Munclieii 1860 houdt lang stand Osuna had moeite met rentenier Fraser Doelman Radenkovic schittert Krantenbezorger Alan Sealy schiet Westham United naar Europa Cup 2 EDO blijft in het betaalde voetbal Post start in Rijen HONDA TRAINT (IN 'T GEHEIM) IN ZANDVOORT Internationale kampioenschappen van Frankrijk Sporttoto GOUDEN-SPIKE IEIDSCH DAGBLAD DONDERDAG 20 MEI 1965 ZESDE BLAD KLAAS BUCHLY OVERLEDEN KLAAS BUCHLI [laas Buchly, in 1960 en 1961 leider de Nederlandse ploeg die deel- aan de Ronde van Frankrijk, psteren in een Haags ziekenhuis rieden. ie oud-baan-renner, die een pupil van de fameuze Piet Moeskops, d maandag door een hartaanval roffen. Hij werd toen in het zie- Lhuis aan de Zuidwal in Den Haag enomen. uchly begon zijn wieier loopbaan r de wereldoorlog. Hij nam amateursprinter aan enkele we ikampioenschappen deel. In 1948 nde hij samen met Tinus van Gelder de Nederlandse tandem- g, die uitkwam op de Olympische en van Londen. De Nederlandse binatie bereikte in de Engelse 'dstad de kwartfinales, laas Buchly, die in de komende ide van Frankrijk als chauffeur een journalisten-equipe zou reden, is 53 jaar geworden. itelstrijd op de Nurburgring en in Frankfort Ie wereldkampioenschappen wiel- nen 1966, twee maanden geleden Genève door de internationale lerunie (UCI) toegewezen aan it-Duitsland, zullen op de sta- abaan van Frankfort en op de •burgring in de Eifel worden ge- den. ertegenwoordigers van de UCI iben gisteren, na de accommoda- bezocht te hebben, de voorstellen de Westduitse bond de wedstrij- om de wereldtitel volgend jaar Frankfort en op het bekende auto- uit te verwerken, aanvaard. 1e wegwedstrijd voor de amateurs gaan over 181,6 km (8 ronden van km) De profs moeten het boch- noordelijke deel van de „ring" alf maal afleggen (totaal 272,4 Bocholt en Friesenheim hun ididatuur gesteld. De wedstrijden len van 24 augustus tot en met 4 tember worden gehouden. Er is niet vastgesteld of eerst de baan- ners, dan wel de wegrenners in ie zullen komen. PAARDESPORT ravers naar Duitsland bndagmiddag zuilen de Franse Pigh Life II uit stal Geersen de zo succesvolle Z the Saint met tner-rijder A. G. Heskes op de ty in Dinslaken deelnemen aan internationale draverij om het üldenes Pferd". Zelfs liet schitterende spel van doelman Raden kovic heeft Miinchen 1860, de club van Max Mer kel, niet kunnen redden. Bijna zeventig minuten hield de Joegoslavische goalie in de finale van het toernooi 0111 de Europa Cup voor bekerwinnaars stand. Toen moest echter ook „Radi-" zwichten voor het geweld dat Westham United ontwikkelde. A a ntrekkelijk Twee treffers, enkele minuten na elkaar door dé snelle Alan Sealey gescoord, maakten dat de Engelsen met 2-0 triomfeerden en dat de briljante blonde Bob by Moore na afloop de beker van UEFA-voorzitter Gustav Wiederkehr in ontvangst mocht nemen. De lion denaren hebben in deze aantrekkelijke, faire eindstrijd veel van de zenuwen van hun supporters geëist. Al na een kleine twintig mi nuten had de ploeg in het uitver kochte Wembley stadion voor het eerst waren bij een avondwedstrijd 100.000 toeschouwers de poorten van het Londense* stadion gepasseerd een veilige 2-0 voorsprong kunnen hebben. Misser Linksbuiten Sissons zorgde in de elfde minuut al voor een teleurstel ling in het Engelse kamp door een simpele kans grandioos te missen en even later konden zelfs twee vrijwel op de doellijn staande voorwaartsen van Westham doelman Radenkovic niet passeren. De Duitse aanvallen mochten in deze eerste fase van de strijd wel licht wat beter van opzet zijn, de Londen aren, aangevuurd door hun supporters, die het inmiddels