Metaalbond wil c.a.o, met stakingsvrijheid Geesink bedankt voor officiële functies Betaal bij ons met uw oude camera een deel van uw nieuwe. f7.50, f 10.- - off 15. waard! VVS-teams beginnen aan promotiestrijd LEIDSCH DAGBLAD LEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 20 MEI 1965 Alleen nog maar judo In een brief aan het hoofdbestuur van de federatie van Nederlandse Judo en Jiu Jitsu Bonden heeft Anton Geesink, trainer-coach, lid van de nationaal technische com missie en lid van de keuzecom- missl meegedeeld zich definitief uit alle FNJB-functies terug te trekken. De Utrechtse wereld- en Olympische kampioen is tot dit besluit geko men omdat hy meent dat de ver schillen tussen hem en de overige bestuursleden een vruchtbare sa menwerking in de weg staan. Anton Geesink meent in het alge meen belang te handelen en in het belang van zichzelf, omdat hij zich in alle rust ernstig wil voor bereiden op de wereldkampioen schappen die dit jaar in Rio de Janeiro zullen worden gehouden. Reacties De voorzitter van de nationale Gradencommissie van de FNJJB betreurt het ,dat Geesink voor zijn functie heeft bedankt. Hij is van mening dat Geesink als hoogst gegradueerde Nederlander in de commissie zitting behoort te hebben. Het hoofdbestuur ziet het be danken van Geesink als een ge volg van het feit, dat Geesink niet regelmatig beschikbaar meer is als bondstrainerin verband met andere activiteiten. Met be slistheid dementeert het hoofd bestuur van de FNJJB berichten als zou het Geesink hebben te- Het hoofdbestuur heeft volledig begrip voor het feit. dat Anton Geesink de hem geboden gelegen heid om geld te verdienen (o.a. het maken van een film) niet voorbij heeft laten gaan. Aan de andere kant kan men niet ver wachten, dat de FNJJB genoegen Zeven LGB'ers in FICEP-team Voor de FICEP-kampioehschappen, uie van 30 Juni tot 3 juli in 's-Her- togenbosoh worden gehouden, zijn ze ven zwemsters en zwemmers van de Leidse Golfbrekers uitgenodigd. Dit zijn: Thea Heemskerk, Jöpie de Heij den, Rob Kortekaas, Mar van Beu kering, Fred de Hosson, Cor Prins en Hans Dieben. Rugslagzrwemmer De Hosson heeft voor de uitnodiging be dankt. De NKS-zwemkampioenschap- pen worden dit jaar gehouden in het Wassenaarse Sportfondsenbad op zondag 13 juni. Nieuwe arbiters betaald voetbal (Van onze correspondent) Zeven scheidsrechters zijn aange steld als C-scheidsrechter in het be taalde voetbal. Hun namen zijn: M. Batelaan (Hengelo, O.), J. C. H. Bentvelzen (Leidschendam), J. Hen driks (Zwolle), B. L. Hoppenbrou wer (Den Haag), A. A. M. Hoey- mans (Eindhoven), H. A. Klopper (Amsterdam) en J. C. Vervoort (Berkel Rodenrijs). Uit de gelederen van het betaalde voetbal verdwijnen 4 scheidsrechters wegens het bereiken van de leef tijdsgrens. Het zijn: C. Arkenbout (Den Haag), H. J. Gennissen (Utrecht), A. J. Nieuwenhoff (Eind hoven) en H. van de Schilden (Alk maar). Wegens ziekte moest international Dries van Leeuwen eveneens bedan ken. Voorts zjjn nog 3 scheidsrechters afgevoerd, omdat hun prestaties niet meer goed genoeg waren voor het betaalde voetbal. Fen A-scheidsrechter ontvangt 80 gulden, een B-scheidsrechter 60 en een C-scheidsrechter 40 gulden per wedstrijd, onafhankeliik in welke di visie ze zijn aangesteld. (Adv< DOEZASTRAAT 22—24 TELEFOON 01710—24702 b.g.g. 23098 kan nemen met een trainer die af en toe en juist op de belangrijkste momenten niet beschikbaar is. Dat het hoofdbestuur Geesink wel degelijk ivaardeert is duide lijk geworden door de recente be noeming va?i Geesink tot 7de Dan Bij die gelegenheid heeft het hoofdbestuur van de FNJJB dui delijk blijk gegeven van zijn waardering voor het vele wat Geesink voor de judosport