H 3% 79% 79 Ned '54 I-n 3% 80% 80% Ned '55 13% 80 Va 80% Ned '55 O 3% 84% 84% Ned *37 3 85% 86 Ned Gb obi '46-3 85% 85A Ned dol In '47 3 90% 90% Ned Inv cert 3 96A 96% Indlè *37 A 3 90 90 Ned wonbl '57 6 101% 101% N wonbl. "58-'59 90% 90H Ned. wonbl '60 4% 91% 91% ACTIEVE AANDELEN Ymst. Rubber /er HVA-my VÜ.D )eli My cert, loogovens cert. Jhllips gem bez Jnllever eert Dordtse petr Kon P (50 f 20) Holl Amer Lyn lava China Pak K.L.M Kon Ned St.boot Kon Paket My Stoom v My Nea Niev Goudr eert t Ommeren eert Kon Rott. Lloyd N Scheepv Unie 115 A 1533/4 4641/4 116.— 531 140 148.70 6463/4 153.55 i34y4 173 139.50 136.50 128% 188 240% 1411 j 139% NIET-ACTIEVE OBLIGATIES Prov eD Gem leningen A dam '47 3% 88 V4 A'dam '48 3% 97% ■R'dam '52-1 4% 90% Bankwezen Bank N 85 5% 98 96% Idem '64 5% 95 95% idem '58 6 93% 93% idem '64 5 93% 93% 1 N WÜ 52 4% 91 91% SVÜ Kspbr 52 159% 159% 3VG Rspbr f500 145 145 V* industr Obligaties ■Jhlllp6 DOJ '51 87 x 86% VERKLARING UI t TEKENS ledaan en laten JedaaD en bieden Bieden 1 Premieleningen Alkmaar '58 2% 77% 77% A'dam '53 3 116%. A'dam '51 12% 85% 85% A'dam '56 I 2% 78% 78% A'dam '56 U 2% 91H 92 A'dam '56 m 2% 90 91 A dam '59 2% 82 82 Breda "54 2% 77% 79% Dordrecht '56 2% 77% 77% ElndhoveD '54 2% 78% 79% Enschede '54 2% 81 81% Den Haag I '52 2% 89% Idem 0 2% 95 x 95 R'dam '52 I 2% 89% Idem 2% 89% 89 x Idem '57 2% 85% 85 Utrecht '52 2% 101% S.-Holl. 1957 2% 86 85% 5uid-Holl '59 2% 871/4 x 86 x NIET-ACTIEVE AANDELEN Bank- en Kredietinstellingen Interlinie f50 193 193 Nefo f50,- 160 106 Robeco 226 226 Onitas f 50,- 458 458 Ver Bez v 94 f 50 131 131 Europa I 10 pb 500 500 Ale Bank Ned 295 V* 291 Amro 64.40 63.30 Cultuur bank 18% 18 doll Bank O eert 235% 235% led Mld bank 110.— 109 LVS eert 710 214 Industrie Ondernemingen Albert Heyn 638 639 BerkeJ'8 Pat 194% 249 Borsumy Wehry 60% 60% Calvé Delft eert 963 955 K Pap v Gelder 132 130'/* K Nea ürursm 106 107 üe Gruyter prei b 150 148% doll Constructie 430 Ing bur Bmyv 168% 167% nternaüo 307% 304 Kemp en Beg 138% 138% Kon Zout Ketjen 919 901 -eidse Woisxy 355 vlUiler en Co NB 352 348y4 -Jed Kabelfabr 338 350 'hiilpfc pret. -tott Droogd My 5M8 /er Mach.fabr. /er Touwfabr /Ihamy /VaJ vis vaart «Veruink'8 Betjny A(Uton Pyenooro 188 d Wyk - Heringa 136 136 daalberg 93 b 98 t Mynbouw en petroleum Blllton 2de c. 449 448 Kou Petr (f20) 144.— 143.5 Amer. fondsen Janaa Paciilc ti. iniera Nickel Anaconda letiiieiiem SteeJ Jitiefe Service Jeneraj Motors ^.enxiecott rtepubllc SteeJ men OU Jnlon Pacific 'Jn States SteeJ ia dividend ■exclaim uaten 50.20 236 230% 168% 329% 183% 85% 216 50 20 237% 230% 63 Va 62% 99% 100 37% 37% 79 78% 107% 104% 112H 111% 43% 43 60% 60% 39f| 39fg 52% 51%

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19