al klas sieke „Blowing bubbles" schier einde loos herhaalden, waren aanzienlijk gevaarlijker. Vooral Alan Sealey en John Sissons, de razendsnelle vleu gelspelers, brachten hun tegenstan ders herhaaldelijk tot wanhoop. Invasie Gaandeweg kreeg de Duitse verde diging meer vat op de Engelse aan vallers. Dank zij het sterke spel van rechtshalf Bena op het middenveld werden de Duitse attaques daarna steeds veelvuldiger. Het „sech-zig sech-zig" van de 11.000 München- supporters, die voor een kleine Duit se invasie in de Engelse hoofdstad hadden gezorgd, klonk harder dan ooit. Vooral door gebrek aan snel heid van international Brunnenmeijer en rechtsbinnen Küppers school er echter weinig dreiging in die aanval len van de ploeg uit München. Doelpunt Tot ver na de rust moesten de toe schouwers, die voor een recette van 76.000 pond sterling zo'n drie kwart miljoen gulden hadden ge zorgd, wachten voordat de eerste treffer viel. In de 24ste minuut van de tweede helft kwam er weer een die snelle demarrages van Alan De Britse rechtsbuiten werd welis waar nog gehinderd door kanthalf Lunttrop, maar kon tot een schot komen. Van dichtbij schoot hij hard in, zonder zelfs de veel-bejubelde „Radi" ook maar een kans te ge ven (1-0). Sealey kende zijn vreugde niet, toonde zijn acrobatische gaven en werd even later bedolven onder de vreugde-uitingen van zijn team genoten. Twee minuten later was de strijd in feite beslist. Radenkovic belette linksbinnen Dear buiten het straf schopgebied de bal te spelen door de Londenaar vast te pakken. Een vrije trap volgde, maar tot groot gevaar scheen die niet te leiden. Onver wachts kreeg Sealey echter de bal voor de voeten. Opnieuw was „Radi" een geslagen man (2-0). Geslagen Steeds sterker werd de Engelse druk. Het was duidelijk: West Ham speelde tegen een geslagen ploeg en het deed de toeschouwers dan ook weinig, dat een kwartier voor tijd, na een schot van Sissons, de lat een derde treffer in de weg stond. Het wachten was nog slechts op het eindsignaal van de Hongaarse arbiter Istvan Szolt. Toen dat had geklonken wensten de spelers van München, als sportieve verliezers, als eersten hun tegenstanders geluk met de zege. Even later kreeg Bobby Moore, de „voetballer van het jaar", de fel-begeerde beker. De traditionele triomftocht met de trofee langs de tribunes kon beginnen. Beslissing kost f 100.000,- plus veel bestuursleden (Van onze correspondent) De Haarlemse semiprofclub EDO zal ook volgend seizoen weer in de betaalde sector uitkomen. Een voor stel van het bestuur om terug te keren naar het amateurvoetbal werd gisteravond in een buitengewone algemene ledenvergadering met 47 tegen 18 stemmen en twee blanco afgestemd. De motivering van de leden was: we gaan niet door de knieën voor de andere plaatselijke clubs, RCH en Haarlem. De beslissing kost EDO honderdduizend gulden plus het be langrijkste deel van het bestuur. Als EDO naar het amateurvoetbal terugkeerde, zou het vijftigduizend gulden van de gemeente Haarlem en De ploeg van Dynamo Moskou heeft de Europese volley balbexer voor damesteams veroverd. De Rus sen, die twee weken geleden in de eerste finalewedstrijd Dynamo Oost- Berlijn al met 30 versloegen, won nen ook de tweede ontmoeting over tuigend. De setstanden waren: 15 13, 15—4 en 15—6. vijftigduizend gulden van de voet balclub Haarlem hebben gekregen ter compensatie. Het afstemmen van het voorstel heeft tot gevolg, dat voorzitter Henstra, die elf jaar de leiding van de club heeft gehad, met de vice-voorzitter, penningmeester en gehele commissie betaald voetbal, de functie ter beschikking heeft ge steld. De