heeft gedaan, aldus een persbericht van de FNJJB. PAARDESPORT Parisien en Stüerniann gestorven hengsten verloren de 28-jarige Pa risien en de 22-jarige Stüermann die in de loop der jaren als vader- paarden een grote faam hebben ver worven. Parisien kwam tijdens de tweede wereldoorlog uit Frankrijk en ontpopte zich hier niet alleen als een grandioos verriohtingspaard, maar toonde ook na zijn koerscarrière zijn grote waarde. Hij bracht o.a. de Der bywinnaars New Spencer, Quintus Harvester, Roland en Urania. Stüermann werd een 13-tal Jaar geleden uit Duitsland ingevoerd. Zo wel in Duitsland als in ons land was de hengst een klassevolle draver. In de fokkerij bracht hij vele goede paarden, o.a. Ysvogel S, Bravour S en de jonge ster Carlos Pluto. w ct de geurigste, mildste en royaalste sigaar in deze prijsklasse. Steek opPROMINENT MARTINEZ... de sublieme sigaar voor moderne mannen van alle tij den 1 Kies uit de fijnproevers van 14 tot 35 cent. Koop vandaag nog PROMINENT; nog altijd geurig en voortreffelijk als vroeger. Tracteer Uzelf eens op 'n échte MARTINEZ PROMINENT: zo heerlijk licht, zo rijk van geur, zo fantastisch fijn I BIJNA 150 JAAR FABRIKANTEN VAN LICHTE. GEURIGE EN FIJNE SIGAREN! N.V.V.Looneisen gestegen Het bondsbestuur van de algeme ne Nederlandse metaalbedrfifsbond is tot het inzicht gekomen dat de c.a o. geen artikelen meer mag be vatten, die elke mogelijkheid tot sta king uitsluiten gedurende de looptijd van die c.a.o. „Het moet mogelijk zijn het stakingswapen te hanteren voor andere zaken dan in de c.a.o. zijn geregeld", zo verklaarde van morgen de scheidende voorzitter I. Eaart op het driedaagscongres van zijn organisatie in het Scheveningse Kurhaus. Dat wil niet zeggen dat de A.N.- M.B., met bijna 110.000 leden de grootste vakbond van Nederland, de staking te allen tijde maar wil gebruiken. De heer Baart vertelde, dat in het overleg tussen werkgevers en werknemers in de metaalindus trie thans wordt geprobeerd een pro cedure te vinden om te voorkomen dat conflicten buiten het directe ter rein van de arbeidsvoorwaarden al tijd tot stakingen zullen leiden. Ledental Het ledental van de A.N.M.B. ligt dicht tegen de 110.000 aan, maar daarmee is het nog 400 lager dan per 1 januari van het vorig jaar. Niet zozeer het gebrek aan nieuwe leden is hieraan schuld, als wel het bedanken van anderen. Bovendien spelen er in de metaalindustrie vol gens de heer Baart een aantal on gunstige factoren: a. De geringe toeneming van het aantal werknemers. Koersen Nootdorp De uitslagen van de gisteren gehou den koersen lulden: Waalprljs, ie serie: 1. Zlpporah Scotch (J. Wagenaar Jr.) (1.29.8); 2. Black Lady; 3. Curasao. Tot.: wl. f3, pl. 1.30, 1.20. koppel 3."" (H J. Pools) (1.31.5); 2. BB Hanover; 3. Barke II. Tot.: wl. f2.60, pl. 1.40, 1,60, koppel 36^ f 2.10, pl. 1.20, 1.30, 1.50, koppel 3, cov. 3.40. Maasprljs: 1. Barcelona Dynamic (B. Lekprljs: 1. Allee 1): 2. Yi 1.80, 2.30 2.40, koppel 17.60, oov. lÓ.êO, trio 88.10. IJsselpriJs, le afd.: 1. Xylon S (M. Bouwhuis) (1.26.4); 2. Zampa; 3. Athos the Saint. Tot wl. f12.70, pl. 2.30, 1.80, 2.10, koppel 9, 2e afd.: 1. Bruno (1.26.3); 2. Yackle Tot.: wl. f2.60, pl. 1.30, 1.80, 1.60, kop- (J. Wagenaar Jr.) (1.27.4); 2. Curacao; 3 Black Lady. Tot.: wi. f 1 50, pl. 1.60, 3.20, 2.60, koppel 4. cov. 6.80. OEFENDUEL VAN LEIDS ELFTAL Het Leidse KNVB-elftal speelt zaterdagmiddag op het terrein van Wassenaar in Kerkehout een wed strijd tegen het Haagse amateur selectieteam. Deze ontmoeting is be doeld als laaste oefenwedstrijd voor het vierbondentoernooi, dat zondag 30 mei in de Kikkerpolder wordt ge houden. Aan dit vierbondentoernooi, om 2 uur begint, nemen de elf tallen van de Afdelingen Dordrecht, Den Haag, Gouda en Leiden deel. 'an deze vier Afdelingen komen de dag daarvoor zaterdag 29 mei op de terreinen Boskoop tegen elkaar binnen de lijnen, terwijl de jeugdteams van de Afdelingen Gouda, Haarlem en Lel den op dezelfde dag in Hillegom (SlZO-terrein) een driebondentoer- nooi spelen. De opstelling van het Leidse KNVB-elftal, dat zaterdag in Wasse naar tegen Den Haag uitkomt, luidt: Vermeer (UVS), Teeuwen (Lugdu- num), H. Sira (LFC), Van Rooyen (Roodenburg), Lardé (UVS), Leget (Lugdunumï, Teske (UVS), Kooren (UVS), De Wit (LFC>, Van Leeuwen (Roodenburg) en D. Sira (LFC). De wedstrijd begint om vier uur. AJAX H0LDT UITVERKOOP (Van onze correspondent) Ajax houdt uitverkoop: gisteravond heeft het bestuur van de Amster damse vereniging dertien spelers op de transferlijst geplaatst. Hierbij zijn o.a. Schaaphok, Petersen en de gebrs. Tijm. De volledige lijst luidt: Schaap hok, Visser, Siem en Henk Tijm, Petersen, Vesters, Strljks, De Ruyter, Van Dijk, Cohen, Fens, Van den Heuvel en Van Meeteren. Manchester United heeft zich gisteravond geplaatst voor de halve finale van de strijd om de Europa beker voor Jaarbeurssteden. Man chester speelde gelijk (0—0) tegen Straatsburg. De eerste wedstrijd in een 50 zege voor de Engelse kampioen geëindigd. SVL en Nieuw Brunhilde (d) promoveren automatisch VVS komt zaterdag in het veld or de eerste promotiewedstrijd. In het Gymnasium (aanvang 18.30) tre den de Leidenaars aan tegen Animo (Sneek), dat vorige week reeds tegen de derde kanshebber het Enschedese Vredestein heeft gespeeld. Deze wedstrijd ging met 3-0 voor de Snekers verloren. Aangezien twee van de drie teams kunnen promove ren naar de hoofdklasse zal VVS al les op alles zetten deze eerste wed strijd te winnen. VVS 2 moet vrijdagavond in het Gymnasium, (aanvang 19.30 uur), promotiewedstrijden voor de over gangsklasse spelen. De tegenstanders zijn Torpedo's (kampioen afd. Dor drecht) en SVC/AC (kampioen afd. Rotterdam). Van deze drie teams kunnen twee teams promoveren naar de overgangsklasse. Indien WS zich weet te plaatsen, moet worden afge wacht wat het eerste team doet. Zou het eerste zestal niet naar de hoofd klasse promoveren, dan mag het tweede niet naar de overgangsklasse. Dames Door de instelling van de eredivi sie voor dames zijn in de hoofdklasse voldoende plaatsen vrijgekomen, zo dat alle overgangsklasse kampioenen, dus ook SVL, automatisch naar de hoofdklasse promoveren. DUIVENSPORT LPV „De RIjnklievers" Wed vlucht Tergnier (290 km). In con cours 320 duiven. Gelost 6.45 uur. Eerse duif 10.11.23 uur. Uitslag: 1. J. v. d. Wal; 2. A. G. Holland; 3. J. Zevenhoven; 4. M. Jongeleen; 5. en 10. Gebr. Kok; 6. en 7. Lolkes de Beer; 8. en 9. A. v. d. Dop en Zn. P.V. „De Reisduif' Wedvluoht vanaf Tergnier. In concours 152 dui ven. Aankomst le duif 10.12.23 uur. Uitslag: 1. en 6. S. Koster; 2. A. Pracht; 3. W. Tolboom; 4. 5 en 8 P. Mooten; 7. K. Passohier; 9. W. Kop; 10. G. Oude Elferink. Afdelingskampioen Nieuw Brunhil de heeft zioh eveneens zonder te spe len geplaatst in de overgangsklasse. Voor de poule van de kampioenen van de Afdelingen Rotterdam, Dor drecht en Leiden waren twee plaat sen beschikbaar, maar de kampioen van de Afd. Dordrecht, Delta 2, kan niet promoveren, omdat het eerste team van deze vereniging al in de overgangsklasse uitkomt. Hierdoor zijn de kampioenen van de Afdelin gen Rotterdam (Libanon) en Leiden (Nieuw Brunhilde) automatisch ge promoveerd. Rijnmondtoernooi In de eerste ronde van het gister avond begonnen Rijnmond-schaak toernooi heeft de Noordwfiker Van den Berg een vlotte overwinning be vochten op de Leidenaar mr. De Groot. Nadat beide spelers in