ledenvergadering moet nu voor 14 juni nieuwe capabele kan didaten voor bestuursfuncties zien te krijgen, hetgeen een moeilijke zaak zal worden. Van der Linden en Flinkevleugel naar Telstar (Van onze correspondent) De Velsense eredivisieclub Telstar is in onderhandeling met Van der Linden van DOS, Coenen van MVV en Flinkevleugel van DWS, om het elftal te versterken. Deze drie spelers komen zaterdag als gast uit voor Tel star, dat dan tegen Tottenham Hot spurs speelt. Een duel tussen linksbuiten en spil Ken Brown van West Hans Rebele van München 1860 Ham United. In de traditionele profwedstrijd „De leren zool", een rit over 135 km op een parcours van drie kilometer rond Rijen, zal Peter Post voor de eerste maal sinds bijna twee maan den weer aan de start komen. De Amstelvener heeft deze week al enkele malen 100 km getraind en heeft goede hoop weer snel in con ditie te zijn. In ziekenhuis De 21-jarige Brabantse coureur Jos van der Vleuten, die zaterdag bij de aankomst van de Ronde van Nederland in zijn woonplaats Hel mond een ernstige val maakte en de volgende dag in de slot-etappe moest opgeven is thans in een ziekenhuis in Helmond opgenomen. Zijn ver wondingen bleken achteraf toch ern stiger te zijn dan de artsen zaterdag bij een onderzoek hadden geconsta teerd. Van der Vleuten zal minstens een week in het ziekenhuis moeten blijven. Japanse judoka's naar Nederland (Van onze correspondent) De mogelijkheid bestaat dat een Japanse judo-ploeg dit jaar een wed strijd zal maken tegen de Neder landse ploeg. De Japanners komen zo goed als zeker naar Duitsland, waardoor gemakkelijk een wedstrijd in ons land te creëren zou zijn. Be sprekingen daarover zijn in een bij zonder pril stadium, zodat onmoge lijk te zeggen is, waar en wanneer de strijd zal plaats vinden. Dat hangt van tal van factoren af. (Van onze correspondent) Op het winderige circuit van Zandvoort knetterde woensdag middag voor de tweede maal de kolossale motor van de Honda formule 1-wagen, de race-auto die het vorig jaar in juli voor het eerst (in Zandvoort) gepresen teerd werd aan de internationale pers en waarvan het debuut toen tegen alle verwachtingen in geenszins openbarend was. Nu was de Honda-ploeg in het diep ste geheim voor de tweede maal terug in Zandvoort om te trai nen. Onder leiding van teammanager Nakamura werd er gisteren gesleu teld aan twee formule 1-wagens. Met een van deze wagens, die werd bestuurd door de Ameri kaanse Grand Prix-rijder Richie Gynther, werd een ronde-tijd van 1.38 min. gehaald, hetgeen de inte resse voor het Honda race-produkt ongetwijfeld zal doen opleven. Gistermorgen om 12 uur arriveerde de Honda-ploeg op het circuit. Met lede ogen zag team-leider Nakamura toe, dat enkele fotografen die het nieuws toch tijdig te pakken hadden kunnen krijgen hun lenzen op het Japanse race-wonder richtten. Met oosterse beheersing en stoicijnse kalmte schoven de geoverall-de Japanners hun ruggen voor de came ra-lenzen, maar even onverstoorbaar lieten de paar fotografen hun slui ters klikken. Niet ivild Honda is momenteel niet zo wild op reclame. Het vorig jaar werd er immers met veel ophef geschreven over het nieuwe race-wonder met zijn 12 cilinders, zijn inhoud van 1496 cc en zijn vermogen van rond de 200 paardekrachten. Het vorig jaar draaide coureur Ron Bucknum, toen de enige rijder van Honda, tijden van 2.13 en 1.56 min., voor een formule 1-wagen ronduit belachelijk, wanneer men bedenkt dat het record op naam staat van de Amerikaan Dan Gurney, die met een Brabham 1.31.2 min. draaide. Uiterlijk scheen aan het gisteren gebruikte Honda-model niets te zijn veranderd. De motor met zijn 12 cilinders is nog steeds dwars op de achteras genoteerd en het model is nagenoeg onveranderdvan voren lijkt het iets op de Lotus, de achter kant heeft wel iets weg van de Porsche. Grapje Na het betrekkelijke debacle op de Nürnburgring, de wagen raakte nadat men door kreeg dat er geen overwinning of een eervolle plaats te behalen viel van de baan, heeft men weinig van de Japanse formule wagen gehoord. Volgens ploegleider Nakamura wil de Japanse fabriek ook dit jaar nog als een experiment beschouwen en pas het volgend jaar intensief aan de grote races deel nemen. Is dit een politiek grapje? Het lijkt er op, want toen Richie Gynther na een paar ronden het gaspedaal wat dieper indrukte, klokten wij de Honda al op 1.38 min., bij een ge schat toerental van rond 12.000. Wanneer men bedenkt dat de ander halve liter-machine nog ruim 2.000 toeren méér onder de kap heeft Variomatic Ronde van Italië Michele Dancelli, dinsdag in de eindsprint juist geklopt, heeft giste ren zijn tweede etappezege in de Ronde van Italië toch gekregen. De Italiaan, die de openingsrit van de Giro op zijn naam bracht, toonde zich woensdag ook in de 175 km lange etappe van Benevento naar Avellino de snelste. Met zijn landgenoten Pambianco, Sabbadin en Poggiali vormde hij een kopgroep je van vier renners. Dancelli het zich ditmaal niet verrassen en won de eindsprint. Voor het eerst slaagde een renner er in deze ronde in de leiderstrui langer dan een dag in bezit te hou den. Albano Negro, die het roze tri cot dinsdag van Luciano Galbo over nam, voert ook na de etappe van woensdag het algemene klassement Vrecleskoers De deelnemers aan de vredeskoera zijn gisteren tweemaal in actie ge komen. Nadat ze de 178 km hadden afgelegd, die Tatranska Lomnica (Tsj-Sl) scheiden van Bielsko Biala (Polen) hadden afgelegd kregen ze enkele uren rust. Vervolgens stond de elfde etappe op het programma, een rit van Bielsko naar Krakau (88 km). In de tiende etappe boekte de Rus Lebedew, drager van de leiderstrui, zijn vijfde ritzege door in de eind sprint de snelste te zijn van een groep van vijftien renners. In de avonduren eiste zijn landge noot Juri Melikohw de elfde etappe voor zich op. Ook hier viel de beslis sing in de eindsprint. Lebedew be hield zyn leidende positie in de alge mene individuele rangschikking ep Rusland blijft het algemene ploegen- klassement i vestigen, om van daaruit de races te bezoeken. Honda heeft voorts zeer veel belangstelling voor de DAF- variomatic. „Na Monte Carlo", zo vertelde men ons, „wil Honda naar Eindhoven gaan, om met de DAF- directie en technici te spreken over de mogelijkheden van het inbouwen van een variomatic in een wagen met een uitzonderlijk groot vermo gen, zoals deze formule I. Zes spelers van zes versechillende na tionaliteiten gaven de derde dag van de internationale kampioen schappen van Frankrijk op de ba nen van Roland Garros in Parijs de fleur, die er tot dusverre enigs zins aan ontbrak. De Zuidafrikaan- se kampioen Cliff Drysdale impo neerde ontegenzeglijk het meest door de manier waarop hij de Joe goslavische Daviscupspeler Boro Jovanovic slechts vier games liet (6—2, 6—1, 6—1). GEVRAAGD. Leeftijd 1650 jaar. Oimelden: Bureau LEIDSCH DAGBLAD, Witte Singel 1, Leiden Rafael Osuna, de tengere 26-jarige Mexicaan, oogstte het meeste ap plaus van het verwende Parjjse pu bliek, dat altijd „in" is voor een spannende strjjd. Osuna won in vijf enerverende sets van de 31-jarige Neile Fraser (6—2, 3—6, 4—6, 6—3, 86), die in de eerste plaats naar Parijs is gekomen als coach van het Australische juniorteam en pas in de