gelijke stand uit de opening waren gekomen beging De Groot een onnauwkeurig heid, waarvan Van den Berg knap profiteerde. De Katwijkse kampioen Hoek won verrassend van Berg. Ook Demmen- dal liet zien dat hij het schaken nog geenszins is verleerd. De oud-LSB- kampioen trok met alle beschikbare stukken tegen de Leidse student Kohlbeck ten aanval en stelde de onthutste Kohlbeck na een fraaie slotcombinatie voor een ondekbaar mat. Uitslagen, groep A: mr. De Groot —Van den. Berg 0—1; Berg—Hoek 01DemmendalKohlbeck 1—0. Groep B: BizotTh. v. d. Berg 01; SwetsMartojo O—d. Groep C: BarnhoomNoort 10; Van den BleerVermeer 01; Schwarz— Bavelaar 01. Groep D: Van Rooyen Riemens 10; Van der MolMal 10; HouwaartKwakemaak 01. Groep E: Van der WeertVan der Plas 01; KuytHar te velt 0—1. b. Het aantrekken van buitenland- metaalsector in het algemeen daalt bij de Nederlandse werknemers, me de els gevolg van het feit, dat de loonstijging geringer was in de af gelopen periode dan gemiddeld el- den. c. De expansie in de metaalindus trie heeft vooral plaatsgehad in de beambtensector, die vanouds min der voor een vakorganisatie voelt. d. De aantrekkingskracht van de „Tweede bedrijf van de klucht van Bourguiba" Het Egyptische dagblad „Al Ach- bar', dat gewoonlijk het standpunt an de regering-Nasser weergeeft, einde de voorscellen, die de Israëli- che eerste minister Esjkol maandag j.l. heeft gedaan voor een vredes- egeling tussen Israël en de Arabi sche landen, „het tweede bedrijf van de klucht, die de Tunesische premier Bouiguiba op touw heeft gezet". Het blad vervolgt: „Het schijnt dat de reactie in de Arabische landen op Bourguiba's recente voorstellen Arabische-Iraëlische vredeson derhandelingen niet voldoende is ge- eest om de heer Esjkol duidelijk te maken hoe de Arabieren staan tegenover „De Wig" die het imperia lisme midden in het hart der Ara bische wereld heeft gedreven". Het blad voegt hieraan toe: „De verklaring van Esjkol is niets dan droom, die nooit werkelijkheid zal worden. De Israëlische premier poogt voordeel te behalen uit de kans, die hem door een zogenaamde Arabi sche leider werd geboden. Deze Bour- guiba heeft de Arabische wereld ge tart en hij heeft haar een steek in de rug toegebracht. De reden, waar om hij dit heeft gedaan, zal onge twijfeld vroeg of laat bekend wor den", aldus het gezaghebbende Egyp tische blad. Italiaanse politie op het spoor van handelaren in blanke slavinnen De politie in Milaan heeft gisteren meegedeeld, dat zij een grote bende handelaren in blanke slavin- op het spoor is en dat men de hulp van Interpol heeft ingeroepen. De politie verklaarde op een pers conferentie dat de bende in heel Europa actief blijkt te zijn. De han delaren zoeken knappe meisjes die naar Afrika worden gezonden. Itali aanse kranten hebben gemeld, dat de benden ook meisjes stuurt naar het Midden-Oosten en zelfs naar Nevada in de Ver. Staten. De chef van de recherche zei, da de bende een onbekend aantal Ita- ïse en andere Europese vrou- naar Afrika heeft gezonden in de afgelopen twee jaar. Hij zei dat zij gedwongen waren om als prosti tuees te werken. Hij gaf de volgen de bijzonderheden: Ongeveer een maand geleden ver scheen er in een krant in Milaan advertentie die luidde: „Knap pe meisjes gezocht voor werk aan in bar in een badplaats". De politie stelde een onderzoek ln vond uit dat de advertentie was «plaats door de eigenaar van een café in Liberia. Honderden meis jes reageerden erop, maar alleen de knapsten kwamen in aanmerking. Toen de politie weer een adverten tie controleerde, tapte zij een tele foongesprek af en hoorde een man zeggen: „Of ze gaat vrijwillig, of wij zullen haar met geweld meenemen". Twee