tweede plaats als actief speler. Toch bestond deze „aankomende rentenier" het om de knappe drive specialist Osuna aan het randje van de nederlaag te brengen. Vermoeid Fraser Wimbledonkampioen in 1960 kon zich in de meer dan drie uur durende strjjd bijna niet meer staande houden van ver moeidheid. Maar toch kwam hjj met 41 voor in de beslissende set en had hü zelfs een game-point op Osuna's service voor 51. In de tiende en twaalfde beurt kwam hjj op twee slagen van de overwinning in deze marathonparty. turn van de Mexicaan juist van de buitenkant van de zijlün. Eén cen timeter meer naar buiten en Fraser was op matchpunt gekomen. Osuna won uiteindelijk door een service- doorbraak in de dertiende game. In de volgende beurt redde Fraser een matchpunt door een vrijwel on houdbare dropshot te retourneren, (Van onze correspondent) De heer J. S. Witter uit Amster dam van de vereniging Watergraafs meer zal honderdduizend gulden rijker worden, aangezien hij deze week de enige was, die alle dertien wedstryden in de sporttoto juist voorspelde. De tweede prys wordt verdeeld on der 44 gelukkigen. Zy ontvangen iedet bruto f 1366. Voor de derde prys meldden zich 183 deplnemers, die het tot 8 punten brachten. Zy krijgen vooi elke goed ingevulde ko lom f 164. Kandidaat In de Zuidafrikaanse kampioen Drys dale ziet men reeds een ernstige kandidaat voor een finale-plaats, omdat hy tot aan de halve eind strijden geen enkele geplaatste spe ler zal ontmoeten, nu titelhouder Santana niet is komen opdagen en de als zestiende geplaatste Brit Mike Sangster de laatste 32 niet haalde. Maar er waren nog vier spelers, die deze woensdag naam maakten. Het waren de Fransman Jean Claude Barclay, de Spanjaard Jose Luis Arilla, de Rus Thomas Lejus en de Indiër Jaideep Muker- jea, die elk een geplaatste speler uitschakelden. De gebrilde Jean Claude Barclay, de man met de gevreesde tweehandige forehanddrive, die twee jaar gele den de grootste hope van Frank- ryk vormde, maar sindsdien over tennist raakte en nauwelyks iets meer van zich liet horen, schakelde tot grote vreugde van zyn landge noten de als elfde geplaatste Ame- Luchthartig De Spanjaard Jose Luis Arilla ver sloeg de ^ls dertiende geplaatste Hongaar Istvan Gulyas met 6—4, 64, 36, 16, 64. Hier wreekte zich het feit, dat de organisatie nogal luchthartig met de plaatsing is omgesprongen. Arilla heeft dit voorjaar in Amerika zulke resulta ten behaald, dat hij zeker een plaatsje bij de zestien sterksten had mogen vinden, evenals trou wens de beide „vergeten" Austra liërs Fletcher en Hewitt. Dit drie tal speelt zeker sterker dan Tony Roche, Ronald Barnes en Mike Sangster, die de staart van de plaatsingsklassering vormden. Ist van Gulyas, die dit voorjaar aan de Riviera toernooi na toernooi won, werd hiervan het eerste slachtoffer Barnes en Sangster, de nummers vqftien en zestien bereikten overi gens geen van beiden een plaats by de laatste 32. Thomas Lejus, de Russische nummer één won met 63, 62, 61 van Mike Sangster en Jaideep Mukerjea, de 23-jarige nummer drie van India schakelde de Braziliaan Barnes uit: 7—5, 65 5—8, 6—4. De hooggeplaatsten in het schema handhaafden zich onder grote moeite. Roy Emerson won met 62, 61, 6—0 van Gregorio de Masi (Italië). Nicola Pietrangeli zege vierde met 64, 75, 61 over Da niel Contet (Fr) en Fred Stolle (Austr.) versloeg Cornejo (Chili) met 6—3, 6—3, 6—1. Advertentie West Ham - München? MOOIE MATCH! Maar prettig om a.s. zaterdag eens iets anders te kunnen zien op de Unieke atletieksport! Leidse Hout. 3.30 uur. A.V. „HOLLAND". Köm vroegtijdig!

Leidsch Dagblad | 1965 | | pagina 19