dagen geleden trad de poli tie op. Zij nam een man en twee mooie meisjëS gevangen, toen zy op het vliegveld van Milaan waren om naar Sierra Leone te vertrekken. Negerin benoemd tot ambassadrice van Ver. Staten Fatricia Roberts Harris zal be noemd worden tot ambassadeur ln Luxemburg, de eerste Amerikaanse negerin die deze rang krijgt. De voordracht tot haar benoeming is door president Johnson naar de naat gezonden. Drie negers zijn op het ogenblik ambassadeur van V.S., maar het is de eerste keer dat een negerin deze rang krijgt. De nieuwe ambassadrice is hoog' leraar in de rechten aan de Howard- universiteit in Washington. Haax echtgenoot is advocaat in New York. Sports plinters Atletico de Madrid heeft met 31 gewonnen van Juventus (Turijn). Het was de eerste wedstrijd van c halve finale van het toernooi om c Europabeker voor Jaarbeurssteden De waterpolowedstrfiden Boskoop —Die Haghe, NVA—De Zijl (dames) en Boskoop—De Gouwe (dames), welke gisteravond voor de zomer competitie van de KNZB zouden worden gespeeld, zijn in verband met de te lage watertemperatuur, niet Harde feiten Vice-voorzitter A. H. Kloos van hel. N.V.V., deelde hierna mee, dat het N.V.V. een commissie heeft in gesteld om te trachten binnen deze entrale tot een meer homogeen standpunt te komen over het pro bleem van de ongeorganiseerden. Tot toe heerst hierover in deze kring deeldheid. Met name de A.N.M.B. de algemene bedrijfsgroepencen- trale staan tegenover elkaar. De harde economische feiten to ni aan, dat de taxatie van de loon- situatie door de vakbeweging het af gelopen jaar beter is geweest dan van de werkgevers van regering de economische experts, zei de i* Kloos. De economische feiten doen zich thans zo gunstig voor, dat zelfs de meest optimistische prog- van vakbewegingszijde nog is overtroffen. Dit betekent, dat onze verlangens thans verder reiken dan waarmee eind 1964 bereid waren genoegen nemen. „Wy zyn achteraf biy, we in de herfst van het vorig r onze handen niet hebben ge bonden. Als de werkgevers één pro cent meer hadden geboden, was dit wel gebeurd". Advertentie IJSELIJK GOED! Koelkasten met ongekend groot vriesvak. Diepvriezers met poolkou-kapaciteit! FORTEST DODENCIJFERIN PAKISTAN TECEN DE 30.000? De gouverneur van oost-Pakistan, Khan, heeft gisteren in Dacca ver klaard, dat by de wervelstorm en vloedgolf, die dit gebied op 11 mei hebben getroffen, 13.000 personen zyn omgekomen. Bovendien worden volgens de gou verneur nog talloze mensen vermist. Alleen al ln het district Barlsal zyn 11.000 doden te betreuren. Zeven mil joen personen werden dakloos. De gouverneur merkte echter op, dat deze cyfers nog maar voorlopig zijn, omdat uit bepaalde getroffen gebieden nog geen gegevens zyn ont vangen. Volgens niet-officiële ramin gen zou het totale dodencyfer 30.000 bedragen. In de getroffen districten wonen In totaal 50 miljoen ADVERTENTIB x eX&ui 6o4te*t< MEE OP "V-A-K-A-nSTTIE maar alleen, als U onze voorschriften goed opvolgt. U maakt gebruik van de wekeiyks ln ons blad afgedrukte vakantieboïL Volledig invullen en als brief (gefrankeerd met 15 cents postzegel» inzenden, of aan ons bureau bezorgen. U zorgt, dat Uw opdracht tenminste 7 dagen voor de eerste opzendings dag in ons bezit is. Niet opbellen, telefonische opdrachten worden niet in behandeling ge- prettige vakantie, maar U moet Als brief te verzenden Het LEIDSCH DAGBLAD gaat met U mee - wanneer U deze bon ingevuld aan ons toezendt HUISADRES: Naam: Woonplaats:. Kwartaal abonnee Maand Week Post «et niet van VAKANTIEADRES: p.a Straat Eerste dag van toezending: Laatste dag van toezending: ALLE gegevens invullen.

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 21